Setari Cookie-uri

nu pot lua o decizie...

Draga ,Gwen,cred ca ne esti datoare cu raspunsuri!!!!Sa ne spui ce sa mai intamplat cu tine!Sper ca esti bine!
Pupici!Astept!!!
eclau
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:19
e normal sa nu stam langa niste animale... ai dreptate daca nu se mai poate nu se mai poate si gata inchidem pravalia. succes si bafta in continuare ca toate femeile sa isi gaseasca idealul!
mitzura
Postat pe 13 Septembrie 2008 10:38
Ma ingrozesc de ce am citit, cum poate o femeie sa stea cu un asa "barbat", e mare pacat :( in primul rand nu ar trebuii sa creada ca se va schimba vreodata, e nebun!!!
iubi7a_lui
Postat pe 13 Septembrie 2008 12:10
banuiesc k ideea k ai pe cineva care sa te placa si sa te inteleaga te-a facut sa stai atata timp alaturi de el pt k el nu merita o persoana altauri de el .Trebuie lasat in pustietate k acolo ar putea sa isi exprimecaracterul salbatic pe care il are.Faptul k te ameninta k se sinucida este doar o strategie k sa nu recunoasca cat de mult are nevoie de tine ...dar nu se merita mai ales k dupa 7 ani nu vrea stabilitate.gandestet k ai o varsta pe care trebuie s ao traiesti kiss
bestiuitza
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:01
stiu ca n-am mai scris de mult..am avut o perioada f incarcata!nici nu stiu cum sa incep..mai intai tre sa le zic unora de aici ca nu am fost batuta niciodata in adev sens al cuvantului..erau doar niste stransori mai puternice,care uneori lasau vanatai.iar el nu m-a amenintat niciodata ca se sinucide,mi-era mie teama de asta..sa n-o faca la disperare..acum sa continuu povestea.dupa ce toata lumea s-a intors impotriva mea si a celuilalt tip,m-am hotarat sa-i mai acord o sansa fostului..in defavoarea celuilalt.cu toate astea nu stiu cum sa zic,simt ca mi-am calcat pe inima,ca l-am parasit pe celalalt,care sufera enorm..nu va pot spune cat de distrus e..si a mai zis ca orice ar fi,nu o sa ma uite niciodata,o sa ma iubeasca enorm si doar va invata sa traiasca fara mine..fostul meu face tot posibilul sa-mi fie pe plac,a mers la ai mei,e f schimbat,cu toate ca ami are unele scapari..nu ca vb urat sau alte lucruri de genu..nu stiu de ce fac asta,de ce l-am ales pe el..mi-e teama de relatia cu celalalt ca e mai mic,ca ar fi toti impotriva noastra..si ma gandesc ca poate fostul chiar s-a schimbat..pe alta parte mi-e f teama sa nu-si dea iarasi arama pe fata si atunci il voi fi pierdut si pe celalalt..inca sunt in dilema cu toate ca am ales deja drumul..imi e teama sa nu se afle si de cealalata relatie,adik sa nu afle fostul..daca ar merge bine si vreodata se va afla..astea sunt gandurile care ma bantuie acum..nu m-am mutat inapoi cu el.inca stau la mine acasa,cu toate ca ma bate gandul s-o fac,sa ma mut inapoi..nu prea ma trage inima da cred ca asa as vedea mai repede schimbarile,daca sunt...asa de la distanta totul poate parea minunat,si de fapt sa nu fie..mi-e asa de greu sa-l uit si pe celalalt,nici la fostul nu as renunta..ma gandesc ca dau cu picioru la atatia ani..cu toate ca nu am fost fericita de multe ori..si nici nu stiu daca mai simt,ce mai simt ptr fostul..e complicat..nu stiu ce sa fac sa-mi limpezesc gandurile..fetelor..?!sau baieti..mna;))

Postat pe 18 Septembrie 2008 15:02
tu stii ce trebuie sa faci numai ca n-ai curajul.
DeeaCatalina
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:52
stai in ...zici de relatie de 7 ani.....si apoi zici k numai niste saruturi...
eu zic k o rel fara ca el sa nu obtina nik decat pupikuri...nu se num relatie!
asa k indiferent....chiar dk are fatza de ingeras sau nu...eu zic sa-i dai pace k si asa se va termina intr-o zi....
pestele de la cap se impute....
pa.....
chery
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:29
fata mea daca crezi ca dupa 7 ani de la ce ai indurat se va schimba ceva pentru tine, pentru reatia voastra, ca te va iubi si ca te va respecta daca nu a facut-o in atata timp te inseli amarnic. fugi cat vezi cu ochiii si cay mai departe de e si de familia ui daca ii incurajeaza asemenea comportamente. sa iti spun sau sa va spun de ce am sytat doar 5 luni casatorita cu un om? bea si soacra-mea incuraja acest comportament. in aceste 5 luni i-am spus de nenumarate ori sa nu ii mai dea bani ca se duce cu anturajul la baut, soacra-mea nu ma credea nici ca rastoarna mesele cand e beat, dar cand a primit citatia de divort, s-a dus la discoteca si s-a imbatat, iar cand a venit acasa a luat toporul si i-a spart vitrina mama-sii, asa ca nu va lasati pacalite de niste animale, caci astea sunt asemenea oameni. nu va asati pacalite nici de soacre, nici de rugaminti nici de amenintarti: exista politie, exista lege, exista puterea voastra si mai exista pe deasupra si faptul ca nu suntem animale si pana la urma nici un animal nu vrea sa indure totul de la alte animale... treziti-va si nu mai indurati! suntem oameni in primul rand si nu trebuie sa suportam mojiciile nimanui. cascascati ochii si pazea din calea sa nu soun cui ca veti intelege si voi din calea cui...
mitzura
Postat pe 20 Septembrie 2008 11:25
Am trecut printr-o situatie similara (si inca trec ) pt ca este recenta...dar nu am mai indurat si am plecat de langa el.Nu am mai suportat sa fiu alaturi de cineva care nu ma respecta.Oamenii nu se schimba!Am pierdut 2 ani din viata,prieteni,relatia cu familia care nu mai era la fel ca inainte si toate astea din cauza ca ma vedeau cum sunt trasa in jos ,ca sunt nefricita si ce ''tratamente'' suportam numai pt ca eram indragostita si iubeam din toata inima.Am realizat ca totul se intampla din vina mea,ca am permis sa se ajunga la asta:jigniri,gelozie,control permanent,lipsa de respect...(oricum e mai complicata povestea de atat) si de ce?Ca eram alaturi de el si ca il iubeam mai presus de orice?Sunt tanara,am un job bun,sunt la facultate si pot sa am o viata linistita si sa iubesc pe cineva care merita.Doare pt ca am pierdut ani...doare pt ca nu sunt insensibila dar mai presus conteaza sa fiu fericita pt ca o singura viata am si nimeni nu mi-o dai da inapoi.Cred ca am facut bine ca am luat decizia asta desi mult timp nu am putut sa fac nimic de frica...Nu vreau sa stiu nimic de el si nu mai intorc capul inapoi pt nimic in lume.
sdv
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:24
in primul rand intrerupe orice contact cu acel om care ti-a provocat atatea necazuri. Si apoi de departe...poti sa-ti reconsideri pozitia. Te sfatuiesc sa nu ii dai sperante celulilalt. Pastreaza-l ca prieten . Insa lasa putin timpul sa gandesti limpede...Succes! Sa fii iubita pentru ceea ce esti.Nu lasa pe nimeni sa te faca nefericita.
bella_ghe
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:46
mi-a fost greu sa-mi imaginez ce viata ai dus tu alaturi de omul ala...ma mir ca nu ai ajuns tu la nebuni pentru ca el om sanatos la cap nu e...nu crezi k meriti ceva mai bun femeie????dispari cu totul din viata lui nu-l mai lasa sa stie nimic de tine si crede-ma ca o sa-ti fie mult mai bine daca si aia e iubire......las-o balta mai bine singura decat cu asa un animal nu pot sa cred ca ai rezistat atat alatur de el.mult succes ai grija de tine si scapa cat mai poti nu ai de ce sa o duci asa
Lady_Gaga9
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:47
Va urez si eu un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 14:41
lasa fricile deoparte ...
morticia_adams
Postat pe 1 Ianuarie 2009 18:53
sal, grea decizie mai ai de luat,,,si la asta sa ajuns fiindca nu ai vazut din timp toate reactiile lui violente,care firesc sau accentuat,,care sunt ocupatiile lui si care este rutina lui zilnica?,,,este posibil ca el sa fii crezut pt ca tu i-ai acceptat toate aceste lucruri,,ca asa vei fii mereu o femeie supusa care ai va face pe plac mereu si il va ierta intodeauna,,,,intr-un fel a fost greseala ta initiala pt ca ai acceptat aceste com[promisuri,,,,ca sa mai poti salva ceva trebuie doar sa ai dai poate inca o sansa pe care nu stiu daca va putea sa o indeplineasca,,,cum anume ti-ar place sa se poarte, ti-ar placea sa te alinte mai mult,,,sa iesiti impreuna si cu alte cupluri care sa ai dea o alta viziune asupra vieetii si a ceea ce trebuie sa faca cu viata lui si a voastra,,,daca este doar baiatul mamii care cheltuie si asteapta sa ai dea bani ai lui mereu,,,nu este ok,,nu stiu f multe despre el ca sa iti pot da sfaturi mai multe,,,,dar nu cred ca se mai poate indrepta ceva si tu ai nevoie sa vorbesti cu parintii tai despre asta, fii sincera cu ei si spunele ca ai ajuns la un moment in care nu mai suporti aceasta relatie si ai nevoie de ajutorul lor,pt ca el are comportamentul unui sociopat care devine VICTIMA in momentul in care simte ca pierde persoana care il suporta sii stie ca o alta iar fii imposibil sa il suporte,,,
alexxx12000
Postat pe 11 Martie 2009 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna..:) 22 De la: alfredodecurtofreco 29 Noiembrie 2010 17:25
Pt pagubitii BCR si numai - http://www.creditbcr.ro/ 1 De la: luminutza 21 August 2010 18:05
Un sfat, va rog! 40 De la: Gabriela_Maria25 11 Martie 2011 10:04
E chiar asa greu sa fii tu insuti?!? 18 De la: danamiha 22 Martie 2013 14:47
cat de cautati sunt un barbat pervers sau o femeie perversa in pat ???? 4 De la: heaven_gate 13 Decembrie 2008 09:53