Setari Cookie-uri

va rog un sfat

cu tipul cu care sunt in momentul de fata, cand l-am cunoscut am crezut ca va fi o simpla aventura, dar acum, simt ca il iubesc cu adevarat, as face orice pt el, e cea mai sincera persoana din cate exista, nu m-a mintit niciodata cu absolut nimic, e foarte sincer si asta doare, e insurat, dar nu din iubire, la intrebarea asta nu a vrut sa imi raspunda , de ce e cu tipa respectiva, a zis ca voi afla la momentul potivit, problema este alta, ne vedem o data p saptamana, sau si mai rar, cum avem timp, mereu ii spun ca il iubesc ,, de cate ori il intreb, daca ma iubeste, imi zice, iubita tin la tine, nu pot sa mint ca te iubesc, si asta ma doare:( , oare ce sa fac? daca ma inseala, imi spune, ce a facut cum a facut, eu il ascult si zambesc dar ma doare mult :( am incercat sa ii explic ca il iubesc, dar nu ma crede :(( ce e de facut? as vrea sa il pot uita... ce sa fac??? :((( vreau sa fiu langa el toata viata, dar asta nu se poate, mi-a spus ca vrea o familie un cpil, si i`am zis in gluma, ca nu am de gand sa ma marit , hai sa ne casatorim, si mi`a spus ca asta nu se va intampla niciodata ca nu ma merita, eu nu vreau sa fac copii, el isi doreste f mult un baiat... ce pot sa fac???? vreau sa stu cum sa il uit :((((
buburuza1
Postat pe 31 Iulie 2008 23:25
Te inseala cu cine ? cu sotia lui cumva ?
Nu te merita dar se vede cu tine si iti alimenteaza iubirea ?
Il uiti simplu : intrerupi orice legatura cu el si gata !
iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 23:42
ar fi bine daca m-ar insela cu sotia, ar fi super ok... cu toata lumea, cu toate curvele...
Am incercat sa il uit, acum de exemplu, l-am sunat, ca vroiam sa ii aud vocea, si era cu 2 tipe in masina, l-am intrebat ce face... pur si simplu, el imi zicea, iubita sti ca te iubesc, i`am zis stiu, dar ce e cu tipele acolo, a zis ca se distreaza atat....mi-a zis te iubesc iubita, iubitul tau te iubeste si sa gandeste la tine si vorbim noi, Il iubesc mult, dar sinceritatea lui ma face sa sufar mult, mai bine imi zicea, nu pot sa vorbesc ca sunt cu niste baieti, undeva, sau orice alceva De ce merit oare toate astea???
buburuza1
Postat pe 1 August 2008 00:03
Cred ca glumesti
iris_4_ever
Postat pe 1 August 2008 11:37
Din punctul meu de vedere... vad un viitor, daor din punct de vedere sentimental....

Postat pe 3 August 2008 18:03
Sorry, la cat sunt de ametita.... relatia din punctul meu de vedere... are viitor doar din punct de vedere sexual, in niciun caz sentimental, sorry pt greseala

Postat pe 3 August 2008 18:04
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-01 11:37:13Cred ca glumesti



In niciun caz nu glumesc....
buburuza1
Postat pe 3 August 2008 18:06
Pai...el e casatorit, iar tu esti una din amantele lui. asta e cel mai simplu raspuns. e cam greu sa ai incredere si sa tii la o persoana ca asta. daca te iubeste, de ce nu renunta la celelalte? brighy are dreptate, singura relatie posibila intre voi e una fizica, atat. incerca sa nu te implici si mai mult sentimental in relatia asta, pentru ca doar tu vei avea de suferit
ralukiss
Postat pe 4 August 2008 12:35
Ar cam fi cazul sa-ti pui ordine in idei si sa afli ce vrei de la viata, de la tine, de la el...
Asa cum relatezi tu relatia dintre voi, esti una dintre amantele lui...
Nici macar singura, daca asta te-ar putea face mai fericita.
Daca tu asta vrei, sa ramai "una dintre multele lui amante"...este alegerea ta...
Daca nu, uita-l..lumea e plina de barbati!!
Dar, ca un ultim sfat, evita aventurile...(s-ar putea sa pici din nou in aceeasi plasa).

Bafta!
slyd
Postat pe 4 August 2008 12:42
Adica tu induri tot ce povestesti aici??? Dumnezeule pai asta nu este iubire, este obsesie pt el, masochism....trezeste-te, am vazut ca ai doar 21 de ani...ai toata viata inainte, sanse f mari sa gasesti pe cineva care nu are "obligatii" si care sa fie numai pt tine.
Wake up este timpul!

Ai grija de tine!





Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!


Felicia_29
Postat pe 4 August 2008 15:58
da... multumesc pentru sdfaturi, ok , o tai cu el... intrebarea este : Cum??? Am mai incercat... si intodeauna , am avut acelasi raspuns din partea lui : "iubita, o sa ne despartim cand vreau eu , docamdata esti doar a mea, si nimic si nimeni, nu ma va face sa te pierd"... Ce pot face in situatia asta????
buburuza1
Postat pe 4 August 2008 21:53
"Ne vom desparti cand voi vrea eu!!!"

Nu pot sa cred!!!
Iar tu ce ai raspuns? "Da sefu, prezent!"
Unde e orgoliul tau? Unde te clasifici tu ca persoana?
Dupa ce ca esti amanta, mai esti si a 10a 20a, 100a.
Cum poti sa spui ca nu poti termina cu el?
TREZESTE-TE COPILA!!!
Dar nici "copila" nu te pot numi, ca si un copil are ceva in creeras.
Pune piciorul in prag, nu te mai lasa folosita drept papusa gonflabila cu suflet, care este folosita doar atunci cand este nevoie.
Mama mi-a dat un sfat, inca de cand eram pustoaica, atunci nu i-am dat importanta pt ca nu am inteles talcul: Iubita mamei, in viata, mai intai de toate trebuie sa te iubesti pe tine insati, dupa aia sa te lasi iubita si abia dupa aia sa iubesti.
Ori in cazul tau, nici macar nu te respecti pe tine ca persoana!
Capul sus!
Demonstreaza ca esti om, demonstreaza ca esti femeie.
MH21TTN
Postat pe 4 August 2008 22:11
De la: buburuza1, la data 2008-08-04 21:53:34da... multumesc pentru sdfaturi, ok , o tai cu el... intrebarea este : Cum??? Am mai incercat... si intodeauna , am avut acelasi raspuns din partea lui : "iubita, o sa ne despartim cand vreau eu , docamdata esti doar a mea, si nimic si nimeni, nu ma va face sa te pierd"... Ce pot face in situatia asta????


I-ai putea cere sa divorteze si sa renunte la celelalte amante
I-ai putea spune ca TU ESTI CEA CARE ALEGE si nu el
I-ai putea spune ca nu esti a nimanui

Acum parca vad raspunsul tau deja....te ameninta cu bataia , ca mai bine te vede moarta decat sa te stie alaturi de alt barbat si alte bla bla bla uri de genul asta.....
iris_4_ever
Postat pe 4 August 2008 23:55
Sunt femeie, dar iubesc,ma respect, nu ma duc , cu 10, ma duc doar cu el, daca nu ma respectam, asa cum am mai primit sfaturi, cauta-ti altul " care ti-o trage mai bine" in niciun caz...
buburuza1
Postat pe 5 August 2008 00:36
Chestia cu divortatul.... nu e oficial , casatorit, si oricum ,sunt in tratative de despartire... un exemplu clar, tipa respectiva a plecat la mare, el a refuzat-o chiar daca e in concediu ...

De ales ma lasa sa aleg, ma aproba, dar... pe urma ma suna, si pana nu ma convinge, ca trebuie sa ne vedem, nu se lasa, si nu ma obliga... pur si simplu e asa de dulce incat nu pot sa il refuz...
Am petrecut in bratele lui, cele mai frumoase momente din viata mea, pur si simplu ma tine in brate strans cateva ore, si povestim, maimult il ascult, imi spune ce a facut... e foarte dulce...


Si ca nu sunt a nimanui, asa i-am spus... ca nu am fost si nici nu voi fi a nimanui...
De amenintat cu bataia, nu ma amenintat niciodata si nici nu mi-a vorbit urat. Singura chestie cu care ma ameninta, este ca , daca o sa ii mai spun sa terminam, o sa ma ia la el, si nu o sa mai imi dea drumul niciodata...

Oricum eu cred ca ma iubeste, problema e ca... noi vedem viitorul altfel... cel mai tare imi este frica.... ca o sa vina clipa, cand o sa isi gaseasca o tipa, cu care o sa isi intemeieze familia pe care o viseaza, si eu sa raman sa sufar... de asta imi este cel mai frica...


Imi este frica si de despartire...Imi e frica ca o sa sufar... Dar si sa continuu imi este frica...


Vreau doar... sa il scot din inima mea, pentru totdeauna...

As vrea daca se poate, sa imi spune-ti ce as putea sa fac, sa nu ma mai vrea, dar in afara de chestia sa ma duc cu altul, ca nu sunt genul, si nici nu vreau sa ma vada ca pe o femeie usuratica....


Multumesc.... si apropo, si mesajele rautacioase, sunt bunevenite
buburuza1
Postat pe 5 August 2008 00:44
Nu sunt mesaje rautacioase...ci pur si simplu este f greu sa credem ca nu poti face nimic, pt tine in definitiv...Spui ca iti e teama sa suferi, dar asa cum esti acum, nu suferi? Mai bine suferi 1 luna 2 si gata, ca esti super tanara, decat sa stai asa...Asta e doar parerea mea! Tu faci cum crezi ca te va coafa mai bine.

Succes si minte limpede!!!




Cine isi uita istoria risca sa si-o repete.
Felicia_29
Postat pe 5 August 2008 09:35
parerea mea ar fi sa mergi undeva (vacanta/concediu) departe de el macar 2 saptamani rupand contactul cu el. Va fi greu in primele zile, insa daca iti alegi bine destinatia si anturajul, e posibil sa ai destul de putin timp sa-ti zboare gandul spre el.
In general trebuie sa eviti iesirile cu alte cupluri sau terasele/distractiile mai melancolice, in rest: drumetii pe munte, munca de voluntariat, totul e binevenit in astfel de situatii.
Eu cand m-am confruntat cu prima suferinta, dupa ce mi-a venit mintea la cap in sensul sa realizez ca nu era taman un capat de lume ca l-am pierdut pe respectivul, m-am oferit ptr diferite activitati (joaca, teme, terapie ocupationala etc) intr-un orfelinat. Am vazut acolo ca sunt dureri mult mai mari decat a mea si mi-a trecut destul de repede.
Ideea este sa-ti focalizezi in alta directie gandurile, asta ajuta intotdeauna! Iar daca mai reusesti sa te izolezi de el fizic si telefonic vorbind, macar pentru o perioada, vei vedea atunci ce simte cu adevarat ptr tine. Vei verifica daca are incredere, daca nu cumva a si vacantat postul tau (scuze rautatea dar asa vad eu lucrurile), cat a suferit dupa tine (sincer nu cred ca se va intampla asta) etc.

Bafta si capul sus!
puiut_77
Postat pe 5 August 2008 14:05
Tu de fapt vrei sa-l uiti sau nu??
Raspunde-ti sincer la aceasta intrebare...si apoi cred ca vei gasi solutia.
Parerea mea este ca te complaci in situatia asta.
De fapt, nu vrei sa renunti la el, ci sa renunte el la celelate!
Bafta, dar nu cred ca se va intampla! Si apoi, oricand pot sa apara altele.....
slyd
Postat pe 6 August 2008 17:21
De la: slyd, la data 2008-08-06 17:21:21Tu de fapt vrei sa-l uiti sau nu??
Raspunde-ti sincer la aceasta intrebare...si apoi cred ca vei gasi solutia.
Parerea mea este ca te complaci in situatia asta.
De fapt, nu vrei sa renunti la el, ci sa renunte el la celelate!
Bafta, dar nu cred ca se va intampla! Si apoi, oricand pot sa apara altele.....


Daca as putea, as vrea, sa uit tot ,pot spune ca traiesc un vis din care nu as vrea sa ma trezesc niciodata... Dar asa cum am spus, vreau sa il uit, sau nu stiu, as vrea sa fiu tot timpul cu el, cu toate ca e cu alta, stiu ca ... se gandeste la mine... oricum s-a schimbat situatia de cand a vazut ca am ceva pentru el...
Normal ca as vrea sa renunte la restul... dar asa cum spui si tu ... asta nu se va intampla NICIODATA :( , deci urmatoarea solutie... ar fi sa il uit??? Dar cum naiba??? Ca pur si simplu, imi propun, sa vorebesc cu el deschis despre ce ma doare... il sun... si pur si simplu... ceva nu ma lasa sa ii spun, daca totusi reusesc, sa deschid subiectul... nu reusesc sa il termin...imi zice... iar incepi??? ce ai ??? sti ca te iubesc doar pe tine, restul e doar distractie... crezi ca daca nu tineam la tine, mai stateam atat cu tine??? puteam foarte simplu, sa iti fac cum fac la altele, o data si gata,sau... eu stiu.. oricum, noi cand ne vedem nu ne vedem doar pentru sex, sti bine, ca nu toate intanliriile noastre nu contin sex...In fine ceva de genu ... Pur si simplu imi inchide gura...
Imi doresc sa il stiu aproape de mine... si sa fie doar altfel... dar daca asta nu se poate... ce sa fac??? Peste un an, doi , 10 , va gasi, o tipa care isi doreste o familie si copii, si logic ca ne vom desparti... deci la asta ma gandesc , acel moment va veni...si de ce sa stau sa pierd timpul langa el inca un, doi, zece??? Oricum atunci voi suferi si mai mult...
buburuza1
Postat pe 6 August 2008 18:41
fata .. stiu cum e.. singura solutie ar fi ~ dupa parerea mea ~ sa rupi orice legatura cu el ...sa stergi toate "amintirile" cu el .. si sa lasi relatia cu el la punctul de la care ati plecat adica " o aventura" cauta-ti altul care sa te inteleaga si sa te ajute sa treci peste partea asta destul de grea din viata ta .. acel om .. este insurat si nu cred ca vrea ceva de la tine daca ti-a spus ca nu te merita...eu am impresia ca te cam considera proprietatea lui privata ... trezeste-te la realitate ai propria viata si ea nu e legata de un om care din punctul meu de vedere te calca in picioare cu sau fara voia lui...Daca vrei ca suferinta ta sa se termine incheie capitolul "EL" si ia-o de la capat cu un barbat care sa stie sa te aprecieze si care sa te doreasca langa el o viata si care te vrea sa si familie... poate nu vrei s ate mariti da sunt sigura ca daca vei intalni adevarata mare iubire te vei casatori fara sa regreti....atat iti trebuie : barbatul potrivit! acel barbat care nu este acest om insurat....ci un altul care poate e mai aproape decat crezi ... daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva sunt dispusa sa te ascult oricand...doar asculta-ma ..decat sa iti faci rau in continuare...mai bine uita .. si nu ii mai lasa lui senzatia ca face el ce vrea.... daca mai stai asa o sa suferi si mai mult.... te pup... ai grija de tine
ganduri_mici
Postat pe 7 August 2008 01:18
Totul e intr`o continua miscare.Nu`mi spune k e un om sincer pt ce iti spune el acolo.Nu`mi vine sa cred k ai 21 de an!am crezut k ai vreo 16-17 sa`l crezi k vrea sa se desp d fata aia knd l`oi vedea despartit ... sa`l crezi k tine la tn knd nu t va mai face sa suferi kiar si cu un rasp la tel p fundal cu sunete de fete .Dc baietzii k el au succes?Pt k indiferenta atrage! si el stie asta ! dak poti fii indiferenta si vei avea mult d castigat!
aiana_alexa
Postat pe 7 August 2008 02:31
De la: robycutza, la data 2008-08-07 02:31:52Totul e intr`o continua miscare.Nu`mi spune k e un om sincer pt ce iti spune el acolo.Nu`mi vine sa cred k ai 21 de an!am crezut k ai vreo 16-17 sa`l crezi k vrea sa se desp d fata aia knd l`oi vedea despartit ... sa`l crezi k tine la tn knd nu t va mai face sa suferi kiar si cu un rasp la tel p fundal cu sunete de fete .Dc baietzii k el au succes?Pt k indiferenta atrage! si el stie asta ! dak poti fii indiferenta si vei avea mult d castigat!


Deci... docamdata nu renunt la el.. dar l pot trata cu indiferenta , adica fara texte de genu "iuby". "puiut" "papi"... ect... Sa incerc sa ma abtin sa il mai sun, spre exemplu.... O metoda buna...O sa o incerc,
buburuza1
Postat pe 7 August 2008 03:29
SI INCA O INTREBARE... CREDE-TI CA 2 SAPTAMANI AR FI DE AJUNS DACA, AS NTRERUPE LEGATURA CU EL???
buburuza1
Postat pe 7 August 2008 03:36
nu MAI CREDE IN CE-TI SPUNE
SI EU AM CREZUT SI MI-AM LUAT TEAPA
DE SUFERIT ORICUM SUFERI SI ACUM ASA CA LA CE-TI MAI E FRICA CA VEI SUFERI?
CRED CA TE-AI OBISNUIT CU SUFERINTA
UN LUCRU E CLAR TE MINTE SI O RELATIE CLADITA DIN MINCIUNI SE VA SFIRSI ORICUM
ASA CA MAI BINE MAI DEVREME DECAT PREA TARZIU SI SPUN ASTA GANDINDU-MA LA TINE ESTI TANARA REFATI VIATA CAT MAI POTI
CAUTA PE CINEVA PT CARE SA FI SINGURA CA LOCUL DOI NU CRED CA IL VREA NIMENI SI CRED CA NICI TU
IAR RELATIA SE POATE TERMINA CAND VREI TU NU CAND VREA EL
SI CA SA-TI MAI SPUN CEVA DACA I-I FORTEZI PUTIN MANA CU O DESPARTIRE CLARA S-AR PUTEA SA AI SURPRIZA SA RENUNTE LA RESTUL CAND VA VEDEA CA TE-A PIERDUT SI ATUNCI O POTI LUA DE LA CAPAT INTR-O RELATIE IN CARE SA FI NR.1
DACA NU INSEAMNA CA NU TE IUBESTE CHIAR ASA DE MULT CUM SPUNE SAU POATE NU TE IUBESTE DELOC.
anemary_1982
Postat pe 7 August 2008 08:37
Draga mea,ai spus ca nu te iubeste.Un alt motiv mai bun ca sa il parasesti nu exista.E insurat si isi inseala nevasta si nu cu o singura persoana ci la intamplare.Ce fel de barbat e acesta.Sunt 1000 de motive sa-l parasesti.Trece viata pe langa tine.
claudea69
Postat pe 7 August 2008 08:45
salut,tipul e atit de sincer ptr. ca ii e indifernt de ceia ce simti tu ,si spunind tot ce face intim nu eun domn -un gentilmen nu vorbeste niciodata de o alta femeie in fata unei alte femei-,iar faptul ca zici ca il iubesti e autosugestie din partea ta,in realitate ptr. ca fiecare presoana are in creierul o imagine despre jumatatea sa,si tu iti dai seama ca nu esa imaginea lui nu se suprapune peste imaginea ta mentala si sti asta foarte bine altfel nu ai mai fi cerut nuci un sfat pe site
scrichy
Postat pe 7 August 2008 09:11
Buna, parerea mea este ca tu esti foarte tanara si iti poti reface usor viata langa o persoana care sa te merite si care sa nu te faca sa suferi. Spui ca nu poti sa il uiti dar el este insurat, ti.a gasit punctul slab si acum profita de tine, stie ca il iubesti si nu poti sa renunti la el. Dar tu esti tanara, poti sa iei decizii si singura, nu trebuie sa devii proprietatea lui, sa iti spuna el cand sa incheiati relatia. Probabil ca in momentul cand o sa se plictiseasca de tine o sa isi gaseasca pe alta. De uitat o sa il uiti foarte greu, a stiut cum sa iti suceasca mintile, presupun ca este mai mare decat tine si are experienta mai multa. Sfatul meu este sa te gandesti bine la ceea ce iti doresti de la viata si sa iti impui punctul de vedere in fata lui. Nu il mai lasa pe el sa ia decizii pentru tine. Dar pentru asta trebuie sa fii tu foarte hotarata sa renunti la el. Iti doresc succes si sa ai grija de tine.
nicoleta22
Postat pe 7 August 2008 10:09
se zice ca femeile sunt in crestere pana pe la 25 de ani. eu consider ca tu il vezi ca pe un capriciu. mai cresti putin, timpul o sa-ti demonstreze ca nu e pt tine ;). bafta.

Postat pe 7 August 2008 10:36
Scuza-ma dar esti cam proasta! Cati ani ai? Pe ce lume traiesti? Si mai ales, ce vrei de fapt: sa il uiti sau sa ramani cu el toate viata, ca nu am inteles?
Gaby211081
Postat pe 7 August 2008 11:51
Draga mea, uite cum vad eu situatia ta: in primul rand cred ca tipul asta e bolnav, complexat si frustrat pt ca un om normal si echilibrat nu simte nevoia sa faca sex cu 10 tipe in paralel. Este clar ca sufera de o forma de dependenta si nu te gandi ca-l poti ajuta sa se schimbe pt ca NU POTI! El nu poate si nu va fi niciodata altfel, iar peste 10 ani probabil ca va proceda exact la fel. Te-ai gandit oare la ce pericol te expui si ca poti lua de la el vreo boala cu transmitere sexuala?! Si apoi gandeste-te un pic mai egoist: tu ce avantaje concrete ai din relatia asta?? Te face sa te simti iubita, respectata, unica, te pune pe locul I in viata lui? Nu, doar te tine-n brate si-ti sopteste vorbe dulci (si false) in ureche. A, si e dulce, cum spui tu... Astea sunt lucruri de suprafata, dar fondul lui care e de fapt ? Ca doar va inseala si pe tine si pe tipa cu care e (cel putin pe voi doua) una cu cealalta dar e sincer pt ca iti spune "adevarul"?! Asta nu e sinceritate, ci tupeu si nesimtire! El nici macar nu intelege ca ce face el e abject si meschin, deci nici jena nu are si isi bate joc si manipuleaza femeile care-i cad in brate la cel mai mic semn de "bunavointa" din partea lui. El e doar un colectionar de femei cucerite. Aproape mi-e mila de el, e patetic si trebuie sa aiba un suflet tare gol. Sunt sigura ca nu il poti parasi inca pt ca inca mai speri la o schimbare, dar in curand ratiunea ta va invinge, ti se va face lehamite si vei pleca linistita, eliberata si bucuroasa ca ai scapat de el. Sfatul meu este sa faci o lista pe hartie cu ce e bun si ce e rau in "relatia" asta si trage o linie ca sa vezi care e ponderea. In sufletul tau stii ca nu mai are ce sa caute in viata ta, altfel nu scriai aici. Bafta si sa ai o viata frumoasa si plina de iubirea pe care o meriti !
delianamaria
Postat pe 7 August 2008 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
6 pasi pentru o comunicare eficienta 1 De la: catalog_cursuri 24 Octombrie 2010 14:12
injuratul la copii mici 19 De la: iris_4_ever 24 Iunie 2010 07:29
se poate sa fii rational cand iubesti? 21 De la: alic3utza 2 Februarie 2010 17:42
Nu stiu cum sa procedez 27 De la: Diavolyta_ 8 Iunie 2009 16:58
Diferenta prea mare de varsta.... 25 De la: alyn27 24 Iunie 2010 12:09