Setari Cookie-uri

Iubitul meu are copil cu alta femeie

Iubitul meu are o fetita de 11 ani, il iubesc foarte mult si pe fetita o plac este o scumpete de copil care se vede ca are nevoie de o mama, dar eu am doar 24 de ani iar el 35 si nu stiu ce sa fac daca sa imi iau o raspundere asa mare cum este educatia unui copil mai ales daca nu este al meu.Cu el ma inteleg foarte bine si deja vorbim sa ne mutam impreuna si nu stiu ce sa ii zic pt ca el insista sa facem pasu asta cat mai repede,deasemene imi este frica ca nu cumva el sa nu isi mai doreasca alti copii, iar eu imi doresc foarte mult un copil al meu.Nu stiu ce sa fac datimi si voi un sfat va rog. Va pup
ram84
Postat pe 21 Iulie 2008 16:51
copilul iubitului tau are si mama?

Postat pe 21 Iulie 2008 16:54
:) are dar nu o mai intereseaza de fata nu a mai vazuto de 7 ani deci nu are nici o importanta pt mine deacea nu am aduso in discutie
ram84
Postat pe 21 Iulie 2008 17:08
ce poti sa faci e sa discuti deschis cu el.. altceva nu vad. spune-i ce simti, ce vrei. de asta aveti o relatie..sa aveti incredere unul in celalalt.. lasa frica deoparte
luke_at_me
Postat pe 21 Iulie 2008 17:18
De la: ram84, la data 2008-07-21 17:08:32:) are dar nu o mai intereseaza de fata nu a mai vazuto de 7 ani deci nu are nici o importanta pt mine deacea nu am aduso in discutie

atunci iubeste-l in continuare, fii prietena copilului lui- atentie! prietena in primul rand si nu mama si fiti fericiti! oricum ar trebui sa te pregatesti pentru eventualitatea in care in cealalta se vor trezi veleitatile de mama. si nu in ultimul rand trebuie sa fii sigura pe sentimentele lui. egreu... dar poate fi si frumos. crede-ma, stiu ce spun

Postat pe 21 Iulie 2008 18:06
Gandeste-te numai atat. Presupunem ca vei avea copilul tau...si la un moment dat v-a trebui sa restrictionezi, din cauza unor imprejurari independente de vointa ta, o nevoie fundamentala a unui dintre copii.....
Sau..la un moment dat....v-a trebuii ca copilul tau sa imparta ceea ce e al lui ...cu sumpetea de fata...
Asta ca sa nu-ti spun ca la mostenire (ca de...toti trecem la cele sfinte)...atat tu cat si copilul tau veniti la mostenire cu ea...si nu stii cum se poate intoarce fata ....
sa nu ma consideri egoista sau materialista...dar stiu ce inseamana....
Multa bafta!!
zvb81
Postat pe 21 Iulie 2008 23:20
De la: ram84, la data 2008-07-21 16:51:35Iubitul meu are o fetita de 11 ani, il iubesc foarte mult si pe fetita o plac este o scumpete de copil care se vede ca are nevoie de o mama, dar eu am doar 24 de ani iar el 35 si nu stiu ce sa fac daca sa imi iau o raspundere asa mare cum este educatia unui copil mai ales daca nu este al meu.Cu el ma inteleg foarte bine si deja vorbim sa ne mutam impreuna si nu stiu ce sa ii zic pt ca el insista sa facem pasu asta cat mai repede,deasemene imi este frica ca nu cumva el sa nu isi mai doreasca alti copii, iar eu imi doresc foarte mult un copil al meu.Nu stiu ce sa fac datimi si voi un sfat va rog. Va pup



ce te sperie , faptu' ca are un copil sau faptu' ca vei devenii mama unei fetite de 11 ani?

Postat pe 21 Iulie 2008 23:59
De la: zvb81, la data 2008-07-21 23:20:25Gandeste-te numai atat. Presupunem ca vei avea copilul tau...si la un moment dat v-a trebui sa restrictionezi, din cauza unor imprejurari independente de vointa ta, o nevoie fundamentala a unui dintre copii.....
Sau..la un moment dat....v-a trebuii ca copilul tau sa imparta ceea ce e al lui ...cu sumpetea de fata...
Asta ca sa nu-ti spun ca la mostenire (ca de...toti trecem la cele sfinte)...atat tu cat si copilul tau veniti la mostenire cu ea...si nu stii cum se poate intoarce fata ....
sa nu ma consideri egoista sau materialista...dar stiu ce inseamana....
Multa bafta!!

daca e destula iubire poti s-o imparti si la 100 de copii. copilul e doar victima parintilor lui... are cu atat mai mult nevoie de o prietena..

Postat pe 22 Iulie 2008 00:04
Si cu dragostea cum ramane ?
Daca el este jumatatea ta iar tu nu vezi asta din cauza copilului ?

Poti discuta pe tema asta cu el , sigur va dori un alt copil de vreme ce creste singur deja unul si oricum ar fi nesimtire din partea lui sa nu-ti acorde sansa de a fi mama .

Nu trebuie sa privesti copilul ca fiind cel care sta in calea fericirii tale , trebuie sa te hotarasti daca vrei sa devii mama de la 24 de ani , daca esti pregatita pentru o familie de a gata !
iris_4_ever
Postat pe 22 Iulie 2008 12:59
Daca iti imaginezi viitorul langa acest barbat, automat trebuie sa ti`l imaginezi si langa fetita. Fetita nu are nicio vina ca mama sa a parasit`o si este admirabil ca acest barbat incearca sa o creasca singur.Eu te`as sfatui sa continui aceasta relatie numai daca o poti primi in sufletul tau si pe fetita lui si daca iti doresti sa ii devii mama pe care nu o are. E adevarat ca esti f tanara si este un compromis mare pe care mai tarziu se prea poate sa il regreti. Dragostea e oarba si de multe ori trece repede , asa ca gandeste`te de 10 ori inainte sa iei aceasta decizie.
Kittynelle
Postat pe 22 Iulie 2008 15:28
E o situatie delicata si trebuie sa te gandesti foarte bine inainte de a lua decizia de a va muta impreuna.Stiu ca te inspaimanta gndul de a fii mama unui copil de 11 ani,cand tu esti foarte tanara.Gandeste-te bine si iti pun din poprie experienta.Am 20 de ani,el 34 copilul lui are doar 3 ani dar spre norocul meu,daca pot spune asa, sta la mama lui;insa eu sufar vazand cat d mult tine la el.Ma gandesc ca daca vom face un altul impreuna nu il va iubi la fel de mult,si multe altele...Gandeste-te daca il iubesti cu adevarat,Gandeste-te daca poti trece peste orice alaturi de el.Multa bafta

Postat pe 24 Iulie 2008 11:40
O femeie cu copil ar fi mai indicata pentru el si un barbat fara copil pentru tine .Partea proasta e ca daca se va lasa cu neintelegeri , suferinta tu vei trage si ei aproape deloc .Un barbat cu copii nici nu e capabil sa raspunda sentimentelor unei tinere ca tine . Tu te arunci in fata , el e calculat .Felul lor de a iubi e altul .

Postat pe 25 Iulie 2008 08:26
De la: Marinela1989, la data 2008-07-25 08:26:51O femeie cu copil ar fi mai indicata pentru el si un barbat fara copil pentru tine .Partea proasta e ca daca se va lasa cu neintelegeri , suferinta tu vei trage si ei aproape deloc .Un barbat cu copii nici nu e capabil sa raspunda sentimentelor unei tinere ca tine . Tu te arunci in fata , el e calculat .Felul lor de a iubi e altul .



sunt perfect de acord cu tine!!
zvb81
Postat pe 26 Iulie 2008 20:32
o fetita de 11 ani
yumy
Postat pe 26 Iulie 2008 21:55
Si al meu are un copil cu alta .
Problema este ca ea este maritata cu un popa.nu mai stiu ce sa fac?
Al meu este penticostal si ea a fost penticostala.Copilul a fost conceput in timp ce noi eram impreuna.El insista sa ne casatorim eu nu stiu ce sa mai fac:il iubesc,dar nu vreau sa accept acest copil , imi e teama ca pe al nostru nu il va iubi ca pe al acesteia. si poate ca sunt materialista , dar nu vreau ca din banii nostri sa plateasca pensie alimentara acestui copil. Daca nu ai nimic impotriva acestui copil atunci muta-te cu el , mai ales daca pe mama ei nu o intereseaza de acest copil.cel mai mult conteaza ca voi va iubiti.
_amy_
Postat pe 29 Iulie 2008 12:49
si popa???...ce stie????...s-ar putea sa fie mai usor pt tine.....daca nu accepta paternitatea iubitul tau....atunci totul e ok
Oricum , sa sti, ca barbatii simt altfel dragoste pt progeniturile lor...nu sunt ca noi...
Trebuie sa-ti spun, insa, ca eu una nu as ierta faptul ca a conceput un copil in timpul relatiei cu mine cu o alta femeie...dragoste dragoste da jumari de c***ie as face.
Multa bafta!!

zvb81
Postat pe 30 Iulie 2008 16:56
si atunci ...cum mai spune-ti voi fetelor ca ii iubiti pe acesti barbati?...daca nu ii acceptati cu tot ce au si ce nu au.....
si va mai si intrebati pe forum:" ce este iubirea?"....


imw25
Postat pe 30 Iulie 2008 18:22
Ma lasiii!!!!
Si acum ce sa fac eu, tu sau ea...sa ne jertfim ca niste gasculite pe altarul dragostei.....
zvb81
Postat pe 31 Iulie 2008 17:03
imw25--- Tu ai accepa ca al tau sa faca un copil cu alta?
Chiar il iubesc prea mult,daca nu l-as iubi l-as fi parasit de mult,dar il iubesc!
Te rog intelege-ma si pe mine!
Tu ce ai face daca ai fi in locul meu?
O aventura de o noapte i-as fi iertat,dar asta e prea mult....
Cred ca o sa renunt la el,chiar daca nu o sa pot sa il uit prea curand!
Va rog ajutati-ma!
_amy_
Postat pe 31 Iulie 2008 17:37
De la: BAmalia, la data 2008-07-31 17:37:48imw25--- Tu ai accepa ca al tau sa faca un copil cu alta?
Chiar il iubesc prea mult,daca nu l-as iubi l-as fi parasit de mult,dar il iubesc!
Te rog intelege-ma si pe mine!
Tu ce ai face daca ai fi in locul meu?
O aventura de o noapte i-as fi iertat,dar asta e prea mult....
Cred ca o sa renunt la el,chiar daca nu o sa pot sa il uit prea curand!
Va rog ajutati-ma!

Imi pare rau ca vin sa arunc benzina pe foc (de obicei incerc sa moderez lucrurile) dar el trebuia sa te respecte si sa se gandeasca ca iti inseala increderea cand s-a culcat cu aia. Daca te-a inselat cat erati prieteni, crezi ca nu o sa o faca daca va casatoriti? El s-a bagat in situatia aia. Tu nu ai nici o obligatie sa suferi pentru copilul lui si al alteia. Daca avea deja copilul cand v-ati cunoscut, era alta treaba. Aici e vorba de lipsa de respect, de inselat si de luat de proasta o persoana care nu are nici o vina in toata chestia asta. Nu te baga si lasa-l sa se descurce singur cu plodul, cu maica-sa si cu sotul maica-sii (cam incurcata ecuatie, nu crezi? ). Un om care sa te iubeasca si sa te respecte ai sa gasesti dar premisa e ca trebuie sa te iubesti si sa te respecti tu mai intai. Toate cele bune iti doresc
Leeleerot
Postat pe 1 August 2008 10:09
nu am vrut ca mesajul sa aiba nuanta critica si nici rautacioasa....sincer.
Nu-ti ramane decat sa analizezi situatia si sa-ti dai seama daca poti trece peste asta sau nu...daca il mai poti accepta sau nu cu gafa lui cu tot....mai ales ca tu stii care e "pozitia" lui vizavi de ce a facut.....
imw25
Postat pe 1 August 2008 14:44
parerea mea este ca trebuie sa il accepti asa cu fetita.se poate face si adoptie daca mama ei nu a mai vizitat-o de atata timp.
daca o sa vrei sa aveti un copil impreuna stai linistita ca o sa il iubeasca la fel de mult.tot ce trebuie sa faci tu e sa nu faci diferenta intre copii pentru ca atunci o sa fie probleme mari.
dana12_10_1984
Postat pe 5 August 2008 11:26
Mda...si eu ca si o parte dintre voi am un iubit (care ca si mine este in divort), care are o fetita de 2 ani jumate.Stiu ca este greu, simt, imi este ingrozitor de greu cand tre sa mearga la fetita si este si fosta sotie, care mereu sta in preajma lor. Ba mai mult in week-end ies toti 3 in parc. Explicatia este ca fetita este prea mica sa inteleaga faptul ca mami si tati nu mai sunt impreuna. De acord. Dar pe mine ma omoara "poza asta de familie", il iubesc si sper sa ma obisnuiesc cu asta pana incepe el sa ia fetita pe la noi.
Felicia_29
Postat pe 5 August 2008 12:49
Asa ca in concluzie va inteleg si sunt alaturi de voi
Daca gasiti voi inainte "reteta magica" anuntati-ma si pe mine.
Va pup cu drag.



Cine isi uita istoria risca sa si-o repete.
Felicia_29
Postat pe 5 August 2008 13:02
si eu sunt in aceeasi situatie el e in divort si are un baietel de 8 ani.eu ma intelegeam bine cu copilul pana cand mama lui nu l-a mai lasat sa vina si el nu poate sa vada copulul numai daca merge la ei
asta e ma conformez il iubesc si ma iubeste si asta conteaza cel mai mult
dana12_10_1984
Postat pe 5 August 2008 16:08
Exact Dana...tu esti cel mai aproape de povestea mea, numai ca aia mica are doar 2 ani si jumatate...o data am iesit cu el su cu fetita si a facut fosta lui sotie ca toate ielele, asa ca o perioada o lasam, dar perioada asta este f grea, pt ca ei toti 3 vor fi impreuna....sper sa treaca repede si sa incepem sa o luam pe la noi...
Asa ca te inteleg perfect.
Multa iubire, multa intelegere si mult tact fetelor va doresc!



Cine isi uita istoria risca sa si-o repete.
Felicia_29
Postat pe 5 August 2008 16:19
Dar gandeste-te daca ai fi tu in locul lui , daca tu ai avea un copil , poate pe el nu l-ar intersa , intotdeauna trebuie sa te pui si in locul celuilalt , daca il iubeshti trebuie sa il accepti , o sa fiti o familie fericita atata timp cat tu nu vei fi o mama vitrega si atata timp cat tu nu vei vedea in ea o rivala , un dusman care iti frua dragodtea lui
rodisimihai
Postat pe 13 August 2008 01:31
buna ,eu sunt cam in aceeasi situatie ca tine,asa ca iti pot spune doar ca trebuie sa analizezi bine situatia voastra si dupa aceea sa ii raspunzi daca te muti cu el sau nu.
si eu aveam aceeasi intrebare (o sa vrea un copil cu mine sau nu?),in final am privit bine relatia noastra , l-am intrebat daca vrea ceva serios cu mine sau un simplu stalp de sprijin , si acum suntem impreuna si in plus sunt si insarcinata. asa ca vb cu el , informeazate ce vrea cu adevarat si dupa aceea intreabate tu ceea ce vrei sa faci.(sper ca nu te-am zapacit prea mult)
tot ceea ce conteaza e sa fi tu fericita si dupa aceea ceilalti.mult noroc
vypera
Postat pe 15 August 2008 11:46
Buna,eu sunt o mamikam un copil m-am despartitde tatal lui,dar de 1 an am o relatie foarte frumoasa cu un alt baiat....a accepatat sa fie taticul nostru a reusit sa se ataseze f bn de copilul meu si au o relatie superba,ii ofera cpoilului meu dragostea decare are nevoie si pe care tatal biologic nu a avutcapacitatea sa i-o ofere. Yo zic sa incerci nu e greu mai ales daca zici ka o indragesti ai incredere in tine si vei reusi.
raluk_raluk
Postat pe 19 August 2008 13:44
aici e o "poveste"...adica in timpul saptamanii, cand el nu e acasa...copilul nu vede ca nu e "tati"?

Nu-i nimic rau ca isi viziteaza copilul...asta e! Stiai de la inceput ca are un copil...dar cu ex nevasta...ce pot sa isi spuna?

Cred ca ar fi bine sa se plimbe singur cu copilul sau, daca ai fi de acord sa il aduca acolo unde stati voi...Poate pare aiurea, dar el s-ar bucura sa vada ca ii apreciezi fetita si, in plus, tu nu te-ai framanta ca sta cu fost.
luv4ever77
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia nu stiu sa gateasca; Barbatul nu stie sa stranga un surub 367 De la: contesina 5 Mai 2011 16:08
Îmi plac femeile, îmi place sã mã lupt cu ele..... 16 De la: kudika_27846 28 Ianuarie 2013 23:59
Buna seara 22 De la: nathi 29 Noiembrie 2012 15:09
Cum reusiti sa va reinventati relatia? 16 De la: simonycik 28 Septembrie 2009 12:17
Oare chiar s-a indragostit de mine? 24 De la: verraa 23 Aprilie 2011 22:56