Setari Cookie-uri

Ce pãrere aveþi despre bãrbatul capricorn?

De la: oNe_l0ve_plut0, la data 2009-09-01 15:04:06 Ok, inteleg
multumesc d eintelegere...chiar nu ma simt pregatita sa-mi spun povestea intr-un loc public pe care voit sau din greseala si el l-ar putea accesa.repet eu sunt intr-o stare deplorabila momentan dar cu toate astea cred in el si cred ca o s afie mai bine.....
off am luat-o razna si nu mi-am dat seama??
KezGirl
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:18
"Va rugam pastrati distanta regulamentara" - "motto-ul" capricornilor...sau cel putin al capricornului cu care ma chinui eu.. :))
Muuuuuuu
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:13
Buna! Am avut si eu un inceput de relatie cu un capricorn, stiu, suna ciudat, o sa povestesc imediat ce s-a intamplat.
Eu sunt fecioara, am avut o relatie de 2 ani jumate cu un tip tot fecioara, fix cand vroiam sa termin relatia asta printr-o conjunctura fericita sau nefericita (acum numai stiu) o prietena mi-l arata pe tipul asta nou (capricornul) intr-o poza, mi s-a parut fff interesant, prima persoana care mi se parea macar interesanta dupa o relatie de 2 ani jumate in care am fost poate mai mult decat fidela. Am inceput sa vb pe mess pt k el nu era in tara, am vb vreo 2 luni aproape zilnic, era fantastic, ne intelegeam perfect, aproape ca aveam impresia k e imposibil asa ceva, timp in care fostul nu-mi dadea pace, insista sa ne impacam in cele mai penibile moduri posibile.
Mi-a spus cand vine in tara, exact ziua in care avea avion si ... cand deja trebuia sa fie aici, vb cu el la tel si imi spune k nu a ajuns k a trebuit sa mai amane putin k avea nu stiu ce treaba acolo,nu prea l-am crezut , dar nici nu aveam cum sa verific asa k am zis ok. Dupa o sapt. ma suna, ne intalnim, intradevar mult mai timid decat pe mess si la tel, in rest totul ok.
A doua zi ma trezesc cu fostul( inca obsedat de posibilitatea unei impacari) k imi smulge tel, imi umbla in el, vede mesaje, telefoane, ii ia numarul si il suna, ii face un mega scandal,il ameninta, de parca avea dreptul...etc
Reusesc sa vb si eu cu el, ii explic care e treaba, desi ii mai spusesem pe parcurs k fostul meu nu poate sa inteleaga ca relatia noastra s-a terminat. Dupa toate astea, hotareste k ar fi bine sa nu ne mai intalnim momentan din cauza fostului meu, dar am mai vb la tel, fostul meu il suna tot timpul ii spunea tot felul de minciuni.
Dupa doua zile ma trezesc cu un mesaj prin care imi spunea ca nu vrea sa fie nimic intre noi si ca sa-i uit numarul. Am spus ok, daca asta vrei, de asta o sa ai parte, am si eu orgoliul meu, daca tu renunti asa repede, eu de ce m-as chinui sa te mai conving.
In urmatoarea zi ma suna sa-mi explice ce a fost cu mesajul, k ne complicam, k fostul meu e nebun,k nu poate sa stea sa se certe cu el tot timpul, k il suna non stop, k el s-a impacat cu fosta, k e mai bine asa, ma tot intreba daca sunt de accord, parca astepta sa zic nu, lucru care nu s-a intamplat, i-am spus ca eu am inteles, k nu era nevoie sa ma mai sune sa-mi explice nimic. Eram furioasa, simteam ca numai merita nimic. Totul s-a terminat aici.
Dupa o perioada de timp, am vazut-o si pe "fosta", o tipa blonda (bine, si eu tot blonda sunt), 1,50, sora geamana a pamelei anderson la silicoane (nu glumesc), si cu un venit considerabil, am fost dezamagita, pt k el sustinea k ii plac femeile elegante, rafinate si ce am vazut eu... era o incercare de transformare a vulgaritatii in eleganta in plus, ea este varsatoare, din cate stiu eu capricorn-varsator nu merge.
Imi pare rau k s-a terminat acolo tot si ma tot gandesc daca mai e cazul sa-l bag pe o lista de asteptare. ???
Carolyn
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:31
bun motto...sunt de acord cu el....asa fac ei mereu
KezGirl
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:18
Daca nu intervenea fostul in povestea asta cred ca totul ar fii mers bine. Nu prea le plac complicatiile de genul asta capricornilor..
oNe_l0ve_plut0
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:05
De la: akashame, la data 2008-09-19 17:55:21Doamna are perfecta dreptate, si eu sunt cu un capricorn de 10 ani, schimbari sunt, dar cu totii ne schimbam o data cu trecerea timpului.
nu toti sunt materialisti, ex eu, nu am avut nici casa nici masina nici cont in banca dar ne iubim si ne-am realizat impreuna.
In privinta fidelitatii.... eu nu cred k exista barbat care sa nu fi avut cel putin o aventura de o noapte. eu sunt berbec cu un temperament mai vulcanic, la un momendat m-am simntit neglijata asa ca l-am parasit si am inceput o relatie cu un barbat in balanta, dar relatia aceasta nu a facut alceva decat sa ma faca sa i apreciez calitatile sotului meu si sa imi dau seama cat de mult ma iubeste. In cele 8 luni cat am fost despartiti , cu toate ca stia ca sunt cu altcineva el nu a incetat sa ma iubeasca si sa imi fie fidel (lucru verificat). Acum ne am impacat si ne iubim la fel ca la inceput, poate chiar mai mult.
concluzia mea este ca poate nu conteaza atat de mult zodia cand 2 persoane se iubesc, ci ceace ati mai auzit de atatea ori, ca o casnicie/relatie sa mearga, ambi parteneri trebuie sa faca compromisuri.
k_lng
Postat pe 4 Ianuarie 2010 02:12
De la: k_lng, la data 2010-01-04 02:12:44
De la: akashame, la data 2008-09-19 17:55:21Doamna are perfecta dreptate, si eu sunt cu un capricorn de 10 ani, schimbari sunt, dar cu totii ne schimbam o data cu trecerea timpului.
nu toti sunt materialisti, ex eu, nu am avut nici casa nici masina nici cont in banca dar ne iubim si ne-am realizat impreuna.
In privinta fidelitatii.... eu nu cred k exista barbat care sa nu fi avut cel putin o aventura de o noapte. eu sunt berbec cu un temperament mai vulcanic, la un momendat m-am simntit neglijata asa ca l-am parasit si am inceput o relatie cu un barbat in balanta, dar relatia aceasta nu a facut alceva decat sa ma faca sa i apreciez calitatile sotului meu si sa imi dau seama cat de mult ma iubeste. In cele 8 luni cat am fost despartiti , cu toate ca stia ca sunt cu altcineva el nu a incetat sa ma iubeasca si sa imi fie fidel (lucru verificat). Acum ne am impacat si ne iubim la fel ca la inceput, poate chiar mai mult.
concluzia mea este ca poate nu conteaza atat de mult zodia cand 2 persoane se iubesc, ci ceace ati mai auzit de atatea ori, ca o casnicie/relatie sa mearga, ambi parteneri trebuie sa faca compromisuri.


Eu sunt capricorn si ceea ce pot sa-ti spun e ca se pregateste o razbunare de zile mari...asta in cazul in care l-ai inselat. Nu conteaza ca au trecut 10-15 ani, ca te iubeste, adora, etc...E o chestie relativa si iubirea!!Eu zic sa te pregatesti de ce e mai rau!!! (pe un capricorn poti sa-l supui la orice, numai tradare sa nu fie). Nu zic, poate este altfel, s-a schimbat , dar revin la vorba mea...Tot capricorn este
k_lng
Postat pe 4 Ianuarie 2010 02:29
Cerule!subscriu.eu am terminat-o acum 2 luni cu un capricorn, dupa o relatie de 3 ani si jumatate...m-i se par cele mai reci si mai insensibile fiinte de pe pamant.sunt foarte egoisti si nu isi vad decat propriul interes.sunt foarte lenesi si foarte materialisti.nu cred ca vreun barbat din zodia capricornului poate iubii sincer, sau daca o face, o face pe termen scurt.inca am sentimente pentru aceasta persoana, dar nadajduiesc sa trec cat mai repede peste.Capul sus!! tuturor femeilor prin viata carora a trecut un barbat din aceasta zodie infama....
mickygrigore
Postat pe 5 Ianuarie 2010 09:19
Salutare..apoi eu sunt un capricorn..(sa nu va inchipuiti ca sunt vreun erou, noroc ca asta e un spatiu virtual , ca alfel la ce s-a spus aici ma astept sa fiu urmarit de femei cu furci si topoare)
Nu stiu cat adevar au in ele zodiile, le-am privit totdeauna mai mult ca o forma de divetisment, dar in aceasta revolta ad-hoc impotriva capricornilor am si eu ceva de zis.:)
Da sunt materialist, dar materialist nu in sensul ca ma intereseasa pozitia ta financiara sau sociala ci mai mult capacitatea ta de a atinge o anumita pozitie sociala si financiara. Daca esti chelnerita si imi spui ca e pasiunea ta, poti fi printesa printeselor..nu ma intereseaza. Daca nu ai un ban in buzunar dar lupti pentru tine sa fie mai bine sunt gata sa lupt alaturi de tine.

Am observat ca intr-o oarecare masura sunt egoist, mai ales cand nu ma prea intereseaza daca relatia merge sau nu. Daca te iubesc pot fi egoist pentru amandoi.:)

Sunt indiferent, in sensul ca nu am reusit cu adevarat sa inteleg modul de gandire al femeilor, iar daca problema mi se pare puerila am tendinta de a o trata cu indiferenta desi poate ca e ceva foarte important pentru voi. In domeniul asta de obicei daca observ ca sunteti foarte pasionale in legatura cu ceva, macar incerc sa mimez un interes.

"fidela ca un caine si loiala ca fundamentalistii islamici"....imi place la nebunie vorba asta daca m-ai tradat e cam gata indiferent cat ne iubim sau de cat timp suntem impreuna. In general nu sunt gelos si nu te acuz de nimic pana nu am dovezi foarte solide...in privinta asta sunt destul de relaxat pentru ca sunt convins ca daca ma inseli te prind:)

Posesiv...da. M-am despartit de o femeie care lucra in "structuri" ca nu suportam gandul ca un alt barbat sa sune "femeia mea" la 1 noapte si ea sa faca drepti si sa plece. Partea buna e ca sunt alaturi de tine in fata oricui si a orice...pretind acelasi lucru de la tine.

Imi place sa am tot timpul dreptate...de fapt chiar am tot timpul dreptate si privesc cu un usor amuzament incercarile tale de a-mi dovedi ca nu am dreptate. Ce nu stii tu e ca ma pronunt numai asupra lucrurilor de care sunt absolut sigur..si ca urmare am dreptate..intotdeauna. Stiu ca e greu pentru voi...nu e greu pentru ca am dreptate, ci e greu pentru ca stiu ca am dreptate si se dovedeste ca..am dreptate.Am mentionat ca am dreptate intotdeauna?..da?..ok

Aaaaa...cred ca sunt un pic timid. Daca stau bine si ma gandesc cele mai grozave relatii le-am avut cu femei care mai direct sau mai voalat au facut ele primul pas...sau poate e doar o intamplare..in fine ma mai gandesc la asta.

Nu suport complicatiile..daca ai un prieten, te mai suna fostul, ai poze prin casa cu fostul....sanatate.

In fine ..mai zic si altadata in concluzie..sunt absoult sigur ca ceea ce s-a spus aici rau despre noi e neadevarat si ceea ce s-a spus de bine e adevarat..si cum eu am intotdeauna dreptate...inseamna ca asa e

Iradiatu_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 10:25
Si eu am cunoscut un capricorn acum 10 ani, am incercat mereu sa fiu cu el, mereu l-am cautat, dar de aproape un an e plecat in Italia, a plecat fara sa spuna, nu stiu daca se va intoarce vreodata la mine. Am ramas fata batrana din cauza lui, asteptandu-l ca o fraiera. Imi pare rau de anii pierduti, poate daca nu-l asteptam pe el, as fi fost maritata acum, nu se stie niciodata. Intr-adevar era foarte tandru, afectuos, romantic, dar degeaba n-am fost impreuna. Pacat ca n-a vrut sa fie cu mine!
sorina1972
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:14
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-06 10:25:26Salutare..apoi eu sunt un capricorn..(sa nu va inchipuiti ca sunt vreun erou, noroc ca asta e un spatiu virtual , ca alfel la ce s-a spus aici ma astept sa fiu urmarit de femei cu furci si topoare)
Nu stiu cat adevar au in ele zodiile, le-am privit totdeauna mai mult ca o forma de divetisment, dar in aceasta revolta ad-hoc impotriva capricornilor am si eu ceva de zis.:)
Da sunt materialist, dar materialist nu in sensul ca ma intereseasa pozitia ta financiara sau sociala ci mai mult capacitatea ta de a atinge o anumita pozitie sociala si financiara. Daca esti chelnerita si imi spui ca e pasiunea ta, poti fi printesa printeselor..nu ma intereseaza. Daca nu ai un ban in buzunar dar lupti pentru tine sa fie mai bine sunt gata sa lupt alaturi de tine.

Am observat ca intr-o oarecare masura sunt egoist, mai ales cand nu ma prea intereseaza daca relatia merge sau nu. Daca te iubesc pot fi egoist pentru amandoi.:)

Sunt indiferent, in sensul ca nu am reusit cu adevarat sa inteleg modul de gandire al femeilor, iar daca problema mi se pare puerila am tendinta de a o trata cu indiferenta desi poate ca e ceva foarte important pentru voi. In domeniul asta de obicei daca observ ca sunteti foarte pasionale in legatura cu ceva, macar incerc sa mimez un interes.

"fidela ca un caine si loiala ca fundamentalistii islamici"....imi place la nebunie vorba asta daca m-ai tradat e cam gata indiferent cat ne iubim sau de cat timp suntem impreuna. In general nu sunt gelos si nu te acuz de nimic pana nu am dovezi foarte solide...in privinta asta sunt destul de relaxat pentru ca sunt convins ca daca ma inseli te prind:)

Posesiv...da. M-am despartit de o femeie care lucra in "structuri" ca nu suportam gandul ca un alt barbat sa sune "femeia mea" la 1 noapte si ea sa faca drepti si sa plece. Partea buna e ca sunt alaturi de tine in fata oricui si a orice...pretind acelasi lucru de la tine.

Imi place sa am tot timpul dreptate...de fapt chiar am tot timpul dreptate si privesc cu un usor amuzament incercarile tale de a-mi dovedi ca nu am dreptate. Ce nu stii tu e ca ma pronunt numai asupra lucrurilor de care sunt absolut sigur..si ca urmare am dreptate..intotdeauna. Stiu ca e greu pentru voi...nu e greu pentru ca am dreptate, ci e greu pentru ca stiu ca am dreptate si se dovedeste ca..am dreptate.Am mentionat ca am dreptate intotdeauna?..da?..ok

Aaaaa...cred ca sunt un pic timid. Daca stau bine si ma gandesc cele mai grozave relatii le-am avut cu femei care mai direct sau mai voalat au facut ele primul pas...sau poate e doar o intamplare..in fine ma mai gandesc la asta.

Nu suport complicatiile..daca ai un prieten, te mai suna fostul, ai poze prin casa cu fostul....sanatate.

In fine ..mai zic si altadata in concluzie..sunt absoult sigur ca ceea ce s-a spus aici rau despre noi e neadevarat si ceea ce s-a spus de bine e adevarat..si cum eu am intotdeauna dreptate...inseamna ca asa e



te regasesti f bine in aceasta zodie...ai dreptate 100%
cam asa stau lucrurile cu dragii de voi, barbatii capricorni, dar sunteti simpatici, asa cu defectele voastre cu tot....
..........................................................................................................................................................
p.s pentru alti curiosi de aceasta zodie... n-are sens sa te mai obosesti sa mai iei alte informatii de pe undeva dupa ce ai citit aici, te obosesti degeaba.
lili_r
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:36
De la: moonlight11, la data 2008-08-25 21:09:38asa este!!! exact prin aceeasi situatie am terecut si eu si..desi ink imi mai ling ranile, e mai bine k s-a terminat...ceea ce a scris omega e fff adevarat!!!sunt foarte buni la pat, dar, totusi, in viata asta nu inseamna totul...din pacate eu sunt o persoana foarte razbunatoare si ink "lucrez" la asta:D


ai dreptate in majoritaea lucrurilor care le-ai spus desre aceasta zodie la un barbat, e sunt impreuna cu un Capricorn de 6 ani, sunt Pesti; dar te contrazic la ultimul alineat !
nu e curvar, asta depinde si de educatie nu numai de zodie!

Peace all :)
maria2007
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:24
De la: mar1agabriela, la data 2008-09-18 11:14:41Cred ca ati avut experiente neplacute alaturi de capricorni, dar nu cred ca trebuie sa generalizam. Nu cred ca doar zodia poarta vina unui anumit caracter. De gene ati auzit? Imi impart viata cu un capricorn, de 18 ani. Nu spun ca totul e perfect, in permanenta, nici nu ar putea fi, dar chiar avem o casnicie reusita. Eu sunt vulcanica, impulsiva, vesnic agitata; sunt "pestoaica" si am ascendentul in leu. Cum ar fi daca el nu ar fi un tip calm, care sa ma mai tempereze?!Uneori e cam incapatanat, dar nu ma egaleaza! In general, e tandru, afectuos, intelegator si ma sprijina, atunci cand am nevoie de suportul lui (afectiv sau material). Intr-adevar, nu-l pasioneaza teribil munca la domiciliu, dar nici nu ar avea cand sa presteze, asa ca am gasit alte solutii (nu inseamna ca nu face nimic in casa, niciodata!). Ca oricare dintre noi, are si el momente proaste, dar am invatat ca atunci e mai bine sa ascund pe undeva leul din mine. In definitiv, chiar nu merita sa isti un conflict daca il poti evita, mai ales cand stii ca nici tu nu esti o persoana usor de suportat. E drept, printre prietenii nostri se gasesc si capricorni care seamana teribil cu cei despre care vorbeati, dar ... Toate cele bune!

si eu sunt "oestoaica" combinata cu un capricorn si suntem de 6 ani impreuna :) e si buna si rea relatia noastra !nu exista relatie perfecta
maria2007
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:29
De la: oana_stelutza, la data 2009-03-03 12:09:41:)) ma uit si ma minunez ce se spune despre barbatul capricorn.... logodnicul meu este capricorn iar eu varsator....poate ne mai certam dar mereu el vine la mine sa ma impace e iubaret glumet nush cel putin mie sincer imi face orice pe plac si are grija sa nu imi plipseasca nimik si ma accepta asa cum sunt chiar daca d multe ori nici eu nu m as suporta:))) in toate zodiacele scrie ca relatia de tip varsator capricorn este ca si esuata din prima:)) la noi a fost si este un succes poate si depinde de om....iar ca si fata capricorn sunt d treaba sar in ajutorul oricui si chiar daca sunt poate mai suparaciosi din fire capricorni le trec foarte repede.....cea mai buna prietena a mea era capricorn iar logodnicul meu tot capricorn e ...asa ca conteaza si omul nu numai zodia....parerea mea...:P:*


lili_r
Postat pe 23 Ianuarie 2010 18:15
nu este adevarat ca numai anumite zodii sunt bune eu sunt capricorn si nu am plecat fara sa dau o explicatie de exemplu si mi-a placut sa fiu sincer cu ele de la bun inceput asa ca domnule omegalevel va rog sa mai stati si cu cei din zodia capricorn. eu sunt capricorn si plus de asta nu vb doar din punctul meu de vedere cunosc mai multre persoane capricorn asa ca va rog sa rectificati cea ce a-ti scris despre aceeasta zodie.

intr-adevar suntem si interesati ca doar nu o sa stau cu o fata care lucreaza la ADP stau cu o fata care sa aibe macar acelsi nivel de cunostinte ca si al meu si pozitia sociala sa fie macar la acelasi nivel cu a mea
danutz_eugen2007
Postat pe 8 Februarie 2010 17:17
E o zodie ok, mai ales ca sunt foarte cerebrali, iar cand iubesc, iubesc cu toata fiinta. Doar ca uneori sunt cam introvertiti, si uneori se cred mai interesanti si misteriosi decat sunt
tequila_cu_varza
Postat pe 8 Februarie 2010 19:09
[img]http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1271/1271940qdz30pu1dx.gif[/img][/url]
coldwind
Postat pe 8 Februarie 2010 19:14
barbatul capricon e foarte greu de inteles,finn misterios nicodata nu stii la ce sa te astepti de la el .nu-mi plac capricornii......desi au o putere de seductie hmmm
kudika180986
Postat pe 11 Februarie 2010 14:09
Pffff...
tot ce pot sa spun despre capricornul meu e "nu pot cu el, dar nu pot nici fara el"
Miss_Stardust
Postat pe 20 Februarie 2010 17:52
Eu Leu el Capricorn- L-am cunoscut pe data de 26 februsrie 2008 prin intermediul unui prieten,timp de 2 luni am fost cea mai fericita fata de pe pamant,era atent grijului,k un simt al umorului foarte dezvoltat,ma facea sa uit de toate problemele,am ajuns sa il iubesc cum nu am iubit pe nimeni altcineva,am spus te iubesc dupa nici o luna....dupa 2 luni ,ne-am despartit,motiv pe care nici akm nu il stiu,dupa un timp ne-am impacat din nou ,si dupa aceea ne-am despartit din nou,asa am tinut-o timp de 2 ani de zile...

Sunt cei mai impertinenti,ce mai reticienti ,vor totul doar pt ei ,vor sa fie ajutati ,dar ei nu ajuta niciodata,intr-un cuvant FERITI-VA DE EI! NU MERITA NIMIK !

Am suferit cred k mai mult decat orice femei din cauza lui , akm am un iubit care stie sa ma pretuiasca pentru ceea ce sunt!

UN CAPRICORN NU MERITA MAI MULT DECAT PRIETENIA NOASTRA!BRAVO CELOR CARE AU REUSIT SA PUNA UN CAPRICORN CU BOTUL PE LABE!
rdm
Postat pe 5 Martie 2010 04:39
asa e cunosc si eu un capricorn cara ma inebuneste si chiar nu mai stiu cum sa ma port cu el este f rece si pare de piatra calculat sa nu il contrazici si cam zgarcit
vikisor76
Postat pe 5 Martie 2010 20:07
apropo eu sunt leu
vikisor76
Postat pe 5 Martie 2010 20:08
Esti retardat , scuze de observatie.

ce zici tu acolo poate e valabil la evrei...

Inainte sa scrii un post gandeste-te si tu de 5-6 ori nu da paste de undeva ca ai vazut nush pe ce site...
Empty
Postat pe 5 Martie 2010 20:15
De la: omegalevel, la data 2008-08-18 09:06:51 Capricorn

Cel mai dulce iubit
Cel mai atent baiat
Cel mai cunoscator al eternului feminin
Cel mai romantic s.a. ...
Toate daca EA are o situatie materiala INTERESANTA.
Dragostea unui capricorn se masoara in BANI/SITUATIE MATERIALA.
Ii plac cele mai curtate/apreciate femei.
In pat stie ORICE insa aplica tot ceea ce nu genereaza efort(fizic/intelectual/afectiv)
Ii place sa fie ,,gadilat" in amorul propriu.
Se lauda in cercul sau de prietani cu ale sale ,,cuceriri".
Casatoria este o afacere si alearga pana la epuizare dupa ,,contracte" interesante.
Adeseori este supraponderal datorita ,,comoditatii" sale proverbiale.
Stie sa gateasca doar daca ii ,, iese " ceva din asta.

Dispare in ceata cand crede ca a gasit o oferta mai GENEROASA financiar .
Ii place sa alerge catre mai multe femei in acelasi timp daca nu s a hotarat care e relatia mai PROFITABILA pentru el.
Nu conteaza daca este casatorit viata dubla/tripla pe care o duce o face pe cea mai dulce sotie sa fie descrisa celorlalte ca pe o vrajitoare/ femeie usoara.
In orice moment daca este casatorit e in ...divort.

aylin n esti o NOROCOASA ca a disparut!din viata ta!!
Suna-l sa -i spui ca ti-ai luat casa , masina si vezi ce RPD apare la tine.
Cei mai buni barbati : raci, lei, berbeci...etc. numai capricorni nu !





mesajul de mai devreme era valabil pt dansul
Empty
Postat pe 5 Martie 2010 20:15
Iradiatu...esti simpatic rau. M-ai facut sa rad cu lacrimi si nu la modul ironic. De fapt asta este inca o calitate a capricornilor: au un simt al umorului excelent in unele cazuri. Cu asta m-a cucerit sotul meu de prima data. Ma facea sa rad in fiecare zi. Intr-adevar: "eu am mereu dreptate..pentru ca...le stiu pe toate" este categoric fraza definitorie pentru zodia asta.
Eu sunt peste casatorita cu un capricorn. In stele zice ca e compatibilitate excelenta pentru o casatorie. Din pacate 10 ani din viata m-au facut sa ajung la o concluzie trista: si anume stelele mint cu nerusinare.
Expansivitatea mea si pofta mea de viata se lovesc de zidul in care capricornul se infasoara pentru siguranta. In primii 3-4 ani am fost de nedespartit: nu au fost mai mult de 2saptamani legate in care am stat separat. Era raiul pe pamant.
Dupa ce ne-am casatorit, incet-incet a inceput sa apara distanta intre noi. Totul a inceput cu lucruri banale: ca uitatul la televirzor separat. Am vrut si faceam compromisuri de emisiuni numai ca sa stam impreuna, insa treptat-treptat a plecat in alta camera pe motiv ca e mai comod...sta si el intins, nu ma mai forteaza pe mine sa ma uit la ce vrea el etc. Cu trecerea timpului nu mai zambeam....eram frustrata ca nu reuseam sa il fac sa stea langa mine....in final am renuntat si mi-am gasit alta preocupare: calculatorul, prietenii etc.
Nici la viata intima sexuala nu excelam: se intampla atat de rar. La inceput mi-am facut mea culpa si am zis ca e din vina ca il respingeam eu la inceput cand nu stateam impreuna si cand singurl loc in care ne puteam intalni era o casa veche si rece si nelocuita...ceea ce pe mine nu ma inspira deloc. Problema e ca, la un moment dat a renuntat si el la a ma vrea si uite asa am ajuns la remarcabila performanta de o data la 5-6 luni...
Acum ma simt de parca as fi casatorita de 30 de ani, de parca nu mai avem nimic in comun...de parca doar ne toleram si dialogam ca doi prieteni. Nu simt ca ma vrea, nu face niciun pas sa imi arate asta....nu il mai doresc nici eu....singurul lucru care mi-a ramas acum este sa discut despre un divort.
Au foarte multe calitati: sunt excelenti in a te face sa te simti in siguranta, iti ofera iluzia ca esti pe un piedestal, au simtul umorului, au principii sanatoase (cand nu sunt coplesite de panica) de viata. Dar, ca sa poti rezista cu un capricorn, trebuie sa fii dispusa sa renunti la o mare parte din universul tau...trebuie sa iti invarti viata in jurul lor.....trebuie sa nu ai alta preocupare. Sunt incompatbili cu viata sociala: nu au prea multi prieteni (spre 0) si este un chin sa socializeze des. O fac de complezenta, dar, daca s-ar putea, statul acasa in doi pentru toata viata ar fi perfect.
Noi doi suntem incompatibili: si uneori ma uit la el si imi dau seama ce chinuitor este sa imi faca fata: uneori incearca sa imi faca pe plac...de forta majora...sau ca sa imi arate ca face "totul pentru mine, dar totusi eu sunt absurda"....dar nu ma pot bucura de o iesire cu el intre prieteni, daca stiu ca lui nu ii este bine. Si am preferat amandoi, sa ies numai eu...pe de o parte mi-a placut pentru ca ma simteam bine intre prieteni....ma desfasuram fara sa am grija ca el sta incomfortabil langa mine, pe de alta parte nu e normal.....si as fi vrut sa fie altfel....
Defecte avem amandoi, rau ne-am facut reciproc, insa...imi dau seama ca in loc sa dam vina unul pe celalalt, ar trebui sa acceptam varianta ca nu suntem compatibili si punct.
kudika_ludika
Postat pe 12 Martie 2010 09:19
Eu sunt in divort cu un Capricorn dupa aproape 3 ani....ce sa spun...
La inceput sunt extrem de fermecatori, plini de viata, aventurieri, iti dau impresia ca sunt foarte siguri de ei, ca stiu ce vor de la viata...te molipsesc cu entuziasmul....
La un moment dat iti dai seama sa sunt materialisti, lenesi pana la Dumnezeu, n-au nici in clin nici in maneca cu gospodaria sau cu simtul estetic ori confortul, mitomani, egoisti, vulcanici, negativisti - groaznic de negativisti - , agresivi si jignesc numai de dragul de a jigni....daca le reprosezi ceva si-si dau seama ca ai drepate (ca prosti in nici un caz nu sunt) nu vor recunoaste in ruptul capului greseala ci mai degraba incep sa te jigneasca asa aiurea ca sa aibe si ei ceva de zis rau despre tine. Se cred cei mai destepti si au intotdeauna dreptate, sunt perversi si vor ca totul sa le vina pe tava si ei sa nu depuna nici un efort.
Calitati: sunt foarte dar foarte buni la pat si sunt fideli...barbatii Capricorn nu inseala daca au cum se spune prin popor de 3x femeie...intelegeti voi ce vreau sa spun...
Acum sa-l iau pe fratele lui la puricat care este tot Capricorn....din start...la capitolul pat nu pot sa spun nimic...ca doar nu era sa am experienta
Din punct de vedere al caracterului este aproape opusul lui cu mici exceptii...este materialist, agresiv daca il enervezi rau (dar chiar sa il enervezi)....in schimb este un tip foarte echilibrat, un prieten foarte bun, muncitor, respectuos etc.....nu exista comparatie...de altfel si diferenta enorma a statutului si realizarilor in viata este pe masura in ciuda faptului ca de varsta ii desparte numai un an.
Asa ca sunt si altfel de Capricorni dar eu personal nu vreau sa mai aud iin vecii vecilor de ei...cu toate ca eu sunt Scorpion s-ar zice ca ar trebui sa ne intelegem de minune.
Bafta celor ancorate langa Capricorni !
kudika033988
Postat pe 19 Martie 2010 02:48
Sotul meu este capricorn. Consider ca un capricorn e cea mai buna alegere pt a intemeia un camin. Este persoana pe care poti sa te bizui in orice moment. Nu este tandru dar iubeste sincer. Nu se exteriorizeaza, este cu picioarele pe pamant, nu e visator, nu e romantic, dar e un tata si un sot f grijuliu si face totul pt familie. In cariera este f apreciat. Si mai presus de toate este FIDEL.
cristina_stef29
Postat pe 19 Martie 2010 10:08
..barbatul capricorn este un romantic doar atunci cand ii ceri in mod expres, este calm, un pic cam neinteresat de ce nu e legat de el, de cele mai multe ori fidel. Ca toti barbatii il incanta ideea de a avea o aventura cu o persoana care ii place fizic, dar nu ii place gandeasca prea mult la ce trebuie sa faca ca sa nu afle persoana iubita si de aceea abandoneaza ideea!
....este foarte bun de sot atata timp cat stii din start ca tu vei face TOTUL, tu vei organiza orice iesire, orice masa ori cu ce incepi curatenia! Te ajuta la orice, doar ca trebuie sa-i spui ca unui copil mic, altfel nu ai sa vezi initiativa, decat dupa enorm de multe apropo-uri!
onetz82
Postat pe 19 Martie 2010 11:19
eu sunt impreuna cu sotul meu de 8 ani care e tot capricorn dar nu e neaparat adevarat ce se spune
intradevar sunt mai egoisti dar sotu meu e foarte familist si iubitor avem si un copil impreuna deci nu in toate cazurile barbatii capricorn sunt asa cum zic unii depinde de caracteru omului
kudika149150
Postat pe 22 Martie 2010 15:00
De la: kudika033988, la data 2010-03-19 02:48:25Eu sunt in divort cu un Capricorn dupa aproape 3 ani....ce sa spun...
La inceput sunt extrem de fermecatori, plini de viata, aventurieri, iti dau impresia ca sunt foarte siguri de ei, ca stiu ce vor de la viata...te molipsesc cu entuziasmul....
La un moment dat iti dai seama sa sunt materialisti, lenesi pana la Dumnezeu, n-au nici in clin nici in maneca cu gospodaria sau cu simtul estetic ori confortul, mitomani, egoisti, vulcanici, negativisti - groaznic de negativisti - , agresivi si jignesc numai de dragul de a jigni....daca le reprosezi ceva si-si dau seama ca ai drepate (ca prosti in nici un caz nu sunt) nu vor recunoaste in ruptul capului greseala ci mai degraba incep sa te jigneasca asa aiurea ca sa aibe si ei ceva de zis rau despre tine. Se cred cei mai destepti si au intotdeauna dreptate, sunt perversi si vor ca totul sa le vina pe tava si ei sa nu depuna nici un efort.
Calitati: sunt foarte dar foarte buni la pat si sunt fideli...barbatii Capricorn nu inseala daca au cum se spune prin popor de 3x femeie...intelegeti voi ce vreau sa spun...
Acum sa-l iau pe fratele lui la puricat care este tot Capricorn....din start...la capitolul pat nu pot sa spun nimic...ca doar nu era sa am experienta
Din punct de vedere al caracterului este aproape opusul lui cu mici exceptii...este materialist, agresiv daca il enervezi rau (dar chiar sa il enervezi)....in schimb este un tip foarte echilibrat, un prieten foarte bun, muncitor, respectuos etc.....nu exista comparatie...de altfel si diferenta enorma a statutului si realizarilor in viata este pe masura in ciuda faptului ca de varsta ii desparte numai un an.
Asa ca sunt si altfel de Capricorni dar eu personal nu vreau sa mai aud iin vecii vecilor de ei...cu toate ca eu sunt Scorpion s-ar zice ca ar trebui sa ne intelegem de minune.
Bafta celor ancorate langa Capricorni !
am si eu o intrebare ..daca este barbatul capricorn asa de bun la pat si asa de fidel...oare de ce mai trebuie sa divortezi de el..????
kudika029282
Postat pe 22 Martie 2010 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ea sagetator el capricorn 7 De la: madalinamariana 10 Iunie 2010 05:54
exista compatibilitate intre o balanta (el) si un taur (eu)? 48 De la: Cassey 19 Mai 2009 10:59
Eu scorpion el capricorn 14 De la: scorpio67 15 Ianuarie 2011 19:33
ANDREI GHEORGHE UMANITAR 6 De la: kudika051850 14 Iulie 2009 12:19
Eu balanta...el rac... 14 De la: sile 24 Martie 2009 14:45