O carte care va poate schimba viziunea asupra vietii

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent O carte care va poate schimba viziunea asupra vietii: (4.2 din 11 voturi)

Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
mihasso Avatarul lui mihasso

6 mesaje

"Crestinismul redus la esente", C. Lewis
Raporteaza abuz de limbaj
helenes Avatarul lui helenes

46 mesaje

Mesajele ascunse din apa - Masaru Emoto
mihasso Avatarul lui mihasso

6 mesaje

Cristofor-Magul din Carpati

Inuaki-Reptilianul din mine

Vraciul
orangina_albastra Avatarul lui orangina_albastra

1 mesaj

Eckhart Tolle - Pamant Nou se potriveste cu topicul, va poate schimba viziunea asupra vietii :)

Alta carte care mi-a trezit interesul e Daniel Gilbert - In cautarea fericirii
clandestine Avatarul lui clandestine

30 mesaje
Oras: cluj

Doamne schimba-mi atitudinea pana nu e prea tarziu. nu mai stiu autorul...dar te schimba rau d tot cartea
Fosta membra Kudika.ro
biblia - cea mai adevarata carte
Fosta membra Kudika.ro
ããã...deci, nu tiu dacã s-a mai scris sau nu, dar cartea care mi-a schimbat oarecum viziunea despre istorie este
Confesiunile unui asasin economic de John Perkins
recomand cartea :)
wtf?:))
GreenBubbles Avatarul lui GreenBubbles

68 mesaje
Oras: timisoara

De la: kudika009949, la data 2009-04-22 20:50:39
De la: Catharina, la data 2008-11-18 09:34:50Legea atractiei. esther si jerry hicks

Alta varianta a cartii despre Legea Atractiei este Secretul, Rhonda Byrne, dupa care s-a facut si un film documentar. Merita

Mai puteti incerca si Șocul viitorului de Alvin Toffler

da da da!! the secret!! cartea inca nu o am,dar am vazut documentarul,e super adevarat tot ce spun oamenii aia!!!
Daca leonberger nu e,atunci nimic nu e ! :D Never try to gain authority before your leonberger! Deserve it.
AdinaLu Avatarul lui AdinaLu

10 mesaje

Un veac de singuratate, Gabriel Garcia Marquez; Codul Bibliei, Michael Drosnin; Versetele satanice, Salman Rushdie
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

De la: , la data 2008-07-25 06:02:26Va recomand calduros sa cititi cartea lui JOSEF KIRSCHNER intitulata "Arta unei vieti fericite" .(sper ca e tradusa in limba romana eu citind-o in alt dialect )

dialect? poate in alta limba...si-apoi intr-un dialect al acelei limbi!
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
mel0_dy Avatarul lui mel0_dy

4 mesaje

Mihail Drumes - Elevul Dima dintr-a saptea .. mi-a placut cum a conturat "dezvoltarea" relatiei dintre personajele principale.
iacinta Avatarul lui iacinta

751 mesaje
Oras: bacau

Sigmund Freud "Omul cu șobolani".
Leave this world a little bit better than you found it!
Fosta membra Kudika.ro
De la: , la data 2008-10-20 17:02:25Profetiile de la Celestine -James Redfield

remuscare (ispasire) ...atat spun superba
Am I supposed to put my life on hold because you don't know how to act and you don't know where your life is going?i am not sure i see you again I'll be alright na na na na hey, na na na na hey, hey hey hey goodbye I'm so over it, I've been there and back na na na na hey, na na na na hey, hey hey hey Goodbye my lover. Goodbye my friend.
blondiewishes Avatarul lui blondiewishes

707 mesaje
Oras: brasov

De la: , la data 2008-07-25 06:02:26Va recomand calduros sa cititi cartea lui JOSEF KIRSCHNER intitulata "Arta unei vieti fericite" .(sper ca e tradusa in limba romana eu citind-o in alt dialect )

Sper sa- mi schimbe viata
Always hearing what your ears can't hear .
blondiewishes Avatarul lui blondiewishes

707 mesaje
Oras: brasov

De la: iulia069834, la data 2010-05-07 16:15:07
De la: , la data 2008-10-20 17:02:25Profetiile de la Celestine -James Redfield

remuscare (ispasire) ...atat spun superba

M-am speriat .Am citit repede si am crezut ca este vorba de James Hetfield
Always hearing what your ears can't hear .
Fosta membra Kudika.ro
De la: mari_zana, la data 2008-10-13 17:41:35alta carte interesanta dupa parerea mea si din care eu am invatat multe lucruri este" Barbatii sunt de pe Marte femeile sunt de pe Venus " scrisa de JOHN GRAY,face parte tot din cartile autoeducative si cele scrise in carte sunt probate.

De acord.
Fiecare zi e minunata!
Fosta membra Kudika.ro
De la: mari_zana, la data 2008-10-13 17:41:35alta carte interesanta dupa parerea mea si din care eu am invatat multe lucruri este" Barbatii sunt de pe Marte femeile sunt de pe Venus " scrisa de JOHN GRAY,face parte tot din cartile autoeducative si cele scrise in carte sunt probate.

Sunt de acord cu recomandarea ta. Am citit-o si eu si merita a fi recomandata mai departe.

Merita recomandate si cartile lui Helen Fisher, iar pentru cei ce citesc in germana recomand Werner Martens.
Lasati-va prostiti in continuare de acelasi jeg uman, pe numele lui: gospodarul_neintelijentul/quid_pro_quo/gongoi/athos/roxy/ovidiu etc, pe diferite topicuri, deschise la misto. Aratati cat sunteti de tampiti si creduli, acceptandu-i toate rahaturile pe care vi le toarna pe gat, dupa cum acceptati si minciunile turnate de kurva aia agramata de titanika. Primiti ceea ce meritati.
Fosta membra Kudika.ro
Si mai am o recomandare de facut: Bas Kast.
Lasati-va prostiti in continuare de acelasi jeg uman, pe numele lui: gospodarul_neintelijentul/quid_pro_quo/gongoi/athos/roxy/ovidiu etc, pe diferite topicuri, deschise la misto. Aratati cat sunteti de tampiti si creduli, acceptandu-i toate rahaturile pe care vi le toarna pe gat, dupa cum acceptati si minciunile turnate de kurva aia agramata de titanika. Primiti ceea ce meritati.
kudika_959072 Avatarul lui kudika_959072

5 mesaje
Oras: bucuresti

Recomand cu mare drag "Uneori castigi, uneori inveti"
http://cartinoi.ro
kudika_974362 Avatarul lui kudika_974362

18 mesaje

Nikos Kazantzakis - Zorba Grecul.
Un roman pozitiv care v va scoate din orice depresie

--------
Franois Mauriac - Cuibul de vipere (Nobel).
Dup cum arat i titlul, un roman despre mizeria uman. i schimb optica despre via i relaiile interumane...
Pagini: << 1 2 Sari la pagina: