Setari Cookie-uri

Sa ne dam cu parerea despre taranii care opresc la stop cu muzica la maxx:)

pffff!!!sa asculti muzica la telefon

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:59
in masina care duce la periferie...
super tare ....
aaaaaauuuuu viata meeeeea
valeeeeu mai mama!!!

larisa vezi ca io merg acasa cu autobuzul vreo 30 de minute.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 18:01
si asculti muzica pe telefon sa te auda tot autobuzul? eu nu cred :))

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:02
valeu ca la ce trompeta de telefon am asta mi-ar mai trebui sa mi-o afisez sa-i dau drumul pe speaker.....

nu io draga cocalarii care ies de la scoli licee si alte alea cand merg eu inspre casa... zici ca s-a spart cinducta cu ... avortoni...

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 18:05
pai la pusti de liceu am vazut ca se poarta sa aculte manele la telefon dar banuiesc ca daca ai peste 20 de ani si faci asa ceva.....atunci ai o problema graaaaaava

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:07
tot asa mi-am zis si eu de aceea imi iau mp3-ul si dau volumul la maxim in casti de nici babele nu le aud cand se posteaza in ipostaze mai mult decat rugatoare sa le dau locul pe scaun....

stiiiiiu sunt perversa ...dar asa-s de obositaaaaaa cand ies de la munca incat poa sa fie sfanta filofteia ca tot in picioare sta pe partea mea....
doar merge moca cu autobuzul...

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 18:09

nici eu cand eram micuta nu dadeam locul in tramvai,cand venea o baba langa mine ma uitam numai pe geam si ma faceam ca nu o vad

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:17
Mi-am luat niste casti Sony la mp4 ,urla babele langa mie in autobus "Cobori,maica!"

Da,Larisa,toti cocalarii stau cu telefonul lipit de ureche pe strada ascultand manele.
fluturas_
Postat pe 24 Septembrie 2008 18:41
Pai daca pt ei asta e moda sa asculte manele la telefon...i-a luat mamica si taticu telefon si trebuie sa arate telefonu tocmai de aia si merge cu maneaua pe telefon sa o asculte tot poporu...

Postat pe 25 Septembrie 2008 09:34
chestia asta e ft vulgara..parerea mea.......nu inteleg dc nu se folosesc castile...sau macar..macar un volum mai mic..dar nu..tre la fie la maxim sa auda toata lumea cea mai noua manea din targ .....ma ia cu rau..
butterly
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:07
De la: y0ana, la data 2008-08-19 20:08:53Pe mine ma enerveaza mai multe tipuri de tarani....si sunt f multi tarani, peste tot, ne-au invadaaaaat!...ma enerveaza si taranii care fumeaza pe strada, si aia care au tot felul de ticuri (se scarpina in cap, se scobesc, se freaca pe fata...tot felul de suboameni), aia care cand e soare si le intra in ochi razele schimonosesc uratele figuri si ne arata dintii....uh, multi tarani bai frate!...f multi![/quote
e Xche non 6 rimasta cara da te, a Buckingham, e 6 venuta qui a romperci i coglioni???
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 26 Septembrie 2008 01:53
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-22 17:52:12iron maiden la maxim .... si cand stau la stop sa fie parcat langa mine un cocalar cu un Q 7 sa-i ii mai fac si un gest obscen sml-sign0151:

deja ma simt mai bine...

nooooo n-am mai permis ce aveti...dar totusi imi place sa ascult muzica mai tare sau mai incet in propriile casti deci banuiesc cum ca daca as avea geamurile ridicate si nu ar razbi zgomotele afara ar fii ok....

THE PHANTOM OF THE OPERA - IRON MAIDEN la maximmmmm
rock: Death, Cradle, etc... la maxim, numai sa-i disper pe cocalarii ce asculta rahaturi...
P.S.: inchid geamurile la masina numai daca-i fff frig
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 26 Septembrie 2008 02:10
Mai fratilor, ca nu va plac cei ce asculta manele si dau muzica la max este ok dar sa-i categorisiti pe toti ca fiind niste "tarani" prosti si cu fata schimonosita mi se pare deja prea mult!!!!
Nu stiu de ce voi astia de la oras aveti impresia ca sunteti superiori doar pt faptul ca nu v-at nascut la tara si de, oraseni fiind, se intelege ca aveti CULTURA dar sa nu uitam ca toti, dar absolut toti avem radacini comune si familia noastra numara si tarani, oameni simpli de la tara dar care, prin decenta si bun simt, va dau clasa astora de va numiti oraseni. Si apoi, daca nu ar fi taranii ce ati mai manca voi mai orasenilor???
Puteti sa-i numiti pe aia cum va vine voua la gura dar nu mai folositi o terminologie care face trimitere la radacinile voastre si care-i pune pe tarani intr-o lumina atat de nefavorabila. Si acum, inainte de a-mi sari in cap cu tot felul de explicatii puerile, v-as ruga sa va convervati energi pt ceva mai constructiv ca n-am de gand sa ma las atrasa in nici o polemica pe aceasta tema, v-am spus doar ce cred eu si atat.
Straub
Postat pe 26 Septembrie 2008 07:57
Multumesc Straub. Tocmai ma pregateam sa postez eu pe aceasta tema.
Fratilor, de ce ii jigniti pe tarani?? Printre ei sunt oameni cu mai mult caracter decat va inchipuiti. Ziceti-le manelisti, neciopliti, needucati, dar nu tarani. Lasati in pace taranii ca de la tara ne tragem toti si pe spinarea lor traim.
Nici eu nu-i suport pe nesimtitii care te asurzesc pe strada cu manelele date la maxim in masina. Dar, de ce sa mint si sa spun ca nu-mi place cand dintr-o masina buna se aude o muzica buna? Si eu ascult muzica la maxim in masina... Cum altfel poti asculta Cargo, sau Joe Coker, cum altfel poti asculta rock?? Fiecare cu gusturile lui. Lumea e mare, e loc pentru fiecare...
lidiaolteanu
Postat pe 26 Septembrie 2008 10:59
Daca lumea nu le-ar mai da atentie (de fapt asta le place sa fie in centrul atentiei indiferent de pozitie) cred ca ar inceta! HAideti sa nu ne mai uitam mereu in gradina altuia si vom fi mai putin stresati cu totii!
arrwen_y
Postat pe 26 Septembrie 2008 11:48
Eu cand ma enervez in trafic dau muzica tare..in special cand sunt la cozi interminabile sa semafor.Si nu ca sa ma laud,ci doar ca sa am calmez( cam aiurea pt participantii la trafic de pe langa mine in special daca nu sunt fani ai "muzicii de pastilati").Nu o fac sa ma laud in fata celorlalti ,o fac doar pentru a ma calma.Si mi se pare fooooare taranesc cei care au decapotabile si au muzica la max. ..si de-a dreptul scarbos cei care au masini scumpe si auzi manele cu "sa moara dusmanii"
DANIELA_BARBU
Postat pe 26 Septembrie 2008 12:44
De la: Straub, la data 2008-09-26 07:57:03 Mai fratilor, ca nu va plac cei ce asculta manele si dau muzica la max este ok dar sa-i categorisiti pe toti ca fiind niste "tarani" prosti si cu fata schimonosita mi se pare deja prea mult!!!!
Nu stiu de ce voi astia de la oras aveti impresia ca sunteti superiori doar pt faptul ca nu v-at nascut la tara si de, oraseni fiind, se intelege ca aveti CULTURA dar sa nu uitam ca toti, dar absolut toti avem radacini comune si familia noastra numara si tarani, oameni simpli de la tara dar care, prin decenta si bun simt, va dau clasa astora de va numiti oraseni. Si apoi, daca nu ar fi taranii ce ati mai manca voi mai orasenilor???
Puteti sa-i numiti pe aia cum va vine voua la gura dar nu mai folositi o terminologie care face trimitere la radacinile voastre si care-i pune pe tarani intr-o lumina atat de nefavorabila. Si acum, inainte de a-mi sari in cap cu tot felul de explicatii puerile, v-as ruga sa va convervati energi pt ceva mai constructiv ca n-am de gand sa ma las atrasa in nici o polemica pe aceasta tema, v-am spus doar ce cred eu si atat.


buuun ...unde dai si unde crapa!!!
fata draga noi vorbeam aici de "taranii" sau cocalarii care asculta muzica la telefonul mobil ,in special manele, in particular alt fel de muzica. dar care dau volumul PE STRADA atat de tare incat lumea de pe o raza de cativa metri buni in jurul lor trebuie sa asculte invariabil aceeasi lalaitura...
buuun daca asta am inteles-o trecem mai departe.
intelesul cuvantului "tarani" l-am perceput cu totii ca fiind o ironie la adresa "nesimtitilor" nu ca acest cuvant ar avea ceva de a face cu acei locuitori ai Romaniei care locuiesc la sate.citeste contextul exact si incearaca sa intelegi faptul ca uneori ne e lene sa pune ghilimele.
cat despre taranii pusi intr-o lumina proasta .... stai linistita ca ne amintim majoritatea verile sau iernile petrecute la tara ... nu suntem chiar atat de imbecili



dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Septembrie 2008 12:54
mi se par niste idioti, asa ca ne dam seama ca prostia nu are limita de varsta....

Postat pe 26 Septembrie 2008 13:37
e loc....si pt ei,dar si pt voi,
cred ca e loc pt toti,pt moment...
O ZI BUNA TUTUROR...
nico1234
Postat pe 26 Septembrie 2008 14:25
de ce??? ai cumva un Q7 ????
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Septembrie 2008 14:46
mai nasaol e de taranii care s-au nascut in periferiile oraselor mari, care sunt mai tarani decat taranii veritabili. cei veritabili au mult mai mult bun simt decat parvenitii oraselor, copiii de bani gata carora parintii le fac toate voile si tot ce viseaza noaptea daca deschid gura a diua zi au. sa nu confundam definitiile si sensurile...
mitzura
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:38
eu cred ca sunt toti o apa si un pamant, copii facuti la betie, noaptea pe intuneric
mitzura
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:39
nu se zice tot poporul, se zice tat poporul, adeca si ala care nu mai poate continua scoala ca are ai lui bani sa ii invarta cu lopata, si la ce iti mai trebe scoala in ziua de azi? iti trebe lovele si atat! "trai neneaca pe banii lui Trahanache!" Caragiale sirecul sa nu il pomenim si sa il indragim si noi pe ici pe colea, aia care mai intelegem si mai cunoastem literatura... ca acum il avem pe Patapievici director la Institutul Cultural si ne arata el arta meseriasa, de unde sa aiba ce invata copiii nostri... Ce Brancusi, sau Caragiale, sau Sadoveanu? Cine or fi astia? Azi avem in fruntea noastra si avem exemple demne de urmat ca Patapievici, Gigi Becali. Nu ne mai trebuie cultura banii sa fie si daca se poate facuti peste noapte sau proveniti din cine stie ce surse care mai de care cine stie ascunse pe unde... Maneaua si banii sa se cruceasca babele si sa isi scuipe in san cand treci pe langa ele, sa impingi o baba pe scari si s-o intrebi de ce se grabeste, iata ce sunt invatati copiii nostri acolo unde noi ii trimitem sa se cultiva. Se cultiva oamenii de maine cu " Vai viataaaa mea" cu
Adrian copilul Minune....
mitzura
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:46
De la: mitzura, la data 2008-09-26 15:46:12nu se zice tot poporul, se zice tat poporul, adeca si ala care nu mai poate continua scoala ca are ai lui bani sa ii invarta cu lopata, si la ce iti mai trebe scoala in ziua de azi? iti trebe lovele si atat! "trai neneaca pe banii lui Trahanache!" Caragiale sirecul sa nu il pomenim si sa il indragim si noi pe ici pe colea, aia care mai intelegem si mai cunoastem literatura... ca acum il avem pe Patapievici director la Institutul Cultural si ne arata el arta meseriasa, de unde sa aiba ce invata copiii nostri... Ce Brancusi, sau Caragiale, sau Sadoveanu? Cine or fi astia? Azi avem in fruntea noastra si avem exemple demne de urmat ca Patapievici, Gigi Becali. Nu ne mai trebuie cultura banii sa fie si daca se poate facuti peste noapte sau proveniti din cine stie ce surse care mai de care cine stie ascunse pe unde... Maneaua si banii sa se cruceasca babele si sa isi scuipe in san cand treci pe langa ele, sa impingi o baba pe scari si s-o intrebi de ce se grabeste, iata ce sunt invatati copiii nostri acolo unde noi ii trimitem sa se cultiva. Se cultiva oamenii de maine cu " Vai viataaaa mea" cu
Adrian copilul Minune....



nuuuu nuuuu nuuu
eeee ...: ooooooo viata meaaaaa!!!!

glumesc dar ai dreptate. stiu cum e si sunt de acord cu ce spui.
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:06
De la: fluturas_, la data 2008-09-24 18:41:27Mi-am luat niste casti Sony la mp4 ,urla babele langa mie in autobus "Cobori,maica!"

Da,Larisa,toti cocalarii stau cu telefonul lipit de ureche pe strada ascultand manele.


fluturas...vad ca esti din bv.... tot cu 17-le mergi acasa????

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:20
Nu ma deranjeaza, atata timp cat prostia nu e molipsitoare. Doar ca impotriva poluarii fonice nu ne putem apara.

Postat pe 26 Septembrie 2008 18:33
:))))))sunt aia care in oras cu geamurile lasate si muzica sa bubuie, iar la drum lung in afara orasului cu geamurile inchise si asc radio:)))eu ca sa mai zic ca ncii in casa nu pot sa dau prea tare ca am langa mine o "doamna mai in vrasta" si cred ca singurul numar de tel pe care-l stie e 112...m..tii masii !!!!
shady12
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:25
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-24 16:38:26
De la: dafffne, la data 2008-09-24 05:06:03Mi-e imi place sa ascult muzica tare in masina. Nu mi se pare nimic rau in asta, doar am geamurile inchise, cand mai deschid un geam o dau cat mai incet.
Oricum ce nu spuport eu cel mai mult si cel mai mult sunt : barbatii cu ghiul.



daca mai tin si degetelul mic ridicat cand isi sorb cafeluta ... e tacamul complet.....


dar daca au si unghia lunga la degetul mic?????
dafffne
Postat pe 27 Septembrie 2008 03:30
No, aia o folosesc cand isi sareaza ceapa s-o manance cu slanina...
Lucia1971
Postat pe 27 Septembrie 2008 17:54
si in prealabil la scarpinat in ureche..

Postat pe 27 Septembrie 2008 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chitara clasica ptr cunoscatori 1 De la: Yanka 31 August 2009 13:48
Ac/Dc !! 56 De la: Metal_spell 18 Mai 2010 23:31
1950+ 6 De la: Marco__ 7 Martie 2012 00:15
Verma Leptor 2 De la: DragosNL 6 Mai 2011 12:04
Salutare tuturor, verificati si ascultati creatiile mele muzicale 1 De la: kudika_1040306 5 Aprilie 2020 16:53