Setari Cookie-uri

Pastilele de slabit chinezesti, mit sau realitate in lupta impotriva kilogramelor???

eu iau capsula de 18 zile...si respect indicatiile...dar am slabit doar 2 kg....plus ca de 3 nopti nu prea dorm din cauza gatului foarte uscat....ma ustura ingrozitor...oare de ce nu-si face efectul si la mine?
misterious_lady
Postat pe 23 Iunie 2009 16:58
De la: misterious_lady, la data 2009-06-23 16:58:45eu iau capsula de 18 zile...si respect indicatiile...dar am slabit doar 2 kg....plus ca de 3 nopti nu prea dorm din cauza gatului foarte uscat....ma ustura ingrozitor...oare de ce nu-si face efectul si la mine?



Miscare faci ? sau ti regim sau mananci ca inainte:-?
Lady_Boo
Postat pe 24 Iunie 2009 16:13
scz " sau " :D M'am grabit :P
Lady_Boo
Postat pe 24 Iunie 2009 16:13
Incercati cu ALLI , nu fac rau de loc, dar trebuie sa tii regim alimentar!Cu o dieta bine tinuta slabesti 3kg in loc de 2kg si nu da reactii adverse...MERITA INCERCAT!sPOR LA SLABIT!
nelik
Postat pe 24 Iunie 2009 16:56
De la: coco87mademoiselle, la data 2008-08-15 11:11:09daca sunteti dragute imi ziceti si mie cum se numesc pastilele respective?
vreau sa incerc si eu caci am de slabit vreo 7-8 kg.
am 1,73 inaltime si 58 de kg, deci trebe...
ms frumos.
Scuze , dar la inaltimea si greutatea pe care o ai nu cred ca ai avea nevoie de pastile de slabit, un pic de sport ar fi suficient, iti recomand sa te opresti pe la 53-54 kg, pt ca ce e mult strica. Daca vrei neaparat Superslim iti dau eu, mai am cam o jumat de cutie, asa sa le incerci, si le las f ieftin, dk esti interesata, cauta-ma.
daniela038867
Postat pe 24 Iunie 2009 22:37
De la: misterious_lady, la data 2009-06-23 16:58:45eu iau capsula de 18 zile...si respect indicatiile...dar am slabit doar 2 kg....plus ca de 3 nopti nu prea dorm din cauza gatului foarte uscat....ma ustura ingrozitor...oare de ce nu-si face efectul si la mine?
Stai linistita, nici la mine nu si-a facut efectul decat vreo 2 zile, iar dupa 2 sapt m-am vazut nevoita sa le intrerup din cauza numeroaselor efecte adverse, cum ar fi : gura uscata si amara, puls f ridicat (127), tensiune mica, ameteli, greturi, insomnii, si in final nu mai puteam sa ma tin pe picioare. Nu inventez, iar persoanele care le-au folosit, au slabit si nu au avut niciun fel de neplaceri, bravo lor!
daniela038867
Postat pe 24 Iunie 2009 22:41
Fetelor ,nu stiu ce sa zic in legatura cu pastilele de slabit chinezesti.Eu le-am incercat si tin sa va spun ca nu m-am simtit bine deloc dupa ele.Am avut ameteli,mi-a crescut tensiunea si am avut chiar si palpitatii .Am intrerupt urgent tratamentul si mi-am revenit ca apoi sa aflu la stiri ca, contin ceva substanta interzisa care provoaca aceste stari.Aveti grija ce luati si nu va jucati cu sanatatea ca-i mai buna decat toate.
kudika048260
Postat pe 17 Iulie 2009 08:46
buna,eu iua capsula de slabit de 2 luni si tin sa spun ca am slabit 10 kg ,dar adevarul e ca prima saptamana mi-a fost rau dupa care a tot a devenit normal .in a 2 luna nu le-am mai luat zi de zi .am avut probleme cu fata cea mica si am stat in spitat vreo 10 zile si si am uitat complet de ele ,dar spre supriza mea e ca am slabit chiar daca nu le-am mai luat .Acuma le iau din nou mi-a fost frica sa nu am din nou insomni sau gatul uscat dar nu sa intamplat nimic .Am plecat de la greutatea de 75 kg si acu o ora m-am cantarit si am 63kg ,,si sunt multumita. tin sa va spun ca at am stat in spital mi-am facut si eu analizele si sunt bune
kudika004559
Postat pe 17 Iulie 2009 17:06
De la: Lady_Boo, la data 2009-06-24 16:13:04
De la: misterious_lady, la data 2009-06-23 16:58:45eu iau capsula de 18 zile...si respect indicatiile...dar am slabit doar 2 kg....plus ca de 3 nopti nu prea dorm din cauza gatului foarte uscat....ma ustura ingrozitor...oare de ce nu-si face efectul si la mine?



Miscare faci ? sau ti regim sau mananci ca inainte:-?


nu pot sa spun ca fac sport, dar sunt o femeie foarte activa...adica, in timpul zilei nu stau deloc in pat...alerg de colo colo, iar casa tot in mainile mele e...iar la alimentatie am lucrat, in sensul ca nu mananc prajeli, nici gras, nici mancaruri grele...iar seara cateodata, daca imi este foarte foame mananc doar iaurt sau un fruct(piersica,kiwi,acum pepene rosu) ...deja am luat 28 de pastile si am dat jos 3 kg...e foarte putin, in coparatie cu ce spun alte persoane, dar ma gandesc ca e un inceput...
efecte adverse in afara gatului foarte uscat nu am avut...dar atunci am facut o intrerupere de 5-6 zile si acum sunt ok...
misterious_lady
Postat pe 17 Iulie 2009 23:52
imi pare rau k'ti spun asta dar esti un pic km dezorienta ..poate tre sa da-i jos 3 kg sa ajungi la o greutate de 55 dar la inaltimea ta nu e o ideea prea buna sa slabesti 8 kg......
eu am un fizik de care ma mandresc pot sa zic k arat bn adr sa stii ceva majoritatea barbatilor prefera femeile nu grase dar cu putine forme .....
kudika054501
Postat pe 24 Iulie 2009 15:51
Chiar sunt bune pastilele astea??Care din ele sunt mai bune?"Super Slim"?sau Capsula de Slabit de la ARPFARM?
Klaudiana
Postat pe 16 August 2009 10:19
Fetelor, nu mai cautati pastile minune de slabit si in niciun caz Superslim. O silueta frumoasa se obtine printr-un regim adecvat si sanatos, printr-o viata activa, diete personalizate, e vb de schimbarea regimului alimentar pt tot restul vietii, in cazul in care vreti rezultate pe termen lung. Va recomand cura bazata pe masurarea indicelui glicemic a lui Michel Montignac. Am incercat si eu tot felul de suplimente nutritive, dar cea mai buna metoda este abtinerea de la ceea ce iti face rau si ingrasa. Intotdeauna mai putin, inseamna mai bine.
daniela038867
Postat pe 16 August 2009 22:39
AM urmarit in timp toate forumurile despre "slabit" si de 5 ani am incercat de toate......mai putin sport.Sint o lenesa .cu teama am luat si eu superslim -pastila de slabit si are intradevar efect dar atentie
dupa cca 18-20 zile incepe senzatia de rau si insomnia .am reusit sa trec peste cu 2 zile de pauza sint convinsa ca sanatoase nu sint, am dat jos 5 kg intr-o luna .Am terminat cura de 2 saptamini si insomnia nu a disparut . PROBABIL ca la iarna am sa reiau cura.Credeti-ma nimic nu are efect
miraculos ...doar ce si cum maninci
mavarvarei
Postat pe 17 August 2009 10:02
buna fetelor!sa va povestesc ceva despre miraculoasele pastile superslim.in urma cu 4 luni am inceput sa iau anticonceptionale si m-am ingrasat,recunosc nici nu am avut grija la ce mananc.ideea este k de atunci nu am mai reusit sa dau nici macar un gram jos,am incercat diete,sport...dar nimic nu mai are efect!nu am avut niciodata curaj sa iau pastile de slabit poate si din cauza k mereu am considerat k aceste pastile sunt un pericol.am facut mereu miscare,nu sunt sedentara,am facut sport de mica si mereu mi-a fost foarte usor sa slabesc fara sa fac prea mare efort sau sa tin cure f drastice,dar pt k in ultimul timp nu am reusit sa slabesc deloc,a devenit o obsesie pt mine.pastilele mi-au fost recomandate si am zis sa le incerc!la prima pastila am avut ceva stari de voma dar am luat un metroclopramid sau cum se numeste si mi-a trecut.in afara de aceasta simtoma,am mai avut dureri de cap,mi-au taiat pofta da mancare si am baut cam 2-3l apa pe zi.le-am luat 9 zile,in acest timp nu slabit nici macar un gram!in cea de-a 10a zi,am luat-o k de obicei dim,am zis k mor! in viata mea nu mi-a fost mai rau:am simtit cum imi pierd forta dintr-o data,park nu-mi mai functionau muschii atat de slabita eram,dureri cumplite de cap,ficat,stomac,palpitatii de park imi iesea inima din piept,dureri de inima si am doar 25 de ani si niciodata n-am avut asa ceva,eram toata ametita,simteam k ma sufoc.am luat calciu,am mancat ciocolata sa-mi cresc glicemia,am baut apa cu zahar nimic nu ma linistea.pana la urma mi-am revenit putin,am dormit pt k nu eram in stare sa stau in picioare,pe seara m-am apucat sa fac mancare.am taiat o ceapa in jumatate si credeti-ma tineam ceapa in mana si nu stiam ce sa fac cu ea,dupa care m-am apucat sa o tai si dupa ce am taiat cam un sfert din ea m-am oprit si nu mai stiam cum s-o tai.exact k si atunci cand faci un lucru pt prima data.nu reuseam sa ma concentrez si sa ma adun deloc.iubitul meu vorbea cu mine si nu intelegeam ce-mi spune.am citit la efecte adverse si lipsa de concentrare,dar ce lipsa de concentrare aveam eu din acea zi nu am mai luat nimic,ma simt excelent,vreau sa-mi reglez putin metabolismul si apoi o sa merg la nutritionist sau voi incerca o cura normala,fara pastile sau alte minuni de genul.nu cred k merita sa-mi distrug organismul doar k sa slabesc mai repede!si in plus macar de-as fi dat ceva jos...nu interleg de ce la mine n-au avut efect,pt k am inteles k slabesti din prima sapt...daca ma poate lamuri cineva in vreun fel(ma refer la cei care au luat ss)...astept pareri!!!!o zi frumoasa tuturor!
lydia23
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:48
De la: lydia23, la data 2009-10-16 14:48:44buna fetelor!sa va povestesc ceva despre miraculoasele pastile superslim.in urma cu 4 luni am inceput sa iau anticonceptionale si m-am ingrasat,recunosc nici nu am avut grija la ce mananc.ideea este k de atunci nu am mai reusit sa dau nici macar un gram jos,am incercat diete,sport...dar nimic nu mai are efect!nu am avut niciodata curaj sa iau pastile de slabit poate si din cauza k mereu am considerat k aceste pastile sunt un pericol.am facut mereu miscare,nu sunt sedentara,am facut sport de mica si mereu mi-a fost foarte usor sa slabesc fara sa fac prea mare efort sau sa tin cure f drastice,dar pt k in ultimul timp nu am reusit sa slabesc deloc,a devenit o obsesie pt mine.pastilele mi-au fost recomandate si am zis sa le incerc!la prima pastila am avut ceva stari de voma dar am luat un metroclopramid sau cum se numeste si mi-a trecut.in afara de aceasta simtoma,am mai avut dureri de cap,mi-au taiat pofta da mancare si am baut cam 2-3l apa pe zi.le-am luat 9 zile,in acest timp nu slabit nici macar un gram!in cea de-a 10a zi,am luat-o k de obicei dim,am zis k mor! in viata mea nu mi-a fost mai rau:am simtit cum imi pierd forta dintr-o data,park nu-mi mai functionau muschii atat de slabita eram,dureri cumplite de cap,ficat,stomac,palpitatii de park imi iesea inima din piept,dureri de inima si am doar 25 de ani si niciodata n-am avut asa ceva,eram toata ametita,simteam k ma sufoc.am luat calciu,am mancat ciocolata sa-mi cresc glicemia,am baut apa cu zahar nimic nu ma linistea.pana la urma mi-am revenit putin,am dormit pt k nu eram in stare sa stau in picioare,pe seara m-am apucat sa fac mancare.am taiat o ceapa in jumatate si credeti-ma tineam ceapa in mana si nu stiam ce sa fac cu ea,dupa care m-am apucat sa o tai si dupa ce am taiat cam un sfert din ea m-am oprit si nu mai stiam cum s-o tai.exact k si atunci cand faci un lucru pt prima data.nu reuseam sa ma concentrez si sa ma adun deloc.iubitul meu vorbea cu mine si nu intelegeam ce-mi spune.am citit la efecte adverse si lipsa de concentrare,dar ce lipsa de concentrare aveam eu din acea zi nu am mai luat nimic,ma simt excelent,vreau sa-mi reglez putin metabolismul si apoi o sa merg la nutritionist sau voi incerca o cura normala,fara pastile sau alte minuni de genul.nu cred k merita sa-mi distrug organismul doar k sa slabesc mai repede!si in plus macar de-as fi dat ceva jos...nu interleg de ce la mine n-au avut efect,pt k am inteles k slabesti din prima sapt...daca ma poate lamuri cineva in vreun fel(ma refer la cei care au luat ss)...astept pareri!!!!o zi frumoasa tuturor!


buna :)uite eu am luat capsula de slabit si chiar am slabit ....slabeam vazand cu okii:) am ajuns exact asa cum mi am dorit ... singurele efecte mai urate erau ca imi era sete in permanenta si nu prea veam noaptea somn (dar asta era bine ca aveam timp sa invatz );).....am renuntat cateva luni la ele ptr ca deja mama incepuse sa mi fac analize...ca am slabit cam mult :))...dar astazi am vorbit iar cu tipul respectiv si mi am mai comandat o cutie ..... eu le luam la ora 12:00 dupa ce rontzaiam ceva si era kiar ok......doar ca trebuia sa am stikla de apa in permanenta pe langa mine ;))
daca vrei sa arunci o privire asta e site ul unde poti comanda www.arpfarm.uv.ro/.....
mikydutza0202
Postat pe 16 Octombrie 2009 15:16
De ce in prezent apropierea Craciunului si implicit masa de Craciun a devenit o sperietoare gastronomica pentru orice doamna si d-ra?Poate ca se gandesc ca se apropie o perioada in care delicatesele le fac sa fie mai pofticioase??Eu cred ca inca nu ati aflat ca va puteti face un mic cadou cumparand produsul pentru slabit DESERT PLANT.Pret 100lei/30caps/flacon (id messenger: PASSXBOOT ) p.s. Se poate comanda si pentru o perioada mai mica,o saptamana,2 saptamani
unni_ka
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:19
super slim cica ar avea aceasi substanta activa ca reductilul...im cantitate dubla.. nu exista studii facute pe esantioane...nu exista nici un fel de risc advers la ele....si totusi ti-e sete...devi agitat, anxios, deprimat....am luat o luna.....si m-am oprit din cauza reactiilor adverse si pentru ca am discutat cu niste doctori :D:D care m-au trimis la sala :)
......am slabit 10 kg cu regim alimentar si sala asta in 3 luni de zile
........succes si voua
keepliving
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:31
Buna!
Deci am 67 de kg si 1.73. Vreau sa mai slabesc 10 kg. Deci pana la urma ce pastile sa cumpar? Super Slip sau Capsula de slabit?
Tin sa va mentionez ca am avut 98 de kg si in 2 ani am slabit . Acum credeti-ma ca m-am saturat de dete ,de anu viitor chiar de pe 1 vreau sa iau pastilele.
Deci ce-mi recomandati?
miiihaaa
Postat pe 21 Decembrie 2009 20:05
Buna fetelor...am vazut ca majoritatea au luat superslim...si eu le-am luat am slabit 13kg in 2 luni...e ceva super pt ca ma ingrasasem enorm am 24 ani 1,69 si aveam aproape 70kg acum ma mentin 57-58 oscilez dar continu sa iau din cand in cand superslim..daca renunt de tot la ele ma ingras inapoi...nu imi pot controla apetitul..as manca toata ziua daca as putea...imi e mereu foame..nu pot tine diete.nu reusesc..imi erusine ca nu am vointa de a renunta la viciul asta de a manca..am cautat pe net si am mai gasit suplimente de slabit..doar asa reusesc sa ma mentin la greutatea care eram inainte..tin sa mentionez ca decand am venit in italia m-am ingrasat mult....sunt 3 ani decand ma confrunt cu kg in plus..inainte aveam 55kg eram super...acuma cu greu reusesc sa ma mentin...iau pastilele pe ascuns ca sotul meu e contrariu la superslim..pt ca el crede ca decand am luat pastilele alea mi-am distrus sanatatea...adevarul e ca imi cade parul cu pumnul e ceva anormal nu s-a mai intamplat asa ceva...nu sfatuiesc pe nimeni sa ia sau sa nu ia superslim...fiecare face ce vrea..
kudika098308
Postat pe 31 Decembrie 2009 12:26
pana la urma sunt bune pastilele astea... superslim? care credeti ca sunt mai ok, superslim sau reductil?
Martha13
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:09
fetelor, despre ce pastile chinezesti e vorba? cum se numesc?
kudika112524
Postat pe 31 Ianuarie 2010 09:39
buna...si eu sunt din cta..ai putea te rog sa imi dai nr persoanei de la care le iei tu? te rog
ti as fi recunoscatoare
mc
gyuly_yuly
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:47
eu le-am comandat direct de pe site-ul oficial.Prima data cand am luat,le-am comandat printr-o prietena,erau mai ieftine decat cele de pe site-ul oficial si m-am simtit foarte rau.Am facut o pauza si am comandat de pe superslim.ro.Am observat o chestie:daca nu mananci nimic(pt ca oricum iti pierzi pofta de mancare) te simti foarte rau,dar daca mananci putin,orice,e ok.Nu pot spune ca am slabit foarte mult cum am auzit la mai majoritatea,poate din cauza faptului ca nici nu am multe kg de dat jos :D,dar oricum s-a vazut diferenta.Am "apelat" la aceste pastile pt ca din vara nu reusesc sa slabesc deloc.Nu inteleg ce s-a intamplat.M-am ingrasat vreo 6-7 kg si nu pot sub nici o forma sa le dau jos.Am incercat mai multe diete,nu mananc seara deloc,as merge la sala dar nu am timp.Ajung destul de tarziu aksa de la munca...Nu le recomand din toata inima,dar daca alta metoda nu da roade... O zi buna tuturor!
lydia23
Postat pe 2 Februarie 2010 10:00
imi poti spune si mie cum se numesc pastilele si cam cat costa.
sufletista
Postat pe 3 Februarie 2010 11:18
cred ca e vorba de super slim. dar au fost retrase de pe piata din motive medicale. si reductilul la fel. cu toate ca inca mai sunt siteuri unde le gasiti, poate un pic mai scumpe , logic ca se profita...m-am gandit si eu sa-mi cumpar da .... a aprut si xl-s mai nou..oare cat dureaza pana le scot si pe astea.
Shhh
Postat pe 3 Februarie 2010 11:21
se numesc superslim si costa 60 de lei cutia cu tot cu taxa de transport...
De la: sufletista, la data 2010-02-03 11:18:52imi poti spune si mie cum se numesc pastilele si cam cat costa.
lydia23
Postat pe 4 Februarie 2010 10:50
buna.o cunostinta a fost plecata in china si mi-a adus niste pastile de slabit.am inceput sa le iau de o saptamana sunt 30 de pastile de culoare verde intr-o cutie metalica tot verde.de cand le iau mi-a disparut pofta de mancare sunt zile in care mananc doar o banana si un iaurt pe zi sau un senvis si o banana sau zile in care mananc doar o banana.as vrea sa slabesc 10 kg intr-o luna sper sa reusesc avand in vedere ca nu mananc mai nimic si iau si aceste pastile.se numesc FAT-OUT GUAVA EXTRACT.a mai luat cineva aceste pastile?sunt eficiente?
claudita18
Postat pe 4 Februarie 2010 19:45
De la: claudita18, la data 2010-02-04 19:45:00buna.o cunostinta a fost plecata in china si mi-a adus niste pastile de slabit.am inceput sa le iau de o saptamana sunt 30 de pastile de culoare verde intr-o cutie metalica tot verde.de cand le iau mi-a disparut pofta de mancare sunt zile in care mananc doar o banana si un iaurt pe zi sau un senvis si o banana sau zile in care mananc doar o banana.as vrea sa slabesc 10 kg intr-o luna sper sa reusesc avand in vedere ca nu mananc mai nimic si iau si aceste pastile.se numesc FAT-OUT GUAVA EXTRACT.a mai luat cineva aceste pastile?sunt eficiente?

Eu unu nu am auzit de asa ceva. Dar vezi ce mananci, in ritmul asta o sa ajungi sa iti ia altii "dimensiunile" :)) si aici nu ma refer la masa corporala. cu o banana pe zi timp de o luna, eu zic ca dai mai mult de 10kg; sa vezi dupa ce urmeaza. Desi nu cred ca apuci a 2-a luna.
Ronnie_Coleman
Postat pe 5 Februarie 2010 00:20
salut claudita18!

cunostiinta ta mai pleaca cumva in china?

sincer as vrea si eu o cutie... aici nu mai sunt pastile care sa aiba efect. eu zic ca nu are ce sati faca rau... iti las adresa de mail?
ale_alexa_me
Postat pe 8 Februarie 2010 14:31
Ai dreptate...sunt ''miraculoase''doar prin faptul ca te ajuta sa slabesti aproximativ 5 kg pe luna dupa care le pui la loc cat ai zice peste....si incepi sa te gandesti din nou ce sa faci cum sa faci sa slabesti...asta am patit-o eu....ssi m-am convins ca o pastila nu te schimba de la o zi la alta....poate ca te ajuta....in sensu ca practic nu ai pofta de nimic...dar cum le-ai lasat pofta revine....asa ca eu nu as mai lua pastile....intentionez sa merg la nutritionist....si sa tin o dieta cel putin 6 luni..
kudika156483
Postat pe 30 Martie 2010 14:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pstilele de slabita "LIDA"...ati incercat? 17 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:10
un nou medicament de slabit :) 8 De la: Shhh 5 Februarie 2010 18:52
Acai Berry Thin 5 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:07
SLABESTE FARA INFOMETARE 32 De la: LacrimiAmare 25 Noiembrie 2013 19:11
POUNDS AWAY 7 De la: kudika_nikole 10 Ianuarie 2012 23:48