Setari Cookie-uri

Ce lotiuni pentru plaja folositi?

Aici puteti spune ce v-a placut/ ce nu v-a placut la o anumita lotiune, de ce ati folosit-o, cat costa etc
alexandra_blonda
Postat pe 12 August 2008 13:13
cele de la Lancaster sunt foarte bune..chiar daca ai probleme cu pielea..esti mai sensibila la plaja..in special pentru pielea alba...este foarte buna pentru protectie si bronz cat mai natural.

Postat pe 12 August 2008 13:20
lancaster e f ok.. si eu am avut mai demult.. acum folosesc clarins, de fapt folosesc aproape toate produsele pt piele si ten de la clarins.. anul trecut am avut o experienta f urata cu soarele, m-am ars f tare.. de atunci folosesc mereu protectie
am luat o lotiune cu factor mare de protectie de la clarins si vreau sa zic ca, dupa vreo 3 ore de plaja intense, pielea mea nu era nici macar incalzita!!
cat costa..? vreo 30-35 de euro.. dar merita

Postat pe 12 August 2008 14:19
De la: oanna81, la data 2008-08-12 14:19:59lancaster e f ok.. si eu am avut mai demult.. acum folosesc clarins, de fapt folosesc aproape toate produsele pt piele si ten de la clarins.. anul trecut am avut o experienta f urata cu soarele, m-am ars f tare.. de atunci folosesc mereu protectie
am luat o lotiune cu factor mare de protectie de la clarins si vreau sa zic ca, dupa vreo 3 ore de plaja intense, pielea mea nu era nici macar incalzita!!
cat costa..? vreo 30-35 de euro.. dar merita




oana vreau sa-ti spun ca ai facut o buna alegere prin Clarins...folosesc si sunt foarte multumita de ele....

Postat pe 12 August 2008 14:30
ptr ingrijirea tenului NIVEEA Q 10
danutzza_stefi
Postat pe 14 Iunie 2009 00:47
pentru plaja Nivea SUN spray
danutzza_stefi
Postat pe 14 Iunie 2009 00:49
Aloe Sunscreen, este un filtru solar eficient care hidrateaza si protejeaza pielea impotriva radiatiilor UV si vantului - al carui factor de protectie solara (SPF) este 30. Forever Aloe SUNSCREEN, blocheaza atat actiunea UVA, cat si UVB, avand consistenta placuta, usoara, fina, deoarece contine gel stabilizat de Aloe vera, agenti de hidratare si de umectare care mentin nivelul optim al hidratarii cutanate. Aloe Sunscreen este produs Forever Living Products (lider mondial in aloe vera - vezi site). Actiunea razelor solare, implica tot mai multe riscuri (ultimele statistici arata ca: anual mor peste 37 000 oameni de cancer de piele). Doriti mai multe informatii pentru un bronz uniform si un produs cu factor de protectie SPF 30? http://www.flp-aloe-vera.ro/informatii.html Intrati pe link-uri utile, pentru mai multe informatii (calitatea produselor). Aceste produse nu dezamagesc niciodata, FLP este un lider mondial in aloe vera. Vizitati site-ul (contactati-ma, puteti obtine produsele direct de la depozitul Companiei cu 36% mai ieftin).
ionelcrestez
Postat pe 14 Iunie 2009 13:34
multicaroten & peter island
didi2
Postat pe 14 Iunie 2009 16:51
De la: Loveliness, la data 2008-08-12 14:19:59lancaster e f ok.. si eu am avut mai demult.. acum folosesc clarins, de fapt folosesc aproape toate produsele pt piele si ten de la clarins.. anul trecut am avut o experienta f urata cu soarele, m-am ars f tare.. de atunci folosesc mereu protectie
am luat o lotiune cu factor mare de protectie de la clarins si vreau sa zic ca, dupa vreo 3 ore de plaja intense, pielea mea nu era nici macar incalzita!!
cat costa..? vreo 30-35 de euro.. dar merita[/quote

Cu ce te-ai dat ca sa scapi de arsuri ?
Ca eu m-am ars acum 2 zile si numai mai pot ?
caty21
Postat pe 14 Iunie 2009 21:10
De la: Loveliness, la data 2008-08-12 14:19:59lancaster e f ok.. si eu am avut mai demult.. acum folosesc clarins, de fapt folosesc aproape toate produsele pt piele si ten de la clarins.. anul trecut am avut o experienta f urata cu soarele, m-am ars f tare.. de atunci folosesc mereu protectie
am luat o lotiune cu factor mare de protectie de la clarins si vreau sa zic ca, dupa vreo 3 ore de plaja intense, pielea mea nu era nici macar incalzita!!
cat costa..? vreo 30-35 de euro.. dar merita[/quote

Cu ce te-ai dat ca sa scapi de arsuri ?
Ca eu m-am ars acum 2 zile si numai mai pot ?
caty21
Postat pe 14 Iunie 2009 21:15
De la: Loveliness, la data 2008-08-12 14:19:59lancaster e f ok.. si eu am avut mai demult.. acum folosesc clarins, de fapt folosesc aproape toate produsele pt piele si ten de la clarins.. anul trecut am avut o experienta f urata cu soarele, m-am ars f tare.. de atunci folosesc mereu protectie
am luat o lotiune cu factor mare de protectie de la clarins si vreau sa zic ca, dupa vreo 3 ore de plaja intense, pielea mea nu era nici macar incalzita!!
cat costa..? vreo 30-35 de euro.. dar merita
unde pot gasi aceste produse de la clarins? sunt interesata. am auzit ca sunt f bune si as dori sqa incerc pe pielea mea.
andreealivia
Postat pe 15 Iunie 2009 14:14
De la: danutza_new, la data 2009-06-14 00:47:42ptr ingrijirea tenului NIVEEA Q 10
este o crema cu o textura foarte fina ,atenueaza ridurile
danutzza_stefi
Postat pe 15 Iunie 2009 23:03
De la: danutza_new, la data 2009-06-14 00:49:11pentru plaja Nivea SUN spray
va recomand aceste produse pe cae eu le-am testat si sunt foarte multumita
danutzza_stefi
Postat pe 15 Iunie 2009 23:04
Aloe Vera sun care de la LR International din Germania.Este si in varianta spray si in varianta gel crema cu efect racorior.Asta imi place cel mai mult...
kudika025771
Postat pe 16 Iunie 2009 01:01
si cele de la avon sunt bune cel putin pt mn da acum cred ca depinde si te tipuld e piele
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 07:39
Pentru fata, folosesc crema protectoare cu SPF 50 de la Gerovital Plant Sun. Pentru corp, folosesc tot de la ei o crema cu SPF 30, iar pentru dupa plaja lapte regenerant.
Mary
mary_cj
Postat pe 26 Iunie 2009 10:56
Produse cosmetice AVON pentru machiaj, ingrijirea tenului, corpului, parfumuri si bijuterii. Pentru comenzi sau informatii despre produse accesati http://cosmeticsavon.wordpress.com/

Inscriem si persoane care doresc sa devina Reprezentanti Avon.
Produsele din site sunt direct de la reprezentanta AVON luate si prezinta garantii.
mititik039
Postat pe 29 Iunie 2009 19:18
Cele mai bune produse sunt cele pe care ai reusit sa le folosesti si sa fii multumita de ele, fie au fost recomandate de prietene sau dewscrise intr-o revista, sau vazute intr-un mall...eu le recomand pe cele de la Amway peter island recomandate si de catre altcineva si de asemeni cele de la Lr International cu concentratie mare de aloe vera.Pe deasupra daca vreti sa faceti si bani inscrieti-va in una din aceste afaceri, daca nu credeti ca e timpul sa faceti afaceri si sa fiti intreprinzatoare atunci macar folositi produse de cea mai buna calitate la pret de depozit. ADICAfaceti economie ca tot sunterm in criza, comenzile la faceti pe internet si coletele vin la usa, ce poate fi mai usor de atat....sa faci bani stand acasa .!
kudika025771
Postat pe 30 Iunie 2009 23:12
Eu am folosit cremele pt plaja de la collistar. O firma din italia. M-am inteles super bine cu ele si nu am avut probleme. Dupa primele zile de soare in care am folosit crema cu protectie am trecut la uleiuri hidratante fara protectie. Am capatat un super bronz fara sa ma cojesc si fara arsuri desi am stat cat de mult am putut la soare. Pretul este intre 22 si 27 euro depinzand de factorul de protectie iar uleiul este intre 17 si 22 euro. Plaja placuta
io_111
Postat pe 8 Iulie 2009 17:14
eu recomand produsele Piz Buin pentru cele care nu vor sa faca rabat la calitate, dar nici nu-si pot permite sa dea foarte mult pe o crema

si daca esti deja nitel "prajita", cele de la Nivea
kitty_krieger
Postat pe 8 Iulie 2009 17:41
Eu folosesc creme si lotiuni Oriflame.
Persoanele interesate de aceste produse ma pot contacta pe mihaela.marc2@yahoo.com
Busucan
Postat pe 15 Iulie 2009 20:03
Am tenul decshis si ma prajesc una doua. De cam 2 veri folsesc l'oreal solar 30-40 ron si nu mai am nicio problema. Pot sta la solare si ziua in amiaza mare, in apa, fara sa a ard :D. si crema de dupa este foarte buna.
kudika053639
Postat pe 21 Iulie 2009 00:59
eu le folosesc pe cele de la nivea sunt cele mai bune
_dulcik_
Postat pe 22 Iulie 2009 10:57
Eu am un ten foarte sensibil si de cate ori mergeam la plaja ma iritam pe fata, dar anul asta am inceput sa folosesc produsele YON-KA Paris si vreau sa spun ca nu numai k nu m-am mai iritat dar pielea mea e fina si bronzul sanatos, nu mi-am ars pielea deloc!Pentru fata am folosit Ultra Portection Spf 25 care hidrateaza, protejeaza si REGENEREAZA tenul - si pentru corp YON-KA SUN SPRAY SPF 20.
kudika055879
Postat pe 30 Iulie 2009 14:20
Eu folosesc un amestec de uleiuri preparat de mine.Ulei de masline in care adaug vitamina A uleioasa,ulei de catina,in fine,cam toate uleiurile care imi cad prin mana,vitamina E...Hidrateaza f bine pielea,este ieftin si f bun,stiu ce contine,plus ca bronzul capatat este incredibil.Are o nuanta aurie deosebita.Recomand tuturor.
kudika019386
Postat pe 30 Iulie 2009 17:59
Chiar acum am mentionat la un alt subiect si voi preciza si aici, pentru ca sunt foarte multumita! Recomand lotiunea bronzanta de la Hampton Sun, SPF 30. E foarte buna, protejeaza, hidrateaza, te simti bine si fara grija de a avea pielea decojita. Eu am folost-o si copiilor, cand am mers la mare.
kudika_29639
Postat pe 8 Aprilie 2013 14:57
Recomand folosesti lotiune naturala protectoare de plaja de la Aubrey Organics.
De cand am descoperito o folosesc mereu. Este rezistenta la apa, are factor de protectie mare, are uva si uvb si are ulei organic de baobab, foarte bogat in vitamina D... Iti recomand si sticluta cu aloe vera pur compus din 98% ingrediente organice.
Sanatate si pupici
kudika_972792
Postat pe 29 Mai 2015 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lotiuni fermitate 5 De la: SweetHappyButterfly 31 Martie 2009 13:42
pete maronii p spate 10 De la: kudika126666 18 Mai 2010 17:41
Aparate de masaj prin electrostimulare 1 De la: kudika070778 25 Septembrie 2009 11:49
Marirea sanilor :D - pareri + o metoda 96 De la: Dincu_Gabriela_1 16 Ianuarie 2017 14:27
Tratamente testate pentru diminuarea celulitei 192 De la: kudika013041 4 Noiembrie 2014 16:57