Setari Cookie-uri

Rac + Varsator?!Compatibilitate`n relatzie sau nu!?

Eu sunt rac si el este varsator si suntem impreuna de aproape un an, nu se poate nega o chimie puternica intre noi doi, ne intzelegem fiind creativi si imprevizibili amandoi, problema ar fi cand intervin reactziile impulsive simultane de cele mai multe ori si e mai greu sa cedam unul in favoarea altuia fiind amandoi incapatzanatzi...as vrea sa-mi dati un sfat, o parere in caz ca exista o compatibilitate intre cele 2 semne si daca va regasitzi intr`o relatzie similara(rac+varsator(el))! ashtept cu nerabdare replyurile voastre
Hermiona20
Postat pe 21 August 2008 11:29
hmmm .... eu sunt rac si am avut doua relatii mari si late cu doi varsatori. relatiile au durat destul de mult dar nu pentru ca as fi fost cu adevarat compatibila cu unul dintre ei... ci pentru ca am lasat foooarte mult de la mine si am facut de fiecare data nenumarate compromisuri. dupa aceste doua experiente mi-am spus ca n-o sa mai am incep niciodata o relatie cu un varsator... pentru ca eu una, nu pot sa ii inteleg. nu vreau sa generalizez dar toti varsatorii pe care ii cunosc sau pe care i-am cunoscut candva vor sa fie independenti, uneori sunt reci si impulsivi, vor ca totul sa se intample asa cum vor ei, au impresia ca sunt neîndreptatiti ... oricum, dupa parerea mea varsatorii nu sunt compatibili cu racii - firi mult mai sensibile, care au nevoie de multa dragoste, atentie etc etc etc ... intr-o relatie de genul asta ori "racul" se simte neglijat, ori "varsatorul" se simte sufocat.... In concluzie Hermiona20, daca vrei cu adevarat sa ai o relatie cu acest tip, ai nevoie de nervi de otel... iar pentru ca aceasta relatie sa mearga cu adevarat trebuie sa fiti amandoi dispusi sa faceti compromisuri ... asta este cel putin parerea mea

pup si bafta multa pt aceasta relatie

Postat pe 27 August 2008 15:54
eu sunt varsator...si sunt casatorita cu un barbat rac....de 2 ani de zile....e adevarat...Racii sunt firi care iubesc rutina,chestie ce pe mine ca varsator nu ma incanta....Dar nu vreau sa se generalizeze....varsatorii nu sunt atat de reci si neiubitori....Adevarat ca sutn independenti...si impulsivi..dar mai adevarat e faptul ca n`ai sa vezi un varsator care sa fie ranchiunos...Iti spune in fata ce are de spus...si apoi te ia de mana si e in stare sa rada din nou....Eu cu sotul meu avem o relatie buna si foarte buna...Mici neintelegeri...din cauza incapatanarii am avut si noi...dar nimic iesit din comun....Si...compromisuri trebuie sa existe in orice relatie...doar ca de ambele parti:)
Mony_ampera
Postat pe 29 August 2008 13:43
eu am inceput o relatie cu un varsator acum 2 saptamani.......dar ........deja sunt fffffffff speriata .peste tot numai rau de ei...........eu sunt leoaica pana in maduva oaselor
iuliana_sofrone
Postat pe 29 August 2008 14:09
buna! si eu sunt rac si prietenul meu...varsator....suntem impreuna de 9 luni...(doamne mai avem putin si facem anul )....nu avem nimic in comun: nici pasiuni, nici idealuri in viata si totusi ne intelegem de minune...din cate m-am documentat relatia e foarte complicata....racul are mereu novoie de afectiune si soapte de iubire, e romantic si sensibil, iar varsatorul nu isi manifesta prea des iubirea si nu e prea romantic...in plus racul poate deveni exagerat de randru si coplesitor, iar varsatorul are nevoie de multa libertate...nici din punct de vedere sexual lucrurile nu stau prea bine...varsatorul adora tot ce e inedit, nou si dus la extrem...pe cand racul e mai rezervat mai pudic, cum zic eu mai clasic dar dak se afla in compania persoanei iubite racul poate deveni cel mai bun amant...eu si prietenul meu ne completam, am invatat sa ne ascultam dorintele...cateodata poate parea k depunem prea mult efort pt a ne pastra relatia...dar sunt de parere k lucrurile bune din viata noastra sunt obtinute cu un strop de efort...

bafta in continare!
trix_darcy
Postat pe 3 Septembrie 2008 11:21
Well si eu am un varsator de aproape 2 ani langa mine,,,eu fiind evident, rac.Ce pot sa spun, combinatia nu este deoc pasionala cat rationala.Cred ca dupa mine ne desparteam de cel putin 100 de ori pana acuma.El in schimba nu accepta nici macar ideea in sine.Orgolios si dornic de libertate este,altfel nu s-ar mai numi el varsator,,,, insa nu accepta viitorul lui fara mine.Ce-i drept intre noi este o diferenta de 12 ani, daca l-as fi intalnit cu 10 ani mai tanar poate nu ar fi fost la fel ca acum.
Educatia este necesara, in aceeasi masura ca si impunerea respectului.
Altfel, varsatorii sunt blanzi si capabili sa faca orice pentru persoana de care s-au atasat, apropiat indeajuns.Dar asta cere timp....
laviniamariad
Postat pe 5 Septembrie 2008 20:57
Hey, eu sunt innebunita dupa astrologie, citesc orice fel de articol...Imi place sa citesc despre pesti si varsatori ptr k in astea 2 ma incadrez..si din cate am citit racul se intelege bn cu pestele (Dragoste adevarata ..am citit peste tot) cat despre varsator nu stiu..dar k sa va zic cum fac eu..de exemplu la horoscop citesc vre'o 2-3 horoscoape de pe diferite site'uri si trag o concluzie in mare ...multi zic k e o prostie faza cu horoscopul...but who knows !!

Postat pe 9 Septembrie 2008 00:23
Dar ce spuneti de eu varsator iar el capricorn??.....cam crunta infruntarea:P....
be_georgia
Postat pe 9 Septembrie 2008 16:07
eu sunt berbec....aveti idee cu cine ma potrivesc.....?
negruta13
Postat pe 9 Septembrie 2008 21:38
da bineinteles, Negruta, te intelgi ff bine cu varsatorii...incearca
anitabruneta
Postat pe 7 Octombrie 2008 14:19
Salut fetelor, eu sunt Rac si din ce am citit pana acum mi se potriveste, acum miam permis sa ma intruduc in poveste vazand doar pareri de raci feminini si eu sunt mascul, dar un singur lucru lam observat personal pe pielea mea: Las mult de la mine dar si cand fac o alegere nu dau inapoi nici mort si nu stiu de ce se zice ca racu da inapoi ca merge cu spatele ca eu nu dau inapoi de la nimic. Si mai stiu ca racul cand zice gata apoi e gata sigur.
GoodFather
Postat pe 16 Octombrie 2008 11:25

sunt si varsatorii si racii la fel de sensibili ,uneori , dar nu uitati ca toti avem nevoie de caldura sufleteasca , aveti rabdare deci unii cu ceilalti .
melaniamilos
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:06
aveti drptate fetelor...relatia dintre un varsator si un rac rezista doar daca iti impui,chiar o vrei.am avut prieten varsator 3,5 ani..ne-am despartit-nu ne mai intelegeam..prea mult efort am depus ca sa mai mearga relatia..si cu toate ca il iubeam am pus punct.e cel mai bine-crdeti-ma e foarte bine...momentan nu sunt c nimeni dar nici raci in jurul meu nu mai vreau..deci cam relatia dintre un varsator siun rac e cam..necompatibila..va spun din propie experienta!
030129
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:49
Si eu sunt cu un varsator de foarte mult timp...(eu rac).Urmeaza sa ne casatorim.Noi ne intelegem perfect.Doar mici divergente,dar care exista in orice relatie.felul de a fi a unei persoane nu tine doar de zodie.Educatia primita,maturitatea cu care se implica cei 2 se implica intr-o relatie sunt mult mai importanta.Suntem 2 persoane diferite si trebuie sa-l percepem pe cel de langa noi ca atare.Toti avem defecte si calitati,dar sa nu uitam de ce ne-am indragostit de persoana de langa noi...
ROXANEL
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:29
De la: , la data 2008-08-27 15:54:52hmmm .... eu sunt rac si am avut doua relatii mari si late cu doi varsatori. relatiile au durat destul de mult dar nu pentru ca as fi fost cu adevarat compatibila cu unul dintre ei... ci pentru ca am lasat foooarte mult de la mine si am facut de fiecare data nenumarate compromisuri. dupa aceste doua experiente mi-am spus ca n-o sa mai am incep niciodata o relatie cu un varsator... pentru ca eu una, nu pot sa ii inteleg. nu vreau sa generalizez dar toti varsatorii pe care ii cunosc sau pe care i-am cunoscut candva vor sa fie independenti, uneori sunt reci si impulsivi, vor ca totul sa se intample asa cum vor ei, au impresia ca sunt neîndreptatiti ... oricum, dupa parerea mea varsatorii nu sunt compatibili cu racii - firi mult mai sensibile, care au nevoie de multa dragoste, atentie etc etc etc ... intr-o relatie de genul asta ori "racul" se simte neglijat, ori "varsatorul" se simte sufocat.... In concluzie Hermiona20, daca vrei cu adevarat sa ai o relatie cu acest tip, ai nevoie de nervi de otel... iar pentru ca aceasta relatie sa mearga cu adevarat trebuie sa fiti amandoi dispusi sa faceti compromisuri ... asta este cel putin parerea mea

pup si bafta multa pt aceasta relatie


sunt de acord. si eu am avut 2 astfel de relatii. a treia importanta tot cu un varsator a fost sau e... am fst impreuna cam un an jumatate si ne am despartit o perioada. ne am impacat si am decis sa facem relatia sa mearga. baiatul incearca... dar mi e una mi s a cam luat de atitudinea lui de independent, de raceala lui si de impresia lui de etern nedreptatit si neinteles de mine... si culmea, am o afacere si trainuiesc oameni engros... majoritatea ma idolatrizeaza pentru rabdarea si intelegerea de care dau dovada. si mai multe... acum il las doar sa vorbeasca si mi vad de viata mea profesionala... am renuntat la atatea in acel an jumatate ca sa ii fac pe plac, incat acum nu mai las nimic nerezolvat din ceea ce mi face placere.
eu cred, mai cauta si alte pareri [inlcusiv intuitia ta], ca trebuie sa vina din ambele directii sa doresti sa mearga relatia. din simplul motiv, c sunt doi in relatie, nu unul, nu trei, nu patru. :D ci doar doi [cred ca stii la ce ma refer].
o zi superba si succes la ceea ce ti doresti! AC
AndreeaChiricea9786
Postat pe 14 Octombrie 2009 14:34
De la: melaniamilos, la data 2008-10-22 19:06:11
sunt si varsatorii si racii la fel de sensibili ,uneori , dar nu uitati ca toti avem nevoie de caldura sufleteasca , aveti rabdare deci unii cu ceilalti .


da, sunt si varsatori sensibili :P pacat ca era mai mic ca mine :D
sunt de acord cu faza : aveti rabdare unii cu ceilalti.
AndreeaChiricea9786
Postat pe 14 Octombrie 2009 14:38
De la: melaniamilos, la data 2008-10-22 19:06:11
sunt si varsatorii si racii la fel de sensibili ,uneori , dar nu uitati ca toti avem nevoie de caldura sufleteasca , aveti rabdare deci unii cu ceilalti .


da, sunt si varsatori sensibili :P pacat ca era mai mic ca mine :D
sunt de acord cu faza : aveti rabdare unii cu ceilalti.
AndreeaChiricea9786
Postat pe 14 Octombrie 2009 14:38
Buna!
Din ce am citit pe aici ash zice ca defapt depinde de la caz la caz. Eu sunt rac si am avut o relatie cam de 4 ani cu un varsator. ce sa zic?? evident pe la inceput era bine pentru ca varsatorul dupa cum s-a mai zis aici nu are resentimente, trece peste capriciile racului sa zic asha, insa in timp defapt el este prea rece pentru un rac, zic eu.
Eu simteam ca aveam nevoie de mai multa caldura in relatie, el parea sa se simta f bine cum eram si probabil am fi ramas multi ani impreuna dupa el daca eu nu ash fi zis stop.
Am realizat si acum ca intr-adevar el este o persoana destul de superficiala inchizandu-mi usa in nas la un moment dat desi in relatie parea sa tina enorm la mine si sa faca orice.
Am mai avut impresia in relatia aia ca ma sufocam de prea multa rutina.
Acum am o relatie de peste un an cu un leu, care credeti-ma, este si el foarte dificil, desi mai tandru si mai atent uneori. Nu stiu ce ar fi de preferat intre ei doi:)) Probabil varsatorul care nu isi pune mandria inainte de tot. Desi nu este foarte sentimental si implicat intr-o relatie totusi poate fi un partener de viata f bun;) Pentru ca dupa cativa ani intr-o relatie conteaza f mult respectul dintre cei doi si modul de abordare. Iar ptr racul putin irascibil un varsator este chiar ok :))
mirabela30
Postat pe 27 Octombrie 2009 00:41
Buna eu sunt gemeni, iar el scorpion functioneaza spuneti-mi plz
pity_82
Postat pe 27 Octombrie 2009 06:54
hey!am si eu o relatie de 2 ani jumatate cu un rac, mai mare decat mine cu 7 ani.desi tinem unul la celalat, eu cred ca racul si varsatorul sunt 2 extreme:)nu stiu daca tine neaparat de zodie dar "racul meu"este o fire destul de inchisa, dificila,independenta, greu de inteles, fff orgolioasa dar si ff sensibila. dupa parerea mea, racul are nevoie de libertate, uneori e rece si impulsiv,spre deosebire de varsator, care vrea sa fie "sufocat"de iubire, si din cauza asta uneori poate fi prea posesiv sau se poate simti neindreptatit. si varsatorii sunt incapatanati si au impresia ca au de cele mai multe ori dreptate, impulsivi, insa pot depasi f repede starea de nervi si pot ierta ffff repede. uneori simt ca nu avem in comun prea multe, gandim si percepem viata fiacare in felul lui. daca gandesc cu mintea, as zice ca racul si varsatorul NU AU NICIO SANSA sa reziste impreuna. insa inima imi spune ca ne putem ACCEPTA unul celuilalt nevoile, pt ca peste faza de cunoscut am trecut. cel mai important este sa lase amandoi de la ei si sa nu forteze lucrurile, sa le lase sa vina natural.
Multa bafta tuturor si Sarbatori Fericite!! sa fiti iubiti:)
berny
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:39
eu sunt varsator si am o relatie de 3 sapt cu un rac pana acum ne am inteles bine...si merge foarte bine relatia...adica na,el e plecat dincolo dar vorbim in fiecare zi si ne vedem la web peste o saptamana vine acasa...acuma na,eu sper sa mearga relatia tot asa...daca apare vreo schimbare o sa scriu



succes tuturor
kudika317810
Postat pe 30 August 2010 08:54
Salut fetelor!!! Eu sunt varsator si am o relatie incredibil de frumoasa cu iubitul meu care este sub semnul racului. Ne intelegem minunat...si cum zice el ,,din jumatate de cuvint,,Nnu ne-am certat inca..poate mici neclaritati care au dat farmec relatiei intr-o masura oarecare si care n-au tinut mai mult de citeva minute, sincer. Da, poate e prematur la 8 luni de relatie (avem 8 luni de cind sintem impreuna) sa vorbesti de perfectiune de lunga durata si totusi, dupa cum ne-am dat seama amindoi avem toate sansele sa fim fericiti mult si mult timp innainte.
Dar sa va va zic eu un siretlic pe care l-am observat fiind pasionata de horoscop...cind calculati compatibilitatea sa tineti cont de horoscopul iubitului sau iubitei..calitatile zodiacale mostenite sint foarte importante..si pare straniu..dar uneori chiar poate mosteni horoscopul si de la bunei.
Si totusi, pina la urma urmei, eu de una sint sigura...daca de la inceput intilniti neintelegeri mari...si nu va simtit comod cu partenerul vostru, cel mai bine rupeti relatia cit nu v-ati indragostit, ca suferiti si toti stim cum e asta...am scris cam mult, asa sint eu)))...V-am poopat si sper sa va fie de folos sfatul meu!
anishoara22
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:18
Sunt varsator si am o relatie de peste un an cu un rac. De o luna ne-am mutat impreuna si totul merge din ce in ce mai bine. Nici eu nu sunt un varsator tipic - am toate caracteristicile zodiei in afara de lpsa de sensibilitate, nici el nu e un rac tipic (e familist,dar si plin de viata si de originalitate). Nu stiu daca zodiile au vreo relevanta,dar noi parca suntem facuti unul pentru celalalt. Asa ca daca in cazul nostru e asa, atunci sigur si la altii se poate.
MrsGod
Postat pe 16 Noiembrie 2011 14:46
ceau , sunt zodia rac si prietenul meu este zodia varsator suntem de 1 an si 8 luni , pot sa va spun ca am avut foarte multe certuri si despartiri si totusi acum suntem iar impreuna, pot spune ca merge relatia foarte bine, astrologii spun ca nu este compatiblitate intre un rac si un varsator, dar prevazatorii doar spun oamenii decid cum vor sa-s faca drumul, destinul poti sa-l faci sa mearga cum vrei tu, sunt multe pers care au compatibilitate cu alta zodie si nu se inteleg altii care nu se potrivesc si se inteleg foarte bine, depinde de oameni cum se inteleg cu persoana iubita, pot ajunge sa isi faca si o familie daca lasa unu de la altu si are aceas unda in drum, etc.
kudika495446
Postat pe 9 Ianuarie 2012 02:56
pity 82: depinde de voi 2 cum va intelegeti , daca va intelegeti si lasati unu de la altu va merge foarte bine depinde cum vreti sa fie relatia daca sunteti pe aceas dunga sa zicem asa :), depinde foarte mult de voi:P nu de zodii:)
kudika495446
Postat pe 9 Ianuarie 2012 03:02
De la: Hermiona20, la data 2008-08-21 11:29:37Eu sunt rac si el este varsator si suntem impreuna de aproape un an, nu se poate nega o chimie puternica intre noi doi, ne intzelegem fiind creativi si imprevizibili amandoi, problema ar fi cand intervin reactziile impulsive simultane de cele mai multe ori si e mai greu sa cedam unul in favoarea altuia fiind amandoi incapatzanatzi...as vrea sa-mi dati un sfat, o parere in caz ca exista o compatibilitate intre cele 2 semne si daca va regasitzi intr`o relatzie similara(rac+varsator(el))! ashtept cu nerabdare replyurile voastre
Eu sunt rac si ,, am interactionat consistent '' in timp cu doua varsatoare, atractia este destul mare intre cele doua tipologii, insa foarte important este cat de compatibile sunt cele doua persoane din punct de vedere caracterial si mai ales daca au o sensibilitate emotionala asemanatoare.Restul poate venii de la sine.
kudika093264
Postat pe 8 Februarie 2012 13:42
De la: kudika093264, la data 2012-02-08 13:42:27
De la: Hermiona20, la data 2008-08-21 11:29:37Eu sunt rac si el este varsator si suntem impreuna de aproape un an, nu se poate nega o chimie puternica intre noi doi, ne intzelegem fiind creativi si imprevizibili amandoi, problema ar fi cand intervin reactziile impulsive simultane de cele mai multe ori si e mai greu sa cedam unul in favoarea altuia fiind amandoi incapatzanatzi...as vrea sa-mi dati un sfat, o parere in caz ca exista o compatibilitate intre cele 2 semne si daca va regasitzi intr`o relatzie similara(rac+varsator(el))! ashtept cu nerabdare replyurile voastre
Eu sunt rac si ,, am interactionat consistent '' in timp cu doua varsatoare, atractia este destul mare intre cele doua tipologii, insa foarte important este cat de compatibile sunt cele doua persoane din punct de vedere caracterial si mai ales daca au o sensibilitate emotionala asemanatoare.Restul poate venii de la sine.


da ai fost fidel in relatiile alea????

cu tauroaicele cum te intelegi????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 8 Februarie 2012 13:44
De la: kudika093264, la data 2012-02-08 13:42:27
De la: Hermiona20, la data 2008-08-21 11:29:37Eu sunt rac si el este varsator si suntem impreuna de aproape un an, nu se poate nega o chimie puternica intre noi doi, ne intzelegem fiind creativi si imprevizibili amandoi, problema ar fi cand intervin reactziile impulsive simultane de cele mai multe ori si e mai greu sa cedam unul in favoarea altuia fiind amandoi incapatzanatzi...as vrea sa-mi dati un sfat, o parere in caz ca exista o compatibilitate intre cele 2 semne si daca va regasitzi intr`o relatzie similara(rac+varsator(el))! ashtept cu nerabdare replyurile voastre
Eu sunt rac si ,, am interactionat consistent '' in timp cu doua varsatoare, atractia este destul mare intre cele doua tipologii, insa foarte important este cat de compatibile sunt cele doua persoane din punct de vedere caracterial si mai ales daca au o sensibilitate emotionala asemanatoare.Restul poate venii de la sine.
Sfaturile care se bizuie doar pe observarea sau constatarea unor , efecte '' nu prea sunt de ajutor, trebuie incercat a se surprinde cauzele acelor asa zise ,, efecte ''. Cred ca inlantuirea corecta este ; Structura, nevoi, caracter, dorinte !
kudika093264
Postat pe 8 Februarie 2012 13:47
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-02-08 13:44:19
De la: kudika093264, la data 2012-02-08 13:42:27
De la: Hermiona20, la data 2008-08-21 11:29:37Eu sunt rac si el este varsator si suntem impreuna de aproape un an, nu se poate nega o chimie puternica intre noi doi, ne intzelegem fiind creativi si imprevizibili amandoi, problema ar fi cand intervin reactziile impulsive simultane de cele mai multe ori si e mai greu sa cedam unul in favoarea altuia fiind amandoi incapatzanatzi...as vrea sa-mi dati un sfat, o parere in caz ca exista o compatibilitate intre cele 2 semne si daca va regasitzi intr`o relatzie similara(rac+varsator(el))! ashtept cu nerabdare replyurile voastre
Eu sunt rac si ,, am interactionat consistent '' in timp cu doua varsatoare, atractia este destul mare intre cele doua tipologii, insa foarte important este cat de compatibile sunt cele doua persoane din punct de vedere caracterial si mai ales daca au o sensibilitate emotionala asemanatoare.Restul poate venii de la sine.


da ai fost fidel in relatiile alea????

cu tauroaicele cum te intelegi????
Nu fidelitatea mea a fost problema, ci suficienta lor de sine prea mare pentru gustul meu ! Tauroaicele sunt prea , rigide '' pentru ,, gustul meu '', si oricum iubesc cu adevarat ,, o raca ''
kudika093264
Postat pe 8 Februarie 2012 13:51
De la: kudika093264, la data 2012-02-08 13:51:27
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-02-08 13:44:19
De la: kudika093264, la data 2012-02-08 13:42:27
De la: Hermiona20, la data 2008-08-21 11:29:37Eu sunt rac si el este varsator si suntem impreuna de aproape un an, nu se poate nega o chimie puternica intre noi doi, ne intzelegem fiind creativi si imprevizibili amandoi, problema ar fi cand intervin reactziile impulsive simultane de cele mai multe ori si e mai greu sa cedam unul in favoarea altuia fiind amandoi incapatzanatzi...as vrea sa-mi dati un sfat, o parere in caz ca exista o compatibilitate intre cele 2 semne si daca va regasitzi intr`o relatzie similara(rac+varsator(el))! ashtept cu nerabdare replyurile voastre
Eu sunt rac si ,, am interactionat consistent '' in timp cu doua varsatoare, atractia este destul mare intre cele doua tipologii, insa foarte important este cat de compatibile sunt cele doua persoane din punct de vedere caracterial si mai ales daca au o sensibilitate emotionala asemanatoare.Restul poate venii de la sine.


da ai fost fidel in relatiile alea????

cu tauroaicele cum te intelegi????
Nu fidelitatea mea a fost problema, ci suficienta lor de sine prea mare pentru gustul meu ! Tauroaicele sunt prea , rigide '' pentru ,, gustul meu '', si oricum iubesc cu adevarat ,, o raca ''


io nu-s rigida!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 8 Februarie 2012 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratament ingrasare 3 De la: kudika_931204 31 August 2013 17:00
femeile de ce sunt bagate la inaintare? 21 De la: greierash_is_back 17 Octombrie 2009 19:31
cum sa-mi impresionez iubitul? 6 De la: inna_1688 12 Iunie 2009 14:32
urgent 6 De la: iulia069834 10 Aprilie 2010 18:40
munca la domiciliu 2 De la: laurathegirl 20 Februarie 2009 18:39