Setari Cookie-uri

FEMEIA BALANTA cu barbatul BALANTA

Ciao!

1 zodie, 2 personalitati diametral opuse: EA -balanta veritabila de luna octombrie, EL- balanta de septembrie total iesit din tiparele acestei zodii( de zici ca apartine altei zodii)
Exista oare sansa pt. o astfel de relatie?...Stiu cum suna teoria, insa viata zi cu zi dintre acesti 2 oameni are sanse pe termen lung?

Postat pe 15 August 2008 20:43
eu sunt balanta in septembrie, el tot balanta in octombrie..oare o sa mearga ceva intre noi??cateodata parca ma uit in oglinda knd ma uit la el..asta doar cateodata.el pot sa spun k e o balanta mai echilibrata decat mine..dar nu intotdeauna..am impresia k o sa fie cam dificila relatia asta..sau poate k nu?!cine mai e in cazul meu..vreau si eu o parere??
shard
Postat pe 21 August 2008 17:36
eu am avut o relatie de 3 ani cu o Balanta, el este tot Balanta, si ne-am despartit din cauza ca eu m-am mutat cu serviciul... ideea e ca are suisuri si coborasuri ca orice relatie, dar pt mine a fost relatia perfecta, compatibilitate perfecta... sper sa fie si la voi la fel! (mai putin despartirea )
ann_lovinu
Postat pe 25 August 2008 18:06
si noi tot balante suntem amandoi, eu de septembrie iar el de octombrie. suntem doua personalitati total diferite, de parca nici nu am apartine aceeasi zodii. dar suntem compatibili din toate punctele de vedere. El e tipic unei balante adevarate, eu sunt total diferita, desi amandoi suntem echilibrati, eu sunt mult mai luptatoare si mai cu picioarele pe pamanat. Trag mai mult catre ascendent, scorpion. Asa ca intr-o relatie in care sunt doua balante, mai conteaza si ascendentul.
sweetpuky
Postat pe 29 August 2008 09:37
diferenta dintre noi este de-o sapt...deci 2 balante de oct.

am avut certuri dar am avem mai multe momente frumoase.

Daca esti dispus sa faci relatia sa mearga si exista iubire eu zic ca se poate all the way.
anderson
Postat pe 29 August 2008 12:27
hmm si la mine el este balantoi de septembrie iar eu sunt balanta de octombrie..:)
sincer este primul om cu care ma inteleg cel mai ok...care parca imi citeste gandurile...ma simte imediat cand am ceva in suflet..si actioneaza exact asa cum mi-am dorit intotdeauna...:)
he he pentru mine una e ok...super ok..:)
patricioasa
Postat pe 17 Septembrie 2008 10:01
buna , eu sunt balanta de octombrie si sotul la fel , cateodata lucrurile sunt asa de calme si monotone altadata sunt super super pripite . Noi suntem casatoriti de cinci ani si am invatat sa-l conduc ca deh doar sunt mai mica ca el cu cativa ani si vreo cinci zile . Dar in rest e o relatie ff ok este o persoana pe care poti sa te bazezi .... balantele in general sunt asa .... mai sunt si exceptii deisgur .toate bune fetelor
morenacirtea
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:32
Chiar asa parca uneori ne citim gandurile...el le gandeste si eu i le spun cu voce tare si ramane complect socat.

Postat pe 17 Septembrie 2008 16:09
de foarte multe ori mi s-a intamplat sa incerc sa il sun minutele in sir...la el sa sune ocupat...sa ma apuce toate spumele...iar singurul motiv era ca si el ma suna in acelasi timp.. cand sunt suparata uneori parca stie cel mai bine cum sa fie langa mine...
nush poate doar sunt indragostita dar cu nici un alt baiat de o alta zodie nu m-am inteles asa...
patricioasa
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:34
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 20:28
Hey, bine v-am gasit pe talere... eu balanta pe 19 octombrie , el balanta pe 20 octombrie suntem impreuna de 5 luni , parca ne stim de o viata , el incepe propozitia , eu o termin.... nu pot sa mint .nu pot sa ma prefac nici macar sa salvez aparentele.ma citeste in 2 pasi si 3 miscari...........si eu la fel.....ne certam.....in urmatorul moment ne pupam......ne ciondanim pe suprematie...ca deh...suntem doi mici generali amandoi.......este pur si simplu FASCINANT.......ma uit in oglinda in fiecare zi.........privind la el, la reactii , gesturi.vorbe...stiti ce este constructiv , ....ma gandeam eu........ii vad reactii care ma enerveaza teribil...si apoi meditez si-mi dau seama ca si eu le am si poate deranjeaza...am ce invata la capitolul asta...i-mi vad defectele prin el si el prin mine...si le imbunatatim amandoi...ahhhhhhh.....ne-am mutat impreuna de 2 zile in chirie..muncim cot la cot ca intr-un adevarat parteneriat in casa......ma intriga , ma enerveaza , ne contrazicem , ne iubim, ne alintam , ne vine sa ne strangem de gat unul pe altul cateodata ...dar in urmatoarele 10 minute nu stim cum sa ne mai cerem scuze si sa ne imbratisam. Cu el stiu ca , atunci cand gresesc va fii acolo sa ma mustre...sa-mi dea un sfat realist , nu se va preface cu nimic si nu va fii fals - il iubesc de numa numa....si parca este o conexiune incredibila intre noi....ne simtim unul pe celalalt de la mii de km. In fiecare zi ma minunez...de legatura puternica , de coincidentele dintre noi.......de faptul ca ma stie parca cum nu ma stie nimeni.......Este Fascinanta relatia asta .....nu am cuvinte....
amina26
Postat pe 6 Aprilie 2010 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
for you 6 De la: MIMI1958 1 Iunie 2010 19:27
femeia berbec 41 De la: Shhh 13 Ianuarie 2011 21:51
Zodiile si fixatiile lor --- Leu 19 De la: Frankie_Zuzu 9 Septembrie 2009 16:09
ma dispera pestele asta, eu sunt leu! 72 De la: hoppe 5 Martie 2011 14:26
Ea leu - el varsator 6 De la: simonas_80 14 Iulie 2010 17:48