Setari Cookie-uri

romantism si pasiune intr-o relatie sau perversitate?!

eu una accept si una si alta dar.....astept opiniile voastre

Postat pe 24 August 2008 13:38
nimeni nu rasp? oare dc?nu aveti nimik de spus?

Postat pe 24 August 2008 18:37
azi e duminica si mi-e lene sa gandesc.

Postat pe 24 August 2008 18:39
raule mik!!!!!! nu-i nimik

Postat pe 24 August 2008 18:43
Defineste perversitate intr-o relatie
iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 19:19
asta astept de la voi sa va exprimati ceea ce e pt voi perversitate

Postat pe 24 August 2008 19:21
pai perversitatea incepe acolo unde se termina pozitia misonarului. asta conform lu' popa vasile, pe care l-am prins intro zi cu pantaloni in vine misionarand o enoriasa. cand l-am intrebat ce face, mi-a raspuns ca nu-i pacat , atata timp cat respecta pozitia impusa de biserica!

Postat pe 24 August 2008 19:24
esti simpatik rau de tot

Postat pe 24 August 2008 19:33
Eu nu am inteles de ce bagi in aceasi oala romantismul ,pasiunea si perversitatea.

Logica imi spune ca tre sa ai un motiv sa faci asta ...probabil geo are dreptate ...e duminica si logica mea s-ar putea sa fie libera
iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 19:35
u am bagat in aceeasi oala pasiunea si romantismul o facem tocaita si perversitatea ciorba sau cum vrei tu.....

Postat pe 24 August 2008 19:38
ROMANÞIÓS, -OÁSÃ, romanþioºi, -oase, adj. (Adesea substantivat) Predispus la visare, la melancolie; visãtor, romantic (3). ♦ Care predispune la melancolie, la visare, la contemplaþie. ♦ (Despre opere literare) Care trateazã teme sentimentale, care conþine note de melancolie, de visare. [Pr.: -þi-os] – Romanþ + suf. -ios.

PASIÚNE, pasiuni, s.f. 1. Stare afectivã ºi intelectualã deosebit de intensã ºi stabilã, manifestatã ca o tendinþã care polarizeazã procesele psihice ale omului, determinându-l prin intensitatea efectelor sau prin permanenþa acþiunii lor. ♢ Loc. adv. Cu pasiune = înflãcãrat, entuziast; intens. 2. Înclinaþie vie, însoþitã de plãcere pentru obiectul studiat sau pentru profesiunea exercitatã. ♦ Dorinþã, aspiraþie. 3. Dragoste puternicã faþã de o persoanã (de sex opus). 4. Tendinþã puternicã ºi nestãpânitã însoþitã de o preocupare excesivã ºi obsedantã pentru satisfacerea unor dorinþe (reprobabile); patimã, viciu. S. (Concr.) Ceea ce constituie obiectul unei pasiuni (1-4). 6. Gen muzical înrudit cu oratoriul, dar al cãrui text este întotdeauna inspirat din patimile evanghelice; bucatã muzicalã aparþinând acestui gen. [Pr.: -si-u-] – Din fr. passion, lat. passio, -onis, germ. Passion.



PERVÉRS, -Ã, perverºi, -se, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) care este înclinat spre fapte rele, gata oricând sã facã rãu; care manifestã o deviere de la normal a instinctelor, a judecãþii, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, fãþarnic; spec. anormal din punctul de vedere al comportãrii în relaþiile sexuale. ♦ (Despre manifestãrile, instinctele etc. oamenilor) Care trãdeazã, exprimã, reflectã perversitate. – Din fr. pervers.


Io tot nu fac legatura intre ele .....poate ma lamureste cineva totusi
iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 19:39
am ramas fara replica... e prea adanc pentru mine...

Postat pe 24 August 2008 19:43
De la: inocica, la data 2008-08-24 19:43:43am ramas fara replica... e prea adanc pentru mine...


Incepi sa devii perversa
iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 19:45
ok te ajut eu.Romantismul exista in fiecare dintre noi, altii o recunosc altii nu, ceea ce conteaza e ca exista , vrei sa faci tot ce e frumos pt pers iubita , sa ii arati tot ce simti , acum poate ai inteles .Pasional---pasiunea se gaseste in sarut n in intensitatea lui, se msoara in intensitatea obsesiei fata de pers iubita, nevoia de a fi posedat si sa posedezi pe cineva , se imbina romantismul si pasiunea una fara alta nu ar exista acel frumos , acel mister. Perversitatea---aici ---e altcv , e atunci cand iti legi iubitul la ochii si faci ce vrei cu el, e atunci cad te trage de par usor si vrea sa te domine asa cum vrea el.....deci acum sa deduci tu ...pui

Postat pe 24 August 2008 20:01
adanke, din ce in ce mai adanke....ioi...tot prin ceata merg...

Postat pe 24 August 2008 20:02
lectura ..poate....dar nha e un subiect......

Postat pe 24 August 2008 20:05
sa inteleg ca nici tu nu esti prea lamurita?

Postat pe 24 August 2008 20:09
Nu cred ca o palma pe fund sau trasul de par in timp ce-i faci un oral iubitului poate intra la capitolul perversitate de aceea nici nu am inteles la ce te referi .

Adevarul este ca nici macar acum cand ai fost draguta si mi-ai explicat nu am inteles mare lucru dar asta probabil se trage de la faptul ca nu m-am intrebat niciodata cat de romantica,pasionala sau pervesa este relatia in care sunt implicata .....



iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 20:14
eu sunt lamurita...stiu ce e un barb romantic , pasional sau pe rvers

Postat pe 24 August 2008 20:14
De la: inocica, la data 2008-08-24 20:09:26sa inteleg ca nici tu nu esti prea lamurita?



Tu te-ai lamurit ?
iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 20:15
offfffffff puitz !!!!!!!!!!!!! o sa fiu mai precisa ..nha....

Postat pe 24 August 2008 20:16
pentru celia:
unde l-ai gasit! ? atat de pasional , atat de romantic , atat de pervers!!!!

Postat pe 24 August 2008 20:16
da' chiar, unde?
amme22
Postat pe 24 August 2008 20:22
chiar asa..unde? vreau detalii...cum e ,cand e, in ce procent e? ca daca e adevarat imi bat barbatul(cu tot romantismul de care pot eu da dovada)pana ajunge cum trebuie...

Postat pe 24 August 2008 20:23
sml_care_se_scarpina_nedumerit_in_cap ... adicaaa... unde ar trebui sa ajunga ca sa fie "cum trebuie"?
amme22
Postat pe 24 August 2008 20:28
paai nu stiu... astept detaliile ca sa vad cum si eu cum arata un barbat adevarat...

Postat pe 24 August 2008 20:34
romantism si pasiune in relatie ....pt mine romantismul inseamna dezvaluirea sentimentelor. A fi romantic , insemna a spune de cat mai multe ori un cuvant magic care sa aline toate supararile si durerile .Romantismul tine de acea cina romantica cu flory , sampanie,capsunile si frisca. Pasional---e acel sarut tandru, jucaus,atingerile tandre,mangaierile excitante,continuat de juma de ora de preludiu , un sfert de ora de dragoste si cateva secunde de placere .Iubirea pasionala consta intr-o stare emotionala intensa, sentimente ca tandretea si atractia sexuala, anxietatea si calmul, bucuria si durerea coexista intr-un amestec emotional derutant. INTREBAREA ERA PASIUNE SI ROMANTISM IN RELATIE SAU DOAR PERVERSITATE ....POOOP

Postat pe 24 August 2008 20:34
PRVERSITATEA e buna in momentul can dfaci dragoste , sa nu fie cv monoton , sa fie cv suprize

Postat pe 24 August 2008 20:36
pai vad ca le-ai descris pe toate in afara de perversitate.
amme22
Postat pe 24 August 2008 20:36
aaa... vad ca pana la urma ai scris si despre asta
amme22
Postat pe 24 August 2008 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau...distractie? 45 De la: kudika048217 16 Septembrie 2009 05:36
Curios dar Interesant 57 De la: iry24 18 Februarie 2009 13:33
Cum ii spui "te iubesc" fara cuvinte? 61 De la: contesina 2 Mai 2011 08:58
De ce barbatii se cred superiori, cand ei de fapt... 9 De la: yumalai 20 Mai 2009 15:36
eu gemeni.................................el scorpion 9 De la: nvb 29 Iulie 2009 10:27