Setari Cookie-uri

va rog un sfat

Sa ne intelegem : atata timp cat eu am o relatie de dragoste cu un tip si vine sa-mi spuna ca din motive financiare a ales sa se casatoaresca cu alta eu pun punct relatiei si sunt convinsa ca nu sunt singura care gandeste asa.

Nu conteaza ca nu sunt casatoriti cu acte, femeia aia il asteaapta acasa seara , ii gateste,ii spala si il prezinta rudelor sale ca fiind sotul/iubitul ei.

NU conteaza ca tu ai putea fi considerata sotia lui atata timp cat el nu te considera.
Odata ce ti-a spus ca se insoara cu alta e clar ca pe tine te tzine pe post de vioara a doua.

Atata timp cat tu vei continua sa-si imparta samanta fara perdea el o va face .
Daca tu erai ferma pe pozitie nu ai fi fost la curent cu aventurile lui.

Un barbat ca si o femeie dealtfel stie exact ce sa spuna si ce sa nu spuna persoanei iubite.

Daca tu accepti de ce sa minta ? de ce sa-si incarce el memoria cu minciuni cand tu nu iei nici o atitudine ?

Vad ca posesivitatea nu-ti este deloc cunoscuta , cand iubesti nu stai la barfe despre partenrele de sex ale iubitului.

I-am spus prietenului meu ca poate sa se culce cu toate femeile din lume din partea mea cu o singura conditie :SA NU AFLU EU.

Nu pentru ca as fi geloasa din fire ci pentru ca m-as simti de doi lei stiind ca el se duce la alta in conditiile in care eu ii ofer tot ce are nevoie si nu are bunul simt sa ascunda sufiecient de bine acest lucru incat sa nu aflu.

E vorba de orgoliu care si asta pare ati fi strain din pacate.

DECI,TRAG LINIE si sper ca acest topic sa fi fost deschis de un adminitrator al kudicii care se plictiseste in draci si vrea sa mai dezmorteasca forumul asta.


iris_4_ever
Postat pe 10 August 2008 22:25
iuliana_me
Postat pe 10 August 2008 22:34
Da draguta, poate ca ai dreptate, in tot ceea ce spui, nu te contrazic... Eu ce spuneam mai la inceput, as prefera sa ma minta decat sa imi spuna adevarul, apreciez ca este sincer,dar in acelasi timp ma deranjeaza sinceritatea lui, pentru ca ma doare.
Vineri seara, am iesit cu el, si ca de fiecare data, am inceput sa vorbim,mi-a povestit niste chesti, de servici. Si a inceput sa imi spuna, de o tipele din masina...Pur si simplu i-am spus TACI, vorbeste-mi despre ce vrei tu , dar in niciun caz de aventuriile care le ai , pentru ca nu imi face placere, I-am pus o intrebare.... Eu daca as face la fel, tu cum te-ai simti...Mi-a spus ca ...EU DIN CATE VAD TU CHIAR TI LA MINE, SI INCEP SA MA CONVING CA IN MOMENTUL IN CARE SPUI CA MA IUBESTI , TU CHIAR SIMTI LUCRUL ACESTA...a zis ca si el tine la mine, dar niciodata nu a fost sigur ca il iubesc 100%... in fine.. mi-a spus ca se vor schimba lucruriile...;)) De asta spun parca e altfel... i-am spus ca o sa plec vro 2-3 saptamani... m-a implorat sa nu plec, ca o sa ii fie dor de mine. chestii de genu... Asta e problema mea, sa merg mai departe cu relatia??? sau sa pun stop???Nu vreau sa sufar mai tarziu...
buburuza1
Postat pe 10 August 2008 22:36
Offfff.....te imbeti cu apa rece
iris_4_ever
Postat pe 10 August 2008 22:43
Crezi, ca, a simtit ca intradevar tin la el... si ???


Sper ca nu ...
buburuza1
Postat pe 10 August 2008 22:48
Si crezi ca asta va avea vreo importanta asupra relatiei voastre ?

E primul tau iubit sau .....care este motivul credulitatii asteia excesive a ta ?
iris_4_ever
Postat pe 10 August 2008 22:58
nu , nu e primul...
Nu stiu cateodata si eu ma mir.... de ce ???
Pur si simplu... ma pierd...
Habar nu am... Nu stiu..
Poate si din cauza ca , a fost singura persoana , care imi stie toate secretele, singura persoana care stie despre mine, mai multe decat stiu eu ...
E singura persoana, cand m-a durut ceva, l-am luat in brate si i-am spus tot ce ma doare...
M-a ajutat sa iau decizii importante, si cu facultatea, si cu locul de munca, si felul in care arat, si cum ma port...a contribuit... la toate...
buburuza1
Postat pe 10 August 2008 23:26
Da, ok ...te-a ajutat dar de aici si pana la ai ramane vesnic recunoscatoare este cale lunga.

Ai totusi o varsta si ar fi cazul sa beneficiezi de tineretea ta nu sa-l lasi sa se joace cu tine cand are domnul chef.

iris_4_ever
Postat pe 10 August 2008 23:42
Foarte bun raspunsul tau! Precis, la obiect, concis si extraordinar de bine structurat. Daca as fi avut rabdarea necesara cand am raspuns, as fi precizat ideile tale. Insa, eu una recunosc, nu mai am capacitatea de altadata de a fi toleranta in totalitate, asa ca am folosit un ton ceva cam incisiv in exprimare.
Eu te felicit si iti doresc si pe viitor aceeasi disponibilitate de care ai dat dovada in randurile tale.
Cu sinceritate, Anca.
pergolese
Postat pe 11 August 2008 11:56
Scuze, insa raspunsul anterior era adresat unei tinere de 3o de ani, care a raspuns perfect la acest subiect absolut aberant. Si fusese si singurul ei raspuns pe acest site.
Cea care sufera sa inteleg ca il iubeste pe individ, dar ce iubeste DE FAPT la el??
pergolese
Postat pe 11 August 2008 12:37
parerea mea este ca habar nu ai ce vrei sa faci...u nu vrei sa-l uiti se vede clar asta...si nu-mi spune ca nu-i asa(credeti ca doua saptamani ar fi deajuns?)asta-i chiar culmea....il iubesti prea mult...insa el nu te respecta deloc...nu vreau sa te supere mesajul meu scriu doar ceea ce simt...ca sfat nu as putea sa-ti spun nik...oricum degeaba iti da lumea sfaturi pt ca oricum u faci ceea ce te taie pe tine capul....iti spun atat ai grija ce faci cu viatza ta...nu ti-o strica de una singura Bafta!!!
Maaaaaryna
Postat pe 11 August 2008 14:30
Eu tot citesc si ma minunez...Chiar nu inteleg de ce te complaci in relatia asta. Este mai mult decat evident ca el nu te iubeste!(se vede si de pe luna!).cum sa te iubeasca daca umbla si cu altele? si cum poti spune ca se gandeste la tine cand e cu alte femei? Daca s-ar gandi la tine atunci ar fi cu tine si nu cu ele. Nu iti ascunde celelalte relatii ale lui nu din sinceritate ci pt ca pur si simplu nu ii pasa si nu are chef sa se ascunda din moment ce stie ca tu nu reactionezi in niciun fel .
Nu crezi ca meriti mai mult? Un barbat numai al tau care sa te iubeasca sincer? Iti pierzi timpul alaturi de un barbat pt care nu insemni nimic.E un om fals pt care a spune te iubesc nu inseamna nimic...asa ca nu te mai agata de replicile lui fara niciun continut.

Oricum , degeaba iti dam noi sfaturi aici ca tu tot ca tine o sa faci. O sa ramai cu el pana o sa se sature de tine si o sa iti zica pa - pa.Asta e... Dragostea e oarba....
delight0
Postat pe 11 August 2008 20:01
Buburuza, tu esti sanatoasa la cap, mai fato? Nu-mi vine sa cred ce citesc aici, nu cumva tu faci misto de noi cu discutia asta? Incredibil, n-am mai pomenit asa ceva! Tu chiar nu-ti dai seama ca individul asta este un pericol pt tine, ca este un element nociv in viata ta?! Spui ca il iubesti?! Dar ce poti iubi la unul ca el, faptul ca te face sa suferi? Pai mai bine inhalezi niste fum de esapament, ca e acelasi lucru, ba chiar iti va produce mai putina suferinta decat "relatia" asta! Ha ha !Daca as fi in locul mamei tale, ti-as trage o capaceala de ti-ar iesi prostiile din cap! Pai asta numesti tu iubire?! Te-as sfatui sa-i arati idiotului ca nu el alege pt tine, ci tu (ia seama: sa-i arati, nu doar sa-i spui), dupa care sa-i faci vant pur si simplu! S-ar putea sa te simti super usurata!
darksukkubus69
Postat pe 12 August 2008 00:09
De la: buburuza1, la data 2008-07-31 23:25:13cu tipul cu care sunt in momentul de fata, cand l-am cunoscut am crezut ca va fi o simpla aventura, dar acum, simt ca il iubesc cu adevarat, as face orice pt el, e cea mai sincera persoana din cate exista, nu m-a mintit niciodata cu absolut nimic, e foarte sincer si asta doare, e insurat, dar nu din iubire, la intrebarea asta nu a vrut sa imi raspunda , de ce e cu tipa respectiva, a zis ca voi afla la momentul potivit, problema este alta, ne vedem o data p saptamana, sau si mai rar, cum avem timp, mereu ii spun ca il iubesc ,, de cate ori il intreb, daca ma iubeste, imi zice, iubita tin la tine, nu pot sa mint ca te iubesc, si asta ma doare:( , oare ce sa fac? daca ma inseala, imi spune, ce a facut cum a facut, eu il ascult si zambesc dar ma doare mult :( am incercat sa ii explic ca il iubesc, dar nu ma crede :(( ce e de facut? as vrea sa il pot uita... ce sa fac??? :((( vreau sa fiu langa el toata viata, dar asta nu se poate, mi-a spus ca vrea o familie un cpil, si i`am zis in gluma, ca nu am de gand sa ma marit , hai sa ne casatorim, si mi`a spus ca asta nu se va intampla niciodata ca nu ma merita, eu nu vreau sa fac copii, el isi doreste f mult un baiat... ce pot sa fac???? vreau sa stu cum sa il uit :((((

Postat pe 12 August 2008 09:18
De la: buburuza1, la data 2008-07-31 23:25:13cu tipul cu care sunt in momentul de fata, cand l-am cunoscut am crezut ca va fi o simpla aventura, dar acum, simt ca il iubesc cu adevarat, as face orice pt el, e cea mai sincera persoana din cate exista, nu m-a mintit niciodata cu absolut nimic, e foarte sincer si asta doare, e insurat, dar nu din iubire, la intrebarea asta nu a vrut sa imi raspunda , de ce e cu tipa respectiva, a zis ca voi afla la momentul potivit, problema este alta, ne vedem o data p saptamana, sau si mai rar, cum avem timp, mereu ii spun ca il iubesc ,, de cate ori il intreb, daca ma iubeste, imi zice, iubita tin la tine, nu pot sa mint ca te iubesc, si asta ma doare:( , oare ce sa fac? daca ma inseala, imi spune, ce a facut cum a facut, eu il ascult si zambesc dar ma doare mult :( am incercat sa ii explic ca il iubesc, dar nu ma crede :(( ce e de facut? as vrea sa il pot uita... ce sa fac??? :((( vreau sa fiu langa el toata viata, dar asta nu se poate, mi-a spus ca vrea o familie un cpil, si i`am zis in gluma, ca nu am de gand sa ma marit , hai sa ne casatorim, si mi`a spus ca asta nu se va intampla niciodata ca nu ma merita, eu nu vreau sa fac copii, el isi doreste f mult un baiat... ce pot sa fac???? vreau sa stu cum sa il uit :((((



e cea mai sincera persoana din cate exista, nu m-a mintit niciodata cu absolut nimic, e foarte sincer si asta doare, e insurat, dar nu din iubire,

buna gluma!!!! sau poate vrei tu sa crezi acele lucruri... alooooo!!!!
desteptaaaarreeeaaaaaaa!!!!!

Postat pe 12 August 2008 09:20
nu pot sa cred.... fata, tu esti intraga?! iarta-mi exprimarea primitiva, dar repeti obsesiv ca nu esti o tipa usuratica, fara sa stii ce inseamna de fapt asta. din punctul meu de vedere o tipa care accepta un barbat in conditiile in care tu o faci cu ..iubitul tau (si nu numai al tau), in fine, o astfel de femeie e mult mai usuratica decat una care "se vede cu mai multi"... fara a lasa asta sa ii tulbure gandurile, respectul de sine si prezenta de spirit.
nu vreau sa ma intelegi gresit, nu aprob astfel de fete, insa intelege ca respectul de sine este f important, da, asta te face femeie (printre altele)... iar tie asta iti lipseste cu desavarsire...
hai, zambeste, ce naiba? )
Anissia27
Postat pe 12 August 2008 09:58
parerea mea...ar fi bine sa scapi de o asemenea persoana.nu stiu de ce vrei sa te mai complici!! ceva ce nu merge din prima nu va merge oricat ai incerca.nu crezi ca meriti un om care sa te respecte?? da cine e el,dumnezeu?? nu inteleg ce vezi tu asa bun la el,parerea mea : e un tzaran!!! si se joaca cu tine,ca vede ca esti disperata ,ca stie ca-l iubesti si acum face ce vrea cu tine. si tu nu o sa renunti prea usor... eu zic sa-ti arunci cartela de telefon,ca sa nu te mai caute.crede-ma,ca nu e ceea ce vrei tu.stiu ca ti greu,dar iubirea e una singura...sa iubesti si sa fii iubit.
si din cate arata,el nu te iubeste. ai grija de tine, sper ca vei lua decizia corecta.
dorina_77
Postat pe 12 August 2008 17:52
De la: buburuza1, la data 2008-08-10 21:39:47DECI sa recapitulam : Nu a venit la mine si mi-a zis , vezi ca maine ma insor !!! ( nu e cu acte, deci daca stau sa ma gandesc bine, as putea sa fiu considerata, "sotie" pt ca sunt cu el dinaintea ei , singura exceptie e , ca eu stiu de tot ce vrea sa faca, stiu fiecare miscare care o face, vb cu el 20/24 la telefon.


Daca am acceptat sa "isi imparta samanta" am facut-o pt ca eu consider ca e barbat... in shimb ma deranjeaza ca nu o face cu perdea...





Deeeeeeci......tu te consideri prima pentru ca ai fost inainte de actuala lui sotie??? tu te auzi??? pretinzi ca stii tot ce face? si nu ai stiut ca s-a CASATORIT??? ai acceptat sa-si imparta samanta pentru ca "e barbat"???? asa, si? daca e barbat ce? pe bune daca te inteleg, nu stiu cum poti fii atat de senina! Vorba altora de pe forum si fara nici un pic de rautate, poate mila: TREZESTE-TE
cookiee
Postat pe 14 August 2008 17:39
Nu vezi ca nu se trezeste, ba din contra! Pacat ca nu putem sa-i dam noi o sapuneala strasnica s-o trezim! Ha ha ha !
darksukkubus69
Postat pe 14 August 2008 18:21
ufff, chiar tin cont de sfaturiile voastre ca altfel numai ceream si DA AM NEVOIE DE O BATAIE, DAR BATAIE, SA TIN MINTE ca nu am parte , mi-ar fi prins bine


Dar oricum.... azi am luat o decizieeeeeeeeeeeeeeeeeeee
GATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

I`m vb foarte urat , l-am intrebat cu ce imi arata ca ma iubeste, u a stiut sa imi raspunda 1-0 pt mine

A zis ca daca il lasam si nu eram tot timpul grabita... imi arata 1-1

i-am zis daca m-ai iubi nu m-ai insela
stiti ce mi-a zis ???? ce conteaza. ca o ... p una, ce asta inseamna ca nu t mai iubesc??? ce legatura are...
i`am zis OK , vrei sa fiim impreuna , de acum renunti , la tot, si ne mutam impreuna....
a zis, ce cum??? pai nu pot asa dintr-o data, mai asteapta,
i-am zis ca eu tin cu adevarat la el, si sunt instare sa las totul ,numai sa stiu ca vom fi impreuna, si o sa fiim unul pt altul fara sa ma mai insele...
a zis ca nu s poate acum, ca el nu poate sa lase totul asa dintr-o data, ii tb timp :|
i-am zis ok ...
ADIO...
buburuza1
Postat pe 14 August 2008 22:05
Chiar ma bucur sa citesc ce ai postat aseara, dar azi ce simti? O sa fii destul de puternica sa rezisti?
Vroiam sa iti povestesc despre o colega de birou, care s-a chinuit intr-o relatie aproximativ 2 ani (ei stateau impreuna) si care intr-un final s-a hotarat sa-l paraseasca.
Eu am sustinut-o indiferent de alegerea ei (la un moment dat ar fi vrut sa se intoarca la el), dar i-am spus sa se gandeasca doar la fericirea ei si daca asta este viata pe care si-o doreste. Nu cred ca au contat cuvintele mele, au ajutat-o mult prietenii si familia, insa l-a parasit definitiv.
Intre timp, a aparut si un barbat extraordinar de dulce si atent in viata ei si acum imi spune ca simte intr-adevar cum e sa traiesti.
I-am spus ca o admir pentru curajul ei si ma bucur s-o vad fericita.
Sper sa fii puternica si sa iti gasesti si tu fericirea.
cookiee
Postat pe 15 August 2008 10:38
Super ok...numai ca acum SPER SA TE TINA! Esti constienta ca nu merita ca barbat nici sa misti degetul mic pt el...asa ca pune mana si mergi inainte fara sa mai privesti in urma. Trecutul nu iti da de mancare si nici nu te alina....mergi mai departe.
Succes!






Cine isi uita istoria risca sa si-o repete.
Felicia_29
Postat pe 15 August 2008 10:43
Si eu sper la fel sa rezist, dar am inceput sa imi fac fel si fel de ganduri, este pt prima ora cand gandes asa departe... daca are copii, daca mai sunt 10 la fel...nu stiu dar, ma simt folosita si cam atat...Sunt constienta ca nu merita, si ca el pur si simplu m-a luat de.,c***a....uffff...

MULTUMESC MULT PENTRU SFATURI !!!
buburuza1
Postat pe 15 August 2008 11:24
acum ca ai facut pasul asta si te-ai decis sa nu mai vb cu el lasa-l in plata domnului si veziti de viata!!!esti tanara si poti sa iti gasesti pe cineva care intr-adevar te iubeste si iti demonstreaza asta!!!nu te mai injosi!!!
aurrorandreea
Postat pe 15 August 2008 21:26
eu nu inteleg cum tu nu te-ai simtit tradata cand ti-a spus k s-a insurat dupa ce a inceput relatia cu tine ... ce fel de relatie aveti voi ? de ce stai tu cu el ? nu e iubire dak la asta te gandeai ... iti spun sigur pentru k i've been there, i've done that ! dar aveam doar 17 ani apoi m-am trezit si mi-am dat seama k el nu vrea decat o relatie fizica cu mine ... barbatii sunt in stare sa spuna vorbe de dragoste dar foarte putini sunt cei care simt ..si aceia nici nu spun doar demonstreaza ! chiar daca sunt tanara (22ani) am vazut multe si am trecut prin multe ... cand esti indragostit parca toate relele esti in stare sa le inghiti numai ca acea persoana sa se apropie de idealul tau. dar intr-un final tot vei descoperi k nu merita sa te chinui k nu va fi niciodata sa cum vrei tu. draga mea dak el nu este asa cum vrei tu nu este bun pt tine ! iti este lene sa cauti un alt barbat ???? esti asa urata incat nimeni nu se uita la tine ???? esti needucata si impiedicata ???? chiar si asa esti femeie si vei gasi pe cineva care sa te iubeasca numai pe tine si nu inca vreo 20 de alte femei !!!!! oricat de multe sfaturi ai primi tu acum tot de tine depinde totul ! uite un sfat care pe mine m-a adus intr-o relatie de 3 ani si merge f bine : O IUBIRE RANITA SE VINDECA CU ALTA IUBIRE ! am avut o relatie cu un barbat caruia ii placea sa zica vorbe frumoase si dulci si in fiecare seara sa ma ia pe sus ... si la un mom dat a inselat . am plans el m-a tinut in brate . in acele momente mi-am dat seama k sunt o tampita si ura mea pt acea persoana a crescut enorm ! nici in ziua de azi nu cred k sunt in stare sa-l vad si sa nu imi doresc sa-l bat pana la epuizare ! dar toata ura asta este indreptata si inspre mine ! eu am fost cea care l-a lasat sa intre si sa se joace cu mine ! eu ! asa cum faci si tu acum ! tu esti cea care ii permite ! nimeni nu t poate ajuta decat tu .. persoana ta ! si apoi am zacut 3 saptamani si m-am sculat din pat si am inceput sa ma implic in diferite chestii ... sa ajut prietenii sa particip la proiecte de voluntariat si tot asa ! si intr-o zi a aparut un tip mic de statura (eu sunt cam inalta) si simpatic foc ... l-am placut am inceput sa iesim si uite asa sunt cu el de 3 ani ... acum ma urasc pe mine k am putut iubi o asemenea persoana ca aceea care m-a facut sa sufar enorm ! si sunt mandra de mine k am gasit o persoana matura care vrea o relatie stabila ... nu cu copii si familie ci o relatie in primul rand de prietenie si apoi de iubire. nu mai traim dupa regulile vechi dar asta nu inseamna k nu trebuie sa impunem respect si admiratie. TU ESTI PERSOANA CARE VA FACE DIFERENTA IN VIATA TA SI NIMENI ALTCINEVA. si nu iti mai bate capul cu problemele lui nu te mai gandi " oare de ce s-a insurat?", "oare de ce e obligat sa stea cu ea ? " si tot asa . pur si simplu nu te intereseaza !!!!! nu il lasa sa te tarasca in viata lui infecta de om fara stabilitate mintala ! uita-te in jur ! sunt atatea persoane care au nevoie de ajutor ... implica-te in vietile lor si astfel te vei ajuta si pe tine ! vei intelge ce inseamna viata ce inseamna lupta ! ce inseamna intradevar iubirea !!!!!!!
bafta multa si sper sa citesti cu atentie ce am scris si sa intelegi !

Postat pe 21 August 2008 10:50
Am citit oarecum pe sarite, trebuie sa recunosc, insa din c am putut intelge....mi as da si eu cu parerea

Esti tu sigura ca el este cu o anumita tipa ?acea nevasta sau ce este? esti sigura de existenta ei? Nu cumva este o scuza pt a nu ti se dedica tie in totalitate?Pt a nu ti face tu planuri de viitor cu el, stiind ca exista o oarecare "nevasta" sau ce este?
La partea cu sinceritatea....si pritenul meu face cam la fel...adica daca e culca cu una imi spune..zilele trecute mi a zis ca a dat o m^^^ uneia pe nu stiu unde...la inceput cand mi a zis prima data ca s a culcat cu nu stiu care m am suparat..am plans am facut urat...acum ma lasa rece....si cu timpul...a distrus oarecum ceea ce ma lega de el sentimental...Nu face bine zicandu ti ...dar si dak nu ti ar zice si ai alfa dupa aceea? oricum o dai nu este bine... Nici eu nu stiu dc mai stau in continuare alaturi de un astfel de om...Asa ca te intelg perfect la partea cu spusul franc, in fata atunci cand se culca cu alta.
Ceea c mai vreau sa ti spun dupa cate am citit, persoana aceasta cauta sa se distreze....nu stiu ce varsta are...dar se pare ca se distreaza...era cu 2 fete in masina si ai auzit tipete spuneai...asa mai fac unii, insa si aici e cu 2 taisuri: ori iti spune tot pentru a vedea daca tu intr adevar tii la el..si pana unde poti sa induri..sa stie daca se culca cu alta daca te pierde sau nu...ori varianta nr 2 esti doar alta din multe altele..si isi bate joc de tine....
sweetariadna90
Postat pe 24 August 2008 21:29
o alta idee ar fi daca tu ai putea afla unde locuieste individul...si daca ai sti cam c fel de om este nevasta...si cand te hotarasti..sa obtii pe ascuns o intalnire cu acea femeie sa discutati...amandoua ca doua femei civilizate la o cafea...poate ti s ar mai lamuri misterul..cine stie ei c minciuni ii spune...asta in cazul in kre exista..si in felul asta iti dai seama ce fel de om este..
sweetariadna90
Postat pe 24 August 2008 21:32
atunci incearca...sau macar recunoaste ca nici tu nu vrei sa scapi de el...iti place situatia asta!
nu e normal ca la 21 de ani, in primul rand sa ai amant-cand ai putea avea orice barbat pe care ti-l doresti-si, in al doilea rand, nu e normal sa nu-ti poti impune tie insati: gata, pana aici!!!am o varsta deja, pot decide singura ceea ce-i mai bine pt.mine...
nu-l mai lasa sa-si bata joc de tine si, mai ales, nu-l mai crede!!!
marinela23_1984
Postat pe 29 August 2008 15:47
Auzi, lasa-l. Stii de ce? pentru ca te duce cu zaharelul? Si probabil peste ceva timp vei mai afla si ca nu ai fost singura pentru el. Si nu mai crede ca spune un barbat insurat. Atata timp cat sta cu femeia aia si o inseala, este super evident ca e un porc, bou si nenorocit. Si astfel de cretini nu merita sa ne pierdem noi timpul, doar ca la final sa ne dam seama ca ne-am luat tzeapa vietii. Nu mai fii tu asa sigura ca nu te-a mintit niciodata, eu cred ca numai asta face....
lollitta
Postat pe 29 August 2008 18:07
MULTUMESC TUTUROR PENTRU SFATURII
Va multumesc din suflet, dar lucruriile intre timp s-au schimbat, il iubesc cu adevarat, si consider ca si el tine la mine, asa ca nu pot decat sa stau langa el, inebunesc daca nu stiu de el o zi :(


Orice s-ar intampla, chiar daca vom fi imreuna chiar de nu pe viitor, nu vreau sa risipesc nici o secunda, o sa fie cea mai frumoasa amintitre, cand sunt langa el, totul e mai frumos, as sta o viata in bratele lui.

Pwp
buburuza1
Postat pe 30 August 2008 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
El Peste,ea Scorpion. 7 De la: kudika023542 26 Mai 2009 17:37
Compatibilitate zodii 11 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 12:16
Noua constiinta = singuratate? 220 De la: contesina 10 Martie 2011 20:26
Cadou aniversare, pls :sml-sign0199: 10 De la: mitura 14 Octombrie 2010 22:00
Iubitul meu o sa aiba un copil 14 De la: miruna_24 30 Mai 2016 17:29