Setari Cookie-uri

Hernia de disc cervicala

Va rog frumos indrumati-ma catre un doctor bun pentru a ma opera la Iasi! Hernie de disc ! Cat m-au costa? E posibila o operatie cu laser? Multumesc de ajutor!
kudika_936485
Postat pe 1 Octombrie 2013 19:26
sunt operata de 11 luni tehnica cage de dr MihaiAdrian Cristescu la regina maria,C6 C7 ,mai am o hernie mai mica deasupra....ma simt bestial...eu fiind si o persoana optimista,am avut dureri in episoade 15 ani,pana cand m-a luat ca la nastere 2 saptamani...nu mai aveam putere in mana dreapta ,nu mai simteam degetele...acum sunt ca noua...Incerc sa nu fortez,dar pot sa spun ca fac aproape orice....am doar stari de febra musculara din cand in cand...nu mai am crizele dinainte.Pana la ultima criza am avut doar dureri pe toata coloana ,fara amorteli,nu am luat calmante niciodata si cand mi s-au dat nu le-am suportat.La ultimul RMN facand comparatie nu am nici o modificare la hernia de deasupra inelului operat....sunt o norocoasa.Am stat in operatie 5 ore,nuam avut nici cel mai mic rau,nu m-am simtit in nici un fel ,in 24 ore eram in MOL in Cotroceni la cumparaturi,dar cu gulerul permanent 3 luni.Nu am simtit ca am fost operata ,doara am fost atenta la miscari,find coafeza ,in 10 zile am fost la munca,nu am facut exerciti,nu am facut recuperari,doar lucrez cu mainile! Am gradina de zarzavat am casa la tara,lucrez mult....dar nu mai fortez ca inainte,stau intr-o pozitie maxim 20 min...dorm beton,mai pun gulerul cand se schimba timpul sau sunt obosita!
kudika_940926
Postat pe 5 Noiembrie 2013 11:48
BUNA!
ai putea sa-mi spui , te rog, cat te-a costat aceasta interventie chirurgicala cu dispozitivul cage si cat ai stat internata in spital ?
In prezent te simti bine ?
Multumesc
kudika459527
Postat pe 15 Februarie 2014 15:05
Am fost operata de curand de hernie lombara la L5-S1 la Spitalul militar central ”Carol Davila”, de catre domnul doctor Cristian Nastase. Tin sa multumesc public acestui medic si acestui spital pentru profesionalismul lor si pentru comportamentul uman fata de pacienti, de la brancardier la medic neurochirurg sef, domnul doctor Mitrica. Nu e basm. Exista astfel de oameni in Romania! Mergeti cu incredere. Fiecare caz este studiat atent in particular, discutat in detaliu. Restul tine de bunul Dumnezeu si de tine, ce fel de pacient esti. M-am operat pe 27 mai 2014, m-am externat pe 30 mai 2014. Acum sunt acasa si urmez un tratament medicamentos, alaturi de exercitii de gimnastica medicala, obligatorii pentru problema mea. Peste o luna merg la control. Va urez sanatate si va incurajez macar sa va consultati cu medicii de la neurochirurgie. Va pot consulta dimineata devreme, inainte de a veni la pacientii internati la vizita zilnica. Mult curaj si sanatate!
Mihaela_Vladulescu_1
Postat pe 4 Iunie 2014 12:42
mergrti cu cea mai mate incredere la smc buc unde veti gasi cei mai buni medici neurochirurgi din tara unde va vatrata cu cel mai mare respect din prima zi ,incepind de la domnu doctor mitrica marian dr. col. sefr sectie pina la infirmiere cu tot respectul pentru ei,sunt niste oameni foarte deosebiti,nu mai am cuvinte ce sava spun ,mai ales dl. doctor mitrica este tot timpul cu zimbetul pe buze,te face bine dupa cum iti zimbeste, . va doresc multa sanatate .
Stelu_Adrian_Dinu_1
Postat pe 4 Decembrie 2015 19:52
As dori sã imi rãspundã la acest mesaj d-nul sau d-na care a scris o scrisosre deschisã de multumire doctorului Marian Munteanu. Sufar de peste 15 ani de hernie de disc cervicalã di durerile au ajuns sã fie drja induportsbile. Doresc sã discut cu persoana care a scris scrisoarea pe 11 sept.2012, pentru informații detaliate di încurajare. Dacã dorește sã imi rãspundã îl rog sã o facã pe adreda mea fe meil; falylalyiovanov28@yahoo.com. Mulțumesc, astept cu nerãbdare. Un sfârșit de sãptãmânã plãcut.
Ferdinand_Iovanovici_1
Postat pe 23 Ianuarie 2016 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hipoacuzia 3 De la: Andreea1008 26 Decembrie 2008 18:40
anemie 5 De la: Barbie30 4 Octombrie 2010 13:43
buna fetelor.....puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog mult? 23 De la: Dudita 17 August 2009 05:09
HPV 18 134 De la: nykk 13 Ianuarie 2015 22:35
chisturi ovariene 36 De la: Andrheya 18 Februarie 2014 22:59