Setari Cookie-uri

fete plinute vs fete slabute:D

care sunt mai bune?si in ce domeniu?:D
lil_mariuk
Postat pe 29 Iulie 2008 18:05
:) cele plinutze:P sunt faine si cele slabutze... fiecare cu plusuri si minusuri:P

Postat pe 29 Iulie 2008 18:07
Votez tot pentru cele mai plinute; Cele "skinny" nu-mi provoaca prea multe idei; aaaaa...despre ce vorbeam? :-))
G_I_JOE
Postat pe 31 Iulie 2008 00:16
fetele slabe pt k arata mai bn
ho7princess
Postat pe 3 August 2008 07:49
nici prea slabe nici prea plinute.. alea potrivite, tocmai ,,bune,,

Postat pe 3 August 2008 08:22
nu cred ca greutate conteaza extrem de mult, ci atitudinea si felul in care stii sa te faci placuta.am o prietena plinuta , dar e are o fata atat de dragalasa si e atat de dulcica de`ti vine s`o papi :P important e sa te simti bine in pielea ta (desi suna a cliseu deja) iar daca nu esti multumita de fizicul tau sa nu te resemnezi ci sa incerci sa arati cum iti doresti.Orice se poate cu un pic de efort!
Kittynelle
Postat pe 4 August 2008 18:46
touche ,mon pusycat Puffilici !!!!.....

Postat pe 5 August 2008 02:12
Ouch...ati atins punctul sensibil cu tema asta. In general cand se discuta pe acest subiect se incepe cordial si degenereaza intr-o cearta. E la fel ca vesnica discutie cu blondele si brunetele. Se pare ca iubim competitia...grase, slabe, blonde, brunete, trebuie sa fim mai bune:)
Fun ar fi sa-si dea cu parerea aici reprezentantii sexului masculin pentru ca noi, evident, nu putem fi obiective.
Parerea mea...blondele, inalte, nu grase, dar cu ceva forme sunt cele mai tari...pt ca asa sunt eu, normal:)))
irinaandreia
Postat pe 5 August 2008 09:11
Ma simt bn cum sunt si sunt plinurta . Atat timp cat numeni nu ma jigneste si nu are treaba cu mine poate trai in cea mai mare aromnie cu mine. Sunt si eu om si cer respect ca si slabele. O dovada ca nu tot timpul conteaza ce greutate ai ci ce ai in cap ii ca lucrez la o companie care m-a angajat pt ce stiu si sunt ff apreciata de colegi si de sef. Asa ca dac sunt slaba sau plinuta nu conteaza pt mine atata timp cat sunt apreciata pt ce fac si ma simt bn cu oamenii din jurul meu.
De ex in weekend am fost la strand cu colegii si eu sunt singura pers plinuta din colectiv si am purtat si eu costum de baie si am stat la plaja si in plus nimeni nu m-a jignit si nu a facut misto de mine si ne-am inteles suuuper . Si nu in ultimul rand ne-am distrat de minune.
Asa ce conteaza daca esti grasa sau slaba important e sa te simti bine si sa fi happy
R3dAng3l
Postat pe 5 August 2008 12:27
Eu sunt happy
R3dAng3l
Postat pe 5 August 2008 12:28
De la: puiut88, la data 2008-08-05 12:28:29Eu sunt happy


bravo puiut, asa si trebuie.. Ca sa nu mai spun ca niciodata nu trebuie sa te gandesti ca cineva te-ar jigni numai pt ca ai cateva kg in plus.. Persoanele care recurg la astfel de nimicuri sunt demne de dispret

Postat pe 5 August 2008 12:38
mdap....
acum aproape un an eram plinuta.....78 kg la 1.75 cm....acuma am 64 kg....adevarul?
da,ma simt mai bine acuma,altfel stau hainele pe mine,altfel ma simt eu inside.coborasem cu kg pana la 59 insa eram f slaba,lumea ma oprea si ma intreba daca nu cumva sunt bolnava.
parerea mea?hmmmm,e bine oricum,iar ca o parere personala,plinutele sunt persoane deosebite,sunt bune si prietenoase.
va pup pe toate
matracucu
Postat pe 5 August 2008 13:08
salutare tuturor!
parerea mea este ca cel mai bine este sa-ti mentii greutatea in limite normale, si nu spun asta din punct de vedere la cum arati, ci doar ca nu face bine sanatatii...acum un an jumate aveam vreo 64kg la 1.60....mi-a fost foarte greu pana sa ma apuc de slabit, dar, vazand ca abia mai puteam face unele activitati ce altadata, am spus STOP!(mai ales ca pana la 20 de ani abia atingeam 45kg).Asa ca mi-am pus ambitie si intr-o luna slabisem vreo 10 kg....acum am 46kg, si fara sa fac vre-un efort...mananc ce-mi place oricand...aproape;)
va pup
moonlight11
Postat pe 5 August 2008 17:30
Zic totusi ca e o limita in toate dar nu asta e problema uni sunt grasi datorita unui metabolism care nu ii ajuta si uni slabi tocmai ca au acel metabolism bun.Nu zic ca nu se poate face ceva insa parerea mea e ca atunci cand esti gras nu iti e bine sanantatea intai si apoi sa fim onesti oricat de bine te simti in pielea ta tot vrei sa arati mai bine si atunci inseamna sa dai o lupta cu tine si sa ajungi in limitele normale.Si gras sau slab poti fi jignit oare conteaza asa mult aspectul sau noi am impus aceste norme?Oricum complexul exista datorita unor oameni din jur care au grija sa comenteze,dar ce conteaza e SUFLETUL si mai ales sa inteleaga ceilalti ca si acesta e un viciu si ca nu vor ei sa fie grasi si ca dau o lupta interioara cu ei insusi apoi cu mentalitatea oamenilor si mai ales a unor medici care au imediat replica "mananci ca un/o..."Asa ca daca esti gras sau slab nu are importanta pentru cei care te iubesc cu adevarat.Tot ce conteaza e sufletul si sa incercam un echilibru in toate.Toate cele bune.
kay_kay
Postat pe 5 August 2008 18:47
nu stiu cum se simt fetele grasute, dar eu stiu ca m-am simtit nu foarte bine fiind prea slaba...la 1,70m am avut 59 kg, eram ok, ma simteam bine din toate punctele de vedere. m-am imbolnavit si in 3 saptamani am dat jos 10 kg, aratam ca un schelet, sanii parca au disparut. Nu va pot descrie cat de disperata era, nu ca mi-am facut un complex din asta,dar nu ma simteam bine in pielea mea. Am fost si la medic, mi-a prescris vitamine, un regim alimentar consisten, dar mai mult de 51 macar sa crap eu ca nu am putut sa depasesc si au trecut deja 4 ani...m-am obisnuit cu ideea. desi am prietene care ma invidiaza ca sunt slabuta. cred ca de fapt pt o persoana conteaza inteligenta care nu se calculeaza in kg. asa ca, fetelor, simtiti-va bine asa cum sunteti, plinute sau slabute, sanatoase sa fim.

Postat pe 5 August 2008 19:34
ioi ~ ca am gasit sh tema asta ! eu cand ma uit in oglida...vad numai surplusuri dar cei din jur imi zic "cine tuu??grasa? du te mei... si sincer nu stiu daca o spun pt faptul ca imi sunt prieteni sau...chiar sunt... adika sunt unele sh mai slabe decat mne..sh arata WOW ! ;) asta e...poate ca o sa am sh eu ambitie sh o sa ma pun pe slabit...

Postat pe 6 August 2008 00:43
eu sunt exemplul real de femeie dolofana care se simte excelent in pielea ei !!!!.....si mai sunt si apreciata.....si iubita .....si respectata......si cei ce ma cunosc, stiu ca ce spun e adevarat !!!.....prietenii stiu de ce !!!!......

Postat pe 6 August 2008 00:53
etta tu nu esti plinuta esti normala eu sunt plinuta dar sunt bn asa cum sunt si cum ziceam ami sus ma simt ok
R3dAng3l
Postat pe 6 August 2008 16:41
ptr georgiana17
deci cred ca tu ai acasa o oglinda care te deformeaza !!!-daca pozele de la profil sunt ale tale...si daca te pui pe slabit, EU PERSONAL VIN LA TINE SI ITI TRAG O MAMA DE BATAIE!!!:)))stai in banca ta ca arati sooper
poop
moonlight11
Postat pe 6 August 2008 17:07
Dupa parerea mea fetele plinute intotdeauna vor fii avantajate decat cele slabe.Cele care sunt plinute au ceva mult mai frumos decat aspectul fizic .Este vorba de cel interior.Intodeauna sunt haioase si stiu sa se faca placute, in schimb celelate pot arata jalnic atat in interior cat si pe exterior.Sunt multe de spus la acest subiect insa ma opresc pentru ca nu vreau sa fac pe nici una dintre noi sa se simta jignita. Ideea e sa mancati sanatos si sa nu faceti prea multe excese in mancare care poate duce la obezitate sau sa muriti de foame dupa care sa fiti niste anorexice. Bucurati-va de viata si traiti fiecare moment pentru ca e scurta.
elli_dy
Postat pe 7 August 2008 13:36
Foarte dragut din partea ta ca zici asta


De la: elli_dy, la data 2008-08-07 13:36:01Dupa parerea mea fetele plinute intotdeauna vor fii avantajate decat cele slabe.Cele care sunt plinute au ceva mult mai frumos decat aspectul fizic .Este vorba de cel interior.Intodeauna sunt haioase si stiu sa se faca placute, in schimb celelate pot arata jalnic atat in interior cat si pe exterior.Sunt multe de spus la acest subiect insa ma opresc pentru ca nu vreau sa fac pe nici una dintre noi sa se simta jignita. Ideea e sa mancati sanatos si sa nu faceti prea multe excese in mancare care poate duce la obezitate sau sa muriti de foame dupa care sa fiti niste anorexice. Bucurati-va de viata si traiti fiecare moment pentru ca e scurta.
R3dAng3l
Postat pe 7 August 2008 16:22
elli dy nu vreau nici eu sa te supar, dar nu cred ca femeile se impart in slabe si neinteligente sau rele si plinute, destepte si cele mai de gasca. imi pare rau ca te dezamagesc, dar nu-i chiar asa. nu uita ca padure fara uscaturi nu exista!personal am prietene si plinute si slabute, dar niciodata nu le-am judecat asa ca tine.

Postat pe 7 August 2008 19:53
Fetelor , trageti o privire pe http://glamclothes-issabel.blogspot.com/ poate va incanta ochisorii ceva si va luati la un pret de "chilipir" . o zi frumoasaa!
blair
Postat pe 8 August 2008 12:13
.Asa ca mi-am pus ambitie si intr-o luna slabisem vreo 10 kg....acum am 46kg, si fara sa fac vre-un efort...mananc ce-mi place oricand...aproape;)
va pup scuza-ma.moonlight11.dar fara bisturiu,asa ceva e posibil doar in visele tale!hai sa nu exageram|......
anka_wgb
Postat pe 20 August 2008 00:54
Mie imi plac fetele potrivite,nici prea grase,nici prea slabe.In primul rand ma uit sa aiba un chip placut.Daca nu-mi place fata ei,nu ma mai intereseaza restul.
nickpop
Postat pe 27 August 2008 19:28
sunt ok ambele. dar ma refer strict la plinute nu la grasute, aceiasi chestie este si pt slabute nu slabe.
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 15:19
cobra, ba nu exagerez deloc!!am si poze ca sa iti demonstrez ca am dreptate!si fara nici un bisturiu!!!doamne fere':)) mie-mi e frica si sa-mi fac gauri in urechi, apai de alte alea
moonlight11
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:32
Te referi ca tre sa ne exprimam parerea intre greutatea normala dar spre slaba si grutatea normala dar spre grasa.
Eu am avut 56 de kg la 163 inltime si acum am 50 de kg . Unele persoane imi spun ca imi statea mai bine la 56 altele la 50 ca arat f bine.
Eu consider ca e important cum te simti u bine si deasemenea sa ai si niste forme.Sa nu fi fata snur.
Iar barbatii au gusturi diferite, unora le plac grasutele altora cele slabe .
dafffne
Postat pe 27 Septembrie 2008 00:52
Mai bune sunt cele plinutze, credeti-ma; I know what I`m talking about.

Postat pe 27 Septembrie 2008 13:28
De la: rfbercaru, la data 2008-09-27 13:28:36Mai bune sunt cele plinutze, credeti-ma; I know what I`m talking about.


de nu incerci sa te explici un pic risti sa nu te faci inteles..
dafffne
Postat pe 27 Septembrie 2008 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea- un subiect vesnic discutat...dar cum ramane cu inima care pulseaza la cote maxime? 15 De la: geo_x 14 Iunie 2009 16:26
mesaj important 1 De la: albe_beea 5 Februarie 2009 15:24
de ce m-am ingrasat? 29 De la: ionelcrestez 28 Februarie 2009 22:48
inghetata ingrasa ??? 28 De la: Maddie7even 24 August 2011 12:54
Hidrateaza-te cu vinete 1 De la: dianana 18 Iulie 2008 18:13