Setari Cookie-uri

Marirea sanilor :D - pareri + o metoda

Buna fetelor,

Urmaresc de ceva timp discutiile de pe-aici, precum si subiectele - dar e prima oara cand m-am gandit ca as putea sa va scriu.
Poate ceea ce va voi povesti va poate ajuta cumva.
Cam de 2 ani studiez aceasta problema, a maririi sanilor - atat pe cale naturala cat si chirurgicala. O sa incerc sa trec prin fiecare idee, in ordine
In ceea ce priveste silicoanele - ei bine, sunt foarte periculoase iar barbatii incep sa nu le mai suporte. Nu cred ca pretul lor ar putea fi o problema asa mare pentru femei, probabil ca multe dintre acestea si-ar pune implanturi daca ar sti ca sunt 100% sigure si chiar le pot ajuta.
Dupa un implant cu silicon pot aparea probleme precum strangerea tesutului in jurul implantului (contractura capsulara), amortirea permanenta a unor parti din san, spargerea implanturilor si/sau alunecarea lor si multe altele. A doua problema e ca barbatii s-au saturat de silicoane. Daca sunteti la curent cu aceasta problema veti vedea ca din ce in ce mai multi au inceput sa aprecieze sanii naturali, cu o forma placuta, indiferent de marimea lor. (era si normal sa se ajunga la o astfel de saturatie). Nu poti transforma o femeie intr-o papusa gonflabila, injectand-o cu silicon peste tot
In ceea ce priveste produsele naturiste, nici acestea nu sunt lipsite de riscuri. Anul trecut, sora mea mai mare a inceput un tratament cu Contour, in primele zile era foarte incantata de efecte doarece simtea o tensiune in sani. Sa nu va zic ca i-au aparut niste noduli si a trebuit sa faca un tratament de la endocrinolog pentru a scapa de ei.
In afara de Contour mai sunt cateva astfel de produse pe piata de la noi. In mare parte toate contin aceleasi extracte si rareori au efecte. Ei scriu deseori denumirile in engleza sau le modifica putin, in speranta ca nu se prinde nimeni.
Marturiile de pe site-urile lor sunt fictive, doar pentru reclama - daca cercetati mai mult veti vedea ca sunt foarte multe femei care si-au exprimat nemultumirea pe diverse forumuri.
Daca vreti, in continuare puteti citi ce cura am urmat eu, timp de 2 luni, asumandu-mi toate riscurile si fiind constienta de ceea ce iau. Produsele de care va voi vorbi le gasiti la orice plafar (pe mine, pentru cele 2 luni m-au costat sub 50 lei). Am ales metoda aceasta naturista dupa ce am citit exact ce efect are fiecare produs si fiindu-mi mult mai la indemana.
Adevarul este ca nu m-am transformat in pamela peste noapte, dar de pieptul mi-a crescut cu 5 cm si forma sanilor s-a modificat, implinindu-se (si forma asta noua nu mi s-a modificat desi am intrerupt de aprox. o luna tratamentul)
Produsele pe care le-am folosit au fost: capsule de lemn dulce (am ales capsule in locul ceaiului, deoarece gustul nu era bun), ceai de hamei, tinctura de marar, ulei din germeni de grau si tinctura de mladita de zmeur.
Iata cum am luat eu aceste produse:
Timp de 2 luni, cate 20 de zile/luna. Cele 10 zile de pauza au fost in timpul menstruatiei, cand tratamentul trebuie intrerupt.
Ziua 1,2,3 - 1 lingurita/o doza de tinctura de zmeur/zi. Aceasta are rolul de a pregati terenul pentru celalalte produse.
Ziua 4,5,6 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 1 lingurita tinctura de marar.
Ziua 7,8,9 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 2 lingurite tinct. marar + inceperea masajului cu uleiul de germeni de grau
Ziua 10,11,12 - pe langa cele de mai sus se adauga ceaiul de hamei si capsulele de lemn dulce (cate 2/zi)
Ziua 13-20 - 1 lingurita tinct. zmeur + 2 ling. tinct. marar + masaj cu ulei de germeni de grau + 1 ceai de hamei + 2 capsule lemn dulce.
Ziua 20-30 - pauza, dupa care se reia
Aceasta schema de tratament am facut-o dupa ce m-am consultat cu un medic homeopat si cu un endocrinolog.
Sper ca nu v-am plictisit daca aveti nelamuriri sau orice alte pareri le astept cu drag
catherine_hayes
Postat pe 27 Iulie 2008 16:12
pt a incerca tratamentul pe care l-ai luat tu rebuie sa consultam medicul?
eleonoras
Postat pe 27 Iulie 2008 20:13
eleonoras, nu e necesar sa consulti un doctor pentru cura de mai sus. trebuie doar sa ai grija sa iei produsele treptat, sa nu incepi cu totul din prima zi.
eventual, cauta pe net posibile contraindicatii ale produselor de mai sus si exclude ceea ce crezi ca ti-ar putea creea probleme.

catherine_hayes
Postat pe 27 Iulie 2008 21:16
spune-mi te rog, chiar a avut efect acest tratament? daca da, as fi tentata sa incerc si eu...tinctura se ia nediluata? pt ca pe prospect scrie ca se diluiaza o lingurita in 100ml apa.multumesc

Postat pe 5 August 2008 14:20
hmmm, numai 2 luni e acceptabil, voi incerca si eu so va voi scrie rezultatele
claudia_s
Postat pe 5 August 2008 14:36
@iuli_c - da, eu am luat tinctura nediluata. am specificat ca nu m-am transformat in pamela peste noapte dar sunt multumita de rezultate
catherine_hayes
Postat pe 7 August 2008 19:20
ciao,
supeer tare reteta cred ca o sa incerc si eu dar am totusi o problema sunt plecata in italia si ma intorc in romania pe la anul in primavara si ar cam trebui sa astept. crezi ca o sa gasesc toate astea si pe aici?
ivanlarisa
Postat pe 24 August 2008 23:44
De la: ivanlarisa, la data 2008-08-24 23:44:41ciao,
supeer tare reteta cred ca o sa incerc si eu dar am totusi o problema sunt plecata in italia si ma intorc in romania pe la anul in primavara si ar cam trebui sa astept. crezi ca o sa gasesc toate astea si pe aici?


da, eu zic ca in orice plafar mai de da-i doamne o sa gasesti toate astea. In cel mai rau caz, daca nu vrei sa umbli prin oras, comanda-le de pe net, acolo gasesti cu siguranta tot ceea ce-ti trebuie la preturi f rezonabile.
pup
catherine_hayes
Postat pe 26 August 2008 12:19
Buna! vroaim sa te intreb daca mai sti pe cineva care aurmat tratamentul si daca se modifica la loc forma sanilor sau ai avut vreo problema de cand ai facut tratamentul..o sa incerc si eu..multumesc:*
diana_buliga
Postat pe 29 August 2008 01:43
am auzit si eu de tinctura de lemn dulce si cea de marar, contin ceva de genul "hormoni vegetali", fitoestrogeni, care au un efect asemanator estrogenului, adica hormonul feminin. ma tenteaza de mult un astfel de tratament si ma gandesc ca o combinatie intre mai multe produse are un efect mai bun, mai ales daca te-ai consultat si cu medici inainte sa incepi. 5 cm mi se pare destul de ok!!! si asta in doar doua luni, e super!!! in cazul meu cel putin, care e dezastruos ...o intrebare am totusi. Ai avut cumva niste dureri, tensiuni, stare de disconfort sau ai obs vreo modificare a menstruatiei? Tinctura de marar stiam ca are si efecte bune contra durerilor menstruale, ceea ce ar fi si mai super pt mine. O sa il incerc cat de curand, iar daca are efect iti fac statuie
elenamm
Postat pe 29 August 2008 22:26
saluti,
ca bine zici catherine de plafare, dar tre sa mai astept putin ca fetita mea inca mai papa tatza si nu stiu daca e recomandat sa iau acum si nu vreau sa risc, dar luna viitoare sigur o sa incep...abia astept poop
ivanlarisa
Postat pe 29 August 2008 22:54
as mai avea o intrebare daca nu te superi. ai putea sa-mi zici cum ai luat tu toate astea? adica la ce ore, dimineata pe stomacul gol, sau dupa masa, la pranz, seara...sau in zilele 4, 5, 6 cand ai inceput doua tincturi, le luai pe amandoua odata? sau capsulele cele doua, una dimineata una seara? dar masajul? scuze ca te stresez cu insistentele mele
elenamm
Postat pe 30 August 2008 18:26
catherine_hayes cand spui ca ai luat 2 lingurite de tinctura, le-ai luat pe amandoua odata sau 1 lingurita la pranz, alta seara?
alehaim
Postat pe 3 Septembrie 2008 10:04
Buna fete , o sa va iau in ordine:

@diana_buliga : eu nu am avut nicio problema dupa incetarea curei, sanii si-au pastrat forma. adevarul ii ca ii mai masez din an in paste, cand imi aduc aminte cu ulei de germeni de grau. atat doar.

@elenamm: da, asa e, lemnul dulce si tinctura de marar contin fitoestrogeni, hormoni vegetali care sunt raspunzatori de declansarea aceasta de modificari a sanilor. tot tinctura de marar si lemnul dulce ajuta la reglarea ciclului menstrual, dismenoree, amenoree etc. cum ziceam, nu am avut probleme ulterioare, cu ciclul, nici sanii nu ii simt tensionati. Oricum, iti zic de pe acum, daca observi ca vre-unul dintre produse iti face rau, exclude-l sau intrerupe cura.
* e mai bine sa folosesti mai multe produse deodata, ataci problema cum ar fi pe mai multe cai iar dozele sunt mici, deci nu ar trebui sa se iveasca cine stie ce complicatii.

@ivanlarisa: da, asteapta pana nu mai alaptezi ca dupa poate se transforma fetita ta intr-o pamela precoce nu cred ca am voie sa fac aici reclama, dar la o simpla cautare "plafar" pe google o sa gasesti ce te intere.

@alehaim si inca o data elenamm: intotdeauna luam dupa ce mancam.
cand este o lingura din 2 tincturi diferite le luam deodata ( de ex. o lingura t. zmeru si una t. marar) iar cand sunt 2 lingurite din aceeasi tinctura, luam una dimineata si una mai spre seara.La fel si cu capsulele de lemn dulce. Repet, mancati inainte :D ca sa evitati sa vi se faca greata cumva.
Masajul il faceam o data, sau de doua ori pe zi, dupamasa si seara eventual.
catherine_hayes
Postat pe 3 Septembrie 2008 15:17
-
catherine_hayes
Postat pe 3 Septembrie 2008 15:17
Tentant o sa incerc si eu

Postat pe 18 Septembrie 2008 09:04
Buna seara la toata lumea.
Ma bag si eu in seama, pentru a-mi spune parerea proprie si personala.
Eu fac parte din gasca siliconatelor.
Nu cred ca barbatii s-au saturat de silicoane, sau poate ca s-au saturat de modelul Pamela Anderson, adica de niste bidoane vulgare.
Normal ca barbatii spun nevestei/ prietenei acasa "iubito, sanii tai sunt minunatii asa cum sunt" si bla bla...
Dar dupa o sarcina -doua sau mai multe, sanii aia sunt oricum numai minunati nu.
Eu am luat decizia de a ma opera dupa ce am terminat cu alaptatul, ma uitam in jos si era haaau!
Am facut-o ca sa ma pot privi cu placere in oglinda, sa nu mai tanjesc dupa sanii din sarcina si sa nu ma mai chinui cu bureti si bretele, ca sa ii fac sa stea pe locul lor.
Am niste sani normali acum, de marimea celor avuti in sarcina, conformi cu inaltimea si greutatea mea, nicidecum niste imensitati.
Sunt cat se poate de ok la privit, au un aspect natural si sotul este de-a dreptul innebunit dupa ei (am trecut si noi prin episodul "iubito, sanii tai sunt minunati asa cum sunt")


Bafta la cura cu marar, fetelor si jos palaria pentru rabdarea si eforturile sustinute sa o tineti pana la capat.
Din pacate, cand sanul se lasa mararul este fix frectie cu Carmol la picior de lemn.


Postat pe 18 Octombrie 2008 21:04
fara sa consult pe nimeni, as putea lua si eu acest "tratament"?
alexandra_chis
Postat pe 19 Octombrie 2008 12:24
poti fii sani tai frumosi daca nu sunt sanatosi...doar nu crezi k o sa ramai cu silicon toata viata de acu inainte...
si mai e inka ceva...noi cele cu tratamentele..poate nu suntem atat de sanatoase pt a n putea implanta sani cu materiale artificiale...asa ca tu cu gasca ta, a siliconatelor, si noi cu a noastra:)
alexandra_chis
Postat pe 19 Octombrie 2008 12:28
Si pe mine ma tenteaza tratamentul tau catherine_hayes, dar imi este teama ca eu iau anticonceptionale (janine) si sper sa nu aiba reactii adverse. Imi poti da un sfat in legatura cu asta?
Multumesc
I3ianca
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:40
ce sa va zik fetelor...mult spor la tratamente ...mie imi place marimea actuala(is destul de marii) si daka ias fi avut mai mici sincer as apela atat la silicoane cat si la astfel de tratamente.......ptr k sincer.......un cosmum de baie o rochita....sau intro seara ...altfel aratii cu ceva sanii...!!! sa va povestesc o faza care am patyto..io odata.....vroiam sa merg cu fetele la un club si mai era o tipa plina de fite intro rochita zooper din satin...machiata mijto...arata foarte fain........si rochita era mai decoltata si avea sanii f mici io eram socata..practic era lipita de piept aja ceva nu am mai vazut in viata mea!!!..la o asemenea rochita arta atfel nijte sanii makar cu o idee mai mari....io sincer at nu purtam decolteuri si de ob nu port decat daka vreau sa atrag atentia sincer:*:*:*:*:*:*:*:*:* va poopic pe toate
sweet_terry
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:54
De la: catherine_hayes, la data 2008-07-27 16:12:02Buna fetelor,

Urmaresc de ceva timp discutiile de pe-aici, precum si subiectele - dar e prima oara cand m-am gandit ca as putea sa va scriu.
Poate ceea ce va voi povesti va poate ajuta cumva.
Cam de 2 ani studiez aceasta problema, a maririi sanilor - atat pe cale naturala cat si chirurgicala. O sa incerc sa trec prin fiecare idee, in ordine
In ceea ce priveste silicoanele - ei bine, sunt foarte periculoase iar barbatii incep sa nu le mai suporte. Nu cred ca pretul lor ar putea fi o problema asa mare pentru femei, probabil ca multe dintre acestea si-ar pune implanturi daca ar sti ca sunt 100% sigure si chiar le pot ajuta.
Dupa un implant cu silicon pot aparea probleme precum strangerea tesutului in jurul implantului (contractura capsulara), amortirea permanenta a unor parti din san, spargerea implanturilor si/sau alunecarea lor si multe altele. A doua problema e ca barbatii s-au saturat de silicoane. Daca sunteti la curent cu aceasta problema veti vedea ca din ce in ce mai multi au inceput sa aprecieze sanii naturali, cu o forma placuta, indiferent de marimea lor. (era si normal sa se ajunga la o astfel de saturatie). Nu poti transforma o femeie intr-o papusa gonflabila, injectand-o cu silicon peste tot
In ceea ce priveste produsele naturiste, nici acestea nu sunt lipsite de riscuri. Anul trecut, sora mea mai mare a inceput un tratament cu Contour, in primele zile era foarte incantata de efecte doarece simtea o tensiune in sani. Sa nu va zic ca i-au aparut niste noduli si a trebuit sa faca un tratament de la endocrinolog pentru a scapa de ei.
In afara de Contour mai sunt cateva astfel de produse pe piata de la noi. In mare parte toate contin aceleasi extracte si rareori au efecte. Ei scriu deseori denumirile in engleza sau le modifica putin, in speranta ca nu se prinde nimeni.
Marturiile de pe site-urile lor sunt fictive, doar pentru reclama - daca cercetati mai mult veti vedea ca sunt foarte multe femei care si-au exprimat nemultumirea pe diverse forumuri.
Daca vreti, in continuare puteti citi ce cura am urmat eu, timp de 2 luni, asumandu-mi toate riscurile si fiind constienta de ceea ce iau. Produsele de care va voi vorbi le gasiti la orice plafar (pe mine, pentru cele 2 luni m-au costat sub 50 lei). Am ales metoda aceasta naturista dupa ce am citit exact ce efect are fiecare produs si fiindu-mi mult mai la indemana.
Adevarul este ca nu m-am transformat in pamela peste noapte, dar de pieptul mi-a crescut cu 5 cm si forma sanilor s-a modificat, implinindu-se (si forma asta noua nu mi s-a modificat desi am intrerupt de aprox. o luna tratamentul)
Produsele pe care le-am folosit au fost: capsule de lemn dulce (am ales capsule in locul ceaiului, deoarece gustul nu era bun), ceai de hamei, tinctura de marar, ulei din germeni de grau si tinctura de mladita de zmeur.
Iata cum am luat eu aceste produse:
Timp de 2 luni, cate 20 de zile/luna. Cele 10 zile de pauza au fost in timpul menstruatiei, cand tratamentul trebuie intrerupt.
Ziua 1,2,3 - 1 lingurita/o doza de tinctura de zmeur/zi. Aceasta are rolul de a pregati terenul pentru celalalte produse.
Ziua 4,5,6 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 1 lingurita tinctura de marar.
Ziua 7,8,9 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 2 lingurite tinct. marar + inceperea masajului cu uleiul de germeni de grau
Ziua 10,11,12 - pe langa cele de mai sus se adauga ceaiul de hamei si capsulele de lemn dulce (cate 2/zi)
Ziua 13-20 - 1 lingurita tinct. zmeur + 2 ling. tinct. marar + masaj cu ulei de germeni de grau + 1 ceai de hamei + 2 capsule lemn dulce.
Ziua 20-30 - pauza, dupa care se reia
Aceasta schema de tratament am facut-o dupa ce m-am consultat cu un medic homeopat si cu un endocrinolog.
Sper ca nu v-am plictisit daca aveti nelamuriri sau orice alte pareri le astept cu drag




in legatura cu masajul...asta cum se face?..k am intzeles k nus e face nici asa oricum..cik conteaza si sensul inc are faci amsajul..pt k intrun sens ajutzi la dezv lor..si in altul...dak vrei sai faci mai mici..am citit asta intrun articol de ziar al unui doctor....deci pana ala urma cum???:P
maya_marya
Postat pe 13 Noiembrie 2008 17:47
buna...ma intereseaza si pe mine foarte mult...:)..insa am o intrebare...in zilele 10-12 trebuie 1 cana de ceai/zi sau?presupun ca tratamentul il poti incepe dupa ce ti a trecut menstruatia nu?sper sa mearga si la mine....oricum va tin la curent ;))..va pup fetelor :*
laura_chirea
Postat pe 26 Noiembrie 2008 19:08
Tocmai mi-am comandat produsele continute in tratamenul dat...astept cu nerbdare sa il incep...si sper sa vin cu vesti bune!...sunt entuziasmata de tratamentul acesta si abia astept sa vad ce rezulate da....
alexandra_chis
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:56
www.mia-perfect.ro
salon de remodelare,slabire rapida,celulita va disparea nu va mai fi o problema..va asteptam
salon de profesionisti,masaj de relaxare,anticelulitic,terapeutic,dermo cell,ultrasono,electrostimulare,tunel,termocuveta aparate de lux.va asteptam
adeladanamarin
Postat pe 23 Decembrie 2008 11:41
Am citit parerile voastre si raman surprinsa de interesul acordat acestui tratament. Dar lanici una nu va trece prin cap sa intrebati un doctor.....eu va pot spune doar atat....nu tot ce zboara se mananca.
Fiecare organism are metabolismul lui...daca la una a tinut asta nu inseamna sa mearga la toate...Plus ca in momentul in care incepi sa-ti modifici tu singura anumite functii s-ar putea sa ai surprize. Parerea mea este NU CASCATI GURA LA TOT CE SE SCRIE...O ZI BUNA
irinagh
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:51
nu citesti ca a scris ca a consultat endocrinolog si homeopat ,nu vrei sa incerce fetele ca nu cumva sa le creasca sanii??silicoanele arata urat si mici si mari am o fata care si a pus si ugly si la atingere naspa ,natural e bn kiss
altex
Postat pe 26 Decembrie 2008 17:03
eu as vrea sa o intreb pe catherine daca marimea noua a sanilor se pastreaza si dupa ce intrerupi tratamentul.
adryanaC
Postat pe 27 Decembrie 2008 00:15
Nu sunt de acord cu silicoanele...iar de marirea sanilor pe cale naturala cred ca are efect pe moment si apoi se duce....Cine te place si te iubeste o face asa cum esti...dc sunteti toate cu gandul la marirea asta,nu inteleg..
liza24_84
Postat pe 27 Decembrie 2008 00:42
Da a consultat un medic...dar....prea tot ce zboara se mananca....in viziunea voastra
irinagh
Postat pe 27 Decembrie 2008 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu am incredere in el 12 De la: brunita 20 Ianuarie 2014 12:26
Buna tuturor, va rog am nevoie de un sfat... 6 De la: Shhh 27 Ianuarie 2010 20:55
buna !!! dc va interes produse ieftine si super eficiente.... nu ezitati !!! 2 De la: kudmr 22 Aprilie 2010 14:31
NE PREGATIM CORPUN PENTRU SARBATORI 17 De la: b63msh 6 Decembrie 2008 21:58
sanii mici breast succes 44 De la: SimonaKiss 8 Mai 2014 13:07