Setari Cookie-uri

ce parere aveti de barbatii pesti?

barbatii pesti,in general,sunt de treaba,doar k au doua defecte:gelozia si alcoolul
alexxutza
Postat pe 15 August 2008 20:19
Barbatii Pesti sunt inteligenti si orgoliosi. Nu se lasa usor "castigati" si au un caracter usuratic, dar daca se indragostesc, devin.. Nu vreau sa minimalizez prin cuvinte nimic.. voiam doar sa va asigur, fetelor, ca.. well..mult-disputatul barbat-peste pentru persoana potrivita, tot ce aceasta isi poate dori de la un barbat, si chiar mai mult.. Oricum, ca o inchiere, pe care nu am sa o comentez, cu un barbat peste chiar orice e posibil...
niculadana
Postat pe 18 August 2008 20:31
In orice caz, este de remarcat ca in general barbatii Pesti sunt cei mai frumosi, si cei mai buni amanti. si nici una dintre acestea nu e neaparat o calitate
niculadana
Postat pe 18 August 2008 20:33
Pestiiiiiii sunt minunati ...doar ca sunt cam indecisi ... si cum toata lumea spune ...cam greu faci o relatie cu ei : Am avut ceva palpiatii cu iubitul meu.Secretul unei relatii cu pestii este sa-i acorzi libertateeeeee ptr ca ..offff doamneee cata nevoie au ei de asta ...
Sunshine_gabriela
Postat pe 19 August 2008 13:13
Arata-mi si mie un peste care stand in lichid nu bea.

Postat pe 20 August 2008 15:33
Nimic mai fals. Gelosi pentru ca le dati ocazia iar alcool pentru ca doresc sa se conserve si sa se mentina tineri si vioi. HAC!

Postat pe 20 August 2008 15:35
Barbatul PESTE stie sa fie cumpatat in toate. Se potriveste cine il are sa-i traiasca cine nu sa si-l doreasca. Sunt loiali, sunt trup si suflet pentru fiinta iubita, sunt inteligenti dar au un defect sunt usor de pacalit si atunci isi creeaza pacate artificiale si credulele il parasesc dar rau fac. Asa ceva greu gasesti. Fiind usor de strunit este mai bine sa fiti diplomate cu el decat sa-l loviti din prima sau mai rau sa-l catalogati betv sau altfel. La cat sunt de inteligenti si la cate solutii gasesc cred ca nici o alta zodie nu are asemenea "defecte" Doar ca sunt extrem de sensibili si pot fi raniti foarte usor. Si mai au un pacat feriti-va de razbunarea lor. Sadismul este degeaba.

Postat pe 20 August 2008 15:43
Am uitat sa mentionez SUNT TARE INTELIGENTI Pestii astia asta e o mare calitate a lor
Sunshine_gabriela
Postat pe 20 August 2008 16:46
Sunshine_gabriela
Postat pe 20 August 2008 16:46
da....de razbunare uitasem sa spun!!sa nu calci un peste pe bataturi k e grav...am avut un mare conflict cu un barbat peste,dar pana la urma totul s-a terminat cu o prietenie frumoasa,spre norocul nostru...
alexxutza
Postat pe 22 August 2008 00:09
eu cred ca e destul de aiurea sa ai un barbat peste... nu pare o meserie prea nobila...

Postat pe 22 August 2008 00:15
Da, suna aiurea dar este adevarat ce spui daca practici.

Postat pe 22 August 2008 09:26
De la: anao7891, la data 2008-08-15 20:19:10barbatii pesti,in general,sunt de treaba,doar k au doua defecte:gelozia si alcoolul

hmmm.... gelozie? daca a fost vreodata nu a aratat-o :D
alcool? nu se combina bine cu masina de care e dependent si atunci fara alcool....
diana77
Postat pe 22 August 2008 12:46
cunosc pesti kre au masini si conduc sub influenta alcoolului...mai sunt si oameni care nu consuma alcool...
alexxutza
Postat pe 24 August 2008 20:52
Pai ...dragul meu sa stii ca am o perere f. buna despre barbatii pesti. Uite de exemplu eu sunt taur iar iubitul meu pesti . Ne inteleg sooper fain si in plus mai am prieteni pesti. Pestii sunt barbati visatori, romantici, intelegatori si iau omul asa cum e fara sa il schimbe....il accepta asa cum e. Va poop pe toti (in special pestii)
eucarmen
Postat pe 25 August 2008 13:26
Sotul meu: iubitor, afectuos dar foarte greu scoti de la el un "te iubesc", prefera sa arate decat sa spuna, orgolios, incapatanat dar deloc gelos si posesiv (pot sa fac absolut ce vreau in limita bunului simt desigur), nu suporta sa fie chestionat (unde ai fost, unde te duci, cu cine, cat),inteligent, un simt al umorului deosebit de dezvoltat, foarte perseverent in discutii, nu se lasa pana nu obtine un raspuns clar de la tine, putin cam delasator (sa nu va asteptati la vreun ajutor in casa din partea lui daca nu il cereti insistent de cateva ori si ultima data pe un ton mai ridicat), mereu cu sabia dreptatii in mana, foarte visator (planuri mari cu eforturi minime= utopie), ametit, fidel, nu are o afinitate deosebita pentru alcool, obsedat de masini.
madyo
Postat pe 27 August 2008 08:56
ce ziceti de relata dintre o femeie balanta si un barbat peste?
ankas
Postat pe 30 August 2008 14:28
Tot ce ati scris aici este perfect adevarat pt ca sunt caracterizari ce se potrivesc doar unor anumite decade. Am si eu un iubit peste. El e cu mult mai mare decat mine si consider asta un noroc fiindca, spre deosebire de cei tineri, omul asta al meu e altfel! Are capul pe umeri, e realist, gandeste in perspectiva, e hotarat si nu prea are momente in care sa nu stie ce sa faca. Poate, cum spuneti si voi, sunt norocoasa ca am langa mine un barbat peste si ma iubeste mult. Pt el va spun ca sunt totul, si apropo de ''tatic ideal'' am sa ma conving in viitorul apropiat. Nu-mi place ca nu e comunicativ, daca are ceva pe suflet nu-mi spune,abia dupa cateva zile aflu si eu, incearca sa-si rezolve singur problemele, e romantic, senzual, bun la pat, fidel, dur, perseverent si perspicace....ohhh,si cate calitati si defecte mai are! A umblat o gramada de vreme dupa mine,pt ca eu nu-l vroiam nici in ruptul capului, dar m-a facut sa ma indragostesc de el si acum suntem ferciti impreuna. Am tot citit prin horoscop ca relatia pesti-pesti nu merge bine...ei uite ca noi am reusit sa supravietuim impreuna si sa facem compromisuri si concesii ca sa ne fie bine.
emyia
Postat pe 31 August 2008 08:45
barbatii pesti sunt , cred eu , cei mai iubitori, si spun asta din exerienta, pt ca prietenul meu, cu care sunt de 5 ani,asa este.Sunt incapatanati, si o tin pe-a lor, dar fac totul pentru casa, familie,si muncesc f mult.E adevarat si ca sunt foarte cheltuitori.Nu inseala dar au puterea sa ierte daca sunt inselati.
cosnita_ana_maria
Postat pe 1 Septembrie 2008 11:57
Ooohh...mira-m-as sa ma ierte prietenul meu (tot pesti) daca il insel,pt ca la el nu exista gri,doar alb si negru. Dar nici n-am avut vreodata tentatia sa-l insel. Si eu sunt tot pesti si sunt foarte fidela. Pe fostele femei cu care a fost le-a inselat si stiau si tot au ramas langa el, de ce? nu stiu! Dar ai dreptate Ana Maria: sunt muncitori si asta pt binele familiei.
emyia
Postat pe 1 Septembrie 2008 18:32
sunt cu un peste de ...4 ani si ceva...si sincer mi-a mancat zilele!!!! indiferent de situatie ei sunt tot timpul VICTIME, sunt egoisti desi incearca sa te convinga contrariul, sunt laudarosi, grandomani si extrem de incapatanati....dar...doar la suprafata...ca dak ii iei mai tare, sunt chiar fff "SLABI" in rest...Dumnezeu stie ce gandesc!
alinafrumi
Postat pe 1 Septembrie 2008 23:02
mincinosi, prefacuti, se victimizeaza mereu, lenesi, nu sunt in stare sa faca nimic singuri, cand fac si ei in sfarsit ceva atunci cred ca merita sa li se ridice o statuie, se lauda cateva zile incontinuu singuri, sunt duali, in toate aspectele vietii, sensibili, cand iubesc lasa de la ei, dar cand prind cate o slabiciune profita cat pot, sunt foarte invidiosi, egoisti, vor totul numai pentru ei, nu sunt buni sa faci casa cu ei, le place sa bea, se chinuie sa stranga bani, pe care ii termina apoi in cateva zile, pe te miri ce, si intr-adevar sunt inclinati inspre dependente de droguri, alcol, tutun, s.a.m.d.....

imi cer scuze daca am jignit pe cineva, nu asta mi-a fost intentia, dar cativa pesti am cunoscut si toti au fost la fel.....

Postat pe 2 Septembrie 2008 00:35
Nu cred ca jignesti pe nimeni,ca aici ne spunem parerile (de preferat in mod civilizat,nu cum fac altii). Dar poate ai nimerit un peste tare iresponsabil,care are mai multe defecte decat calitati. Eu sunt foarte multumita de al meu,intr-adevar mai bea,dar are perioade in care bea zilnic cate 3-4 beri (si parca a baut o bere doar!) si perioade in care nu pune bautura in gura luni intregi. Oricum zodia vorbeste in general,asa ca nu va mai stresati, un om nu inseamna zodie ci caracter si personalitate!
emyia
Postat pe 2 Septembrie 2008 20:33
Nu, nu cred ca a dorit sa jigneasca un barabat din zodia pesti, dar cred ca la-ai deranjat foarte mult de a inceput sa bea. De regula asta se intampla initial urmare a faptului ca a fost dur pacalit. (asta sa nu spun altfel pentru ca nu cunosc situatia) Un lucru este sigur isi va reveni dar sa fereasca sfantul s-a constate ca a cineva a fost incorect intr-o relatie si a mers pe principiul hotii striga hotii, va gasi modalitatea de a se razbuna crunt. Este mai mult ca sigur ca in prima faza ia decizii pripite dar mai apoi sigur isi revine. Are foarte multa dreptate Emyia mai depinde si de caracterul omului, de educatia primita si nu in ultimul rand de atmosfera creata. Si eu era cat pe ce dar cred (sper) ca mi-am revenit. Asa pacalit nu am fost niciodata. De multe ori aparentele inseala. Crezi ca este adevarat ceva si constati contrariul sau poate poate stai cu cineva care te-a pacalit o viata intreaga. Nu am crezut ca femeile din zodia leu pot pacali dar ma-m inselat crunt asa ca , asta este. Pana la urma urmei tot emyia are dreptate - depinde de CARACTER.

Postat pe 3 Septembrie 2008 10:38
hmmmmmmm...am avut doua relatii cu barbatii din zodia pestilor...una de un an jumate care sincer a mers foarte prost pentru ca el era consumator de alcool ma insela si asa mai departe...dar actualul iubit e tot din aceasta zodie si suntem de 3 ani impreuna e minunat,e o persoana de milioane,stie sa pretuiasca si sa iubeasca persoana de langa el.putin gelos si orgolios,dar isi revine repede si chiar daca se supara pana la urma ii trece.
pisulina
Postat pe 4 Septembrie 2008 06:32
Eu scorpion, el pesti. Cand el era in toane bune ne intelegeam perfect Pestii sunt pe toane, tot timpul trebuia sa-mi coordonez tot dupa toanele lui.
In general : infidel, obsedat de masini, de bani si bineinteles de sex.
dmiki
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:34
Buna! In primul rand as vrea sa te intreb de ce te intereseaza parerea altora despre zodia rac? Raspunsul meu la intrebarea ta ar fi:Cunosc mai multe persoane in zodia pesti si mi se pare ca sunt diferiti in unele puncte de parere dar,in general sunt niste persoane care iubesc(dar nu prea arata),orgoliosi,gelosi(depinde de ce natura),sufletisti,tacuti uni da uni nu
tupy
Postat pe 10 Septembrie 2008 13:01
si eu am avut un prieten pesti care pot sa zic ca mi-a cam ramas in suflet dar nu prea stiu de ce.au calitati si defecte,pot sa zic ca nu imi placea pt ca de multe ori era arogant si el trebuia sa aiba dreptate mereu,dar era galant, stia bunele maniere, era tandru si afectuos DAR era foarte infidel,probabil avea inca vreo 3 pe langa,asta a fost motivul despartirii
nu stiu daca l-a durut ca l-am parasit dar stiu ca daca il sun vine la mine, nu a fost o data sa il sun si sa nu fie asa
carlaa858
Postat pe 10 Septembrie 2008 20:12
eu sunt casatorita cu un barbat din zodia pesti iar eu sunt leu ,suntem de 8 ani inpreuna dar tot ce se spune mai sus e f corect .barbati pesti sunt greu de inteles ,sunt dusmanosi ,incapatanati si orgoliosi.nu stiu cum de lam supaortat atatia ani.
kasandra
Postat pe 23 Septembrie 2008 09:22
fostul meu iubit era in zodia pesti.era un tip visator cuceritor era genul don juanului filozofic iti zicea exact ceia ce vrei tu sa auzi dar la greu nu te puteai baza pe el.totusi avea o mare calitate a fost cel mai bun amant pe care l-am avut vre-o data.
s26
Postat pe 29 Septembrie 2008 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
well despre barbatii in functie de zodie...fideli sau infideli? 54 De la: ubita_mea2003 13 Martie 2012 17:26
eu gemeni ,el sagetator ...merge??? 11 De la: kitu_athena 8 Iulie 2009 18:23
eu taur..el berbec.... 8 De la: coole_tl 2 Mai 2015 11:20
Eu scorpion si el rac.. 4 De la: Shhh 13 Februarie 2010 14:59
cum recuceresc barbatul fecioara? 4 De la: Chrenty 8 August 2010 23:53