Setari Cookie-uri

femeia pesti si barbatul taur..???

sa vezi ce beton e cand iti trimite doar un SMS...mai ceva ca la spitalu' 9
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:33
Salut !

Catre:
jussst_me

Ce pot sa zic eu sunt Baiat Taur 85% cred :) problema e ca daca lui ii placea de tine tine ar fi luat atitudine si ti-ar fi spus sau aratat concret. Pe mine nu ma caracterizeaza indiferenta mai ales ca am 26 de ani infine nu vreau sa am dau mare dar iti spun sigur ca daca iti arata indiferenta clar nu ii place de tine sau cel putin nu isi doreste sa fie cu tine mai mult decat o amica sau colega de servici.

Dupa cum e compatibilitatea in horoscop e adevarata B Tauri si F Pesti sunt foarte compatibili dar B Tauri se plictisesc repede de comportamentul pestilor adica Nehotararea si ii enerveaza la culme chestia asta si ii determina sa renuntze.

Ceeace zic chiar mi-se intampla si mie cu o Fata Pesti ma inteleg ideal cu ea. Imi place enorm de ea i-am dovedit , i-am spus dar e nehotarata, timida. Da semne ca ar dori sa fim impreuna am si iesit impreuna dar se razgandeste in ultimul moment si probabil voi renuntza. Cu tristete spun asta dar tre sa merg mai departe.

Ca si sfat din parte mea :) jussst_me pt viitor daca iti mai place de un barbat/ baiat din zodia taur. Invital la un restaurant sau propunei ca ai vrea sa mergi cu el si discutati problema la masa. Crede-ma ca daca va accepta e al tau. si mai deparate e sa il lasi pe el sa fie seful intr-o relatie adica sa comunicati si sa ii acepti decizile sau daca a luat o decizie incorecta neparat trebuie sa ii demonstrezi ca a ta este corecta altfel nu o va accepta.

Voi Fetele din zodia pesti sunteti minunate am amice din zodia pesti tot fete si ma inteleg super cu ele. Asa ca nu tre sa aruncam vina pe zodie ca daca nu a mers cu unu acuma toata zodia e urata. Fiecare zodia are defectele ei.

Asa ca jussst_me cauta al baiat Taur si ai sa vezi ca daca intradevar acela are sentimente pentru tine o sa te faca sa te simti in al 9 cer ;) si asa voi fetele din zodia pesti visati mult deci mai bine zis o sa te faca sa visezi un vis de vis :).

Postat pe 23 Septembrie 2008 12:30
"baiat",iti multumesc pentru opinia ta si pt sfaturi.au venit cam tarziu dar oricum sunt binevenite pt viitor:)am renuntat sa mai visez la el sau la o eventuala relatie cu el.am aflat in cele din urma ca are o alta relatie de ceva timp,ce m-a intrigat p mn este lasitatea sa,faptul k nu mi-a spus nimic,nu am sa inteleg niciodata si sincer nici nu mai imi bat capul sa inteleg de ce mi-a dat sperante si ma cauta daca el avea p altcineva avand in vedere k i-am spus clar daca vrea ceva cu mn e ok sa ma caute,niciodata nu mi-a placut sa fiu p locul doi.niciodata nu am putut strica relatia si fericirea unei alte persoane.pur si simplu nu sunt eu asa,chiar daca asta ar insemna sa renunt la propria-mi fericire.asta poate si pt k sunt pesti si noi,nativii din aceasta zodie,suntem fff altruisti.trec peste aceasta etapa si invat faptul k nu toti oamenii sunt la fel de sinceri k mn,trebuie sa invat sa fiu mai diplomata si sa am grija in cine sa am incredere si in cine nu.sunt la inceput de drum dar am sa reusesc.deja am realizat k de fapt eram indragostita de proiectia lui in mintea mea, proiectie care-l punea intr-o lumina fff favorabila,il apreciam ff mult pt ceea ce este si ce a reusit prin forte proprii dar mi s-a demonstrat k realitatea este cu totul alta.in fine,nu am nevoie sa caut un alt taur sau un alt baiat din vreo alta zodie.iau lucrurile ca atare si cand voi intalni p altcineva care sa-mi trezeasca interesul atunci voi vedea ce e de facut.
va multumesc tuturor pt toate sfaturi si pt k ati fost alaturi de mn povestindu-mi experientele voastre!
jussst_me
Postat pe 24 Septembrie 2008 14:58
Inca nu l-ai parasit ? Sper ca da. Sfatul meu vine cu adevarat tarziu, pt. ca abea azi ti-am citit confesiunile.

Cel mai bine ti-a raspuns "baiat". Un dus rece, zic eu, dar face bine, te dezmeticeste. Sunt pesti si am avut si eu aceleasi probleme ca si tine, mai demult.

Vezi ca ai facut ca Scarlett O'Hara, din "Pe aripile vantului", te-ai indragostit de un personaj creat de tine, asa cum il visezi in imaginatia ta. 

Omul ala e un dandy, un jucator care-si tot probeaza farmecele si joaca la cacealma. Ai sa vezi si tu, dupa ce o sa-ti treaca microbul, o sa te miri tu singura ce-oi fi gasit la el.

Si tu ai sa ajungi departe, cu o cariera bine conturata, o femeie puternica. Nu stiu daca toti pestii sunt asa, dar eu despre mine pot sa spun ca sunt fragila si nehotarata numai privita din exterior, de fapt in sufletul meu stiu f bine ce vreau si chiar si din instinct, dar reusesc sa ma repliez s sa iau hotararea cea buna pt. mine.Cred ca si tu esti asa. Din ceea ce am citit, din micile tale confesiuni, cred ca stii f bine ca nu se merita, tu in adancul sufletului tau stiai, dar ai simtit nevoia sa ti-o spuna si altii.
Deci, esti sovaielnica, desi stiai bine ca asa este.Sper ca ai terminat-o cu el pana acum.

Inca ceva. Cand unui taur ii spui "la revedere", ii cam vine "sa mugeasca", deloc nu-i cade comod. Partea amuzanta este ca abea atunci incepe sa fie interesat de tine, cand vede ca nu te mai poate avea.Va face orice sa te recucereasca. De ce zic amuzant, pt. ca la tine s-a rupt firul si nu te mai intereseaza sa faci nod si ajunge sa te plictiseasca prezenta lui si privirile disperate pe care ti le arunca.Orgoliul lui va fi f grav ranit. Se lauda tuturor prietenilor ca el este cel ce paraseste si nu invers.

Deci, chiar daca mai ai, sau nu, vreun sentiment pt el, trebuie s-o termini cu visele. Oricum nu te-a iubit. Poate nici nu are resurse sufletesti pt asa ceva. Or fi zodiile zodii, dar fiecare om are propriul lui comportament.
Iti doresc tot binele.

Postat pe 13 Octombrie 2008 13:19
pot sa zic cu mana pe inima ca mi-a trecut.a fost o aprindere care daca nu a fost sustinuta s-a stins.si culmea dupa ce am terminat-o cu el am aflat fff multe chestii pe care le-a facut si de care eu in locul lui sa fiu nu as fi mandra.ma indragostisem,simteam fluturasi dar toate astea erau doar din partea mea,toata relatia asta nu era decat in imaginatia mea.privind din exterior acum,detasandu-ma de tot remarc ca mi-am pierdut timpul degeaba.cum am mai spus fiecare experienta traita in viata e binevenita atata timp cat si inveti ceva din asta.eu am invatat ca traim intr-o lume in care fiecare supravietuieste cum poate,fiecare inceraca sa-si atinga scopurile indiferent de metodele folosite.
acum pot spune ca sunt impacata cu mine insami.de ce spun asta pt k dupa aceasta experienta am fost foarte dezamgita de mine si de lumea care ma inconjoara.ma bucur k nu am generalizat sa ajung sa cred k toti sunt la fel si sa ma calugaresc viata e frumoasa si merita traita!abia astept sa vad ce imi mai rezerva viata
jussst_me
Postat pe 15 Octombrie 2008 10:36
Bravo! Bucura-te de toamna asta frumoasa, calca cu placere pe covorul de frunze uscate cu fosnet metalic si gandeste-te ca doar cei foarte varstnici le privesc ca pe ceva ce va muri.

Deci, esti tanara si ai un psihic puternic, ai trecut cu bine peste una din nefericirile ce ti le rezerva de obicei viatza. Ma bucur pentru tine.
Cu bine, draga mea!

Postat pe 15 Octombrie 2008 16:54
si daca e invers, ea e taur si el pesti?
cum crezi ca o fi?

dar taur si fecioara merge?
o calca taurul?




Postat pe 15 Octombrie 2008 19:09
De la: nitui, la data 2008-09-04 22:28:04Buna, nu vreau sa te contrazic ai si nu ai dreptate, eu cred ca parerile sunt impartite 50% si nu cred ca asta este motivul pentru care nu te-ai inteles cu prietenul tau relatia ta seamana cu relatia mea doar ca am facut si pasul si ne-am luat dupa care a inceput sa-si dea in patec certuri, banuieli, jicniri plus un copil la mijloc cine este de vina in aceasta relatie din moment ce este tocmai inversul relatiel tale, exact cum ai spus tu nu toti sunt la fel acelasi lucru este si la femei poate nici tu nu ai gasit persoana potrivita poate nici eu plus de asta tu arati si bine comparativ cu partenera mea de viata un barbat cand arata bine este intotdeauna victima femeilor pana cand vorbeste atunci daca respectiva nu baga de seama defectele lui de la inceput se schimba rolurile devine ea victima iubiri, dupa care barbatul obtine ce-si doreste o femeie cand isi doreste sa obtina un lucru reuseste intotdeauna un barbat mai putin in schimb are taria si caracterul sa recunoasca ca nu este in stare sa mearga mai departe iar acest caracter se manifesta prin certuri, inselari, reprosuri etc., daca tu esti cu adevarat in acea fotografie inseamna ca partenerul pe care l-ai avut nu a stiut ce pierde de multe ori la femei frumusetea interioara se etaleaza in exterior cum de altfel esti tu eu din ce am citit fragmentele care le-ai scris pe forum am dedus ca esti singura care nu poate face diferenta ca unul este bun iar celalalt nu este bun ba chiar ai spus ca toti la fel asa este toti suntem la fel dar in primul rand trebuie sa studiezi persoana sa vezi ce da din ea "un fir de iarba in desert este ca o floare in curtea casei... sper ca sa nu ti se para iesit din comun ce am scris eu poate am facut si greseli de exprimare dar in internet exista o scuza m-a grabeam sa ies afara! sper sa mai discutam pe acest forum daca nu deranjez cu ceva sau pe cineva... multumesc mentru timpul acordat. cu respect Ionut---->Hacker!!! Si teama face parte tot din curaj...
nitui
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:53
Buna!eu pesti,el taur.aproape 4 ani!si am reusit sa scap!nu ne potriveam deloc si 4 ani am incercat sa facem sa mearga,recunosc,mai mult eu...el avea patima jocurilor de noroc.si am facut ciar tot ce am putut pentru a-l face sa se lase de acest"sport"dar degeaba.asa k intr-o zi am deschis ochii si i-am zis "pa".sa nu mai zic ca era de o gelozie iesita din comun,nu aveam voie sa vorbesc cu un fost coleg de generala,de exemplu,ca imi reprosa ca ma culc cu el.si nici cu prietenele mele nu vroia sa ies ca zicea ca ne ducem sa agatam barbati si ca ne ....cu ei!in fine...asta e doar povestea mea,poate am fost exceptia care intareste regula,dar dupa cate am trait,cand aud de combinatia asta mi se cam ridica parul in cap.
acum am dat peste un scorpion!si e al naibii de dulce si chiar se poarta frumos.de 5 luni acum sa vedem ce o sa se mai intample...timpul le rezolva pe toate!multa bafta!
deea_20
Postat pe 19 Octombrie 2008 23:31
inseamna ca eu am dat peste un taur cu "defecte de fabricatie"
deea_20
Postat pe 19 Octombrie 2008 23:33
sa nu mai zic ca taurasul meu era adeptul:barbatul superior femeii!
deea_20
Postat pe 19 Octombrie 2008 23:40
al meu tauras nu m-a inselat!si asta pt ca era mult prea ocupat cu jocurile de noroc
deea_20
Postat pe 19 Octombrie 2008 23:46
cum spuneam, fiecare persoana este diferita chiar daca face parte din aceeasi zodie,insa se intampla ca unele caracteristici sa fie comune.poate asa a fost in cazul meu cu acest baiat.ma bucur k imi vad de viata mea si ca am terminat-o cu el.nu as fi suportat o relatie cu el mai indelungata pt k o relatie in ritmul asta m-ar fi sfarsit,as fi trait numai in incertitudine si suferinta.si pana la urma de ce trebuie doar unul sa se consume?intr-o relatie e vb de doi!
deea_monik,nu stiu daca vrei si parerea mea in legatura cu baiatul scorpion.eu am fost cu unul 2 ani jumate insa in ultimul timp era o relatie la distanta si nu a mai mers.insa primul an a fost cu adevarat frumos.imi arata ca ma iubeste prin gesturi marunte,nu era genul care sa imi cumpere cadouri,flori,etc.in pat era extraordinar,foarte pasional,sufletist si atent la problemele mele.insa atunci cand aveam pareri contrare ajungeam la adevarate polemici din care tot el trebuia s iasa invingator.nu accepta ca o alta persoana sa aiba dreptate.astfel k renuntam de multe ori sa-i mai zic ceva si il lasam in pace.dar ti-am zis o relatie cu el poate fi frumoasa.depinde ce-ti doresti.
jussst_me
Postat pe 21 Octombrie 2008 09:42
Multumesc mult JUSSST ME!orice parere e bine venita!
deea_20
Postat pe 22 Octombrie 2008 12:20
eu nu sunt pesti,dar am un tauras langa mn de 2 ani!si intr-adevar asa este:devine indiferent cand ii faci pe plac si interesat atunci cand esti indiferenta...nush...si eu m-am saturat de jocul asta...
deiutza_20
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:39
De la: deiutza_20, la data 2008-10-29 12:39:28eu nu sunt pesti,dar am un tauras langa mn de 2 ani!si intr-adevar asa este:devine indiferent cand ii faci pe plac si interesat atunci cand esti indiferenta...nush...si eu m-am saturat de jocul asta...


Asta inseamna ca te iubeste :). Crede-ma ca nu zic prostii
Acordai putin indiferenta sa vezi ca il inebuneste si te va iubi si mai mult :)

Postat pe 30 Octombrie 2008 16:21
iti multumesc mult ptr sfat,Baiat....asa am sa fac!
deiutza_20
Postat pe 2 Noiembrie 2008 10:47
Salutari... atata zarva, pentru zodia taur, sunt baiat si sunt in zodia taur... Dar care e treaba, la urma urmei? Din ce am citit eu, unele dintre voi, considerati zodia din care fac parte, ca si cum ar fi zodia unor zeitati, altele, aveti un dispret total pentru noi. Intrebarea mea este : de ce?
Suntem oameni, prin urmare, suntem predispusi greselilor, vreti sa imi spuneti ca e vina doar a noasta, a baietilor din zodia taur? Sau in cazul in care relatia merge bine, e doar datorita noua?
Nu uitati, ca o relatie are nevoie de doua persoane, nu de una singura. Ca o relatie sa mearga fie intr-o directie buna sau rea, trebuiesc doua persoane...

Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:19
(Aaaa, altceva, off-topic, cum schimb avatarul?)

Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:20
Catre
O_Persoana :)

Bine spus !!! Dar fi si tu mandru ca alti / altele ne considera pe noi "Zeitati" sau "Demoni" ;)

Care e treaba pana la urma ? pai hai ca iti zic ce cred eu ca e

Planeta guvernatoare: Venus
Element definitoriu pentru zodia Taur: Pamânt

Deci venus era zeitza frumusesti , a fertilitati , a iubirii

Ce reprezinta Pamant ? Noi suntem cu picioarele pe pamant nu suntem cu capu in nori :) in concluzie suntem realisti si materialisti :) deci ne place realitatea si gandim logic :) si la rece.

Si acuma finalu:)
De ce fetele se leaga asa de mult de cei din zodia Taur :)
1. Avem calitatile de mai sus ale zeitzei venus :)
2. Avem calitatile Pamantului

Carei fete nu i-ar placea sa aibe un Barbat frumos,destept,realist,protector cu bani si sa faca din dragoste / sex o arta ?

O_Persoana fi mandru si bucuros ca ai venit in zodia taur :) cum sunt si eu defapt ;)

Postat pe 8 Noiembrie 2008 16:25
dar mult prea plini de sine si zgarciti
dar in pat sunt super
moniche
Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:03
daca cel mai bun TATA este zodia TAUR...atunci noi ceilanti nu suntem buni...poate ai dreptate dar am o intrebare mai delicata si nu astept raspuns (tatal tau era in zodia taur ...iar daca nu atunci sau vrei sa spui ca nu era un tata bun) SI eu sunt in zodia PESTI si-mi iubesc f.mult copilul ,chiar mai mult decat i-mi iubesc sotia .Sotia poti sa o schimbi dar copilul tot copilul tau ramane .Deci consider ca sunt un tata destul de bun ,nu mi-am inselat nevasta si ca orce om am si defecte si unele plobleme , dar nu pot sa cred ca ai experimentat pe toate zodiile sa fi sigura ca ,,doar'' zodia taur este perfecta ca tata.As dori sa nu te superi nu am nimic special cu tine dar ...era un subiect de discutie si cred ca fiecare are o parere de discutat sau comentat .Oricum ma bucur ca ai un sot minunat si un tata bun ptr copil asa este normal sa fim toti,indiferent de culoare,religie sau zodie.Iti urez sarbatori fericite si numai bucurii.
vadyo2008
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:48
taurii=niste boi, oricat de buni ar fi in pat ;) . Chiar nu merita sacrificiul.
ysza_00
Postat pe 1 Ianuarie 2009 14:27
De la: ysza_00, la data 2009-01-01 14:27:53taurii=niste boi, oricat de buni ar fi in pat ;) . Chiar nu merita sacrificiul.


Esti proasta scuza-ma

Postat pe 2 Ianuarie 2009 16:18
eu stiu un caz invers...barbat pesti si femeie taur...si le merge super ...ambii sunt la fel de romantici
butterfly140489
Postat pe 2 Ianuarie 2009 16:35
De la: Baiat, la data 2009-01-02 16:18:15
De la: ysza_00, la data 2009-01-01 14:27:53taurii=niste boi, oricat de buni ar fi in pat ;) . Chiar nu merita sacrificiul.


Esti proasta scuza-ma


Na, te scuz, ce sa-ti fac... Dupa ce ca v-am facut un compliment, ma faci si proasta Bine acum...sunteti si boi si praf in pat...sa vedem cum ma mai jignesti acum
ysza_00
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:44
Si eu ma indragostesc de un tauras.. ma cam speri ce vad eu la voi aici, nici nu stiu cum sa ma port cu el

Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:23
Incepi sa imi devi simpatica " ysza_00 " auzi am zis ca esti rpoasta ca tu ai zis ca Tauri = boi dar buni in pat :|

Sti care e diferentza dintre un Bou si un Taur ? :D daca da o sa imi cer scuze .... daca nu tot asa ramai :)

Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:16
scuse ca intervin,noi taurii nu iubim sa fim mintiti asa ca incearca sa fii cat poti de sincera si o sa vezi ca o sa fie bine....bafta
GINY87
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:24
Mai mai inimioara "ysza_00" vad ca ai facut temele :) si sti diferentza dintre Tauri si Boi


Na ce sa zic ma bucur ai devenit un pic mai desteapta nu mai esti asa de prostutza dar ca sa distingi admosfera asta nu inseamna sa ne jignesti.


Postat pe 8 Ianuarie 2009 00:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate varsator - capricorn 28 De la: anca75 27 Noiembrie 2014 15:41
da ce ziceti de relatia dintre doi gemeni ? 5 De la: kudika346261 31 Decembrie 2010 02:39
buna 4 De la: stefanescu_marina25 10 Iulie 2009 10:14
ce parere aveti despre sex? 80 De la: rox81 5 Iulie 2010 14:31
eu fecioara el gemeni 8 De la: angii 21 Februarie 2009 11:39