Setari Cookie-uri

Cafenea pentru fetele musulmane de pe forum

ce adevar ai spus,,sa fim seriosi curcubeu
kudika_940065
Postat pe 9 Decembrie 2013 11:39
Lumea musulmana sau ingradirea femeii musulmane nu sta numai in imbracaminte,cu toate ca la unele le place vesmantul musulman , la altele nu si multe s-au europenizat,ele au o ingradire in niste drepturi in comparatie cu crestinele, mai mult cauzata de religia lor,o religie dura care le constrange,si conceptia ca sotul este stapanul,el hotaraste totul in casa si restul familiei trebuie sa i se supuna!Daca la crestini unii folosesc forta in a constrange o femeie sa i se supuna , in lumea lor este conceptia ca asa e corect sa fie !
Dindirel
Postat pe 9 Decembrie 2013 15:52
De la: kudika_15804, la data 2013-12-09 09:39:08

Opinia mea este urmatoarea:

Decenta si demnitatea unei persoane nu consta in ingradirea libertatii acelei persoane,indiferent de directia avizata!!Imbracamintea este necesara ,utila,dar exagerarile apartin altei tipologii de femeie!!Nu cred in limitarea femeii,ca fiinta umana,femeia,avand drepturi egale cu barbatii!!Credinta unei persoane nu este edificatoare prin vestimentatie,sa fie clar acest lucru,cunosc persoane ,care afiseaza o tinuta modesta,discreta,dar care,in particular,prezinta un comportament,in contradictie cu vestimentatia prezentata in public!



Decenta si demnitatea unei femei consta in primul rand in purtarile ei in societate si familie , aici intra si ce fel de imbracaminte !
Dindirel
Postat pe 9 Decembrie 2013 15:59
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-09 09:15:25
De la: kudika_940065, la data 2013-12-08 20:42:20
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-12-08 20:37:55
De la: Dindirel, la data 2013-12-08 20:27:04
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-12-08 16:30:01
De la: Dindirel, la data 2013-12-08 16:17:20 Da domnita, si aici am vazut femei musulmane purtand haine europene,dar acelea fac parte din familii fara credinta sau cu credinta slaba in religia musulmana, cum si la noi sunt asemenea oameni . Nu stiu daca ai observat domnita , dar incet incet, cu timpul atat in lumea crestina cat si in cea musulmana credinta incepe sa dispara ,sa cam slabeasca ! pai daca si la musulmani s-au vazut cazuri de infidelitati mai ales la femei, si multe prostituate ,se mai numeste asta credinta la ele ?




Ai vazut portul romanesc autentic. Poarta basma, batic? DA! ....deci si stramosii nostri si adevaratile crestine purtau basma. Inca se mai pastreaza acest port, cu buna credinta de catre femeile din Bucovina si Maramures, oameni smeriti cu frica de Dumnezeu. In rest.......? Unde in Romania mai vezi femeie sa poarte basma? Nicaieri! Nici eu, din pacate. Nici in biserica, un preot care se respecta, nu primeste femeia fara basma, sal, voal, samd. Si chiar in Biblie se specifica asta.


Corinteni 11:1-16

Dar vreau sã ºtiþi cã Hristos este Capul oricãrui bãrbat; cã bãrbatul este capul femeii, ºi cã Dumnezeu este capul lui Hristos. 4 Orice bãrbat, care se roagã sau prooroceºte cu capul acoperit, îºi necinsteºte Capul sãu. 5 Dimpotrivã, orice femeie care se roagã sau prooroceºte cu capul desvãlit, îºi necinsteºte capul ei, pentrucã este ca una care ar fi rasã. 6 Dacã o femeie nu se învãleºte, sã se ºi tundã! Iar, dacã este ruºine pentru o femeie sã fie tunsã ori rasã, sã se învãleascã.




Odata cu trecerea timpului dispar multe obiceiuri, multe traditii ,imbracamintea se schimba cum e moda, acum daca e o femeie imbracata in port popular romanesc , e catalogata o taranca, astea se poarta numai la serbari,eu cred ca si la musulmani e la fel eu cred ca cu timpul si la ei o sa dispara acele vesminte care le acopera totul o sa mai slabeasca si credinta ca ,omul e la fel indiferent religia. Ai vazut la Tv ca pana si la locurile sfinte se fac lupte cu armele ? asta e o "modernizare" a omului!




Nu stiu daca detii aceasta informatie, dar dupa musulmani ei sunt in anul 1443. Ei calculeaza , dupa nastere profetului Mohamed., iar noi dupa nasterea Domnului Iisus Hristos. Tin cont si de anul 2013, dar in acelasi timp sin de 1443. Asta ca o paranteaza, la ceea ce ai spus mai sus. Deci noi, am renuntat la batic, religie, port samd ....asa ca ei, probabil, dupa cum bine ai spus tu, cand vor ajunge in 2013, vor fi ca noi. Asta vom sti niciodata!
ca nu porti tu batic si altele nu inseamna ca ai evoluat,,,din cauza asta femeia a devenit un obiect si punerea in valoare a trupului e tot ce conteaza


Am devenit obiecte pentru ca nu mai purtam batic si straie inchise pana la gat si lungi pana-n pamant? Dar ce suntem noi, femeile, calugarite? Daca purtam o fusta mai scurta sau o bluza mai decoltata nu meritam respect?

Stii ceva, nu meritati respect, voi astia care considerati ca daca o femeie nu poarta basma si haine pana in pamant, este o usuratica.

Cand venim pe lume, venim cu basma pe cap si cu straie pana in pamant? Un copil care tocmai a iesit din pantecele mamei sale, este indecent in opinia ta de doi lei, doar pentru ca e gol???

Crezi ca virtutea unei femei se masoara in lungimea fustei sau se masoara in caracterul si in principiile ei?

Ce te-as teleporta inapoi in Evul Mediu, caci se pare ca ai ramas cu preconceptiile de atunci.

Fulg-de-nea
Postat pe 9 Decembrie 2013 17:02
De la: kudika_34407, la data 2013-12-08 16:55:39
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-12-08 16:30:01
De la: Dindirel, la data 2013-12-08 16:17:20 Da domnita, si aici am vazut femei musulmane purtand haine europene,dar acelea fac parte din familii fara credinta sau cu credinta slaba in religia musulmana, cum si la noi sunt asemenea oameni . Nu stiu daca ai observat domnita , dar incet incet, cu timpul atat in lumea crestina cat si in cea musulmana credinta incepe sa dispara ,sa cam slabeasca ! pai daca si la musulmani s-au vazut cazuri de infidelitati mai ales la femei, si multe prostituate ,se mai numeste asta credinta la ele ?




Ai vazut portul romanesc autentic. Poarta basma, batic? DA! ....deci si stramosii nostri si adevaratile crestine purtau basma. Inca se mai pastreaza acest port, cu buna credinta de catre femeile din Bucovina si Maramures, oameni smeriti cu frica de Dumnezeu. In rest.......? Unde in Romania mai vezi femeie sa poarte basma? Nicaieri! Nici eu, din pacate. Nici in biserica, un preot care se respecta, nu primeste femeia fara basma, sal, voal, samd. Si chiar in Biblie se specifica asta.


Corinteni 11:1-16

Dar vreau sã ºtiþi cã Hristos este Capul oricãrui bãrbat; cã bãrbatul este capul femeii, ºi cã Dumnezeu este capul lui Hristos. 4 Orice bãrbat, care se roagã sau prooroceºte cu capul acoperit, îºi necinsteºte Capul sãu. 5 Dimpotrivã, orice femeie care se roagã sau prooroceºte cu capul desvãlit, îºi necinsteºte capul ei, pentrucã este ca una care ar fi rasã. 6 Dacã o femeie nu se învãleºte, sã se ºi tundã! Iar, dacã este ruºine pentru o femeie sã fie tunsã ori rasã, sã se învãleascã.





"Barbatul este capul....." si femeia este gatul! urmare, capul se intoarce unde vrea gatul!

amplific vorbele tale.. important este sa ai coloana vertebrala, fie barbat s-au femeie..
Fulg-de-nea
Postat pe 9 Decembrie 2013 17:05
De la: Dindirel, la data 2013-12-09 15:52:23 Lumea musulmana sau ingradirea femeii musulmane nu sta numai in imbracaminte,cu toate ca la unele le place vesmantul musulman , la altele nu si multe s-au europenizat,ele au o ingradire in niste drepturi in comparatie cu crestinele, mai mult cauzata de religia lor,o religie dura care le constrange,si conceptia ca sotul este stapanul,el hotaraste totul in casa si restul familiei trebuie sa i se supuna!Daca la crestini unii folosesc forta in a constrange o femeie sa i se supuna , in lumea lor este conceptia ca asa e corect sa fie !
sa ne vedem de aje noastre ca am ajuns sa avem femei in vitrine
kudika_940065
Postat pe 9 Decembrie 2013 18:49
De la: kudika_940065, la data 2013-12-09 18:49:50
De la: Dindirel, la data 2013-12-09 15:52:23 Lumea musulmana sau ingradirea femeii musulmane nu sta numai in imbracaminte,cu toate ca la unele le place vesmantul musulman , la altele nu si multe s-au europenizat,ele au o ingradire in niste drepturi in comparatie cu crestinele, mai mult cauzata de religia lor,o religie dura care le constrange,si conceptia ca sotul este stapanul,el hotaraste totul in casa si restul familiei trebuie sa i se supuna!Daca la crestini unii folosesc forta in a constrange o femeie sa i se supuna , in lumea lor este conceptia ca asa e corect sa fie !
sa ne vedem de aje noastre ca am ajuns sa avem femei in vitrine

alea-s manechine..asta le este rolul...monche..
Fulg-de-nea
Postat pe 9 Decembrie 2013 18:54
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-12-09 18:54:41
De la: kudika_940065, la data 2013-12-09 18:49:50
De la: Dindirel, la data 2013-12-09 15:52:23 Lumea musulmana sau ingradirea femeii musulmane nu sta numai in imbracaminte,cu toate ca la unele le place vesmantul musulman , la altele nu si multe s-au europenizat,ele au o ingradire in niste drepturi in comparatie cu crestinele, mai mult cauzata de religia lor,o religie dura care le constrange,si conceptia ca sotul este stapanul,el hotaraste totul in casa si restul familiei trebuie sa i se supuna!Daca la crestini unii folosesc forta in a constrange o femeie sa i se supuna , in lumea lor este conceptia ca asa e corect sa fie !
sa ne vedem de aje noastre ca am ajuns sa avem femei in vitrine

alea-s manechine..asta le este rolul...monche..


manechine vi,,
http://www.youtube.com/watch?v=mbrDPDKk6Z8

deci sa ne vedem de ale noastre
kudika_940065
Postat pe 9 Decembrie 2013 19:23
De la: Dindirel, la data 2013-12-09 15:59:41[quote name=
Decenta si demnitatea unei femei consta in primul rand in purtarile ei in societate si familie , aici intra si ce fel de imbracaminte !




Dindirel,scuza-ma,cred ca nu am fost destul de clara in postarea anterioara,am spus ca,extremele in vestimentatie,apartin unei anumite categorii de femei,nicidecum demne sau modeste!!!Acum s-a inteles?Cele amintite de tine tin de educatie,caracter dezvoltat,temperament mostenit,anturaj si clasa sociala apartinatoare!Imbracamintea este importanta,dar nu decisiva in caracterizarea unei persoane!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Decembrie 2013 19:46
In completare la replicile mele ca raspuns la un mesaj, in care unul dintre utilizatori scria, ca femeile care nu poarta batic si haine lungi pana-n pamant, sunt niste obiecte, doresc sa scriu ca nicio femeie, DAR ABSOLUT NICIO FEMEIE, nu se imbraca asa cum se imbraca, avand in gand ca persoanele din jur sa vada in ea vreun obiect sau ca sa fie violata. Problema este la indivizii, care in mintea lor seaca, considera ca o femeie care nu poarta batic si fuste lungi, nu merita respect, ci acea femeie trebuie pedepsita fiind agresata, verbal sau fizic, de individul in cauza, dupa mintea clocita a respectivului.


Si sa fim seriosi, un obiect vestimentar, fie el lung pana-n pamant, un batic pe cap etc etc, nu te feresc de abuzuri sau agresiuni sexuale, nu te feresc de replici licentioase, pentru ca problema, fratilor, nu se afla la o femeie, care se imbraca cu ceva mai multat, mai scurt, mai lung, mai cu batic, fara batic etc, problema se afla in capul nemernicului care vede in femeie doar un obiect, acolo e buba. In momentul in care, chiar si un singur individ, ajunge sa perceapa o femeie ca fiind un obiect, de aici pana la viol sau vreo agresiune, nu e decat un pas foarte mic.

Cei care au informatii din domeniul psihologiei sau citit ceva din acest domeniu, stiu ca femeile care cad victima unui viol sau unei agresiuni, nu sunt femei care fac parte dintr-o categorie anume de persoane, care se imbraca intr-un stil anume, care fac parte dintr-o anume categorie de varsta etc, ci astfel de victime sunt femei din toate categoriile sociale, stilul lor vestimentar nici nu conteaza, varsta lor nu conteaza, meseria lor nu conteaza, oricare dintre noi, femeile, putem fi victima unei astfel de tragedii, pentru ca autorul unui viol sau a unei agresiuni, are o problema acolo la capsor, in ceea ce priveste femeile si atitudinea lui fata de femei.

Asa, si mai spun ceva: inclusiv in tarile musulmane, desi femeile arata precum o masa neagra de haine, femeile sunt violate. Si stiti ce e culmea? Ca ele sunt pedepsite cu mult mai aspru decat violatorul.

Si inca o idee si termin acest mesaj: poti sa ai in fata ta si o femeie goala, asta nu inseamna ca ea reprezinta doar carne si sange, dupa cum scria acelasi user in mesajele lui, ci acea femeie, chiar si nuda fiind, poarta sufletul cu ea, are emotii, sentimente, dar trebuie sa fii OM, ca sa constientizezi asta, ca un om oricat ar fi imbracat sau despuiat, tot are un suflet.

Si nu uitati ca sufletul reprezinta o parte din Dumnezeu. Ca suntem goi, pe jumatate goi sau infofoliti, Dumnezeu e in permanenta cu noi, prin intermediul sufletului nostru. Asta trebuie sa inteleaga cei care ii categorisesc pe ceilalti oameni ca fiind obiecte, pentru ca se imbraca nu stiu cum.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Decembrie 2013 09:29
De la: Dindirel, la data 2013-12-09 15:59:41
De la: kudika_15804, la data 2013-12-09 09:39:08

Opinia mea este urmatoarea:

Decenta si demnitatea unei persoane nu consta in ingradirea libertatii acelei persoane,indiferent de directia avizata!!Imbracamintea este necesara ,utila,dar exagerarile apartin altei tipologii de femeie!!Nu cred in limitarea femeii,ca fiinta umana,femeia,avand drepturi egale cu barbatii!!Credinta unei persoane nu este edificatoare prin vestimentatie,sa fie clar acest lucru,cunosc persoane ,care afiseaza o tinuta modesta,discreta,dar care,in particular,prezinta un comportament,in contradictie cu vestimentatia prezentata in public!



Decenta si demnitatea unei femei consta in primul rand in purtarile ei in societate si familie , aici intra si ce fel de imbracaminte !


Nu haina te face mai decent, mai bun sau mai om decat altii.

Cine are suficienta minte si inima, de-a privi dincolo de haine, stie lucrul pe care l-am afirmat mai sus.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Decembrie 2013 09:35
De la: kudika_940065, la data 2013-12-09 19:23:31
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-12-09 18:54:41
De la: kudika_940065, la data 2013-12-09 18:49:50
De la: Dindirel, la data 2013-12-09 15:52:23 Lumea musulmana sau ingradirea femeii musulmane nu sta numai in imbracaminte,cu toate ca la unele le place vesmantul musulman , la altele nu si multe s-au europenizat,ele au o ingradire in niste drepturi in comparatie cu crestinele, mai mult cauzata de religia lor,o religie dura care le constrange,si conceptia ca sotul este stapanul,el hotaraste totul in casa si restul familiei trebuie sa i se supuna!Daca la crestini unii folosesc forta in a constrange o femeie sa i se supuna , in lumea lor este conceptia ca asa e corect sa fie !
sa ne vedem de aje noastre ca am ajuns sa avem femei in vitrine

alea-s manechine..asta le este rolul...monche..


manechine vi,,
http://www.youtube.com/watch?v=mbrDPDKk6Z8

deci sa ne vedem de ale noastre


Femeile alea exista, pentru ca exista indivizi ca tine, si ca nesimtitul care a facut acel film, care sa priveasca femeile ca fiind niste obiecte.

Voi, cu gandirea si atitudinea voastra de doi bani la adresa femeilor, intretineti o astfel de industrie.

Rusine sa va fie!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Decembrie 2013 09:38
Am mai zis-o si in alte mesaje, de la alte teme: n-am nici cel mai mic respect fata de cei care considera femeile niste obiecte, la fel cum nu am nici cel mai mic respect fata de un individ care cumpara placeri.

Fraiere sunt femeile care accepta astfel de indivizi la usa lor...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Decembrie 2013 09:44
"Toate popoarele civilizate au respectat si respecta femeia." Jean Jacques Rousseau



"Femeia este fanta care se deschide in zona vizibilului pentru a lasa extraordinarul sa patrunda in lume." Gabriel Liiceanu

"Nivelul de cultura este determinat de atitudinea fata de femeie." Maxim Gorki

Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Decembrie 2013 09:46
Imi amintesc ca scria cineva, acum cateva luni la un topic, ca are un iubit care i-a marturisit ca merge la prostituate, si ne intreba ce sa faca, daca sa treaca sau nu peste faptul ca el are acest obicei.

Imi amintesc foarte bine ca am fost printre putinele persoane, care au raspuns ca nu as putea fi niciodata impreuna cu un astfel de barbat, care apeleaza la astfel de servicii, tocmai din cauza ca nu as putea accepta langa mine un individ care vede in femei niste obiecte, pentru ca asa cum vede in prostituate niste obiecte de satisfacut placeri, asa va ajunge sa vada in tine obiectul care-i spala hainele, vasele, care da cu aspiratorul, care face piata etc etc.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Decembrie 2013 09:50
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-10 09:29:35In completare la replicile mele ca raspuns la un mesaj, in care unul dintre utilizatori scria, ca femeile care nu poarta batic si haine lungi pana-n pamant, sunt niste obiecte, doresc sa scriu ca nicio femeie, DAR ABSOLUT NICIO FEMEIE, nu se imbraca asa cum se imbraca, avand in gand ca persoanele din jur sa vada in ea vreun obiect sau ca sa fie violata. Problema este la indivizii, care in mintea lor seaca, considera ca o femeie care nu poarta batic si fuste lungi, nu merita respect, ci acea femeie trebuie pedepsita fiind agresata, verbal sau fizic, de individul in cauza, dupa mintea clocita a respectivului.


Si sa fim seriosi, un obiect vestimentar, fie el lung pana-n pamant, un batic pe cap etc etc, nu te feresc de abuzuri sau agresiuni sexuale, nu te feresc de replici licentioase, pentru ca problema, fratilor, nu se afla la o femeie, care se imbraca cu ceva mai multat, mai scurt, mai lung, mai cu batic, fara batic etc, problema se afla in capul nemernicului care vede in femeie doar un obiect, acolo e buba. In momentul in care, chiar si un singur individ, ajunge sa perceapa o femeie ca fiind un obiect, de aici pana la viol sau vreo agresiune, nu e decat un pas foarte mic.

Cei care au informatii din domeniul psihologiei sau citit ceva din acest domeniu, stiu ca femeile care cad victima unui viol sau unei agresiuni, nu sunt femei care fac parte dintr-o categorie anume de persoane, care se imbraca intr-un stil anume, care fac parte dintr-o anume categorie de varsta etc, ci astfel de victime sunt femei din toate categoriile sociale, stilul lor vestimentar nici nu conteaza, varsta lor nu conteaza, meseria lor nu conteaza, oricare dintre noi, femeile, putem fi victima unei astfel de tragedii, pentru ca autorul unui viol sau a unei agresiuni, are o problema acolo la capsor, in ceea ce priveste femeile si atitudinea lui fata de femei.

Asa, si mai spun ceva: inclusiv in tarile musulmane, desi femeile arata precum o masa neagra de haine, femeile sunt violate. Si stiti ce e culmea? Ca ele sunt pedepsite cu mult mai aspru decat violatorul.

Si inca o idee si termin acest mesaj: poti sa ai in fata ta si o femeie goala, asta nu inseamna ca ea reprezinta doar carne si sange, dupa cum scria acelasi user in mesajele lui, ci acea femeie, chiar si nuda fiind, poarta sufletul cu ea, are emotii, sentimente, dar trebuie sa fii OM, ca sa constientizezi asta, ca un om oricat ar fi imbracat sau despuiat, tot are un suflet.

Si nu uitati ca sufletul reprezinta o parte din Dumnezeu. Ca suntem goi, pe jumatate goi sau infofoliti, Dumnezeu e in permanenta cu noi, prin intermediul sufletului nostru. Asta trebuie sa inteleaga cei care ii categorisesc pe ceilalti oameni ca fiind obiecte, pentru ca se imbraca nu stiu cum.
vorbesti mult si degeaba francezo,,eu nu am zis ca s obiecte ca nu poarta batic ci am zis ca au devenit obiecte din cauza lasarii hainelor la vatra incet incet,,exemplul il ai mai jos
kudika_940065
Postat pe 10 Decembrie 2013 12:21
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-10 09:38:53
De la: kudika_940065, la data 2013-12-09 19:23:31
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-12-09 18:54:41
De la: kudika_940065, la data 2013-12-09 18:49:50
De la: Dindirel, la data 2013-12-09 15:52:23 Lumea musulmana sau ingradirea femeii musulmane nu sta numai in imbracaminte,cu toate ca la unele le place vesmantul musulman , la altele nu si multe s-au europenizat,ele au o ingradire in niste drepturi in comparatie cu crestinele, mai mult cauzata de religia lor,o religie dura care le constrange,si conceptia ca sotul este stapanul,el hotaraste totul in casa si restul familiei trebuie sa i se supuna!Daca la crestini unii folosesc forta in a constrange o femeie sa i se supuna , in lumea lor este conceptia ca asa e corect sa fie !
sa ne vedem de aje noastre ca am ajuns sa avem femei in vitrine

alea-s manechine..asta le este rolul...monche..


manechine vi,,
http://www.youtube.com/watch?v=mbrDPDKk6Z8

deci sa ne vedem de ale noastre


Femeile alea exista, pentru ca exista indivizi ca tine, si ca nesimtitul care a facut acel film, care sa priveasca femeile ca fiind niste obiecte.

Voi, cu gandirea si atitudinea voastra de doi bani la adresa femeilor, intretineti o astfel de industrie.

Rusine sa va fie!
aha ,,deci acei indivizi sunt cam tot musulmani nu i asa si asemenea lucruri tot prin tarile arabe vezi nu si binenteles ca acele femei n au nici o vina

hai francezo sa ne vedem de ale noastre
kudika_940065
Postat pe 10 Decembrie 2013 12:25
Ma amuza, daca pot sa spun asa, cum unii asociaza o femeie care se imbraca mai mulat sau cu fuste mai scurte cu femeile care stau in vitrina...

Uite asa se dau de gol cum pun etichete si cum, in mintea lor creata, o femeie care se imbraca mai mulat este echivalentul unei femei care se prostitueaza.

"Bun" asa, prin asta dovedesc respectivii, exact ce scriam mai devreme, ca un individ care cumpara placeri si vede in acea femeie un obiect de satisfacut placeri, va vedea cu usurinta in orice femeie tot un obiect...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Decembrie 2013 14:36
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-10 14:36:37Ma amuza, daca pot sa spun asa, cum unii asociaza o femeie care se imbraca mai mulat sau cu fuste mai scurte cu femeile care stau in vitrina...

Uite asa se dau de gol cum pun etichete si cum, in mintea lor creata, o femeie care se imbraca mai mulat este echivalentul unei femei care se prostitueaza.

"Bun" asa, prin asta dovedesc respectivii, exact ce scriam mai devreme, ca un individ care cumpara placeri si vede in acea femeie un obiect de satisfacut placeri, va vedea cu usurinta in orice femeie tot un obiect...

Zic asta de oftica ca au langa ei numai grase ....
rondina
Postat pe 10 Decembrie 2013 14:43
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-10 09:50:55Imi amintesc ca scria cineva, acum cateva luni la un topic, ca are un iubit care i-a marturisit ca merge la prostituate, si ne intreba ce sa faca, daca sa treaca sau nu peste faptul ca el are acest obicei.

Imi amintesc foarte bine ca am fost printre putinele persoane, care au raspuns ca nu as putea fi niciodata impreuna cu un astfel de barbat, care apeleaza la astfel de servicii, tocmai din cauza ca nu as putea accepta langa mine un individ care vede in femei niste obiecte, pentru ca asa cum vede in prostituate niste obiecte de satisfacut placeri, asa va ajunge sa vada in tine obiectul care-i spala hainele, vasele, care da cu aspiratorul, care face piata etc etc.





Deacord cu asta, spui ca cineva a spus ca are un iubit ce merge la prostituate si ea nu stie ce sa faca!Si ai raspuns ca nu ai sta cu o asa persoana! Da, dar nu ar fi fost mai bine ca fata sa il fi intrebat de ce merge la prostituate ? de prefera la pat alte fete in locul ei ? daca ea era vinovata?S-a analizat pe ea insasi ?Poate el nu o voia ca un obiect , dar purtarile ei fata de el ,erau cam ciudate ?Stii proverbul cu "barna din ochi " !
Dindirel
Postat pe 10 Decembrie 2013 14:47
De la: Dindirel, la data 2013-12-10 14:47:23
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-10 09:50:55Imi amintesc ca scria cineva, acum cateva luni la un topic, ca are un iubit care i-a marturisit ca merge la prostituate, si ne intreba ce sa faca, daca sa treaca sau nu peste faptul ca el are acest obicei.

Imi amintesc foarte bine ca am fost printre putinele persoane, care au raspuns ca nu as putea fi niciodata impreuna cu un astfel de barbat, care apeleaza la astfel de servicii, tocmai din cauza ca nu as putea accepta langa mine un individ care vede in femei niste obiecte, pentru ca asa cum vede in prostituate niste obiecte de satisfacut placeri, asa va ajunge sa vada in tine obiectul care-i spala hainele, vasele, care da cu aspiratorul, care face piata etc etc.





Deacord cu asta, spui ca cineva a spus ca are un iubit ce merge la prostituate si ea nu stie ce sa faca!Si ai raspuns ca nu ai sta cu o asa persoana! Da, dar nu ar fi fost mai bine ca fata sa il fi intrebat de ce merge la prostituate ? de prefera la pat alte fete in locul ei ? daca ea era vinovata?S-a analizat pe ea insasi ?Poate el nu o voia ca un obiect , dar purtarile ei fata de el ,erau cam ciudate ?Stii proverbul cu "barna din ochi " !



Dar daca omul este nesatul? Si s-a casatorit, crezand ca scapa de obsesiile si fanteziile lui sexuale, pe care cu timpul isi da seama, ca sotia lui nu i le poate satisface? Pe cretinul ala cum il poti numi? Ca saraca femeie, nu ii poate face fata, nu ca nu ar vrea, dar omu' are o buba. De ce tot timpul, femeia este vinovata? Mai omule, barna din ochi sa ti-o vezi tu, ca din toate postarile tale, numai femeia e de vina de tot ce se intampla pe acest pamant. Pai dc ai hainele calcate acum? De ce te-ai ridicat de la cina si nu ai avut nici macar bunul simt sa multumesti pt efortul zilnic pe care il depune sotia ta pentru a sta in fata ta ca un mare print ce te crezi, misoginule.
cristina_boeru_30
Postat pe 10 Decembrie 2013 15:40
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-10 14:36:37Ma amuza, daca pot sa spun asa, cum unii asociaza o femeie care se imbraca mai mulat sau cu fuste mai scurte cu femeile care stau in vitrina...

Uite asa se dau de gol cum pun etichete si cum, in mintea lor creata, o femeie care se imbraca mai mulat este echivalentul unei femei care se prostitueaza.

"Bun" asa, prin asta dovedesc respectivii, exact ce scriam mai devreme, ca un individ care cumpara placeri si vede in acea femeie un obiect de satisfacut placeri, va vedea cu usurinta in orice femeie tot un obiect...
eu ti am zis doar la ce a dus,,ca ti faci tu scenariile tale e altceva
kudika_940065
Postat pe 10 Decembrie 2013 15:48
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-12-10 15:40:50
De la: Dindirel, la data 2013-12-10 14:47:23
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-10 09:50:55Imi amintesc ca scria cineva, acum cateva luni la un topic, ca are un iubit care i-a marturisit ca merge la prostituate, si ne intreba ce sa faca, daca sa treaca sau nu peste faptul ca el are acest obicei.

Imi amintesc foarte bine ca am fost printre putinele persoane, care au raspuns ca nu as putea fi niciodata impreuna cu un astfel de barbat, care apeleaza la astfel de servicii, tocmai din cauza ca nu as putea accepta langa mine un individ care vede in femei niste obiecte, pentru ca asa cum vede in prostituate niste obiecte de satisfacut placeri, asa va ajunge sa vada in tine obiectul care-i spala hainele, vasele, care da cu aspiratorul, care face piata etc etc.





Deacord cu asta, spui ca cineva a spus ca are un iubit ce merge la prostituate si ea nu stie ce sa faca!Si ai raspuns ca nu ai sta cu o asa persoana! Da, dar nu ar fi fost mai bine ca fata sa il fi intrebat de ce merge la prostituate ? de prefera la pat alte fete in locul ei ? daca ea era vinovata?S-a analizat pe ea insasi ?Poate el nu o voia ca un obiect , dar purtarile ei fata de el ,erau cam ciudate ?Stii proverbul cu "barna din ochi " !



Dar daca omul este nesatul? Si s-a casatorit, crezand ca scapa de obsesiile si fanteziile lui sexuale, pe care cu timpul isi da seama, ca sotia lui nu i le poate satisface? Pe cretinul ala cum il poti numi? Ca saraca femeie, nu ii poate face fata, nu ca nu ar vrea, dar omu' are o buba. De ce tot timpul, femeia este vinovata? Mai omule, barna din ochi sa ti-o vezi tu, ca din toate postarile tale, numai femeia e de vina de tot ce se intampla pe acest pamant. Pai dc ai hainele calcate acum? De ce te-ai ridicat de la cina si nu ai avut nici macar bunul simt sa multumesti pt efortul zilnic pe care il depune sotia ta pentru a sta in fata ta ca un mare print ce te crezi, misoginule.







Da si asta cu fantezii poate sa fie o cauza,se numeste nepotrivire de caracter si de multe ori a fost motiv de divort !Nu in toate cazurile femeia e vinovata si nici barbatul un cretin !Trebuie vazut motivul si poate se ajunge la o intelegere intre ei la un compromis,sau (depinde de ei) , la o despartire) Spui ca eu vad numai femeia vinovata de infidelitate ! Nu e asa , trebuie stiut ca o calcare prin alt pat,sau alte metode de infidelitate (saruturi , intalniri secrete.....)indiferent ca e femeia sau partenerul ei, se face numai datorita unui motiv.Eu nu condamn femeia pentru asta , ci o condamn ca de ce nu ii spune partenerului si de ce mai sta cu el , numai in cazul asta ea este o curva.Nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca , dar daca nu te iubeste si te inseala de ce mai sta cu tine ? inseamna ca e o curva din interes !Si barbatul are motivul lui de inseala! Pai...hai sa gandim asa , ca asa e cinstit !
Dindirel
Postat pe 10 Decembrie 2013 16:28
Si barbatul are motivul lui de inseala! Pai...hai sa gandim asa , ca asa e cinstit ! [/quote]



Cine ofera acest drept, ca barbatul sa insele si asa e cinstit? Unde este scrisa aceasta lege? ....sau cumva ti-ai insusit-o tu si o expui aici cu nonsalanta, crezand ca te sustine cineva in asta?
cristina_boeru_30
Postat pe 10 Decembrie 2013 19:51
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-12-10 19:51:34Si barbatul are motivul lui de inseala! Pai...hai sa gandim asa , ca asa e cinstit !




Cine ofera acest drept, ca barbatul sa insele si asa e cinstit? Unde este scrisa aceasta lege? ....sau cumva ti-ai insusit-o tu si o expui aici cu nonsalanta, crezand ca te sustine cineva in asta? [/quote]




Nu, D-na , n-ai inteles ,am spus ca infidelitatea atat a sotului cat si a sotiei se face datorita unui motiv .Un motiv care e mai frecvent este distantarea dintre parteneri din cauza serviciului, a copiilor , a bolii unui partener, a situatiei financiare si aici mai ales sotul cand vede o distantare a sotiei cauta alt pat, dar numai ca aventura pentru hormonii lui, alt motiv care il fac in general prostii, "buturugile" cu chip de babat,este razbunarea , adica daca ea a facuto o data sa se razbune si el . ....! cateva motive , ele fiind multe !Am vazut cazuri asa !
Dindirel
Postat pe 10 Decembrie 2013 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MATURITATE 12 De la: camelyta_camy 17 Iunie 2010 21:10
Cafeneaua BucuresiFun 7 De la: Altfel 19 Iulie 2010 14:42
IMPORTANT 37 De la: kudika_21148 14 Aprilie 2013 16:55
Personalizare masini tuning, motociclete si diverse obiecte cu picturi aerografiate 3 De la: anastasia_m 22 Iulie 2010 16:48
masca argila rosie anti ride clalrins si dior 1 De la: ocaziebuna 28 Octombrie 2010 13:54