Setari Cookie-uri

Iubitul meu si fosta lui

Am si eu o problema peste care nu stiu cum sa trec. Suntem impreuna de aproape un an, si inainte de rel noastra el a avut o relatie mai lunga. Acum, din cand in cand ea ii mai trimite cate un mesaj si la fel si el ei. Astezi am citit in tel lui un sms pe care i l-a trimis el ei cand eu eram plecata pt cateva zile. Ea i-a raspuns la mesaj, dar nu s-au intalnit. Mi-e f greu, oo visez noaptea, mi-e greu sa trec peste, mai ales ca la inceputul relatiei am hotarat sa nu mai tinem legatura cu fostii. Inaintea lui si eu am avut o relatiue f lunga, dar n-am mai vb nici macar o data cu fostul pt ca mi s-a parut lipsa de respect...El mi-a explicat ca i-a trimis mesajul acela pt ca il putea ajuta intr-o problema cu firma pe care o are. Ma doare si lucrul asta, pt ca eu m-am implicat in firma, am muncit cot la cot cu el si mi-am dat interesul sa mearga cat mai bine...Mi-a zis ca mi-a ascuns lucrul asta pt ca stia ca ma deranjeaza...dar eu nu mai pot avea incredere in el...ma simt tradata, ma simt mintita...ajutati-ma, va rog...
lysutza1987
Postat pe 29 Iulie 2008 11:59
Este normal sa te deranjeze acest lucru.Pana la urma ce ii spunea in mesajul acela ca n`am prea inteles ?!?!?! Discuta cu el si cere`i sa nu mai aduca trecutul in prezent.
Kittynelle
Postat pe 29 Iulie 2008 16:55
a intrebat-o daca poate sa o sune...ideea e ca ma deranjeaza groaznic sa mai aiba vreo legatura cu ea, cu atat mai mult cu cat am convenit sa nu pastram legaturile cu fostii. si ea e implicata intr-o rel foarte serioasa, urmeaza sa se casatoreasca, dar eu NU VREAU SA MAI AUD DE EA!!!!! mi-a recunoscut ca a gresit...si cu toate ca nu e mare lucru, nu stiu daca pot trece peste asta. Ma doare prea tare si nu mai am incredere deloc...
lysutza1987
Postat pe 29 Iulie 2008 17:03
e simplu..
mai asteapta un timp sa vezi ce se intampla si daca continua asa e clar...
morticia_adams
Postat pe 29 Iulie 2008 22:16
am patimit si eu din cauza fostei ..care era prezenta mai tot timpul....ei(fosta si sotul meu)au prieteni comuni...nu aveam nimic personal cu ea...era o tipa dragutica, ambila...dar prea "plina" de ea si mai ales ...era ea convinsa ca sotul meu inca o mai iubeste...si de aici o serie de prostii si vorbe la nelocul lor din partea ei .
Am discutat cu el despre ce se-ntampla si i-am spus clar si despicat ca nu vreau sa mai aud de ea si ca ar fi bine sa o puna la punct...pentru ca asa e bine pt noi ca familie(avem si un copil).
acum...ce sa va spun....am noroc ca si el e cu capul pe umeri si a inteles intocmai ce se poate intampla si totul s-a terminat cu bine..cel putin pt familia mea...iar pentru ea...nici nu ma intereseaza.

Atata timp cat prietenul tau nu poate renunta la trecut.....;vorbeste cu el si spune-i ce simti.
imw25
Postat pe 30 Iulie 2008 18:11
fosta i wish u burn in hell !asa se intampla ...daca inainte de tine a avut o relatie care a insemna ceva (oricat de mic a fost ceva-ul asta) si stii ca a tinut la ea...si s-au iubit ei intr-un fel...se dezvolta o antipatie necontrolata..care poate evolua pana la obsesie si dorinta sa o stergi de pe fatza pamantului.depinde cat de maniac-compulsiv-obsesiva esti de fel !
incepi sa apara tot felu de ganduri negre...iti imaginezi cum erau ei impreuna...oare ce ii placea la ea,oare mai e ceva din sclipirea sentimentului de odinioara?,te intrebi intr-una daca arata mai bine ca tine...ajungi sa simti nevoia sa o cunosti, desi o urasti tot mai tare(asta pt ca vrei sa o analizezi ca sa stii cat si cum o duce capul)..simpla ei prezenta sau simpla pomenire a numelui te umple de nervi incat ai putea sa spargi totul prin casa....ii controlezi pe susta telefonul cand el sta pe buda....
off...e inevitabil!!nu stiu daca facem asta din motive de genu :nu ai destula incredere in el sau in tine si stabilitatea relatiei tale....
dar stiu ca te face la psihic
alexutza213
Postat pe 31 Iulie 2008 13:37
dar poti sa incerci sa controlezi fenomenul...si sa nu ii faci lui capu mare cu "problema ta" de multe ori inchipuita!!macar sa ii explici deschis ce te deranjeaza si gasiti solutia...
ca solutii extreme in cazul in care asta nu functioneaza...exista acidul clorhidric, otrava,masina de tuns,asasini platiti
guess` i`m crazy
alexutza213
Postat pe 31 Iulie 2008 13:42
Alexutza, cred ca esi pe calea cea buna:P Si ca sa vezi ca sunt in asentimentul tau, chiar azi noapte(a naibii coincidenta)am visat ca ma paruiam cu una din fostele prietene ale iubitului meu. El imi spune ca sunt nebuna daca sunt geloasa, dar eu stiu ca in femei nu poti avea incredere. In principiu, pentru ca si eu sunt femeie si stiu de ce zic asta;)
kittykat09
Postat pe 31 Iulie 2008 14:06
De la: kittykat09, la data 2008-07-31 14:06:14Alexutza, cred ca esi pe calea cea buna:P Si ca sa vezi ca sunt in asentimentul tau, chiar azi noapte(a naibii coincidenta)am visat ca ma paruiam cu una din fostele prietene ale iubitului meu. El imi spune ca sunt nebuna daca sunt geloasa, dar eu stiu ca in femei nu poti avea incredere. In principiu, pentru ca si eu sunt femeie si stiu de ce zic asta;)


fata...true...am foat si noi foste...indragostite ink..deci...
alexutza213
Postat pe 31 Iulie 2008 14:08
Exista o varsta cand inevitabil exista FOSTI! Trebuie sa invatzam sa traim si cu ei pentru ca n-avem ce face! Intotdeauna vom fi comparate cu fostele in tot ceea ce facem , incepand de la mancare la ...relatzii intime si la fel vom face si noi , ii vom compara mereu pe actualii cu fostii ... Chiar trebuie acceptata situatzia! Mai rau este atunci cand ei incearca sa-si reia relatzia , chiar si numai pentru o asa zisa partida de sex ... atunci nu mai exista scuza!
Raky
Postat pe 31 Iulie 2008 16:31
pffff...la urma urmei le suntem datoare fostelor pt k daca nu ar fi fost ele barbatii din viata noastra ar fi fost doar niste baietei neajutorti lipsiti de experienta...eu personal cred k doar faptul ca esti nesigura pe tine te face sa dai att de multa importantza fostelor...
jorjica_
Postat pe 1 August 2008 01:27
jorjica nu e vorba de nesiguranta dar....daca ei au ales sa se desparta si sa devina fosti......atunci asa sa ramana.
eu gandesc asa: daca sotul meu nu accepta NICIODATA sa stea cu fostul meu la masa...sa bea o bere.....sa-si ureze...noroc ,sanatate etc...(mi-a marturisit el)...atunci de ce sa ma puna pe mine face-2-face cu fosta lui....?
"ce tie nu-ti place....altuia nu-i face !"
imw25
Postat pe 1 August 2008 14:53
va multumesc tuturor pt cuvinte...stiu ca nu ar trebui sa fac un capat de tara, dar asta simt...si chiar asa...ei au ales sa fie fosti, atunci sa nu se mai intoarca in trecut. Multumesc din suflet!
lysutza1987
Postat pe 1 August 2008 18:51
Dragele mele, sunt noua pe aici, dar...dau oarecum dreptate fetelor ce-si fac grij pentru foste?! De ce? Pentru ca domnii nu ar trebui sa uite un fapt simplu: \"actualele\" sunt cele ce stau cu orele la cratitza, sau deasupra mesei de calcat, sau chiar... avand grija copiilor acestora!!! Asa ca nu trebui sa fii \"nesigura\" pe tine, ci pe el!
latzcuta
Postat pe 10 August 2008 18:18
Sa inteleg ca daca vin eu si spun ca am pastrat legatura cu toti fostii mei o sa fiu izgonita cu pietre sau nu ?

Pentru ca eu sunt FOSTA de care se sperie toate actualele fara nici un motiv pentru ca intre mine si ei exista doar o relatie de prietenie si ajutor reciproc atat.

Actualele ar trebui sa-si dea seama ce inseamna FOSTA , daca nu ar fi existat fosta tu nu ai mai fi actuala si nu ai mai fi alaturi de el corect ?

Daca e vb de o fosta de cativa ani de zile nu ai de ce sa-ti faci probeleme , daca e fosta de cateva luni da....atunci ai putea avea un motiv pentru ca in general intr-o relatie te certi si de impaci de cel putin 3 ori ....daca-l prinzi pe unul/una in perioada aia chiar nu ai ce face decat sa incerci sa-l faci sa o uite ,sa-i demonstrezi ca esti mai buna decat fosta.

Fostul meu prieten de acum 7 ani .....am pastrat legatura cu el,mi-a cunoscut toti iubitii si s-au inteles minuntat ,ne ajutam reciproc atunci cand avem nevoie unul de altul.

Iubita de anul trecut a lui a vazut o poza cu noi de pe vremea cand eram impreuna si de atunci i s-a pus pata pe mine ....ca nu stiu cum ma privea el in poza respectiva si ca ea nu e de acord ca noi doi sa ne mai vedem !
In conditiile in care cu o zi in urma aflase de la el ca-l imprumutasem cu doua mii de euro , ca a fost la fotbal cu iubitul meu si ca noi eram despartiti de SAPTE ANI .

Fata aia a zburat imediat cum a facut prostia sa-i ceara sa nu ma mai vada deloc......desi aveau o relatie de 6 luni de zile perfecta dupa cum credea ea.

Trebuie sa stii sa descoperi care fosta poate fi periculoasa si care nu .Eu nu faceam parte din categoria periculoaselor dar fata nu si-a dat seama de acest lucru.

iris_4_ever
Postat pe 10 August 2008 19:03
Imi cer scuze , mesajul meu nu se pupa cu intrebarea pusa de autoarea topicului
M-am grabit sa iau apararea fostelor si mi-am luat-o deja

Lysutza....ai dreptate sa te simti asa de vreme ce ati hotarat de comun acord sa nu mai tineti legatura cu fostii.
Ideal ar fi sa aflii in ce masura l-a ajutat in firma si daca nu exista o alta optiune la care sa apeleze ....in general cand intrii intr-o belea de oricare ar fi ea primul impuls este sa dai telefon persoanei care crezi ca te poate ajuta ....probabil ca de impulsul ala a ascultat si el.....
iris_4_ever
Postat pe 10 August 2008 19:43
stii ce cred? vorbeste si tu cu fostul tau sau cu fostii. invoca aceleasi motive ca si el sa vedem ce spune. daca se supara explica.i ca te.a pus in aceeasi situatie jenanta si pe tine si ca la fel te.ai simtit si tu. trebuie sa ii arati care sunt limitele. nu iti fie frica sa te certi cu el, eventual sa te desparti. o iubire adevarata nu are umbre si regrete, gelozii sau minciuni. gandeste.te ca s.ar putea ca ei sa continue asa si peste ceva timp sa te trezesti ca relatia voastra s-a destramat.

daca el nu vede in tine pe cineva de incredere, ibuita lui, jumatatea lui, degeaba pierzi timpul si incerci sa il convingi ca esti persoana potrivita pt el. cred k meriti sa intalnesti pe cineva care sa te iubeasca mai mult decat orice si care sa te respecte, sa nu minta "ca sa nu te supere". lol
elena_22
Postat pe 29 August 2008 11:35
da-i papucii
irsha87
Postat pe 29 August 2008 13:06
Imi amintesc ca si eu am avut o problema cu "fosta".

La inceputul relatiei pe care o am eu cu sotul meu aparea f des "fosta". Ba ca la 10 seara a fost jefuita in plina strada, ba ca trebuie sa mearga aproape lunar cu mama ei la doctor in alta localitate si nu avea cu cine decat cu sotul meu....etc.

Ne-am certat de multe ori pe tema asta. Tot timpul imi spunea ca ei si-au promis sa se ajute mereu, ca au avut o relatie de vreo 8 ani, ca sunt buni prieteni dar total incompatibili ca si relatie si ca nu trebuie sa imi fac griji.

Cu trei ani in urma am fost plecata din tara vreo 4 luni si cand am venit mi-am dat seama ca ei se vazusera si vorbisera la telefon foarte des. Sambata seara stateam in pat si il suna ea, cica, sa-l intrebe ce mai face. Si stateau si radeau la telefon cate un sfert de ora. Am mai gasit si un e-mail de la ea catre el si viceversa. Nu mai stiu exact ce cuprindea dar tot ce imi amintesc acum este ca el ii spunea ca "vom ramane mereu prieteni" sau ceva de genul...Am innebunit.

A urmat o lunga cearta prin telefon, el fiind la serviciu iar el tot timpul se purta de parca eu eram cea vinovata ca am crize. Mereu imi spunea ca nu-i place cand nu am incredere in mine, si cand ma simt amenintata de o persoana pentru care el nu mai simte nimic de mult.

As fi vrut sa nu mai fiu asa, dar pur si simplu nu puteam.

La un moment dat am primit un telefon de la ea pe un numar care fusese al lui. Cand mi-a auzit vocea mi-a inchis imediat. Atunci nu mi s-a parut a fi ceva nevinovat. Ma gandesc ca daca nu ai nimic de ascuns nu trebuie sa te feresti. In fine, m-am calmat, am asteptat pana seara sa o prind cand este relaxata si sa aiba timp toata noaptea sa reflecteze la ce-i voi spune.

I-am spus tot ce am avut de spus si i-am explicat ca daca vrea sa fie prietena cu sotul meu trebuie sa fie prietena si cu mine pentru ca noi nu avem decat prieteni comuni. Nu i-am spus sotului meu de aceasta discutie decat dupa vreun an. A recunoscut ca era curios cum de nu l-a mai sunat sa-i ceara mici favoruri si ajutoare. De fapt ea era cea care apela mereu iar el nu putea sa-i spuna..."stii, te rog sa nu ma mai suni, prietena mea e geloasa...".

Oricum de-atunci a disparut din peisaj, o mai vad uneori in trafic si tot ce stiu este ca e singura si acum.

O zi faina!

mariuca32
Postat pe 2 Septembrie 2008 08:51
Hmmm....fostul meu spunea ca are o prietena f buna( ma rog asa sustinea el)dar eu am crezut ca au fost iubiti,problema e ca el nu a recunoscut niciodata...am vazut niste poze cu el si aceea fata(amica)...si numai a prieteni nu aratau acolo
onuta81
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:42
stiu ca ma repet, dar aceeasi problema am avut-o si eu...dar din fericire am trecut peste acest inconvenient.

Dar trebuie sa recunosc ca problema venea din partea sotului meu si nu a "fostei", pentru ca atunci ne-am cunoscut, ei tocmai se despartise(sau ca sa fiu mai exacta, "ea ii daduse papucii")iar el era pur si simplu obsedat de ea. In toate discutiile noastre se facea referire la ea s, de aceea, ajunsesem sa fiu si eu la fel de obsedata.Si nu mi-a fost deloc usor....mai ales cand, atunci cand ne-am mutat impreuna si am reusit sa "intru" pe e-mail-ul lui, am aflat ca, o buna perioada de timp, el "lupta pe doua fronturi":imi trimitea si mie mesaje(in care imi spunea ca ma iubeste si ce norocos este ca m-a intalnit etc...)dar si ei (in care o implora sa se intoarca la el).
Dar si mai greu mi-a fost atunci cand, am fost prima oara la el acasa (locuieste intr-o alta tara, iar "fosta" e din Cluj), el ma astepta cu un teanc de fotografii cu ei doi(mai mult sau mai putin dezbracati)facute la mare..... Aici m-a deranjat mult atitudinea lui, faptul ca nu a fost discret....Dar pana la urma totul s-a terminat cu bine.
Concluzia, daca ai putina rabdare si putina incredere in tine, poti sa stergi amintirea "fostei" din capul lui....
marcumanuela
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:22
Neatza imi pare rau ca suferi stiu cum e nici nu vreau sa retraiesc mom alea....eu am avut de suferit din cauza fostei lui si a lui
..hai sa vezi dc..l-am cun pe fostul pe un hub unde eram operatoare si pe atunci era cu o tipa..in scurt timp i s au aprins calcaiele lui dupa mine insa eu nu am dorit sa il cunosc stiam ca b pe internet sunt cam smecheri si ma cam jucam ..nu stiam ca ma joc cu destinul meu:((( in paralel l-am cunoscut pe ceel care imi dau seama ca il iubesc cu adevarat Aug:( mi-e teama cred ca l-am pierdut de mult...deci sa nu va incurc cel care nu ma slabea de complimente si mail-uri ..mi-a pov intr-o seara ca rel lui nu e roza ca Madalina l-a inselat de f multe ori si ca i-a spus pt a 3 a oara ca e ultima data cand o iarta...in martie s-au despartit dupa ce el a gasiy msje la ea in tel"si eu te iubesc....etc etc" tipa si-a recunoscut vina insa el era hotarat "cik"de data asta...
Crede-ma nush dc am avut atata incredere in acest mare cretin care m-a mintit ...am crezut in el in cuv lui in suferintza lui pt ca suferea stiam ca a tinut f mult la ea...insa ea s-a cam jucat cu el...din pacate am facut greseala vietii pt care regret enorm:(( am pierdut 23 de ani intr-o sec ..m-am dariut unui mare mare cretin ...nu fac pe inocenta dar pt mn conta ca e primul meu b acum mi-e scarba de tot ce e legat de el m-a ranit peste masura:(...Aug ma cauta intotdeauna dar eu nu mai aveam ochi pt el pt ca ma suparasem cu ceva pe el si l-am sters din lista tel tot tot si il respingeam :(( el nu a incetat sa ma caute ..sa caute o explicatie dc ?...rel mea cu acel cretin a tinut fix 6 luni ...aruncand vina p mn ca sa aflu ca la nici o zi s-a intalnit cu fosta ca el crede in schimbarea ei..mare cretin:)) el EL care o facea c...a si o jignea de mama mama...oricum era dar din mom ce a fost cu ea trebuia sa stie in 3 4 ani idiotu cu cine se tavalea ..era o c de prima mana ..am cun si eu la o nunta ..am simtit tradare minciuna lasitate multe multe in timpul rel cu acel b si dupa nici nu ma gandeam la cele intamplate...si stiti cine mi-a alinat sufletul dupa ce cretinul ma ranise? Aug:((( el mi-a fost mereu alaturi mi-a trimis un mail ..in care ma intreba cum se simte sufletul meu si ca regreta ca s-a intamplat asa la 2 saptamani a venit in tara pt ca lucreaza in str (traning) mai are putin si termina :((( toate mom alaturi de Aug au fost unice mi-am dat seama ca el e :(((dar too late...cred ca ii dau dreptate nu l-am asteptat desi ii cam promisesem ..soarta a facut sa ma supar si sa refuz comunicarea cu el in plus:(el e la cativa km dist fata de mn si nu am crezut in vorbe...nu ai idee cat sufar ca am gresit ma suna imi trim msj cand poate insa mi-a spus ca vrea sa isi faca ordine in viata ..acum ma suna f rar sufar enorm insa am sa il iubesc neincetat este inger ..mi-a fost aproape a fost si este atent insa cred ca ii este si lui teama de a nu suferi implicandu se eu sunt orgolioasa si nu il caut nu ii trim msj de teama si sa nu il stresez sau sa creada ca sunt insistenta el..vrea sa isi faca ordine in viata nu?...nu gasesc raspuns ce sa fac cum sa ii castig increderea:( asa ca draga mea o fosta iti poate face viata calvar si maritata chiar ei pot minti ca nu se gandesc la ele...incearca sa ii testezi vorbele vezi daca se vede cu ea incearca sa faci ceva acum cat mai ai tp pt a nu suferi ca mine cred ca nu meritam asa ceva ai grija tu de tine daca nu e el poate iubirea ta adevarata e in alta parte
nu te inchide in rel cu el fi libera in gandire si nu pune suflet in msje decat daca e alertant nu dormi p o ureche lupta cu sentimentele si arata ca esti luptatoare arata-ti tie in primul rand ..sa ma anunti cum e ..take care scuze daca v-am deranjat
Un_chip_de_inger
Postat pe 7 Decembrie 2008 07:24
da... cam acelasi lucru am patit si eu. de doua ori! odata cu fostul meu, care jura ca e doar "prieten" cu o femeie maritata si ca doar "se ajuta" reciproc, ceea ce n-am inghitit niciodata... si a doua oara acum, cu actualul, care se pare ca nu poate sa o lase pe fosta lui mandruta sa se descurce singurica, de parca vezi d-ne, ar avea vreun handicap si nu ar putea sa faca lucrurile de una singura! in fine... am discutat cu el si pare sa fi inteles. vom vedea... macar vrea sa-si rascumpere greseala sa auzim de bine.
missalexandra
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:32
Buna tuturor!
eu am trecut printr-un inceput de relatie in care el era foarte bun prieten cu fosta, in plus aveau prieteni comuni. La inceput nu m-a deranjat dar am constatat ca ea era inca indragostita de el, iar atunci cand in viata lui aparea vreo femeie facea cumva sa ii desparta. Nu lipsea de la nici o iesire in grup cu noi,(eram cupluri, iar ea venea ca umplutura cu o prietena) iar el era foarte atent cu el, uneori ma neglija. I-am spus nemultumirea si l-am pus sa aleaga, a fost foarte dur, apoi ne-am despartit, dar nu regret pentru ca am intalnit un barbat care ma merita si....zilele urmatoare vom merge si la primarie.:) Concluzia este ca nu are ce cauta trecutul in viata de cuplu, chiar daca nu mai este nimicintre ei.(fara a fi geloasa)
miangeti
Postat pe 19 Decembrie 2008 20:18
De la: lysutza1987, la data 2008-07-29 11:59:40Am si eu o problema peste care nu stiu cum sa trec. Suntem impreuna de aproape un an, si inainte de rel noastra el a avut o relatie mai lunga. Acum, din cand in cand ea ii mai trimite cate un mesaj si la fel si el ei. Astezi am citit in tel lui un sms pe care i l-a trimis el ei cand eu eram plecata pt cateva zile. Ea i-a raspuns la mesaj, dar nu s-au intalnit. Mi-e f greu, oo visez noaptea, mi-e greu sa trec peste, mai ales ca la inceputul relatiei am hotarat sa nu mai tinem legatura cu fostii. Inaintea lui si eu am avut o relatiue f lunga, dar n-am mai vb nici macar o data cu fostul pt ca mi s-a parut lipsa de respect...El mi-a explicat ca i-a trimis mesajul acela pt ca il putea ajuta intr-o problema cu firma pe care o are. Ma doare si lucrul asta, pt ca eu m-am implicat in firma, am muncit cot la cot cu el si mi-am dat interesul sa mearga cat mai bine...Mi-a zis ca mi-a ascuns lucrul asta pt ca stia ca ma deranjeaza...dar eu nu mai pot avea incredere in el...ma simt tradata, ma simt mintita...ajutati-ma, va rog...



SI TU TRE SA FI NEBUNA SA NU II SPUI IN FATZA K TE DOARE CA TE DERANJEAZA AND SO ON.....FATA DRAGA NUMAI SUFERII ATATA...AM AVUT SI EU MOMENTE DASTEA DE DISPERARE, SI AM TRECUT PESTE ELE CU AJUTORUL COMUNICATIEI
alina_luminita
Postat pe 19 Decembrie 2008 21:39
Draga mea, daca aia fi citit ti-ai fi dat seama ca am discutat cu el...nu de COMUNICARE ducem lupsa. Cat despre problema, s-arezolvat cu mult timp in urma...am inteles ca eu sunt sufletul lui si acea fosta nu mai exista...am avut la un mom dat o discutie in care mi-a povestit tot ce ma interesa si am inteles ca nu am de ce sa-mi fac griji nici in ceea ce o priveste pe ea, dar nici de alta!

Seara buna tuturor si sarbatori fericite alaturi de cei dragi!
lysutza1987
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:38
De la: lysutza1987, la data 2008-12-20 21:38:17Draga mea, daca aia fi citit ti-ai fi dat seama ca am discutat cu el...nu de COMUNICARE ducem lupsa. Cat despre problema, s-arezolvat cu mult timp in urma...am inteles ca eu sunt sufletul lui si acea fosta nu mai exista...am avut la un mom dat o discutie in care mi-a povestit tot ce ma interesa si am inteles ca nu am de ce sa-mi fac griji nici in ceea ce o priveste pe ea, dar nici de alta!

Seara buna tuturor si sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

nu m am referit ca duci lipsa de comunicare ci k nu i spui i fatza ce te deranjeaza si etc.....
alina_luminita
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:10
NE MAI BANTUIE TRECUTUL? E CLAR CA MAI AU CEVA DE LAMURIT, MAI AU STELE IN PRIVIRE
nocturnalia
Postat pe 19 Ianuarie 2009 15:40
Uneori oamenii care s-au iubit hotarasc ca destinul lor e altul si pleaca...asta nu anuleaza prietenia care s-a creat intre ei si care ramane chiar daca pasiunea a murit.Am pastrat relatii cordiale cu toti cei pe care i-am iubit.I-am incurajat pe toti cei care au stat langa mine sa faca la fel.Nu cred in stergerea trecutului.Nu am incredere in oamenii care fac asta.Trecutul este o parte din noi.Am avut o singura data o problema legata de acest subiect,in care o "actuala" s-a folosit de niste mijloace subterane pentru a ma testa..Era o" fosta" care devenise "actuala".Mi-a venit sa rad.Eu eram cea care il incurajasem sa reia legatura cu ea.Pusesem o piatra la temelia relatiei lor.Nu e hilar sa devin un pericol in acest context?
Totul este relativ.Iar relatiile intre oameni se supun acestei legi.Ele nu se distrug in general din exterior ci din interior.Din neincrederea noastra,din comoditatea noastra,din neputinta noastra de a il lua pe omul de langa noi asa cum este,fara sa pretindem ca el s-a nascut din nou pentru noi,curat de amintiri si de regrete.
Cand iti deschizi dulapul te intampina haine noi si vechi.Iei camasa tocita,uzata plina de amintiri in maini,o privesti,iti amintesti,ti-e draga...o pui la locul ei si o imbraci pe cea noua .Nu e la fel si in viata?Ce am fi sau cine am fi fara toate experientele noastre?Fara toti oamenii care intr-un fel sau altul si-au pus amprenta asupra noastra?
blueariss
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:42
:"> Buna ma numesc Ana Maria si am o problema destul de grava zic eu :(..cu ceva timp in urma am observat ca imi este simpatic un baiat dar nu puteam face nimic pentru ca era cu cea mai buna prietena a mea ..m`am indepartat si totul a fost ok..apoi ei sau despartit , el s`a combinat cu alta si ea a ramas cu gandul la el , suferind ..Eu am inceput sa vorbesc cu el foarte mult de la amic la amic , si ne intelegeam f.bine..cand deodata mi`a zis ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mn pe viitor..normal k pe mn m`a incantat ideea dar el era cu alta si nu facuse nici o luna de cand s`a despartit de prietena mea.Am asteptat si fix la o luna mi`a cerut sa fiu cu el si n`am putut refuza pt k imi placea mult..Acum se aud tot felu` de zvonuri ca ar vrea sa se impace cu ea la toamna , si ma deranjeaza ..am vb cu el depsre asta si sincer nustiu cum sai iau reactia : ori s`a suparat ca asta.i adevaru ori s` suparat k nu am increderea in el ..sunt multe lucruri care se contrazic.si nustiu ce sa mai cred pt k ei mai vb prin smsuri si la telefon , bine k el imi zice si tocmai de asta nustiu ce sa mai cred..ajutati`ma , va rog
kudika312041
Postat pe 6 August 2010 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa fim din nou impreuna... 13 De la: pisicutza09 16 Iulie 2010 22:04
cum isi maresc adultii cercul de prieteni? 43 De la: the_girl_with_smiley_face 28 Martie 2015 14:13
Care e cea mai frumoasa amintire pe care o aveti cu iubitul vostru? 33 De la: adrianoo33 9 Noiembrie 2009 00:10
fetelor! ajutatzi ma! 7 De la: Kathara 29 August 2009 21:01
cum gasesti iubirea? 196 De la: roz5bule6lila7 20 Mai 2009 23:57