Setari Cookie-uri

De nu reusesc sa am o relatie?

Sunt singur de vreo 3 ani... Sunt un baiat simpatic... nici urat nici sa pici pe spate... si nu inteleg de ce nu reusesc sa atrag pe cineva... va intreb pe voi pentru ca am observat ca in majoritate sunteti fete... si mi-ar prinde ubine un raspund de la voi... sa fie de vina faptul ca ma implic prea mult si tin prea mult la dorinteel unei fete?(precizez ca nicodata nu am intrebat vreo prietena cu cine sau daca a fost cu cineva)... deci ce spuneti???

Postat pe 15 Iulie 2008 14:16
Se spune ca atunci cand iubesti te comporti ca un dobitoc, iar cand nu iubesti poti fi relaxat, ai controlul relatiei. Ai rabdare, sunt si multe femei singure si care nu-si gasesc perechea. Era chiar un subiect pe kudika - cum se face ca desi aratam bine, suntem inteligente.. suntem singure! Asa ca bafta si nu te implica in relatii care nu merita.

Postat pe 15 Iulie 2008 14:38
cate sunteti singure?sicate va doriti o relatie?astept oferta
numai
Postat pe 18 Iulie 2008 09:18
Pai este un site pt femei, de aceea suntem in majoritate fete. Ce sa iti spun? Nu ai intalnit inca femeia potrivita pentru tine. Probabil ca ai unele asteptari de la cineva, iar fostele tale prietene nu s-au incadrat in sablon. E ca si cu pantoful Cenuseresei:) Cum spunea cineva, ai rabdare...Incearca sa cunosti mai multe fete, discuta cu ele, afla ce anume isi dorec ele de la o relatie. Analizeaza comportamentul tau de pana atunci si vezi daca a fost unul bun. Nu iti pot spune prea multe pentru ca nu te cunosc, insa sunt deschisa oricand la discutii... dar doar atat:D. Succes
pepita
Postat pe 18 Iulie 2008 10:58
da...sincera sa fiu stiu si eu de astfel de cazuri. de ex fratele meu, care e inteligent, frumos are toate calitatile pe care le vrea o femeie de la un barbat, si respecta femeia, nu are noroc in dragoste, si de un an nu este cu nimeni. asta poate din cauza ca a suferit prea mult de pe urma relatiilor trecute, si acum este prea pretentios
ma rog, referitor la tine eu cred (asa cum zice si mirela), ca nu ai gasit femeia potrivita care sa te accepte si sa te iubeasca asa cum esti. iar faptul ca te implici intr-o relatie nu este rau deloc, bine, nici sa exgagerezi si sa devii 'yes master!' cu fata!

Bafta, si stai linistit, ai toata viata inainte, si in mod sigur ai sa iti cunosti jumatatea mai devreme sau mai tarziu! asa am sa te vad
micky_ai
Postat pe 18 Iulie 2008 11:36
Da, m-am inscris si eu de cateva ore si cand ce sa vezi. Am cazut in galeata cu melancolie si cu tristeti tarzii.
Cred ca as putea sa-i dau eu un raspuns "baietelului" de mai sus spunandu-i ca inca inca nu a nimerit autovehicolul potrivit, sau nu i s-a umflat inca indeajuns, evident buzunarul, si mai mult decat orice traieste intr-un oras mare unde probabil nu are biblioteca la coltul blocului. De ce? Pentru ca se stie ca toate puicutele care merita atinse cu o pana nu cu toata gaina se aduna pe inserat la o discutie pe teme shakespear-iene in fata bibliotecii alaturi de o bere.
Asa ca citeste Hamlet si arunca-te in discutii.
jenesaispas
Postat pe 18 Iulie 2008 14:34
:) Ce ironic esti, jenesaispas! De ce exagerezi si ii tai omului elanul? Daca marea majoritate este asa asta nu inseamna ca toate fetele sunt la fel. Trebuie numai sa ai un fel de "eagle eye", sa stii sa cerni...
pepita
Postat pe 18 Iulie 2008 15:45
Exact, sa fii cel putin Ochila sau sa te fi nascut intr-o familie de ciclopi, numai asa vei putea sa le reperezi pe cele oarecum sensibile (in afara perdelei din sufragerie. Fara nicio suparare fetelor comune si simple si dragute si senine si fara prejudecati si dezinhibate si iubitoare insa sunteti pe cale de disparitie,
Locul vostru este luat de un exemplar mult mai evoluat, creat in jungla urbana, uns cu toate hibele omului modern.
Sorry insa asta-i adevarul.
jenesaispas
Postat pe 18 Iulie 2008 17:52
De la: micky_ai, la data 2008-07-18 11:36:48da...sincera sa fiu stiu si eu de astfel de cazuri. de ex fratele meu, care e inteligent, frumos are toate calitatile pe care le vrea o femeie de la un barbat, si respecta femeia, nu are noroc in dragoste, si de un an nu este cu nimeni. asta poate din cauza ca a suferit prea mult de pe urma relatiilor trecute, si acum este prea pretentios
ma rog, referitor la tine eu cred (asa cum zice si mirela), ca nu ai gasit femeia potrivita care sa te accepte si sa te iubeasca asa cum esti. iar faptul ca te implici intr-o relatie nu este rau deloc, bine, nici sa exgagerezi si sa devii 'yes master!' cu fata!

Bafta, si stai linistit, ai toata viata inainte, si in mod sigur ai sa iti cunosti jumatatea mai devreme sau mai tarziu! asa am sa te vad


ii cam faci reclama fratelui tau pe aici.. pe cand si o poza sa vedem si noi rarul specimen? (NU sunt ironica)
luke_at_me
Postat pe 20 Iulie 2008 17:11
De la: gabriell82, la data 2008-07-15 14:16:51Sunt singur de vreo 3 ani... Sunt un baiat simpatic... nici urat nici sa pici pe spate... si nu inteleg de ce nu reusesc sa atrag pe cineva... va intreb pe voi pentru ca am observat ca in majoritate sunteti fete... si mi-ar prinde ubine un raspund de la voi... sa fie de vina faptul ca ma implic prea mult si tin prea mult la dorinteel unei fete?(precizez ca nicodata nu am intrebat vreo prietena cu cine sau daca a fost cu cineva)... deci ce spuneti???


nu-ti mai face reclama pe site-uri..iesi in oras.. uita-te atent in jurul tau.. nu se poate sa nu existe nicio fata care sa nu-ti placa. de ce trebuie sa astepti sa atragi pe cineva..cand poti sa faci primul pas si sa arati ca esti atras de cineva. faptul ca te implici prea mult nu afecteaza cu absolut nimic atata timp cat de la "iubire" nu ajungi la obsesie.. pt ca de aici.. ai fi capabil de muulte.
insa ca un sfat. inca o data..uita-te atent in jur si incearca sa te cunosti mai bine.vezi care-ti sunt atuurile..iar defectele sa le modelezi in asa fel incat sa fie privite tot ca niste atuuri.. o zi buna
luke_at_me
Postat pe 20 Iulie 2008 17:14
De la: gabriell82, la data 2008-07-15 14:16:51Sunt singur de vreo 3 ani... Sunt un baiat simpatic... nici urat nici sa pici pe spate... si nu inteleg de ce nu reusesc sa atrag pe cineva... va intreb pe voi pentru ca am observat ca in majoritate sunteti fete... si mi-ar prinde ubine un raspund de la voi... sa fie de vina faptul ca ma implic prea mult si tin prea mult la dorinteel unei fete?(precizez ca nicodata nu am intrebat vreo prietena cu cine sau daca a fost cu cineva)... deci ce spuneti???


io cred ca tu joci la cacialma!

Postat pe 20 Iulie 2008 17:15
Asa grait-a Zarathustra!
Se fuma, nu te lamurisi, tre sa revii iar la vechile obiceiuri care tre sa recunosti ca nu prea ti-au fost de folos.
Acum decat babele pot sa te mai cupleze.
Va fi bine ca ai de unde alege.
jenesaispas
Postat pe 20 Iulie 2008 18:50
:)) cam asa cu babele:) ar merge:D eee ce as putea sa zic eu:D

Postat pe 20 Iulie 2008 21:34
aooleeeeeeeeeu...are balta peste!pregateste o undita si gata;)..si sa faci liniste...pregateste bine terenul si sa vezi cat succes o sa ai;) am mai vb noi despre asta;)
lil_mariuk
Postat pe 24 Iulie 2008 22:37
Si eu sunt singura de ... muuult timp. Si ce daca ? Nu ma plang, mi-emult mai bine asa. La fel zic si eu : Capul sus! Nici nu stii cand te izbeste si vai de capul tau atunci! Din partea mea... profita cat mai poti
happypill
Postat pe 25 Iulie 2008 14:48
Da da, profita cat mai poti, sau cat timp mai ai suflare in tine. Chestia cu balta nu prea mai tine mai ales ca acum au aparut braconierii si anume aceia care pescuiesc industrial.
Au multe scule:masini dragute, carduri in relief si mai stiu eu ce alte gadget-uri.
Dar, stii ceva? Ele au de pierdut pentru ca peste cativa ani tu o sa fii inca dragut pe cand ele vor fi scofalcite si urate si cu riduri. Atunci vor vrea relatii.
And you'll say:it's payback time baby!
jenesaispas
Postat pe 27 Iulie 2008 21:48
=))))
lil_mariuk
Postat pe 28 Iulie 2008 17:18
jenesaispas, ei o impresie destul de hidoasa despre fete, pe cand eu stiu pe multi dintre cunoscuti (baieti) care au ei un interes cumva material in relatia cu fata. Din moment ce ambii stiu in ce ape se scalda, totul e ok din partea mea. Eu personal, nu pot fi asa, vinovata am gasit educatia primita de la mama, sa imi traiasca.
Am un var superbogat care mereu se plange ca nu are noroc in dragoste. Niciodata nu e singur, in fiecare luna are pe cate una langa el, sau mai bine zis langa mertzul lui si de fiecare data zice ca e ghinionist, nu e fata potrivita, il inseala, etc. Pai cum sa fie altfel daca isi cauta o prietena prin cluburi dubioase si altele de acest gen?! O fata serioasa ar iesi singura de capul ei, neinsotita de gasca sau cu prietenul de mana, ca mai iese omul intr-un club din cand in cand ? Parea mea iubire am parasit-o in momentul in care a devenit bogata, nu mi- placut cum l-a schimbat banul, aveam nevoie de el prezent langa mine si atat. Dupa ce nu am mai fost impreuna a devenit afemeiat pot sa zic si acum mai vbim rar de tot pe mess,avem felul nostru de a comunica, e mai mult telepatie, imi pare rau pt el, traiam candva pt el si prin el si putea sa ne fie bine. Am scris un roman, acum inchei, nu inainte de a spune ca nimic nu e intamplator si destinul isi are rolul lui aici. Pentru baiatul singur de 3 ani, disperarea de a fi singur se citeste pe chip, si toata lumea, baieti si fete simt asta si fug. Traieste in primul rand pentru tine si efte vor veni, sunt sute, sute singure si dragute si timide. Fa tu primul pas, iti va fi bine!
alizee_iulia
Postat pe 31 Iulie 2008 11:11
De la: jenesaispas, la data 2008-07-27 21:48:59Da da, profita cat mai poti, sau cat timp mai ai suflare in tine. Chestia cu balta nu prea mai tine mai ales ca acum au aparut braconierii si anume aceia care pescuiesc industrial.
Au multe scule:masini dragute, carduri in relief si mai stiu eu ce alte gadget-uri.
Dar, stii ceva? Ele au de pierdut pentru ca peste cativa ani tu o sa fii inca dragut pe cand ele vor fi scofalcite si urate si cu riduri. Atunci vor vrea relatii.
And you'll say:it's payback time baby!

hmmm....insinuezi cumva ca femeile sunt materialiste si ca...hmmm..
well...
ce sa iti zic acu...asta vine din instinctul de conservare al speciei o noua teorie care scuza....
intradevar e mai placut poate si mai confortabil sa stii ca el are bani...e un bonus dragalas
dar majoritatea nu ne facem din asta un scop...e acolo un procent de pitzipoance...care pun botu la unditza cu $$$..
dar...daca e sa iti placa cineva...iti place chiar daca vine la balta pe bicicleta...


alexutza213
Postat pe 31 Iulie 2008 14:33
De la: gabriell82, la data 2008-07-15 14:16:51Sunt singur de vreo 3 ani... Sunt un baiat simpatic... nici urat nici sa pici pe spate... si nu inteleg de ce nu reusesc sa atrag pe cineva... va intreb pe voi pentru ca am observat ca in majoritate sunteti fete... si mi-ar prinde ubine un raspund de la voi... sa fie de vina faptul ca ma implic prea mult si tin prea mult la dorinteel unei fete?(precizez ca nicodata nu am intrebat vreo prietena cu cine sau daca a fost cu cineva)... deci ce spuneti???

nu te stresa....u`r time will come...
populatia de femei e mult mai mare decat cea de barbati....
si ce naiba?..noi femeile suntem alea disperate ca nu gasim jumatatea amoroasa si ne varsam amarul pe site-uri "de specialitate"..nu ne furati locul de victime ale societatii
come on!!
boys don`t cry...remember??
alexutza213
Postat pe 31 Iulie 2008 14:39
Oau, tocmai am primit doua palme peste ai mei obrajori. In acest moment ma aflu in dificultate, daca as mai avea inca unul probabil ca l-as oferi ca sacrificiu pentru inca un pumn sau ceva.
Ma bucur ca inca mai exista sperante pentru domnul cu topicul, ma bucur ca iata sau ivit doua domnisoare sau doamne care inspirate desigur dintr-o preafrumoasa telenovela inca mai cred in puterea dragostei si a atractiei care se poate zamisli chiar si din cele mai sterpe suflete.
Isn't it cute?
jenesaispas
Postat pe 31 Iulie 2008 17:17
De la: jenesaispas, la data 2008-07-31 17:17:37Oau, tocmai am primit doua palme peste ai mei obrajori. In acest moment ma aflu in dificultate, daca as mai avea inca unul probabil ca l-as oferi ca sacrificiu pentru inca un pumn sau ceva.
Ma bucur ca inca mai exista sperante pentru domnul cu topicul, ma bucur ca iata sau ivit doua domnisoare sau doamne care inspirate desigur dintr-o preafrumoasa telenovela inca mai cred in puterea dragostei si a atractiei care se poate zamisli chiar si din cele mai sterpe suflete.
Isn't it cute?


simt...asa....parca...un iz de frustrare(desi frustrare e deja un cuvant mult prea comun...parca raspunsul la orice e "frustrarea")...poate cinism...sau....hmmm...realism exacerbat ...si putin putin nu mai stiu ce dar daca o sa imi amintesc cum se zice o sa iti spun
as putea sa -tzi recomand un episod doua...dar n-o sa o fac...ar fi prea mult "lirism" chiar si pt tine....
cheers!! (se pare ca am o problema cu berea! noroc ca nu o consum pe scarile bibliotecii...
alexutza213
Postat pe 1 August 2008 17:05
jenesaipas, daca al treilea dragutz obrajor al tau ar exista, sigur l-ai pastra pentru tine pentru a te pedepsi cand nu ai dreptate. Majoritatea persoanelor care posteaza aici au trait o experienta similara sau se pun in ipostaza asta. Dragostea nu exista doar in telenovele. Nu echivala acest sentiment minunat cu tranzactia pe care o fac unii si altii pentru ca nu se compara. Sunt femei intre femei si barbati intre barbati. As putea spune si eu ca bag mana in foc ca nu toate femeile sunt materialiste (pentru ca ma pot pune pe mine si deci e exclus "toate"), dar nu pot afirma de exemplu ca nu toti barbatii se gandesc la sex cand intra in contact cu o femeie (ma refer la persoane cat de cat compatibila), desi sunt sigura ca exista si asa ceva ( eu nu am cunoscut) .
Ce pot sa spun e ca fata care va fi cu acest tanar care nu reuseste de trei ani sa aiba o relatie in adevaratul sens al cuvantului, va fi foarte norocoasa. Aproape toate relatiile incep ca un joc, cu timpul (mai scurt sau mai lung) apar sentimentele iar daca fortezi aceste etape, risti sa strici tot. Degajare si rabdare as sugera (sfaturi raraeori dau), e posibil ca genul lui de fata sa astepte ca el sa faca primul pas si e pacat ca el sa fie prea ocupat pentru a raspunde la intrebarea de ce e singur (?).
Jenesaispas, imi poti spune daca persoana cu care esti in prezent este cu tine pentru ceea ce esti sau pentru ce ai portofel?
alizee_iulia
Postat pe 1 August 2008 17:48
LIRISM? Ce este acela? Este un nume sau o stare?
Se gaseste la supermarket?
Daca da ar trebui sa mi-l trec pe lista alaturi de pirosti si de spiridusi si de zane maseluta.
Ma intreb ce s-a intamplat cu gabriell. Si-o fi gasit baiatul vreo gagicuta, si se distreaza de minune uitandu-se la Tom si Jerry.
Viata mea? E un mister si pentru mine daca ar fi sa-i raspund lui alizee. By the way. Esti fun alizee? Draguta pustoaica.
jenesaispas
Postat pe 2 August 2008 18:36
De la: jenesaispas, la data 2008-07-27 21:48:59Da da, profita cat mai poti, sau cat timp mai ai suflare in tine. Chestia cu balta nu prea mai tine mai ales ca acum au aparut braconierii si anume aceia care pescuiesc industrial.
Au multe scule:masini dragute, carduri in relief si mai stiu eu ce alte gadget-uri.
Dar, stii ceva? Ele au de pierdut pentru ca peste cativa ani tu o sa fii inca dragut pe cand ele vor fi scofalcite si urate si cu riduri. Atunci vor vrea relatii.
And you'll say:it's payback time baby!


parerea mea :..ESTI CAM SINGUR......sau cel putin cam asta scoti in evidenta prin replicile acide referitor la noi femeile......sa nu mai aduc vorba despre misoginism......nu este frumos.....apropo.....exista in egala masura si barbati (chiar prea multi in ultimii ani) care alearga dupa fetite dotate material si financiar.....
LuckyMe
Postat pe 29 August 2008 13:28
De la: gabriell82, la data 2008-07-15 14:16:51Sunt singur de vreo 3 ani... Sunt un baiat simpatic... nici urat nici sa pici pe spate... si nu inteleg de ce nu reusesc sa atrag pe cineva... va intreb pe voi pentru ca am observat ca in majoritate sunteti fete... si mi-ar prinde ubine un raspund de la voi... sa fie de vina faptul ca ma implic prea mult si tin prea mult la dorinteel unei fete?(precizez ca nicodata nu am intrebat vreo prietena cu cine sau daca a fost cu cineva)... deci ce spuneti???


Dar ai initiativa? Agati cel putin o fata pe zi? Sa stii ca daca ai face asta in max. 3 luni (daca esti incredibil de pretentions) ti-ai gasi pe cineva. daca stai ca o domnisoara si astepti sa fii petit - mai greu!
Kathara
Postat pe 31 August 2008 12:00
De la: jenesaispas, la data 2008-07-18 17:52:54Exact, sa fii cel putin Ochila sau sa te fi nascut intr-o familie de ciclopi, numai asa vei putea sa le reperezi pe cele oarecum sensibile (in afara perdelei din sufragerie. Fara nicio suparare fetelor comune si simple si dragute si senine si fara prejudecati si dezinhibate si iubitoare insa sunteti pe cale de disparitie,
Locul vostru este luat de un exemplar mult mai evoluat, creat in jungla urbana, uns cu toate hibele omului modern.
Sorry insa asta-i adevarul.



Eu sunt fata aceea: si simpla, si draguta, si fara prejudecati, si dezinhibata si iubitoare. Culmea, nu esti primul care sustine ca genul asta de fata este pe cale de disparitie . Si mai sunt altii care sustin ca in ultimul timp tocmai genul asta de fete sunt cautate de baieti.
Ceea ce iti pot spune este ca de cand m-am despartit de fostul meu prieten, adica din oct anul trecut (care culmea, si el sustinea la inceputul relatiei noastre ca rar se mai gaseste o fata ca mine insa tot n-a stiut sa pretuiasca ce are si m-a pierdut) nu am mai gasit pe nimeni. Sa mentionez ca nu sunt atrasa de baieti cu bani care isi duc veacul prin cluburi dubioase?...
Asa ca...spune tu cum sta treaba de fapt.

Postat pe 1 Septembrie 2008 19:54
Pai cum sa stea treaba. Putem sa facem un mic algoritm.
START: relatie;
CONDITIE: umana, calduta, respect, onestitate, SENTIMENTE, pasiune, Dragoste, iar respect, IUUUBIRE, pui (obligatoriu cu SHI intre ele);
1.NU VREAU: stau acasa, watching tv, mananc inghetata sau pufuleti, dau cate un telefon din cand in cand parintilor, beau o apa plata, nu mananc dupa sase, la ora 22 ma culc, dimineata serviciu;
1.1.REZULTAT: vizita baiat cu pizza, tramvaiul inchide usa exact cand sa intru, imi place internetul;
2.VREAU: zambesc necunoscutilor amabili care imi cedeaza locul in tramvaiul 41, beau o cafea pe terasa, ma entuziasmez cand vine alice cooper in concert, dansez chiar si cu strangeri, ma bucur cand iese soarele pentru ca mai am o zi de trait, NU intotdeauna "cat e ceasul?" e un semn ca vei fi agatata
2.2.REZULTAT: poate vei intalni oameni interesanti, nemonotoni, pe care vei dori sa-i mai vezi;
3.IMI DORESC ENORM: tocuri cui, machiaj strident, nas usor curbat catre varful plopilor, slim, cluburi renumite, posibil si niste bare, dans usor unduit sinusoidal chiar cu trecere neaparata prin 3pipedoi;
3.3.REZULTAT:conditia initiala satisfacuta insa cu SAU;
STOP: limita de varsta
Un algoritm simplu nu chiar complet care insa ne obsedeaza toata viata. In fiecare etapa a vietii categoric ca vom alege altceva, poate cu cateva linii de cod in plus sau in minus.
Tu ce alegi maine?
jenesaispas
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:23
Am observat ca cei care nu au o relatie isi doresc, cei care au (mai mult din frica de singuratate),probabil isi doresc altceva, unii sunt tinuti din scurt in relatie, gelozie etc. si isi doresc mai multa libertate. Parca majoritatea isi doreste ce nu are,si cand are acel ceva, isi doreste altceva.
Mai bine sa traim momentul prezentului, ce e asa rau sa fii singur, sa nu fi intr-un cuplu?Sunt atatea lucruri pe care le poti fac pt. tine, pt. sufletul tau...si uite asa...o sa vina si iubirea singura, nu trebuie sa o cauti.Asta e secretul!
DeeaCatalina
Postat pe 1 Septembrie 2008 23:33
De la: jenesaispas, la data 2008-09-01 21:23:07Pai cum sa stea treaba. Putem sa facem un mic algoritm.
START: relatie;
CONDITIE: umana, calduta, respect, onestitate, SENTIMENTE, pasiune, Dragoste, iar respect, IUUUBIRE, pui (obligatoriu cu SHI intre ele);
1.NU VREAU: stau acasa, watching tv, mananc inghetata sau pufuleti, dau cate un telefon din cand in cand parintilor, beau o apa plata, nu mananc dupa sase, la ora 22 ma culc, dimineata serviciu;
1.1.REZULTAT: vizita baiat cu pizza, tramvaiul inchide usa exact cand sa intru, imi place internetul;
2.VREAU: zambesc necunoscutilor amabili care imi cedeaza locul in tramvaiul 41, beau o cafea pe terasa, ma entuziasmez cand vine alice cooper in concert, dansez chiar si cu strangeri, ma bucur cand iese soarele pentru ca mai am o zi de trait, NU intotdeauna "cat e ceasul?" e un semn ca vei fi agatata
2.2.REZULTAT: poate vei intalni oameni interesanti, nemonotoni, pe care vei dori sa-i mai vezi;
3.IMI DORESC ENORM: tocuri cui, machiaj strident, nas usor curbat catre varful plopilor, slim, cluburi renumite, posibil si niste bare, dans usor unduit sinusoidal chiar cu trecere neaparata prin 3pipedoi;
3.3.REZULTAT:conditia initiala satisfacuta insa cu SAU;
STOP: limita de varsta
Un algoritm simplu nu chiar complet care insa ne obsedeaza toata viata. In fiecare etapa a vietii categoric ca vom alege altceva, poate cu cateva linii de cod in plus sau in minus.
Tu ce alegi maine?



Sincer, varianta a doua ar suna cel mai bine. Asta as alege pentru ziua de maine. Tocurile cui si machiajul strident...nu prea au nimic in comun cu mine si isi doresc cu totul si cu totul altceva.

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema 12 De la: naturally 30 Septembrie 2010 01:01
am nevoie se fatul vostru urgent... 3 De la: issa12 26 Iulie 2009 00:16
Ce marja de plauzibilitate ati acorda teoriei perechii predestinate, a sufletului pereche? 46 De la: kudika056203 5 August 2009 19:33
....Help!..Se merita sa incerc? 8 De la: pisicuta_trista 10 August 2009 09:50
NU VREA SA INTELEAGA! 10 De la: kitty_krieger 5 Iunie 2010 13:32