Setari Cookie-uri

Iubitul meu are copil cu alta femeie

De la: rodyyyy, la data 2008-11-12 19:42:14felicia..totul s-a rezolvat...sunt la fel de fericita k inainte..:D:D:D.....oau ce bine..:)))..te pup pa pa


Eeeeee asta asteptam sa imi spui! bv! felicitari si sa dea Domnul sa nu se mai intample!
Succese!
Felicia_29
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:56
eu consider ca atitudinea ta ii face rau atat copilului cat si tie , tu inca il iubesti si nu poti sa ii dai drumul ,de fapt prin atitudinea ta tu de fapt vrei sa il apropii de tine sa ii arati de familie minunata ati fi fost impreuna si vrei sa ii dai de inteles ca lai putea ierta , de asta nu accepti sa iasa cu actuala iubita in parc si cu copilul, ai o arma (copilul )si vrei sa o folosesti , dar nu merge sa shtii , asa poti sa il indepartezi si de copil , pentru ca ea la un moment dat o sa ii interzica sa mai vina sa vada copilul. El are o alta familie acum si tu trebuie sa accepti acest lucru si sa mergi mai departe ,sa iti cauti pe cineva si sa incerci ca fii fericita . Nu mai gandi cu inima , gandeste cu capul , nu te mai face sa suferi si nu iti mai face iluzi , nu se va mai intorcce la tine niki daca aveati doi copii nu se intorcea , langa o persoana nu te tine un copil , shtii se zice in popor "singuratatea in doi e oribila" sau "dragostea cu dea sila nu merge"
rodisimihai
Postat pe 13 Noiembrie 2008 17:15
"imi este frica ca nu cumva el sa nu isi mai doreasca alti copii, iar eu imi doresc foarte mult un copil al meu."
Pai cel mai sanatos ar fi sa il intrebi! Incearca, e posibil sa-ti fie util in general, la a nu te mai jena excesiv...
Mircea_O
Postat pe 14 Noiembrie 2008 07:06
"are dar nu o mai intereseaza de fata nu a mai vazuto de 7 ani deci nu are nici o importanta pt mine deacea nu am aduso in discutie..."
Daca nu are fetita cu anii pe la bunica ei paterna, atunci domnul nu e chiar de colea...
Am rasucit apoi cazu' pe toate fetzele si concluzia personala - desi pare din alt film - este: "Pregatiti-va pentru multe (g)rele in viata asta!" Daca veti sta numai cu pupilele in cautarede efricire, e nasol! Spun asta pentru toate drumurile (pe care le vad decurgind din situatia relatata de prietena noastra) sint neguroase. Paradoxul face ca peste ani ea, prietena noastra, nu mie sa-mi poarte pica de a o fi tras-o nitel de mineca asupra realitatii...
Un staret oarecare cadea in genunchi, in fatza unui Dmitri Karamazov, intuind prin ce-l va duce viata pe furtunosul personaj dostoievskian... Iti doresc amicei noastre insa prieteni fericiti, nu in sensul lapte si miere eterne, ci cu adevarat folositori prin sfatul lor.
Mircea_O
Postat pe 14 Noiembrie 2008 07:15
De la: rodisimihai, la data 2008-11-13 17:15:12eu consider ca atitudinea ta ii face rau atat copilului cat si tie , tu inca il iubesti si nu poti sa ii dai drumul ,de fapt prin atitudinea ta tu de fapt vrei sa il apropii de tine sa ii arati de familie minunata ati fi fost impreuna si vrei sa ii dai de inteles ca lai putea ierta , de asta nu accepti sa iasa cu actuala iubita in parc si cu copilul, ai o arma (copilul )si vrei sa o folosesti , dar nu merge sa shtii , asa poti sa il indepartezi si de copil , pentru ca ea la un moment dat o sa ii interzica sa mai vina sa vada copilul. El are o alta familie acum si tu trebuie sa accepti acest lucru si sa mergi mai departe ,sa iti cauti pe cineva si sa incerci ca fii fericita . Nu mai gandi cu inima , gandeste cu capul , nu te mai face sa suferi si nu iti mai face iluzi , nu se va mai intorcce la tine niki daca aveati doi copii nu se intorcea , langa o persoana nu te tine un copil , shtii se zice in popor "singuratatea in doi e oribila" sau "dragostea cu dea sila nu merge"


rodisimihai...tu de cine vb aici sa intelegem si noi...ceea ce spui tu ar trebui sa ii trimit si la fosta sotie a prietenului mei...sa vada ca trebuie sa iasa din lumea ei si sa vada cum stau lucururile si in viata reala...multumesc! Cu postul tau am vazut ca nu sunt nebuna! Inca o data multumesc!
Felicia_29
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:01
De la: Felicia_29, la data 2008-11-17 11:01:26
De la: rodisimihai, la data 2008-11-13 17:15:12eu consider ca atitudinea ta ii face rau atat copilului cat si tie , tu inca il iubesti si nu poti sa ii dai drumul ,de fapt prin atitudinea ta tu de fapt vrei sa il apropii de tine sa ii arati de familie minunata ati fi fost impreuna si vrei sa ii dai de inteles ca lai putea ierta , de asta nu accepti sa iasa cu actuala iubita in parc si cu copilul, ai o arma (copilul )si vrei sa o folosesti , dar nu merge sa shtii , asa poti sa il indepartezi si de copil , pentru ca ea la un moment dat o sa ii interzica sa mai vina sa vada copilul. El are o alta familie acum si tu trebuie sa accepti acest lucru si sa mergi mai departe ,sa iti cauti pe cineva si sa incerci ca fii fericita . Nu mai gandi cu inima , gandeste cu capul , nu te mai face sa suferi si nu iti mai face iluzi , nu se va mai intorcce la tine niki daca aveati doi copii nu se intorcea , langa o persoana nu te tine un copil , shtii se zice in popor "singuratatea in doi e oribila" sau "dragostea cu dea sila nu merge"


rodisimihai...tu de cine vb aici sa intelegem si noi...ceea ce spui tu ar trebui sa ii trimit si la fosta sotie a prietenului mei...sa vada ca trebuie sa iasa din lumea ei si sa vada cum stau lucururile si in viata reala...multumesc! Cu postul tau am vazut ca nu sunt nebuna! Inca o data multumesc!


FELICIA NU ESTI NEBUNA DELOC!!!!!..TRAIESC SI EU ACEEASI DRAMA!!
INSA EU I-AM INTERZIS CONTACTUL CU EA!!
I-AM INTERZIS CONTACTUL CU EA PT. CA-L MANIPULA IN CEL MAI ORDINAR FEL...REZULTATUL POZITIV: NU MA MAI CERT CU EL DELOC
REZULTATUL NEGATIV....COPILUL PLATESTE!!...
IMI PARE RAU PT ASTA....DAR NU A FOST IN DEFINITIV SI LA URMA URMEI ALEGEREA MEA...
PUP...SI MULTA BAFTA
zvb81
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:18
Zvb81...de ar fi asa simplu...si eu i-am interzis orice contact cu ea, si ce? tot se suna, vb despre te miri ce, vaccinul fetei, nu stiu ce medicamente, suna de cel putin 2 ori pe zi dimineata si seara sa vb cu fetita...e tare greu!
Nu ii pot interzice sa mearga la copil...nu am nici un drept.
In plus de asta, fosta sotie face alergie la gandul ca eu as putea intra in contact cu fetita, face ca toate visele si ca sa ii arate lui cat de rau ii face casuna pe copil, tipa la ea, o repede, numai sa vada el si sa se opreasca.
Dupa parerea mea este santajista...si sincer? are cu ce!
Stiu ca nu se face asa ceva,nu te folosesti de un copil drept teren de tenis cum face ea...dar cum sa o opresc? ce sa fac?
Felicia_29
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:31
Eu zic ca de vreme ce omul are deja un copil pe care a dovedit ca poate sa-l creasca singur (lucru de care nu-s in stare multi barbati), e un om responsabil care iti va oferi si tie sansa sa fii mama. Trebuie sa discutati ca sa vezi discret cam ce planuri de viitor are.
Dak tu iti doresti sa te casatoresti cu el pe viitor trebuie sa pui lucrurile in balanta sa vezi dak o poti accepta pe fetita in viata voastra si sa incerci sa-i fii mama si sa-i dai o educatie coresp. Ideea e ca dak vrei un viitor cu el trebuie sa te gandesti ca acel copil e legat de el trup si suflet si dak il vrei pe el in viata ta trebuie sa mai faci loc unei persoane..Nu poti analiza relatia voastra facand abstractie de copil.Asa e oferta: sampon si balsam la acelasi pret
Trebuie sa vezi dak dragostea pt el e atat de puternik incat sa faci acest sacrificiu de a accepta un copil care nu e al tau
romanticbabe
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:12
De la: ram84, la data 2008-07-21 16:51:35Iubitul meu are o fetita de 11 ani, il iubesc foarte mult si pe fetita o plac este o scumpete de copil care se vede ca are nevoie de o mama, dar eu am doar 24 de ani iar el 35 si nu stiu ce sa fac daca sa imi iau o raspundere asa mare cum este educatia unui copil mai ales daca nu este al meu.Cu el ma inteleg foarte bine si deja vorbim sa ne mutam impreuna si nu stiu ce sa ii zic pt ca el insista sa facem pasu asta cat mai repede,deasemene imi este frica ca nu cumva el sa nu isi mai doreasca alti copii, iar eu imi doresc foarte mult un copil al meu.Nu stiu ce sa fac datimi si voi un sfat va rog. Va pup
gandeste-te daca ar fi fost invers?tu l-ai fi iubit si ai fi avut o fetita si el ar fi fost confuz?ce ai gandi ?
nor_pufos
Postat pe 23 Decembrie 2008 02:18
De la: geo32, la data 2008-07-21 23:59:49
De la: ram84, la data 2008-07-21 16:51:35Iubitul meu are o fetita de 11 ani, il iubesc foarte mult si pe fetita o plac este o scumpete de copil care se vede ca are nevoie de o mama, dar eu am doar 24 de ani iar el 35 si nu stiu ce sa fac daca sa imi iau o raspundere asa mare cum este educatia unui copil mai ales daca nu este al meu.Cu el ma inteleg foarte bine si deja vorbim sa ne mutam impreuna si nu stiu ce sa ii zic pt ca el insista sa facem pasu asta cat mai repede,deasemene imi este frica ca nu cumva el sa nu isi mai doreasca alti copii, iar eu imi doresc foarte mult un copil al meu.Nu stiu ce sa fac datimi si voi un sfat va rog. Va pup



ce te sperie , faptu' ca are un copil sau faptu' ca vei devenii mama unei fetite de 11 ani?






trebuie sa-i iubesti mult.inma ce iti spune vrei sa devi mama?

Postat pe 4 Ianuarie 2009 08:57
mda..nu stiu ce sa cred despre tine:dac ail iubesti,ce iti faci atatea griji?ce dac are un copil?...e parte din el...iubesti tot ce e al lui,nu?acum,ma intreb,cat te iubeste el?sau doar cauta o mama(dadaca)pt copilul lui?ca tot zici ca el se grabeste...ma gandesc ca normal ar fi sa discutati ...sa vedeti de fapt ce vreti si ce urmariti...unul de la altul...
stravaro
Postat pe 13 Ianuarie 2009 20:08
felicia!! acum am vazut mesajul tau!! ai totala dreptate!!....nici nu stiu ce sa-ti sun!! eu ma gandesc sa renunt...e prea mare stresul...si mie...mi se pare ca e o batalie care nu o sa o castig niciodata..
sa nu-ti treaca prin cap insa ca un copil cu el...te-ar pune in avantaj..
cat despre santaj...mi-e scarba...oricat de prost si orbit ar fi tot o sa-si dea seama...si atunci probabil ii v-a fi si lui scarba
Pana atunci...vei sta ...din pacate , agatata de un fir de par...se rupe...nu se rupe...cand.?.cum.?..unde?....
Eu, nu mai suport!!!
zvb81
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:19
niciodata copilul nu va vedea o mama in tine poate nici macar o prietena, depinde. Las-o balta.

Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:38
Sunt fff de acord ca acolo unde este IUBIRE ai ce impartii chiar si la 100 ... Dc il iubesti mult sigur vei iubii enorm si copilul pt ca e parte din el si parte din viata ta ...cred ca cel mai important este sa fi convinsa de sentimentele tale ,in rest totul vine de la sine ...Cum ai putea in fond sa nu iubesti un ingeras nevinovat care chiar nu are nici o vina , are nevoie de iubire ,protectie si prietenie iar dc tatal acestui copil este barbatul pe care tu il iubesti ,barbatul vietii tale ,fruntea sus Iubeste din suflet si daruieste neconditionat , curat si cu capul pe umeri...Iti doresc sa fi FERICITA SI IUBITA LA MAXIM !!!
tamasmargo
Postat pe 21 Martie 2009 19:21
buna fetelor...am si eu o intrebare pt voi.
iubitul meu a avut o relatie cu o femeie......dupa ce sau mutat impreuna atunci a vz cum este cu adevarat,el a vrut sa puna capat relatiei de mai demult dar tot timpul ...il ruga sa ii mai dea o sansa...o data sa aruncat ....(a avut si tentative de sinucidere) si el a stat cu ea ....ia acordat sanse .....apoi ne-am cunoscut noi ....am iesit la o plimbare ca AMICI....a incercat sa ma sarute lam refuzat.....dupa un timp a vb cu dansa ...si a pus punct ....Ea a inceput sa ii zica sa imi dai aia ...aia etc .....insa nu ia zis ca e insarcinata ......a trecut un timp (1 -2 sapt aprox ) si a venit si ia aratat testul de sarcina .....el a zis ca nu isi doreste acest copil acum.,nu isi asuma responsabilitatea si nici paternitatea ....Dansa a zis ca ea il pastreaza ca nu face avort etc (inainte sa il cunoasca pe el a mai fost cu cineva ...si la fam ei nu ii convenea acel baiat ......si din cate st eu a rams insrcinata ....dar nu la pastrat ...ci a facut avort)........El ia dat inapoi ce ii ceruse ea ....si a continut rel cu mn ...timp de 1 an rel a fost la distanta .. facem 2 ani ...si neam mutat impreuna la fam lui....
Knd veneam in vizita la el....el pleca la munca si no eu ramaneam acasa ....si ma mai duceam la bucatarie sau la baie si o mai auzeam pe maicasa k se vb despre copilul lui ....treceam cu vedere nu ziceam nic ma inchideam in mn ..dupaia maicasa la iubitul meu ....la adus in casa pe copil (noi nu eram in casa si nici in judet)..apoi eu eram plecata si knd am ajuns acasa am auzit ca copilul lui a fost in casa k sa i se schimbe pampersul .......bun am intelles ca e casa ei ....nu am zis nic ...bineinteles ca au inceput certurile din ce in ce mai ample .....

VOI FETELOR CE CREDETI CA AR TREBUI SA FAC .?,,,,am uitat sa va mai spun k sunt intr-un oras in care nu am pe nimeni ...k familie ....fam mea este la vreo 350 km distanta ....si mai sunt si studenta ........
dati-mi niste sfaturi va rog frumos !
kudika275948
Postat pe 21 Iulie 2010 14:57
Doamne cand citesc unele mesaje...fara suparare nu am nimic cu voi insa cateodata nu poti sa accepti asa pur si simplu alt copil..daca stai sa te gandesti investesti rabdare munca tot ce ai si ce poti sa ii oferi copilului si peste cativa ani te da afara din casa..intr-adevar e unh copil si nu are nicio vina ca asa a fost sa se intample insa un copil poate sa iti distruga intreaga relatie..o spun din propria experienta.imi pare rau ca am spus toate aceste lucruri insa eu un sfat singur sfat ti-as da gandeste-te bine si pe viitor nu te gandi ca vai acum e mica nu stie nu face.eu sincer cred ca nu se merita in cazul meu o copila scumpa de cativa anisori m-a atacat in orice moment aducand neliniste nefericire frustrare in sufletul meu.cine nu trece prin experienta aceasta nu poate simti ce simti tu si sincer sa iti spun tu vei fi singura ce va suferi pt ca pe iubitul tau il va durea normal inima ca e copilul lui si nu o va alunga va renunta la tine si la copii daca veti avea si nu va renunta la copilul lui
kudika_24821
Postat pe 12 Martie 2013 16:33
dar de ce te inhami la asa ceva?un barbat fara copil nu poti gasi?este mult mai simplu si comod,ce , s-au terminat barbatiii la el?
kudika172071
Postat pe 17 Martie 2013 11:34
acesti barbati nu sunt decat o complicatie in viata unei femei care nu are deja un copil,este f greu sa mentii o astfel de relatie mai ales cand este un copil dintr-o alta relatie la mijloc
kudika172071
Postat pe 17 Martie 2013 11:37
ingeras nevinovat?amarata aia intotdeauna va fi pe planul doi in planurile si sufletul lui
copilul ala nu este decat o povara si in plus in relatia celor doi,mai bine l-ar parasi!
kudika172071
Postat pe 17 Martie 2013 11:43
daca il iubeste pe fetita o placi, nu vad dc n ar merge bine relatia voastra pe viitor. cred ca iti faci prea multe probleme. lasa lucrurile sa vina de la sine. fetita nu are nicio vina..
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 03:14
De la: kudika172071, la data 2013-03-17 11:43:12ingeras nevinovat?amarata aia intotdeauna va fi pe planul doi in planurile si sufletul lui
copilul ala nu este decat o povara si in plus in relatia celor doi,mai bine l-ar parasi!


Viorica_Franziska
Postat pe 29 Martie 2013 09:43
De la: kudika172071, la data 2013-03-17 11:43:12ingeras nevinovat?amarata aia intotdeauna va fi pe planul doi in planurile si sufletul lui
copilul ala nu este decat o povara si in plus in relatia celor doi,mai bine l-ar parasi!


cand alegi un barbat ce a fost casatorit si are si copiii trebuie sa-l accepti cu tot cu "bagajul" inerent!!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Martie 2013 11:19
Orice parinte isi pune copii pe primul plan! Este in legea firii, cine nu intelege sau nu suporta asta, sa-si aleaga pe cineva care nu are copii!
rondina
Postat pe 29 Martie 2013 13:14
SI EU TE PUP FRANCESKO

UITE,PENTRU TINE...
IA-O DE AICI FRANCESKO:
LALEA NEAGRA,INCHISA SI VESTEJITA CA SUFLETUL TAU:

http://photouploads.com/images/franciskal.jpg

EXCELENTUL__
Postat pe 30 Martie 2013 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
multumesc de acum 1 De la: luciana_d 28 Aprilie 2010 02:13
Prietenie inselatoare... 11 De la: frenchiegirl 12 Aprilie 2011 11:08
E condamnabil? 44 De la: michaela23 11 Noiembrie 2009 23:25
ajutor..:( 9 De la: picollina 28 Iulie 2008 18:20
Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!! 91 De la: shirine 31 Iulie 2009 10:10