Setari Cookie-uri

Ce pãrere aveþi despre bãrbatul capricorn?

pt lory 87: si eu sunt o fecioara care sta de 18 ani cu un capricorn, cam 10-11 ani am avut senzatia ca merg pe sarma deasupra prapastiei.
Sunt cei mai ciudati, introvertiti, perfectionisti, avari.Pe mine m-a atras tocmai pentru ca este undeva in adancul lui, sensibil, usor de ranit, i-am simtit zidul ridicat, suferinta tacuta. Am vrut sa-l ocrotesc si eram convinsa, cunoscindu-ma, ca-l voi face fericit. Dar nefericirea este sadita in ei, pentru ca sunt perfectionisti, pana la nebunie. Am suferit mult din cauza lui, dar il iubesc ca in prima zi, si am puterea sa las de la mine, suficient cat sa meraga lucrurile fara ca eu sa-mi pierd din demnitate. Poate ca am reusit asta si pentru faptul ca este cel mai bun si de incredere prieten al meu.
De multe ori m-am intrebat daca as putea sa dau timpul inapoi, as lua-o de la capat ? Cu siguranta da, dar acum as sti ce greseli sa nu mai fac. Ei pun foarte usor etichete, si nu le mai dau jos, indiferent de ce ai face.
schmarc
Postat pe 28 Octombrie 2008 13:20
n-am avut relatii personale, private, cu un capricorn, dar am avut profesionale si de familie. sunt de treaba, nimic de zis, dar se cred atot stiutori si au prostul obicei de a considera ca femeia trebuie sa se lase educata de ei. nu prea inteleg ei ideea de incompatibilitate,ci considera cu orice pret ca celalalt e prost pt ca refuza sa se lase "educat" si indrumat de bine, asa cum numai ei stiu cu atata gratie s-o faca. eu unul nu ii tolerez prea bine, si stiu sigur ca nici invers nu e mai roz. sunt "
gemeaux".

Postat pe 28 Octombrie 2008 13:20
simone30...asa sunt ei isi fac foarte greu curaj...pana ajung nu sa iti spuna ce simt ci sa faca un gest cat de mic dureaza foarte mult...ca sa ii determini sa faca asta tb sa le dai incredere ca ceea ce fac va reusi, ca au sanse de izbanda. daca simt cat de cat ca ceea ce fac ar putea esua nu vor mai incerca nimic...nu le place sa piarda...vor sa fie invingatori, mereu in frunte
schmarc...mi-au placut cuv tale...ms mult...sincer si eu, desi am suferit si nu putin, as lua-o de la capat.m-am regasit in ceea ce ai spus..noi am fost foarte buni prieteni inainte de a deveni iubiti si poate de asta inca mai suntem impreuna...il iubesc sincer si asta ma face sa trec peste multe...eu cred ca o relatie se mentine pe baza unor compromisuri, al.. increderei si al respectului..iubiti persoana de langa, indiferent de zodie si o sa fie ok...;)
lory87
Postat pe 28 Octombrie 2008 20:15
apropo...veti vedea ca la telefon sau pe mess sunt mult mai deschisi si au mult mai mult curaj decat fata in fata..asa ca sa nu va mire daca o sa va faca avnsuri si apropouri la telefon iar cand veti fi fata in fata nu fa misca un deget
in legatura cu zidul pe care il ridica in jurul lor, un zid inalt nu este pt a nu permite sa ajungi la ei ci pt a vedea cine e capabil sa treaca de acel zid...asa ca sa nu va lasati intimidate.ei nu arata dar voi trebuie sa stiti ceea ce simt si ceea ce gandesc..si mie mi-a luat mult dar am ajuns sa il cunosc atat de bine incat sa stiu cand inima spune da, desi aud altceva din gura lui
lory87
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:54
yo am stat 8luni de zile cu un capricorn..mai mare cu 10 ani..yo rac..toate bune si frumoase..era fermecator..nu zic k am fost yo q el..dar toata lumea din jur o spunea,in special pritenele mele il admirau...si cum ziceam..era kiar perfect..(n prea era grozav l pat..dar in cateva luni..s.a schimbat si aveam niste partide de sex p cinste )e dupa toate astea m am dus o data l biroul lui(|asa cum faceam mereu d altfel dar d aceasta data n l am mai sunat sa i spun)..si nu era el..insa era nevasta lui..si cum nu era d ajuns..mai era si gravida..am ramas semi-lesinata p scaun si mi a adus femeia un pahar q apa..cand i am zis cine sunt..era sa lesine si ea..el..ce a facut?a fugit....k un las...deci am trait 8luni d zile o minciuna..dar a fost frumos..pana in momentul in care am aflat d nevasta(acum am inteles ca s.au casatorit).si de copil(care inca nu s-a nascut)..acum nu generalizez...spun doar experianta mea vis a vis de un capricorn..va uresz multa bafta fetelor
mamaia
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:25
buna!barbatul capricorn e un tip care stie sa faca o femeie sa se simta iubita, respectata, rasfatata..., dar are si un defect...e tacut...
iubeste si ii place sa fie iubit, e fidel relatiei in care e implicat...
cu alte cuvinte e un tip super...
asta e parerea mea...
nicoleta242002
Postat pe 30 Octombrie 2008 12:38
De la: lory87, la data 2008-10-29 17:54:04apropo...veti vedea ca la telefon sau pe mess sunt mult mai deschisi si au mult mai mult curaj decat fata in fata..asa ca sa nu va mire daca o sa va faca avnsuri si apropouri la telefon iar cand veti fi fata in fata nu fa misca un deget
in legatura cu zidul pe care il ridica in jurul lor, un zid inalt nu este pt a nu permite sa ajungi la ei ci pt a vedea cine e capabil sa treaca de acel zid...asa ca sa nu va lasati intimidate.ei nu arata dar voi trebuie sa stiti ceea ce simt si ceea ce gandesc..si mie mi-a luat mult dar am ajuns sa il cunosc atat de bine incat sa stiu cand inima spune da, desi aud altceva din gura lui

-----------------------------------------------------------------

Ai dreptate, la inceputul relatiei nu intelegeam ce naiba vrea de la mine, daca nu aveam tupeu cat casa si dorinta sa-l am, sa-l cunosc si sa-l accept, cred ca nu se intampla nimic intre noi. Sunt extrem de timizi, si asteapta sa fie abordati, sunt influentabili, si usor de manipulat daca sti ce butoane sa apesi. De-a lungul timpului, a avut ceva scapari, de una stiu sigur, dar eu sunt genul de femeie care nu incearca sa schimbe ceva ce este in insasi natura barbatului. Ideea este ca, pentru a fi cu un capricorn trebuie sa fi desteapta, sa-l iubesti, sa fii o doamna in societate, sa ai un oarecare statut social, si mai ales sa ai nervii tari. In plus, avem copii si este un tata extraordinar, iar pentru ca am mai putin timp liber decat el, spala, face curat, are grija de copii, face cumparaturi, si mai si strange bani ca un adevarat Hagi Tudose.
schmarc
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:43
asa e...cu ei te intrebi:doamne oare mai au de gand sa faca ceva?dar dupa ce depasesc bariera timiditatii,dupa ce se asigura ca vor castiga sunt adorabili...iar in leg cu nervii..da trebuie sa ai nervi de otel si rabdare de fier...:)
lory87
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:16
si eu am acceasi parere capricornul meu este un ingeras pe cuvint va spun este cel mai romantic senzual si pasional barbat pe care l-am avut ne intelegem perfect desi eu sunt o berbecuta cam geloasa si din cauiza asta am mai avut mici conflicte care se terminau repede cu impacari dulci mai ales in pat este cel mai bun

Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:59
ma regasesc foarte mult in ceea ce spui...la capitolul compromisuri.
am fost impreuna cu un capricorn timp de 2 ani, dupa care ne-am despartit (din motive pe care nici acum nu le cunosc)...iar in primavara ne-am impacat, datorita efoturilor mele de a-l aduce din nou langa mine. trebuie sa spun ca am renuntat la foarte multe lucruri pentru el si pentru a face relatia sa mearga, dar in timpul cat am fost despartiti mi-am dat seama ca niciun altul nu e mai ok din multe puncte de vedere.eu sunt taur si ceea ce imi place la relatia noastra este faptul ca reusesta sa-mi transmita din linistea lui, eu fiind cam agitata din fire si mereu nelinistita. insa pot spune ca trebuie sa inveti sa te adaptezi la personalitatea capricornului pentru a reusi sa ai o relatie implinita cu el, adica sa te bucuri de ceea ce are capricornul mai bun de oferit intr-o relatie.
o_pisika
Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:19
Nu sufar barbatii capricorn.Am avut o rel de 3 ani cu unul si astazi nici nu vreau sa mai aud de el...Si cam toti capricornii pe care i-am intalnit,indiferent de rel pe care am avut-o cu ei,au fost niste caractere urate.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:29
Sunt intr-o relatie cu un barbat in zodia asta de 2 ani si un pic.La inceput a fost de vis.Pe atunci locuiam in orase diferite,distanta fiind nu tocmai mica , dar vorbeam pe net si ORE in sir la telefon zilnic,trebuia sa stau uneori langa priza ,doar sa-mi fie telefonul la incarcat.Era tot ce-mi puteam dori ,barbatul perfect ce mai : intelegator ,matur , ma facea mereu sa rad ,extrem de protector ,chiar daca nu era langa mine , simteam ca doar gandindu-ma la el sunt in siguranta ,romantic incurabil ,fidel , ma simteam cea mai iubita si rasfatata persoana din lume .Asa ca , dupa numai 6 luni ,ne-am casatorit ,eu m-am mutat cu el si practic m-am rupt de tot ceea ce a insemnat viata mea pana atunci.Sa zic ca vreo luna a fost frumos , dar apoi s-a schimbat radical .A devenit un om imatur , egoist ,egocentrist,intotdeauna el trebuie sa aibe ultimul cuvant, intotdeauna el trebuie sa aibe dreptate , si daca nu are , face in asa fel incat sa te simti atat de prost si sa renunti tu la ideea ta .O alta latura ,gelozia , fara motiv , chiar si pe prietenii mei de gen masculin , mereu sunt intrebari de genu "da ce vrea de la tine ? de unde il cunosti?cati ani are ?cu ce se ocupa? ".Nu e responsabil , se aprinde extrem de repede cand ii intra ceva in cap si vrea s-o faca ,sau cand ii place ceva si vrea sa obtina , dar daca il lasi asa un pic ,ai sa vezi ca-i trece una doua cand apare altceva atragator la orizont , si tot asa.Cand ne certam spune acelasi lucru de unspe mii de ori si intoarce subiectul pe toate partile si-si mai aminteste de la adam si eva si readuce in discutie,obosindu-te.Ii place sa vorbeasca ,mult , da mult frate.Toti prietenii lui sunt buni ,ai tai nu.E razbunator,stie unde sa loveasca ,sa te faca sa te doara cat mai tare,jigneste gratis persoane pe care nu le cunoste ,doar pt ca stie ca te-ar afecta pe tine.Cu banii ..cand ii are nu stie sa ii stranga ,sa ii pastreze , sau sa-i cheltuie util.E lenes ,daca nu tragi de el sa faca ceva o zi intreaga ,nu face si atunci cand face se supara sau cauta cearta si motive sa scape.E fidel , sau cel putin asta cred.E laudaros.
E perfectionist in ceea ce face la munca ,daca nu stie ceva , se informeaza , are idei geniale.Ii place sa studieze , sa stie tot ,sa invete .
Ca prieten doar , e un om de zahar ,de tinut aproape.
In pat , daca el e satisfacut ,i se pare perfecta relatia .Nu e deloc timid,incearca tot ce-i trece prin minte.Intradevar intreaba cum te simti , dar se preocupa de placerea lui .E bun ,dar e mult prea comod,isi vede interesul si atat.
Are un suflet mare ,dar trebuie sa ai extrem de multa rabdare cu el si sa-l iubesti asa cum e.Il poti schimba , cu greu ,daca ii dai ceva la schimb.
Spunea cineva mai sus ca nu crede in incompatibilitate, e FOARTE adevarat.O exclude din start.Detine arta manipularii inca din nastere.

Am descris doar un singur capricorn , de 30 de ani ,nu generalizez.Eu una nu vreau sa mai am de`a face cu vreunu cat oi trai de acum inainte.
Sunt leu , dar nu dau vina pe zodii .Cred ca tine de caracterul fiecarei persoane si de cata rabdare ,dragoste,respect si interes acorzi relatiei.
elogibee
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:48
Draga mea Elogibee..vreau sa iti spun ca sunt perfect de acord cu tot ce ai scris legat de capricorni..exact dar exact la fel e si capricornul meu..cu care sunt impreuna de un an jumate. Am ajuns sa il cunosc mai bine decat ma cunosc pe mine..m-am documentat am citit tot ce am gasit scris pe forumuri si nu numai legat de capricorni..si am ajuns la concluzia ca sunt la fel..cam toti..cu toate ca toate lumea spune sa nu ne luam si sa ii catalogam in functie de zodie..ci dupa caracter si educatie dar...

Eu sunt taur si am o rabdare cat china pot sa spun, dar care in ultimul timp simt ca ajunge la limita cu capricornul meu. La inceput a fost frumos, f dragastos, deschis, iubaret..mai apoi s-a schimbat a devenit rece distant, f greu comunic cu el..daca il intreb ce are spune ca e ok..nu mai stiu ce sa fac si cum sa il fac sa se deschida..sincer am ajuns la limita! sunt o fire deschisa optimista, am facut multe pentru el, si nu vreu sa ii reprosez nimic, tot ce am facut a fost pt ca il iubesc mai mult decat orice pe lumea asta si nu regret nimic, dar nu mai stiu ce sa fac sa ii intru in gratii. si ma gandesc pentru ce fac toate sacrificile asta si compromisurile? merita? are perioade cand e painea lui D-zeu..si perisoade cand e atat de rece ca ingheata tot langa el.ne-am despartit si noi pentru cateva luni, ne-am reampacat si mutat impreuna dar iar s-a schimbat de vreo 3 luni..si uite asa ..simt ca am cam ajuns la capatul puetilor si rabdarii dar nu am puterea sa il las..ma atrage ingrozitor de tare si ma provoaca sa stau si sa vad ce se intampla si sa lupt sa trec de zidul de 2 m inaltat in jurul lui.Alauturi de el am fost cea mai fericita, am suferit cum nu am suferit niciodata in viata mea, nopti si zile intregi am plans..am iubit si m-am simtit iubita cum cred ca o singura data poti fi iubit in viata..si totusi stau langa el..si accept si ii suport mofturile si nu mai stiu cum sa il fac sa se deschida pentru ca sincer am incercat tot..cateodata simt ca ma iubeste dar nu spune..cred ca intr-un an jumate mi-a zis ca ma iubeste doar de vreo 2, 3 ori..cateodata simt ca ma iubeste cand de fapt gura lui zice altceva..ii vad privirea si gesturile dar f greu se exteriorizeaza..si nu inteleg de ce are sadit in suflet neincredearea si scepticismul care ma fac sa ma urc pe pereti. Stie ca il iubesc, ii spun si mai ales demonstrez in fiecare zi si totusi nu e de ajuns pentru el!!! nu mai stiu ce sa fac !poate cel mai bine ar fi sa ascult de cei care imi spun sa il las si sa move one..ca imi irosesc viata alaturi de el si ratez sanse poate mai bune..ce sa fac? poate ma ajutati voi..multumesc.
tweeti_pa
Postat pe 7 Noiembrie 2008 12:35
si eu am o relatie de un an jumatate cu un capricorn eu fiind o berbecuta cam geloasa mereu ne mai certam dar el avea puterea sa ma ierte pentru ca ma iubea sincer asa simteam eu este cel mai pasional romantic si senzual barbat linga el ma simt cea mai fericita si nu as suporta sa ma despart de el simt ca este jumatatea mea ne completam reciproc si ne atragem foarte puternic asa ca sunt hotarita sa nu il mai las din mina si vreau sa il am linga mine toata viata

Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:47
De la: omegalevel, la data 2008-08-18 09:06:51 Capricorn

Cel mai dulce iubit
Cel mai atent baiat
Cel mai cunoscator al eternului feminin
Cel mai romantic s.a. ...
Toate daca EA are o situatie materiala INTERESANTA.
Dragostea unui capricorn se masoara in BANI/SITUATIE MATERIALA.
Ii plac cele mai curtate/apreciate femei.
In pat stie ORICE insa aplica tot ceea ce nu genereaza efort(fizic/intelectual/afectiv)
Ii place sa fie ,,gadilat" in amorul propriu.
Se lauda in cercul sau de prietani cu ale sale ,,cuceriri".
Casatoria este o afacere si alearga pana la epuizare dupa ,,contracte" interesante.
Adeseori este supraponderal datorita ,,comoditatii" sale proverbiale.
Stie sa gateasca doar daca ii ,, iese " ceva din asta.

Dispare in ceata cand crede ca a gasit o oferta mai GENEROASA financiar .
Ii place sa alerge catre mai multe femei in acelasi timp daca nu s a hotarat care e relatia mai PROFITABILA pentru el.
Nu conteaza daca este casatorit viata dubla/tripla pe care o duce o face pe cea mai dulce sotie sa fie descrisa celorlalte ca pe o vrajitoare/ femeie usoara.
In orice moment daca este casatorit e in ...divort.

aylin n esti o NOROCOASA ca a disparut!din viata ta!!
Suna-l sa -i spui ca ti-ai luat casa , masina si vezi ce RPD apare la tine.
Cei mai buni barbati : raci, lei, berbeci...etc. numai capricorni nu !





Asta cu " mi-am luat masina si am deschis afacere profitabila" e testata de mine....revine imediat plin de toata dragostea pamantului...Mie mi-a pus si intrebarea" de ce nu mi-ai zis de la inceput , ca nu mai plecam?"
arinik
Postat pe 8 Noiembrie 2008 10:53
nu sunt de acord cu parerea voastra capricornul meu este un gentelmen adevarat nu il intrereseaza nici daca am casa sau mi-am luat masina si nici daca am vreo afacere el ma iubeste cu adevarat asa cum sunt eu cu calitati dar si defecte parerea mea e ca daca el ma iubeste sincer nu il va interesa atit starea materiala a mea ci ma va accepta asa cum sunt asta inseamna dragoste adevarata a unui barbat capricorn care iubeste fara interese materiale cel putin eu am avut norocul sa gasesc un astfel de capricorn care ma iubeste pentru ceea ce sunt eu si nu il intereseaza atit de mult starea mea materiala

Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:59
esti o norocoasa atunci :) din pacate marea amajoriatte a capricornilor nu sunt asa si pot sa iti dau o gramada de exemple..majoriatate sunt disperata dupa faima, control, si f rar accepta pe cineva langa ei fara ca ea sa aiba o situatie materiala buna..eu sunt un exemplu si mai sunt cu sutele..dar se pare ca al tau e o exceptie..felicitati!
tweeti_pa
Postat pe 9 Noiembrie 2008 14:37
Am avut o relatie de 5 ani cu un capricorn.Ne-am despartit de 4-5 ori si de fiecare data din cauza mea, eu fiind un rac careia nu-i place monotonia si face numai ceea ce vrea.L-am inselat si de fiecare data m-a iertat.Am fost plekta din tara aproape un an, m-a asteptat si eu la sfarsit am dat cu batul in balta si am inceput o noua relatie cu o fecioara.M-am intors in tara si a fost totul f greu pentru ca imi amintea totul de el.De ceva timp am inceput sa vorbim, sa lucram impreuna si desi la inceput am discutat despre faptul k inca ne iubim acum , dupa ce am fost plecata 3 saptamani cu noul meu prieten, discutam la trecut despre relatia noastra.Nu stiu ce va fii, fecioara si capricornul sunt 2 persoane total diferite si desi ma inteleg foarte bine cu fecioara,asa cum nu am crezut vreodata k ma pot intelege cu o persoana, totusi o relatie de 5ani nu o poti uita atat de usor..Ironia sortii este k acum am o relatie la mare distanta cu fecioara si sunt foarte aproape de capricornul meu...viata..
electric
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:27
Capricornul iubeste in functie de contul din banca..cu cat e mai mare cu atat te face sa te simti regina lumii.Daca apare intre timp un cont mai apetisant la orizont care i se si ofera nu va ezita sa te faca sa te simti vinovata ca te paraseste .Sunt imaturi , asculta sfaturile tuturor numai pe ale tale nu( sa te fereasca Dumnezeu sa fie sfaturi contar ta, chiar daca el stie ca sunt departe de realitate tot le va lua de bune fiindca oricine are puterea sa il convinga chiar si cu minciuni), tine legatura ani de zile cu fosta, munceste pana la epuizare( doar pt el, tu doar sa fii prezenta in preajma lui sa asisti cum urca el pe scara sociala si sa fi partenera de sex).Banii sunt primordiali, apoi familia...sunt obsedati sa ajunga cineva in viata.
Ar mai fi multe de adaugat...
arinik
Postat pe 10 Noiembrie 2008 02:11
Capricornilor le place ca persoana de langa ei sa aiba o situatie financiara buna plus o pozitie sociala buna vor sa aiba langa ei ce e mai bun..sa fie mandri de ce au langa ei..vor o femeie frumoasa cu care sa se simta mandri cand ies , desteapta dar nu mai pana la un punct pe care sa o poata domina si conduce cum vor daca e prea isteata nu e bine pentru ca vor sa domine tot timpul si isi simt pozitia de lidr amenintata , ea trebuie sa mai fie fidela, gospodina care sa le faca toate mofturile , stilata, manierata..ce mai vor ce e mai bun langa ei..pentru ca ei iubesc perfectiunea!
In cazul meu nu a pastrat legatura cu fosta, pentru ca as stii..sunt f ranchiunosi tin minet si reproseaza cel mai mic lucru care nu le-a convenit acum luni de zile , tin minte tot si reproseaza..daca sunt neglijati cat de putin fac reprosuri la nesfarsit dar ei nu ar da nici jumatate cat oferi tu inapoi..munceste pana pica..cel putin al meu asa este..Arinik mi-a placut remarca ta : legata de munca..si sunt multe multe..dar au si calitati o gramada sunt f isteti, au un simt al umorului extradiordinar, ff sufletisti, f ambitiosi, puternici ..si eu pt asta imi iubesc capricornul!!!va pup
tweeti_pa
Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:24
Fetelor, haideti va rog sa nu generalizam, zodiile spun doar anumite trasaturi d caracter, cu care te nasti dar pe parcursul vietii ti le modelezi in functie de educatia primita si a multor altor factori...acum sa-mi sustin si eu discursul, din punctul meu de vedere sunt niste persoane ok, sau cel putin ce am intalnit eu. Fostul meu era capricorn, si acum dupa ce am intalnit alti barbati, alte zodii,alte personalitati am facut o comparatie si am ajuns la concluzia ca barbatul capricorn era cel mai potrivit pt mine(si eu fiind tot capricorn) sunt exuberanti, afectuosi, sensibili, au o personalitate puternica si te fac sa te simti cu adevarat femeie atunci cand esti langa ei..de fapt ar trebui sa fiu mai subiectiva....M-am simtit cu adevarat iubita alaturi d acel barbat,da recunosc , era ft gelos, posesiv, dar in acelasi timp fidel si sincer, ceea ce este de apreciat in zilele noastre, Acum depinde si de femeie , ce fel de barbat isi doreste langa ea. Pentru mine a fost o perioada barbatul perfect, dar s-a intamplat sa ne despartim si asta a fost...s-a terminat filmul, fara happy end din pacate dar nu regret niciodata ca am iubit un barbat capricorn. Nu m-a dezamagit mai mult decat au facut sau o vor face alti barbati din alte zodii.
Sa fiti iubite! de capricorni, lei, gemeni sau ce vreti voi!

Postat pe 21 Noiembrie 2008 19:03
ai mare mare mare de n ori mare dreptate...asa e.....si in plus au capul doar sa nu le ploua ffff mult.......aaaaa.......si in plus sunt numai pt ei si familia in care au crescut....sunt in stare sa te omoara pt sora sau frate...

Postat pe 29 Ianuarie 2009 02:24
De la: blondutza_ale_88, la data 2009-01-29 02:24:55ai mare mare mare de n ori mare dreptate...asa e.....si in plus au capul doar sa nu le ploua in gat......aaaaa.......si in plus sunt numai pt ei si familia in care au crescut....sunt in stare sa te omoare pt sora sau frate...

Postat pe 29 Ianuarie 2009 02:40
asa e asa e.....mincinosi din cale afara.....perversitate de ma mir unde mai incape atata intr o persoana.....atat au papagal dar nici asta intotdeauna.......stiu sa o faca pe mieluseii dar de fapt sunt draci in picioare........eu una sunt ffff dezamagita de capricorni......unul am avut si mi a fost de ajuns sa ma conving cu ce papa lapte am trait.....te lasa knd ti e lumea mai draga......aaaaaa.....iti mai ia si rama de la poza si lasa pozele k na pt ei rama are valoare nicidecoom pozele.....sunt asa intoarsa impotriva capricornilor........k mi se ridik parul pe mana numai kt aud zodia capricorn.....ce i drept sunt ffffff atenti cu tn........dar cu limita fetelor....asta la inceput sa dea impresie buna....de fapt sunt niste milogi kre habar nu stiu ce si doresc de la viata......niste incapabili....si prea dar prea usor influentabili...aaaaaa......berbecutza sunt....si ffff inkpatana....si nu credeam k mi pot gasi un adversar....dar se pare k l am intalnit si kre m a doborat moral de nu mai stiu ce e cu mn.....cat mai traiesc nu vreau sa mai aud de baiatul capricorn....n am ce zice....cea mai ciudata si dificila zodie...parerea mea....

Postat pe 29 Ianuarie 2009 02:51
hello si scuze ca ma bag aiurea in discutie..am o intrebare..barbatii acestia capricorn de care spuneti ca sunt calmi, galanti, fac de toate, sunt fideli etc..au initiativa in pat, au prejudecati..au rezistenta..imaginatie?le place sexul oral?:D...de putin timp sunt in tratative cu un astfel de capricorn..inca nu am ajuns la intimitati dar se apropie..e f respectuos..cateodata..parca prea si vreau sa stiu la ce sa ma astept pt ca nu ma prea atrage ideea de a face eu primul pas..ms

Postat pe 29 Ianuarie 2009 17:54
Buna,Aylin! Sunt casatorita de 18 ani cu un Capricorn si ce iti pot spune este ca au multe calitati insa sunt firi foarte sensibili si atunci cind sunt atinsi ei reactioneaza invers decat ar trebui,tocmai de aceea par puternici.Nu vor recunoaste niciodata ca din cind in cind mai clacheaza.Intotdeauna trebuie sa stii cum sa ii atingi.In rest este ok in privinta lor.Eu si sotul meu ne intelegem perfect.Inainte de casatorie am fost prieteni 4 ani.Sunt ani in care mi-am putut face o parere despre el.Referitor la relatia ta,de ce nu i-ai cerut tu niste explicatii?Ei nu sunt comunicativi si asteapta tot timpul de la partenerul lor sa ia initiativa,asa ca incearca TU sa afli ce la deranjat.Te pup,sa ai noroc.
adelaraducan
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:46
De la: nfdbymlv, la data 2009-01-29 17:54:20hello si scuze ca ma bag aiurea in discutie..am o intrebare..barbatii acestia capricorn de care spuneti ca sunt calmi, galanti, fac de toate, sunt fideli etc..au initiativa in pat, au prejudecati..au rezistenta..imaginatie?le place sexul oral?:D...de putin timp sunt in tratative cu un astfel de capricorn..inca nu am ajuns la intimitati dar se apropie..e f respectuos..cateodata..parca prea si vreau sa stiu la ce sa ma astept pt ca nu ma prea atrage ideea de a face eu primul pas..ms

Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:58
daca vrei ceva cu el tb sa fi pregatita mereu sa faci primul pas...;) si da au si initiativa dar dupa ce princuraj si pt asta mai ai de asteptat
lory87
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:15
par si sunt niste curvari acesti capricorni....pana la o varsta :)
otilia23
Postat pe 30 Ianuarie 2009 20:45
parerea mea e ca daca ai reusit sa faci un capricorn sa se indragosteasca de tine va fi al tau...si daca nu te inseala mai e si pentru ca nu au curaj ;) si nici incredere in sine...in aparenta sunt f optimisti si par increzatori in fortele proprii dar daca ii priviti mai indeaproape veti vedea ca sunt f timizi
lory87
Postat pe 31 Ianuarie 2009 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA seara. 2 De la: lupul_alb 2 Mai 2010 00:24
eu balanta el rac 13 De la: peppermint 18 Aprilie 2011 18:42
oare m-am indragostit?sau e doar o simpla atractie? 9 De la: blaa 19 Martie 2010 22:19
compatibilitati zodiacale plus un exemplu care trebuie citit de toti curiosii ))) 130 De la: alyceee 9 August 2010 15:02
relatie 15 De la: kudika478624 12 Iunie 2013 12:17