Setari Cookie-uri

Barbatul RAC...SOT si AMANT

Cat de deosebit poate fii!....Ca Sot si ca AMANT Din experienta voastra ce puteti spune?......
oana_ramona
Postat pe 23 Iulie 2008 14:15
Deocamdata nu stiu pentru ca nu am avut cum sa experimentez, dar e foarte posibil sa aflu in curand si voi reveni sa va pun la curent.

Postat pe 24 Iulie 2008 13:57
Barbatul Rac este un barbat foarte atent, fidel, extrem de pasional, dar are un defect este posesiv si gelos la maximum.

Ca amant e super.

Ce am scris aici este din propria experienta.

Cu alte cuvinteª TE FACE SA TE SIMTI FEMEIE CU ADEVARAT.
alexia30
Postat pe 25 Iulie 2008 09:14
Foarte adevarat. Sunt cãsãtoritã de ceva timp ºi am avut ºi o relaþie destul de lungã înainte cu bãrbatul meu Rac ºi este , atâta timp cât ºtii din start ce îl deranjeazã cel mai tare.
Da, este extrem de gelos uneori, dar în acelaºi timp îþi oferã un sentiment de siguranþã ºi de protecþie pe care niciun alt bãrbat nu ar putea sã-l ofere. Familia este centrul vieþii lui ºi este în stare sã facã sacrificii enorme pentru ea. Nu este uºor sã îl faci sã nu fie posesiv, dar în timp oamenii învaþã unii de la alþii ºi ºi se produce acea "contaminare" care face lumea din jurul nostru sã spunã..."ce mult semanaþi voi".

Postat pe 26 Iulie 2008 09:23
Am o relatie de 5 ani cu un Racushor, este perfect!!!
Dupa primul an l-am educat sa fie mandru de felul in care arat, nu gelos, dar inainte de asta s-a convins ca ii sunt fidela, astfel ca acum este incantat cand dupa mine se intorc priviri.
Alaturi de el ma simt protejata, implinita, frumoasa, iubita, importanta. Sunt multe aspecte de discutat, conteaza foarte mult si persoana care-i este alaturi, dar eu una nu-mi pot imagina acum, viata fara el.
Loulou
Postat pe 1 August 2008 12:57
Sotul meu este RAC si pot spune ca este barbatul perfect pentru mine.Familia este pe primul plan,iubeste cu pasiune,respecta femeia de langa el si ii ofera tot de ce are nevoie,atat in plan sentimental cat si material.Este putin gelos.Daca ii oferi dragoste si il faci sa aiba incredere in tine,vei vedea ca este sotul ideal din toate punctele de vedere.
sophiaelena
Postat pe 3 August 2008 22:49
raci? SUNT GELOSI SI SENSIBILI PESTE LIMITA ADMISA DE LEGE.IRESPONSABILI PANA LA A DA VINA PE ALTII PENTRU GRESELILE LOR, DE O LASITATE GREU DE IMAGINAT.CA AMNTI, SUNT OK. DOAR CA LE LIPSESTE IMAGINATIA. CRED CA ASTA AM MAI SPUS-O (SCRIS-O)NU M-AS RISCA A DOUA OARA INTR-O RELATIE CU UN RAC. DAR, SUNT SI EI OAMENI. SI CINE E PERFECT?

Postat pe 9 August 2008 22:04
OK,daca stam sa analizam putin racii sint f. pasonali si daca au o graza de defecte ,in general,sa stii ca in pat nu sint multumiti decit atunci esti si tu in al noulea cer.Sot imi este in timpul zilei iar noaptea:amant,nu?Deci se poate!
agadana2
Postat pe 10 August 2008 15:53
Da sunt de acord cu tine. Nu m-as mai incurca cu un Rac. Lipsiti de imaginatie.
In rest ok, vorbesc frumos, iubesc...dar e prea multa liniste..
codruta80
Postat pe 20 August 2008 14:35
depinde de rac...unii au imaginatie..poate nu i`ati intalnit voi:)
Mony_ampera
Postat pe 26 August 2008 13:49
Si eu sunt casatorita cu un Rac, de multi ani este ok, avem vreo 20 ani de cand ne cunostem si 16 ani de casatorie, pot spune ca eram un bobacel care a inflorit de atata dragoste, pe zi ce trece constat ca am ramas la fel de indragostiti unul de celalalt, e amantul perfect in pat poti ajunge pe cele mai inalte culmi. La inceput era putin gelos, dar daca faci glume pe seama geloziei lui se linisteste.

Postat pe 27 August 2008 16:05
ai foarte mare dreptate,dar am si eu o intrebare: cum se intelege un taur cu un rac.adik femeia taur si el rac?are cineva idee?
roxanalazarescu
Postat pe 2 Septembrie 2008 23:30
Din moment ce ai un sot rac ma gandesc ca stii cum e si daca ai si un amant rac ma gandesc ca e bun la pat din moment ce iti inseli sotul rac cu amantul rac,off ce greu a fost
sau de fapt tu ce vrei sa stii despre rac daca e bun sa il iei ca sot sau sa nu te mariti cu el sa il tii de amant ca tot nu am inteles

Postat pe 2 Septembrie 2008 23:51
cu scorpionul nu merge..e prea plictisitor si ascuns acest rac..are si o nota de parsivitate...e naspa
tatyana_scorpion
Postat pe 11 Septembrie 2008 01:29
Amantul rac este super cel mai bun amant dintre toti .....pasional salbatic activ ..dotat posesiv absolut tot ce iti trebuie sa te simti cu adevarat dorita in pat. Ca sot.....responsabil, dar un copil mare trebuie sa ai mereu grija de el ....dar stie sa iubeasca si sa faca surprize. Ii plac banii deci va avea mereu bani de asta nu te vei plange niciodata, te poti plange in schimb ca nu te va ajuta in treburile gospodaresti...e prea mult pentru el.
diana24gl
Postat pe 11 Septembrie 2008 08:31
A uitasem...iar scorpionii si racii...scantei scantei ...deci nu e adevarat nimic din ce spusese nu stiu care ca un rac nu face fata scorpionului...ci din contra ii face fata si il si depaseste.
diana24gl
Postat pe 11 Septembrie 2008 08:36
Eu am o relatie cu un rac de aproape 11 ani, si pot sa zic ca este foarte posesiv, putin gelos...dar fooooarte posesiv! NU prea cunoaste termenul responsabilitate sau termenul "trebuie"...nu se impaca bine cu ele. In rest, ca amant este extraordinar...intr-adevar tu esti pe primul loc!
cookie-tatata
Postat pe 11 Septembrie 2008 09:17
Si eu sunt cu un rac de peste opt ani, eu fiind tot in zodia racului. E intr-adevar nitel posesiv, dar se pare ca eu sunt cu mult mai posesiva decat el, ce e al meu nu mai e al nimanui.
darksukkubus69
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:45
Nu stiu cat de familisti si fideli sau stabili sunt racii...dar eu am o relatie de vreo 4 luni cu un rac...insurat...si relatia evolueaza pe zi ce trece..ca amant si ca prieten e perfect! In rest...e f misterios si ascuns... Asa ca nu-i ridicati prea mult in slavi! Chiar si cei mai familisti isi cauta fericirea prin alte parti si fara sa va dati seama!
ride_it
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:08
bambocha este problema ta k te complaci in situatia zisa de tine cit despre barbatul rac este grozav ....si sunt niste tatii minunatiii!!!poop fetelor

Postat pe 12 Septembrie 2008 14:18
Bambocha, situatia ta nu are legatura cu zodia lui!
darksukkubus69
Postat pe 12 Septembrie 2008 20:22
Eu am avut parte numai de raci. Nu am avut iubit de alta zodie, doar un amant geaman odata. Pana si tata e rac..deci...racul e familist la maximm...nu mi se pare k exceleaza in pat...sunt plictisitori, dar iti ofera sigurantza si atentzie...sunt ascunshi...si mereu te shokeaza cu faptul k aparentzele se bat cu realitatea...eu nu mai vreau barbat rac! Nici nu stiu ce zodie ar fi ok...balantza cred :D

Postat pe 12 Septembrie 2008 20:36
Dar nu ma complac...traiesc si atat! Nu-l vreau pt mine, sunt constienta ca n-are niciun viitor relatia...i just go with the flow!:) ideea era alta! si anume: toti barbatii insala, chiar si cei mai familisti si devodati barbati ever! Si se prea poate sa nici nu va dati seama! Si da...nu tine de zodie...it's just a fact! Atat.
ride_it
Postat pe 13 Septembrie 2008 18:48
Buna fetelor. Prietenul meu este in zodia rac si este un barbat deosebit. ma face fericia in fiecare zi, este atent, grijuliu, ma ajuta la treburile gospodaresti, are grija de mine, dar in acelasi timp nu-i place daca nu te tii de ceea ce spui, are o memorie extraodinara si este si putin gelos. Ce sa mai zis, sunt indragostita de el si acum si il iubesc foarte mult. Dupa 2 relatii nereusite pot spune ca acum chiar sunt fericita si iubita :) si toate imi merg bine, cum era o vorba: Daca dragoste nu e, nimic nu e !!

Este un om minunat din toate punctele de vedere :)
Chiar daca astrele nu sunt foarte optimiste in ceea ce priveste relatie dintre un geaman si un rac, pot sa spun ca se insala.
Va pup si va doresc sa fiti la fel de fericite ca mine!
Only_me26
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:29
nu stiu ce sa zic..se pare ca cele care au langa ele un rac de treaba, au dat lovitura
eu nu am asa parere buna despre raci..adica sunt foarte sensibili mereu trebuie alintati,trebuie sa te comporti cu ei ca si cu un copil,sunt gelosi,posesivi, adica trebuie sa umbli tu dupa ei
mie una nu prea imi plac, din cauza acestor aspecte...poate nu am intalnit inca racul acela de care vorbeati
carlaa858
Postat pe 20 Septembrie 2008 15:22
ai dreptate carlaa858...racul nu este pt femei puternice..este pt cele care se multumesc cu putin si se lasa impresionate de un 'dat cu aspiratorul'
tatyana_scorpion
Postat pe 20 Septembrie 2008 16:37
DRAGELOR,CARLA SI TATIANA,AVETI MULTA DREPTATE AMINDOUA SI CA O PRIETENA CARE ARE APROAPE 14 ANI DE CONVIETUIRE CU UN RAC VA SFATUIESC CALDUROS:FUGITIIIII ....CAT MAI PUTETI!
agadana2
Postat pe 23 Septembrie 2008 08:54
tatyana_scorpion, nu am putut sa nu remarc la id-ul tau ca apare scorpion si nu gresesc daca cred ca esti in zodia scorpion...si eu sunt tot scorpion si femeile din zodia asta sunt niste femei foarte puternice si luptatoare..eu cel putin nu pot sa suport sa vad ca un barbat nu e barbat in toate privintele si unii raci asa sunt..si pot sa zic asta din experienta pentru ca am avut mai multi iubiti raci si cunosc destule persoane care sunt in zodia asta
carlaa858
Postat pe 23 Septembrie 2008 23:27
dragilor, ma uit la voi si imi dau seama cat de naivi sunteti. cine mama naibii v-a spus ca un om se poate comporta intr-un anumit fel datorita "zodiei" sale?
intrebati-va cum naiba o reprezentare bidimensionala a unor corpuri ceresti aflate tridimensional in spatiu va poate influenta viata.
cat despre fetele care incearca zodii in pat...maturizati-va, tine de cu totul altceva satisfactia, nu de zodia in care este nascut
mythos
Postat pe 26 Septembrie 2008 09:23
Deci..eu am un prieten Rac de 5ani de zile la inceput era disperat sa fim impreuna simtea el ca eu sunt femeia vietzii lui,apoi kand totul mergea ok.eu fiind leu (stiti si voi ce dificila e zodia) facem unele mici fitze :P ei 2 ani 3 ani de zile se purta cu mine extraodinar de urat azi se despartea de mine maine ma suna si tot asa am suferit mult..dar la o asemanatoare desp mi-ai riscat tot si m-am combinat la nervi cu altcineva cu care oricum nu aveam nici o treaba m-am mgandit "ori ce schimba ..ori cu asta e gata" kand a vaz asta m-a cautat disperat..de frika sa nu imi para rau in viitor m-am impakat dar acum nimik nu mai e la fel.Eu nu mai sunt fata aia care isi calca mandria in picioare si arunca orgoliu pe fereastra,care il iubea mai presus de orice cu tot cu defecte acum sunt rece distanta ...iar el posesiv gelos si cel mai rau PARANOIC...o fi bun baiatul rac..dar daca vrei sa mai scapi de el nu mai scapi niciodata..
ikka
Postat pe 28 Septembrie 2008 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
suntem compatibili? 10 De la: ramonik11 9 Decembrie 2009 22:39
stop!!!!!!!!!!! 17 De la: _oktober_ 20 Noiembrie 2009 20:31
10 8 De la: _dulcik_ 11 Martie 2009 16:14
eu balanta el berbec 7 De la: just_laura 5 Iunie 2009 13:29
horoscop 6 De la: __anca_alexandra__ 8 Iunie 2011 14:41