Setari Cookie-uri

jurnal de slabire

Sar'na. Vreau sa ajung la 46-47... azi m-am cantarit la prima ora si aveam 43,5...cred k se datoreaza celor 6 km de ieri...si apa eliminata. Ma simt excelent, satula cu acest regim, e f ok...numai k sunt cantitatzile uriashe, kiar nu pot manca atat de mult. Azi la pranz trebuia sa bag 250 gr de shunca presata...nu am putut mai mult de jumate...si la ora 9 seara nu imi era foame. M-am fortzat sa mananc friptura de vita...si aia mai putin decat zice regimul... E bine...ma simt minunat, dar pt cat muncesc...as vrea sa vad ceva mai frumos in oglinda...azi sunt un pic trista...pt k vad vergeturi...pt k vad...inca kg in plus..:(((

Postat pe 11 Septembrie 2008 21:42
scz nu e 43, 5 e 53 , 5... (subconshtientu')

Postat pe 11 Septembrie 2008 21:42
of... stiu, asa am patit eu cu lactatele. ti-e greata din cauza ca nu ai mancat glucide si ti-a scazut glicemia. eu ma impac foarte bine cu ananasul dietetic si azi m-am rasfatat si cu niste orez d-ala expandat ;)) risette se numeste si e destul de gustos.

Postat pe 12 Septembrie 2008 16:13
"Vreau sa ajung la 46-47... azi m-am cantarit la prima ora si aveam 43,5"
norocoaso, ne faci in ciuda, ai? Lasa, draga mea, va fi bine, vei ajunge la greutatea dorita, o sa vezi. Pup dulce!

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:35
53,5...m-am corectat dupa.... nu va fac in ciuda...azi is trista.... e greu regimul...in sensul k am prea mult de papat...il las balta... nu pot manca asa mult...:(((

Postat pe 12 Septembrie 2008 18:07
vreau si eu sa slabescccc :(
Cred ca am sa incerc regimul ala cu lamai, nu stiu ce efect o sa aiba, dar, pentru inceput nu ma chinui (ador lamaile, pt ca sunt acre la fel k mine :)) glumesc). Pe mama a ajutat-o regimul asta sa slabeasca ceva. Dupa...o sa vad ce regim o sa incerc. Uff...vreau sa slabesc cam mult...nu stiu daca o sa reusesc, macar cateva kg de data asta :(
ralukiss
Postat pe 12 Septembrie 2008 19:40
Fa mult sport...aerobic, banda, bicicleta...si mananca numai ce stii tu ca nu ingrasha...la mine kiar a dat rezultate. Zi si mie cum e regimul cu lamai. PLssss

Postat pe 12 Septembrie 2008 20:04
pai... tinea park 16 zile
in prima zi o lamaie
a 2-a zi 2 lamai
....
si asa pana a8-a zi, cand incepe sa scada numarul, pana la 1

se poate bea doar sucul, pe parcursul intregii zile, se mananca orice.

mie mi se pare un regim ok. adica nu presupune mari eforturi.
ralukiss
Postat pe 12 Septembrie 2008 20:09
pai nu e deloc efort...insa...kiar slabesti??? :D:D:D cat se slabeste????????????????

Postat pe 12 Septembrie 2008 20:39
pot sa fac zeama de lamaie cu apa?

Postat pe 12 Septembrie 2008 20:39
da, rock_to_love, se consuma oricum, atata timp cat consumi cantitatea necesara. Nu stiu exact cat se slabeste, mama a dat jos in jur de 4 kg.

E vorba de zeama de lamaie, e buna oricum, pentru ca topeste tesutul adipos. Insa, atentie! Am citit undeva, intr-o revista mai demult, nu stiu exact cat e de adevarat, insa nu e bine sa consumi lamaie (zeama, sau orice din ea) si dupa (la mai putin de 15 min) sa mananci...branza! Cica aciditatea lamaii, cea care ajuta la topirea 'sunculitei' e anulata de nu stiu ce enzime din branza...
ralukiss
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:17
waa...sar'na mult!!! eu nu pot manca mult, iar regimul disociat presupunea si carne pe kre o urrasc!! deci nu gaseam un regim k-lumea. sar'na mult!

Postat pe 12 Septembrie 2008 22:47
sper din toata inima sa functioneze. Eu, de data asta am vointa, vreau, odata cu scoala sa incep si cura asta :)
ralukiss
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:48
Nu mi se pare greu...eu si asa beau 2 l de apa pe zi...gandestete k am inceract regimul de skimbare a metabolismului in care tre sa mananci prea mult, 250 gr de shunca presata, iti dai seama cat inseamna? Sa nu mai zic de spanac si tzelina...si NIMIC in plus...doar ce scrie acolo oribil...vreo 3 sapt am consumat numai lactate si pepene si cateva mere...deci m-am kinuit. treba cu lamaia mi se pare floare la ureche...

Postat pe 12 Septembrie 2008 22:54
Mai...mi-a spus instructoarea de la sala k iti face stomacul praf...mama ta se simte bine?

Postat pe 13 Septembrie 2008 23:21
da. dar daca ai stomacul sensibil, nu merge. eu am o colega care are gastrita si nu poate consuma deloc lamaie ca i se face rau.
mama n-a avut nimic, nu a avut probl cu stomacul deloc.
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 23:48
Cu acest regim se pot slabi pana la 20 de kg. regimul se poate intrerupe in orice moment, daca ati slabit cat ati dorit sau daca nu va simtiti bine. In cazul in care il intrerupeti mai devreme de 90 de zile, metabolismul nu se va modifica.
Dimineata se vor consuma numai fructe, si in fiecare dimineata, deoarece sistemul nervos are nevoie de zaharul pe care acestea il contin. Deci in fiacre dimineata de vor onsuma doua fructe, la alegere ( mere, portocale, pere, kivi, banana, piersici, caise etc.)
Sau o mana de fructe marunte in loc de un fruct mare (fructe de padure, struguri etc.)

In rest se consuma:
Ziua 1:
-pranz: *200 g carne la gratar sau fiarta/200 g cascaval sau telemea sau orice alt fel de branza/3 oua fierte sau prajite fara untura, la alegere, pentru proteine
*salata in orice cantitate, fara ulei
*o felie de paine
*o cana cu supa de carne, obligatoriu dupa masa
-cina: acelasi lucru ca si la pranz, dar fara supa

Ziua 2:
-pranz:*200 g de legume fierte, de oricare
*salata de orice fel si in orice cantitate, fara ulei
*1 felie de paine
-cina:acelasi lucru ca si la pranz, dar in cantitate mai mica


Ziua 3:
-pranz:*paste cu sos de rosii/orice fel de aluat sarat, inclusiv saratele
-cina: *doua felii de tort de ciocolata/3 portii de inghetata
*o felie de ciocolata menaj

Ziua 4:
-pranz: orice fructe in orice cantitate
-cina: orice fructe in orice cantitate


Zilele se repeta in aceasta ordine pe toata durata dietei. O data in 90 de zile se tine o zi in care se bea doar apa, obligatoriu dupa ziua de fructe si inainte de ziua de proteine. Pe toata durata dietei se consuma minim 2 litri de apa plata, minerala, ceai neindulcit si cafea fara zahar zilnic







eu regimul asta l-am urmat si in o luna si jumatate am scazut 2 numere la pantaloni........si ma simt foarte bine cu el.


acuma nu m-ai vreau sa slabesc, dar ma simt atata de bine cu el ca nu il pot lasa, doar ca am mai adaugat si alte chestii la dieta zilnica. va pup si bafta la slabit
dienuta_nou
Postat pe 13 Septembrie 2008 23:52
multumim mumos pt dieta, dienuta
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 23:57
Merci mult de dieta. Suna bine...dar nu e cam...mult de papat? Adik eu zic k toata treaba sta in partea cu fructele! :D

Postat pe 14 Septembrie 2008 01:18
Merci mult de dieta. Suna bine...dar nu e cam...mult de papat? Adik eu zic k toata treaba sta in partea cu fructele! :D

Postat pe 14 Septembrie 2008 01:18
Ink ceva...scz k mai apare postat de 2 ori, nush de ce... o intrebare: pot sa scot painea? oricum nu imi place...iar inghetzata...no way...a? :D

Postat pe 14 Septembrie 2008 01:23
Buna fetelor..interesant subiectul deschis de voi...eu vreau doar sa va recomand o carte...care, din punctul meu de vedere, va va schimba ft mult modul de gandire(avand o importanta enorma in acest proces de revenire la greutatea normala)..nu numai asupra felului in care priviti mancarea dar si a felului in care va priviti pe voi inseva. Aceasta carte se numeste ,,Dieta pt o noua viata" scrisa de Mariana Bozesanu...si o gasiti la librariile de la Universitate. Mult succes...si sa sfatul...meu este: "Vindecarea incepe prin a te iubii pe tine insuti". V-am pupat...numai bine si liniste sufleteasca va doresc.
anamaria29
Postat pe 14 Septembrie 2008 05:48
Multumim frumooos!

Postat pe 14 Septembrie 2008 05:50
cura de slaBIRE ,NU ESTE CEA MAI BUNA VARIANTA,INSA,NICIODATA NU AM PUTUT TINE UN REGIM DE VIATZA SANATOS
POT SPUNE K BEAU F MULTA APA SI ASTA MA AJUTA F MULT
ORGANISMUL TREBUIE EDUCAT SA MANANCE LA ORE EXACTE[DEPINDE SI DE PROGRAMUL FIECARUIA]
AM SLABIT ASA DE MULT INCAT AM UIMIT PE CEI DIN JUR,INSA AM OBSERVAT K MI-A SCAZUT MASA MUSCULARA
NU UITA SA FACI SPORT DUPA PRIMA SAPT DE DIETA!
cryssa70
Postat pe 14 Septembrie 2008 08:36
va recomand Lindaxa 10( gasiti in orice farmacie).Am slabit in doua luni 12 kg mancand ce vroiam :).pe langa faptul ca scade pofta de mancare, arde si grasimile depuse si slabesti frumos fara sa te pricopsesti cu dureri de stomac .Am luat acest tratament doar doua luni pana am ajuns la greutatea dorita.acum doar ma mentin si-mi iese de minune :)
Cao32
Postat pe 14 Septembrie 2008 09:43
Cea mai buna cura de slabire e aia in care poti manca tot ce vrei in cantitati mici fara a depasi 1200 de calorii pe zi!eu am tinut regim disociat timp de o luna si am slabit!slabeam mai mult daca as fi facut si sport insa eram mai puturoasa!acum tin un regim disociat si merg si la sala bine ca la sala merg doar cand am timp :((

Postat pe 14 Septembrie 2008 10:45
De la: cryssa70, la data 2008-09-14 08:36:30cura de slaBIRE ,NU ESTE CEA MAI BUNA VARIANTA,INSA,NICIODATA NU AM PUTUT TINE UN REGIM DE VIATZA SANATOS
POT SPUNE K BEAU F MULTA APA SI ASTA MA AJUTA F MULT
ORGANISMUL TREBUIE EDUCAT SA MANANCE LA ORE EXACTE[DEPINDE SI DE PROGRAMUL FIECARUIA]
AM SLABIT ASA DE MULT INCAT AM UIMIT PE CEI DIN JUR,INSA AM OBSERVAT K MI-A SCAZUT MASA MUSCULARA
NU UITA SA FACI SPORT DUPA PRIMA SAPT DE DIETA!



Cu ce anume ai slabit asa mult? Ce dieta?

Postat pe 14 Septembrie 2008 12:12
De la: Cao32, la data 2008-09-14 09:43:44va recomand Lindaxa 10( gasiti in orice farmacie).Am slabit in doua luni 12 kg mancand ce vroiam :).pe langa faptul ca scade pofta de mancare, arde si grasimile depuse si slabesti frumos fara sa te pricopsesti cu dureri de stomac .Am luat acest tratament doar doua luni pana am ajuns la greutatea dorita.acum doar ma mentin si-mi iese de minune :)



Cat costa Lindaxa asta? si e pe baza de...ce?

Postat pe 14 Septembrie 2008 12:14
Buna fetele,numele meu este Alina si-mi face o deosebita placere ca vam descoperit,am trecut cu vederea prin mesajele dumneavoastra sa vad cam despre ce discutati si as dori sa ma alatur si eu aici,singura mea rusine este ca eu am multe kilograme de pierdut si mi-as dori sa pierd cateva in urmatoarele 3saptamani pentru-ca plec in vacanta,eu am descoperit un regim de 2saptamani care pentru mine personal mi se pare bine,am sa-l tin timp de 3saptamani,eu fac si sport in fiecare zi dimineata si seara velo in casa cate 45 min,am sa beau foarte multa apa,sper sa se vada pe corpul meu ceva la sfarsitul acestor 3saptamani,va doresc o zi placuta
a1a
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:41
De la: a1a, la data 2008-09-14 12:41:36Buna fetele,numele meu este Alina si-mi face o deosebita placere ca vam descoperit,am trecut cu vederea prin mesajele dumneavoastra sa vad cam despre ce discutati si as dori sa ma alatur si eu aici,singura mea rusine este ca eu am multe kilograme de pierdut si mi-as dori sa pierd cateva in urmatoarele 3saptamani pentru-ca plec in vacanta,eu am descoperit un regim de 2saptamani care pentru mine personal mi se pare bine,am sa-l tin timp de 3saptamani,eu fac si sport in fiecare zi dimineata si seara velo in casa cate 45 min,am sa beau foarte multa apa,sper sa se vada pe corpul meu ceva la sfarsitul acestor 3saptamani,va doresc o zi placuta



multa bafta, Alina, sa ne tii la curent
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
este cineva care locuieste in iordania-irbid??????????? 8 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:08
Dieta Scarsdale (medicala) 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32
Va rog,,,,,,, ajutati-l pe, Vladut, 11 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:02
REDUCTIL!!! 5 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32
Se poate educa si vointa! 1 De la: vasilicamaria 22 Iulie 2010 01:14