Setari Cookie-uri

Iubitul meu are copil cu alta femeie

sigur...tu privesti lucrurile din punct de vedere juridic...dar pe de alta parte...chiar crezi ca se impart averi la ora asta...ce e cel mai important de impartit e ...IUBIREA intre cei doi, intre ei si fetita si, desigur...fata de eventualul viitor copil (care, daca veti fi echilibrati veti sti cum sa il iubiti si pe unul si pe celalalt).
luv4ever77
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:31
Am si eu un copil de 2 anisori, sunt in divort pt ca timp de 1 an juma fostul sot m-a inselat cu cea cu care locuieste acum. M-am despartit civilizat, pt ca nu mai rezistam iar acum ii dau voie sa vina sa-si vada copilul insa i-am interzis categoric sa iasa el cu ea si cu copilul nostru in parc, sa se implice ea in vreun fel in viata copilului meu....Daca iesim in parc, iesim doar noi trei....sau vine el acasa sa-si vada copilul. Se pare ca a inteles asta si imi respecta deciziile. V-am spus lucuruile astea ca sa va dati seama cam cum gandesc si femeile care au ramas singure cu cate un copil...parerea mea...

On topic- daca mama nu mai are nicio legatura cu fetita, cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu tatal despre varinata infierii...astfel scapi de nelinistea ca fetita iti poate fi luata dupa ce ai nvestit toata dragostea ta pt ea si toata grija. Daca il iubesti, merita...Mult succes...
needforspeed
Postat pe 20 Septembrie 2008 10:44
si eu am permis tatalui copilului meu sa se intalneasca cu el.Dupa divortul nostru, la ceva vreme, s+a mutat cu o femeie care avea o fetita cam de vasrsta fiului meu. Pana la urma le+am aranjat sa mearga impreuna in tabara, iar fiul meu (in dorinta sa, probabil, de a avea o sora) o numea pe fetita sora lui.

Doar cand respectiva a incercat sa poarte cu mine o discutie, in contradictoriu, despre pensia alimentara am yis ca nu discut tema asta cu ea, doar cu tatal copilului meu.

In final ex+sotul meu nu a ramas nci cu asta...dar asta e alta poveste.
luv4ever77
Postat pe 20 Septembrie 2008 22:38
De la: needforspeed, la data 2008-09-20 10:44:20Am si eu un copil de 2 anisori, sunt in divort pt ca timp de 1 an juma fostul sot m-a inselat cu cea cu care locuieste acum. M-am despartit civilizat, pt ca nu mai rezistam iar acum ii dau voie sa vina sa-si vada copilul insa i-am interzis categoric sa iasa el cu ea si cu copilul nostru in parc, sa se implice ea in vreun fel in viata copilului meu....Daca iesim in parc, iesim doar noi trei....sau vine el acasa sa-si vada copilul. Se pare ca a inteles asta si imi respecta deciziile. V-am spus lucuruile astea ca sa va dati seama cam cum gandesc si femeile care au ramas singure cu cate un copil...parerea mea...




Intrebare: de ce nu o lasi pe actuala prietena sa se implice in relatia cu copilul vostru? Oare cand si tu vei avea pe cineva asa va reactiona si fostul tau sot? Nu te va lasa sa ai pe nimeni? Nu va lasa pe prietenul tau sa se atinga de copil?
Tu chiar crezi ca viitorul tau prieten va fi de acord ca tu, copilul si fostul tau sot sa iesiti si sa pozati in familia perfecta in parc sau mai stiu eu pe unde???
Din punctul meu de vedere fara urma de jignire, esti egoista!!!
Eu sunt in situatia in care vreau sa socialieze cu copilul prietenului meu si fosta sotie nu ma lasa.Este tare urat si dureros.
Eu zic sa iti schimbi atitudinea, nu duce la nimic bun pt niciunul dintre cei implicati deja si pt cei ce vor veni.

Felicia_29
Postat pe 21 Septembrie 2008 19:15
De la: Felicia_29, la data 2008-09-21 19:15:43
De la: needforspeed, la data 2008-09-20 10:44:20Am si eu un copil de 2 anisori, sunt in divort pt ca timp de 1 an juma fostul sot m-a inselat cu cea cu care locuieste acum. M-am despartit civilizat, pt ca nu mai rezistam iar acum ii dau voie sa vina sa-si vada copilul insa i-am interzis categoric sa iasa el cu ea si cu copilul nostru in parc, sa se implice ea in vreun fel in viata copilului meu....Daca iesim in parc, iesim doar noi trei....sau vine el acasa sa-si vada copilul. Se pare ca a inteles asta si imi respecta deciziile. V-am spus lucuruile astea ca sa va dati seama cam cum gandesc si femeile care au ramas singure cu cate un copil...parerea mea...




Intrebare: de ce nu o lasi pe actuala prietena sa se implice in relatia cu copilul vostru? Oare cand si tu vei avea pe cineva asa va reactiona si fostul tau sot? Nu te va lasa sa ai pe nimeni? Nu va lasa pe prietenul tau sa se atinga de copil?
Tu chiar crezi ca viitorul tau prieten va fi de acord ca tu, copilul si fostul tau sot sa iesiti si sa pozati in familia perfecta in parc sau mai stiu eu pe unde???
Din punctul meu de vedere fara urma de jignire, esti egoista!!!
Eu sunt in situatia in care vreau sa socialieze cu copilul prietenului meu si fosta sotie nu ma lasa.Este tare urat si dureros.
Eu zic sa iti schimbi atitudinea, nu duce la nimic bun pt niciunul dintre cei implicati deja si pt cei ce vor veni.




Avand in vedere ca un an jumate m-a inselat cu ea sub ochii mei, a adus-o la firma doar ca sa nu creeze suspiciuni....sincer...crede-ma ca a fost un cosmar pentru mine sa traiesc altfel. Cum as putea acum sa ii permit sa se implice in viata copilului meu cand ea a trait in minciuna alaturi de el si nu au vrut sa recunoasca nici dupa ce ne-am despartit ca au o relatie? Mi-au zis ca sunt paranoica, nebuna...samd...cand incercam sa clarific lucrurile. Decizia de a-l parasi a fost f grea pt mine si nu a fost din vina mea. De aceea nu am sa o accept nicodata pe ea....daca ar fi fost alta femeie, pe care ar fi cunoscut-o el dupa departirea noastra, lucrurile ar fi fi fost ok si as fi fost de acord cu aceasta apropiere de copil. In ceea ce priveste viitorul meu iubit, nu are de ce sa il deranjeze pe fostul sot, pentru ca, pana la urma...el a ales pe alta....nu eu.
needforspeed
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:10
De la: needforspeed, la data 2008-09-22 08:10:31
De la: Felicia_29, la data 2008-09-21 19:15:43
De la: needforspeed, la data 2008-09-20 10:44:20Am si eu un copil de 2 anisori, sunt in divort pt ca timp de 1 an juma fostul sot m-a inselat cu cea cu care locuieste acum. M-am despartit civilizat, pt ca nu mai rezistam iar acum ii dau voie sa vina sa-si vada copilul insa i-am interzis categoric sa iasa el cu ea si cu copilul nostru in parc, sa se implice ea in vreun fel in viata copilului meu....Daca iesim in parc, iesim doar noi trei....sau vine el acasa sa-si vada copilul. Se pare ca a inteles asta si imi respecta deciziile. V-am spus lucuruile astea ca sa va dati seama cam cum gandesc si femeile care au ramas singure cu cate un copil...parerea mea...




Intrebare: de ce nu o lasi pe actuala prietena sa se implice in relatia cu copilul vostru? Oare cand si tu vei avea pe cineva asa va reactiona si fostul tau sot? Nu te va lasa sa ai pe nimeni? Nu va lasa pe prietenul tau sa se atinga de copil?
Tu chiar crezi ca viitorul tau prieten va fi de acord ca tu, copilul si fostul tau sot sa iesiti si sa pozati in familia perfecta in parc sau mai stiu eu pe unde???
Din punctul meu de vedere fara urma de jignire, esti egoista!!!
Eu sunt in situatia in care vreau sa socialieze cu copilul prietenului meu si fosta sotie nu ma lasa.Este tare urat si dureros.
Eu zic sa iti schimbi atitudinea, nu duce la nimic bun pt niciunul dintre cei implicati deja si pt cei ce vor veni.




Avand in vedere ca un an jumate m-a inselat cu ea sub ochii mei, a adus-o la firma doar ca sa nu creeze suspiciuni....sincer...crede-ma ca a fost un cosmar pentru mine sa traiesc altfel. Cum as putea acum sa ii permit sa se implice in viata copilului meu cand ea a trait in minciuna alaturi de el si nu au vrut sa recunoasca nici dupa ce ne-am despartit ca au o relatie? Mi-au zis ca sunt paranoica, nebuna...samd...cand incercam sa clarific lucrurile. Decizia de a-l parasi a fost f grea pt mine si nu a fost din vina mea. De aceea nu am sa o accept nicodata pe ea....daca ar fi fost alta femeie, pe care ar fi cunoscut-o el dupa departirea noastra, lucrurile ar fi fi fost ok si as fi fost de acord cu aceasta apropiere de copil. In ceea ce priveste viitorul meu iubit, nu are de ce sa il deranjeze pe fostul sot, pentru ca, pana la urma...el a ales pe alta....nu eu.



Dintr-un anume punct de vedere ai si tu dreptate. Acum ai dat mai multe detalii. De acord. Dar daca copilul mai tarziu cand va vrea sa mearga la tati si evident tati va fi cu ea, ce ai sa faci? Ai sa iti permiti sa il refuzi doar pt ca el este cu acea femeie si nu cu alta?
Stiu ca iti este greu, sunt femeie si inteleg...dar nici pt el si prietena lui nu e usor. Stiu ai sa ma contrazici, dar crede-ma nu e usor.

Iti doresc numai bine, putere de decizie si multa liniste!

Felicia.
Felicia_29
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:06
Eu am purat multe discutii si cu el si cu es. Le-am explicat amandurora tot ce am simtit eu in perioada in care am stiut ca sunt impreuna si cred ca au inteles. Ne-am despartit in conditii civilizate, am ramas prieteni (eu cu fostul sot) iar conditia mea pentru a ramane in aceiasi localitate (pt ca intentionam sa ma indepartez si cu domiciliul) a fost ca ea sa nu se implice in nici un fel in viata copilului meu. Copilul este foarte atasat de el....fostul sot il iubeste foarte mult si imi respecta decizia asta...care ..pana la urma...este cat se poate de corecta. Nu are de ce sa fie atasta copilul si de ea....iar ea, daca simte nevoia sa aiba copii, are posibilitatea sa si-i faca singurica.
needforspeed
Postat pe 25 Septembrie 2008 19:39
Mda...ma rog...este un punct de vedere.
Dar si iesitul asta in 3, poza familiei perfecte nu face bine la nimeni...ma rog poate tie ca fosta sotie...poate ai alte ganduri, nu am de unde sa stiu...nu vreau sa te supar, nu am de ce, dar esti f rigida. In fine, ai sa vezi ca in momentul in care va aparea un EL in viata ta, se va termina si cu "poza de familie" in parculet. Nu ai sa mai iesi cu fostul sot si copil, doar voi 3. Mai vb!


Ai grija de tine.
Cine isi uita istoria risca sa si-o repete.
Felicia.
Felicia_29
Postat pe 29 Septembrie 2008 11:23
Felicia, ii dau voie lui sa iasa in parc cu copilul, dar fara ea...ea pur si simplu nu are ce cauta in aceasta ecuatie..si e cat se poate de simplu. Nu vreau sa sufere copilul din cauza uneia ca EA. Si-asa e dureros...e ultima persoana de care as vrea sa se ataseze copilul meu.
P.S.: si sa stii ca nu m-am suparat...asa vad eu lucrurile.
needforspeed
Postat pe 29 Septembrie 2008 16:14
De la: needforspeed, la data 2008-09-29 16:14:06Felicia, ii dau voie lui sa iasa in parc cu copilul, dar fara ea...ea pur si simplu nu are ce cauta in aceasta ecuatie..si e cat se poate de simplu. Nu vreau sa sufere copilul din cauza uneia ca EA. Si-asa e dureros...e ultima persoana de care as vrea sa se ataseze copilul meu.
P.S.: si sa stii ca nu m-am suparat...asa vad eu lucrurile.




Mda...pur si simplu suntem fiecare de cealalta parte a baricadei si de aceea nu picam de acord...bine, adevarat, la mine nu e situatia chiar ca la tine, dar pe aproape...
Iti urez multa liniste!
Felicia


Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!

Felicia_29
Postat pe 7 Octombrie 2008 14:53
buna,si eu am trecut prin ceva mai mult sau mai putin asemanator cu exul.
am mai scris in alt topic putin.

ne-am cunoscut in italia anul trecut,iar in octombrie am inceput relatia. de la inceput mi-a spus ca fosta lui asteapta un copil cu el,care fusese conceput in mai, cand ei cica erau despartiti. tocmai murise tatal lui- el zicea ca era la pamant emotional si a trebuit sa hatza hatza si el...in fine. am acceptat,desi mi-era groaza putin de ce se va intampla.asta a fost greseala mea si nu o voi mai repeta.bun, tipul responabil, a zis ca recunoaste copilul dar atat, ea spera ca datorita copilului se vor impaca, ceea ce mi-au confirmat si colegii lui. in timpul asta eu am locuit in romania, el italian, in italia.ne-am vazut des, am vb zilnic la tlf. copilul s-a nascut in februarie.el s-a mutat la ea sa o ajute-desi locuia la 4 min de ea.si una peste alta, a mai facut doamna si o "depresie" postnastere.din momentul ala s-a cam sfarsit fericirea mea. iar el imi cerea timp pana ii va spune ei de relatia noastra. am inteles ca are un job f greu, e tot timpu plecat , mai era si copilul...imaginea aia de plimbari in 3 si alte si alte...ma distrugeau psihic insa.si uite asa incet incet am realizat ca sunt a nspea mia roata la caruta, pt ca fiind si departe de el, ne vedeam rar.dar ups..nu mai avea vreme nici sa ma vada cateva min pe mess, am fost in italia la lucru relativ aproape de unde locuieste el. ne-am vazut putin ...oare tinand cont ca nu ne vazusem de ceva vreme, nu putea sa sacrifice o duminica sa stea cu mine?!!!

si culmea de cate ori am incercat sa discut pe tema asta cu el, imi scotea ochii ca eu nu inteleg situatia...copilul l-am acceptat si desi l-am vazut numai in poze, credeti-ma ca i-am cumparat si cadouri...dar nu am acceptat ca o menajeaza pe ea atat..pana la urma ne-am despartit...pastram legatura..acum el imi cere sa ma intorc ca ii va spune de relatia noastra...

daca pana sa il cunosc pe el am zis tot timpu ca nu ma voi combina cu barbati insurati sau/si cu copii...uite ca am facut-o, dar a fost o lectie dura pt mine.de acum inainte ma voi indragosti cu...capu' nu cu inima.

referitor la ce au scris mai sus cele in postura de mame parasite....nu ma pot pune in locul vostru, dar cred ca gresiti in privinta actualelor iubite.este doar vina fostului vostru sot ca v-a lasat pentru ele. nu va rasfrangeti mania indirect asupra copilului.lasati-l sa aiba o relatie frumoasa cu tatal.bucurati-va macar ca isi iubeste copilul,chiar daca pe voi v-a inlaturat...
bogdana_it
Postat pe 8 Octombrie 2008 11:37
Bogdana_it sunt si cazuri in care (cum e cazul meu) cei 2 soti, cu un copil, se despart dar nu din vina altei femei. Se despart ca nu se mai inteleg, etc...treaba lor. Si apare o alta femeie in viata taticului divortat...buuuun...ce vina are prietena taticului ca cei 2 s-au despartit???
Acu' mamica actioneaza in consecinta si anume: nu da voie la copil, tatic si noua prietena sa iasa undeva, nu conteaza unde....de asta ma agit eu pe aici si cu needforspeed, etc....explicatia??? simplu!!! "nu pune mana pe copilul meu...sa isi faca!!!" wow cata maturitate!!!!!
Traiesc asemenea situatie si e tare urata...

Felicia.

Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!
Felicia_29
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:41
De la: Felicia_29, la data 2008-10-09 11:41:58Bogdana_it sunt si cazuri in care (cum e cazul meu) cei 2 soti, cu un copil, se despart dar nu din vina altei femei. Se despart ca nu se mai inteleg, etc...treaba lor. Si apare o alta femeie in viata taticului divortat...buuuun...ce vina are prietena taticului ca cei 2 s-au despartit???
Acu' mamica actioneaza in consecinta si anume: nu da voie la copil, tatic si noua prietena sa iasa undeva, nu conteaza unde....de asta ma agit eu pe aici si cu needforspeed, etc....explicatia??? simplu!!! "nu pune mana pe copilul meu...sa isi faca!!!" wow cata maturitate!!!!!
Traiesc asemenea situatie si e tare urata...

Felicia.

Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!


Felicia, am mai spus, sotul meu m-a inselat cu ea timp de aproape 2 ani...cum as putea sa ma inteleg bine cu ea..cum as putea sa-i las copilul sa se imprieteneasca cu ea.??? Am mai spus si repet....daca ar fi cunoscut-o dupa despartirea noastra, as fi acceptat lucrurile astea fara nici un fel de problema....
needforspeed
Postat pe 9 Octombrie 2008 21:20
De la: needforspeed, la data 2008-10-09 21:20:18
De la: Felicia_29, la data 2008-10-09 11:41:58Bogdana_it sunt si cazuri in care (cum e cazul meu) cei 2 soti, cu un copil, se despart dar nu din vina altei femei. Se despart ca nu se mai inteleg, etc...treaba lor. Si apare o alta femeie in viata taticului divortat...buuuun...ce vina are prietena taticului ca cei 2 s-au despartit???
Acu' mamica actioneaza in consecinta si anume: nu da voie la copil, tatic si noua prietena sa iasa undeva, nu conteaza unde....de asta ma agit eu pe aici si cu needforspeed, etc....explicatia??? simplu!!! "nu pune mana pe copilul meu...sa isi faca!!!" wow cata maturitate!!!!!
Traiesc asemenea situatie si e tare urata...

Felicia.

Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!


Felicia, am mai spus, sotul meu m-a inselat cu ea timp de aproape 2 ani...cum as putea sa ma inteleg bine cu ea..cum as putea sa-i las copilul sa se imprieteneasca cu ea.??? Am mai spus si repet....daca ar fi cunoscut-o dupa despartirea noastra, as fi acceptat lucrurile astea fara nici un fel de problema....


Da, la tine e f clar cum stau lucrurile! Este greu, ti-am spus inteleg.
La mine stau putin altfel lucurile...
Sper sa iti gasesti linistea si te rog sa nu fii suparat pe mine.
Pupicei.
Felicia


Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!
Felicia_29
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:28
Sorry...graba...*suparata!
Pupici
Felicia_29
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:29
De la: Felicia_29, la data 2008-10-14 15:29:16Sorry...graba...*suparata!
Pupici



Felicia, iti multumesc pt intelegere...sper sa trec cu bine peste aceasta perioasda si sa reusesc sa imi refac si eu viata alaturi de o persoana care sa ma iubeasca....

Sper ca vei rezolva si tu problemele cu fosta sotie a iubitului tau. Totusi, sa stii ca nu trebuie sa fii geloasa pt simplul fapt ca se duce in vizita la fosta sotie sa-si vada copilul....el te-a ales pe tine si pt asta trebuie sa fii fericita. Ea nu mai reprezinta un pericol pt ca pe ea a avut-o deja...Multa bafta si sa ne auzim cu bine!

needforspeed
Postat pe 15 Octombrie 2008 21:08
De la: needforspeed, la data 2008-10-15 21:08:56
De la: Felicia_29, la data 2008-10-14 15:29:16Sorry...graba...*suparata!
Pupici



Felicia, iti multumesc pt intelegere...sper sa trec cu bine peste aceasta perioasda si sa reusesc sa imi refac si eu viata alaturi de o persoana care sa ma iubeasca....

Sper ca vei rezolva si tu problemele cu fosta sotie a iubitului tau. Totusi, sa stii ca nu trebuie sa fii geloasa pt simplul fapt ca se duce in vizita la fosta sotie sa-si vada copilul....el te-a ales pe tine si pt asta trebuie sa fii fericita. Ea nu mai reprezinta un pericol pt ca pe ea a avut-o deja...Multa bafta si sa ne auzim cu bine!




Si eu sper sa se rezolve problemele la amandoua...sa fim fericite si mai ales linistite.
Imi doresc f tare sa fiu cu el, copila imi place f tare si sper ca fosta sotie sa accepte sa fac parte din viata copilului, nu vrea nimeni sa ii ia copilul, logic...vreau si eu sa am copii mei, nu ii vreau pe ai nimanui.

Multa liniste si fericire!

Felicia
Felicia_29
Postat pe 21 Octombrie 2008 10:10
si situatia mea seaman cu a ta..eu am 21 ani...el 35 si fetita 9ani..ea sta cu mama ei...da nici ei nu prea iipasa de fetita si o mai trimite la iubitul meu...cu el ma inteleg super bine..sincer mi e frica sa nu se intample ceva urat in viitor...sunt foarte fericita...cu el si nu vreau sa mi se distruga fericirea asta...pffff am nevoie de un sfat:(
rodyyyy
Postat pe 25 Octombrie 2008 16:19
De la: rodyyyy, la data 2008-10-25 16:19:45si situatia mea seaman cu a ta..eu am 21 ani...el 35 si fetita 9ani..ea sta cu mama ei...da nici ei nu prea iipasa de fetita si o mai trimite la iubitul meu...cu el ma inteleg super bine..sincer mi e frica sa nu se intample ceva urat in viitor...sunt foarte fericita...cu el si nu vreau sa mi se distruga fericirea asta...pffff am nevoie de un sfat:(



Adica? De ce iti este teama? Ce s-ar putea intampla urat?

Felicia
Felicia_29
Postat pe 27 Octombrie 2008 08:34
urat ma refer la faptul k ..nush...mi se pare interesant si aiurea ca are un copil..sau ma gandeam candva k poate ar vrea pe cineva mai in varsta langa el...dar asta mi a cam demonstrat o ca nu vrea..sunt confuza un pic
rodyyyy
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:32
Rody, daca ar fi vrut pe cineva de varsta lui...si-ar fi ales de la inceput, nu te-ar fi ales pe tine.
De ce esti confuza?
Cum te intelegi cu copilul lui?
Explica-mi ca sa te pot indruma un pic....


Felicia.


-----------------------------------------------------------------------
Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!
Felicia_29
Postat pe 28 Octombrie 2008 11:54
Felicia....cu fetita lui ma inteleg bine...ar sta tot timpul cu mine..am tot iesit cu ea prin oras..si pe el il tot terorizeaza:)) sa o aduca la mine...ma gandesc ca ai dreptate ca nu m-ar fi ales pe mine dak vroia pe cineva de varsta lui..cred ca ar trebuii sa ma linistesc..da tot incerc da ceva inautru nu ma lasa sa stau linistita..si nu stiu ce..:(..acum a mai aparut o mica problema si eu si el. avem un orar lung la servici...ne vedem numai seara cateva ore..dar in weekend recuperam:D...oare cu timpul..va deveni o problema asta?..stii poate e problema si cu mine..ca imi umplu capu cu tot felu de prostii de genu asta..pfff greu ii cu mine...:D
rodyyyy
Postat pe 29 Octombrie 2008 21:56
De la: rodyyyy, la data 2008-10-29 21:56:14Felicia....cu fetita lui ma inteleg bine...ar sta tot timpul cu mine..am tot iesit cu ea prin oras..si pe el il tot terorizeaza:)) sa o aduca la mine...ma gandesc ca ai dreptate ca nu m-ar fi ales pe mine dak vroia pe cineva de varsta lui..cred ca ar trebuii sa ma linistesc..da tot incerc da ceva inautru nu ma lasa sa stau linistita..si nu stiu ce..:(..acum a mai aparut o mica problema si eu si el. avem un orar lung la servici...ne vedem numai seara cateva ore..dar in weekend recuperam:D...oare cu timpul..va deveni o problema asta?..stii poate e problema si cu mine..ca imi umplu capu cu tot felu de prostii de genu asta..pfff greu ii cu mine...:D


Rody, daca te intelegi bine cu pustoaica este extraordinar...as vrea sa fiu in locul tau, crede-ma esti un caz fericit.
Toata lumea are un orar lung la serviciu, asta nu este un impediment ca voi sa va iubiti, eu zic sa te relaxezi si sa savurezi maxim alea cateva ore cand sunteti impreuna, daca stai si te gandesti la ce e mai rau mai devreme sau mai tarziu se va reflecta in comportamentul tau...deci...relax!!!
Bucura-te de iubitul tau si de compania fetitei si...inainte cu fericire si multa iubire!!!

Felicia.
Felicia_29
Postat pe 30 Octombrie 2008 08:31
mersi mult mult mult pt sfat felicia....asa am sa fac....iti doresc si tie multa fericire...te pup
rodyyyy
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:41
De la: rodyyyy, la data 2008-11-03 10:41:31mersi mult mult mult pt sfat felicia....asa am sa fac....iti doresc si tie multa fericire...te pup


Cu cea mai mare placere.Oricand ai nevoie.
Pupicei si ai grija de tine si de ei...

Felicia.
Felicia_29
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:11
salut.tot ce trebuie sa faci tu este sa-ti asculti inima,nu sa intrebi in stanga si in dreapta pe altii.daca tu iei decizia sa te muti cu el si sa fii mama fetitei lui crede-ma k nimeni nu vine sa te ajute si sa-ti dea sfaturi de exemplu cum sa o educi pe aia mik.pentru a fi mama nu ai nevoie de o varsta anume.sa-ti spun si de ce:si eu am un iubit de 2 ani si el a fost insurat si are o fetita de 6 ani jumate(sa ne traiasca)...mama ei a lasat-o cand avea fetita 2 ani jumate si a plecat cu acordul sotului in italia la munca,dar a uitat k are acasa un copil si un sot si a inceput sa aiba relatii cu diferiti barbati.dupa 6 luni a aflat si sotul cam ce facea ea acolo si a mers dupa ea sa o aduca acasa la fetita ei.a aduso si la 2 saptamani a plecat inapoi,de fapt a fugit,dar cu o seara inainte sa fuga i-a spus sotului k fetita a fost o greseala si ei nu-i trebuie copii k e prea tanara si frumoasa si vrea sa-si traiasca viata.
si-a abandonat fetita k pe o carpa murdara,a divortat de sot si a plecat linistita.fetita a ramas in grija tatalui si tribunalul nu i-a dat voie nici macar sa vb cu ea la tel.eu i-am cunoscut cand avea fetita 4 ani jumate si de atunci nu m-am despartit de fetita
acuma am 23 de ani si jumate,deci atunci aveam 21 de ani.dupa 3 luni m-am mutat la el si de atunci nu am mai plecat,sincer sa-ti spun m-am trezit peste noapte k sunt mama unui copil care nu e al meu,mi-a fost foarte greu la inceput dar nu am renuntat,si plus de asta mama fetei si-a amintit k are un copil lasat prin romania,cand a vazut-o cat e de frumoasa si educata acuma o vrea dar cel mai rau e ca prietenul meu inca mai tine putin la ea,m-a inselat cu ea,au plecat la mare impreuna cu fata si eu am ramas singura,dupa 2 saptamani ea a plecat inapoi la italia si el s-a intors la mine...si stii ceva?l-am iertat si stii de ce?pentru k ii iubesc pe amandoi si niciodata nu am considerat k fetita nu e a mea,am invatat sa fiu mama si nu am ascultat de nimeni.mi-am ascultat inima si am reusit sa-i ofer fetitei dragostea de mama si daca dumnezeu vrea sa am si eu un copil al meu niciodata dar NICIODATA nu voi face diferenta intre ei,un copil nu se cere facut nu el e vinovat pentru greselile parintilor...de ce sa pedepsim un ingeras?sfatul meu e sa va mutati impreuna si sa fii mama pentru fetita lui.chiar daca esti tanara si vrei sa-ti traiesti viata gandeste-te k ai ocazia sa faci ceva ce nu multe femei ar face.de ce sa nu fii tu mai speciala???incearca si vei reusi.si inca ceva:vorbeste cu el deschis,orice ar fi,si veti trece peste toate greutatile impreuna,considera copilul ala al tau si nu fa diferente.VEI FI O MAMA ADEVARATA,SUCCES!

Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:33
De la: mikky_mikuta, la data 2008-11-06 12:33:48salut.tot ce trebuie sa faci tu este sa-ti asculti inima,nu sa intrebi in stanga si in dreapta pe altii.daca tu iei decizia sa te muti cu el si sa fii mama fetitei lui crede-ma k nimeni nu vine sa te ajute si sa-ti dea sfaturi de exemplu cum sa o educi pe aia mik.pentru a fi mama nu ai nevoie de o varsta anume.sa-ti spun si de ce:si eu am un iubit de 2 ani si el a fost insurat si are o fetita de 6 ani jumate(sa ne traiasca)...mama ei a lasat-o cand avea fetita 2 ani jumate si a plecat cu acordul sotului in italia la munca,dar a uitat k are acasa un copil si un sot si a inceput sa aiba relatii cu diferiti barbati.dupa 6 luni a aflat si sotul cam ce facea ea acolo si a mers dupa ea sa o aduca acasa la fetita ei.a aduso si la 2 saptamani a plecat inapoi,de fapt a fugit,dar cu o seara inainte sa fuga i-a spus sotului k fetita a fost o greseala si ei nu-i trebuie copii k e prea tanara si frumoasa si vrea sa-si traiasca viata.
si-a abandonat fetita k pe o carpa murdara,a divortat de sot si a plecat linistita.fetita a ramas in grija tatalui si tribunalul nu i-a dat voie nici macar sa vb cu ea la tel.eu i-am cunoscut cand avea fetita 4 ani jumate si de atunci nu m-am despartit de fetita
acuma am 23 de ani si jumate,deci atunci aveam 21 de ani.dupa 3 luni m-am mutat la el si de atunci nu am mai plecat,sincer sa-ti spun m-am trezit peste noapte k sunt mama unui copil care nu e al meu,mi-a fost foarte greu la inceput dar nu am renuntat,si plus de asta mama fetei si-a amintit k are un copil lasat prin romania,cand a vazut-o cat e de frumoasa si educata acuma o vrea dar cel mai rau e ca prietenul meu inca mai tine putin la ea,m-a inselat cu ea,au plecat la mare impreuna cu fata si eu am ramas singura,dupa 2 saptamani ea a plecat inapoi la italia si el s-a intors la mine...si stii ceva?l-am iertat si stii de ce?pentru k ii iubesc pe amandoi si niciodata nu am considerat k fetita nu e a mea,am invatat sa fiu mama si nu am ascultat de nimeni.mi-am ascultat inima si am reusit sa-i ofer fetitei dragostea de mama si daca dumnezeu vrea sa am si eu un copil al meu niciodata dar NICIODATA nu voi face diferenta intre ei,un copil nu se cere facut nu el e vinovat pentru greselile parintilor...de ce sa pedepsim un ingeras?sfatul meu e sa va mutati impreuna si sa fii mama pentru fetita lui.chiar daca esti tanara si vrei sa-ti traiesti viata gandeste-te k ai ocazia sa faci ceva ce nu multe femei ar face.de ce sa nu fii tu mai speciala???incearca si vei reusi.si inca ceva:vorbeste cu el deschis,orice ar fi,si veti trece peste toate greutatile impreuna,considera copilul ala al tau si nu fa diferente.VEI FI O MAMA ADEVARATA,SUCCES!
MESAJUL ASTA E PENTRU RAM84

Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:41
hmm...bine a spus cine a spus k orice minune tine 3 zile...l amine a tinut cateva luni...gata..m-a parasit...si ce ma doare cel mai tare este ca nu stiu de ce????pur si simplu mi a scris pe mess...pa....atat...nu stiu de ce??>...sunt f trista..desi incerc sa fiu tare...nush ce sa fac..este atat de interesant asa dintr o data...fara motiv...asta..mersi ink o data pt sfaturi..pupici suparati..de la rody..pa pa:(:((
rodyyyy
Postat pe 7 Noiembrie 2008 23:51
De la: rodyyyy, la data 2008-11-07 23:51:41hmm...bine a spus cine a spus k orice minune tine 3 zile...l amine a tinut cateva luni...gata..m-a parasit...si ce ma doare cel mai tare este ca nu stiu de ce????pur si simplu mi a scris pe mess...pa....atat...nu stiu de ce??>...sunt f trista..desi incerc sa fiu tare...nush ce sa fac..este atat de interesant asa dintr o data...fara motiv...asta..mersi ink o data pt sfaturi..pupici suparati..de la rody..pa pa:(:((


Rody imi pare rau sa aud asta...de ce naiba?
Vb cu el...vezi ce s-a intamplat...trebuie sa stii, este dreptul tau!
Felicia_29
Postat pe 11 Noiembrie 2008 13:36
felicia..totul s-a rezolvat...sunt la fel de fericita k inainte..:D:D:D.....oau ce bine..:)))..te pup pa pa
rodyyyy
Postat pe 12 Noiembrie 2008 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de radio si televiziune acreditate 1 De la: college_media 15 Martie 2010 13:44
Ce ziceti de masaj erotic pentru cupluri? 1 De la: kudika_1043887 23 Octombrie 2022 22:57
ONG SECS: "E copilul tau! Tu iei decizia!" 1 De la: lil_dudy 11 Noiembrie 2011 22:08
sms de dragoste noaptea 10 De la: crysa_tm 8 Septembrie 2010 15:44
pentru dumneavoastra 4 De la: oktober 18 Ianuarie 2009 13:38