Setari Cookie-uri

Rmedii pentru un par deteriorat(care se rupe)

Buna fetelor,am si eu o problema si anume am parul foarte rar si pe langa asta se mai si rupe,dati-mi va rog un remediu.Am folosit un timp placa si cred ca din cauza aceasta,ca de vopsit il vopsesc destul de rar si este negru.Va rog sa-mi spuneti un tratament ceva sau o masca,nu stiu ce ar fi de facut.Astept raspunsurie voastre,va multumesc.
pysypisi
Postat pe 6 August 2008 12:43


parul este unul din lucrurile care ne reprezinta. il iubim, il etalam, il rasfatam, ne jucam cu el, iar cand are pb. ne intristam. ceea ce poti face pt. parul ta in situatia de fata este sa rareti folosirea placii, cel putin pana isi revine, sa ai grija ce mananci, daca tii o cura de slabire si sa folosesti un sampon din plante adecvat parului tau ( 500ml. la 12,8 ron) si o masca revitalizanta din ulei de masline si vitamina b3 (300 ml. la 20 ron.), dar pt. ca il ai si rar iti mai recomand lotiunea tonica din mesteacan (500 ml. la 15 ron) cu care masezi radacina parului dupa spalarea cu sampon si o lasi 10 - 15 min. dupa care clatesti cu apa calduta. pt. ca produsele sunt 100 la 100 naturale vei vedea efectul dupa o luna cel mult 2. vei vedea cu in locurile rare incep sa-ti creasca fire noi, iar pe celelalte le intareste si le da o stralucire naturala ,sanatoasa.
produsele sunt nemtesti, le poti procura doar prin comanda.adresa mea de emil este stoica1mary@yahoo.com


toate cele bune, pe curand
mari_mari
Postat pe 16 August 2008 09:33
sunt atatea produse pe piata,dar mie mi se pare ca cele un pic mai ieftine nu dau nici un rezultat si de aceea m-am axat pe ceaiuri si pe lucruri pe care pot sa le fac repede si sa consum mult timp cu aranjatul si cu infrumusetarea parului meu.De aceea un ceai de urzica face bine oricand si ii da si stralucire.
gabimariuta
Postat pe 16 August 2008 10:26
cel mai bun tratament pentru un par sanatos sun tratamentele naturale adica facute de tine acasa , amesteca 2 galbenusuri de ou cu o lingurita de ulei de ricin,aplical ca o masca, maseaza bine piele capului cu miscari circulare si lasa cam 5 minute sa actioneze dupa care clatestete bine dupa care spala parul cu un pic de lapte astepti 2- 3 min si poti sa aplici samponul si balsamul.
gerogianaz
Postat pe 19 August 2008 21:42
Incearca masti naturale care ajuta mult:
1. pt par uscat:
- o lingura mare de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de ulei de masline
- o lingura de vitamina A( farmacie)
Tot se amesteca bine si se pune masca pe par. Se tine 2 h apoi se clateste bine cu apa calda. Daca doar capetele sunt uscate se aplica pe capete.
2. pt par gras:
- o lingura de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de masline
- o lingura mare de zeama de lamaie
- 2 linguri de coniac sau vodca (tarie de 40 grade)
Se amesteca si se pune pe par de la radacina parului. Se tine minim 2 h. Se clateste f bine cu apa calda, nu fierbinte.

Dar pt un par frumos trebuie sa-i dati energie si din interior si luati un complex de vitamine cum ar centrum...Ca, Mg, vitaminele B(care ajuta la stres)... si fa si masti naturale. Ai sa ai rezultate f bune.

O solutie mai puternica pt caderea, intarirea si regenerarea parului e Yuda Pilatory, aveam de vanzare, la momentul dat nu mai am, s-au terminat, dar am sa am peste 15 zile, daca o sa te intereze scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com

Bafta multa!!!!
merycam
Postat pe 20 Septembrie 2008 11:58
Foarfeca!

Postat pe 20 Octombrie 2008 18:39
iti recomand tratamentul de la herbalife pentru par degradat...sunt rezultate super.
sunt 100%naturale, bazate pe aloe, si au rezultate de la prima aplicare...ti-l fac usor de pieptanat, il descalcesc si il refac..il lasa moale de tot.te tin cam 2-3 luni la o utilizare de 3 ori pe saptamana.
costa in jur de 70 de lei impreuna dar isi merita fiecare banut!
daca vrei informatii suplimentare contacteaza-ma...
eu mi-am salvat parul!
biancorossi
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:40
Eu iti recomand Crescina Forte 700 pentru femei, costa cam mult insa sunt super eficiente. Sunt 12 fiole pe care le aplici dupa ce te speli la cap si dupa ce se usuca parul aplici cate o fiola, se absorb repede. Gasesti acest produs pe centrofarm.ro
Avantajul este ca miros foarte frumos este mentolat si se aplica foarte repede cu un usor masaj ca sa intre bine in piele. Te pup.
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:32
bjna
daca ma puteti ajuta si ep mne cu un sfat..
Am fost blonda si tare mi sa subtiat firul de par ...si de un an nu isi mai revine...ce as putea sa folosesc sa isi revina sa imi fie firul de par mai gros?
ioanalovely
Postat pe 7 Noiembrie 2008 23:16
De la: ioanalovely, la data 2008-11-07 23:16:54buna
daca ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat..
Am fost blonda si tare mi sa subtiat firul de par ...si de un an nu isi mai revine...ce as putea sa folosesc sa isi revina,.. sa imi fie firul de par mai gros?

multumesc
ioanalovely
Postat pe 7 Noiembrie 2008 23:20
Daca spui ca e fir subtire si parul rar si asta nu din cauza ca ti-ar fi cazut mult ci ca asa e el in primul rand lungimea la care poti sa-l ai e cea medie. Fara par lung ca se deterioreaza varfurile si se rup mai mult si pierzi si din volum, ti se lipeste de cap si implicit ti se si ingrasa mai repede ceea ce cred ca oricum ti se intampla si asa. Daca tot il vopsesti culoare inchisa deci n-ai nevoie de deschiderea radacinilor, ia-ti o vopsea fara amoniac. Sampon pentru volum. Tratament pentru varfuri uscate, nu ceva f puternic caci nu ai parul stricat din cauza vopsirii repetate sau a decolorarii si o sa ti-l ingrase si mai tare plus ca nu e ce-ti trebuie. Ia ceva pentru hidratare, eventual un trat pentru par ondulat caci acelea sunt gandite mai mult ptr hidratarea parului uscat. Si nu-l aplica decat pe jumatatea dinspre varfuri, nu si pe radacina. Incearca si un produs leave-in ceva spray sau crema fara clatire care se da pe par dupa spalare pe ud si atunci nu mai dai balsam cand speli. Si placa poti s-o folosesti din cand in cand ca nu e foc dar pe parul uscat comple si doar o treci prin par, nu mai sta cu ea pe varfuri.
yamuna
Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:38
allexia55@yahoo.com.Rezultate remarcabile.
allexia55
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:19
Buna fetelor,am si eu o problema.........mi se rup varfurile cam un cm de fiecare data cand ma perii ,lam tuns dar tot degeaba nu stiu ce sai mai fac.Sunt si blonda dar nu cred ca are vreo legatura pt ca e destul de sanatos,ca vopsesc doar la radacina,atat varfurile ce se rup.Va rog sami dati un sfat.

Postat pe 8 Februarie 2009 11:50
Incearca sa aplici o masca , insista la varfuri, poti sa te dai pe varfuri cu ulei de masline, ncearca si variantele acestea.
lover_woman
Postat pe 8 Februarie 2009 16:35
Va multumesc foarte mult,sper sa vad rezultate
pysypisi
Postat pe 9 Februarie 2009 17:55
De la: merycam, la data 2008-09-20 11:58:02Incearca masti naturale care ajuta mult:
1. pt par uscat:
- o lingura mare de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de ulei de masline
- o lingura de vitamina A( farmacie)
Tot se amesteca bine si se pune masca pe par. Se tine 2 h apoi se clateste bine cu apa calda. Daca doar capetele sunt uscate se aplica pe capete.
2. pt par gras:
- o lingura de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de masline
- o lingura mare de zeama de lamaie
- 2 linguri de coniac sau vodca (tarie de 40 grade)
Se amesteca si se pune pe par de la radacina parului. Se tine minim 2 h. Se clateste f bine cu apa calda, nu fierbinte.

Dar pt un par frumos trebuie sa-i dati energie si din interior si luati un complex de vitamine cum ar centrum...Ca, Mg, vitaminele B(care ajuta la stres)... si fa si masti naturale. Ai sa ai rezultate f bune.

O solutie mai puternica pt caderea, intarirea si regenerarea parului e Yuda Pilatory, aveam de vanzare, la momentul dat nu mai am, s-au terminat, dar am sa am peste 15 zile, daca o sa te intereze scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com

Bafta multa!!!!
Dupa ce ma clatesc cu apa nu pot sa ma spal si cu sampon?
pysypisi
Postat pe 9 Februarie 2009 18:15
De la: ioanalovely, la data 2008-11-07 23:20:20
De la: ioanalovely, la data 2008-11-07 23:16:54buna
daca ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat..
Am fost blonda si tare mi sa subtiat firul de par ...si de un an nu isi mai revine...ce as putea sa folosesc sa isi revina,.. sa imi fie firul de par mai gros?

multumesc


Draga Ioana, bunica m-a invatat sa ma dau cu petrol.
Cum se face corect: inainte de a-ti spala parul, umezesti buricul degetelor de la o mana cu petrol, cu ce ai pe degete incepi sa ungi delicat radacinile firelor de par, pe carari cam de un cm.
Ajung cam 10-12 operatii, fiindca in exces petrolul arde pielea capului!!!
Dupa ce inchizi dopul la sticla (caci se evapora repede si e si inflamabil- nu fuma cat faci operatiunea!!!), maseaza bine dar delicat pielea capului pana simti ca s-a uns toata pielea capului.
Apoi iti pui o caciulita veche in cap si stai asa in jur de o ora.
Apoi il speli clasic cum esti obisnuita.
Daca faci de minim 2 ori pe saptamana, pana la vara vei fi multumita si admirata!
Succes!
P.S. Nu stiu unde se mai gaseste petrol de vanzare..., eu am de mult...
90701
Postat pe 17 Februarie 2009 18:21
iubita am avut si eu ptoblema ta, cu mult timp in urma.De ceva timp folosesc produse KERASTASE de la Loreal..profesionale,,,si parul meu e ok...Intradevar sunt putin mai scumpe,dar cred ca merita,,Incepe cu cele de culoare verde,de preferat shampon si masca,,,.dar daca ti se par scumpe ia decat masca..pupiki,,
cris007
Postat pe 7 Aprilie 2009 11:59
Iti pot trimite sampon de la forever,nemaipomenit,il folosesc de 3 ani.L-am recomandat multor persoane si mi-au multumit. Efect garantat!Ti-l pot da la pret de depozit.Pentru detalii contacteaza-ma la ancasimanu@yahoo.com
ancaid
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:40
bun fetelor extensii clip on si lentile de contact la cel mai bun pret pt detalii biancam225@yahoo.com
biancam225
Postat pe 5 Mai 2009 19:35
si eu aveam parul deterorat,vb la viitor pentru k folosesc doar de o sapt tratament de par de șa kallos latte pt par deteriorat si este extrem de bun mai ales k eu imi si indrept parul cu placa veti avea un par mai stralicitor mai moale si fara fire deteriorate incercati k e eficient,nu este scump 800ml la 11 lei . si pt blonde este b un eu aveam parul dstrus imi venea sa ma tund cheala si uite k akm am un par cum mi lam dorit intodeauna.succes
laura_diana
Postat pe 6 Mai 2009 13:15
De la: Bianca____, la data 2009-05-04 18:42:26cunoasteti vreun produs foarte bun pt varfuri despicate? eu doar ce mi'am tuns un pic varfurile dar as avea nevoie si de un produs ceva mai eficient ca sa previn pe viitor..
so.. recomandari?



m-am convins ca singura metoda care ajuta parul sa isi revina este...foarfeca.am folosit o groaza de produse care chipurile ajuta firul de par ... bani aruncati aiurea!
htania
Postat pe 6 Mai 2009 13:20
eu am inceput sa folosesc placa si parul a inceput sa se rupa sa cada etc. si momentan am gasit o combinatie ff buna: sampon d la pantene verde pt par uscat si deteriorat, masca de par de la phyto(destul de scumpa dar EXTRAORDINAR de buna!!!) si dupaia balsam care ramane in par tot de la pantene verde. si cand il usuc, il pieptan continuu si pana a doua zi dimineata(daca ma spal seara p cap) o sa stea ca si indreptat cu placa. asta e cea ,mai buna metoda acum si nu o sa o schimb prea curand :))). bafta multa!!
cata_mica
Postat pe 12 Mai 2009 22:01
Ca remediu naturist recomand crema de la vivanatura cu petrol, ca produs dermocosmetic - sampon si tratament Vichy nutrireparator. Parul devine elastic si lucios. Bafta
danamaria13
Postat pe 20 Mai 2009 16:10
De la: kudika013850, la data 2009-05-06 13:15:39si eu aveam parul deterorat,vb la viitor pentru k folosesc doar de o sapt tratament de par de șa kallos latte pt par deteriorat si este extrem de bun mai ales k eu imi si indrept parul cu placa veti avea un par mai stralicitor mai moale si fara fire deteriorate incercati k e eficient,nu este scump 800ml la 11 lei . si pt blonde este b un eu aveam parul dstrus imi venea sa ma tund cheala si uite k akm am un par cum mi lam dorit intodeauna.succes


eu am facut marea greseala sa folosesc produse kallos, ca vroiam sa vad cum sunt, si mi-au stricat parul... varfurile au devenit foarte uscate, parul nu statea in nici un fel, si incepuse sa-mi si cada mai mult si sa se rupa f usor... Acum m-am invatat minte si de ceva vreme folosesc doar produse Joico, din gama k-pak, iar uneori mai folosesc si masti naturale (din ulei de masline, galbenus de ou, vitamina e) si parul meu si-a rcapatat sanatatea. desi sunt un pic mai scumpe, produsele profesionale sunt f bune, mai ales daca stii cum sa le folosesti, si merita fiecare banut in plus! produsele ieftine (de genul Kallos) poate sunt ok daca parul tau e ff puternic si nu ai probleme cu el. Dar, cel putin pt parul subtire, nu au cine stie ce rezultate, ba chiar mie mi-au facut mai multe probleme si am ajuns la concluzia ca nu merita sa te zgarcesti cand vine vorba de parul tau (cu produse de genul "o masca de 800 ml la 11 lei")pt ca mai apoi va trebui sa invetesti in tratamente care sa-l repare... for me, joico+masti naturale au un efect ff bun!
ralukutya
Postat pe 23 Mai 2009 12:03
Parul meu e blond-vopsit.e uscat.e vai de capul lui.am vazut ca folositi Joico.am rugat pe Ralukutya sa-mi spuna pe email de unde cumpara Joico.dar daca cineva stie vreun salon in Militari-Drumul-Taberei poate imi spuneti si mie.sint asa scumpe?astept fetelor un raspuns.multumesc.
kudikutza
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:06
De la: , la data 2009-02-08 11:50:38 Buna fetelor,am si eu o problema.........mi se rup varfurile cam un cm de fiecare data cand ma perii ,lam tuns dar tot degeaba nu stiu ce sai mai fac.Sunt si blonda dar nu cred ca are vreo legatura pt ca e destul de sanatos,ca vopsesc doar la radacina,atat varfurile ce se rup.Va rog sami dati un sfat.



incearca tratamentul complet(sampon, masca, keratina )de la blond me, sau repair de la schwarzkopf professional
dida_hs_dida
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:59
buna fetelor! am aceeasi problema cu parul...sunt blonda. am incercat toate tratamentele posibile.. mi-am facut masca cu ulei de ricin,galbenus de ou,ulei de masline.....e ok. Folosesc produse de la JOICO si pot sa zic k sunt cele mai bune..... sunt intradevar mai scumpe, dar dau rezultate. Alt tratament ce incerc akum este pe baza de petrol si ulei de ricin si eu cred k este cel mai bun! Stiti vreun tratament mai bun? Va pup
kudika099036
Postat pe 5 Ianuarie 2010 02:33
Buna, am folosit si eu gama Joico ( K-Pak)..intr-adevar mi-au facut bine. Acum, in lipsa de bani nu le mai folosesc. Tot vreau sa incerc si eu tratament cu ulei de ricin ( am varfurile putin deteriorate).
yupii
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:18
lentile de contact albastre si verzi superbe topaz pacific emerald turcoaz,jad,amazon ,blue ciel de firma si de vedere preturi bune comanda numai pe email marriusalin@yahoo.com plata dupa ce primesti lentilele prin posta maxima seriozitate lentilele sunt superbe ,f multe nuante de albastru si de verde ,lentile de maxima calitate care se gasesc si n optici
kudika004836
Postat pe 13 Ianuarie 2010 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum se obtin cele mai bune suvite? 12 De la: balrog 14 Martie 2011 15:11
Coafatul parului cu feon + perie 1 De la: kudika_15223 29 August 2012 17:26
epilatoare bune 1 De la: kudika004836 3 Aprilie 2009 14:38
par creet 3 De la: balrog 14 Martie 2011 13:59
remedii pitiriazis 5 De la: antonela_p07 2 Iunie 2009 18:29