Setari Cookie-uri

Barbatul RAC...SOT si AMANT

Da poti sa iubesti doi barbati in acelas timp doar ca trebuie sa stii unde iti sunt limitele si sa dai cartile pe fata cu fostul. Spune-i ca-l vrei de amant si asa iti va ramane stie sa pastreze secretul foarte bine.
Nu-l minti pt ca nu iarta si te poate distruge
Daca accepta sa-ti fie amant va sti unde e locul lui.
atat pt moment din partea mea
kudika330464
Postat pe 18 Noiembrie 2010 19:18
referitor la intrebarea ta ..cum se intelege un taur cu un rac..din experienta proprie iti pot spune ca foarte bine!Ne completam unul pe celalalt si ne intelegem foarte bine din toate punctele de vedere...Desi taurul are coarne iar racul clesti asta nu afecteaza cu nimic relatia dintre ei,din contra sunt pe aceeasi lungime de unda si de multe ori gandesc la fel
gabrielita
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:18
Multumesc de sfat,dar situatia e cam complicata ca sa accept sa fac pasul asta.Problema e ca primul rac din viata mea si prima mea dragoste care in situatia de fata ar fi amantul pe vremea pe cand eram impreuna acu 11 ani ma facut sa sufar enorm si ma judecat gresit cand am incercat sa-i arat ca ai port anumite sentimente..Acum dupa ce ne-am reintalnit dupa atatia ani,fiecare cu o familie intemeiata incearca sa se justifice ptr.comportamentul sau de atunci spunand ca era un pustan pe vremea aea si acum ai pare rau ptr.tot raul pricinuit iar daca ar putea da timpul inapoi ar repara toate greselile din trecutul sau!L-am iubit enorm incat am aceptat sa-i fiu si amanta pe timpul ala,acum nu stiu la ce se asteapta?Imi lasa mes.pe mess.si continua sa mearga mai departe cu asa zisa prietenie cum o numeste el,desi eu sunt de parere ca doi fosti iubiti pot fi prieteni si doar atat....Am incercat sa-l fac sa inteleaga ca tot ce a fost inainte intre noi nu se va mai repeta niciodata,ca am un sot pe care il respect si-l iubesc!Asi vrea sa-mi fac ordine sentimentelor dar ma tem ca atunci cand voi avea curajul sa infrunt realitatea si sa accept o intanire el sa pot vedea daca mai simt ceva ptr.el sa nu cad din nou in bratele lui!
gabrielita
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:45
Imi cer scuze ca ti-am raspuns asa de tarziu.
E adevarat ca te-a facut sa suferi dar e si foarte adevarat ca pe vremea aceea era un copil.
Doar ca................ daca si-a dat seama cat a gresit si ce a pierdut inseamna ca a crescut.
Tu pe vremea aceea erai mult mai matura decat el si pun pariu ca i-ai invatat toate tacticile si toate mofturile pe derost.
Azi el se trezeste la viata azi incepe sa fie barbat adevarat asa ca cauta ceea ce a avut tot timpul langa el. Asa-s barbatii. Cand au nu le trebuie cand se trezesc la viata le trebuie ce au avut candva.
Personal vorbind:
Daca vrei sa-ti fie amant atunci pune in aplicatie reguli care sa le respectati amandoi
Una din reguli de baza trebuie sa fie
"fara gelozie"
" ne-ntalnim cand ne-ntalnim"
Trebuie sa stii ca racii sunt perfecti pentru a face diferenta intre prietenie si sex. In aceasta privinta nu trebuie sa-ti fie frica.
Daca ti-e frica ca vei cadea dinnou in bratele sale atunci te sfatuiesc sa nu faci niciodata primul pas.
Daca vrei sa-ti faci ordine in sentimentele tale atunci intreaba-te timp de o saptamana zi si noapte ce ai de pierdut daca cazi dinnou in bratele sale si daca "tu" poti sa faci diferenta intre prietenie si sex.
Faptul ca-ti iubesti sotul nu inseamna ca nu trebuie sa-ti satisfaci viata sexuala dar daca implica sentimente te sfatuiesc inca odata sa nu cazi dinnou in bratele sale mai bine fara prietenie si fara sex decat cu 1000 de probleme caci inima nu iarta.
Sper ca sfatul meu te-a ajutat un pic

aranaus
Postat pe 25 Noiembrie 2010 17:51
fetelor RACUL este un amant atent stie CE sI CUM sa faca pt a te simti in al noualea cer este satisfacut doar daca esti si tu


da este gelos dar daca esti desteapta sti cum sa il iei il poti dresa
depinde de decada in care este pt partile negative ,orice zodie are si uscaturile ei
femeia scorpion si barbatul rac este cel m tare cuplu sexual
normal femeia il face sa ii manince din palma dar el o rasplateste
kudika329867
Postat pe 26 Noiembrie 2010 20:16
toate astea le stiu dar spunemi te rog cum sa-l atrag pana in pat:
mi-a facut declaratia ca ma doreste dar sa blocat astepta momentul perfect dar spune-mi te rog cum sa-l fac sa inteleaga ca eu nu sunt ca celelalte amante si ca eu nu am timp pt momentu perfect. Momentul perfect este acum sau peste 20 de ani.
Ce facem asteptam 20 de ani?
Iti multumesc daca mi-ai putea da cateva trucuri pt a grabi momentu perfect
aranaus
Postat pe 26 Noiembrie 2010 21:57
De la: aranaus, la data 2010-11-26 21:57:05toate astea le stiu dar spunemi te rog cum sa-l atrag pana in pat:
mi-a facut declaratia ca ma doreste dar sa blocat astepta momentul perfect dar spune-mi te rog cum sa-l fac sa inteleaga ca eu nu sunt ca celelalte amante si ca eu nu am timp pt momentu perfect. Momentul perfect este acum sau peste 20 de ani.
Ce facem asteptam 20 de ani?
Iti multumesc daca mi-ai putea da cateva trucuri pt a grabi momentu perfect

pffff...(unde au dispaut barbatii...aaa da i-ati feminizat)
kudika195501
Postat pe 26 Noiembrie 2010 22:02
ai perfecta drepate si pe mine ma scoate din sarite calmul lui dar eu sunt pesti si am rabdare asa cal mai bun sa castige
aranaus
Postat pe 26 Noiembrie 2010 22:10
aranaus
Postat pe 26 Noiembrie 2010 22:15
De la: kudika195501, la data 2010-11-26 22:02:24
De la: aranaus, la data 2010-11-26 21:57:05toate astea le stiu dar spunemi te rog cum sa-l atrag pana in pat:
mi-a facut declaratia ca ma doreste dar sa blocat astepta momentul perfect dar spune-mi te rog cum sa-l fac sa inteleaga ca eu nu sunt ca celelalte amante si ca eu nu am timp pt momentu perfect. Momentul perfect este acum sau peste 20 de ani.
Ce facem asteptam 20 de ani?
Iti multumesc daca mi-ai putea da cateva trucuri pt a grabi momentu perfect

pffff...(unde au dispaut barbatii...aaa da i-ati feminizat)

sau feminizat singuri din moment ce le e frica sa treaca pragul. La naiba cu momentul perfect ori treci pragul ori nu-l treci.........................
aranaus
Postat pe 27 Noiembrie 2010 13:32
De la: corinamoane, la data 2008-10-11 20:20:15 pai ce sa-ti spun racul are nevoie de siguranta in primul rand
sa simta el ca esti a lui ca esti fidela ca il pretuiesti ca il iubesti ca il respecti pe el si familia lui
sa stie ca se poate bizui pe tine la greu si la bine
sa cauti sa ii arati ca esti ceea ce si doreste de la viata



da sunt de acord cu tine dar tu te poti bizui pe el??????????????????????????????????????????????????
aranaus
Postat pe 2 Decembrie 2010 18:14
voi fetelor care aveti sot sau amant rac si aveti mai multa experienta cu barbatii din aceasta zodie am nevoie de sfatul vostru sau mai bine zis de ajutorul vostru.

Sa va povestesc:::::::::::::::::::::::::::::::
acum cateva luni mi-am pus ochii pe un tip din zodia rac si am petrecut momente placute ca prieteni dar inima mea batea din ce in ce mai tare cand ma aflam langa el. nu vorbesc sentimental ci sexual. l-am dorit din ce in ce mai mult....................................
In fine veni si ziua cand am discutat toate acestea si sentimentale erau reciproce.
Si..................................... veni si ziua cand am trecut la act doar ca de la inceput ne-am pus de-acord ca este doar o aventura si nimic mai mult si ca aceasta aventura se va termina foarte repede.

Ceasul face Tik Tak si raman doar 24 de ore pentru a petrece o noapte de neuitat car urmatoare va fi poate peste 20 de ani. daca va mai exista vreodata. L-am intrebat daca regreta prima noastra noapte si a schimbat subiectul dar nu a zis nu pentru o ultima noapte asa ca daca cineva imi poate spune ce-i in capul lui va raman datoare.

tik tak tik tak si ma omoara aceasta liniste din parte lui.

Ajutor
aranaus
Postat pe 2 Decembrie 2010 23:48
intradevar...daca vrei sa scapi de un barbat rac nu scapi niciodata o spun pentru ca traiesc asta...si sa nu uitam fetelor ca racilor le plac femeile FRUMOASE ...din cauza asta ei vor fi mereu in cautarea celei mai frumoase femei pentu el desigur.....dar asta pana cand nu gasesc o fata..o femeie care sa le puna capac....bineinteles...ei vor fii sefii mereu deoarece nu vor ca femeia sa fie mai presus decat ei.
kudika416179
Postat pe 31 Iulie 2011 22:47
Cand pune suflet NU MAI SCAPI DE EL GARANTEZ.
alexia30
Postat pe 5 August 2011 20:39
Eu pesti ex-ul rac,la inceput superb dragoste la prima vedere am ramas impreuna...dupa 3 ani ne am despartit:((incerc sa trec peste...am trecut..cred:(in fine...cunosc iar un rac foarte agitat asa ptr inceput cu saruturi vorbe frumoase exact ce-mi place...pffff nici nu stiu ce sa mai cred....asa prefacuti sunt barbatii din ziua de azi...am 28 ani si o anumita experienta...el27...sincer nu stiu ce sa mai cred de combinatia femeia pesti barbatul rac...aproape ca ma convinsesem ca este compatibilitate suta la suta...astept pareri si sfaturi!
kisuu
Postat pe 24 August 2011 13:30
De la: kisuu, la data 2011-08-24 13:30:23Eu pesti ex-ul rac,la inceput superb dragoste la prima vedere am ramas impreuna...dupa 3 ani ne am despartit:((incerc sa trec peste...am trecut..cred:(in fine...cunosc iar un rac foarte agitat asa ptr inceput cu saruturi vorbe frumoase exact ce-mi place...pffff nici nu stiu ce sa mai cred....asa prefacuti sunt barbatii din ziua de azi...am 28 ani si o anumita experienta...el27...sincer nu stiu ce sa mai cred de combinatia femeia pesti barbatul rac...aproape ca ma convinsesem ca este compatibilitate suta la suta...astept pareri si sfaturi!


daca stai sa te orientezi dupa horoscoape fata mea, asa o sa ramai, cu oarece experienta!
kiss_my_ass
Postat pe 24 August 2011 13:43
"Intr-o balta verde,
Patru ochi luceste,
Oare ce sa fie?
Cred ca e doi peste!"

Chintesenta ultimelor mele doua relatii cu femele pesti.
Adica le-am inteles, precum intelegeti si voi ce am scris mai sus.
Poate am nimerit eu doi pesti stricati...
Advice:
Nu va mai luati dupa horoscopeli, ca ajungeti ca mine...
Incoerent.
Darkmagic
Postat pe 24 August 2011 13:56
De la: Darkmagic, la data 2011-08-24 13:56:44"Intr-o balta verde,
Patru ochi luceste,
Oare ce sa fie?
Cred ca e doi peste!"

Chintesenta ultimelor mele doua relatii cu femele pesti.
Adica le-am inteles, precum intelegeti si voi ce am scris mai sus.
Poate am nimerit eu doi pesti stricati...
Advice:
Nu va mai luati dupa horoscopeli, ca ajungeti ca mine...
Incoerent.


darkule, esti rac??????????????????? acu parca te iubesc si mai mult ca esti de-al meu!!
ps ai grija sa nu ti se urce la cap!
kiss_my_ass
Postat pe 24 August 2011 14:01
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-24 14:01:32
De la: Darkmagic, la data 2011-08-24 13:56:44"Intr-o balta verde,
Patru ochi luceste,
Oare ce sa fie?
Cred ca e doi peste!"

Chintesenta ultimelor mele doua relatii cu femele pesti.
Adica le-am inteles, precum intelegeti si voi ce am scris mai sus.
Poate am nimerit eu doi pesti stricati...
Advice:
Nu va mai luati dupa horoscopeli, ca ajungeti ca mine...
Incoerent.


darkule, esti rac??????????????????? acu parca te iubesc si mai mult ca esti de-al meu!!
ps ai grija sa nu ti se urce la cap!


Stai relax, de cate ori postezi tu ceva, la mine aici se aprinde un bec rosu', palpaie de trei ori si s-aude o voce: "Bre, e gagica lu' Pralea, sa nu fii nesimtit!"
Darkmagic
Postat pe 24 August 2011 14:07
De la: Darkmagic, la data 2011-08-24 14:07:24
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-24 14:01:32
De la: Darkmagic, la data 2011-08-24 13:56:44"Intr-o balta verde,
Patru ochi luceste,
Oare ce sa fie?
Cred ca e doi peste!"

Chintesenta ultimelor mele doua relatii cu femele pesti.
Adica le-am inteles, precum intelegeti si voi ce am scris mai sus.
Poate am nimerit eu doi pesti stricati...
Advice:
Nu va mai luati dupa horoscopeli, ca ajungeti ca mine...
Incoerent.


darkule, esti rac??????????????????? acu parca te iubesc si mai mult ca esti de-al meu!!
ps ai grija sa nu ti se urce la cap!


Stai relax, de cate ori postezi tu ceva, la mine aici se aprinde un bec rosu', palpaie de trei ori si s-aude o voce: "Bre, e gagica lu' Pralea, sa nu fii nesimtit!"


mi-ai frant inima , ma asteptam sa-mi spui ca si tu ma iubesti dar din respect pentru prietenul tau( breeeeeeeeee sa te invat io vrajeala?) voi ramane o dragoste neampartasita, platonica! la drea qu, asa suntem noi racii mai nesimtitori! spune-mi becu cand se aprinde face si nino-nino?!
kiss_my_ass
Postat pe 24 August 2011 14:12
[quote name='Darkmagic' date='2011-08-24 13:56:
"Incoerent"


Nu,nicidecum incoerent,doar timid!Asa sunteti voi,racii.............!Reprezentati cu cinste segmentul vostru in horoscopuri.
RAINBOWLADY
Postat pe 24 August 2011 14:17
http://www.youtube.com/watch?v=vRMaF3C9PIw

Ame_ly
Postat pe 24 August 2011 14:19
De la: kudika421339, la data 2011-08-24 14:17:49[quote name='Darkmagic' date='2011-08-24 13:56:
"Incoerent"


Nu,nicidecum incoerent,doar timid!Asa sunteti voi,racii.............!Reprezentati cu cinste segmentul vostru in horoscopuri.


ai dreptate, timiditatea ma da afara din casa!
si mai suntem si pudici si rusinosi!!deja ma duc sa-mi ingrop capul in nisip!
kiss_my_ass
Postat pe 24 August 2011 14:30
De la: Ame_ly, la data 2011-08-24 14:19:03http://www.youtube.com/watch?v=vRMaF3C9PIw



kiss_my_ass
Postat pe 24 August 2011 14:32
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-24 14:30:11
De la: kudika421339, la data 2011-08-24 14:17:49[quote name='Darkmagic' date='2011-08-24 13:56:
"Incoerent"


Nu,nicidecum incoerent,doar timid!Asa sunteti voi,racii.............!Reprezentati cu cinste segmentul vostru in horoscopuri.


ai dreptate, timiditatea ma da afara din casa!
si mai suntem si pudici si rusinosi!!deja ma duc sa-mi ingrop capul in nisip!

acu , acu ? ai grija la plete...ca eu am grija de inghinal...
PRALEA_
Postat pe 24 August 2011 14:36
De la: PRALEA_, la data 2011-08-24 14:36:36
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-24 14:30:11
De la: kudika421339, la data 2011-08-24 14:17:49[quote name='Darkmagic' date='2011-08-24 13:56:
"Incoerent"


Nu,nicidecum incoerent,doar timid!Asa sunteti voi,racii.............!Reprezentati cu cinste segmentul vostru in horoscopuri.


ai dreptate, timiditatea ma da afara din casa!
si mai suntem si pudici si rusinosi!!deja ma duc sa-mi ingrop capul in nisip!

acu , acu ? ai grija la plete...ca eu am grija de inghinal...


nu mai ai ce!!.....daca tu n-ai mai zis nimic am apelat la altu! ...lasa-ma sa plec sa-mi ingrop capul in nisip, ma rusinai toata numa vorbind cu tine!
kiss_my_ass
Postat pe 24 August 2011 14:39
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-24 14:39:47
De la: PRALEA_, la data 2011-08-24 14:36:36
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-24 14:30:11
De la: kudika421339, la data 2011-08-24 14:17:49[quote name='Darkmagic' date='2011-08-24 13:56:
"Incoerent"


Nu,nicidecum incoerent,doar timid!Asa sunteti voi,racii.............!Reprezentati cu cinste segmentul vostru in horoscopuri.


ai dreptate, timiditatea ma da afara din casa!
si mai suntem si pudici si rusinosi!!deja ma duc sa-mi ingrop capul in nisip!

acu , acu ? ai grija la plete...ca eu am grija de inghinal...


nu mai ai ce!!.....daca tu n-ai mai zis nimic am apelat la altu! ...lasa-ma sa plec sa-mi ingrop capul in nisip, ma rusinai toata numa vorbind cu tine!
gata nu mai zic nic...moclis...
PRALEA_
Postat pe 24 August 2011 14:42
Buna la toata lumea...Ma numesc Silvia.am 33 ani si insarcinata de 2 luni jumate cu...un barbat in rac...L-am cunoscut in oct.si era Un Inger..ma trata ca pe o princesa.Intr-o zi ,m-a inselat cu ex ,pe care am inteles ca a iubit-o si era nebun desi ea il folosea ptr bani.Racul asta "al meu" in ghilimele caci nu a fost si nu este al meu...niciodata nu mi-a spus ca ma iubeste ,cica el nu intelege notinuea iubirii ,ca e ceva prea profund si ca nu poate exprima.Ei nu e problema ca nu i-am cerut sa ma iubeasca dar sa fie sincer si sa nu ma tradeze caci si eu ii sunt loyala.Pana cand s-a faca "grseala" eu nici nu mi-am imaginat ca si el poate insela .NU..il crdeam SFANT.Acuma ,ce e drept el mi-a marturisit greseala ,am simtit ca mor ,ptr eu asa sunt ,cand imi creez o imagine perfecta de cineva si pun suflet si apoi vad ca nu e ce am creat uff...greu mai am incredere.Acuma ,pana atunci ,pana la greseala ,el mereu imi spunea "D-zeu m-a binecuvantat cu o femeie buna ,o sa te fac fericita,iarta-ma ,da-mi alta sansa"...m-a durut dar i-am dat sansa desi..increderea nu mai e aceeasi...Dde o luna si jumatate Racul meu in loc sa imi demonstreze asa cum se batea cu pumnul in piept ca o sa ma faca fericita si o sa fie bun si coreect...A inceput sa tipe,sa jigneasca ,sa imi spuna ca sunt o phico ,sa gandeasca ca eu tot timpul il suspectez,sa ma critice in tot ,sa ma ameninte,sa ridice chiar si mana ,dar se apreste ca isi aduce aminte ca astept un copil.Se uita la film xxx,imi vorbeste de alte femeie ,ii e sila si se forteaza sa ma atinga,inchide ochii visand la nu stiu ce sau cine...Un singur lucru face bun..Aduce mancare acasa.In rest ,nu esti buna la nimic, daca plang il enervez,nu pot discuta cu el in nici un fel.Are si o problema la cap...mi-a spus ,si am observat de f multe ori ca se ebnerveaza repede din orice acuma ,i se dau ochii pe spate ,suiera,ma injura, rupe obiecte in casa,se raneste singur cu ce ii cade in mana ,cica asa se calmeaza el ranindu-se singur.Eu nu sunt perfecta ,am defectele mele ,dar incerc sa corectez mult de tot ,atat de mult ca am ajuns sa fiu precum un caine,cer iertare ptr orice ,ma jigneste las ochii in jos ,imi vin lacrimile in ochi ,si tac...si tot el se enerveaza ca de ce am schimbat fata,sa fiu vesela normala ca ce s-a intampla? Nu il controlez ,dar e adevarat ca de cand mi-a demonstrat ca poate face rau,mi-a venit in cap ca poate repeta greseala si cateodata ,dar cu ton blajin il mai intrebam daca e ceva ce trebuie sa imi spuna,orice ,numai sa nu minta...Nu mereu...cateodata...mai ales cand il vedeam ca avea schimbari aiurite,bruste ,nervos fara motiv,cand a inceput sa ma jigneasca si cand indirect vorbea de alte femei.Acums,ma scuza-ti de faptul ca am insirat aici problema mea,caci toti avem probleme ,dar sincer,vreau o mana de ajutor.Vreau sa il recuperez.Nimeni nu e perfect,dar inca sper ca el sa revina la ce a fost inainte..cum se poate sa fie un Inger si apoi cand te lasa insarcinata sa devina demon?? cum sa fac?M-a cunoscut o fata cu autoritate si bucuroasa si cu voie buna.Acuma sunt presul lui de picioare , ma jigneste ma comanda la tot pasul.Nu am amici ,nu ies din casa..Nici macar nu ma machez...NU fumez nu beau ,niciodata nu am facut-o...Incerc sa ma adaptez la traditia si obiceiurile lui.Dorm pe jos pe plapuma caci el a dormit toata viata pe jos si nu poate dormi in pat.Am ulcer nu pot manca picant si totusi o fac caci lui ii place.Nu pot sa imi dau acuma cu parerea ,sau sa comentez ceva...ca se supara si ma jigneste....Cum sa fac?? ajutati-ma va rog...astept un copil ,vreau sa creasca cu ambii parinti ,nu pot nici sa mai vorbesc cu el ca ii sare tandara imediat din orice...Mai ramane sa imi spuna doar atata "NU AI VOIE SA RESPIRI"....Si ca sa nchei,desi cred ca nu conteaza ,caci inima e la fel oriunde ,el e din pakistan dintr-un satuc, e mai lipsit de maniere si educatie ,dar drept dovada ca nu ma intereseaza conditia sociala a persoanei ,caut o inima buna atat.Cum sa fac??Sa ma schimb eu?? si cum sa actionez sa il pot recupera...exista vreo sansa de al recupera? sa il fac poate sa simta ca ma pierde? el e total convins ca il iubesc la nebunie si asa e....ma are la degetul mic...sincer am ajuns din om...o carpa,caci noi ,unele femei ,tacem induram numai ca sa mergem mai departe..Va rog ajutati-ma,eu totusi am aceasta speranza ca totul se poate rezolva....gresesc?Multumesc si..scuze de deranj..O zi buna in continuare
Sylvia_FBaby_1
Postat pe 18 Februarie 2014 21:54
De la: Sylvia_FBaby_1, la data 2014-02-18 21:54:43Buna la toata lumea...Ma numesc Silvia.am 33 ani si insarcinata de 2 luni jumate cu...un barbat in rac...L-am cunoscut in oct.si era Un Inger..ma trata ca pe o princesa.Intr-o zi ,m-a inselat cu ex ,pe care am inteles ca a iubit-o si era nebun desi ea il folosea ptr bani.Racul asta "al meu" in ghilimele caci nu a fost si nu este al meu...niciodata nu mi-a spus ca ma iubeste ,cica el nu intelege notinuea iubirii ,ca e ceva prea profund si ca nu poate exprima.Ei nu e problema ca nu i-am cerut sa ma iubeasca dar sa fie sincer si sa nu ma tradeze caci si eu ii sunt loyala.Pana cand s-a faca "grseala" eu nici nu mi-am imaginat ca si el poate insela .NU..il crdeam SFANT.Acuma ,ce e drept el mi-a marturisit greseala ,am simtit ca mor ,ptr eu asa sunt ,cand imi creez o imagine perfecta de cineva si pun suflet si apoi vad ca nu e ce am creat uff...greu mai am incredere.Acuma ,pana atunci ,pana la greseala ,el mereu imi spunea "D-zeu m-a binecuvantat cu o femeie buna ,o sa te fac fericita,iarta-ma ,da-mi alta sansa"...m-a durut dar i-am dat sansa desi..increderea nu mai e aceeasi...Dde o luna si jumatate Racul meu in loc sa imi demonstreze asa cum se batea cu pumnul in piept ca o sa ma faca fericita si o sa fie bun si coreect...A inceput sa tipe,sa jigneasca ,sa imi spuna ca sunt o phico ,sa gandeasca ca eu tot timpul il suspectez,sa ma critice in tot ,sa ma ameninte,sa ridice chiar si mana ,dar se apreste ca isi aduce aminte ca astept un copil.Se uita la film xxx,imi vorbeste de alte femeie ,ii e sila si se forteaza sa ma atinga,inchide ochii visand la nu stiu ce sau cine...Un singur lucru face bun..Aduce mancare acasa.In rest ,nu esti buna la nimic, daca plang il enervez,nu pot discuta cu el in nici un fel.Are si o problema la cap...mi-a spus ,si am observat de f multe ori ca se ebnerveaza repede din orice acuma ,i se dau ochii pe spate ,suiera,ma injura, rupe obiecte in casa,se raneste singur cu ce ii cade in mana ,cica asa se calmeaza el ranindu-se singur.Eu nu sunt perfecta ,am defectele mele ,dar incerc sa corectez mult de tot ,atat de mult ca am ajuns sa fiu precum un caine,cer iertare ptr orice ,ma jigneste las ochii in jos ,imi vin lacrimile in ochi ,si tac...si tot el se enerveaza ca de ce am schimbat fata,sa fiu vesela normala ca ce s-a intampla? Nu il controlez ,dar e adevarat ca de cand mi-a demonstrat ca poate face rau,mi-a venit in cap ca poate repeta greseala si cateodata ,dar cu ton blajin il mai intrebam daca e ceva ce trebuie sa imi spuna,orice ,numai sa nu minta...Nu mereu...cateodata...mai ales cand il vedeam ca avea schimbari aiurite,bruste ,nervos fara motiv,cand a inceput sa ma jigneasca si cand indirect vorbea de alte femei.Acums,ma scuza-ti de faptul ca am insirat aici problema mea,caci toti avem probleme ,dar sincer,vreau o mana de ajutor.Vreau sa il recuperez.Nimeni nu e perfect,dar inca sper ca el sa revina la ce a fost inainte..cum se poate sa fie un Inger si apoi cand te lasa insarcinata sa devina demon?? cum sa fac?M-a cunoscut o fata cu autoritate si bucuroasa si cu voie buna.Acuma sunt presul lui de picioare , ma jigneste ma comanda la tot pasul.Nu am amici ,nu ies din casa..Nici macar nu ma machez...NU fumez nu beau ,niciodata nu am facut-o...Incerc sa ma adaptez la traditia si obiceiurile lui.Dorm pe jos pe plapuma caci el a dormit toata viata pe jos si nu poate dormi in pat.Am ulcer nu pot manca picant si totusi o fac caci lui ii place.Nu pot sa imi dau acuma cu parerea ,sau sa comentez ceva...ca se supara si ma jigneste....Cum sa fac?? ajutati-ma va rog...astept un copil ,vreau sa creasca cu ambii parinti ,nu pot nici sa mai vorbesc cu el ca ii sare tandara imediat din orice...Mai ramane sa imi spuna doar atata "NU AI VOIE SA RESPIRI"....Si ca sa nchei,desi cred ca nu conteaza ,caci inima e la fel oriunde ,el e din pakistan dintr-un satuc, e mai lipsit de maniere si educatie ,dar drept dovada ca nu ma intereseaza conditia sociala a persoanei ,caut o inima buna atat.Cum sa fac??Sa ma schimb eu?? si cum sa actionez sa il pot recupera...exista vreo sansa de al recupera? sa il fac poate sa simta ca ma pierde? el e total convins ca il iubesc la nebunie si asa e....ma are la degetul mic...sincer am ajuns din om...o carpa,caci noi ,unele femei ,tacem induram numai ca sa mergem mai departe..Va rog ajutati-ma,eu totusi am aceasta speranza ca totul se poate rezolva....gresesc?Multumesc si..scuze de deranj..O zi buna in continuare
Trimite-l in Pakistan !!!!!!!!!!!!!! Altfel asa vei plange toata viata ,la ce iubesti un astfel de exemplar !
-Iulya
Postat pe 19 Februarie 2014 00:01
off si pakistanezii astia...au emigrat atata pana in romania,ca sa gaseasca si ei o fumeie originala......so dam pe fata inainte de dragoste su fost ,,LOVELELE,, si nui asa ca pana la dragoste dupa mai e un singur si mik pas????era adevarata vorba...cu bani poti cumpaera iubirea dar nu si creierul
athos_007
Postat pe 19 Februarie 2014 04:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intuitia femenina 44 De la: AdrianaR 8 Octombrie 2010 22:36
Sunt indragostita de doctorul meu si nu stiu cum sa afle asta! 162 De la: kudika50ani 2 Mai 2015 15:35
Eu .. taur si el .. gemeni.. 20 De la: IonelaB20 1 Iulie 2014 01:26
femeia berbec 46 De la: yumalai 21 Februarie 2010 12:00
buna.... 8 De la: lory_love 28 Iulie 2009 14:30