Setari Cookie-uri

femeia rac si barbatul rac!!!!

sunt rac , iubi rac--ne inteleg fff bn , dar avem momente cand suntem suparati pe cv anume sa ne inchidem i noi .....cateodata vrem sa fim lasati acele momente pana ne revenim.........asemnarea e mare intre un barbat rac si o femeie rac !!!!voi ce credeti...opiniii

Postat pe 26 August 2008 19:27
Si eu cu iubitul suntem raci. Compatibilitatea e foarte mare dar la fel e si sensibilitatea. Eu sunt deprimata in zilele cu luna plina, el nu cade asa usor in depresie si ma binedispune pe mine. Depinde de personalitatea fiecaruia. Eu sunt mai impulsiva, el e mai calm, eu dau din gura ore intregi si el imi face pe plac si ma aproba. Iar in ceea ce priveste inchisul in sine, incercati sa nu ajungeti pana acolo, sa faceti compromisuri si sa iesiti singuri din acea stare. Uneori e de ajuns un sms romantic, un alint sau o melodie. Eu cred ca racii sunt cei mai iubareti iar dragostea dintre ei este cea mai puternica. O spun pentru ca traiesc asta in fiecare clipa iar cuplurile de raci pe care le stiu(unele chiar in varsta) au casnicii reusite si durabile. Iubiti-va racusorilor!Pupici!:)

Postat pe 8 Septembrie 2008 16:03
eu rac..el rac.hmmmm...dificila compatibilitate.
fiecare are nevoie de libertatea lui,dar totodata sa aiba control asupra celuilalt.eu..sensibila,vesnic indragostita de el,nerabdatoare sa il revad mereu,el..vrea sa fie liber,sa nu il intreb niciodata nimic,"i-as agresa intimitatea",o relatie mereu incitanta,mereu ceva nou,o urma de nesiguranta care ne tine "aprinsi",face relatia si mai frumoasa
anca18v
Postat pe 15 Septembrie 2008 10:37
De la: celia, la data 2008-08-26 19:27:18sunt rac , iubi rac--ne inteleg fff bn , dar avem momente cand suntem suparati pe cv anume sa ne inchidem i noi .....cateodata vrem sa fim lasati acele momente pana ne revenim.........asemnarea e mare intre un barbat rac si o femeie rac !!!!voi ce credeti...opiniii


Ma bag si aici ... pt ca am in familie 2 raci care sunt casatoriti de curand, dupa o relatie de 6 ani impreuna. Varul meu este rac si sotia lui tot rac, cand au avut momente de suparare, erau botosi o zi intreaga, iar seara usor usor incepeau sa vorbeasca, se iubesc mult, se vede pe chipul lor ca sunt fericiti si de altfel ne-o impartasesc ...

Postat pe 15 Septembrie 2008 12:38
hmm...nu dureaza asa ceva
pt k in rest de gaurik si luatu-n mana nu va leaga nimik
miky_boom
Postat pe 25 Noiembrie 2008 19:52
De la: heaven_gate, la data 2008-08-26 19:27:18sunt rac , iubi rac--ne inteleg fff bn , dar avem momente cand suntem suparati pe cv anume sa ne inchidem i noi .....cateodata vrem sa fim lasati acele momente pana ne revenim.........asemnarea e mare intre un barbat rac si o femeie rac !!!!voi ce credeti...opiniii


E o combinatie nucleara... am mai postat eu pe yuppy (daca intri si cauti la cum se comporta zodiile in pat o sa gasesti)

treaba e simpla. si eu sunt rac si stiu ce se intampla cu mine, am avut si o prietena rac asadar nici partea de relatie rac-rac nu mi-e straina:

1. amandoi sunteti maestrii ai manipularii prin santaj sentimental
2. in pat e prea bine ca sa mai conteze unde e patu' asta
3. discutia de dimineata de la cafea e la fel de misto ca nebunia de azinoapte si in principiu, ati mai "da o tura" inainte de a pleca la serviciu
4. gateste si el bine (presupun)

totusi, relatii mai bune sunt intre ea-rac el-taur sau el-rac ea-capricorn

oricum racii sunt oscilanti, asa ca e normal sa vrea liniste pana se calmeaza.
radhookoo
Postat pe 11 Ianuarie 2009 03:19
e superba relatia rac-rac. intelegi ce i se intampla, te intelege. ies scantei, in sensul bun al cuvantului. sensibilitatea cu care te trateaza si atentia pe care ti o arata se pliaza manusa pe nevoile si asteptarile tale. si prietena mea cea mai buna este tot rac. ne intelegem si ne completam "la altitudine".
alexandra_alexa
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:25
si eu sint rac si el este rac dar ii place sa-l las liber sa nu-l intreb unde a fost ce a facut mie mi se pare o relatie un pic obositoare mereu trebuie sa stau in alerta cu el .nu simt stabilitatea de are imi lipseste
mari_n_68
Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:31
Salutare. Sunt rac. EA e rac. ce sa fac sa fie a mea? O iubesc enorm e foarte de treaba, imi place zambetul ei imi plac ochii ei, imi place totul la ea. Ne stim de vre-o 4 ani si am tot incercat sa-i spun ce simt. Nu stiu... Situatia e complicata, putin, cu ea. Cand iesim afara o las sa imi povesteasca unele lucruri de ale ei, si despre iubiti, fosti sau unul actual de care imi tot zice ca se desparte, ceea ce a si facut (cred) si mi-a zis ca sunt ”super ok” dar eu nu stiu, sunt ca racul ma bag in ascunzatoare si incerc sa ma gandesc sa-i spun dar nu stiu cum, e diferita fata de alte fete si mi-e greu. Si simt ca ar putea sa mearga... putin ajutor va rog... ma gandesc mereu la ea. Ce sa fac?
kudika_20783
Postat pe 10 Noiembrie 2012 19:58
De la: kudika_20783, la data 2012-11-10 19:58:54Salutare. Sunt rac. EA e rac. ce sa fac sa fie a mea? O iubesc enorm e foarte de treaba, imi place zambetul ei imi plac ochii ei, imi place totul la ea. Ne stim de vre-o 4 ani si am tot incercat sa-i spun ce simt. Nu stiu... Situatia e complicata, putin, cu ea. Cand iesim afara o las sa imi povesteasca unele lucruri de ale ei, si despre iubiti, fosti sau unul actual de care imi tot zice ca se desparte, ceea ce a si facut (cred) si mi-a zis ca sunt ”super ok” dar eu nu stiu, sunt ca racul ma bag in ascunzatoare si incerc sa ma gandesc sa-i spun dar nu stiu cum, e diferita fata de alte fete si mi-e greu. Si simt ca ar putea sa mearga... putin ajutor va rog... ma gandesc mereu la ea. Ce sa fac?


Racii, si eu am ascendentul pe rac, sunt oameni afectuosi si deschisi. Te-as indemna sa-i spui acelei fete exact ceea ce simti pentru ea. Poate ca si ea simte la fel, dar din cauza timiditatii racului in anumite privinte, nu are curajul sa ti-o spuna, asa in fata.
kudika_10817
Postat pe 14 Noiembrie 2012 12:46
Raci ?! Mmmmmm....yaummy...cu maioneza de usturoi!
rondina
Postat pe 14 Noiembrie 2012 12:58
De la: kudika_15804, la data 2012-11-14 13:03:23
De la: rondina, la data 2012-11-14 12:58:47 Raci ?! Mmmmmm....yaummy...cu maioneza de usturoi!



Precis ai mancat crustacee,nu??? Si cu putina lamaie,te rog!!!!

Imi plac mult fructele de mare ...as manca non stop...
rondina
Postat pe 14 Noiembrie 2012 13:10
Am avut o relatie cu un Rac..Sa stii ca el s-a dovedit a fii foarte sensibil..eu nu sunt atat de sensibila pe cum e el..Dupa ce ca e timid..acum dupa ce ne-am despartit am vazut ca e in cautare de o noua prietena..Tin sa precizez ca doar o saptamana am stat cu el sa-l cunosc si cand am vazut ce fel de om e: Mai bine nu!Eu cand vad pers mai sensib. decat mine..ma apuca dracii nu alta..Sunt rac si eu cu ascendent in capricorn si pot sa spun ca's foatte realista..in familie mai este tata rac.....iarasi..Dezastru! doi pe 10 voci Parerea mea..In unele cupluri se intampla sa se potiveasca persoanele,dar nu mereu..Femeia rac stie mai bine ce simte..pe cand daca intrebi barbatul mai rau se fastaceste...si nu stie daca e ceva sigur!Din proprie experienta..adica ce rost avea sa fiu cu el daca era aerian efectiv!? Ma eneveaza la culme cum face..ca e sensibil,dar vrea sa para mare..si cand colo e cam un 0..sa nu vb altfel.
MaddeLinne
Postat pe 15 Noiembrie 2012 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia-balanta si barbatul-pesti 3 De la: iulia069834 8 Noiembrie 2009 18:34
tot despre compatibilitate 3 De la: rheiush 11 Ianuarie 2011 16:05
as dori un sfat va rog:X 62 De la: MillaXo 12 Martie 2011 20:31
Eu fecioara, el balanta 27 De la: kudika410083 26 Iunie 2011 00:50
femeia gemeni-barbatul leu 6 De la: gabrellina 13 Noiembrie 2009 13:01