Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre droguri?ati consumat vreodata?daca da de ce?

tocmai de aceea am incercat :))

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:38
nici un viciu nu e mai putin periculos......nimik nu e nociv.....cafea...tutun...drogurile...marijuana poate duce la dependenta......si de sa ajungi sa te apuci de cv mai puternic.....cocaina,ecstsy.........etc......

Postat pe 10 Octombrie 2008 15:56
pfff da' ce aberatii se mai pot scrie uneori..
dependenta de cafea (viciul) te poate duce la dependenta de cocaina..
si daca viciul meu e sa-mi rod unghiile, la ce dependenta ma poate duce? De heroina poate?
Invatati ce inseamna viciu si ce inseamna drog ca vorbiti prostii mai mari ca voi.

Postat pe 10 Octombrie 2008 17:21
De la: Georgia99, la data 2008-09-11 17:13:21am incercat marijuana...dar nu este mare lucru ; acum depinde si cat de mult fumezi:)

marihuane de cateva ori pe an e ok
un orgasm sub efectul marihuanei pare nesfarsit

Postat pe 10 Octombrie 2008 19:19
marijuana poate duce la dependenta? eu nu stiam asta, informati-ma si pe mine, dati-mi niste argumente.
kiya
Postat pe 10 Octombrie 2008 19:24
De la: kiya, la data 2008-10-10 19:24:00marijuana poate duce la dependenta? eu nu stiam asta, informati-ma si pe mine, dati-mi niste argumente.

sincer io am fumat de vreo 15 ori in 4 ani.nu stiu ce se poate intampla atunci cand e consumata zilnic ,dar cred ca ste mai greu sa provoace dependenta.cred ca un om trebuie sa fie prea slab de inger sa devina dependent de marihuana.acum nu vreau sa spun ca se poate fuma in draci fara probleme, ca e foarte agresiva cu plamanii, si dureaza mult timp efectul.am fumat chestii care m-au pus in cap si 2 zile....depinde cum e "gatita" orice e mult pe lumea asta strica.

Postat pe 10 Octombrie 2008 19:49
De la: kiya, la data 2008-10-10 19:24:00marijuana poate duce la dependenta? eu nu stiam asta, informati-ma si pe mine, dati-mi niste argumente.


fumez ocazional...si nu sunt dependenta. Daca m animeresc la unc hef si cineva aduce marijuana, fumez, daca nu, nu fumez, nu caut. Oricum in alte tari, de ex Germania, lumea fumeaza ocazional, pana si unii batrani :P

Postat pe 10 Octombrie 2008 19:53
Marijuana produce dependenta in foarte putine cazuri.. iar simptomele acestei dependente se manifesta ca o gripa continua.

In schimb, daca este consumata frecvent produce toleranta.. toleranta care inseamna ca persoana in cauza are nevoie de doze din ce in ce mai mari pt a obtine efectele pe care in trecut le obtinea de la doze mult mai mici.
Faptul ca nu provoaca dependenta nu inseamna ca nu are multe efecte nocive.. in cazul consumului foarte mare pe termen lung creste riscul de a face bronsita sau cancer pulmonar, scade puterea de concentrare.. se pierde mult din energie.. consumatorii devin predispusi la depresii, scade apetitul sexual si in cazuri mai grave pot aparea si isterii, crize psihice.
Foarte important de stiut pt femeile care consuma.. creste riscul ca in momentul in care aveti un copil, acesta sa se nasca cu malformatii( daca fumati in timpul sarcinii). Este dovedit ca fumul patrunde prin placenta si ajunge la fat.

Astea sunt efectele ce apar pe temen lung.. cele care apar pe termen scurt se cunosc deja, dar partea buna e ca dispar cand trece efectul drogului.

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:05
ai studiat fenomenul sau de unde stii tu atatea despre droguri??sau ai dat copy paste de pe undeva?

Postat pe 11 Octombrie 2008 00:39
De la: mia_bela, la data 2008-10-11 00:39:21ai studiat fenomenul sau de unde stii tu atatea despre droguri??sau ai dat copy paste de pe undeva?


l-am studiat eu..teoretic si practic...cunosc persoane apropiate mie care fumeaza ocazional de mult timp si nu au absolut nimic . Cat despre femeile insarcinate efectul este asemanator cu cel al nicotinei : fumul trece in sange ( subst din fum mai exact), sangele vascularizeaza placenta si ajunge la fat....eu nu stiu ce mama normala ar fuma in timpul sarcinii :D

Postat pe 11 Octombrie 2008 01:13
bravo georgia ,stiam eu ca esti matura pt varsta ta,uite un comentariu ok

Postat pe 11 Octombrie 2008 01:21
De la: mia_bela, la data 2008-10-11 00:39:21ai studiat fenomenul sau de unde stii tu atatea despre droguri??sau ai dat copy paste de pe undeva?




unii mai avem si cultura generala draga mea..

Postat pe 11 Octombrie 2008 02:11
De la: oanna_81, la data 2008-10-11 02:11:02
De la: mia_bela, la data 2008-10-11 00:39:21ai studiat fenomenul sau de unde stii tu atatea despre droguri??sau ai dat copy paste de pe undeva?




unii mai avem si cultura generala draga mea..




unii au ,dar nu tu! hahaha
tu stii doar sa dai copy paste

Postat pe 11 Octombrie 2008 02:13
wannabe?
bela-mirabela du-te si dormi putin ca ai nevoie de forte proaspete pt maine.. la cate razboaie duci pe-aici

Postat pe 11 Octombrie 2008 02:24
ce grijulie esti tu o sa dorm dar nu acum
razboaie nu duc cu nimeni draga,imi dadeam doar cu parerea,dar la tine vorbesc in cunostinta de cauza,pt ca ne si cunoastem
vrei sa le spun amicelor tale de pe kudika ce renume ai tu in oras baimareanco?

Postat pe 11 Octombrie 2008 02:27
pai daca ne cunoastem asa bine cum pretinzi, da-i drumul! Si chiar daca esti numai tu cea care crezi/sustii ca ma cunosti ( adica ma observi prin oras), da-i drumul la fel..

Hai, spor la treaba. Asa probabil o sa aflu si eu detalii despre viata mea, pe care inca nu le cunosc.

Postat pe 11 Octombrie 2008 02:36
hai te rog eu pune si pozele in care apari in chiloti,stii tu,cele care au circulat prin baia mare si comentam dupa
sper ca nu ti-e jena acum,in poze nu pareai deloc timida

Postat pe 11 Octombrie 2008 02:39
De la: mia_bela, la data 2008-10-11 02:39:33hai te rog eu pune si pozele in care apari in chiloti,stii tu,cele care au circulat prin baia mare si comentam dupa
sper ca nu ti-e jena acum,in poze nu pareai deloc timida

Postat pe 11 Octombrie 2008 02:51
De la: mia_bela, la data 2008-10-11 02:39:33hai te rog eu pune si pozele in care apari in chiloti,stii tu,cele care au circulat prin baia mare si comentam dupa
sper ca nu ti-e jena acum,in poze nu pareai deloc timida

Postat pe 11 Octombrie 2008 02:51


pai tu chiar cu chestii de astea ieftine vii? te credeam mai isteata.. inventeaza si tu ceva mai credibil, ca asa e prea batator la ochi

nu am astfel de poze iubito, poate mi le-au facut paparazzi, ca eu nu stiu nimic desprea asa ceva.. daca zici ca ,,au circulat,, pune-le tu ca inseamna ca le ai, toata lumea din oras le are!

doaaamne.. mare e invidia asta


Postat pe 11 Octombrie 2008 02:51
hai nu mai fa pe sfanta ca stii foarte bine la ce ma refer nu am zis ca eu am pozele,te rugam sa le pui tu!ah,scuze....nu trebuia sa scriu pe kudika cine esti tu de fapt?aaaha,inteleg ca aici ai lasat impresia de sotie model...asta este te-am dat de gol acum,lasa,dau o bere

Postat pe 11 Octombrie 2008 02:55
pai si cine sunt eu de fapt? ca tot nu m-am prins..

atat ai ,,impotriva,, mea? niste (inexistente) poze?
si eu care credeam ca o sa aflu chestii interesante si palpitante despre mine..

nah.. imi pare rau pt tine atunci.. fara dovezi nu exista acuzati ..
hai cu pozele (roaga-te de cineva care le are sa ti le dea, doar ,,au circulat,, in tot orasul, nuuuu? ) si dupa aia mai stam de vorba.. biniuca?

a! si ar trebui sa stii ca nu beau bere.. se vede pe abdomenul meu nu-i asa?

Postat pe 11 Octombrie 2008 03:13
si btw daca tot veni vorba de poze..

hai TE ROG pune si tu niste poze reale cu tine la profil.. scoate pozele astea furate.. ca sa te vad si eu dragutzo.. doar ne cunoastem de muuulta vreme nu?
Poate imi era dor de tine..
Sa vorbim face to face despre mine si viata mea, daca asa de mult te intereseaza. Aici, pe forum, nu am absolut nici o problema.
Ce zici? Te risti? Ai curaj sau esti doar o mincinoasa papa lapte si o moarta de ciuda care arunca cu venin in jurul ei sub protectia anonimatului?

Postat pe 11 Octombrie 2008 03:19
esti o mincinoasa notorie,aia esti! tu crezi ca lumea ai uitat de pozele alea???te inseli!ti-ai gasit tu nasul cu mine ex zano,te fac de toata panarama site-ului in primul rand recunoaste ca esti un zero barat si nu ai nimic,sotul tau are o cafenea nici de cum 3 TREI restaurante cum te lauzi,tu nu vezi ca esti bolnava???nu ma fa sa deschid subiectul de parintii tai,ce viata ai avut tu inainte sa te mariti
toata lumea rade de tine la ce minciuni scoti din tine!toata viata ta ai fost asa!

Postat pe 11 Octombrie 2008 03:22
cum adica poze reale???nu tu ai zis ca ma cunosti cand ai vazut pozele????ce dracu ,te contrazici singura???

Postat pe 11 Octombrie 2008 03:27
mai bela-mirabela.. vad ca stai taaare prost cu capacitatea intelectuala.. dar nu ma mir DEEEEEECi..

Da, ti-am spus ca nu esti tu cea din poze, pe respectiva o cunosc nesimtito si fata nu e din baia mare.. Asta a fost nr 1. Nr 2 e ca ea nu are vocabularul tau si nici macar felul tau de a se exprima si stii de ce? Pt ca vb foarte rau romaneste.

Asa.. si ca sa trecem la capitolul EU.. te rog sa pui niste poze reale ca sa vad cu cine stau de vorba. Sau sa inteleg ca-ti cam tremura mainile cand vine vb de asa ceva?

Cat despre sotul meu iubito.. daca tot sustii ca ne cunosti si vii cu aberatiile cu care vii inseamna ca esti cat se poate de constienta ca risti, mai ales daca locuiesti in baia mare. Nu de alta.. dar te gasesc cat ai zice peste, DEJA sunt pe urmele tale, mai am putin si-ti spun ip-ul tau .
In timp ce aveam toata conversatia asta, el ,,saracutul,, nu a stat degeaba .. Deh.. orasul e mic, cunostintele multe si favorurile si mai multe. Asta inseamna ca in cateva zile (putine) voi avea si numele tau. + adresa bineinteles.

Si daca ai nenorocul sa fii tocmai din orasul meu.. o sa-ti fie cam stramte strazile, crede-ma pe cuvant de onoare. Daca esti una din reincarnarile cu care sunt deja obisnuita, atunci ai nitzel noroc.. nu de alta, dar alea nu ma intereseaza.

Legat de ,,inainte sa ma marit,, frustrata ce esti.. nici macar nu am locuit in romania, asa ca vezi ca iti musti singura limba.. habar nu ai de mine daca nici acest lucru nu il stii.. familia mea nu a cunoscut-o nici sotul meu decat acum 3 ani, ce sa mai spun de tine sau altii

Si daca (din nou) veni vb de cele 3 localuri.. iti dau nume invidioaso (granitta, barbarossa, wild west).. ca sa treci si tu pe acolo sa bei un amarat de suc sau sa mananci o pizza.. asta daca nu te fac eu de panarama cand dau de tine.. curand..

Si pana atunci, sincer iti spun.. nu ma mai intereseaza ce spui. Strofoaca-te pana faci spume.. ca berea aia ce-ti place atat de mult!

Postat pe 11 Octombrie 2008 03:59


Si inca ceva, inainte sa inchei.. ma intreb ce te-a determinat sa incepi sa vii cu astfel de vorbe la adresa mea.. Ori esti vreo frustrata pe care nu a bagat-o in seama sotul meu candva.. ori esti super invidioasa pe mine si nu ma suporti.. ( cunoscandu-ma sau nu).. ori esti ceva fantoma de pe aici de pe site. Oricare varianta ar fi te inseli amarnic si minti fara nerusinare.. Daca m-ai cunoaste cu adevarat si ai fi sincera ai stii ca nu am mintit in absolut nimic ce am scris pe acest forum.

Dar vom afla in curand nu-i asa? Saptamana viitoare chiar..
Si ar trebui sa apreciezi faptul ca te-am avertizat.. deoarece puteam sa tac chitic si sa te iau ca din oala. Dar uite ca ti-am spus ce o sa se intample.. Trage tu concluziile urmatoare. Daca intr-adevar ma cunosti ar trebui sa te gandesti bine.
Ca probabil ai auzit in oras cum reactionez in cazuri similare cu acesta si ca nu e prea indicat sa stai in fata mea. Pa dragutzo.

Postat pe 11 Octombrie 2008 04:05
esti o intretinuta nu faci nimic pe viata ta esti pitipoanca toata ziua ce localuri acuma nu le mai zici restaurante nu mai baga barbarossa si atata restul nu mai inventa. si nu ai tu treaba barbatu-tu s-a chinuit sa il deschda.a ce-am descoperit ca ai fundatii si ca vrei sa pleci la muncesti prin africa pai tu fetiti vrei sa pleci ca te lasa peti tu nu ai nimic feci menta esti o saraca care s-a maritatsi nu ai lucrat nimic sau sa mergi la scoala. ia sa te ad cum ma demasti ca nu te pui cu mine si va afla tot peti al tau de tine si al tau barbat ma tot suna cu un numar cu 225 la final decat ai pus-o tu zana blonda fara neuroni nu ma mir ca esti blonda

Postat pe 11 Octombrie 2008 14:26
De la: mic_negru_si_urat3, la data 2008-10-10 19:19:08
De la: Georgia99, la data 2008-09-11 17:13:21am incercat marijuana...dar nu este mare lucru ; acum depinde si cat de mult fumezi:)

marihuane de cateva ori pe an e ok
un orgasm sub efectul marihuanei pare nesfarsit


cunosc, cunosc

Postat pe 11 Octombrie 2008 14:58
De la: oanna_81, la data 2008-10-10 17:21:49pfff da' ce aberatii se mai pot scrie uneori..
dependenta de cafea (viciul) te poate duce la dependenta de cocaina..
si daca viciul meu e sa-mi rod unghiile, la ce dependenta ma poate duce? De heroina poate?
Invatati ce inseamna viciu si ce inseamna drog ca vorbiti prostii mai mari ca voi.

dak te-ai referit la mine.....nu vb de viciu cafea ...ajuni la heroina....ci de marijuana....am o rugaminte cand cititi postarile faceti-o cu toti ochii.............nu printre randuri

Postat pe 11 Octombrie 2008 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Esti din Ramnicu Valcea? 2 De la: economisesti 17 Mai 2010 16:26
PT> CONSTANTENI!!!! Care stie ce se construieste pe Ferdinand ??? 1 De la: y0ana 22 August 2008 13:06
diploma facultate 40 De la: kudika_926887 5 Iulie 2013 22:17
copilaria copilului tau 8 De la: dulcik_ubita 9 Septembrie 2008 10:48
Revelion 2010 18 De la: greierash_is_back 15 Octombrie 2009 20:28