Setari Cookie-uri

Ce pãrere aveþi despre bãrbatul capricorn?

De la: kudika021048, la data 2013-02-13 16:07:26Foarte adevarat!Ce ati scris aici este descrierea perfecta a sotului meu.Nu trebuie sa completez nimic, sa adaug as mai putea dar mi-e rau sa-mi amintesc!Mi-e greu sa divortez de el deorece sunt recasatorita cu el si mi-e rusine de toti cunoscutii sa vada ca am divortat iar.Traiesc cel mai cumplit cosmar al vietii mele si nu stiu cat o sa mai rezist!


Iar tu stai si suferi in tacere de teama ce vor zice prietenii tai daca divortezi? Daca iti sunt prieteni cu adevarat, te vor intelege de ce ai divortat. Daca te vor condamna, inseamna ca niciodata nu te-au iubit si inteles cu adevarat.

Indrazneste sa iei taurul de coarne si sa dai divort de sotul tau, daca te simti nefericita, alaturi de el, in acea casnicie.
kudika_32792
Postat pe 15 Mai 2013 07:57
ce pot sa zic ... si eu am avut doi prieteni in aceasta zodie .... nu pot zice mare lucru despre ei .... nici de bine nici de rau ... dar tot ce pot spune este a nu sunt impreuna cu nici unul dintre ei in momentul de fata ... bafta fetelor !
kudika_942632
Postat pe 16 Noiembrie 2013 21:00
Salut, dezaprob comentariile care generalizeaza aceasta zodie...in primul rand suntem oameni si nu poti pune o eticheta omului in functie de zodie fara macar sa il cunosti. Noua capricornilor am obsv ca ni- s-a pus eticheta ca suntem reci, obsedati de cariera, vrem statut social, dragostea si familia pe locul 2..total gresit ..Sunt nascuta in zodia asta si am cunoscut mai multi baieti capricorni cu care am avut si relatii. Diferenta de la cer la pamant doar cateva trasaturi se regasesc in firea lor.Sunt intradevar si capricorni parsivi, lacomi,razbunatori,materialisti,obsedati de sex,orgoliosi, extrem de incapatanati, unii sunt foarte blegi,prostanaci etc. dar sunt si capricorni de casa, iubitori sufletisti, buni prieteni, saritori foarte loiali, sinceri etc.Vrem sa parem fermi, exagerat de seriosi,duri dar e doar o masca pe care o adoptam de frica sa nu fim raniti in fond avem un suflet de copii, tanjim dupa afectiune,punem la suflet, suntem sensibili punem mare pret pe respect si ne iubim familia si multe alte. In prezent am o relatie de 3 ani cu un capricorn...difera baiatul de fata chiar daca sunt aceeasi zodie, in unele lucruri nu suntem pe aceeasi unda si gandim foarte diferit dar in unele suntem o minte si un trup ne intelegem din priviri. Capricornul meu m-a facut sa il iubesc treptat dar si cand m-am indragostit a fost profund..este incapatanat dar dulce, cicalitor dar calm, rece dar foarte dragostos. Este genul da baiat care alunga monotonia.Isi doreste si imi doresc stabilitate si vrem sa facem multe impreuna in viata, nu stiu daca va fi asa si daca vom impartii acelasi destin asta tine de cum ne este scris dar sunt foarte multumita de el dupa cateva esecuri el este singurul care m-a facut sa simt ca vreau sa ma opresc aici. ..Puteti pierde acel capricorn dragostos, loial care doresste stabilitate pentru ca ai cunoscut inainte capricornul parsiv si obsedat de bunuri materiale:) Si e pacat!
kudika_960264
Postat pe 8 Aprilie 2014 00:15
Perfect descris......toti sunt la fel!
kudika021048
Postat pe 30 Ianuarie 2015 23:14
Veyron_M ,voi capricorni oricum aveti o parere foarte buna despre voi!
As vrea sa cauti pareri despre barbatii din alte zodi si sa vezi care mai sunt asa de "blamati " ca voi capricornii?
Eu am fost casatorita cu un astfel de specimen si spun nuuuuu la orice barbat capricorn cu care o sa mai am tangente ,chiar profesionale sau de alta natura.
Am cunoscut intre timp un barbat din alta zodie si traind langa un capricorn acum am impresia ca sunt acum in rai!!!
Fetelo fugiti cat va tin picioarele,sunt cei mai rai si mai perversi!
kudika021048
Postat pe 30 Ianuarie 2015 23:26
Toata lumea e diferita indiferent de zodie, dar regasim in functie de zodie unele trasaturi mai evidentiate altele mai putin evidentiate si cu cei care avem in comun aceleasi trasaturi zicem ca suntem la fel, dar nu e asa!
In zodia capricorn gasesti oameni de la cea mai joasa speta la cea mai inalta la fel ca si in celelate 11 zodii. Acum eu personal am cunoscut cativa capricorni si chiar am in familie unul.
O prima fata in zodia capricorn pe care am cunscut-o nu-i mai tacea gura si imi povestea vrute si nevrute, bune si rele incat m-a facut sa ma indepartez de ea, dar nu din cauza vorbei multa ci din cauza intamplarilor povestite de ea, cel putin fata era sincera, asta am apreciat.
Mai apoi am cunoscut o alta fata in zodia capricon, dar virtual si asta mi-a pus capac, treptat zi dupa zi ma indragosteam tot mai tare de ea de felul ei, de incapatanarea ei si chestia e ca vorbea putin, dar cuprinzator spre deosebire de prima si asta ma disprea ca eu care nu prea vorbeam ajunsasem sa vb mai mult ca ea...in fine oricum nu a mers pt ca s-a impacat cu fostul, desi eu ajunsasem sa imi pun sufletul pe tava, am constatat dupa ca a fost o greseala.
Concluzia e ca daca gasesti persoana in zodia capricorn si apuca sa se indragosteasca de tine nu-ti mai da drumul si stiu cu siguranta ca iti va fi si loial/loiala trebuie sa dai doar de acela care poseda aceste calitati, din experienta mea vorbesc despre femininul capricorn care este foarte muncitor si de casa, dar totusi nu este atat de romantic pe cat si-ar dori unii/unele, cu rabdare se poate schimba asta.
Astea sunt o parte din calitati, cat despre defecte are si el ca orice zodie unele mai accentuate decat altele, unii pun pret pe partea materiala, altii doar pe aspectul fizic, chestia e ca demonii lui sa se potriveasca cu ai tai si totul va fi bn, mie unul mi-ar placea sa dau de jumatatea mea si sa fie capricorn si asta probabil din cauza acelei fete, cu toate ca stiu ca va fi mult mai rece decat mine, dar as incalzi-o eu, atat de mult merita :P
Only_One
Postat pe 31 Ianuarie 2015 00:14
Nu inteleg un lucru.
De ce trebuie sa ne ploconim noi la capricorni astia perfizi? De ce terbuie sa renuntam la personalitatea nostra pt ei? de ce nu fac ei asta? De ce nu se sacrifica ei intr-o relatie? Sunt niste ZEI si nu stim noi?
Sunt si ei oameni, si ca toti oamenii sunt IMPERFECTI. MAI IMPERFECTI CA ORICINE. Stiu ce vorbesc..traiesc cu unu de 10 ani. Vai si amar de viata si casnicia mea. E o fiinta care s-a nascut sa incurce existenta altora.

As putea face un film cu un super rating daca as fi producator.
gea3001
Postat pe 1 Octombrie 2015 16:19
acest mesaj il scriu pentru doamna Duduica Leontina cea care a zis ca a fost 30 de ani casatorita cu un capricorn.... Eu sunt capricorn... si cred ca as putea sa va rezerv un loc la numarul 3 cred ca e cel mai potrivit loc pentru o persoana atat de imbecila ca dumneavoastra !!! va rog sa ma credeti, tanti nu mai sunteti normala la cap va trebuie tratament de urgents ... cum poti sa spui asemenea lucruri despre capricorni , nom fi noi perfectii avem si defecte..dar va rog sa ma iertati.. va trebuie tratament !!! asta-i clar
Andrei_Balaceanu_1
Postat pe 18 Decembrie 2015 12:46
hallo va rog ma puteti ajuta cu un sfat??sincer?eu sunt din zodia gemeni am cunoscut un barbat din zodia capricorn e putin interesant si din pacate stam la 500de km departare este cind ma suna sau scrie si este cind e foarte rece .ce sanse sunt?cum il pot atrage?



kudika_1000669
Postat pe 1 Februarie 2016 03:03
De la: kudika_1000669, la data 2016-02-01 03:03:41hallo va rog ma puteti ajuta cu un sfat??sincer?eu sunt din zodia gemeni am cunoscut un barbat din zodia capricorn e putin interesant si din pacate stam la 500de km departare este cind ma suna sau scrie si este cind e foarte rece .ce sanse sunt?cum il pot atrage?






Nu il atrage nicicum, caci relatiile traite la distanta sunt supuse esecului, in cea mai mare parte a lor!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Februarie 2016 08:23
Si ce legatura are asta cu zodia ?
Bela, nu intotdeauna. Stiu eu sigur.
Rotty_
Postat pe 1 Februarie 2016 08:50
De la: Rotty_, la data 2016-02-01 08:50:00 Si ce legatura are asta cu zodia ?
Bela, nu intotdeauna. Stiu eu sigur.



Rotty, am si spus-o, in cea mai mare parte a cazurilor!!! Exista si exceptii, nu te contrazic!!!!! Nu are nicio legatura cu zodia, bineinteles, dar oamenii cauta salvare in compatibilitatea zodiilor, din pacate, in loc sa o cauta in ei insisi!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Februarie 2016 08:54
...Si raman singuri si dau vina tot pe zodie. Primitivisme. Next...
Rotty_
Postat pe 1 Februarie 2016 09:00
De la: Rotty_, la data 2016-02-01 09:00:10...Si raman singuri si dau vina tot pe zodie. Primitivisme. Next...


Next!!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Februarie 2016 09:06
Buna! E pe aici vreo doamna capricorn care a avut/are o relatie cu un capricirn? Eu sunt indragostita de unul si ne studiem unul pe altul dar apropierea intre doua fortarete ar putea dura vreo 1000 de ani... pare un inger dar i-am gasit in privire si acea latura demonica si fierbinte, iar eu le am la fel pe ambele, insa tot timpul am considerat ca cel mai bine iti poate intelege si accepta natura cineva care iti seamana, iar asta ma incurajeaza un pic desi am citit si comentarii descurajatoare.
herminairina
Postat pe 18 Iunie 2016 04:55
O capricoarna si un capricirn va potriviti perfect daca ar fi fost si el capricorn v-ati fi asemanat prea mult si-ar fi fost plictisitor
kudika_988778
Postat pe 18 Iunie 2016 15:12
Mda multumesc... mai greseste omu' dar ma bucur sa aflu ca perfectiunea exista si e intrupata in tine. Datorita oamenilor ca tine lumea e un loc atat de minunat...
herminairina
Postat pe 20 Iunie 2016 05:09
Plin de desteptaciuni plictisite pe aici... frustratii si complexatii simt nevoia sa-si demontreze superioritatea in fata altora. Asa ca voi cu primitivismele si judecatul, daca sunteti asa niste luminate cautati-va de lucru in alta parte care sa va reprezinte. Omul e liber sa creada in ce vrea, daca nu puteti respecta asta, aveti o mare problema ce trebie tratata... Eu nu ma bag unde nu-mi fierbe oala....
herminairina
Postat pe 20 Iunie 2016 05:18
De la: herminairina, la data 2016-06-20 05:09:00Mda multumesc... mai greseste omu' dar ma bucur sa aflu ca perfectiunea exista si e intrupata in tine. Datorita oamenilor ca tine lumea e un loc atat de minunat...



Hermina , cunosc capricoarne care stiu de gluma si niciun capricirn nu le-ar determina sa nu rada din tot sufletul :)
Iar daca tu crezi ca din cauza zodiei ,tu si capricornul tau nu sunteti pe aceeasi unda...poate ca ar fi bine sa renunti la aceea latura demonica de care esti atat de mandra .
Si ca sa dau dovada de perfectiune , iti spun ca esti cea mai minunata capricoarna , datorita tie imi dau seama ca intre capricorni e o mare diferenta ce tine de caracterul fiecaruia in parte...zodia e doar o caracteristica inventata tot de oameni.
Asta-i parerea unei sagetatoare
kudika_988778
Postat pe 20 Iunie 2016 12:04
Well guess what, capricornii in general nu prea stiu de gluma cand e indreptata impotriva lor, eu stiu insa cu persoane apropiate, daca chiar era o gluma...si nu era vorba ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda, ci as vrea sa aud si nuste experiente pe care sa le iau in calcul cand imi formez pareri, strategii, etc.. In plus studiez oamenii de aproape 15 ani, din toate punctele de vedere si nu sunt genul de tampita care cred tot ce aud fara sa verific... pe horoscoape nu prea dau doi bani insa caracteristicile zodiacale se potrivesc, sunt diferente in functie de ascendemt, de mediu, de educatie etc, dar structura de baza e aceeasi. Si guess somethimg else de ex nici pe religie nu dau doi bani, aia chiar e o tampenie, exista intradevar o forta superioara noua, nu stiu ce e dar sigur nu e vreun mos carunt care se holbeaza la noi de 2000 de ani si inca nu l-a luat dracu de plictiseala... Feel free to judge! Din ce am mai observat la oameni, barbatii au dreptate cand afirma ca femeile sunt niste catele, pur si simplu nu-si pot vedea de treaba lor, fara sa-si bage nasul in alte oale... App ma adresam in comentariul initial doamnelor capricorn... 😉
herminairina
Postat pe 21 Iunie 2016 04:18
De la: herminairina, la data 2016-06-21 04:18:22Well guess what, capricornii in general nu prea stiu de gluma cand e indreptata impotriva lor, eu stiu insa cu persoane apropiate, daca chiar era o gluma...si nu era vorba ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda, ci as vrea sa aud si nuste experiente pe care sa le iau in calcul cand imi formez pareri, strategii, etc.. In plus studiez oamenii de aproape 15 ani, din toate punctele de vedere si nu sunt genul de tampita care cred tot ce aud fara sa verific... pe horoscoape nu prea dau doi bani insa caracteristicile zodiacale se potrivesc, sunt diferente in functie de ascendemt, de mediu, de educatie etc, dar structura de baza e aceeasi. Si guess somethimg else de ex nici pe religie nu dau doi bani, aia chiar e o tampenie, exista intradevar o forta superioara noua, nu stiu ce e dar sigur nu e vreun mos carunt care se holbeaza la noi de 2000 de ani si inca nu l-a luat dracu de plictiseala... Feel free to judge! Din ce am mai observat la oameni, barbatii au dreptate cand afirma ca femeile sunt niste catele, pur si simplu nu-si pot vedea de treaba lor, fara sa-si bage nasul in alte oale... App ma adresam in comentariul initial doamnelor capricorn... 😉



Draga Hermina , iti respect parerile , chiar daca ale mele sunt cu totul altele.
Daca as lua pe rand ideile pe care le-ai prezentat , am avea cateva subiecte de conversatie.
Concluzia mea e ca nu esti atat de rea , precum doresti sa arati ca ai fi.
Probabil ca noi oamenii ne-am facut un obicei de a ne arata doar partea cea rea ,iar glumele si intentiile de bine nu stau in firea oricui si nu sunt acceptate de oricine .
Si totusi raman la ideea ca inteligenta fara omenie , e nonvaloare...atunci cand vine vorba de studiul mentionat de tine.
Toate cele bune iti doresc ,viata e mult prea frumoasa cu bune si rele , oamenii la fel .
Si uite asa ti-am oferit ca tema de studiu si zodia mea :)
kudika_988778
Postat pe 21 Iunie 2016 12:22
Poate imi explici si cum ai ajuns la "inteligenta fara omenie e nonvaloare"... adica sunt de acord cu tine dar... e un pic fortata intrarea ei (a afirmatiei)... doar daca nu cumva... si daca da argumenteaza-mi te rog, daca e pt faza cu catele, tre' sa recunosti ca femeile au rautatea in sange de la natura, ca unele o ascund sau altele incearca sa o domine e altceva dar suntem mult mai rele si mai egoiste decat barbatii, la modul general...
herminairina
Postat pe 23 Iunie 2016 02:33
Probabil ca nu am eu capacitatea sa inteleg ce anume te determina sa afirmi cu atata convingere ca femeile sunt mult mai rele decat barbatii , tu fiind femeie la randul tau :) Pt a exemplifica echivalentul rautatii, da-mi te rog cateva detalii insotite de argumente ce nu le pot contesta ,pt a ma convinge ca rautatea femeilor o depaseste pe cea a barbatilor .
Din punctul meu de vedere ,rautatea si bunatatea sunt doua criterii caracteristice , ce ne definesc in mod egal f-b !
Si cum prostia in general a unor/a genereaza rautatea altor/a ... te intreb : care din ele e nonvaloare asta ca sa nu contrazicem teoria ying yang si cea a relativitatii
Intrebare : care din noi doua e mai rea
kudika_988778
Postat pe 23 Iunie 2016 13:20
Capricorn....negative: zgirciti,le plac enorm bani ,invidiosi,vicleni,nici odatá nu stii ce gindesc.Egoul lor cit casa...manipulatori,foarte comozi, ahtiati dupá pile-reláti-cunostiince suspuse care sá le aducá numai foloase si cu ajutorul cárora sá inainteze pe scara ierarhicá.
Ingimfati,plini de sine,láudárosi,aroganti,firi reci ascunse si pot sá mai insir negative (in familie avem Capricorn) dar má opresc aici.

pozitive: ambitiosi,dacá ceea ce fac e pe placul lor si simt mirosul banilor lucreazá asidu.
In afará de familie (in cazul cá are) nu iubeste pe nimeni.

kudika_997991
Postat pe 15 Ianuarie 2017 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 3 De la: dyannie 25 Septembrie 2009 13:44
fem pesti + barbat scopion??? 22 De la: alleena 23 Septembrie 2009 10:25
eu leu - el capricorn 8 De la: kudika020545 1 Septembrie 2009 16:32
lamuriti'ma si p mine ca nu mai stiu ce sa cred 8 De la: 6 Aprilie 2013 21:30
buna 1 De la: Manuela_R 27 Decembrie 2009 19:48