Setari Cookie-uri

Diferenta de varsta.. si nu numai...

citez :,,pe lista cu parti negative nu am decat diferenta de inaltime si gandul ca un eventual copil nu ar iesi asa de.. reusit; diferenta de varsta nu ma deranjeaza asa de mult...sau cel putin nu acum; dar ma mai gandesc ca exista totusi un Dumnezeu care nu ne lasa... si ma rog sa imi limpezeasca gandurile...ca drept sa spun sunt cam vraiste acum;''


nu este obligatoriu ca copiii sa va mosteneasca pe voi; PARINTII MEI au in jur de 1.70m.= fratele meu l-a mostenit pe bunicul din partea mamei si are 1.85m, chiar peste. parintii mei au ambii achii caprui= eu si fratele meu avem ochii albastrii mosteniti de la bunica din partea tatalui; ....si lista e lungaaaaa... avem putine asemanari fizice cu parintii. (asta in cazul nostru), asa ca nu mai preconiza tu cum va arata copilul vostru (fizic vorbind), ca nu se stie ...

si ca sa raspund la intrebarea principala a topicului, ... cred ca din moment ce ai pus problema asa, nu-l iubesti indeajuns, ...efectiv cauti sa te convingi ca merita sa risti din respect ptr tipul asta, sau din considerente numai de tine stiute, cert e ca nu-l iubesti...
edviga
Postat pe 6 Octombrie 2008 17:27
daca s-ar fi gandit la acest aspect si Romina din Italia sau Columbenii ar fi fost cu 2 copii mai putin pe pamant... si atunci tu de ce iti faci? crezi ca Moni si cu Iri si-au facut prea multe griji din aceasta cauza?... sa fim seriosi... daca vreti copii noroc si sanatate ca-i mai buna decat toate...
mitzura
Postat pe 7 Octombrie 2008 18:28
eu am avut aceeasi problema la inceput...m-am regasit in ceea ce ai scris tu...am avut o relatie de un an de zile in care el dadea totul pentru a ma face sa-l iubesc insa eu nu puteam sa-i spun k il iubesc ceea ce l-a dus cu gandul k eu nu-l iubesc...iar dupa o pauza de o luna nu am mai putut si l-am sunat...afost prima data in care i-am spus un te iubesc cat se poate de sincer si din toata inima...iar de atunci simtea k il iubesc mai mult decat ma iubeste el...si simteam k sunt pe zi ce trece mai indragostita...nu conteaza inaltimea chiar deloc...e doar un complex de-al tau pe care trebuie sa-l ignori...nu te mai gandi ce vor spune cei din jur...gandestete si fa totul k sa-ti fie tie bine....k dak nu...o sa regreti mai tarziu...
ionutzaaa
Postat pe 13 Octombrie 2008 15:55
Hihi...stiu k nu sunt in masura sa spun prea multe la varsta mea...dar recent am fost cu un baiat mai mare cu 4 ani dkt mn...si totuji scund....nuj dak era mai scund k mn...mie asa mi se parea dar prietenele mele imi spuneau mereu k nu e asa....revenind la subiect...la inceput a fos mai greu..p urma nu m-a mai interesat d nimic...era superb...acum nu mai sunt cu acel baiat...am ajuns la concluzia k nu merita....iar acum sunt cu un baiat mai mic cu 2 ani=))=))=))...kre este mai inalt dkt mn...c sa spun...ditamai rasturnarea d situatie:D:D
Meekitapoo
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:08
Cred ca nimeni nu ar putea sa-ti spuna ce sa faci. Nimeni nu poate sti mai bine ca tine. Ce pot sa iti spun insa din experienta mea este ca atunci cand este persoan potrivita sti lucrul asta. Mi-au spus simie altii si am crezut ca e poveste dar se dovedeste a fi adevarat.
Eu am iubit de mai multe ori in viata dar mereu imi puneam problem daca o fi sau nu fic e trebuie. Pana la urma cand l-am cunoscut la 35 de ani am stiut ca el e.
Katze
Postat pe 22 Noiembrie 2008 02:21
in primul rand va salut...sunt noua aici...si ceea ce m-a facut sa postez este singurateate deoarece avand o relatie ascunsa nu am cu cine vorbi si nici cu cine ma sfatui...povestea mea a inceput in vara in luna iunie cu un barbat de 39 de ani,eu am 18.partea urata este ca el e si profesorul meu.am avut o vara f frumoasa,el si-a lasat prietena pt mine in vara,eu prietenul in toamna.ne-am indragostit unul de altul totul e frumos.imi spune ca ma iubeste,il cred.si il iubesc mult.la scoala totul e ok...pt k dupa ore ne vedem.in ultima vreme ne-am cam certat pt ca eu sunt ff posesiva iar el este foarte ocupat,este regizor si actor...si mai sunt si ff geloasa iar asta il supara.stiu ca nu ma inseala pt k ma iubeste prea mult...dar lipsa lui de timp ma omoara...imi spune ca trebuie sa il inteleg pt k cel mai important e ca ne avem unul pe altul in suflet.ce sa fac?

Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:21
Sa nu iti faci probleme....vei ajunge sa va iubiti la nebunie !!!

Postat pe 25 Ianuarie 2009 07:57
Buna dimineata tutror !!

Postat pe 25 Ianuarie 2009 07:59
Fa ceva. Incearca cu munca voluntara, ajuta unde e nevoie de ajutor.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 08:13
Buna fetelor...si eu sunt in situatia multora dintre voi...am un prieten mult mai batran ca mine cu care vreau sa ma casatoresc
ne potrivim de minune si nu vrem niciunul sa ne departim....
ce mai conteaza in ziua de azi varsta...conteaza intelegerea...iubirea.....
el ma iubesti din toata inima si eu tin la el sper sa-l iubesc si eu mai tarziu
el stie de asta si nu se supara pe mine....are multa ingaduinta cu mine si e f. bun cu mine
imi face tot ce vreau eu pe placul meu
Mai tarziu o sa va povestesc mai multe acum va zic noapte bunaa

Postat pe 3 Februarie 2009 21:58
Draga mea,
am 51 de ani si am trait o multime de experiente. In general mi s-au intamplat lucruri despre care credeam ca MIE NU MI SE VOR INTAMPLA!
Lucrurile sunt in esenta simple: tu iti traiesti viata TA, nu a parintilor, vecinilor, prietenilor. Alegerea unui partener dupa calitatile fizice inseamna multe superficialitate, si probabil influenta nefasta a" modelelor" care ni se ofera peste tot. Nu conteaza cum se uita altii la tine, sau la voi, conteaza doar cum te simti TU cu EL. Asta e esenta, asta vei gasi seara acasa cand vii obosita, descurajata, nervoasa, frustata, si cu omul acela vei dori sa poti discuta, sa te inteleaga, sa te asculte.
Asa ca decizia ia-o singura, si asuma-ti-o. Lumea pana la urma se obisnuieste cu orice, si gaseste mereu alte subiecte de criticat. Te poti indragosti nebuneste de un barbat "macho", poti avea experiente intime intense, dar care TREC REPEDE, si de obicei lasa in urma lor doar suferinte , amaraciune si lipsa de respect pentru propria-ti persoana.
Asa ca alege tu ce e mai bine pentru TINE. Iti tin pumnii sa faci alegerea cea mai buna, oricare ar fi aceea.

Numai ganduri bune,

Adriana
eladriana
Postat pe 5 Februarie 2009 23:18
vreti sa faceti o surpriza placuta cuiva drag?vreti o felicitare personalizata de valenine's day?sau sa daruiti un videoclip format din pozele voastre si melodia voastra preferata?nimic mai simplu.cautati-ma si nu veti regreta.
gabriela_35ct
Postat pe 6 Februarie 2009 01:28
din cate spui reiese ca ti-e rusine cu el...deci de iubire...nici nu poate fi vorba!cauta in tine adevaratul moriv pt care esti cu el...daca e unul uman,ramai ;dar daca nu,ci pur material sau mai stiu eu ce altceva,pleaca...nu irosii timpul dealtfel atat de pretios...poti sa treci fara sa sti pe langa adevarata ta pereche...e doar un sfat
popa_adeluta
Postat pe 14 Februarie 2009 23:59
MDA...............TRE SA TE GANDESTI FFF BN CE O SA FACI......ORICE DECIZIE A TA S AR PUTEA SA FIE DUREROASA PT EL.DAR NICI SA TRAESTI CU INDOIALA IN SUFLET NU I BN.SPUI CA NU II IMPARTASESTI PE DEPLIN SENTIMENTELE.........ATUNCI?TRE SA DICUTAM.....
butterfly_sound_of_love
Postat pe 16 Februarie 2009 09:47
in anii de liceu am avut un coleg care era indragostit lulea de mine.era foarte atent cu mine nu stia ce sa-mi faca si ce sa-mi ofere numai ca sa fiu prietena lui.toate bune si frumoase,dar era un tip uratel(si vreau sa fiu blanda).nu pot spune ca am profitat de el dar am iesit de cateva ori cu el in oras iar comentariile care sa faceau in urma noastra imi umplea inima de amaraciune(pentru el).imi era mila sincer de el.se vedea ca era topit dupa mine.dar intr-o zi una din bunele mele colege a avut taria sa-mi spuna exact asa: cum poti sa iesi cu el nu vezi cat esti de frumoasa si cum arata el? cred ca asta ma facut sa deschid ochii mai bine ...........si atunci s-a produs reactia.am terminat liceul ,a plecat in armata,imi scria ,ma cauta de cate ori venea in permisie..........dar simpatia mea pentru el disparuse de mult.pana intr-o zi cand i-am spus sa nu ma mai caute.a fost baiatul care a plans pentru mie.stiu ca l-am ranit si nu as fi vrut sa fiu in pielea lui atunci dar.............vreau sa spun ca ma felicit draga mea ca nu am facut acel pas(pentru ca la un moment dat ma cerut in casatorie) altfel as fi regretat cu siguranta.m-am gandit ce copii se vor naste? ma gandeam daca seamana cu el ? ce ma fac?si nu putine sunt intrebarile.pot spune ca m-am intalnit cu el dupa ani..........si varsta si-a spus cuvantul asupra lui.am 42 ani si inca arat foarte bine(spun cei din jur) si ma felicit ca am ales barbatul potrivit si am un copil minunat ! orice sentimente ai avea pentru cineva totusi........te uiti putin si la fizic.orice ar spune cineva .........o relatie se bazeaza in primul rand pe sentimente dar trebuie sa te gandesti si pentru mai tarziu.....cel putin asta am simtit eu.......si nu m-am inselat! deschide ochii si pana la urma............tu esti cea care hotarasti! multa bafta
kudika001317
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:18
Frumusetea sta in ochii celui care priveste!... sau, mai curand , in inima lui! Daca tu il iubesti , si el te iubeste, ar trebui sa fie de ajuns. Inciuda la orice si oricine. Scuza-ma ca o sa-ti dau un exemplu mult mediatizat, peste ocean si in Europa...Parca Tom Cruise nu e scund? si e cu 20 de ani mai batran ca nevasta-sa....Toata lumea ii vorbeste, si nu de bine... ei si? isi au viata lor, si probabil ca sunt fericiti....si exemple mai sunt multe..Mult noroc ! si multa fericire!
arielle
Postat pe 28 Aprilie 2009 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
REEDITARE....AJUTOR. SUNT DISPERATA! 74 De la: kudika_27273 30 Ianuarie 2013 17:03
Iubire imposibila 23 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:46
iubire? 64 De la: MONYK_ADRIANA 28 Aprilie 2009 08:59
Violenta parintilor asupra copiilor 9 De la: Barbie30_ 1 Aprilie 2011 12:01
barbatul din vis 34 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:38