Setari Cookie-uri

jurnal de slabire

salut fetelor.tot citesc si citesc ceea ce scrieti voi aici si as vrea sa va dau si eu un sfat,pt k stiu k intr-o astfel de perioade orice sfat este bine primit .....deccciii,pt inceput as vrea sa va marturisesc ca in urma cu 8 luni de zile am renuntat complet la carne deoarece am vrut sa slabesc.a fost cea mai buna alegere a vietii mele,deoarece din acel moment mi-am schimbat total modul de alimentie.Tn sa va anunt k nu e indicata din un punct de vedere tzinerea unei diete(doar in cazuri d urgenta),deoarece organismului tau ii este frik de acest cuvant,il ingrozeste chiar.si kiar dak reusesti sa slabesti cateva kg intr-un timp destul de d scurt aceste kg se vor depune extrordinar de repede si poate vor fi si intr-un nr mai mare:-((((( deci fetelor....eu va sfatuiesc sa incepeti un regim de viata sanatos,cu extrem de multe fructe si legume,faceti o detoxifiere a organismului(intrati pe drnatura.ro)prin kre sa eliminati toxinele din organism,faceti foarte mult sport(cel mai bun mi se pare aerobicul de 3 ori p sapt),ffff muulta apa(2-4litri p zi) si fiti pozitive si optimiste si aveti rabdare ca va veni sirandul vostru.Tin sa va anunt k eu am slabit 10 kg d knd mi-am schimbat alimentatia si ma simt extrordinar.iar acum organismul meu s-a invatat cu alftel de alimentie si dupa ce k maajuta sa slabesc,mai devin si sanatoasa deoarerece nu ma infometez deloc,dak am pofta d ceva bun,mananc dar cu limite,iar de preferat ultima masa sa fie in jur de 6 seara,iar dak ti se mai face fomik mai baga niste fructe si mullllta apa.
Va recomand ca dimineata p stomacul gol sa beti o cana sau 2 de apa plata si apoi un mar cu cereale cu lapte.Dupa 15 min max va garantez ca iesiti afara si va curatiti organismul de dim.

Va urez succes!!!! Si capul sus!desi pare f greu la inceput veti REUSI!!!!
tania2blue
Postat pe 14 Septembrie 2008 13:24
De la: rock__to_love, la data 2008-09-14 01:18:48Merci mult de dieta. Suna bine...dar nu e cam...mult de papat? Adik eu zic k toata treaba sta in partea cu fructele! :D



pai mananci cat iti pica bine. la alimentele intre care am pus'/' il mananci la alegere 1 dintre ele.........


ma gandesc ca nu are nimic daca scoti painea, iar acolo unde scrie inghetata, poti sa mananci in loc de ea prajitura sau cozonac, numai sa fie fara fructe sau branza.

este important sa mananci la ore fixe si sa bei multa apa
dienuta_nou
Postat pe 14 Septembrie 2008 13:26
De la: dulcik_ubita, la data 2008-09-14 10:45:41Cea mai buna cura de slabire e aia in care poti manca tot ce vrei in cantitati mici fara a depasi 1200 de calorii pe zi!eu am tinut regim disociat timp de o luna si am slabit!slabeam mai mult daca as fi facut si sport insa eram mai puturoasa!acum tin un regim disociat si merg si la sala bine ca la sala merg doar cand am timp :((


wow! dar efecte secundare? ai simtit ceva?
OanaTrifu
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:04
eu sunt tare suparata azi :( aseara am fost la o nunta si mi-am facut de cap cu mancarea. azi cand m-am urcat pe cantar am crezut ca mi-a picat cerul in cap si d-asta cantaream atat :(( 2 kile in plus!!!!!!!!! imi vine sa plang. 2 kile - foame de 2 saptamani numai pt o noapte!!! :(((
OanaTrifu
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:06
De la: OanaTrifu, la data 2008-09-14 14:06:40eu sunt tare suparata azi :( aseara am fost la o nunta si mi-am facut de cap cu mancarea. azi cand m-am urcat pe cantar am crezut ca mi-a picat cerul in cap si d-asta cantaream atat :(( 2 kile in plus!!!!!!!!! imi vine sa plang. 2 kile - foame de 2 saptamani numai pt o noapte!!! :(((


Oara, ai rabdare, cantareste-te si maine. acum esti "plina". nu te speria chiar asa
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:10
Eu tocmai am terminat de facut velo,la masa de pranz am servit o salata Bulgareasca cu rosi,ardei,piept de pui la gratar si branzica,si nimic alceva acum pana la masa de seare am sa beau numai apa,voi ce mai faceti
a1a
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:33
nu stiu daca merge faza cu medicamentele...eu am luat amix200 si spunea ca in 6saptamani slabesti 20kg..ceea ce este total neadevarat..daca deabia am dat jos un kg intro luna.. cel mai bine e sa mananci la ore fixe si putin din toate..:)
ale87
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:49
nu stiu daca nu sunt cam multe oua pe zi..plus ca seara sa mananci chiar si un cub de ciocolata, se duce toata munca ta .cu fructele merge, insa seara mai putin, iar ciocolata poate mai de dimineata sa ai timp sa arzi caloriile :)
ale87
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:53
De la: OanaTrifu, la data 2008-09-05 16:12:46Sabrina_Nede: o doamne, sper sa nu iei ce am luat eu saptamana trecuta. mi s-a zis la fel - naturiste, fara efecte secundare. am crezut k dau coltul. am luat una vineri dimineata si am crezut ca mor. m-a luat cu ameteala, parca as fi fost drogata, agitatie psihomotorie, usoara schizofrenie... o nebunie, am crezut k mor cel putin 2 ore nu m-am putut ridica de pe canapea. Nu aveau un nume pastilele. era un ambalaj verde cu o floare roz-visiniu, gen magnolie, nush ce naiba. Erau cam un 1 mil pt o luna. Iti dau detaliile ca sa-mi spui dc e vb de aceleasi patile. Am citit si eu despre multe fete care nu au patit nimic dupa ce le-au luat, dar una din ele povestea ca le-a luat mai mult timp si ca a ajuns la spital cu hipertensiune pulmonara. Alta care a ajuns la spital si doctorii i-au facut testele si au acuzat-o ca se droga. Eu am avut bafta pentru ca sunt foarte sensibila la pastile si la orice subst cu efect pe creier - nici o gura de bere nu pot sa beau ca ma imbat imediat.
Asa, si ca sa termin, vineri am zacut 2 ore, dar m-am simtit f f ff rau tot weekendul. Pana la urma m-am dus la farmacie si am luat niste minerale si niste prafuri energizante pentru ca efectiv lesinam periodic. E drept, foame nu mi-a fost deloc, dar am mancat de frica.
Si ca sa revin la dieta, n-am slabit nimic in perioada asta, desi am mancat f putin si am incercat sa fac cate putin efort in fiecare zi: am inotat, m-am plimbat mult pe jos, d-astea pt ca eu fiind f sedentara nu rezist din prima la sala.
Dupa o saptamana m-am urcat pe cantar si ma ingrasasem 1 kg. Am intrat in depresie si de azi tin cura cu lactate pe care am publicat-o mai sus,d esi mi-e tare sila de ea. Bine nu prea ma simt pentru ca lactatele astea imi cresc aciditatea gastrica, plus ca mie imi scade f repede glicemia si ma simt f ametita. Dar sper sa reusesc sa slabesc pentru ca deja sunt dispe. :(


da, cunoastem acele pastile de slabit naturiste..:)) culmea, deloc ieftine, cica ai voie sa mananci orice, de fapt asta m-a si incantat. Dupa doua saptamani, timp in care nu puteam sa mananc absolut nimic, mai aveam un pic si ma duceau la spital. Nu mai puteam vorbi (tipau sefii la mine ca ce vorbesc asa incet) imi pierdeam suflul ; ce sa mai..cumplit a fost. Am slabit, logic , cam vreo cinci kg , cred dar se pun automat la loc, fiti linistiti;)
concluzia mea: totul se face doar adaptat la fiecare tip de organism; fara dulciuri , fara acidulat, fara paine si..culmea tb sa te tot tii de asta.. deci..nimic nu poate fi obtinut fara munca si mai ales nu exista miracole :(
bafta!!!
Phoenix1
Postat pe 14 Septembrie 2008 17:33
am slabit cu supa de varza;
la o oala de 8 litri,8 cepe mari,2 telina,ardei gras 4bc,si doua verze mijlocii,o cutie mare de rosii in bulion
ziua 1-supa de varza si fructe [fara banane]
ziua2-spupa de varza silegume
ziua 3-supa de varza fructe si legume[nu ai voie fasole uscata si cartofi]
ziua 4-supa de varza, o banana, 200gr de piept pui gratar sau fiert
ziua 5-supa de varza un ou fiert,200gr orez
CU CAT MANANCI MAI MULTA SUPA DE VARZA,CU ATAT SLABESTI MAI MULT!!!
NU INCERCA SA FACI SPORT IN ACEASTA PERIOADA,TE VEI SIMTI SLABITA,ABIA DUPA CE REVI LA ALIMENTATIA NORMALA TREBUIE NEAPARAT SA FACI MULTA MISCARE
cryssa70
Postat pe 14 Septembrie 2008 17:38
Reteta de slabit:
NU va ganditi tot timpul ca trebuie sa slabiti.Incepeti altcumva.De exemplu:
De azi schibi regimul de viata si anume:pur si simplu mancati ORICE dar fara paine DE NICI UN FEL.Veti spune ca nu se poate.BA DA SE POPATE.
Daca ati inceput sa faceti asta veti constata ca se vor elimina de la sine multe alte lucruri pe care le mancati la MOLL, pe strada ,la scoala sau la serviciu dupa caz.Si FOARTE IMPORTANT!!!!!! NU VA GANDITI CA FACETI ASTA PENTRU CA SA SLABITI.Creierul inregistreaza orice informatie pe care i-o dati si dintr-o data veti constata ca desi nu mancati aproape nimic tot va ingrasati sau nu slabiti deloc. Organismul va incepe sa-si stocheze si sa-si faca provizii.Deci SECRETUL este sa nu va ganditi ca trebuie sa slabiti.Mancati in noul fel pentru ca asa v-ati propus, ganditi-va la acele alimente ca si cum din cauza lor, daca le-ati manca, v-ati imblonavi foarte rau.In acest fel veti slabi garantat in prima saptamana 2-3 kg iar intr-o luna 5-6 kg.Cu timpul se va reduce de la sine si cantitatea de mancare care va va indestula astfel ca in doua luni aveti sanasa sa slabiti 7-8 kg.Propunandu-va un nou stil de viata veti fi mai tinere mai descatusate, mai mandre de voi , de ceea ce ati reusit si nu veti mai dori niciodata sa abdicati de la noile reguli de viata si alimentatie.Mancati salate asortate peste care turnati din abundenta un dressing din iaurt gras la care adaugati 2-3 pic de otet sau o lingura de lamaie, o lingurita de ulei de masline sau chiar de floarea soarelui si aromatizati-l punand in el patrunjel proaspat, oregano proaspat si busuioc proaspat.Aruncati in salata si piept de pui perpelit pe tigaia de teflon taiat bucatele.Dar RETINTI: NU VA ABTINETI DE LA NICI UN FEL DE MANCARE.mANCATI ORICE.Daca doriti sa mancati icre sau salata de vinete folositi castravete in loc de paine.SUCCES.

Postat pe 14 Septembrie 2008 17:45
De la: tania2blue, la data 2008-09-14 13:24:10salut fetelor.tot citesc si citesc ceea ce scrieti voi aici si as vrea sa va dau si eu un sfat,pt k stiu k intr-o astfel de perioade orice sfat este bine primit .....deccciii,pt inceput as vrea sa va marturisesc ca in urma cu 8 luni de zile am renuntat complet la carne deoarece am vrut sa slabesc.a fost cea mai buna alegere a vietii mele,deoarece din acel moment mi-am schimbat total modul de alimentie.Tn sa va anunt k nu e indicata din un punct de vedere tzinerea unei diete(doar in cazuri d urgenta),deoarece organismului tau ii este frik de acest cuvant,il ingrozeste chiar.si kiar dak reusesti sa slabesti cateva kg intr-un timp destul de d scurt aceste kg se vor depune extrordinar de repede si poate vor fi si intr-un nr mai mare:-((((( deci fetelor....eu va sfatuiesc sa incepeti un regim de viata sanatos,cu extrem de multe fructe si legume,faceti o detoxifiere a organismului(intrati pe drnatura.ro)prin kre sa eliminati toxinele din organism,faceti foarte mult sport(cel mai bun mi se pare aerobicul de 3 ori p sapt),ffff muulta apa(2-4litri p zi) si fiti pozitive si optimiste si aveti rabdare ca va veni sirandul vostru.Tin sa va anunt k eu am slabit 10 kg d knd mi-am schimbat alimentatia si ma simt extrordinar.iar acum organismul meu s-a invatat cu alftel de alimentie si dupa ce k maajuta sa slabesc,mai devin si sanatoasa deoarerece nu ma infometez deloc,dak am pofta d ceva bun,mananc dar cu limite,iar de preferat ultima masa sa fie in jur de 6 seara,iar dak ti se mai face fomik mai baga niste fructe si mullllta apa.
Va recomand ca dimineata p stomacul gol sa beti o cana sau 2 de apa plata si apoi un mar cu cereale cu lapte.Dupa 15 min max va garantez ca iesiti afara si va curatiti organismul de dim.

Va urez succes!!!! Si capul sus!desi pare f greu la inceput veti REUSI!!!!




Total de acord!!! Bravo, deja te iubesc pentru cum gandesti! Si eu am simtit ca imi face rau carnea si chiar ma plangeam pe acest topic de faptul ca nu pot tine regimurile de care aflu din cauza ca exista carne in ele, mi-e tare antipatic orice tip de carne. UIte ce e...eu am fost intr-o criza sufleteasca si am tinut ca nebuna cure si am facut sport muuult...am slabit frumos...dar iata ce am constientizat: EXACT CE AI SPUS TU! Bravo si multumim ca ne-ai impartasit parerea ta extrem de sanatoasa si de benefica si iti intaresc afirmatiile!!! Si eu cred exact la fel, am simtit pe pielea mea!!!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 19:20
De la: OanaTrifu, la data 2008-09-14 14:06:40eu sunt tare suparata azi :( aseara am fost la o nunta si mi-am facut de cap cu mancarea. azi cand m-am urcat pe cantar am crezut ca mi-a picat cerul in cap si d-asta cantaream atat :(( 2 kile in plus!!!!!!!!! imi vine sa plang. 2 kile - foame de 2 saptamani numai pt o noapte!!! :(((



Hey...nu ai cum sa depui 2 kile...de la o seara de "facut de cap"...trebuie sa elimini toot,....ehe...mai dureaza pana ai sa iti vezi greutatea reala...in plus, masurarea cea mai buna e cea in centimetri nu kg...kg inseamna apa...oho...multe! Te rog eu nu mai fi supi ca n-ai de ce, numai sa continui cu sportul si un regim de viata bun. Lasa disociatul!!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 19:22
Ai dreptate si cu supa de varza...multa lume a slabit si am vazut cu ochii mei...problema e ca eu am inceput cu regim disociat, apoi regim format doar din lactate si fructe, am inceput un regim strict de schimbare a metabolismului...si toate astea m-au dus la concluzia sa imi schimb stilul de viata. M-am apucat serios de sport si nu o sa-l las...m-am inscris la un club de karate, k sa ma si captiveze sportul si appd e mancare, 2 zile am facut exceptie pt k mi-[a fost f rau si organismul imi cerea niste alimente. Mi-am facut poftele adik: (vineri: am papat niste tortellini, iar sambata am papat o prajiturica si am baut un milkshake) erau poftele mele si mi le-am facut. De azi am inceput iar si kiar acum imi fac o mancare tare buna (cartofi taiati cuburi cu un pic de sare si un pic de piper, un pic de ulei de masline si apa cat nivelul cartofilor, nu mai mult. Se fierbe innabushit si la sfarsit se pune un pic de usturoi doar pt aroma. Delicios si sunt totusi cartofi fierti, nu alte kestii care te fac cat malu'.) Din cand in cand imi pai permit cartofi fierti, in rest lactate din plin. Fetelor, important e sa faceti sport...asa nu se lasa nici pielea pe voi!

Postat pe 14 Septembrie 2008 19:30
eu nu am mai mancat dupa 6 seara si am alergat de 4-5 ori pe saptamana , cate 5-7 ture de stadion legate , fara pauza .seara mai faceam 15 min bicicleta . cand m-am cantarit aveam cu 2 kg mai mult . am zis ca mor de oftica , toata munca mea ...am o luna de cand nu am mai mers la stadion si imi pare totusi rau ca nu am continuat .as fi vrut sa slabesc 3-5 kg cahiar daca alergam 2 luni .Oricum sunt pro miscare , macar pentru sanatatea noastra
catylucia
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:41
Eu as dori sa mai slabesc 3 kg. Am 50 kg si 1.63 cm.
Din ceea ce am citit mai sus nu vreau sa apelez la:
1. pastile de slabit naturiste nenaturiste ( sunt ca reclamele de la Teleshoping : ia aparatul \"X\" si nu numai ca slabesti dar iti ies in relief toti muschii );
2. nu vreau sa urmez o reteta pe care a tinut-o vecina si bunica - avem toti organismul diferit si nu stim cum reactioneaza;
3. iar regimul disociat este dupa parerea mea o mare tampenie pentru organism, corpul nostru are nevoie de : lipide , glucide , preoteine in fiecare zi ;

Ceea ce stiu este ca : NU POTI MANCA ORICE SI ORICAT SI SA MAI SI SLABESTI!!!!!!!!

Eu vreau sa imi schimb regimul alimentar. De maine o sa renunt la :
- sucuri cu acid si toate sucurile din comert
- nu mananc prajeli
- nu mananc dupa ora 19.
Vreau si eu sa ma alatur voua , ca sa am cine sa ma sustina!
dafffne
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:31
felicitari! gandesti ok...le-am incercat eu pe toate...cel mai bun e regimul de viata nu regimul de o luna-doua-trei! Eu am 53 kg si 1.60...am mai mult de munca decat tine! pup mare!!! si BINE AI VENIT!

Postat pe 14 Septembrie 2008 20:42
eu am plecat din tara anul trecut cu 63kg la 1.67....
dupa un an am 56 kg , am coborat doua numere la marimea blugilor,,,si sunt foarte mandra de asta
mananc ce vreau si cand vreau,,,ideea e ca datorita programului foarte incarcat apuc sa mananc foarte rar,,,,(stiu ce nu e bine) dar nu fac foame,,,si nu sufar dupa un anumit preparat pentru ca sunt la dieta.
Am dat jos kilogramele intr-un ritm lent, 7 kilograme in 12 luni,,,dar asta ma face sa fiu linistita pentru ca stiu ca ele nu se vor intoarce cu repeziciune ca in cazul curelor drastice.
Stiu ca trebuie sa ai cu 10 kilograme mai putin ca inaltimea,,,,adica in cazul meu ar trebui sa ma 57 deci 56 nu poate fi decat o cifra care sa ma bucure.
mult succes celor care se chinuie sa slabeasca,,,dar tineti in vedere faptul ca daca va concentrati prea mult pe asta,,,veti ajunge sa va blocati d.p.d.v psihic si nu veti mai putea da jos nici macar un gram.

mentionez ca pana sapt trecuta nu mi-am cumparat cantar pentru ca stiam ca prezenta lui m-ar face sa intru in panica de cate ori mi-as fi verificat greutatea si as observa ca nu exista progres
aricica_pogonica
Postat pe 14 Septembrie 2008 21:00
si cum se numesc pastilele astea miraculoase de care zici?
lusil
Postat pe 14 Septembrie 2008 22:31
A sosit timpul sa dam atentie felului in care ne alimentam.
Nutritia corecta la orice varsta este cheia catre o stare fizica excelenta.
Doriti sa slabiti eficient si sanatos?
Nu este o ALTA cura de slabire ci o slabire fara senzatia de foame, cu multa energie si pofta de viata.
SLABITI cu produsele Herbalife 100% naturale. Se regleaza metabolismul si invatati cum sa va alimentati sanatos pentru a va putea mentine la greutatea optima toata viata.0723650607 www.slabiti.ro
ioana-niculescu
Postat pe 14 Septembrie 2008 23:08
Pentru OanaTrifu

De cand tin regimul asta si l-am mai tinut si inainte sa sti ca nu am patit nimic si ma simt foarte bine!!M-am imbolnavit atunci cand mi-a zis o persoana sa tin regimul asta :sa bei in fiecare dimineata un pahar de apa in care pui o lingurita de miere si una de otet de mere!!Cand am facut prostia de a tine regimul asta a inceput sa ma doara si stomacul!!Acum slava domnului ca mi-a trecut!!si tot asa am incercat sa beau apa calda!Dar sa sti ca sunt bune si ceaiurile sau pastilele de ceai verde iei 3 pe zi si slabesti destul!!Poti sa bei ceai de papadie,salcam,ceai verde si slabesti!!

Postat pe 15 Septembrie 2008 08:50
Ioana,poate ar fi cazul sa mentionezi si pretul produselor Herbalife,prohibitiv pt.multe dintre noi,si faptul ca odata intrerupta folosirea lor,kilogramele pierdute se intorc repejor! Cunosc caz concret,nu din auzite! Fata era in faza de mentinere si n-a mai avut bani.
allien
Postat pe 15 Septembrie 2008 11:42
Buna fetelor!
Ma bucur sa vad ca ne-am inmultit. Dafffne are mare dreptate! Pastilele, prafurile si dietele radicale ne pun sanatatea in pericol. si la asta trebuie sa ne gandim in primul rand. eu bineinteles ca nu am mai putut sa tin dieta de anul trecut pentru ca nu am avut timp sa imi pregatesc cele necesare...si nici vointa, din pacate! dar am facut ceva bine se pare...pentru ca a inceput sa imi scada burtica. si asta se vede si la haine. sunt un pic mai lejere...un progres mic... trebuie sa precizez ca nu mi-am refuzat nimic, dar nici nu am mancat gras, cu paine multa, dulciuri decat putine...chiar foarte putine. am mancat fructe in fiecare zi si cel putin 2 cani de ceai verde pe zi si 2 litri de apa.
poate o sa incerc ideea cu lamaile dar doar pentru ca o duc cam prost cu vitamina c si in ultimele 3 saptamani am fost racita de 3 ori
oricum sa stiti ca ma simt foarte bine ca nu sunt singura.
viorela_pis
Postat pe 15 Septembrie 2008 12:14
hello!
de azi mi-a venit mintea la cap. ieri scriam un articol de dieta cu cateva sfaturi utile si mi-am dat seama ca eu fac ca popa. de azi imi stabilesc ore fixe de masa, 3/zi si mananc cuminte si sanatos. Nu vreau sa ma imbolnavesc cu diete tacanite. oricum am calculat si mare branza nu mananc - cred ca sunt pana 1000 kcal/zi, dar raportat la ce am papat saptamanile astea, e ok. de dimineata am mancat cereale cu lapte si la pranz si seara voi manca cate o salata - facuta de mine, fara dressing. probl e ca va fi necesar sa-mi strecor si niste snackuri pentru ca acum de exemplu mi-e cam rau de foame. ma ia cu lesin :(
oricum, diete drastice, no more!
OanaTrifu
Postat pe 15 Septembrie 2008 12:42
Buna fetele,in dimineata aceasta cum mam trezit cam tarziu nu am servit decat o cafea si nimic alceva,deobicei eu pe stomacul gol dimineata fac velo si incerc sa beau foarte multa apa,la pranz am sa mananc salata de varza imi place foarte mult si o omleta iar ca desert un fruct,am sa incerc seara dupa ora 18,00sa nu mai servesc nimic decat apa,cam atat pana acum,dumneavoastra ce mai faceti imi place foarte mult sa intru aici si sa citesc mesajele dumneavoastra,va doresc o zi placuta
a1a
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:33
De la: OanaTrifu, la data 2008-09-15 12:42:16hello!
de azi mi-a venit mintea la cap. ieri scriam un articol de dieta cu cateva sfaturi utile si mi-am dat seama ca eu fac ca popa. de azi imi stabilesc ore fixe de masa, 3/zi si mananc cuminte si sanatos. Nu vreau sa ma imbolnavesc cu diete tacanite. oricum am calculat si mare branza nu mananc - cred ca sunt pana 1000 kcal/zi, dar raportat la ce am papat saptamanile astea, e ok. de dimineata am mancat cereale cu lapte si la pranz si seara voi manca cate o salata - facuta de mine, fara dressing. probl e ca va fi necesar sa-mi strecor si niste snackuri pentru ca acum de exemplu mi-e cam rau de foame. ma ia cu lesin :(
oricum, diete drastice, no more!



AHA! Fac si eu ca mamicile pisaloage: TI-AM ZIS EU!!! Ma bucur mult ca ai constientizat! Si eu am constientizat! Bravo noua!

Postat pe 15 Septembrie 2008 15:44
:P las ca e buna o mamica pisaloaga din cand in cand.
am uitat sa va povestesc ca sapt trecuta, asa "smechera" cum eram eu in incercarea mea disperata de a slabi prin infometare, am baut multa cola light ca sa-mi umblu stomacul cu ceva. stiu, stiu ca sunt tampita, dar eram dispe. eh, in weekendul asta m-au durut ingrozitor rinichii :(. Eu nu beau cola in general, nu prea beau deloc acidulat si uite ca am facut-o lata, am crezut ca intru intr-o colica renala de zile mari... pana acum vad ca am scapat! dar serios acum, nu mai fac. cat pe aci sa o patesc :D
sper doar sa slabesc mancand sanatos. 1 kg/luna sa fie, dar sa fie si ala! :D
OanaTrifu
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:05
De la: a1a, la data 2008-09-15 15:33:29Buna fetele,in dimineata aceasta cum mam trezit cam tarziu nu am servit decat o cafea si nimic alceva,deobicei eu pe stomacul gol dimineata fac velo si incerc sa beau foarte multa apa,la pranz am sa mananc salata de varza imi place foarte mult si o omleta iar ca desert un fruct,am sa incerc seara dupa ora 18,00sa nu mai servesc nimic decat apa,cam atat pana acum,dumneavoastra ce mai faceti imi place foarte mult sa intru aici si sa citesc mesajele dumneavoastra,va doresc o zi placuta


cred ca omleta aia nu e tocmai de regim :( Bine, oricum ai mancat putin, dar incearca sa papi ceva fiert nu prajit
OanaTrifu
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:06
De ce nu incerci o alergare la banda cu folie pe tine? E extraordinara! Crede-ma...eu numai din alergarea asta am slabit 3 kg...in 3 saptamani! Jumate de ora pe zi nu mai mult...alternezi cu mers si alergare...intre 50 si 110 viteza...sau cauti un program...eu merg pe P2.

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:07
stiu pe cineva care tine dieta asta si a slabit foarte mult 6 kg


Luni
Micul dejun: Un pahar de suc de portocale si 4 biscuiti din faina integrala.
Pranz: 50 g pate de soia, 100 g sunca de Praga, doua rosii, 4 felii de paine graham, doua felii de ananas.
Cina: Doua felii de jambon (100 g), salata de rosii cu o lingura de ulei, un mar.

Marti
Micul dejun: 200 ml de iaurt, un bol de cereale fara zahar peste care se pune o lingura de miere.
Pranz: 100 g cascaval (preferabil din lapte de vaca), doua felii de paine graham, doi morcovi, doua banane.
Cina: 200 g peste fript, 100 g branza, 100 g salata de vinete.

Miercuri
Micul dejun: 50 g de nuci, o lingura de miere, doua felii de paine graham.
Pranz: Salata de laptuci cu o lingura de ulei de masline si doua rosii, trei felii de paine graham, 100 g piept de pui.
Cina: 3 cartofi fierti cu 100 g branza rasa deasupra si o lingura de ulei de masline; doua mere.

Joi
Micul dejun: Un pahar cu suc de portocale, 4 biscuiti din faina integrala.
Pranz: Salata de laptuci si spanac cu o lingura de ulei si lamaie, doua felii de paine graham, 100 g de jambon.
Cina: 200 g de friptura din carne de vitel, doi cartofi fierti, o banana.

Vineri
Micul dejun: 50 g de nuci, doua felii de paine graham, un pahar cu suc de portocale.
Pranz: 100 g de jambon, 50 g de branza, doua felii de paine si un mar.
Cina: O farfurie de paste cu sos de rosii si 50 g de branza.

Sambata
Micul dejun: Un bol de cereale fara zahar, un pahar cu suc de portocale.
Pranz: sandvis cu ton si porumb, doua mere.
Cina: Cereale cu 100 ml de lapte

Duminica
Micul dejun: 50 g de nuci, doua felii de paine graham, un mar.
Pranz: 100 g branza, 100 g porumb fiert, 3 felii de paine graham.
Cina: Spaghete cu sos de rosii si ton fiert in apa, 200 g salata de fructe.

Postat pe 15 Septembrie 2008 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog,,,,,,, ajutati-l pe, Vladut, 11 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:02
astep pareri 17 De la: 1dana2 4 Mai 2009 13:21
vreau sa slabesc:(( 69 De la: ioana_andreea27 13 August 2020 16:37
Lose weight! 4 De la: O_fatha 11 Iunie 2013 16:38
PRIETENIA este doar un cuvant 21 De la: ralu_zar 6 Mai 2009 23:41