Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre droguri?ati consumat vreodata?daca da de ce?

o singura data am tras un joint intr-un club,si mi-a fost rau 2 zile am incercat de curiozitate.nu imi mai trebuie a 2a oara,raman tot la tigarile mele obisnuite si legale sunt in potriva drogurilor
ETE_EU
Postat pe 25 Februarie 2009 10:31
Nu am incercat niciodata nimic (nici macar marijuana). Nici nu am sa incerc...chiar nu sunt curioasa. Nu am vreo problema cu cei care au curiozitatea asta, insa nu am nici un fel de mila pentru dependentii de droguri...sunt victime ale propriei prostii si slabiciuni. Si nici nu mi se pare ok sa fie "gazduiti" si consiliati de institutii de stat pe care si eu le platesc luna de luna din banii mei. Cand te apuci de asa ceva stii foarte bine in ce te bagi....deci sorry...
black_cherry
Postat pe 25 Februarie 2009 17:28
am consumat.. hash si marihuana d nenumarate ori .. nu as incerk niciodata p cnv s incerce :) .. e doar o senzatzie unik, p kre pana akm n`am mai intalnit`o.. o stare de spirit.. e ..nu`sh, kiar nu pot exprima in cuvinte :) .. cunosc f bn si riscurile, dar sunt d parere k consumate ocazional, sunt nocive :) .. whateva`.. tzin sa va spun ca "," campaniile antidrog ma lasa rece :|
gag1kutza
Postat pe 25 Februarie 2009 22:45
*nu as incerk niciodata s conving p cnv s consume [scz] :)
gag1kutza
Postat pe 25 Februarie 2009 22:46
si oficial si neoficial: nu
numai nu ma intrebati ce mananc , fumez sau beau.
ecce_cortex
Postat pe 26 Februarie 2009 14:35
De la: Dor_a, la data 2009-02-25 10:26:36
De la: Georgia99, la data 2009-02-25 10:20:37
De la: ema_rice, la data 2009-02-11 18:36:33Se drogheaza cei care nu au o personalitate clara, nu stiu ce cauta si mai ales nu stiu sa se DISTREZE; nu au hobbyuri...etc. Un om care se simte bine, nu se plictiseste, se bucura de viata si de ce face nu se drogheaza. Din acest punct de vedere romanii , care stiu sa se distreze ar trebui sa fie primii care sa nu se drogheze si sa-i invete si pe altii ce e distractia adevarata. Aia in mintea carora totul e blocat , dat peste cap si nu stiu ce cauta se drogheaza ca li se schimba starea si ei nu fac eforturi - li se produce din afara asa ceva DAR nu le foloseste la nimic. Numai ca n-au fost in stare sa descopere si stari care sa-i faca sa se simta bine sa-si dea seama ce inseamna acest lucru.


si daca eu trag un joint la o petrecere care e problema ta ?


Misto motto-ul tau Georgia

Nu stiu cum e faza cu joint-ul, n-am incercat... cum e?



Iesi cu prietenii si fumezi cu cineva un joint, nu de una singura :))) Si trebuie sa ai grija sa nu faci asta prea des :D Eu fumez maxim de 5-6 ori pe an, dar este super :)

Postat pe 26 Februarie 2009 14:41
"cunosc f bn si riscurile, dar sunt d parere k consumate ocazional, sunt nocive..."


Consumate ocazional sunt nocive ?...dar frecvent ?
eu cred ca e invers...
ocs
Postat pe 26 Februarie 2009 19:54
De la: black_cherry, la data 2009-02-25 17:28:20Nu am incercat niciodata nimic (nici macar marijuana). Nici nu am sa incerc...chiar nu sunt curioasa. Nu am vreo problema cu cei care au curiozitatea asta, insa nu am nici un fel de mila pentru dependentii de droguri...sunt victime ale propriei prostii si slabiciuni. Si nici nu mi se pare ok sa fie "gazduiti" si consiliati de institutii de stat pe care si eu le platesc luna de luna din banii mei. Cand te apuci de asa ceva stii foarte bine in ce te bagi....deci sorry...

Eu consider slabi oamenii carora le e frica de ei insisi si care nu-si cunosc limitele.....e imposibil sa nu fi curioasa....cred ca un om trebuie sa incerce macar o data in viata - totul...sau cat mai multe lucruri posibile...daca nu ai incercat, cum poti vorbi in necunostinta de cauza ?...si numai pentru a combate trebuie sa cunosti bine "tezele" adversarului....
Oare nu ti-e frica nu atat de mariahuana cat de tine insati, de faptul ca poate nu te vei putea controla, adica opri....
Mie mi-e mila de dependentii de stupefiante....si marihuana e extra light....sunt din alea hard'n'heavy...(cocaina, heroina, LSD...)...dar si-au facut-o cu mana lor asa ca....
ocs
Postat pe 26 Februarie 2009 20:05
i belive I can fly......................
cinealtcineva
Postat pe 7 Martie 2009 20:24
Daca avem drogati printre noi este numai vina lumii reci in care traim, culmea e ca aceia care au un suflet de aur sunt cei mai predispusi in cazul in care au o viata tulburata acasa si mai vad si lipsa de sinceritate a celor din jur. Cand mai vedeti un drogat nu va grabiti sa il judecati caci printr-un noroc nu sunteti voi in locul lui si nu ati trait ce el a trait. Nu ii suntei superiori, ba dimpotriva!
Diannnnnnna
Postat pe 9 Octombrie 2009 11:08
De la: black_cherry, la data 2009-02-25 17:28:20Nu am incercat niciodata nimic (nici macar marijuana). Nici nu am sa incerc...chiar nu sunt curioasa. Nu am vreo problema cu cei care au curiozitatea asta, insa nu am nici un fel de mila pentru dependentii de droguri...sunt victime ale propriei prostii si slabiciuni. Si nici nu mi se pare ok sa fie "gazduiti" si consiliati de institutii de stat pe care si eu le platesc luna de luna din banii mei. Cand te apuci de asa ceva stii foarte bine in ce te bagi....deci sorry...

Stii in ce te bagi? Cat esti de desteapta, uimitoare inteligenta pe Kudica! Inca n-ai disparut???!!! dar de oameni fara speranta si ajunsi la disperare ai auzit? Esti o nenorocita! Inainte sa judeci incearca sa intelegi suferinta cuiva ca nu toti au trait normal, unii mai au parte de socuri si inca de la varste fragede! Sa-ti fie rusine ca te numesti om! Si animalele sunt mai intelegatoare cu semenii lor! Oamenii ca tine imi repugna.
Diannnnnnna
Postat pe 9 Octombrie 2009 11:12
De la: black_cherry, la data 2009-02-25 17:28:20Nu am incercat niciodata nimic (nici macar marijuana). Nici nu am sa incerc...chiar nu sunt curioasa. Nu am vreo problema cu cei care au curiozitatea asta, insa nu am nici un fel de mila pentru dependentii de droguri...sunt victime ale propriei prostii si slabiciuni. Si nici nu mi se pare ok sa fie "gazduiti" si consiliati de institutii de stat pe care si eu le platesc luna de luna din banii mei. Cand te apuci de asa ceva stii foarte bine in ce te bagi....deci sorry...

Nici eu n-am incercat nimic....dar n-am aerele tale de superioritate.Cei care ajung la dependenta,de foarte multe ori habar n-au in ce se baga.Daca noi traim acum intr-o lume moderna si computerizata,unde multi dintre noi au acces la internet si la informatie in general,cei de acum 10-15 ani erau mai limitati din acest punct de vedere.Cand un minor ,sa zicem de 14 ani ,vrea sa incerce o "senzatie" si isi cumpara heroina,cel ce i-o vinde,n-o sa-i spuna ca o sa ajunga o leguma,ca o sa-si vanda tot de pe el si o sa ajunga alungat si renegat de familie si de societate.Deci la 14,15, chiar 18 ani,nu toti sunt constienti ca o dependenta ,te poate baga in mormant.Eu zic sa fii mai tolerenta,pt ca poate vei avea copii si nu stii ce vor alege la un moment dat.
Ce vrei sa le facem dependentilor,sa-i aruncam intr-o prapastie?Nu trebuie recuperati ,tot in folosul societatii acesteia libere si civilizate cum le place unora s-o numeasca?
luyyzz
Postat pe 9 Octombrie 2009 13:10
eu cred ca, de cele mai multe ori, anturajul este de vina
ma iau drept exemplu: am un cerc de prieteni care fumeaza la max 2 zile droguri legale - de la magazine spyce - stiind ca sunt legale si vazand reactiile lor OK atunci cand consuma, am luat si eu - pt distractie, normal. Acum problema e ca ei s-au dat pe mari, hash si nu mi se pare normal ca nu pot sta mai mult de o zi 2 fara sa consume, chiar usoare fiind.
Dependenta psihica e mai mare decat cea fizica
adina_black
Postat pe 9 Octombrie 2009 15:06
De la: adina_black, la data 2009-10-09 15:06:25eu cred ca, de cele mai multe ori, anturajul este de vina
ma iau drept exemplu: am un cerc de prieteni care fumeaza la max 2 zile droguri legale - de la magazine spyce - stiind ca sunt legale si vazand reactiile lor OK atunci cand consuma, am luat si eu - pt distractie, normal. Acum problema e ca ei s-au dat pe mari, hash si nu mi se pare normal ca nu pot sta mai mult de o zi 2 fara sa consume, chiar usoare fiind.
Dependenta psihica e mai mare decat cea fizica


Decat legale, mai bine marijuana, este mai sanatoasa !
Summer_
Postat pe 9 Octombrie 2009 15:23
ai dreptate Summer: stiu ca astea legale contin multe substante chimice si sunt prea mult combinate - o tipa a ajuns la spital din cauza lor (acum o luna aprox) si inca mai are "traume" + ca medicii ne-au spus ca in fiecare zi vin cate 2-3 perosane din cauza tigarilor de la spyce
adina_black
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:51
atentie mare la ce consumati mai els acum cu magazinele alea,senzatii tari se obtin si altfel
paraviorica
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:53
De la: adina_black, la data 2009-10-09 22:51:42ai dreptate Summer: stiu ca astea legale contin multe substante chimice si sunt prea mult combinate - o tipa a ajuns la spital din cauza lor (acum o luna aprox) si inca mai are "traume" + ca medicii ne-au spus ca in fiecare zi vin cate 2-3 perosane din cauza tigarilor de la spyce


Pai li se pare cool sa stea in fata blocului si sa se hlizeasca, fumand din astea legale ! Ca deh, nu are nimeni ce sa le faca din punct de vedere legal
Summer_
Postat pe 10 Octombrie 2009 00:05
Copiii, nu va apucati de droguri, suntem prea multi care au facut-o deja :)
Ionyssa
Postat pe 20 Decembrie 2010 23:02
am consumat cocaina cam o data pe saptamana timp de vreo 6 luni, am avut un amic care mia zis ca este f bn , si de fiecare data cand ma intalneam cu el ,asta cam odata la saptamana consumam si eu. am aproape un an decand nu am mai incercat si nici nu mai vreau, am terminat si contactul cu asemenea persoane , nu se merita
. te simti slabita, nu poti dormi ,si ai o stare generala proasta , nu se merita riscul. acum sunt contra la asa ceva. nu stiu daca am avut un motiv cand am inceput , curiozitatea ma impins la asa ceva . aveti grija de voi, credeti ma ca nu se merita deloc. va pup. sanatate este cea mai importanta
kudika376540
Postat pe 15 Martie 2011 02:38
cat timp ai nevoie de ceva/cineva nu esti niciodata liber.
rockk
Postat pe 15 Martie 2011 06:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
samson,motanel argintiu tigrat,mic, vaccinat 1 De la: ralsera 14 Iunie 2010 21:47
Care este cel mai mare regret al tau? 31 De la: Diavolyta_ 8 Iunie 2009 16:28
neatza 9 De la: kiss_my_ass 17 Octombrie 2011 12:08
CE PARERE AVETI DESPRE VW TIGUAN? 44 De la: CERALYNA 20 Iulie 2014 15:31
Mall Plaza Romania 6 De la: arynaaa 19 Aprilie 2009 19:55