Setari Cookie-uri

Special pentru fetele cu ochii verzi ;)

Buna

Eu am ochii mai deosebiti, sa zic asa ... verzi noaptea si galbeni ziua, o culoare mai ciudata.

La mine nu merg si sincer nici nu-mi plac nici la altele: albul sidefat, bleul, lila-ul. S-au purtat odata, demult, dar gata. Si by the way, nu vreau sa ma laud dar va spun ca stiu ce vorbesc in materie de make-up, caci am facut si cursuri de make-up la viata mea, doar am lucrat la Sephora ani de zile, si am facut cursuri la Dior, Givenchy si la Chanel.

La ochii verzi, foarte bine merg:pruna (deci mov inchis), griul, maronul, kaki-ul, toate in combinatie cu auriu sau bej sau verde deschis pe suprafat dinspre coltul interior al ochiului. Si bineinteles, creionul dermatograf este number one, si care by the way merge foarte bine si ziua, la birou. Dar nu neaparat negru, ci mai degraba in ton cu nuanta inchisa predominanta, mai exact cu doar cu doua tente mai inchis.

Pup si numai bine!
ana_pietraru
Postat pe 23 Iulie 2009 12:41
sh eu am ochii verzi super deschisi :) , nuantele pe care le folosesq sunt : ROZ`ul , albastrul deschis ziua si albastru inchis seara deoarece contureaza bine ochii , mov ,creionul dermatograf sa nu`ti lipseasca , maro ... akm depinde sh de fata :))
blonda_alx
Postat pe 27 Februarie 2010 20:25
Si eu am ochii verzi spre albastri si cel mai mult imi place cum imi sta cu gri si mov,acum depinde cu ce ma imbrac,alte culori chiar nu stiu care ma prind la fel de bine.Auriul imi place mult dar nu stiu de ce mi sa pare ca-mi arata ochii rosi ,obositi.Ce parere aveti dati-mi niste sfaturi,va pwp.
fusun
Postat pe 10 Aprilie 2010 23:58
Fetelor,

Daca va pasioneaza make-up-ul, daca vreti sa invatati cum sa realizati machiaje pentru orice ocazie fara a plati taxe de sute de euro pe cursuri de specialitate, sau daca aveti nevoie de vreun sfat in ceea ce priveste make-up-ul potrivit voua, va astept pe http://ancabuzeamakeup.blogspot.com

O zi frumoasa!!
anca_buzea
Postat pe 25 Mai 2010 21:26
Buna fetelor ! Acuma am inceput si eu sa mai arunc un ochi pe forum si am vazut topicul cu make-up-ul pentru ochii verzi. Ei bine, cum m-am simtit cu musca pe caciula, am zis sa raspund si eu.
Culoarea ochilor mei variaza... uneori sunt verzi-kaki, alteori verde deschis cu conturul irisului bleumarin.
Ca si make-up... intotdeauna folosesc combinatiile de culori + creionul negru. Prefer rozul si lila-ul (culori mate), intotdeauna am o baza de roz pal(chiar spre alb) inainte de a le aplica pe cele mai intense, insa dupa creion ! Pe pleoapa culorile sunt in degradeuri, adica daca in coltul interior voi pune putin alb, pe la mijloc va fi rozul, iar inspre coltul exterior va fi lila-ul. Pe arcada ar fi in interior acel roz pal, iar in jumatatea exterioara fie argintiu pentru seara, fie un galben/portocaliu mat pentru zi. A, si mai folosesc un mic truc pentru a rezista toata ziua : puuutin fond de ten pe pleoapa inainte de a aplica fardul !
Ce ziceti, suna bine?
melopee
Postat pe 29 Mai 2010 23:59
Cursuri initiere in arta machiajului.
Machiajul poate fi magic si artistic sau practic si natural. Nu exista greseli in machiaj , doar posibilitati infinite .
Atelier Make-up Anca Radulescu - un loc in care arta , pasiunea , frumusetea si prietenia se impletsec in orice moment Cursuri initiere in arta machiajului
Atelier Make-up Anca Radulescu
Detalii pe www.ancaradulescu.ro
Contact: irenne_p@yahoo.ca sau office@ancaradulescu.ro
inna_grace
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:42
am incercat si eu cu fixativ .e tare ideea.in alta ordine de idei ati incercat sa folositi si dermatograf maro sau brun inchis?mie imi place f mult cum arata si e o nuanta contrastanta cu verdele ochilor
kudika407593
Postat pe 10 Iunie 2011 20:12
si eu am okii albastri-verzi si imi sta supper bine cu mov,negru,verde roz chiar si bineinteles folosesc si dermatograful negru...si tot timpul combin culorile
kudika089090
Postat pe 11 Iunie 2011 16:43
Ochii verzi sunt superba mi-ar place de ei prea....
kudika407637
Postat pe 11 Iunie 2011 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Machiaj de vis? 2 De la: BlondaX 11 Martie 2010 21:40
Machiaj-poze utile 11 De la: cathelin_a 22 Noiembrie 2010 12:50
Machiaj profesional, machiaj mireasa. Makeup Artist Natalia Kiselev 1 De la: TheMakeupArtist 9 Iunie 2010 17:56
Part-time job.profitabil;) 2 De la: cristiana_cris 28 Octombrie 2009 16:07
MAC COSMETICS 6 De la: Fellly 28 Aprilie 2010 18:25