Setari Cookie-uri

femeia pesti si barbatul taur..???

dezastru total... despartiti`va... nu va potriviti deloc
Diavolyta_
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:12
mda... Eu sunt o pestioaica cu toate caracteristicile tipice, și cunosc mult prea multi ”tauri” poate pentru ca am crezut in ideea de compatibilitatea intre tauri si pesti
dar credeti-ma; acuma am ajuns sa imi dau seama dupa gesturi si afirmatii, de la prima intalnire daca un tip e taur sau nu...

NU II POT SUPORTA NICI MACAR O LUNA ...

taurii nici macar ca ammici nu sunt buni pentru pesti. pestii sunt mult prea narcisisti si mult prea interesati de idealuri si vise si multe alte lucruri cum ar fi cartile si muzica buna... in schimb taurii au mereu ceva de criticat la tot ceea ce este cu adevarat frumos si incearca sa schimbe narcisismul pestilor si cand incep sa faca asta (pentru ca se vA INTAMPLA SIGUR) pestii vor fi jigniti, insultati si taurii se vor crede mult prea stiutori desi nu sunt... (PESTII NICIODATA NU TE VOR IERTA DACA II INSULTI )

alte iincompatibilitati: pestii viseaza - taurii dorm
pestii au nevoie de momente de libertate deplina, au nevoie de un loc care sa fie doar a lor - taurii sunt mult prea posesivi si gelosi (pestii nu sunt niciodata gelosi doar se prefac)
pestii sunt mult prea misteriosi iar taurii nu suporta misterul prea bine, devin imedioat nervosi violenti, fac crize...degeaba
etc

Pestioaicele, in special, se vad in oglinda ca niste regine, ca niste atotputernice si atotstiutoare, etc, dar o femeie pesti nu va avea niciodata nevoie de coroana pentru a fi regina... ea stie ca este o regina si stie ca ceilalti nu au dreptul sa o contrazica ... o femeie pesti are nevoie ca barbat langa ea fie un artist (ratat) fie un sclav care sa poata sa o iubeasca pe ea si nu faptul ca ea e cineva, fie de un rege bolnav mintal... indiferent care dintre acestia e tipul pe care il alege acesta trebuie sa o considere o regina, sa isi dedice viata ei sa o faca pe ea fericita, sa o stranga mereu in brate, (ea sa fie regina lui iar el sclavul ei. el sa conduca lumea iar ea sa il conduca doar pe el)
in timp cce un Barbat TAUT NU va putea niciodata sa accepte ca ea e superioara sau ca ea are mai multa nevoie de atentie si niciodata un barbat taur nu va accepta ca el sa isi arate iubirea si ea nu
un barbat taur vrea egalitate sau daca se poate ea sa ii fie lui supusa
femeia pesti stie sa spuna NU barbatul taur nu poate concepe sa fie refuzat mereu si isi iese din minti
femeia pesti este daca iubeste fidela indiferent de situatie, in timp ce un taur niciodata nu va putea sa piarda vreo ocazie de infidelitate
barbatul taur vrea sinceritate - ea vrea sa nu i se puna prea multe intrebari
taurul va considera serile pierdute cu prietenii la bere si meciuri de fotbal ca find ceva firesc in timp ce ea nu poate intelege de ce exista asa ceva

ETC.

o femeie pesti si un barbat taur nu pot sa fie compatibili la nimic, iar daca exista relatii despre care lumea zice ca sunt de durata si ca se iubesc, etc... sunt sigura ca unul din cei doi este fie nefericit fie a renuntat la dorinte, in favoarea relatiei... sau poate sunt masochisti (cel mai probabil)

Dark_Roxana
Postat pe 6 Iunie 2009 09:57
APROPO
era sa uit
in viata mea nu am mai vazut tipi mai zgarciti decat taurii :))
pana acuma doar taurii au considerat ca fiecare isi plateste consumatia :)) si doar ei reprosau mereu ca au dat mai mult decat au primit si cred ca sunt singurii care tin cont ca au oferit un „cadou” mai valoros decat au primit :))
SUNT NISTE ZGARCITI FARA BUNE MANIERE

Pe cand femeile pesti (pentru ca nu sunt create pentru munca, ci doar pentru a visa, ca nah ... ce ar fi lumea asta fara visele pestioaicelor ) ele se cred mult prea norocoase la bani, si alte lucruri materiale si nu apreciaza banii din contra considera ca banii sunt ”rai”si ca distrug visele...
asa ca o femeie pesti va prefera un sot care nu va pune pret pe lucruri materiale, eventual e capabil sa dea toti banii pe mici cadouri zilnice pentru ea: bijuterii si parfumuri scumpe sau flori ... sau alte fleacuri scumpe dar sentimentale

DECI nu sunt compatibili un zgarcit si o tipa care sa vrea ca declaratie de dragoste sa isi cheltuie el si ultimul banut pe flori....
Dark_Roxana
Postat pe 6 Iunie 2009 10:15
Dark_Roxana chiar ma-ai facut sa rad in ce ai scris
Daca tu chiar ti cont de ce ai scris mai sus o sa ramai singura toata viata sau vei murii de foame si probabil dupa conceptia ta v-a venii un Printz calare pe un cal inaripat si tu frumoasa din padurea adormita pe tine te va saruta si cu dragostea pe buze vei invia asai !?

In lumea de azi nu mai gasesti prosti care sa faca exact cum ai scris si chiar daca gasesti vreun prost care sa tine si el cont de ce ai scris ala sigur e pe cale de disparitie

" sa dea toti banii pe mici cadouri zilnice pentru ea: bijuterii si parfumuri scumpe sau flori ... sau alte fleacuri scumpe dar sentimentale "

Auzi dar nu ai vrea sa iti cante sub fereastra la vioara cu trandafirul rosu in gura ?

Inca mai crezi prostii despre Harap Alb si Fat Frumos ? ar fi timpul sa te maturizezi nu ti-se pare ?

Sfat din partea unui Taur VIATA NU-I UN VIS e REALITATE

Postat pe 7 Iunie 2009 01:52
cat analfabetism in textul de mai sus...bun asa, baiat... daca nu-ti dai seama unde-ai gresit, iti arat eu.... "sau vei murii de foame"-incearca un singur "i"
" v-a venii un Printz"- VA veni, fara cratima...
"vei invia asai !?"- aici e cazul sa pui cratima:"asa-i"
"ar fi timpul sa te maturizezi nu ti-se pare?"- de ce ai scris "ti-se", numai tu stii...
Ti-am dat 4 exemple clare de prostie- inca o "calitate" a celor din zodia ta, pe langa cele spuse de Dark Roxana .
ysza_00
Postat pe 7 Iunie 2009 13:50
v-a veni se scrie cu cratima ca e verbul "a veni "

Da dacã tu nu ai invaþat asta mai dute pe la ºcoalã

ºi tu de ce nu scri cu ÃΪÞ ºi scri cuvinte aiurea
mai zici de mine cã sunt analfabet "dute în morþi mãtii aºa româneºte ysza_00 ºi cei / cele care mai generalizeazã persoanele în funcþie de zodie"

Scuzaþi-mi limbajul dar meritaþi

Postat pe 7 Iunie 2009 14:37
De la: Baiat, la data 2009-06-07 14:37:00v-a veni se scrie cu cratima ca e verbul "a veni "

Da dacã tu nu ai invaþat asta mai dute pe la ºcoalã

ºi tu de ce nu scri cu ÃΪÞ ºi scri cuvinte aiurea
mai zici de mine cã sunt analfabet "dute în morþi mãtii aºa româneºte ysza_00 ºi cei / cele care mai generalizeazã persoanele în funcþie de zodie"

Scuzaþi-mi limbajul dar meritaþi


arata-mi tu un text oficial, un text publicat in care 'va veni' se scrie 'v-a veni' si atunci te cred si imi voi cere scuze, pana atunci mai du-te tu la scoala .......''Da dacã tu nu ai invaþat asta mai dute pe la ºcoalã''.....subliniez DU-TE
ScorpiutsA
Postat pe 7 Iunie 2009 14:42
oameni buni...de ce trebuie in toate articolele postate si in toate comentariile sa va luati de ortografia unei persoane??? sincer acum..nu vi s-a intamplat sa scrieti mai rapid si sa faceti din greseala niste erori de ortografie sau daca acestea nu sunt facute neintentionat ce importanta are???nu cred k gradul de inteligenta al unei persoane se masoara in acuratetea ortografiei sale.haideti mai bine daca tot v-ati gandit sa postati un comentariu comentati tema, ideile scrise de alte persoane..aveti ceva de spus in legatura cu ce s-a scris faceti-o..e un site public si aveti acest drept.insa e incomod si hilar pt noi,ceilalti utilizatori, sa va citim schimburile de replici rautacioase venite intr-un moment de iritare.
ms tuturor celor care si-au spus parerea la intrebarile mele!!!
jussst_me
Postat pe 7 Iunie 2009 16:36
e pe draq....io sunt pesti.ea e taur...nu mere deloc relatia.chit k suntem de 2 ani....dar in concluzie pt toata lumea,o relatie nu tine de zodii si de alte prostii,depinde de om.de la om la om.asa k nu are nici o leatura relati a cu zodia.deci poti sa fi si leu cu scorpion,sau cum o fi,k relatia nu tine de asta.va zic eu
ionut_zsm
Postat pe 7 Iunie 2009 21:51
Daca n-ai inteles, ceea ce am scris mai sus," comentariile rautacioase"- erau inca o dovada de prostie si neglijenta din partea taurilor...sau boilor, cum imi place sa-i alint eu .
Consider ca e tare important sa scrii corect, pt ca asta ramane din ideile tale. In plus, Baiat este recidivist in ceea ce priveste greselile de ortografie si chiar exprimare, asa ca nu sunt cazuri izolate incat sa poti afirma ca "s-a grabit" .
Oricum, sper ca intre timp ti-ai dat si tu seama ce fel de NEoameni sunt taurii. (cand spun asta, ma refer la masculi si nu la femeile taur- care sunt niste doamne, in adevaratul sens al cuvantului).
ysza_00
Postat pe 8 Iunie 2009 11:37
anul trecut, cand am deschis acest subiect legat de compatibilitatea dintre femeia-pesti si barbatul-taur incercam sa gasesc in orice o justificare a comportamentului acestui baiat.de ce era atat de rece cu mn pt k dupa o perioada sa se reaprinda?de ce poza in victima si ma mintea..?dar chestiile astea nu le putem pune in carca zodiacului, k vezi draga doamne pt k e taur, mistret sau ce vreti voi se poarta el asa. NU! oricare baiat la un moment dat sau poate si noi in functie de ceea ce ne dorim ne putem comporta asa la un moment dat. pur si simplu nu a vrut ceva serios cu mn la momentul respectiv.de ce a facut asa?cum de s-a comportat asa?daca a simtit ceva m mult pt mn atunci?astea-s intrebari care prea putin m conteaza, acum la un an dupa jocul de-a indragosteala dintre noi doi. raman la ideea k zodiile prezinta o imagine de ansamblu vis-a vis de personalitatea si trasaturile generale ale persoanelor respective.insa ceea ce tine de comportamentul acestora in relatiile interumane si de alegerile pe care le fac sunt pur si simplu rezultatul conjuncturii, educatiei,vietii sociale si comunitatii in care traiesc,si in ultima instanta de dorintele fiecaruia. daca ne ghidam viata in functie de horoscop riscam sa pierdem esenta, si sa nu apreciem oamenii, lucrurile si tot ce ne inconjoara la adevarata valoare

jussst_me
Postat pe 11 Iunie 2009 18:50
eu sunt in zodia viermi, si el e in zodia ramei, ce ziceti, avem sanse impreuna?
Aphrodite
Postat pe 1 Octombrie 2009 23:33
Legat de compatibilitate povestea e mai lunga decat o fac unii de pe aici sa para. Taurul in primul rand ca nu e semn de apa ca pestele, e semn de pamant. Taurul e foarte ancorat in realitatea vietii si in problemele ei si nu agreeaza concesiile si compromisurile; taurul prefera si admira echitatea, solidaritatea, altruismul si altele asemenea... Taurul face exces de gelozie si posesivitate destul de des si scoate flacari pe nari daca simte sau descopera ca a fost mintit, inselat, tradat... Taurul are in centrul vietii lui ideea de stabilitate si siguranta, ideea de termen lung, de durata, de unitate in luarea deciziilor. Taurul nu suporta sa fie jucaria nimanui si vrea sa i se acorde importanta cuvenita in cuplu. Pestii sunt asa cum e lesne de inteles, destul de alunecosi si tind sa se joace de multe ori in relatiile lor, tind sa faca diverse jocuri care sunt inacceptabile pentru tauri. Pestii sunt in mod indubitabil cu mai multe fetze decat taurii care sunt mai directi si mai sinceri chiar daca simt ca pot avea de suferit. Taurul vrea sa aiba control asupra relatiei si in nici un caz sa simta ca partenera joaca pe mai multe fronturi sub diverse forme.Taurul nu admite minciuna si secretele in cuplu, el vrea sinceritate totala si completa altfel riposteaza. Taurul este econom si uneori tinde sa para zgarcit din dorinta uneori excesiva de a pune ceva deoparte neaparat. Taurul nu accepta sa traga singur intr-o relatie decat in cel mai bun caz pentru foarte scurt timp; taurul realizeaza destul de repede daca este luat de fraier sau nu. Ar mai fi multe de spus dar nu mai am chef acum..

Postat pe 2 Octombrie 2009 14:12
oameni buni lasati compatibilitatea in pace tata si mama sunt zodii total opuse
pesti si varsator si sunt impreuna de 24 de ani!!!!educatia si mediul in care a crescut conteaza!!!!
kudika062191
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:16
Buna :)
Am inceput si eu sa ies cu un taur ... eu in in zodia pesti...
Pan acum ... ce am observat :) ii plac intrigile ... si ii plac si replicile cu dublu sau kiar mai multe intelesuri ... eu asa l'am facut sa ma observe.
Maine ne vedem iar si ne'am facut si planuri de weekend ... subliniez ca nu am avut relatii pan acum. Am zis ca facem sarmale de vineri pana duminica. Sa vedem ce iese :))

Si ..adevarul e ca m'au cam speriat toate postarile astea ..Pro si Contra Taurilor ... sper sa nu cad in plasa Taurilor :) sau mai bine zis ... ar fi bine sa cada el in plasa mea :
kudika074660
Postat pe 14 Octombrie 2009 11:01
buna.si eu sunt pesti si sun cu un baiat taur de 2ani jumate.il iubesc si ma iubeste enorm este cel mai bun baiat din lume.ne intelegem extraordinar,nu am cuvinte pe zi ce trece ne iubim tot mai mult.parerea mea este ca barbatii taur sunt cei mai iubitori din tot zodiacul.......am mai avut relatii si cu alti baieti din alte zodii dar nimeni nu s-a ridicat la nivelul taurului .nu sunt toti baietii la fel...nu cred ca au asa multa importanta zodiile.......incercati sa nu parereti ceea ce nu sunteti si totul o sa mearga de la sine.....multa bafta
kudika084162
Postat pe 16 Noiembrie 2009 16:52
acestea par toate doar pareri frustrate. si eu sunt pesti si am intalnit un taur si as fi dorit sa aud o parere mai obiectiva.. sa stiu ce fel de om e nu sa aud doar despre defecte ci si calitati. vorbiti despre barbatul taur ca si cum ar avea numai defecte. eu zic ca sunt oameni deosebiti :)
as vrea sa stiu cum sa-i mentii flacara aprinsa. noi suntem la inceput si nici macar nu suntem impreuna, incercam sa ne cunoastem ca prieteni mai intai... dar e clar ca ne placem mai mult.
cum faci sa ii mentii interesul fata de tine ?
dar totusi as dori sa stiu mai multe !
Edeleth
Postat pe 23 Mai 2010 01:26
De la: Edeleth, la data 2010-05-23 01:26:19acestea par toate doar pareri frustrate. si eu sunt pesti si am intalnit un taur si as fi dorit sa aud o parere mai obiectiva.. sa stiu ce fel de om e nu sa aud doar despre defecte ci si calitati. vorbiti despre barbatul taur ca si cum ar avea numai defecte. eu zic ca sunt oameni deosebiti :)
as vrea sa stiu cum sa-i mentii flacara aprinsa. noi suntem la inceput si nici macar nu suntem impreuna, incercam sa ne cunoastem ca prieteni mai intai... dar e clar ca ne placem mai mult.
cum faci sa ii mentii interesul fata de tine ?
dar totusi as dori sa stiu mai multe !


Pai eu ce am zis mai sus ?!? Eu am aratat taurul in laturile lui profunde si pozitive.....
Vezi la postul meu, mai sus....

Postat pe 24 Mai 2010 09:39
Da, intr-adevar e o combinatie reusita.In primul rand eu sunt TAUR si iti pot spune cate ceva despre cum poti avea o relatie reusita cu acest nativ insa conteaza foarte mult si ascendentul.Trebuie sa fii fidela in primul rand apoi trebuie sa fii foarte pasionala pt ca taurul vrea sa faca dragoste pe fiecare zi cu mici exceptii o data la 2 zile iar in al 3 -lea rand nu trebuie sa tipi des la el sau sa-l critici foarte des ca s-ar putea a 2-a zi sa te intrebi de ce naiba a plecat.iar in al 4-lea rand tre sa fii foarte glumeata de fel si combativa : adik sa-i dai peste nas cu argumente solide dar glumind in acelasi timp pentru ca isi va da seama ca a gresit.Se va plictisi repede de tine daca nu veti pleca in excursii la mare , la munte o data la 2 sau 3 saptamani pt ca el vrea sa sifoneze paturile cu tine din cat mai multe localitati ,state(e foarte pasional, insa mai vrea si cate o schimbare din cand in cand).si sa mergeti des la prietenii lui.pt ca tine mult la prieteni.sper ca sfaturile mele sa-ti foloseasca. te pup
kudika179420
Postat pe 28 Mai 2010 11:32
probabil au ascendente care se inteleg de minune
kudika179420
Postat pe 28 Mai 2010 11:52
Buna...
si eu sunt pesti si as avea nevoie de un sfat cum ar trebui sa ma port la inceput cu barbatul taur.. adica noi nu ne cunoastem foarte bine, suntem abia in faza incipienta... nici nu se pune problema de relatii sexuale sau a fi pasional.. nici n-am ajuns acolo si nici macar nu suntem impreuna... as vrea doar asa un sfat cam la ce se asteapta el... e asa de compact incat nu pot sa imi dau seama daca ce face el este doar o gluma sau chiar si lui ii place de mine. adica vorbim foarte mult si cam despre orice fara nicio problema... dar uneori face anumite insinuari dragute dar le zice in gluma.. sau imi face foarte multe complimente dar le zice sa para in gluma... si nu imi dau seama daca doar glumeste asa cute si friendly sau si el ma place... eu am fost destul de indiferenta de el la inceput iar el a facut tot posibilul sa se apropie de mine.. ceea ce mi se pare ciudat pt ca din cate stiu eu taurul vrea sa fie mereu egalitate si corectitudine... dar oricat l-am resprins eu el a ramas acolo langa mine si m-a acceptat. acum imi dau seama ca e destul de evident ca poate si lui ii place de mine.. desi nu pot sa imi dau seama daca tot ce imi zice este doar o gluma pentru el... sau poate doar vrea sa ajunga undeva...
il vad uneori ca ii e frica de instabilitate... vrea totul sa fie stabil, precis, exact. si eu sunt asa, am mania controlului. dar ii simt frica si nu stiu cum sa-l fac sa se simta stabil alaturi de mine... ce sa ii zic sau ce sa ii fac...
cert e ca eu as vrea daca se poate sa-mi raspunda un baiat taur aici sau un cunoscator... ce ar trebui sa fac intr-o situatie incipienta.. in care noi incepem sa ne cunoastem mai buine ?
adica noi ne intelegem fenomenal de bine :D exista bineinteles si neintelegeri dar nah, nimeni nu este perfect.. nici eu nici el. dar in cea mai mare parte a timpului ne intelegem foarte bine !
dar as vrea sa nu o dau in bara si sa stric totul...
il vad ca are nevoie de stabilitate si nu stiu cum sa il fac sa vada ca eu sunt aici stabila!
vreau sa stiu ce se asteapta el ?
feebly
Postat pe 11 Iunie 2010 22:17
buna am si io o intrebare.am avut cu un taur o relatie lunga nush din ce cauza ne am despartit,el a mai avut o prietena a avut o relatie de 2 ani in cest timp noi ne intalneam acuma are alta relatie si tot ne intalnim cand suntem impreuna nimic nu mai conteaza vb si la tel fara sa stie prietena lui si prietenul meu.cand ne intalnim ar vrea sa nu mai plece de langa mine,de 5 ani il iubesc.da ti va rog un sfat.vreau sa ma impac cu el.ce sanse am.sunt in zodia peste.daca am nevoie de ajutor nu conteaza cate ceasul.ma ajuta cat poate.
kudika367263
Postat pe 14 Februarie 2011 02:28
.....Da multe situatii de jenul acesta sunt.....Am cunoscut intr-un voiaj si eu un Taur eu find pesti......Era un baiat super adica cel putin la prima vedere asa am crezut eu ...am fost doar prieteni acum mai comunicam putin pe net .....de fapt eu pentru el cred sint o prietena pe cind el ma innebuneste...In acel voiaj taurul meu arata in felul urmator .....Blond cu ochi verzi cu simtul umorului foarte chipes dar si un fel de PLAYBOY adica avea foarte multe fete si doar se juca cu ele ......eu insa vreau sal cuceresc cum fac ajutatima va rog el e departe de mine dar comunica pe net.....Imi place tot la el inafara de ceea ca e playboy dar eu cred ca pot sa indrept aceasta greseala a sa ......va rog cum pot sal cuceresc pe acel baiat ajutatima plizz
Doinitza11
Postat pe 10 August 2011 10:44
in ziua de azi ..mai sunteti impreuna ?:)
inna13
Postat pe 15 Octombrie 2011 12:01
jussst_me mai sunteti impreuna in ziua de azi ?
inna13
Postat pe 15 Octombrie 2011 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu rac el scorpion 14 De la: kudika438511 30 Octombrie 2011 16:36
cam complicat 21 De la: Gabrielle_mereu 4 Septembrie 2009 13:13
Eu Scorpion, El Rac! 5 De la: kudika404306 24 Mai 2011 11:59
eu rac 23 iulie el scorpion 25 octombrie 5 De la: klappaucius 24 Octombrie 2011 10:06
PESTI-GEMENI 18 De la: MYL 14 Octombrie 2010 17:02