Setari Cookie-uri

ce parere aveti de barbatii pesti?

wooooooow cata revolta...
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 16:48
barbatul pesti : rabdator, fff sensibil, romantic, ambitios si cu suflet bun, iar ca defecte : indiferent (uneori ) , delasator, lenes si introvertit.
silviasilvia
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:31
Buna,

Sunt barbat ... pesti. Eu un chin pentru mine si imi urasc zodia.
As vrea sa cer un sfat, de la fete, fecioare, dar trebuie sa spun pe "scurt" contextul ca sa intelegeti de ce intreb asta. Eventual puteti sari direct la intrebare (am marcat-o mai jos).

Cand eram in liceu, exista o domnisoara foarte draguta care imi placea foarte mult (baietii imi ziceau ca ii urata si ca sunt nebun ... ei bine pt mine e cea mai frumoasa si in ziua de azi). Nu am avut curajul sa o abordez in tot liceul si de fiecare data cand imi faceam curaj, prietena mea cea mai buna (ce stiam eu atunci??? sa nu ma intreb ce stiu acum ca tot la aceasi concluzie ajung!), care era pesti, statea cu ea in bloc si tot imi spunea diverse lucruri (ba ca are prieten, ba ca nu ii place de mine, ba ca vorbeste cu ea sa ne faca cunostinta, etc) care ma faceau sa o las balta. Si azi mai tin minte cum in fiecare pauza ne fixam din priviri in continuu si inima o lua razna. Regret si azi faptul ca nu am avut destul curaj. Totul e legat de EA.

Totul bine si frumos, am avut prietena in a 12-a, a fost ok dar tot nu uitam de EA. Pur si simplu ma treceau fiori doar cand o vedeam fara sa stiu de ce. Ma enigma. Timpul a trecut si am plecat la facultate unde am avut alta prietena cu care am fost 5 ani superbi. Era capricorn, dar aveam 3 diferente majore peste care nu puteam trece care au pus capat relatiei. In toti acesti ani de facultate in alt oras tot aparea fata din liceu (era si EA la alta facultate tot in acelasi oras) care ma enigma si aceleasi senzatii, sentimente (eram obsedat deja!). De fiecare data cand o vedeam o salutam si nici un raspuns, nici nu se mai uita la mine.

In facultate mi-am facut 3 prietene foarte bune (colege de grupa) cu care imi petreceam o mare parte din timp. Culmea ... toate 3 erau fecioare si se urau de moarte una pe alta si nu intelegeam de ce. In anul 4 doua dintre ele mi-au spus ca ma iubesc si ca trebuie sa aleg. M-am panicat, nu stiam ce se intampla. Aveam iubita pe care o iubeam foarte mult. Cand am terminat facultatea si m-am despartit de iubita mi-a spus si a 3-a ca ma iubeste si iarasi m-am panicat dar am reactionat in timp util si am salvat prietenia. Celelate 2 ma urasc (asta cred eu) si nici nu imi raspund oricat as incerca sa le sun sau sa le scriu. As vrea sa le am inapoi in viata mea ca prietene. Nu m-am inteles cu nimeni atat de bine. Parca ne sincronizam in tot ce facem.

Iarasi timpul a trecut, mai exact 3 ani, si am plecat in strainatate, unde sunt si in prezent. Sunt inca singur pentru ca am facut pe "albinutza" dupa modelul prietenului meu cel mai bun (sagetator), dar nu ma regasesc in acest model de loc. Macar am aflat una alta (haha). Am dat de facebookul vietii care ma DISPERA deja dupa cateva luni. Dupa ce mi-am completat si eu profilul imi apare popup de prieteni sugerati ... fix EA, fata din liceu cu care nu am reusit sa am nici macar o discutie. O adaug si eu si ii scriu cine sunt. Ma adauga dar nu-mi raspunde la mesaj. Incep sa fiu zilnic pe FB si raspund la diversele ei afirmatii si ori imi sterge postul ori imi raspunde extrem de rece in 2 cuvinte si nu imi da nici o sansa. Ma intreb cu ce am suparat-o daca nici nu am vorbit cu ea...?

*** Aici ii rugamintea pt sfat ***
Cum as putea repara o relatie care este practic inexistenta cu o ... fecioara? Nu pot sa imi dau seama cum sa abordez problema!
***
As vrea sa imi repar relatia cu cele 2 prietene foarte bune din facultate (au iubit acum ambele) doar ca prieteni si as vrea foarte mult sa o cunosc pe EA, ba chiar mai mult!

La cele 2 prietene le-am tot scris dar acelasi stil ... ori sters postul pe FB, ori raspuns in 2 cuvinte extrem de reci si dure care te trimit la plimbare, ori fara raspuns (care ii si mai greu de digerat).

Daca va intrebati de ce imi urasc zodia ... pur si simplu pentru faptul ca nu avem niciodata o parere si suntem extrem de influentabili de cei apropiati. Cand aveam prietena, capricorn, ea stia ce dorea si imi zicea tot timpul. Ma simteam atat de bine pt ca stiam ce imi doresc si eu, si ce trebuie sa fac! Faptul ca nu stim niciodata ce vrem mi se pare ca vine din dorinta de a face pe plac tuturor si nu vrem sa ne impunem. Am inteles ca asta este foarte de nedorit in relatia cu o femeie si am cam rezolvat-o, dar tot mai am scapari.

Sper ca nu v-am plictisit prea tare cu drama din viata mea.
Daca aveti sfaturi, astept cu nerabdare idei.

O zi faina.
R
rr84
Postat pe 14 Aprilie 2011 00:51
buna pina acum 2 zile am avut si eu o relatie cu un peste a durat doua luni jumate pot sa zik ca mam indragostit ,toate bune si frumoase pina intro seara il sun si a inceput care e problema mea ca de ce ma intereseaza ce face el si imi inkide telefonu, mia spus sa uit nr lui si atit dar care e motivu ca nu mai vrea sa fim impreuna nul stiu vreau sa ii scriu sms ca mii dor dar ma abtin ....nu stiu ce sa fac dar tare as vrea sa ma impac cu el....cum as putea sal recuceresc
kudika096594
Postat pe 5 Iunie 2011 17:13
De la: , la data 2008-07-27 19:31:17am vazut ca tot se pun astfel de intrebari... pun si eu una:D sa vad ce raspundeti ;;)


N-am nici undita nici acvariu.N-am prins nici unul.

Postat pe 5 Iunie 2011 20:19
De la: , la data 2008-07-27 19:31:17am vazut ca tot se pun astfel de intrebari... pun si eu una:D sa vad ce raspundeti ;;)


A , vezi unde pui intrebarea ca am si buzunarul rupt.Pe acolo o fi scapat pestele.

Postat pe 5 Iunie 2011 20:20
am cunoscut si eu un barbat pesti...este mai mare k mine cu 9 ani,eu am 21 el 30...pop k nu arata de varsta cel putin cum se comporta.e genul de pers tandra,copilaoasa,atent la micile detalii,stie sa te faca sa iubesti,sa fii in al noualea cer...dar k tot omul are si defecte:uraste sa-l controleze cineva,se enerveaza destul de repede si atunci sa nu-i stai in cale k e dezastru,trebuie sa-l lasi sa-si revina singur,sa-l lasi in propriul lui univers...sunt greu de inteles la fel k si mn de altfel(sunt in zodia rac)suntem semne de apa de aceea suntem pe aceeasi lungime de unda...nu ii place sa-si ia angajamente de viata,gen casatorie pana nu e ferm convins k ea e aleasa si k sa-l faci sa te iubesca e ft greu si cale lunga...trebuie sa stii sa fii misterioasa,sa te bagi pe sub pielea lui,sa-l descoperi si sa nu aduci niciodata discutia despre casatorie k atunci se retrage incet,dar sigur si nu o sa-ti dai seama ce se intampla...nu-ti sp imediat ce se intampla cu el,dar intr-o cearta mai apriga iti sp ce se intampla...trebuie sa-i acorzi libertatea de a iesi cu prietenii,indiferent dk sunt baieti sau fete,sa-i lasi spatiu sa se desfasoare...eu sunt genul mai directa si lui ii place asta k pot vb despre orice cu el.oricand are o problema trebuie sa fii alaturi de el sa-l sustii sa aiba un umar pe care sa planga,dar si invers se implica...eu vb despre el k si cum l-as cun de o viata dar de fapt il cun de un an si de o luna suntem impreuna dar pot sp k in luna asta m-am simtit cea mai fericita femeie de pe pamant...important e sa-l accepti si sa-l intelegi pe cel de langa tn cu tot cu defecte...
kudika450565
Postat pe 11 Octombrie 2011 17:10
buna rr84...tot ce pot sa-ti sp e k am citit ce ai scris u si as vrea sa-ti dau un sfat in leg cu iubita ta din liceu...ar trebui sa abordezi problema,sa-ti iei inima in dinti si sa o inviti la un suc sau la o plimbare prin parc...am trecut si eu prin faze de genul in liceu si la fel nici eu nu aveam curajul sa ma duc sa-i sp lui k stii imi place de tn..incearca intai sa devii prietenul ei la fel cum erai si cu cele 3 fete,baga-te pe sub pielea ei si fa-ti mai mult curaj,nu te mai lasa influentat de ceilalti...iubitul meu e pesti si pot sa sp k uneori are si el problema asta se lasa influentat...cat despre prietenele tale s-au indepartat de tn din cauza k erau indragostite de tn si le era teama sa nu faca ceva...poti sa le sp clar k nu vrei nik de la ele dkt sa fiti amici k inainte si apeleaza aici la amintiri...sp ceva de genul...mai tineti minter cand faceam asa si ssa,nu ati vrea sa mai facem?
kudika450565
Postat pe 11 Octombrie 2011 17:28
"Barbatii pesti" sunt cei mai slabi ... pescari. Pare incredibil, dar asta-i adevaru'. Singura exceptie a fost... Omu' din Atlantis.
alegro6543
Postat pe 11 Octombrie 2011 19:13
am citit povestea ta acum fata indragostita de tipul care juca la ruleta la cazino...am patit-o si eu cu un tip la locul de munk...e ft asemanatoare povestea..la fel a intervenit fosta,de fapt se despartise de ea pt mn,eu la fel pt el,k sa fim fericiti...k in rel noastre eram tare nefericiti...m-am simtit extraordinar cu el,ma indragostisem de el si dupa ce am facut dragoste,a doua zi l-am sunat si mi-a rasp ea,fosta...m-am simtit aiurea...apoi m-a sunat el k s-a trezit cu ea la usa k e insarcinata si e copilul lui...tot cerul cazuse pe mn...era exact ce vroiam de la un barbat,tandru,iubaret,copilaros.atent la toate detaliile,si saruta fenomemenal...apoi el s-a impacat cu fosta,pt copil cik dar ma cauta pe mn,ziua la munk venea mereu,incercam sa ma abtin sa mai vb cu el,lucram vizazi unul de celalalt si era practic imposibil sa nu ai o discutie de orice natura...vroia k sa ramana cu mn,k pe ea nu o mai iubeste,practic eu sa fiu pe locul 2 ceea ce nu accept niciodata orikt de mult sunt indragostita de cnv,ori primul loc,ori niciunul...nu ma multumesc cu firimituri,k practic ea era iubita oficiala si eu cea din umbra asa cum erai si u pt el...asa k am renuntat k mai mult rau imi faceam mie si am mers mai departe desi aveam sufletul distrus...acum sunt cu altcineva,un peste k tot suntem la capitolul cum sunt pestii,cu care ma inteleg de minune...stie sa ma inteleaga ceea ce e ft greu nu au reusit decat ei doi lucrul asta,sper acum sa nu patesc la fel,sa dureze rel,desi e cam dificil pt k pestii sunt greu de inteles,sunt inchisi in ei knd vine vb de sentimente,e ft greu sa ajungi in inima lui,dar dk ajungi acolo ramai...sau cel putin nu arata k sunt indragostiti as sp k sunt un pic perversi in ceea ce priveste latura asta,se dezvaluie numai atunci cand considera ei k sunt cu adevarat apreciati,ceea ce e bn pt k testeaza intai terenul,nu k mn care sunt rac si sunt k o carte deschisa...multi au profitat de asta ar trebui sa fiu mai ascunsa,mai indiferenta dar nu pot...
kudika450565
Postat pe 11 Octombrie 2011 20:50
Pe scurt. Am avut o relatie de 9 ani si mai bine chiar, cu un barbat peste, eu tot zodia peste.
PAREREA MEA?

Ii un barbat foarte sensibil, EXTREM de egoist, instabil psihic/emotional (are nevoie sa fie adorat si consolat...si nu doar de partenera ), afectos, tandru, agresiv, depresiv rau, cu multe personalitati...un ACTOR MINUNAT...foarte usor de manipulat de altii, si el la randul lui este foarte bun stie sa-ti intre sub piele, "slab de ingeri", foarte materialist, profitor...FOARTE SCHIMBATOR.
Ne-am despartit, din fericire, in prezent m-i mila de el si-a distrus SINGUR viata, pe plan psihic ii praf, pe plan emotional...praf, pe plan financiar ...extrem de praf !

CAM ATAT ...
kudika460082
Postat pe 25 Octombrie 2011 21:13
Si eu sunt pesti ma descurc cu bani si in general in viata dar am o problema cu barbatii gasesc greu unul si pala mi-l ia alta de sub nas ,acum nus daca e de la zodie ori sunt io mai toanta ca sa zic asa ,ori ami curg muci dupa fustangi
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 21:35
De la: annienne, la data 2011-10-25 21:35:13Si eu sunt pesti ma descurc cu bani si in general in viata dar am o problema cu barbatii gasesc greu unul si pala mi-l ia alta de sub nas ,acum nus daca e de la zodie ori sunt io mai toanta ca sa zic asa ,ori ami curg muci dupa fustangi



Salut . M-ai facut sa rad , esti foarte simpatica . S-o luam asa...ce astepti tu de la un baiat?
kudika460082
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:02
Vreau antai sa fie prietenul meu cu care sa pot vorbi detoate sa ma anteleaga ofer acelasi lucru .A-mi plac barbatii puternici pe care ai pot ajuta de la spate cat de cat inteligent sa vorbim despre orice ,Nu ami place sa fiu tratata ca o carpa , mintita , nu a-mi place sa a-mi vb.urat nici in gluma .Fac orice sa stiu ca se simte bine sa faca lafel . Bunul simt la oridinea zilei .
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:19
De la: kudika460082, la data 2011-10-25 21:13:01Pe scurt. Am avut o relatie de 9 ani si mai bine chiar, cu un barbat peste, eu tot zodia peste.
PAREREA MEA?

Ii un barbat foarte sensibil, EXTREM de egoist, instabil psihic/emotional (are nevoie sa fie adorat si consolat...si nu doar de partenera ), afectos, tandru, agresiv, depresiv rau, cu multe personalitati...un ACTOR MINUNAT...foarte usor de manipulat de altii, si el la randul lui este foarte bun stie sa-ti intre sub piele, "slab de ingeri", foarte materialist, profitor...FOARTE SCHIMBATOR.
Ne-am despartit, din fericire, in prezent m-i mila de el si-a distrus SINGUR viata, pe plan psihic ii praf, pe plan emotional...praf, pe plan financiar ...extrem de praf !

CAM ATAT ...

bine ca nu sunt peste!
PICCKARD
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:24
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:19:08Vreau antai sa fie prietenul meu cu care sa pot vorbi detoate sa ma anteleaga ofer acelasi lucru .A-mi plac barbatii puternici pe care ai pot ajuta de la spate cat de cat inteligent sa vorbim despre orice ,Nu ami place sa fiu tratata ca o carpa , mintita , nu a-mi place sa a-mi vb.urat nici in gluma .Fac orice sa stiu ca se simte bine sa faca lafel . Bunul simt la oridinea zilei .


nu stai in romania, nu-i asa?
guru_ion
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:26
Pe ultimul prieten mi la luat una care facea sex in toate pozitiile , offf as fi vrut sa ne casatorim facem un copil, surpriza e ca acum o luna am aflat, el cand era cu ia dupa ce ne-am certat tot la mine venea sa stam de vb,aia ia facut si un copil ,ma simt groznic si acum cateva zile ma intreba daca al vreu , Pai ce eu sunt carpa lui azi am renuntat iar la el mie greu dar daca pustoaica a crezut ca al poate tine pentru ia cu sex ca in filme acum si copil sa al tina nu sparg casa altora .Azi am plans ultima oara asa cred eu nu stiu maine . Mie groaza iar o sa stau ani de zile singura pana gasesc altul
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:31
In Romania stau
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:33
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:33:24In Romania stau


mai exact, in ce parte a romaniei? ca dupa limbaj si scriere, pari de prin zonele alea.
guru_ion
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:34
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:31:54Pe ultimul prieten mi la luat una care facea sex in toate pozitiile , offf as fi vrut sa ne casatorim facem un copil, surpriza e ca acum o luna am aflat, el cand era cu ia dupa ce ne-am certat tot la mine venea sa stam de vb,aia ia facut si un copil ,ma simt groznic si acum cateva zile ma intreba daca al vreu , Pai ce eu sunt carpa lui azi am renuntat iar la el mie greu dar daca pustoaica a crezut ca al poate tine pentru ia cu sex ca in filme acum si copil sa al tina nu sparg casa altora .Azi am plans ultima oara asa cred eu nu stiu maine . Mie groaza iar o sa stau ani de zile singura pana gasesc altul

ani de zile? da ce esti urata? ca proasta nu esti, doar esti peste si e clar ca esti desteapta
PICCKARD
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:36
Nu sunt urata nici proasta,doar ca ma atasez greu de un barbat si nu mai plac aventurile azi unul maine altul.
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:40
De la: PICCKARD, la data 2011-10-25 22:36:06
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:31:54Pe ultimul prieten mi la luat una care facea sex in toate pozitiile , offf as fi vrut sa ne casatorim facem un copil, surpriza e ca acum o luna am aflat, el cand era cu ia dupa ce ne-am certat tot la mine venea sa stam de vb,aia ia facut si un copil ,ma simt groznic si acum cateva zile ma intreba daca al vreu , Pai ce eu sunt carpa lui azi am renuntat iar la el mie greu dar daca pustoaica a crezut ca al poate tine pentru ia cu sex ca in filme acum si copil sa al tina nu sparg casa altora .Azi am plans ultima oara asa cred eu nu stiu maine . Mie groaza iar o sa stau ani de zile singura pana gasesc altul

ani de zile? da ce esti urata? ca proasta nu esti, doar esti peste si e clar ca esti desteapta
si are si bani la avatar,nu vezi cum a aparut Guristu' sa se intereseze ?
Indiana_Jones
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:44
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:40:19Nu sunt urata nici proasta,doar ca ma atasez greu de un barbat si nu mai plac aventurile azi unul maine altul.

asta e foarte bine daca e adevarat dar daca azi vrei si promiti o treaba iar maine te sucesti cu 180 de grade e inevitabil sa insiri multi pana vei gasi unu destul de fraier sa suporte toanele si fitzele tale dar nu e imposibil
PICCKARD
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:45
De la: Indiana_Jones, la data 2011-10-25 22:44:00
De la: PICCKARD, la data 2011-10-25 22:36:06
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:31:54Pe ultimul prieten mi la luat una care facea sex in toate pozitiile , offf as fi vrut sa ne casatorim facem un copil, surpriza e ca acum o luna am aflat, el cand era cu ia dupa ce ne-am certat tot la mine venea sa stam de vb,aia ia facut si un copil ,ma simt groznic si acum cateva zile ma intreba daca al vreu , Pai ce eu sunt carpa lui azi am renuntat iar la el mie greu dar daca pustoaica a crezut ca al poate tine pentru ia cu sex ca in filme acum si copil sa al tina nu sparg casa altora .Azi am plans ultima oara asa cred eu nu stiu maine . Mie groaza iar o sa stau ani de zile singura pana gasesc altul

ani de zile? da ce esti urata? ca proasta nu esti, doar esti peste si e clar ca esti desteapta
si are si bani la avatar,nu vezi cum a aparut Guristu' sa se intereseze ?

lasa-l ba ca iar zice ca tu esti eu!
PICCKARD
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:45
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:40:19Nu sunt urata nici proasta,doar ca ma atasez greu de un barbat si nu mai plac aventurile azi unul maine altul.


serios, din ce parte a romaniei esti?
guru_ion
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:47
...si ca amandoi suntem Brosco
Indiana_Jones
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:47
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:40:19Nu sunt urata nici proasta,doar ca ma atasez greu de un barbat si nu mai plac aventurile azi unul maine altul.


te asteptam la cafenea, cu ness-ul.
guru_ion
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:48
Nu am toane nici nu sunt fitoasa
annienne
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:50
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:50:41Nu am toane nici nu sunt fitoasa


nici devreme acasa.
guru_ion
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:51
De la: annienne, la data 2011-10-25 22:40:19Nu sunt urata nici proasta,doar ca ma atasez greu de un barbat si nu mai plac aventurile azi unul maine altul.


si zici ca te-a parasit amicul tau pentru una care face sex in poate pozitiile pe tine ce te retine sa faci la fel?! sau esti pudica si cu prietenul tau?!
PICCKARD
Postat pe 25 Octombrie 2011 22:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu fecioara el leu 11 De la: bad_ralu_k 8 Septembrie 2009 15:44
el balanta,eu sagetatoare.. 4 De la: DiavolytaTa 30 Aprilie 2009 00:27
Eu berbec , el berbec 9 De la: Lolytaas 22 Octombrie 2010 19:15
leu-taur 7 De la: koryne_2007 9 Septembrie 2009 21:24
ea varsator, el rac...compatibilitate 17 De la: mia200000 28 Noiembrie 2015 08:54