Setari Cookie-uri

Pastilele de slabit chinezesti, mit sau realitate in lupta impotriva kilogramelor???

Dragele mele,
incerc sa deschid o discutie despre slabit pentru ca, de cand ma stiu, am fost intr-o lupta continua cu kilogramele. Ca si copil, eram de-a dreptul ingrozita cand o ruda sau un prieten de familie ma strangea nemilos de obraz si se minuna tot ce copil frumos si gras eram. Bunica ma indopa cu tot felul de bunatati si eram o mica minge dragalasa a familiei.
Timpul a trecut, la fel de rotund si am ajuns pe la scoala. Scoala imi placea dar nu prea ma simteam in largul meu, ca deh..., rotunjimile nu mai erau atat de "apreciate" ca acasa. Si m-am facut mare, o adolescenta "plinuta" vesnic cautand metode de slabire...Poate va regasiti sau nu...M-am facut si mai mare ( si ca varsta si ca fizic) in ritmul asta , slabind si ingrasandu-ma la loc. Puteti sa ziceti ca nu aveam vointa, aveam, dar la un moment dat pierdeam controlul sau pur si simplu ma plictisisem sa ma abtim mereu de la tot si asa se facea ca ma ingrasam la loc...Am facut si sport, dar , om mare fiind de acum, nu prea mai aveam timp... Aproape ca ma resemnasem, asa sunt eu( imi ziceam) si valoarea mea nu sta in KG, dar aveam mereu o problema cand trebuia sa merg la o petrecere, cand era o nunta sau pur si simplu cand vroiam sa ma imbrac frumos, trebuia mereu sa-mi iau haine lalai care sa-mi acopere toate cele...
Ati observat , probabil, ca vorbesc la TREEECUUUTTT...
DA, pentru ca am slabit, cu putin sport, fara paine prea multa si cu niste pastile pe care mi le-a recomandat o prietena. La inceput le-am cumparat mai mult de gura ei, dupa care am vazut ca dau roade si ca am reusit sa dau jos 10 kg in mai putin de o luna.

M-am gandit sa va spun si voua pentru ca stiu cat e de greu sa alegi si sa te lupti sa slabesti. Le recomand in primul rand pentru ca nu fac rau. Dupa atatea cure si incercari de a slabi, deja aveam probleme cu stomacul si alte complicatii. Am luat pastilele astea si fara prea mult efort, sunt asa cum mi-am dorit...nici prea slaba, dar nici grasa. Sunt aduse din China, sunt naturale si .... au efect.
Le recomand tuturoor .... combinate cu sport si multa vointa...
Succes mult!
elina_ely
Postat pe 28 Iulie 2008 21:35
sunt de acord cu tine in ceea ce privedte pastilele de slebit chinezesti.Eu le/am folosit si pot sa spun ca sunt foarte bine.in ceea ce ma priveste eu am vrut sa slabesc cam vreo 8 sau 9 kg si am reusit asta int=o luna.cunosc pe cineva care o slabit si 12 kg int-o luna.cautati pe situri si le veti gasi.succes!
KAYTE
Postat pe 4 August 2008 14:12
daca sunteti dragute imi ziceti si mie cum se numesc pastilele respective?
vreau sa incerc si eu caci am de slabit vreo 7-8 kg.
am 1,73 inaltime si 58 de kg, deci trebe...
ms frumos.
coco87mademoiselle
Postat pe 15 August 2008 11:11
As dori sa aflu de unde se pot procura aceste pastile?
Psyhologist
Postat pe 19 August 2008 08:58
Vreau si eu sa stiu de unde se pot lua aceste pastile miraculoase. elina_ely dupa ce nu ai mai luat nu te-ai ingrasat? or fi ele naturale si au efect cand le iei dar dupa?
madallina
Postat pe 19 August 2008 17:03
eu iau xenical, care din kate shtiu eu nu prea st ele chinezeshti, shi am slabit enorm ... spre surprinderea mea inka imi pot mentzine greutate cu ushurintza... asha k...incercatzi xenical daka vretzi sa slabitzi!
ankutzikaa
Postat pe 19 August 2008 17:26
nu, nu m-am ingrasat dupa ce le-am luat, dar am avut un pic grija, in sensul ca am mancat cat mai putina paine si dulciuri. In rest, nu am nici o restrictie, doar ca nu dau iama.
elina_ely
Postat pe 19 August 2008 18:29
Indradevar sunt bune pastilele chinezesti,le folosesc momentan de trei sapt si am dat aproape 7 kg jos,fara efort deloc.Contin toate suplimentele necesare,sunt aprobate de minister.Nu eu le vand,dar am aflat asta de ceea de care le iau in momentu in care i`am zis k iau si multivitamine efervescente pt k am o perioada de 1 sapt in care sunt extrem de ametita si fara putere.Tot eu am gresit pt k neavand deloc pofta de mancare m`am anemiat putin.Ea mi`a zis k chiar si fortat Tre sa incerc sa am macar o masa pe zi,si k aceste pastile contin si multivitamine,si magneziu.Calciu iau in continuare pt k beau foarte multa apa si transpir cum nu am transpirat vreodata,e chiar enervant,iar prin transpiratie se elimina si calciu.Oricum sunt bune,si la fel m`am chinuit ani de zile sa slabesc si sa fiu asa multumita de mine.De 2 ani nu am mai avut kg astea.Dar sa nu va speriati,pentru cele care tin mai mult de 1 luna,k e foarte posibil k a doua luna sa da`ti mai putin jos.Cititi forumul de pe site.Va pup si sa fiti frumoase
For_life
Postat pe 22 August 2008 11:26
Buna Anca! Am citit pe forum despre pastilele chinezesti pentru slabit.Dar vad ca nimeni nu spune cum se numesc sau de unde se pot procura. Ce zici? Ma ajuti si pe mine cu aceste informatii?
leoaica65
Postat pe 23 August 2008 20:02
Da sigur.Se numesc superslim,si cauta pe google despre ele si vei gasi mai multe numere de la distribuitori.Nu te arunca la primul numar,k vei gasi si mai ieftin.Eu sunt din cta si si am avut noroc sa gasesc chiar pe cineva din oras.eu le iau cu un mil 30 de pastile.Incearca`le si rezista dupa primele zile in care te vei simti mai ciudat,si pofta de mancare va disparea chiar din a adoua zi.Succes si te pup
For_life
Postat pe 24 August 2008 18:30
Iti multumesc frumos ! As dorii sa le combin cu o mica dieta si sper sa reusesc sa dau jos kilogramele puse in ultimii doi ani. Te pup si succes!
leoaica65
Postat pe 25 August 2008 16:49
Sunt foarte multe pastile de slabit chinezesti care se numesc superslim. Cele pe care le-am luat eu sunt intr-o cutie rosie si sunt pentru o luna. Nu stiu despre care se vorbeste , dar acestea au avut efect la mine. Acesta e nr tipei de la care le-am cumparat eu. Ea este farmacista si poate sa va dea mai multe detalii.Nr ei este 0721723778
elina_ely
Postat pe 26 August 2008 10:58

nu am folosit niciodata pastilele chinezesti, in schimb am luat 10 zile xenical ,am tinut si dieta si nu am slabit decat 1kg.Acum folosesc guma de mestecat pt slabit cu hoodia si ceai verde,sa vedem ce rezultat am.Dupa ce termin guma (1luna)o sa folosesc reductil.Daca nici asa nu am rezultate nu stiu ce sa mai fac, sunt disperata ,trebuie neaparat sa dau jos macar12kg.
nelik
Postat pe 26 August 2008 11:22
buna sunt neli, am gasit putin mai devreme pe net solutia pt slabit MERE SI MORCOVI + 2 LITRI DE APA .SE SLABESTE CATE 1KG LA 2 ZILE. NU E PERFECT?O SA INCERC SA VAD DACA MERGE!VA PUP SI SPOR LA SLABIT!
nelik
Postat pe 26 August 2008 18:00
buna sunt neli, am gasit putin mai devreme pe net solutia pt slabit MERE SI MORCOVI + 2 LITRI DE APA .SE SLABESTE CATE 1KG LA 2 ZILE. NU E PERFECT?O SA INCERC SA VAD DACA MERGE!VA PUP SI SPOR LA SLABIT!
nelik
Postat pe 26 August 2008 18:01
nelik
Postat pe 26 August 2008 18:01
incercati heritage e-lite , slabesti f repede , nu dauneaza organismului, te simt mai tonic,in general e bun pt orgaism nu doar pt slabit....interzis pers cu probl cardiace..recomand e fff bun ....am avut 66 kg acum un an si am luat timp de o luna si am dat 10 kg....nu ma mai ingras ,greutatea e moderata,mananac orice acum si nu s depune....dar cat timp am luat pastilele am tinut regim, fara dulciuri, paste, paine, grasimi,ci doar fructe , salate, branzeturi, sucuri naturale sau apa plata...incercati-l

Postat pe 26 August 2008 19:34
Doar 12 kg ai de dat jos? Fericit-o! Eu vreo 20. Sincer ....chestia cu pastilele mi-e teama ca e cu doua taisuri.Nu stiu cat de eficiente sunt.Cel mai bine ar fi sa avem ambitia,si timpul necesar pentru a ne schimba stilul de alimentatie si de a face sport.Eu m-am ingrasat si o data cu inaintarea in varsta,dar si datorita faptului ca de 4 ani nu am mai facut deloc miscare.uff!!!
leoaica65
Postat pe 26 August 2008 20:21
Poti sa incerci o saptamana,sunt care vand si 6 pastile..sa vezi cum te simti.Eu sunt extra super fericita cand m`am urmcat azi dim pe cantar si am vazut niste kg asa putine(mai am de dat),pe care de vreo 3 ani ani ma chinui sa le dau jos..su sala,cu varza,cu salate..Nu sunt scumpe,si merita sa incerci,ca nu au ce sa`ti faca rau.pup
For_life
Postat pe 27 August 2008 09:45
De la: coco87mademoiselle, la data 2008-08-15 11:11:09daca sunteti dragute imi ziceti si mie cum se numesc pastilele respective?
vreau sa incerc si eu caci am de slabit vreo 7-8 kg.
am 1,73 inaltime si 58 de kg, deci trebe...
ms frumos.


In niciun caz nu trebuie, stai linistita!
Kathara
Postat pe 27 August 2008 09:53
Fetelor ma ia cu groaza! Am o prietena care a ajuns la spital din cauza superslimului in ultimul hal, abia abia si-a revenit. Astfl de pastile sunt un adevarat pericol. Si pentru mine slabitul devenise o obsesie, dar parca as prefera sa fiu mai plinuta dar sanatoasa decat sa slabesc 10 kg intr-o luna si sa ajung la spital cu toate organele interne la pamant. Se pot fac o multime de complicatii de la prostiile acestea si nu cred ca vreti sa ajungeti sa depindeti de un aparat sau sa faceti dializa toata viata. Nu va mai incredeti in pastilele- minune pentru ca nu sunt bune pentru sanatate!
madyo
Postat pe 27 August 2008 10:42
Da aidreptate,dar depinde si de obsesie si de complex,eu vreau sa slabesc nu ca am nevoie sa ma placa altii,sau sa fac pe plac cuiva.Pt mine o fac,pt ca greutatea(chiar daca nu eram multe kg,nu eram obeza)imi apasa pe picioare,si aveam multe firisoare de vene la baza gleznei,inestetice pt mine,care urmau sa se agraveze,inestetice.In spital poti ajunge din orice motiv,nu din cauza lor.Ele iti reduc mult pofta de muncare,ca pana la urma asta e motivul principal la multe dintre noi(in afara de ce cu probleme de sanatate).Dar nu a existat zi in care sa mananc,ori fructe cat cuprinde,mai ales ca este sezonu lor,pepene,struguri,banane,nectarine,mere,poate si din fiecare intr`o zi.Deci este normal si logic ca daca nu mananci ajungi la spital.Eu am avut doua zile pe la inceput cand si din ambitie,sau chiar din lipsa poftei,au fost doua zile in care nu am mancat mai nimic,si aveam ameteli mari,mi se lua vedere pt cateva momente bune.Eu iau si calciu,si din nevoie(nu din cauza pastilelor),dar si petru ca este vara,transpiram si asa se elimina cel mai mult calciu.In weekend am mancat si peste,daca am simtit nevoie de ceva dulce,am luat putina ciocolata,care este recomandata in cure si de medici,cu limita normal,si in trei saptamani am slabit 7 kg,si nu atat in kg cat vizibil,s`a redus gresimile,acea "coaja de portocala"de pe fese,picioare.Daca citit,si alte cure de slabire iti zic acelasi rezultat.Cu ciorba de varza,un exemplu,zice ca slabesti 3 kg pe sapt...intr`o luna am slabit 3 kg,si tot m`am anemiat.Sa mai luam greselile si asupra noastra nu sa dam vina pe niste pastile "amarate".nu le iau apararea pt ca vezi doamne "le`as vinde eu",doar ca sunt una din multele cazuri pt care slabitul a fost o problema grava,si de lunga durata.Mi s`a dovedit,k si eu eram speriata un pic,ca dupa atatea incercari de a slabi era prea frumos sa fie adevart,ca sunt aprobate de minister,si ca contin magneziu si vitamine.Repet eu iau calciu,dar si din motive de sanatate.Va pup,si priviti toate perspectivele inainte sa renuntati la ceva.
For_life
Postat pe 27 August 2008 13:26
Cele mai bune pastile de slabit din pct meu de vedere sunt Lida DaiDai Hua. Nu le fac reclama desi ar merita.. Incercati-le si nu o sa va para rau. Eu le-am comandat de pe herbalshop si mi le-a adus a doua zi. Sunt mai bune decat reductilul. Eu am folosit si regenon cu care am slabit ce-i drept 20 de kg dar are urmari, ceai de slabit ala verde care e oribil la gust, reductil dar seara mi se facea foame ... Cu pastilele astea nici nu simti k tii regim. Bafta

Postat pe 27 August 2008 17:35
Faza cu pastilele de slabit e adevarata..poti slabi daca stii cum sa le iei.M-am interesat la alte pesoane care au luat si nu s-au ingrasat dupa ce au renuntat la ele. secretul? nu trebuie sa renunti brusc ci treptat de exemplu daca in timpul tratamentului iei cate o pastila pe zi..dupa ce slabesti cat vrei incepi sa le raresti..mai intai o pastila la 2 zile apoi la 3 si se obisnuieste organismul.
madallina
Postat pe 27 August 2008 18:57
Eu vb de super slim
madallina
Postat pe 27 August 2008 18:57
da asa este..si cred eu stiu ca ele taie mult pofta de mancare,dar nu o taie special ca sa nu mancam si sa ajungem in spital.Nu se pune nmk daca mananci ceva natural si sanatos pe zi,azi fructe,maine niste painica prajita,dar ma rog,fiecare isi stie organismul,cei place,etc.Eu nu am mancat paine deloc de cand am inceput,si am baut numai si numai apa,fara sucuri de nici un fel,iar fructele mancate natural.Succes.
For_life
Postat pe 27 August 2008 19:56
for life,
sunt curioasa ce fel de medicamente iei,sa ne spui si noua.eu am luat in urma cu 2 ani heritage e-lite, am dat jos in o luna si jumatate cu putin regim si cateva exercitii fizice acasa cam 8-10 kg. a fost ok ,dar intre timp am puscateva kilograme(nu multe, in timp ce le-am luat stateam acasa eram in concediu pt cresterea copilului) darde cand m-am intors la servici mannc haotic, la ore ciudate si nu reusesc sa ajung nici undeva la o sala-nu am timpul fizic necesar, de fapt am 2 copii.am incercat sa reiau tratamentul cu heritage dar cred ca organismul s-a obisnuit cu el si nu mai reactioneaza asa ca am lasat-o balta.Zi-ne cum se numesc medicamentele pe care le iei, sper ca nu sunt din alea cu precriptie medicala.
multumiri si astept raspunsul tau
micovschi
Postat pe 28 August 2008 09:29
eu nu am auzit de altele,si nici nu am incercat,sunt singurele dupa multe cure de slabire.Se numesc superslim,,mama a auzit de ele si m`a rugat sa caut pe net despre ele.Am gasit si un site al lor cu un forum,cu pareri pro si contra normal.Poti face comanda si de pe situ acela,dar eu cu mama vroiam sa incepem repde si am cautat pe google mai multi care vand aceste pastile si am gasit pe cineva chiar din constanta din orasu meu.Tot doamna asta,mi`a zis ca sunt aprobate de minister,in timisoare se afla deja in cateva farmacii.Contin si vitamine,magneziu,iar in plus eu iau calciu,am mai zis,si din alte probleme.Dau energie,lipsa poftei de mancare dispare imediat incat simti ca nu este nevoie sa mananci nimic.Trebuie sa te forteti si sa mananci sanatos,nu mult,da fructe,niste legume fierte,un pieptutz,macar o masa mica pe zi si e totul ok.In primele zile pot aparea insomnii,din cauza energiei pe care o produce in corp,simti ca iti bate inima mai tare,oricum simti schimbari in corp de la inceput.Da trec toate dupa cateva zile.Eu chiar daca adormeam foarte greu,dimineata ma trezeam super fresh.Au si contraindicatii,sa eviti alcoolul,eu am mai baut cate un pahar de vin in casa si nu am patit nimic,sa nu le iei in timp ce faci alt tratament,de raceala,gripa,sau stiu eu.Pt femeile insarcinate,tocmai pt aceasta insomnie si pt lipsa poftei,e normal,iar daca stii ca ai saui ai avut probleme complicate de sanatate,poti intreba un medic daca poti sa iei niste pastile de slabit.Prima oara am luat 30 de pastile,15 eu 15 mama,dar cand am vazut efectu am mai luat normal.Iau de trei saptamani si am dat 7 kg jos.Imi mai trebuie vreo 4,5.Multe s`au speriat de efectele din primele zile,dar le`au oprit 2 zile si le`au reluat(nu se intampla nimic)si a fost mai bine.Va pup si multe kg jos.
For_life
Postat pe 28 August 2008 11:11
Am tinut si eu multe cure, ma abtineam cu foarte mare chin de la mancare, slabeam, dar dupa o scurta perioada reveneam la kg pe care le avusem. Cu mult efort, dar fara rezultat. Pana nu am gasit niste capsule din plante chinezesti,100%natural, destul de scumpe,pe HerbalShop,220 ron,se numesc Daidahua Lida, 30capsule. Intr-o luna am slabit 6 kg mancand ce vreau, fara sa ma abtin doar de la dulciuri si alcool. Dupa ce am slabit, nu am mai luat pastile de 4 luni si am pus pe mine aproape 1 kg,plecand in vacanta. In total am slabit cu 13 kg, dar sincer am mancat de toate si nu m-am abtinut nici de la dulciuri. In 3 luni de administrarea capsulelor mi s-a schimbat metabolismul. Acum de o luna am inceput sa iau de la producator din China si sa vand eu pastile la pret de 30 euro, la cererea prietenelor mele, care nu aveau timp sa caute producatorul.
Daca te intereseaza sa slabesti, nu sta pe ganduri, scrie-mi pe email, n-o sa regreti. Rezultatul e garantat.
email: merycamerzan@yahoo.com
merycam
Postat pe 28 August 2008 12:26
Observ ca indiferent cum se numesc,aceste pastile chinezesti au efect.Si mai este o chestie care mi`a fost confirmate din mai multe parti:ca intradevar sa se mentii la kg de care esti multumita,si in afara de 1 kg 2 sau nu mai pui,trebuie sa ajungi la kg care iti sunt tie favorabile.Se fac atatea calcule.eu de ex ar trebui sa am la inaltimea mea intre 55 si 60 de kg.Normal ca se tine cont si greutatea oaselor,dar pentru ca deja noi stim cu ochiu liber kg pe care le avem sau atunci cand incepem sa punem din nou,ne putem da seama cand trebuie sa ne oprim.Eu mai am de dat 5 kg...sper sa fie tot in ritmul asta,daca nu,nu ma opresc,ca sincer complexele au disparut usor usor.
For_life
Postat pe 28 August 2008 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de unde pot cumpara pastilele superslim? 64 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:59
Diete eficiente si sanatoase! 1 De la: kudika456619 19 Octombrie 2011 16:06
Buna... 6 De la: www_angel_elly2002 30 Noiembrie 2013 10:46
SuperSlim sau capsula de slabit? 21 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:11
Pastilele de slabit chinezesti, mit sau realitate in lupta impotriva kilogramelor??? 216 De la: elina_ely 14 Mai 2013 10:51