Setari Cookie-uri

Femeia Sagetator si barbatul Pesti

Exista compatibilitate intre femeia Sagetator si barbatul Pesti?

Postat pe 16 August 2008 10:57
De la: ank_serban@yahoo.com, la data 2008-08-16 10:57:09 Exista compatibilitate intre femeia Sagetator si barbatul Pesti?



OOOO,Doamne...din experienta stiu k nu se poate...desi asta a fost aku vreo 2-3 ani eram mai mica,bla bla...dar acum ca mai pastram legatura ca si amici realizez ca nu aveam mare lucru in comun..sunt prea diferiti de noi
Pesti - Sagetator:
Exista o atractie mistica intre aceste doua semne. Pestele iubeste optimismul si vede o aventura cu Sagetatorul. Sagetatorul va spune Pestelui tot ce acesta vrea sa auda. Initial, totul va parea minunat pentru amandoi. Pestele va dori sa il seduca pe Sagetator, iar Sagetatorul va vedea provocare si un posibil mariaj alaturi de seducatorul Peste. Sagetatorul va mentine secretul in cazul unei iubiri pentru Peste. Acesta din urma nu va tolera nevoia Sagetatorului de varietate si se va simti tradat. Sagetatorul s-ar putea insela cu privire la latura intuitiva a Pestelui si acest lucru va insemna sfarsitul relatiei. La un moment dat, amandoi vor regreta ca s-au implicat. Relatia va fi romantica si excitanta cat timp va dura, ceea ce e o alta poveste
dydy88
Postat pe 17 August 2008 17:03
Bla bla bla Voi chiar credeti tampeniile astea???
Nu conteaza ce zodie este iubita/iubitu..important este sa existe iubire,atractie si intelegere intre voi,atunci clar va potriviti
ellyy20
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:11
dar daca femeia este pesti..si barbatul sagetator??? cum este in cazul meu....oricum e ceva exploziv voi ce spuneti??vreo sansa de casatorie??
solo_o_moon
Postat pe 18 Septembrie 2008 23:10
trebuie sa fiu de aceasi parere cu dydy88.....ma recunosc intru totul in ceea ce a scris ea....sunt sagetator si prima mea mare iubire a fost un peste....si nu stiu cat de secreta a fost...dar nu mi-a durat mult si m-a cam luat la misto.....prietenii nostrii comuni inca mai comenteaza fie comportamentul lui , fie al meu...dupa 4 ani! a fost o relatie exploziva din care am invatat multe si nu pot spune ca o regret insa cu siguranta inca nu e complet cicatrizata rana nici dupa atatatia ani....asa ca ai grija ce faci cu pestele tau...poate ai tu mai multa bafta decat noi si poate greseste zodiacul....multa bafta! (o sa ai nevoie)
nephiliaclaviceps23
Postat pe 4 Octombrie 2008 09:45
sunt sagetator si sotul peste. sintem casatoriti de multi ani, am divortat si ne-am recasatorit dar e tot un dezastru. SAGETATOARELOR !!!!!!!!!!!!!!!! fugiti de pesti ca dracu de tamaie. nu sint partenerii nostri pentru nimic in lume.
diferenta e pe toate planurile si se accentueaza cu varsta.
e doar parerea mea, verificata si in alte cupluri asemenea.

Postat pe 4 Octombrie 2008 18:09
nici o sansa!
playboy
Postat pe 12 Noiembrie 2008 02:55
dar exista compatibilitate intre barbatul sagetator si femeia pesti?
solo_o_moon
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:20
Pestele supravietuieste linga sagetator numai daca ii accepta totul.Sagetatorul barbat este un individualist , desi totul depinde de ascendent.
sgabi
Postat pe 19 Noiembrie 2008 08:15
De la: sgabi, la data 2008-11-19 08:15:03 Pestele supravietuieste linga sagetator numai daca ii accepta totul.Sagetatorul barbat este un individualist , desi totul depinde de ascendent.

Eu zic sa mai deschideti "n" variante de topicuri in felul asta si despre ascendenti si dezbateti problema relatiilor mai profund.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:46
OMG,...intradevar....o sagetatoare si un pesti nu au ce cauta impreuna....am incercat-o pe pielea mea.....si nu a iesit chiar bine,....au diferente foarte mari....pe toate planurile si oricata intelegere ar exista ,din diplomatie, din partea fiecaruia...pur si simplu exista mereu divergente ...pt ca nu se inteleg...si nu sunt compatibili....este o perere personala...si , ma repet, chestia asta este incercata pe propria-mi piele....asa ca...aveti grija..

va pup
Annonimmus
Postat pe 20 Noiembrie 2008 01:41
Relatia dintre Pesti si Sagetator ar suna cam asa: Unul Foc iar celalalt Apa ,fiind firi total opuse exista o mare atractie intre ei, insa atunci cand se intalnesc focul evapora apa iar apa stinge din puterea focului, dupa o vreme fiind nevoiti sa stea despartiti unul de celalalt pentru a-si reface fortele..
Eu cred ca povestea asta s-ar aplica in toate cazurile indiferent de ascendenti. Voi ce parere aveti?
nynna_d
Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:24
De la: ank_serban@yahoo.com, la data 2008-08-16 10:57:09 Exista compatibilitate intre femeia Sagetator si barbatul Pesti?




categoric NUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!!
ninushk
Postat pe 23 Decembrie 2008 21:22
De la: jaqueline_totto, la data 2008-11-20 01:41:53OMG,...intradevar....o sagetatoare si un pesti nu au ce cauta impreuna....am incercat-o pe pielea mea.....si nu a iesit chiar bine,....au diferente foarte mari....pe toate planurile si oricata intelegere ar exista ,din diplomatie, din partea fiecaruia...pur si simplu exista mereu divergente ...pt ca nu se inteleg...si nu sunt compatibili....este o perere personala...si , ma repet, chestia asta este incercata pe propria-mi piele....asa ca...aveti grija..

va pup
de acord!am patit-o si eu ca sagetatoare!
playboy
Postat pe 27 Decembrie 2008 20:30
Sagetator - Pesti

Sagetator si Pesti? Compasiune sau cutezanta?

Ei bine, sa stiti ca exista amor din compasiune, si asta numai pentru ca inima foarte mare si sensibila a Pestilor este gata sa se sacrifice pentru fericirea unui Sagetator care aspira la descoperirea adevarurilor fundamentale ale existentei umane.

Neptunianul Peste asta si viseaza: sa-i fie de folos cuiva marele sacrificiu pe care e gata sa-l faca de dragul unei mari iubiri, fiindca asta e natura lui: sa-l ridice pe celalalt pâna la nivelul la care îl poate privi de la egal la egal si apoi sa-l ia în brate cu tot cu cauza pentru care acesta suspina.

Cum sa nu-i placa unui Sagetator faptul ca cineva "arde" pentru acelasi scop? Cum sa nu-i placa unui Sagetator faptul ca cineva i se ofera cu totul? Ce-i drept, misteriosul neptunian (Pestii) ar fi fericit daca metafizicul jupiterian (Sagetatorul) s-ar interesa de "suferintele" lui apoase, dar se poate trai si fara... Mai ales daca de el depinde ca relatia sa mearga înainte, în loc s-o lase sa se termine.
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 23:22
Sagetator - Pesti

Este adevarat ca, pentru un Sagetator, este un act de curaj sa intre într-o relatie afectiva cu un nativ Pesti. Dar ce, el nu se poate sacrifica putin? Ce, nu este si aceasta o aventura la fel de placuta precum celelalte? In fond, cu cine altcineva daca nu cu un neptunian alaturi, va putea el sa-l descopere pe Dumnezeu?

Compasiunea si misterul Pestilor pot hrani pe termen lung inspiratia si cutezanta Sagetatorului care, astfel, se simte împlinit pe toate planurile, gasindu-si linistea afectiva si împacarea erotica îndelung cautate.
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 23:22
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 20:28
Buna,

Despre relatia pesti-sagetator am citit acum cateva ile urmatoarele: e a ca alergatul in jos de pe un dela, tot iei in viteza si cand ajungi jos ti se rupe tot si e un dezastru!

..... Dar sunt si eu in aceeasi oala: eu sunt sagetator, el este pesti, ne cunoastem din copilarie, am fost prieteni foarte buni ani de zile, ieseam impreuna, el cu alta eu cu altul, eu intre timp m-am casatorit, am divortat si acum 3 luni ne-am intalnit la o petrecere si de atunci suntem impreuna. Ne intelegem perfect, sexul e fantastic, dar totusi ma deranjeaza/ ma sacaie ceva si nu stiu inca ce!
Queennie11
Postat pe 8 Mai 2009 11:21
Si am uitat sa mai adaug ca imi este frica ca ma voi rani cand ajung jos de pe deal!
Queennie11
Postat pe 8 Mai 2009 11:25
Nu prea cred...atata ura intr-e pesti si sagetator...
cazul meu..eu sunt pesti.....am avut foarte multe relatii..cu persoanele..din zodia sagetator
si de durata....sunt de acord cu dydy..
dak acele persoane se iubesc si se inteleg...trebuie sa stie fiecare..ce vrea pesoana de langa el/ea/...si sa fie intelegere..eu nu's de acord..cu ce se spune..cu zodiile..pesti/sagetator
uni/unele..ati smtito pe pielea voastra..dar astea se mai pot numi si superstiti..intelegeti..


sa nu mi se spuna mie..ca dak/ 2 persoane se iubesc...si barbatul este pesti..femeia sagetator
si au varste cuprinse intr-e 25-30..nu se vor intelege ei....dar sa fie si barbatul cu capu pe umeri..asa ca mine ...de asemenea si femeia...

deci ati aberat foarte mult ..
va poop....si va astept sa mai discutam
kudika023549
Postat pe 9 Mai 2009 18:05
De la: ank_serban@yahoo.com, la data 2008-08-16 10:57:09 Exista compatibilitate intre femeia Sagetator si barbatul Pesti?


ti'ai raspuns singura
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 18:08
Pai nush :sml-indifferent0014eu sunt sagetator este foc si pestii apa nush dak se pot intele asa de bn.Dar eu am incercat chestia asta si vreau sa va spun ca eram indragostita peste cap de un baiat care este in zodia pestisml-love0069...imi doream asa de moolt o relatie cu el dar nu se poate...din tot ce spuneti voi si chiar asa este nu se poate o relatie intre sagetator si pesti.Dar daca sagetatorul se intelege bine cu pestii se poate realiza o relatie de lunga durata intre ei...In plus chiar sunt indragostita de el si nush ce sai zik...numaiconteaza....va popz : ::

Postat pe 20 Mai 2009 12:00
Am citit ce ai scris tu si m-am regasit in spusele tale.Prima mea iubire a fost un peste si dupa ce am tot incercat sa o iau pe alte cai,acum m-am indragostit tot de un peste.Stiu ca odata ce te-a cucerit foare greu mai scapi ..Oricum daca aveti iubirea unui peste bucurati-va de ea...
lory__92
Postat pe 4 August 2009 17:56
Dar despre compatibilitatea intre o Balanta si un Geaman ce parere aveti?
kudika048808
Postat pe 24 August 2009 10:26
dar despre relatia dintre o balanta si un scorpion ce parere aveti?
preetty
Postat pe 24 August 2009 17:29
si eu am patit-o...de doua ori....sunt f egoisti...si au pretentia sa joci dupa cum canta ei...
valentina_b
Postat pe 24 August 2009 20:20
din pakate nu,la mn a fost asa si nu a mers,dar cn shtie dak are sentimente puternice fatsa de tn poate....sper si eu k zodiakul sa gresheask..
anuhska1103
Postat pe 25 August 2009 22:39
Salut. Eu sunt pesti si am avut o "aventura" cu o fata sagetator. TREBUIE sa recunosc ca aveti dreptate fetelor sagetator, nu exista compatibilitate decat poate in pat, insa relatia asta nu e recomandabila pentru niciun peste sau sagetator:|. A, si vreau sa spun ca niciodata sagetatoarele nu vor stii intentiile pestilor:D, nici cand sunt evidente(am zis ca fosta mea credea ca detine controlu' si ma dispera). Oricum, foarte interesante discutiile zodiacale, poate o sa facem si ceva mai elaborat odata...cu ascendente si influente..va pup
kudika088584
Postat pe 1 Decembrie 2009 21:21
Salut. Eu sunt pesti si am avut o "aventura" cu o fata sagetator. TREBUIE sa recunosc ca aveti dreptate fetelor sagetator, nu exista compatibilitate decat poate in pat, insa relatia asta nu e recomandabila pentru niciun peste sau sagetator:|. A, si vreau sa spun ca niciodata sagetatoarele nu vor stii intentiile pestilor:D, nici cand sunt evidente(am zis ca fosta mea credea ca detine controlu' si ma dispera). Oricum, foarte interesante discutiile zodiacale, poate o sa facem si ceva mai elaborat odata...cu ascendente si influente..va pup
kudika088584
Postat pe 1 Decembrie 2009 21:22
Frate este o prostie k nu exista compabiliate intre femeia sagetator si barbatul pesti...Eu sunt sagetator si am o relatie q un barbat in zodia pestelui si ne intelegem super bine ! ...Doar micile certuri kre le au toate cuplurile, in rest totul este ok! Relacia mea dureaza de ceva timp , in ciuda astrelor hahaha !
kudika449559
Postat pe 9 Octombrie 2011 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce doar italia e singura natiune care are un dinte impotriva romanilor? 17 De la: xandra79 16 Iulie 2009 18:11
salut. 1 De la: kudika176059 1 Mai 2010 10:34
eu fecioara el gemeni credeti ca ne potrivim 9 De la: brad71 27 Aprilie 2009 16:33
ce vrea de fapt sa ne despartim sau sa continuam ? 17 De la: Biank_kudika 4 Februarie 2010 16:13
eu balanta,,,,el fecioara,,,,,, 31 De la: kudika_1034339 19 Octombrie 2018 11:59