Setari Cookie-uri

ceara si capilarele

de curand am renuntat sa mai folosesc aparatul, deoarece nu il suport... ma apuca tremuratul numai cand ma gandesc la el... si asta numai pe picioare, ca daca incep cu gandul la epilatu inghinal, mai bine ma culc
dar. am o problema la ceara (fie calda, fie rece) mai sus de genunchi mi se sparg unele capilare si fac mici vanatai...ce sa fac sa nu mai apara? am incercat sa pun gheata imediat, ca sa calmeze, dar tot fac... mai ramane lama sau crema, dar... daca vreau cu ceara?
jaded_girl
Postat pe 20 August 2008 15:40
dupa parerea mea ai capilare sensibile si nu rezista la ceara,nu vreau sa te sparii,dar mai bine consulta un cosmetolog sau kiar un doctor,ca doar se trateaza daca nu vrei sa renunti la ceara,dar daca nu atunci zic sa renunti la ceara

Postat pe 24 August 2008 04:27
Cred ca mai bine folosesti crema... nici eu nu utilizez epilatorul pt ca ma irita... cea mai buna e crema sau ceara dar cel mai bine este sa te duci la doctor si sa intrebi dc ti se sarg capilarele..

Postat pe 6 Septembrie 2008 19:15
si eu am aceeasi problema cu capilarele, se sparg de la ceara. din cate stiu eu se sparg de la caldura cerii, dar am incercat si ceara rece si tot se sparg. cel mai bine e cu epilatorul, chiar daca doare.
poti sa incerci o crema cu lidocaina pt zonele extrem de sensibile.
poti sa afli mai multe despre lidocaina pe wikipedia.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Lidocain%C4%83
oricum nu as folosi lama sau crema!
chibritzel
Postat pe 8 Septembrie 2008 16:51
A fi frumoasa inseamna sa suferi ... multe eforturi facem pentru a ne mentine mereu tinere...

Postat pe 9 Septembrie 2008 17:45
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:24
ceara e cea mai buna ca sa nu ai parul de pe picioare sau din alte parti ca barba unui barbat
mai naspa cu ceara de unica folosinta in zonele mai intime ca ustura al naibii tot mai buna e ceara normala pusa de cosmeticiana. e adevarat ca nu e prea buna pentru capilare dar...
sunny59
Postat pe 10 Februarie 2009 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilatorul si efectele negative asupra pielii 29 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:49
Cum scpai de parul nedorit?:|http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/47.html# 6 De la: Cassey 15 Mai 2009 00:24
epilator laser 6 De la: kudika319234 8 Septembrie 2010 13:20
refuzul....de a te simti bine?? 11 De la: geo_tz 31 Decembrie 2008 17:27
salon epilare ceara 13 De la: ciprryenutza 19 Octombrie 2011 01:11