Setari Cookie-uri

agresiunea fizica si verbala

haideti sa va povestesc ce am patit alaltaieri...iubitul meu cu care am copilarit si care a fost primit la mn in casa ca un membru al familiei...alaltaieri a venit la mn sa ma ia sa cumpar ceva si sa vb..in lok sa ma duca la magazin ma dus pe un camp si a inceput sama ia la bataie pt a ii spune daca lam inselat ma dat jos din masina cu fortza si a inceput sa ma tarasca pe jos sa ma ia la pumnii si picioare dupa care dorea sa aibe relatii sexuale cu mn cu fortza...dupa care a vrut sa ma inece si ma luat iarasi la bataie...mam ales cu capul spart vanatai in exces pe tot corpul si multe altele dupa care ma dus la biserica sa ma jur ca nu lam inselat..un baiat care pana atunci nu imi spusese niki date mai incolo un baiat care ma iubea atent si...nu stiu voi ce spuneti ce ati face in lokul meu in astfel d situatii...eu am fost la politie am depus plangere...la iml acum astept ca legea sa faca dreptate astept parerile voastre
elutza
Postat pe 26 Iulie 2008 13:13
elutza..trist..primul rand ar trebui sa te duci sa scoti un certificat medico-legal, foarte bine ca te-ai dus la politie dar nu ajuta prea mult, certificatul da.Nu pot sa cred..Doamne ce lume..ANIMAL..saraca prin ce-ai putut trece..sincer i-mi pare rau..uffff..iubita scoate certificat caci politia poate sa-i dea o amenda sau eu stiu ce iar el se va intoarce la tine si-ti va face mai rau...

ai grija de tine si te rog sa ma tii la curent cu ce-ai mai facut..pupici

Postat pe 26 Iulie 2008 13:21
am fost la IML si peste doua saptamani trebuie sa ma duc sa imi scot certificatul...momentan nu sa mai intamplat nimic..in schimb imi da sms ca sa il iert ca a fost prost ca nu stie ce a fost cu el...si sa imi fie mila de el..dar oare el avea mila de mine cand ddea cu pumnii si picioarele nu cred...
elutza
Postat pe 26 Iulie 2008 16:22
daca s a intamplat o data o sa se intample si a 2a, si a 3a..si tot asa..mai bine renunta acum.sa plateasca pentru ce ti a facut si sa te lase in pace.poate reusesti sa obtii si un ordin de restrictie impotriva lui.ai grija de tn!!t pup
lil_mariuk
Postat pe 27 Iulie 2008 12:24
Sper sa fii suficient de desteapta incat sa te fi saturat de tratamentul asta si sa nu-i mai dai ocazia niciodata sa-ti faca la fel.
iris_4_ever
Postat pe 28 Iulie 2008 23:51
de ce ma racaie pe creer povestea asta!!!?
parca e ceva putred in mijlocul ei ca sa o cred!
nu cred nici in schimbari bruste de comportament, mai ales ca nu exista nici un precedent!!!
din cate am citit si p-aici , brutalitatea intro relatie incepe cu o palma, nu cu scos de certificate de la iml!

Postat pe 29 Iulie 2008 00:27
Geo membrii inscrisi pe 7/11/2007 au intotdeauna probleme .N-ai observat ????

Postat pe 29 Iulie 2008 00:38
sincer, n-am observat , ocupat cu scrisu' fiind
deci e un fel de constipatie a siteului sa ne faca sa postam?
ce-am observat in schimb, majoritatea noilor subiecte sunt deschise de useri inscrisi anu' trecut!

Postat pe 29 Iulie 2008 00:40
DAAAAA ! Inscrisi anul trecut dar intr-o singura zi (7 noiembrie) si care posteaza azi PRIMULsau al doilea mesaj provoaca o discutie si dispar CONCLUZIA :OAMENII NU AU CHIAR ASA DE MULTE PROBLEME CUM INCEARCA KUDIKA SA NE FACA SA CREDEM

Postat pe 29 Iulie 2008 00:54
Io nu stiu ce sa zic : sau Cleo si-a creat o groaza de adrese pe forum(basarabenii astia asa fatarnici is si MINT numai de chestie ca sa-i BAGI IN SEAMA -INVENTEAZA de usca -scriu :ivatzat , shi , vb) ca de schimbat numele numai trei drepturi ai sau e ADMINISTRATORUL (crede-ma am vorbit cu moldoveni pe net si au cel putin cinci VOCI fiecare -mai mincinoasa natie nu exista )

Postat pe 29 Iulie 2008 00:59
si eu sunt tot din 7/11/2007 da nu am probleme
witcher
Postat pe 30 Iulie 2008 16:19
Trecand peste suspiciunile unora legate de veridicitatea marturisirii, cred ca este groaznic ca exista si astfel de situatii. Sunt f traumatizante si umilitoare. Personal cred (pt ca am cunoscut)ca exista oameni care trec brusc de la o stare la alta. Deci nu este exclus ca cel care era f "linistit" sa devina subit un monstru. Ai grija de tine si fereste-te de acest individ si de altii asemenea.

Postat pe 31 Iulie 2008 02:58
ca sa intelegeti nu am postat acest subiect pt a va face sa ma bagati in seama pur si simplu asta e povestea mea si m-am gandit sa vo impartasesc pt ca alte fete sa nu pateasca ca mine pe viitor pt ca cel mai bine e sa inveti din greseli...da chiar sa schimbat dintr-o data....iar pe forum nu intru atat d des pt ca am multe treburi nu stau numai cu pc in brate oricum este treaba voastra aveti dreptul la opini fiecare nu va condamn...oricum ms pt sfaturi si stati linistiti ca nu va mai avea sansa sa ma raneasca in vreun fel:*:*:*:*
elutza
Postat pe 31 Iulie 2008 10:24
Groaznic!!! Sper sa ai intelepciunea sa nu ii acorzi iertarea........UN ASTFEL DE ,,OM,, CARE SE PRESUPUNE CA TE IUBESTE si iti aplica o asemenea ,,corectie,, in loc sa vorbeasca deschis cu tine...nu este om ,ci bruta!!!Nu judec pe nimeni,nu am acest drept si nici nu vreau....insa,presupunand ca,chiar l-ai fi inselat,tot nu se impunea un astfel de comportament....... Astfel de oameni te fac sa te indoiesti sincer ca au evoluat de la stadiul de animale NU UITA:cine a dat o data va ridica mana si a doua oara si la cum te-a batut la inceput s-ar putea sa fie mai rau data urmatoare!!!Nu sta si accepta!!!Meriti pe cineva care sa te iubeasca,sa te respecte si sa-ti demonstreze prin gesturi frumoase lucrul acesta.....Mult noroc!
mell_30
Postat pe 5 August 2008 11:41
ms mult de tot pt sfat...si stay linistita intre mine si el nu va mai fi nikiodata absolut nimik pt mine este ca si mort..sty deja intre mine si el a intervenit ura si dusmania si e greu sa il privesc altfel decat ca pe un dusman...tot ce vreau acum e sa trec peste sa uit si sa plateasca...
elutza
Postat pe 5 August 2008 12:58
wow,,,asta da experienta naspa, si te inteleg perfect(asta se intampla acum 7 ani) fostul lu mama care nu ii spusese vreodata nici date mai incolo, s-a dus in Ajunul Pastelui sa duca gunoiul, a venit acasa razand pt ca se intalnise cu un vecin pe scara si facusera glume, a intrat in bucatarie, unde mama facea oua rosii sau ce o fi facand ea,,,si a luato la bataie pur si simplu si fara motiv, nici in ziua de azi nu exista o explicatie logica pt ce sa intamoplat (si-a luat si omu cateva bucati cu ranga de la unchiumiu dupa aia) dar clar e ca intamplarea a ramas clasata la "fenomene inexplicabile ca OZN-urile" dar mama a facut exact ceea ce ai facut si tu, aq fost la IML sia scos certificat, si a rupto cu el,,,
daca se intampla odata se va intampla se dupa, oricat ar zice ca va iubeste si ca ii pare rau, cu siguranta la urmatoarea criza de gelkozie, sau cand nu va fi supa la fel de calda pe cat o vroia, sau va fi prea calda, cu siguranta va veti treziu abuzate ,,,,si nu cred ca nu sunteti destul de mature incat sa stiti,,,ca o persoana care te iubeste nu te va rani niciodata cu buna stiinta, si daca va realiza ca va raneste involuntar se va retrage din relatie de dragul vostru,,,,restu nu se cheama iubire ci MANIPULARE!!! si din nefericire mult efemei accepta situatia,,,,:((
aricica_pogonica
Postat pe 7 August 2008 23:59
stiu stiu...nu la mine nu mai este vb de impacare...tocmai astazi mam intalnit cu el si chiar mam socat pe mine pt ca iam spus uitandu-ma in ochii lui ca il urasc si ii doresc tot raaul din lume si ca nu vreau sa mai aud de el...si chiar asta voi face voi merge pana in panzele albe pt a ii face rau pt a plati pt ce a facut dar nu prin bataie fiindca asta doare pe moment dupa care trece...nu prin politie si lege...
elutza
Postat pe 8 August 2008 01:17
Draguta ,pleaca si nu te uita inapoi ,nu poti sa accepti asa ceva ,
marypaiu
Postat pe 8 August 2008 07:42
Parerea mea e ca daca te-a lovit o data, te va lovi si a doua, treia oara etc. Eu nu as putea uita si ierta asa ceva.Incearca sa-l uiti, nu sa-l ierti; nu are expilcatie pentru ceea ce a facut. Sper sa treci peste aceasta experienta neplacuta!
alynap25
Postat pe 8 August 2008 10:36
E urat ce povestesti tu,,dar am o intrebare.Si sper sa nu te superi.Ai mentionat ca te duci la IML sa iti iei certificat peste 2 saptamani.Ori asa ceva nu se face,adica nu este plauzibil.Un certificat medico-legal se face la cateva minute dupa ce se consulta pacientul (victima).Ori tu la 2 saptamani?Si cu certificatul in buzunar peste 2 sapt,,ce faci?De ce nu ai depus plangere penala?Mai ales ca spui ca-l urasti.,,Mie mi se pare ciudata istorioara ta,dar daca este adevarat,renunta la asemenea persoane.Si ai grija sa nu fie prea tarziu cu certificatul.

Postat pe 9 August 2008 16:14
pentru the_tunnel

daca ai fi citit mai atent/a putin ai fi vazut ca am scris ca am depus plangere a doua zi dupa ce sa intamplat fapta...la iml am fost si ma chemat peste 2 saptamani sa ridic certificatul adika asta insemnand luni voi face o poza la certificat si o voi posta pe forum ca sa te convingi;) oricum ms pt sfat tie si celorlalti si staty linistiti ca asta voi face voi uita incetul cu incetul
elutza
Postat pe 10 August 2008 08:02
Draga mea nu trebuie sa convingi pe nimeni.In acest caz sa te convingi pe tine,sa ai tarie de caracter sa il ignori.Acest personaj nu mai are ce cauta in viata ta.Eu doar am precizat ca nu este normal ca cei de la IML sa elibereze un certificat medico-legal in 2 saptamani,si crede-ma stiu de ce spun acest lucru.Mi s-a parut bizar. In functie de ce scrie pe certificat,i-as face viata imposibila,sa-i piara cheful de viata. Sper sa reusesti.Si sa ai grija cu increderea in oameni,vezi si tu, nu toti sunt ce par a fi.

Postat pe 10 August 2008 11:44
mi s-au dat vreo 5 zile d spitalizare..si este deja fapta penala d la 1 zi..eu am 5..deci o sa fie bine spun eu:*:*:*
elutza
Postat pe 17 August 2008 23:35
Din pacate la noi nu e ca in state ..ni NU exista ordin de restrictie...iar politia e depasita de situatie in astefel de cazuri ..tot ce pot sa iti zic este sa rupi orice legatura cu el..si nu mai citi mesajele de la el.. e prea tarziu acum ..dar oare o discutie de oameni normali nu puteati sa aveti ..sa te intrebe daca e adevarat sau nu ce a auzit? mie mi se pare ca are probleme grave de comportament inclusiv psihice daca are astfel de reactii ..imi pare rau ..nu o sa uiti niciodata asta, dar incearca sa nu te mai gandesti la el, astfel de barbati nu merita
aboo
Postat pe 21 August 2008 13:12
Extras din Codul penal:
Lovirea si vatamarea integritatii corporale sau a sanatatii

Art. 180. - Lovirea sau alte violente

Lovirea sau orice acte de violenta cauzatoare de suferinte fizice se pedepsesc cu închisoare de la o luna la 3 luni sau cu amenda.

(11) Faptele prevazute la alin. 1 savârsite asupra membrilor familiei se pedepsesc cu închisoare de la 6 luni la un an sau cu amenda.

Lovirea sau actele de violenta care au pricinuit o vatamare ce necesita pentru vindecare îngrijiri medicale de cel mult 20 de zile se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amenda.

(21) Faptele prevazute la alin. 2 savârsite asupra membrilor familiei se pedepsesc cu închisoare de la unu la 2 ani sau cu amenda.

Actiunea penala se pune în miscare la plângerea prealabila a persoanei vatamate. În cazul faptelor prevazute la alin. 11 si 21 actiunea penala se pune în miscare si din oficiu.

Împacarea partilor înlatura raspunderea penala, producându-si efectele si în cazul în care actiunea penala a fost pusa în miscare din oficiu.

adicon
Postat pe 21 August 2008 13:33
Adicon, ai spus tu ce voiam sa spun eu. Mersi mult.
Ce as face eu intr-o astfel de situatie? L-as teroriza. Nu cu bataie ca intr-adevar, doare un pic si gata. Dar... as lucra putin la partea psihica. Nu sunt o fire razbunatoare, nu imi place sa fac rau nimanui, dar cred ca sunt momente in viata in care trebuie sa scoti si din tine. Pentru ca exista dobitoci care o merita!
Lucia1971
Postat pe 21 August 2008 15:54
va multumesc frumos pentru pareri si tie pt extrasul din codul penal..ce sa spun da intradevar asta fac momentan il agresez psihic cum ma agresat el pe mine fizic si verbal dar in asa fel incat sa creada ca sunt fata buna niki eu nu sunt razbunatoare de fel dar acum simt nevoia de razbunare mai mult ca oricand..va multumesc si va mai astept cu pareri
elutza
Postat pe 23 August 2008 03:02
As fi si eu curioasa cum il agresezi tu psihic. Ceva detalii? Ca nu ma duce mintea sa-mi imaginez.
googoodoll
Postat pe 23 August 2008 11:41
aaaaaaa, si uitasem, am observat cu maxima uimire ca si contul meu e din 7/11/2007, desi sa mor daca imi amintesc de cand e :D
anyway, n-am pb de expus p-aci, dont worry, be happy :-P
googoodoll
Postat pe 23 August 2008 11:43
Doamne fereste...bine ca ai scapat cu viata...Sa infunde puscaria nenorocitii ca asta !!!
Kittynelle
Postat pe 24 August 2008 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce este suparata? 10 De la: Andra06 1 August 2010 16:20
sanatatea e pe primul loc 5 De la: machiajtatuaj 26 Iunie 2009 01:10
Relatie "fara obligatii". 39 De la: Barbie30_ 10 August 2011 20:43
agresiunea fizica si verbala 60 De la: kudika115131 7 Aprilie 2010 19:15
Ghicit 2 De la: uliu 3 Iulie 2011 22:25