Setari Cookie-uri

femeia balanta si barbatul capricorn

merge sau nu?care sunteti intr-o asemenea relatie?
susulina
Postat pe 23 Iulie 2008 22:20
am incercat amandoi 4 ani si nu merge!!!!
va distrugeti reciproc!
tu il sufoci si el te ignora!
istratestefania
Postat pe 24 Iulie 2008 14:48
noi chiar ne intelegem foarte bine...sper sa mearge,noi vrem sa ramanem impreuna:x
susulina
Postat pe 31 Iulie 2008 22:14
Sunt prea dificili pt balantze....eu am incercat aproape 1 an si n a mers! intr-adevar au fost si momente frumoase,dar de multe ori aveam impresia ca eu duc singura relatia...
cUt3
Postat pe 3 August 2008 15:34
sunt intr o relatie cu un capricorn de aproape un an si am avut momente frumoase pline de farmec, dar de cele mai multe ori parca as fi fost doar eu in relatie...este atat de independent, de prins de prieteni si de colegi, de familie...incat tu esti pe nicaieri...am incetat de mult sa i mai fac reprosuri pentru ca ar fi fost inutil si era mai rau...sunt in continuare cu el pentru ca il iubesc insa sunt constienta ca nu va merge niciodata spre ceva serios...traiesc clipa si atat...atunci cand vine si aceea de altfel...va pup.pa.
geta82
Postat pe 4 August 2008 12:00
Complicat. Relatia noastra are mai mult de 5 ani. Ne sustinem reciproc. Fiecare, pe rand. Ne iubim, dar avem moduri diferite de a o arata. Face o multime de gesturi frumoase. Dar gesturile sale sunt , in viziunea lui mai pretioase decat ale mele Dragostea lui se masoara in fapte.Dar e departe de a fi o relatie perfecta.

De fiecare data cand ne certam, sau mai mult se cearta el cu mine, imi spun ca s-a terminat si ca nu exista niciun viitor impreuna. Toate faptele lui fromoase si nobile isi pierd din valoare atunci cand incepe sa arunce cu vorbe dure, pe care si le asumaintotdeauna, dar rar se intampla sa spuna ca le si regreta.Cu toate astea inca il iubesc.

Mi-e la fel de greu sa vad o despartiere precum imi e sa ma vad impreuna cu el peste mai multi ani. Poate sunt eu prea nehotarata. Poate doar traiesc clipa. Ce e important e ca daca m-as desparti de el maine nu mi-ar parea rau ca am petrecut 5 ani impreuna . Nu-i consider irositi.

Poate la noi conteaza foarte mult ca provenim din medii asemanatoare, ca ne-am pregatit impreuna pentru o meserie grea, dar frumoasa, ca la inceput am dezvoltat o prietenie bazata pe interese comune, ca la nivel intelectual suntem foarte asemanatori, ca, bineinteles ne potrivim foarte bine la pat. Toate astea ajuta relatia foarte mult. Numai ca, in timp, la nivel emotional au aparut neintelegeri. El pare rece, eu nehotarata...

Vom trai si vom vedea...



Xentia
Postat pe 10 August 2008 00:27
Dar ce puteti spune despre o relatie dintre o femeie capricorn si un barbat balanta? Asa cum ti s-a intamplat si tie Xentia, relatia noastra a inceput dintr-o frumoasa prietenie. Poate ca ar fi tb sa ramanem la asta:(
oana__
Postat pe 10 August 2008 12:08
Oana_ , gandul ca r fi trebuit sa pastram strict relatia de prietenie mi-a trecut de multe ori prin minte. Poate ca ar fi fost mai bine asa. Poate, daca ne vom desparti vom ramane prieteni. N-am de unde sa stiu.

Deocamdata n-avem niciunul dintre noi curajul sa facem un pas important, indiferent de directie.
Xentia
Postat pe 10 August 2008 14:18
acelas lucru pot spune si eu.Sint balanta ,el geaman,profesional ne intelegem super,la pat ,,mai bine nu cred ca se poate,,darrrr...,nu stie sa imi arate iubirea lui,trebuie sa o ghicesc,asta ma dispera,de multe ori am plecat de linga el ,dar profesia ma aduce linga el si o luam de la capat.asa ca nu mai incerca sa te gindesti cum va fi .Iubirea se manifesta in mai multe feluri,lasa timpul sa decida.Pina la 40 de ani nu am stiut cum este sa fi iubita ,asa cum sunt,cu bune si cu mai putin bune,el ma vrea asa si asta conteaza cel mai mult.
your_shadow
Postat pe 10 August 2008 14:34
Pt femeia capricorn, barbatul balanta: am avut o relatie cu un tip balanta, care a inceput de la o simpla prietenie...Poate trebuia sa ramana doar atat! NU a mers deloc, mai ales ca intotdeauna el spunea :"Cum vrei tu!" sau "Cum zici tu!", iar mie nu mi-a convenit deloc...Dupa aproximativ doi ani, totul s-a terminat fara nicio explicatie din partea lui...Pur si simplu, mi-a spus ca "nu ne potrivim" si atat! Asta e! Bine ca nu am ajuns mai de[parte!
17deea
Postat pe 10 August 2008 14:44
De la: Xentia, la data 2008-08-10 00:27:25Complicat. Relatia noastra are mai mult de 5 ani. Ne sustinem reciproc. Fiecare, pe rand. Ne iubim, dar avem moduri diferite de a o arata. Face o multime de gesturi frumoase. Dar gesturile sale sunt , in viziunea lui mai pretioase decat ale mele Dragostea lui se masoara in fapte.Dar e departe de a fi o relatie perfecta.

De fiecare data cand ne certam, sau mai mult se cearta el cu mine, imi spun ca s-a terminat si ca nu exista niciun viitor impreuna. Toate faptele lui fromoase si nobile isi pierd din valoare atunci cand incepe sa arunce cu vorbe dure, pe care si le asumaintotdeauna, dar rar se intampla sa spuna ca le si regreta.Cu toate astea inca il iubesc.

Mi-e la fel de greu sa vad o despartiere precum imi e sa ma vad impreuna cu el peste mai multi ani. Poate sunt eu prea nehotarata. Poate doar traiesc clipa. Ce e important e ca daca m-as desparti de el maine nu mi-ar parea rau ca am petrecut 5 ani impreuna . Nu-i consider irositi.

Poate la noi conteaza foarte mult ca provenim din medii asemanatoare, ca ne-am pregatit impreuna pentru o meserie grea, dar frumoasa, ca la inceput am dezvoltat o prietenie bazata pe interese comune, ca la nivel intelectual suntem foarte asemanatori, ca, bineinteles ne potrivim foarte bine la pat. Toate astea ajuta relatia foarte mult. Numai ca, in timp, la nivel emotional au aparut neintelegeri. El pare rece, eu nehotarata...

Vom trai si vom vedea...





Xentia, ma recunosc prea mult in vorbele tale...Suntem de doi ani impreuna, pana acum cateva luni as fi mers pana la capatul pamantului pentru el. Acum, s-a cam intors roata, stii ca intotdeauna se intoarce roata. El e foarte iubitor, eu mai rece. Am trecut prin foarte multe necazuri impreuna, nu regret absolut nimic. Momentele fericite traite impreuna au fost foarte intense, inca sunt. Am hotarat sa renunt la cum m-as purta in mod normal in aceasta relatie (truly madly deeply in love) si sa-l las pe el sa se "desfasoare" acum.
Capricornii, se stie, sunt mai retrasi, nu-si exprima sentimentele. Am invatat ca, daca nu si le exprima, nu inseamna ca ele nu exista, ca nu sunt puternice. Pur si simplu trebuie sa ai rabdare cu ei, desi pentru noi, balantele, asta ar putea fi o serioasa provocare dupa o vreme. Cred ca dupa 2 ani, mi-am dat seama de felul lui de a fi si astept, cumintica, sa mi se "recunoasca" meritele :):)
Asa ca...
Have just a little patience...

Postat pe 10 August 2008 20:56
...am citit randurile scrise de tine si crede ma parca ma vad pe mine...e cam aceeasi situatie doar ca sunt mai putini ani la activ...ca si tine de asemenea nici eu nu stiam ce sa fac...daca sa termin relatia sau nu...si chiar am incercat deoarece am fost despartita 2 luni de el si era mai rau...m am impacat,insa mi am schimbat mentalitatea, prioritatile...iar el nu se mai gaseste printre ele...am cariera si familia care sunt pe primul loc in viata mea,si ce am observat este ca acest lucru il cam deranjeaza, faptul ca eu nu mai vad un viitor comun...ca nu mai depind de el si ca vad viata cu alti ochi...ca nu l mai stresez cu reprosuri, ca nu i pretind atentie mai mult decat este el dispus sa mi dea, ca nu l pun la zid...pe de alta parte ne intelegem si mai bine...iar el este bulversat...:))asta e cea ma buna solutie...acordarea unui dram de atentie proportionala cu ceea ce mi se ofera...si crede ma nu i prea convine...te pup.pa
geta82
Postat pe 11 August 2008 08:21
De la: susulina, la data 2008-07-23 22:20:11merge sau nu?care sunteti intr-o asemenea relatie?


eu zic ca da, dar nu trebuie sa fie sigur de iubirea ta, cel putin o vreme.
gabittzza
Postat pe 11 August 2008 10:31
Eu capricorn.Am avut o relatie cu o balanta,e un baiat foarte dificil,are multe complexe,am incercat sa-l ajut si sa treaca peste fazele astea,dar
degeaba.Am pus punct relatiei.
Catalina22
Postat pe 11 August 2008 10:58
dragi prieteni si eu sunt antro relatie eu balanta el capricorn voi ce ziceti merge o asemenea relatie sau e foarte dificila relatia rog raspuns care este antro relatie tot asa
copaci
Postat pe 11 August 2008 12:35
dragi prieteni si eu sunt antro relatie eu balanta el capricorn voi ce ziceti merge o asemenea relatie sau e foarte dificila relatia rog raspuns care este antro relatie tot asa
copaci
Postat pe 11 August 2008 12:35
dragi prieteni si eu sunt antro relatie eu balanta el capricorn voi ce ziceti merge o asemenea relatie sau e foarte dificila relatia rog raspuns care este antro relatie tot asa
copaci
Postat pe 11 August 2008 12:35
dragi prieteni si eu sunt antro relatie eu balanta el capricorn voi ce ziceti merge o asemenea relatie sau e foarte dificila relatia rog raspuns care este antro relatie tot asa
copaci
Postat pe 11 August 2008 12:35
dragi prieteni si eu sunt antro relatie eu balanta el capricorn voi ce ziceti merge o asemenea relatie sau e foarte dificila relatia rog raspuns care este antro relatie tot asa
copaci
Postat pe 11 August 2008 12:35
dragi prieteni si eu sunt antro relatie eu balanta el capricorn voi ce ziceti merge o asemenea relatie sau e foarte dificila relatia rog raspuns care este antro relatie tot asa
copaci
Postat pe 11 August 2008 12:35
Se spune ca atunci cand vezi ca si altii au probleme asemanatoare cu ale tale, acestea par mai mici.
In 5 ani am avut timp sa le incerc pe toate. Si exact asa este, cand eu sunt mai rece in relatie, interesul lui e mai viu. Numai ca eu devin rece atunci cand simt ca si relatia s-a racit, cel putin din punctul meu de vedere. Nu inseamna ca il iubesc mai putin, ci pur si simplu nu mai am acelasi avant de a ma manifesta.
Mi-e foarte greu sa joc teatru intr-o relatie. Iar daca am ajuns sa ma straduiesc sa fac asta, undeva acolo suna un clopotel care spune ca nu mai merge. Asa ca, de fiecare data cand eu devin rece, a ajuns sa ma cunoasca atat de bine incat sa-si dea seama ca ceva nu functioneaza cum trebuie - Si se schimba el. Si apoi eu , si tot asa. E un cerc vicios al nerenuntarii din nicio parte.
Si acum ma intreb, daca poate sa se schimbe atunci cand isi da seama ca nu mai suntem atat de apropiati, de ce sa nu faca un efort sa pastreze o oarecare consecventa? E retorica intrebarea pentru ca nimeni nu-l cunoaste mai bine ca mine ca sa-mi dea un raspuns pe care nici eu nu-l am...

Tind sa cred ca gabittzza are dreptate. Pur si simplu cand nu mai e sigur de iubirea mea se poarta cu manusi.
Xentia
Postat pe 11 August 2008 20:53
...imi pare rau sa te dezamagesc dar cred ca vezi lucrurile cam nerealist...nu degeaba zic multe batrane ca daca stii cum sa l iei pe barbat poate sa ajunga sa joace dupa cum ii canti...ceea ce ti doresti tu reprezinta de fapt idealul de barbat...sa l vezi ca se straduieste sa faca relatia sa mearga, ca face totul pentru tine, ca e romantic, ca parca ti ar citi gandurile, etc....insa realitatea e cu totul alta...tu de exemplu esti sigura ca faci totul pentru a ti se da totul???pot spune ca indiferent de zodia careia ii apartine, fiecare barbat in parte se comporta intr o relatie in functie de femeia de langa el...am vazut cazuri in care acelasi barbat cu fosta iubita se comporta lamentabil ajungadu se chiar la abuzuri fizice si verbale, pentru ca apoi sa fie cu o alta femeie careia i a dat totul...este un lucru inexplicabil crede ma...cat despre raceala din cadrul relatiei sincer nu as numi o chiar asa ...ci doar o umbra de independenta, de a nu i se arata dependenta noastra din pct de vedere sentimental fata de ei...gasindu ti mai multe ocupatii in timpul zilei care sa nu l includa si pe el te face sa t pastrezi acea parte a existentei doar pentru tine, un lucru pretios si intangibil...poate vrei prea mult fata de ce ti se poate oferi...gandeste te la asta...si scuze daca am fo prea critica...pa
geta82
Postat pe 12 August 2008 08:42
geta82, ce scrii tu acolo e in mare parte adevarat. Nici eu nu sunt perfecta, nici el, nici relatia noastra.Dar avem o relatie completa - si cu bune, si cu rele.
Mi se pare insa ca ne-am indepartat de subiectul discutiei - mai mult eu.
Revenind, DA, o relatie intre o balanta si un capricorn poate sa functioneze foarte bine atata timp cat niciunul nu-i va cere celuilalt mai mult decat poate/e dispus sa ofere, cat isi vor oferi unul altuia libertatea si independenta de care fiecare are nevoie.
Xentia
Postat pe 12 August 2008 10:10
dar femeia fecioara si barbatul capricorn?credeti ca merge relatia?eu de ceva tp incerc sa cuceresc un cApricorn,uneori am impresia k st pe calea cea buna,alte oriu crde k imi irosesc timpul de pomana.ce credeti?multumesc

Postat pe 12 August 2008 22:11
eu scorpion, el leu
niciodata dar absolut niciodata nu-mi mai doresc un leu drept partener
imposibila relatie
vsp
Postat pe 12 August 2008 22:39
Eu pesti el capricorn..regasesc multe din cele enumerate mai sus de voi...sunt si chestii care nu imi convin,multe le inteleg abia dupa ce ne certam si descopar ca de fapt el traieste si simte chestii profunde si de asta ajungem sa ne certam cand ne certam..
La voi cum e relatia cu un capricorn?usoara nu e:)dar e frumoasa:)
elenita_bonita
Postat pe 23 August 2008 21:42
da intr-adevar barbatul capricorn este foarte nelinistit cauta mereu sa se afirme,sa demonstreze lumii ca el este cineva.la fel a facut si fata de mine cand l-am cunoscut ..si asta doar pentru ca se simte complexat...acum el este plecat..ma suna,imi trimite mesaje si in acelasi timp imi spune k ''poate'',''este posibil'' sa fim impruna cand el se va intoarce in romania..i iplace ca totul sa fie incert dar deja mi-am dat seama ca e doar o strategie strategie..el este barbatul care vrea sa domine,care are mereeu dreptate..iar eu daca o sa fiu ''aleasa '' ar trebui sa ma simt norocoasa..eu sunt berbec si ador pur si simplu sa fiu independenta dar cu un barbat ca el langa mine ar trbui sa ma las controlata..si nu sunt sigura ca asta vreau..deci p ana la urma eu o sa iau decizia finala..
tzitzirik
Postat pe 2 Septembrie 2008 08:58
Va rog ptr a 1000-a oara: nu mai impanziti forumul cu astfel de "topicuri". Faceti unul gen "zodii" si postati acolo toate nelamuririle si problemele voastre existentiale. Nu puteti face asta? vreti sa-l fac eu? VA ROG FRUMOS!!!!
e enervant sa caut subiecte de discutie si sa dau numai peste asa ceva, iar astea ocupa ordinea prioritatii afisarii topicurilor. e chiar enervant!
incerc sa va intaleg preocuparea ptr astfel de subiecte ( am spus ca incerc , nu neaparat ca si reusesc)... da, fiecare are dreptul sa se exprime liber, dar va rog mult faceti un topic compact si va intruniti acolo. ar fi o dovada de respect fata de restul utilizatorilor!
va multumesc anticipat!
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:49
...:)))))))))))dupa cum te ai exprimat fiecare are dreptul sa se exprime in legatura cu ce subiect ii doreste inimioara...nu te obliga chiar nimeni sa le si citesti..poate tie ti se par chestii superficiale de discutat, dar te ai gandit ca poate pentru multe femei reprezinta multe semne de intrebare in legatura cu personalitatea omului de langa ele???nu sustin ca ar avea legatura cu zodiile insa daca ai mai fi citit din mesaje fiecare isi prezinta problemele in mod deschis, poate chiar cerand sfaturi pe care de cele mai multe ori sunt mult mai utile de la un strain decat de la persoanele apropiate...multumesc pentru intelegere..:))))))))
geta82
Postat pe 3 Septembrie 2008 08:19
eu sunt capricorn - femeie iar el e balanta ... sunt cu el de 2 ani si cv vreau sa zic k 2 ani de zile nu ne'am inteles 1 luna adunat bine sa zicem io ma purtam rece ma suparam de la orice el mereu ceda si mi'a prins bine knd vedeam k de fiecare data cedeaza si faceam mereu la fel.. pana intro buna zi knd mam hotarat si am zis gata PAna aici a fost !! am fost determinata mai mult sa fac acest lucru din cauza geloziei lui .. ne'am despartit dupa aproape 2 luni ne'am impacat eu fiind cea care ia propus impacarea .. in perioada de despartire fiecare am avut pe altcineva .. dupa aceasta despartire nu ne'am mai certat o secunda .. el a inceput sa'mi mai lase spatiu in sensul k a mai renuntat la gelozia lui iar eu am renuntat a mai pune la suflet toate prostiile si pana in prezent ne merge foarte bine.. deci depinde foarte mult de cei 2 parteneri intr'o relatie mai putin conteaza zodiile lor ... pupici
yogeolove
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fecioara cu alta fecioara? 3 De la: _dulcik_ 7 Mai 2009 21:38
Eu sagetator el capricorn....se poate niste sfaturi ? va rog ! 3 De la: kudika046467 1 Noiembrie 2009 17:02
Compatibilitatea dintre o capricoarna si un scorpion 5 De la: dark_eye 21 Septembrie 2012 13:48
buna 2 De la: _oktober_ 10 Ianuarie 2010 16:21
Fetelor am nevoie de ajutor!!! 5 De la: Elyaa 20 Iunie 2011 18:48