Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE BARBATUL TAUR ? DAR RELATIA DINTRE O "CAPRICOARNA" SI UN TAUR ?

CE PARERE AVETI DESPRE BARBATII TAUR SI CUM CONSIDERATI CA VA MERGE O RELATILE DINTRE O FEMEIE CAPRICORN ( CU ASCENDENT IN LEU ) SI UN BARBAT TAUR ??
BRAILA
Postat pe 20 August 2008 18:08
am o relatie de 7 ani cu o persoana din zodia taur si pot sa-ti spun ca este o persoana incapatanata dar corecta,este un sot fidel si un tata grijuliu.ii place sa daruiasca flori persoanei iubite si sa fie alaturi de cei dragi,asta referitor la un barbat taur.iar despre relatia dintre o capricoarna si un taur nu cunosc ca sa-ti pot spune ceva despre ei.....
iepurasu26
Postat pe 22 August 2008 09:13
Atat timp cat nu ii tii din scurt totul e ok...faza e ca sunt f incapatanati..cel mai bine e sa zici ca ei si sa demonstrezi ca ca tine!( cu timpul vor spune in loc de "e ca mine","tu cum crezi ca e?")
DANIELA_BARBU
Postat pe 29 August 2008 10:59
e cea mai buna combinatie!te asigur
sweety_cornelia
Postat pe 29 August 2008 22:02
dar,despre femeia taur si barbat leu?
blackpearl
Postat pe 16 Septembrie 2008 10:13
Salut. Eu sunt capricorn cu ascendent in taur si prietenul meu e taur. Suntem impreuna de un an de zile si pot spune ca relatia noastra s-a lovit de multe probleme(de multe ori din cauza incapatanarii amandurora
) dar dupa acest timp ne-am dat seama ca ne iubim si vrem sa fim impreuna iar anul viitor ne casatorim :D. Am ajuns cu greu la concluzia asta dar am reusit. Cel mai important lucru cu privire la el mi s-a parut ca trebuie lasat sa faca ce vrea (sau cel putin sa creada asta) si va judeca lucrurile corect iar in final va lua decizia care trebuie. Bafat!! pentru ca nu e usor. Numai eu stiu cate nopti am plans dar am si ras din cauza si cu el.
otipa
Postat pe 16 Septembrie 2008 18:00
Femeie taur+barbat capricorn e combinatie belea! Va spun din proprie experienta. Dar s-a sfarsit relatia noastra si acum plangem amandoi pt ca relatiile pe care le formam cu alte persoane nu sunt nici pe departe asa de faine ca cea pe care am trait-o impreuna.Nu m-am simtit cu nimeni atat de implinita. N-am cuvinte!!! Am fost 2 ani imreuna, 2 ani minunati!
Ana_liza
Postat pe 28 Septembrie 2008 23:43
Femeia capricotn cu ascendent tot in semn de pamant(capricorn, fecioara sau taur) si barbatul taur tot cu ascendenti in semne de pamant este o relatie extraordinara foarte bine intemeiata pe chiesti reale si bazata pe lucruri serioase si bine inradacinate tot in pamant deci daca va regasiti in aceste semne si va doriti casa si familie asta este combinatia perfecta!!! Bafta
hd39aly
Postat pe 9 Octombrie 2008 14:32
Sunt cu un taur de un an.Si m-am chinuit mult sa ajungem pana aici!Plin de defecte!Si culmea ca l-a inceput era plin de calitati.Eram atat de fericita cu el,se purta impecabil...dar dupa cateva luni(putine oricum)s-a schimbat in barbatul car este acum:egoist,mincinos,neinteresat,incapatanat,badaran,si tot ce se poate spune mai urat despre cineva.Mi-a spus odata ca din cauza mea s-a schimbat.Si culmea,chiar si eu cred asta.Pt ca la inceput eram indiferenta,independenta,aveam o viata pe care mi-o controlam singura.Acum sunt exact opusul.Sexul aproape ca a disparut din relatia noastra,in schimb monotonie,certuri si frustrari cat incape.As vrea sa stiu cum poti sa te rupi de un om care chiar nu este nimic din ce-ti doresti,dar inca il iubesti(Dumnezeu stie pt ce,doar iubirea trebuie intretinuta)!

Postat pe 16 Octombrie 2008 17:42
Voi capricoarnele sunteti prea cerebrale si nu prea va atasati trup si suflet de un barbat. Voi capricoarnele tineti ca barbatul vostru sa fie impecabil, inalt, musculos, atletic, chipes, instarit, bine asezat social si material, manierat pana peste cap, etc., etc. Pe langa asta voi doriti sa aveti libertate deplina de actiune si gandire dar barbatul de langa voi sa va fie un docil valet. E cam incorect, nu credeti ? Am cunoscut capricoarne, nu vorbesc in necunostinta de cauza.

Postat pe 17 Octombrie 2008 10:06
dar barbatul taur cu femeia scorpion?:|
ellutza01
Postat pe 28 Octombrie 2008 18:27
De la: rfbercaru, la data 2008-10-17 10:06:01Voi capricoarnele sunteti prea cerebrale si nu prea va atasati trup si suflet de un barbat. Voi capricoarnele tineti ca barbatul vostru sa fie impecabil, inalt, musculos, atletic, chipes, instarit, bine asezat social si material, manierat pana peste cap, etc., etc. Pe langa asta voi doriti sa aveti libertate deplina de actiune si gandire dar barbatul de langa voi sa va fie un docil valet. E cam incorect, nu credeti ? Am cunoscut capricoarne, nu vorbesc in necunostinta de cauza.

Off caprele astea.. si acum ce vrei sa spui.. ca suntem chiar asa rele?
Christine21
Postat pe 4 Noiembrie 2008 17:00
pe cat de dificili sunt si binenteles_incapatanati la puterea a 5a_ pe atat sunt de corecti, sinceri, nu neaparat fideli.. daca ai rabdare cu ei descoperi ca sunt stalpul de rezistenta intr-o relatie...dar repet nu neaparat fideli si sunt si emotivi pe deasupra..
mariannecosette
Postat pe 6 Decembrie 2008 21:44
si eu zic ca taurii sunt foarte incapatanati dar si foarte atenti, grijulii cu noi.
veromihu
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:17
ce parere aveti despre relatia :eu varsator cu ascendent in taur si el taur.Astept parerile voastre,ms.
mihaelamihaela32
Postat pe 22 Ianuarie 2009 22:14
De la: CSgirl, la data 2008-10-28 18:27:58dar barbatul taur cu femeia scorpion?:|

Cea mai potrivita combinatie este femeia scorpion cu barbatul taur , se satisfac atit de mult incit nu mai simt nevoia de a trada unul pe celalalt
soryfeder76
Postat pe 25 Ianuarie 2009 11:23
Hmm..eu sun balanta el taur...la inceput el era perfect..si era chiar mai mult decat imi doream..in scurt timp s-a schimbat ff mult..eee foarte inpatanat si egoist...si mi se pare k ii km fug ochii si in alte directii..:))..insa..nici eu nu sunt perfecta ...iar dupa multe certuri..am hotarat sa lasam amandoi de la noi..si am inceput sa fac aceleasi lucruri pe care le facea el si ma raneau k sa vada cum e si sa nu le mai faca..ne mai certam..dar in general ne intelegem ff bine..suntem pe aceeasi lungime de unda...si ..ce e important e ca ne-am ''mulat' unul dupa celalalt..vb ff mult...si asa trecem peste toate.( in afara de inselat..peste asta n-as trece niciodata)...cred k fiecare relatie difera...chiar dak cuplurile au aceeasi zodie..depinde foarte mult de ei..si de ..ceea ce isi propun..

Postat pe 5 Martie 2009 21:21
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 20:29
Dar ce parere aveti desprerelatia brabatul-taur si femeia -berbec ...????
maarinncik
Postat pe 19 Mai 2009 15:55
De la: maarinncik, la data 2009-05-19 15:55:23Dar ce parere aveti desprerelatia brabatul-taur si femeia -berbec ...????


Esec Total
Diavolyta_
Postat pe 19 Mai 2009 15:57
Diavolyta_ dar de ce esec total..??? As dori sa aflu,pentru ca am o relatie de 2 ani cu un taur..cu care intradevar ma kinui,unde doar dragostea si speranta nostra ca poate va fi bine ,ne mai tine impreuna!
maarinncik
Postat pe 19 Mai 2009 22:11
De la: pearl_seeker, la data 2008-10-17 10:06:01Voi capricoarnele sunteti prea cerebrale si nu prea va atasati trup si suflet de un barbat. Voi capricoarnele tineti ca barbatul vostru sa fie impecabil, inalt, musculos, atletic, chipes, instarit, bine asezat social si material, manierat pana peste cap, etc., etc. Pe langa asta voi doriti sa aveti libertate deplina de actiune si gandire dar barbatul de langa voi sa va fie un docil valet. E cam incorect, nu credeti ? Am cunoscut capricoarne, nu vorbesc in necunostinta de cauza.
kudika007977
Postat pe 20 Mai 2009 12:38
,,,Si eu sunt capricoarna si nu-ti dau dreptate.Din contra eu,imi doresc sa ma atasez trup si suflet dee cineva...chiar asta imi doresc de la un barbat sa iubesc si sa fiu iubita.Iar ca ideal de barbat ,nu am un prototip(e cel mai stupid lucru,pentru ca de fiecare data tinzi sa compari cu acel prototip),iti vei da seama atunci cand il intalnesti daca iti place sau nu.Insa daca ai trecut printr-o relatie ok si s-a terminat nu tocmai si cu vointa ta sau ai unele regrete...atunci vei lua cu tine din calitatile ex-ului ca dorinte pentru viitorul partener....Si nu se aplica la toate capricoarnele ce ai zis...nici eu nu ma regasesc intr-u totul in horoscopul prezis capricornilor.....
kudika007977
Postat pe 20 Mai 2009 12:47
De la: BRAILA, la data 2008-08-20 18:08:53CE PARERE AVETI DESPRE BARBATII TAUR SI CUM CONSIDERATI CA VA MERGE O RELATILE DINTRE O FEMEIE CAPRICORN ( CU ASCENDENT IN LEU ) SI UN BARBAT TAUR ??







Am si eu o relatie cu un taur de 1 an jumate,eu fiind capricorn.Ce m-a atras la el a fost faptul ca era foarte hotarat in ceea ce ce-si doreste de la viata,este un tip care iti da sfaturi inteligente...in ceea ce-l priveste vrea tot timpul sa fie original,sa nu creada in ce crede majoritatea,si-a format propriile credinte si principii.Mi-am spus ok.....dar analizand toate asteea mi-am dat seama ca se contrazice pe el...si crede la fel ca si ceilalti insa intr-un alt mod.In aceasta privinta ne contrazicem si pot sa spun ca nu credem in lucruri asemanatoare.Ma deranjeaza ca nu merge pe partea spiritualitatii ci pe partea ca"destinul til-l faci tu,legea atractiei etc",considera ca daca nu se gndeste la lucruri negative nu i se va intampla nimic rau , si viata lui va fi super,consider asta lipsa de realism.Trebuie sa fii pregatit psihic pt orice in viata.Ma gandesc ce ar face intr-o astfel de situatie...nu el sa fie implicat ,ci persoana de langa el.....ma tem ca ar lua-o la fuga.Este independent financiar si isi doreste o femeie la fel.Cel mai mult imi displace la el egoismul-eu asa il consider..pentru ca nu ar imparti partea cuvenita lui cu nimeni.....chiar si intr-o relatie de iubire.Nu-i place sa faca acte de gentlman.....daca iesim in oras nu achita decat arareori nota inintregime pt ambii,ci fiecare cu partea lui....Sexual ,ii place sa experimenteze si sa aiba o partenera la fel.In rest ne intelegem bine...e dragastos si ii place si i mi place asta.Daca citesti horoscoapele taur-capricorn ,se spun e ca sunt o combinatie de lunga durata....
kudika007977
Postat pe 20 Mai 2009 13:08
io cred ca s'au despartit deja.. e prea vechi topicu'
Diavolyta_
Postat pe 20 Mai 2009 13:11
Eu sunt taur;
am avut o relatie f f lunga cu o "capricorn";
Foarte "arzatoare" ( mistuitoare as putea spune)
Din oarece diferende si-a gasit alte..."ocupatii" ( vezi topicurile cu fructul interzis, cu plictisul, cu "pofta de nou" e.t.c.
Deci- in pricipiu- relatia poate fi foarte buna ( conteaza "actorii")
G_I_JOE
Postat pe 20 Mai 2009 13:16
Eu sunt capricoan (femeie).....Am avut o relatie de scurta durata cu un baiat din zodia taur ...Primele zile au fost ca in paradis numai cu mine vorbea ,nu mai pe mine ma baga in seama .Dar dupa cateva saptamani a inceput sa nu ma mai bage in seama nu mai iesea si i-am luat odata telefonul sa ma uit la mesaje fara ca el sa stie bineinteles si am vazut ca vorbea prin mesaje cu o fata pe nume Mary si i zicea ,,IUBI" cad am vazut nu i-am zis nimic dar apoi prietena mea sa dus si i-a spus atunci a venit la mine sa imi zica ce caut eu la mesaje .. Si de atunci relatia nu mai functioneaza
kudika276234
Postat pe 22 Iulie 2010 12:09
eu sunt capricorn femeie si sunt cu un taur de o luna ne-am mutat impreuna in franta pt ca el este francez si eu romanca vreau sa va spun ca am citit toate mesajele voastre si nu stiu ce sa mai cred. sincer am citit un mesaj care este aproape cum este relatia mea cu el. adica la inceput cand l-am cunoscut totul era perfect poate mai mult decat imi doresc eu dar de cand m-am mutat cu el in franta el a inceput sa fie mai distantat de mine in ce sens: adica tot timpul el pleaca cu prieteni lui vine fff tarziu acasa si tot timpul imi spune cred ca nu te deranjeaza ca am fost cu prieteni mei sincer chiar nu ma deranjeaza pt ca nu imi place sa tin un barbat din scurt doar cateva lucruri ma deranjeaza la el.1 nu prea colaboreaza cu mine, 2 nu prea mai iese cu mine la restaurant sau la cumparaturi, 3 este fff incapatanat, 4 si nu ma lasa sa fac ceea ce imi place mie tot timpul un exemplu bizar nu ma lasa sa gatesc prefera sa gateasca el imi spune mereu sa ma odihnesc si sa ma relaxez in rest vreau sa spun ca este un barbat perfect nu siu cum sa va spun dar pe plan sentimental este fff romantic si apropo de un mesaj in care se spune ca capricoarnele sun fff cerebrale etc. tin sa te anunt draga cititoare ca nu este asa cel putin pt mn eu sincer m-am atasat fff mult de el si nu imi imaginez cum ar fi viata mea fara el el pentru mine inseamna totul si pt el eu am renuntat la familia mea pt ca parintii, fratele mai mare si rudele nu au vrut sa accepte relatia noastra si eu am preferat sa plec cu el; pooop
kudika322195
Postat pe 19 Septembrie 2010 02:00
afectuosi , protectori... atebti ...buni in artele sexuale, dar incapatanati, monotoni si tin la rutina
ionelaela
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:09
Buna! Sunt exact in situatia in care ai zis si tu ca erai in acest mesaj. Spune-mi, cum ai reusit sa scapi de acea relatie in care te simteai abuzata emotional? Nu stiu ce sa fac.. si eu iubesc taurul foarte mult insa e cum l-ai caracterizat si tu si nu am idee cum sa procedez..
kudika_926776
Postat pe 4 Iulie 2013 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
decalarea zodiilor odata cu a XIII-a zodie Ophiuchus... 202 De la: yumalai 8 Ianuarie 2010 10:41
Buna ziua 19 De la: Barbie30_ 6 Februarie 2011 10:43
buna 4 De la: Katte02 3 August 2010 02:14
well despre barbatii in functie de zodie...fideli sau infideli? 54 De la: ubita_mea2003 13 Martie 2012 17:26
Eu Capricorn, el Berbec. Ce parere aveti? 3 De la: cristinika29 2 Iunie 2009 18:17