Setari Cookie-uri

Ce fel de rimmel...sa folosesc?

turbo boost si l'oreal double extension imi plac si mie foarte mult.... si nu sunt nici foarte scumpe ;) mie una nu mi se pare normal sa dau exagerat de multi bani pe farduri! si cu toate astea, mereu sunt apreciate modurile in care ma fardez ;)
mimish
Postat pe 18 Octombrie 2008 23:38
cine a zis ca rimelul de la avon e apa chioara?.....probabil fetele care folosesc numai marci scumpe va spun ca super strong mascara de la avon e suuuuuuuuuuuper..........am plans ,m-am spalat pe fata doar cu apa si a ramas la locul lui..........asa ca........si nici nu e scump.........
elenaalina
Postat pe 19 Octombrie 2008 06:39
Eu folosesc Masterpiece de la Max Factor si sunt foarte multumita de el,da volum si separa genele...e super OK!
Ally23
Postat pe 19 Octombrie 2008 08:42
eu am folosit mai multe tipuri si mi se pare f bun cel d la oriflame wonder lash mascara(e f bun intr-adevar) si e si f bun la pret e aqm la reducere cu 10 lei, si cele de la bourjois..as vrea mai multe detalii cine stie,despre telescopic, as vrea sa-l incerc, dar vreau mai multe detalii
elyelena
Postat pe 19 Octombrie 2008 11:09
mie mi se potrivesc foarte bine cateva marci: RIMMEL (EXTRA SUPER LASH), MAX FACTOR (MASTERPIECE), iar de la REVLON "3D EXTREME"
arina_rbk
Postat pe 19 Octombrie 2008 13:31
Poti incerca cu siguranta SUPERFULL MASCARA de la AVON,pretul variaza de la catalog la catalog de la 15 lei la 18 lei, e super bun,da volum,le rasuceste,nu curge,cele care critica marca avon prima in romania in vanzarea cosmeticelor cred ca sunt doar fete de bani gata ,care prefera sa arunce cu banii pe marci scumpe numai de dragul marcii in loc sa faca o economie si sa se multumeasca la bani mai putini cu acelasi efect.......
mai e si faza ce daca au toate de la avon,sa am si eu?eu is mai presus de altele,,,,,,,,,,,,,,,,fite ,fite fetelor!
sdanaioana
Postat pe 19 Octombrie 2008 14:10
Eu folosesc de la YVL cel pentru volum si este foarte bun! dar am si max factor si dior si chanel toate pentru volum! Eu cu toate ma impac bine!

Postat pe 19 Octombrie 2008 14:18
scuze eu sunt sotia! am intrat pe aici intamplator!

Postat pe 19 Octombrie 2008 14:19
Eu mi-am luat unul de la Faberlic cu minerale si sunt foarte multumita.
carmen_moga
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:14
fetelor, tot respectul, dar incercati sa va promovati cataloagele hemel in alta parte! si eu sunt repreyentant oriflame si avon si refan si nu promovez niciun produs! puteai sa spui ca esti multumita de el, nu era nevoie sa iti faci reclama aici dandu-ti mail-ul ...e ca si cum ai zice:"da-mi un mail, sa iti vand un rimel!"
mimish
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:58
aici e un forum unde ne expunem parerile si experienta, nu unde ne vindem produsele......
mimish
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:59
asa e

Postat pe 21 Octombrie 2008 10:46
asa e

Postat pe 21 Octombrie 2008 10:50
De la: ankutza20, la data 2008-10-20 18:36:25exact asta a fost si scopul..pt cele interesate sa ma contacteze..pt k se gaseste foarte greu iar aceste produse nu au reclama si nu stie lumea de ele fiind de putin timp pe piata din romania si de o calitate exceptionala la preturi imbatabile pt produse naturale( produsele de machiaj sunt 70% naturale, nu au avut cum sa le faca 100%) iar cele care cunosc firma si produsele stiu la ce ma refer ....



Da draga mea, dar interesul tau e sa vinzi cat mai multe produse! Lasa producatorii sa plateasca pentru reclame; daca ei nu o fac cum vrei sa le faca reclama? E logic! Asa ca nu e treaba ta sa le faci reclama aici, nu vreau sa te superi pe mine sau sa o iei ca pe o rautate ca nu e! N-am nimic cu tine!

cat despre rimel, folosesc mai multe, chanel, dior, YSL, max factor sunt f bune si n am probleme cu genele pentru ca le fac tratament din cand in cand! folosesc tratamentul pentru gene si sprancene de la Foltene! sunt f multumita, le regenereaza si le hraneste!
puffulete
Postat pe 21 Octombrie 2008 10:54
Eu folosesc Lash Stylist de la Maybelline. Imi place ca-mi separa genele si mi le curbeaza.

Postat pe 21 Octombrie 2008 12:45
Ce faci ancuta20,te contrazici singura?pai ori sunt fata draga 70% naturale,ca nu le pot face 100 % ori sunt 100%?decat asa reclama contradictorie,mai bine lasa-ne!si cat costa totusi un rimel?zici ca sunt ieftine,dar nu dai pret?si ce are avon?crezi ca degeaba au ajuns prima firma din lume in vanzarea de produse cosmetice?si au peste 5 milioane de reprezentanti?daca vrei sa castigi incredere si respect pt firma ta naturala atunci te rog invata sa faci concurenta loiala si cinstita,nu da cu piciorul intr-o firma care si-a castigat incredere pe merit.Eu ma multumesc cu comisionul meu de 30% la avon,macar e cunoscuta firma si foarte multe persoane indragesc produsele lor,fie ele si nenaturale ,ca ale tale,dar macar nu ma contrazic singura in dorinta de a face un ban.
sdanaioana
Postat pe 21 Octombrie 2008 22:45
De la: lookinforu, la data 2008-07-31 17:31:34As avea si o intrebare...Ce rimmel folositi?

Vreau un rimmel care sa-mi placa dar pana acum nu am gasit nimic sa-mi convina...

Mie imi place xxl curl power de la maybelline, sau rimmel de la channel,artdeco etc. Schimb firmele deoarece îmi face placere sa merg la douglas sa cumpar si sa incerc ceva nou
Trebuie sa incerci pana gasesti ce ti se potriveste tie si arata la tine frumos.

De la: ankutza20, la data 2008-10-21 16:22:34Firma Hemel este cu totul diferita de cele gen AVON sau Oriflame, ea nu face reclama la TV sau ziare sau in alte parti..singura reclama e cea facuta de reprezentanti si colaboratori..pt asta suntem noi platiti...doar nu avem comision 50% pe degeaba..asta e politica firmei. Si pe langa ineteresul meu de a face vanzare si cat mai multi clienti...ideea e sa ajut lumea pt k aceste produse sunt naturale 100% facute pe baza de plante medicinale si miere de albine, avand efecte terapeutice si de vindecare a unor probleme . Numai bine!


OMG nu ia ajuns faima peste granita celor 3 tari unde este vânduta deci nada pentru mine.
Si de alte fete nu îti fa grija - vezi ca se descurca ele foarte bine si fara reclama .

Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Octombrie 2008 01:07
bravo fetelor,frumos va sta cand va certati! si celor care spun de altele ca isi fac reclama la produse,nu era vorba despre ce rimmel sa folosim?.....daca nu am spune care ni se pare noua mai bun atunci de unde sa stie lumea ce sa cumpere?!..sa stiti ca nu intodeuauna ce e mai scump e si mai bun,dar exista cazuri in care pretul reflecta calitatea.........pun pariu ca daca o vedeta sau mai multe de cinema ar folosi numai avon sau oriflame,preturile ar creste,si toata lumea hop pe ele(produse)...ca doar le folosesc si vedetele.......eu de avon n-am fost dezamagita niciodata....precizez ca nu sunt reprezentant...am incercat si produse cum ar fi de la firma channel,dior,lancome,etc.........nu pot sa spun ca nu sunt bune,dar in comparatie cu pretul.....eu oricum tot cu avon raman,desi am produse si de la faberlic,oriflame,abc cosmetics.va pup si nu va mai certati atata!
elenaalina
Postat pe 22 Octombrie 2008 17:43
Nu ne certam deloc,ne mai contrazicem,daca era vorba de rimel la ce sa amintim de creme,uleiuri si altele.Daca e asa buna firma ma bucur,oricum e un pret dublu fata de un rimel pe care il folosesc eu,dar na al meu nu e natural,dar cum nu-l folosesc zilnic,nu are ce rau sa-mi faca,ca odar nu e produs alimentar.
Acum fiecare foloseste ce vrea si ce isi permite.
Eu raman cu Avonul.tie ancuta20 succes cu firma ta,la noi in zona nu am auzit de ea.
Ar putea si ei sa faca o reclama la tv daca sunt asa buni....
sdanaioana
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:09
De la: elenaalina, la data 2008-10-22 17:43:31 bravo fetelor,frumos va sta cand va certati! si celor care spun de altele ca isi fac reclama la produse,nu era vorba despre ce rimmel sa folosim?.....daca nu am spune care ni se pare noua mai bun atunci de unde sa stie lumea ce sa cumpere?!..sa stiti ca nu intodeuauna ce e mai scump e si mai bun,dar exista cazuri in care pretul reflecta calitatea.........pun pariu ca daca o vedeta sau mai multe de cinema ar folosi numai avon sau oriflame,preturile ar creste,si toata lumea hop pe ele(produse)...ca doar le folosesc si vedetele.......eu de avon n-am fost dezamagita niciodata....precizez ca nu sunt reprezentant...am incercat si produse cum ar fi de la firma channel,dior,lancome,etc.........nu pot sa spun ca nu sunt bune,dar in comparatie cu pretul.....eu oricum tot cu avon raman,desi am produse si de la faberlic,oriflame,abc cosmetics.va pup si nu va mai certati atata!



Eu am fost dezamagita de avon de foarte multe ori. am patit o si cu un ruj, si cu un tus de ochi, si cu un rimel si cu un fond de ten asa ca m am lecuit de avon! Singurul produs care imi place foarte mult de la ei si pe care il folosesc sunt perlele bronzante atat! aa si lacurile de unghii si ojele! ca sa nu mai zic de creme de geluri de dus de masti si etc ce or mai avea ei nu mi plac sub nici o forma!
puffulete
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:25
cumparati de la Faberlic.Nu o sa va para rau.

Postat pe 25 Octombrie 2008 14:16
EU FOLOSESC DE LA LOREAL TELESCOPICU SI SANT FOARTE MULTUMITA DE EL. INAINTE FOLOSEAM UNUL DE LA ORIFLAME 500%VOLUM SI ERA FOARTE BUN. NU STIU DACA ACUM SE MAI GASESTE.INCEARCA UNUL DINTRE ELE. SANT BUNE AMANDOUA.
rosaura83
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:29


Eu am incercat absolut toate produsele gasite in magazinele luxury si number one pentru mine si pentru toate cele carora le-am recomandat:
Effet Faux Cils frrom Yves Saint Laurent
Este cel mai bun !!!!!
Pacat ca se gaseste fff greu la noi .. eu mi-l iau mereu "de afara" ... pe aici, prin buc, se gaseste pe albastru si maro ...

Incercati-l si nu veti regreta
annne_marrrie
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:43
eu folosesc MISS SPORTY XXL LONG si LUMINELLE MASCARA ULTRA-VOLUME de la YVES ROCHER sunt foarte multumita de ele.
ETE_EU
Postat pe 3 Noiembrie 2008 14:05
eu flosesc rimelul de la volum express turbo bust si am genele super chiar imi place
onitza_dorutzu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:44
Rimel dublu de la Incarose My Eyes; nu este doar un rimel, este si un tratamentde infrumusetare, hraneste genele si le face mai rezistente. Are un capat cu baza de machiaj care acopera genele, le protejeaza, le intareste, le da volum si le alungeste ; la capatul celalalt este rimelul propriu-zis.Din pacate, nu este disponibil decat pe negru. Folositi-l si veti observa diferenta imediat! Pentru detalii eveline_med@medintex.ro
eveline_med
Postat pe 19 Noiembrie 2008 12:01
De la: eveline_med, la data 2008-11-19 12:01:03Rimel dublu de la Incarose My Eyes; nu este doar un rimel, este si un tratamentde infrumusetare, hraneste genele si le face mai rezistente. Are un capat cu baza de machiaj care acopera genele, le protejeaza, le intareste, le da volum si le alungeste ; la capatul celalalt este rimelul propriu-zis.Din pacate, nu este disponibil decat pe negru. Folositi-l si veti observa diferenta imediat! Pentru detalii eveline_med@medintex.ro


Unde se gaseste?
kitty_
Postat pe 19 Noiembrie 2008 12:13
nu se gaseste in magazine; este importat direct din italia de firma med-intex; pentru comanda sau detalii eveline_med@medintex.ro
eveline_med
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:01
supper shock de la Avon.
anonim12345
Postat pe 25 Noiembrie 2008 19:54
eu folosesc lash architect carbon gloss...e super bun....si oricum cele de la loreal m-au multumit intotdeuna...
bubutzu
Postat pe 11 Decembrie 2008 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA...TUTUROR.... 5 De la: FLORY_DULCIK 27 Noiembrie 2009 19:25
Vand farduri BarryM Anglia 1 De la: Beautybylily 6 Februarie 2010 00:50
Machiajul ochilor, ochi albastri...... 67 De la: anca_buzea 25 Mai 2010 21:27
Cat de mult iti plac produsele cosmetice? Sondaj 1 De la: Korina82 5 Octombrie 2011 10:16
make up for your 2 De la: olguzza 11 Martie 2013 19:08