Setari Cookie-uri

vreau sa'mi iasa culoarea din par

De la: claud1982, la data 2008-11-11 20:33:45 unde putem gasi radacina de rubarba


la Brasov
sandra33
Postat pe 11 Noiembrie 2008 21:18
De la: ruthless, la data 2008-08-27 17:02:18in mai m'am vopsit bruneta ma gandeam k o sa dispara culoarea cu timpul..m'am tot gandit k o sa se mai decoloreze si d l soare stie cnva cum as putea sa revin la culoarea naturala am tot incercat cu zeama d lamaie tinuta kt mai mult in par dar nu prea vad nicio diferenta

recomand cu incredere..: decapaj propesional nu face acasa..se va decolora in trepte parul e mai uscat la varfuri si vei avea un rezultat dezastruos daca faci singuricaa..
negru e fff greu de "eliminat"
Aesma_Daeva
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:51
[quote name=\\\'realplayboy20\\\' date=\\\'2008-11-11 14:11:45\\\']draga mea, nu te nacaji sa-ti dispara atat de curand negrul din par! nimik nu se compara cu o bruneta! vb lui cristi pascu! e o culoare care o sa fie mereu in trend! decat un blond spalacit care tb intretinut tot timpul la radacina si un saten sters care nu exprima nimic (ambele culori) mai bine o bruneta focoasa care intoarce orice privire si starneste dorinte! (tot cristi pascu;) t pup:*[/quote]


Dragutza nu mai da sfaturi daca esti bruneta si nu poti scapa de aceasta sacaitoare culoare..Blondul nu este nici spalacit si nici nu o sa iasa vreodata din trend..Asa cum se vede si mai sus multe femei se chinuie sa devina blonde sau sa isi deschida cu cateva tonuri culoarea...ceea ce denota ca nu e o culoare usor de obtinut si de intretinut, pe cand brunet/a se poate face oricine foarte simplu. Blondul este o culoare foarte expresiva si atunci cand ajungi la nuanta care te prinde cel mai bine ai satisfactii pe care un simplu brunet fie ca e albastrui, violet sau cu tente de verde, nu ti le poate oferi. Este culoarea inocentei, a puritatii si frumoasa va fi mereu.
otilia3012
Postat pe 17 Noiembrie 2008 10:13
Au la CONTRAST in spate la hala Unirii pe Mamulari, decapaj sunt 2 sticlute care contin fiecare cate un gel (vin in set) cred ca de la Black, le amesteci si le aplici f f repede pe par fara sa folosesti ustensile metalice. Miroase f urat dar in rest e ok, iti indeparteaza 1-2 straturi de vopsea de pe par fara sa-ti iasa neuniform. Clatesti bine bine dupa si in caz ca nu te deranjaza incearca sa stai nevopsita cateva zile si pe urma sa pui vopsea ca se inchide la loc. Nu te deranja sa dai si pe radacini ca pe parul nevopsit nu actioneaza, o sa vezi ca radacinile raman culoarea naturala. Singurul efect e ca da un aspect mat parului caci e un color remover, ca si cum ai da cu acetona pe unghii, ramane aspectul acela fara luciu. Si incearca sa incepi aplicarea amestecului de unde ai inceput si aplicarea vopselei. Daca stii ca nu te misti f repede fa doar jumate de amestec, pune-l pe par si cand il termini prepari si ce a ramas si pui pe restul caci efectul e mai puternic imediat dupa amestecare. Oricum e mai bine decat sa-ti faci decapaj cu pudra, mai ales daca nu vrei sa il deschizi f tare.
yamuna
Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:04
ULEI DE MASLINE INCALZIT
MONICH_78
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:13
Exista substante profi, care permit depigmentarea firului de par. Neutralizeaza culoarea din par - astfel redevii la normal. Intreaba intr-un salon specializat. AM si eu aceeasi problema - si singura solutie este aceasta substanta.
Aditxa38
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:52
daca afli care e subst sa ma anunti si p mn :D ms frumos
ruthless
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:26
sunt blonda si as vrea sa ma vopsesc culoarea mea naturala care este saten deschis.am sanse ?sau culoarea se va duce de pe blond?
nor_pufos
Postat pe 7 Decembrie 2008 21:47
eu zic ca e mai bine sa mergi la un salon nu sa experimentezi

Postat pe 1 Februarie 2009 08:08
buna! sunt noua si as dori sa ma ajutati in legatura cu nuanta parului meu...
M-am vopsit cat de curand blond coniac de la Loncolor dar mi-a iesit un portocaliu:(( si nu imi placeeee....apoi la numai dupa o zi mam vopsit castaniu si acuma a trecut aproape 2 saptamani si iar se deschide nuanta si se face din nou portocaliu..Vreau sa mentionez ca eu sunt blonda inchis...Si as vrea sa ma vopsesc din nou..dar nu stiu ce nuanta ar merge peste portocaliu ori castaniu ori ceva blond ca sa si reziste.........va rog:(((
vreau sa mai zik ca parul meu in situatia de fata este ca cel din imagine si am doar 16 ani
Elena_one
Postat pe 17 Februarie 2009 17:06
buna. am vazut comentariul tau.. as avea carteva intrebari.. care sampon de la Palette ar functionea sa creasca mai repede?? si daca utilizez placa de intins parul ar creste tot repede?? si am auzit ca exista sampoane Palette nuantatoare.. care sunt acelea.. te rog frumos sa-mi raspunzi

Postat pe 24 Aprilie 2009 19:58
Si eu folosesc vopsea din gama Loncolor. Am vrut sa ma vopsesc ceva de nuanta mea naturala ( saten deschis-blond inchis) si mi-a iesit brunet, apoi am incercat si l-am decolorat.L-am vopsit din nou pt ca mi-a iesit un morcov turbat, si tot asa l-am vopsit de fiecare data cu o nuanta mai deschis. Am trecut prin mai multe nuante de portocaliu dar acum am ajuns la un blond foarte frumos. Asta mi-am dorit. Sunt multumita... De placa...nu ti-as recomanda, parul creste cam 1 cm pe luna. Ai rabdare! Incearca sa-l tratezi o data pe saptamana cu produse naturale - gen ulei de masline sau de ricin, galbenus de ou si zeama de lamaie, cam 30 minute apoi il speli normal cu sampon si foloseste si un balsam, iar acum ca nu mai e frig lasa-l sa se usuce natural. Rezultatele se vad cam la o luna, mai stralucitor si mai sanatos, totusi nu uita sa-l mai tai la varfuri din cand in cand, varfurile despicate il fac sa arate mai aspru.Din nou trebuie sa ai rabdare... Bafta!!!
jeniffer011492
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:10
ai incercat la un magazin naturist???
kudika228173
Postat pe 13 Iulie 2010 19:17
am parul brunet cum as putea sa il fac blond deodata as vrea un raspuns
kudika311438
Postat pe 3 August 2010 20:10
Si eu sunt o fosta bruneta focoasa:) stiu k e f frumoasa aceasta culoare cui ii sta bine si cui ii place. Dar de aproape 1 an nu ma mai vopsesc. Am scapat de negru pt k asa am dorit, pur si simplu m-am plictisit de negru si mi-am dat seama k nu voi putea fi bruneta toata viata. Culoarea mea naturala este blond inchis si sper sa ajung la ea cat mai repede. Cele care doriti sa scapati de negru nu va grabiti cu decoloratul pt k in primul rand trebuie sa fiti sigure k aveti tipul de par care sa reziste la decolorat. Adica un par cu fir gros, un par sanatos si intretinut. Mie mi s-a spus clar k am par subtire si risc sa mi-l deteriorez f tare daca il decolorez. Asa k incet, cu rabdare, folosind sampon de musetel (vi-l recomand, chiar deschide intr-un mod discret culoarea parului) si infuzie de musetel, mai stand la soare, am reusit sa mi-l deschid destul de mult(acum am radacinile naturale si in rest un ciocolatiu deschis spre roscat,care nu arata rau).
elenaioana
Postat pe 12 Septembrie 2010 01:09
De la: kudika311438, la data 2010-08-03 20:10:40am parul brunet cum as putea sa il fac blond deodata as vrea un raspuns


te speli 6 luni inainte de decolorat cu head and showlders

asta distruge culoarea de pe par si decoloratul va fi mai usor.

balsamul e obligatoriu,parul stors inainte de balsam,la fel.

bafta
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 01:13
buna sunt noua printre voi si as vrea sa ma ajutati si pe mine....parul meu natural este saten deschis mi.am facut suvite blonde acum cateva luni si nu mi.a placut cum mi.au iesit,iar ieri m.am vopsit cu un saten deschis de la palette dar mi.a iesit cam inchis fata de cum vroiam eu(cred ca se vede in poza de profil)...ce as putea face sa.l mai deschid?ma simt ciudat cand ma uit in oglinda si vad cat de inchis e...va multumesc si ma buqr sa fiu printre voi....
irimiamaria
Postat pe 7 Februarie 2011 13:05
kudika369555
Postat pe 20 Februarie 2011 15:37
buna fetelor ...sunt noua pe aici ...am si eu o mica problema ...anul trecut(2010 septembrie ,inceput de sc)m-am vopsit bruneta ultima oara ...si as dori ca in acest an 2011 in iunie sa-mi schimb culoarea parului cu un ciocolatiu deschis...as vrea sa-l decolorez dar mie frica fiindca am un par cu firul gros sanatos si e lung si nu vreau sa ma tund ...ce parere aveti :D? va rog un sfat ma poate ajuta ! multumesc:*
kudika369555
Postat pe 20 Februarie 2011 15:42
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:34
buna....
poate ai reusit intre timp sa-ti rezolvi problema cu parul insa pe viitor incearca sa mergi la un stilist exista o crema decoloranta cu musetel care nu ataca deloc parul si poti ajunge la un blond foarte deschis se numeste blondor crema....din pacate nu se gaseste in comert doar la coaforurile profesionale care lucreaza cu produse wella....pentru mai multe detalii intrati pe site-ul oficial wella....o sa va raspunda si un stilist la toate intrebarile.....ma bucur daca v-am putut fi de folos....
kudika128961
Postat pe 21 Mai 2011 07:07
Decoloreazal cu COLOR OFF, este foarte bun produsul, este din rusia dar sa stii ca eu mam decolorat cu el din brunet in blond si nu mi-a ars deloc parul numai ca este folosit numai in cazul in care esti vopsita cu o vopsea cu oxidant si nu cu hena sau nuantator, produsul practic spala vopseaua din par fara sa il afecteze absolut deloc, E super!!!!!!
colorOFF
Postat pe 6 Iunie 2011 17:03
substanta care decoloreaza fara sa arda parul absolut deloc se numeste COLOR OFF este un produs profesional si la noi greu tare se gaseste, fiindca e rus, dar e super eu mam decolorat cu el din negru in blond in o zi!!!!!!!!!si fetele de la coafor cre nu credeau ca exista acu il comanda in disperare, succes!!!!!!!
colorOFF
Postat pe 6 Iunie 2011 17:06
unde gasesc acest produs "color off" ??? vreau si eu
yyannitsa
Postat pe 9 Iulie 2011 03:28
Dragutza nu mai da sfaturi daca esti bruneta si nu poti scapa de aceasta sacaitoare culoare..Blondul nu este nici spalacit si nici nu o sa iasa vreodata din trend..Asa cum se vede si mai sus multe femei se chinuie sa devina blonde sau sa isi deschida cu cateva tonuri culoarea...ceea ce denota ca nu e o culoare usor de obtinut si de intretinut, pe cand brunet/a se poate face oricine foarte simplu. Blondul este o culoare foarte expresiva si atunci cand ajungi la nuanta care te prinde cel mai bine ai satisfactii pe care un simplu brunet fie ca e albastrui, violet sau cu tente de verde, nu ti le poate oferi. Este culoarea inocentei, a puritatii si frumoasa va fi mereu. [/quote]



Iar tu nu mai comenta aiurea. :)))) Ma faci sa rad maxim cand aud ca blondul e culoarea inocentei si a puritatii. De asta majoritatea c*****or sunt blonde? Datorita inocentei si puritatii lor nu? Brunetele rulz! Te duci la mare sa te bronzezi? BTW ?



kudika416339
Postat pe 1 August 2011 17:54
Dragutza nu mai da sfaturi daca esti bruneta si nu poti scapa de aceasta sacaitoare culoare..Blondul nu este nici spalacit si nici nu o sa iasa vreodata din trend..Asa cum se vede si mai sus multe femei se chinuie sa devina blonde sau sa isi deschida cu cateva tonuri culoarea...ceea ce denota ca nu e o culoare usor de obtinut si de intretinut, pe cand brunet/a se poate face oricine foarte simplu. Blondul este o culoare foarte expresiva si atunci cand ajungi la nuanta care te prinde cel mai bine ai satisfactii pe care un simplu brunet fie ca e albastrui, violet sau cu tente de verde, nu ti le poate oferi. Este culoarea inocentei, a puritatii si frumoasa va fi mereu. [/quote]



Iar tu nu mai comenta aiurea. :)))) Ma faci sa rad maxim cand aud ca blondul e culoarea inocentei si a puritatii. De asta majoritatea c*****or sunt blonde? Datorita inocentei si puritatii lor nu? Brunetele rulz! Te duci la mare sa te bronzezi? BTW ?



kudika416339
Postat pe 1 August 2011 17:55
Pai tu esti norocoasa pe langa mine. eu am vrut sa fiu bruneta. M-am vopsit cu Palette, negru simplu, (parul meu natural e saten mediu). Doua saptamani a fost negru parul, pot spune, apoi, cu fiecare spalare era tot mai... saten. in 6 saptamani a fost la fel cum era inainte, iti vine sa crezi??? Asa vopsea in veci nu mai iau!!!
AnkYoa
Postat pe 6 Decembrie 2011 10:35
asa am patit eu si nu mai vreau ca l-am distrus in ultimul hal..
anylicy
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:44
De la: sandra33, la data 2008-11-11 21:18:06
De la: claud1982, la data 2008-11-11 20:33:45 unde putem gasi radacina de rubarba


la Brasov


fata si tu esti tot din Brasov?????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:47
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-25 23:47:12
De la: sandra33, la data 2008-11-11 21:18:06
De la: claud1982, la data 2008-11-11 20:33:45 unde putem gasi radacina de rubarba


la Brasov


fata si tu esti tot din Brasov?????

steffy91
Postat pe 26 Ianuarie 2012 01:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TZEPE PE NET CU EXTENSIILE 91 De la: kudika_1012859 22 Iulie 2016 17:39
femeia leu-barbatul berbec 11 De la: Cassey 15 Mai 2009 13:56
vopsirea parului cu henna 45 De la: HABIBA_CHANDRAMUCKI 16 Octombrie 2013 19:53
Garnier Color Sensation... 2 De la: kudika_10630 29 Iunie 2012 13:31
VINO IN SHOWROOM-UL NOSTRU DE EXTENSII 1 De la: mihaella_filip 21 August 2009 15:02