Setari Cookie-uri

Femeia taur si barbatul pesti??

As vrea sa stiu parerile voastre despre compatibilitatea intre aceste 2 zodii...multumesc!

Postat pe 29 August 2008 17:00
eu sunt taur si am fost cu un peste...cel mai clasic peste care poate exista. i se potriveau toate caracteristicile mentionate in general pe site-uri :D: romantic, superficial, impulsiv, egoist, cald si dulce, pasional si salbatic, schimbator si uracios.. foarte nesigur si cu o personalitate in bataia vantului..
.. nu am reusit mai mult decat cateva luni, si asta pt ca nu l-am putut convinge ca merita sa se lupte. a abandonat plangand ..
a fost o dragoste intensa, pasionala.. nebuna si frumoasa.el m-a invatat sa fiu romantica(eu sunt mai dura) si m-a ajutat sa scap de toate complexele. dar, din pacate invers nu a functionat.
el nu a reusit sa schimbe ceva la felul lui haotic, sa-si iasa din tipare... sa faca ceva cu viata lui. este un aventurier fara pereche.. a incercat toate senzatiile tari si deja era obosit, si-a gasit linistea langa mine, dar nu a fost capabil sa intretina ce a gasit.
eu cred ca daca reusiti sa treceti peste bariera asta ingrozitoare.. aveti o sansa f mare sa fiti fericiti.
si acum ma mai suna si-mi spune "visul meu neimplinit".. nu-l voi uita niciodata!
sunt convinsa ca daca ramaneam impreuna era o vesnica aventura.. provocare.. nebunie, care ma obosea pana la urma, din pacate.
lorellley
Postat pe 10 Septembrie 2008 12:28
Imi pare rau pt voi..Si eu sunt tauroaica si el peste..Suntem de 2 ani impreuna si ne merge pe zi ce trece mai bine..dar asta pt ca el a acceptat ca trb sa se schimbe.La inceput a fost asa cum ai povestit..dar de 1 an jumatate este altfel..Imi ofera stabilitate,liniste si este un adevarat sprijin..si cel mai important lucru este ca ne iubim la nebunie si am acceptat amandoi ca trebuie sa lasam unul de la altul pentru a fi fericiti..si asa este. Cred ca daca e sortit sa fi cu o anumita persoana nu conteaza zodia,ci doar ceea ce siti..restul se poate rezolva. :*
Manuela1203
Postat pe 25 Septembrie 2008 14:54
eu sunt taur iar iubitul meu e peste si suntem de doi ani impreuna...ne intelegem bine..desi trebuie sa recunosc ca eu sunt putin cam rea cu el..din pacate si el e orgolios..insa amandoi am cazut de acord ca trebuie sa mai renuntam la orgoliu pentru ca totul sa fie bine...oricum nu cred ca asta depinde de zodie...ci de felul in care se comporta celalalt.. important e sa fiti voi fericiti si sa va iubiti

Postat pe 25 Septembrie 2008 15:09
dianagont
Postat pe 29 Septembrie 2008 09:44
si eu sunt taur si sotul meu este pesti si vreau sa iti spun ca ne intelegem extraordinar.suntem de 4 ani si 7 luni impreuna si niciodata nu am adormit dupa o cearta fara sa ne impacam.cand eram la inceput el lasa de el foarte mult pt ca eu sunt impulsiva si geloasa si f.f.f. posesiva, dar acum s-a mai schimbat situatia si mai las eu de la mine, un pic mai mult fata de cum eram...de...dragostea asta te schimba...
si inca o chestie f imp:a fost langa mine in cel mai greu moment al vietii mele:cand m-am operat pe cord deschis...a plans poate mai mult ca tata si dupa operatie m-a cerut in casatorie cu toate ca eu nu pot face copii...asa ca eu sunt multumita di fericita alaturi de el!!!
vulturas
Postat pe 30 Septembrie 2008 20:19
si eu sunt cu iubitul meu de 8 luni, eu sunt taur si el pesti..ne intelegem extraordinar...suntem cei mai buni prieteni, parca suntem frati...mai noi locuim si impreuna, si este totul mai mult decat tot ce mi-am dorit! avem o relatie extraordinara, si sper sa ramana asa... cuntem amanoi orgoliosi, dar eu mai las si de la mine, si vad k in ultimul timp si el face acelasi lucru.
cretulina
Postat pe 18 Octombrie 2008 14:10
barbatul peste???...ma faceti chiar sa rad...niste betivani , inseala ori de cate ori au ocazia, mint de ingheata apele, teatrali, egoisti...doar cine a spus ca zodia pestilor de cumulul tuturor rautatilor celorlate zodii, mare dreptate a avut.Cine poate sa ma contrazica...jos palaria, cine nu...
dianagont
Postat pe 6 Februarie 2009 09:24
De la: dianagont, la data 2009-02-06 09:24:45 barbatul peste???...ma faceti chiar sa rad...niste betivani , inseala ori de cate ori au ocazia, mint de ingheata apele, teatrali, egoisti...doar cine a spus ca zodia pestilor de cumulul tuturor rautatilor celorlate zodii, mare dreptate a avut.Cine poate sa ma contrazica...jos palaria, cine nu...


asa e, inseala de cate ori au ocazia si stiu sa se ascunda pt ca mint f bine, sunt teatrali si egoisti.
pisik
Postat pe 17 Februarie 2009 10:59
Buna sunt elena si sunt obsedata de gandul ca mise fac farmece, daca stie cineva vreo vrajitoare sau cum se desfac sa-mi spuna si mie va rog
elenacarjan
Postat pe 20 Martie 2009 09:50
Diana tu nu ai cunoscult un barbat peste. Tu ai cunoscut asa cum ai spus singura un betivan. Este problema lui si poate a ta. Daca generalizezi cu siguranta gresesti! o zi buna!
kudika016918
Postat pe 26 Aprilie 2009 16:55
Eu zic ca este una dintre cele mai bune combinatii din zodie , in primul rand ca se stie ca elementul pamant merge de minune cu elementul apa. Apoi , luate fiecare , barbatul pesti asteapta intotdeauna sa fie cucerit iar femeia taur e cea care are initiativa. Barbatul pesti atunci cand iubeste este un romantic incurabil si uneori usor introvertit iar femeia taur poate sa ii dea siguranta intrucat este foarte dedicata caminului si vietii de cuplu. Amandoua zodiile sunt foarte geloase asa ca probabil cunoscand sentimentul la o intensitatea mai mare vor incerca sa evita aceste situatii care sa le compromita relatia.Insa , cum am mai spus pentru o compatibilitate in amanunt e nevoie de o sinatrie, studiind hartile natale ale partenerilor comparativ poti afla cu certitudine daca e o compatibilitate de durata sau doar o afinitate intre cei doi.
Amora
Postat pe 26 Aprilie 2009 21:56
De la: elenacarjan, la data 2009-03-20 09:50:15Buna sunt elena si sunt obsedata de gandul ca mise fac farmece, daca stie cineva vreo vrajitoare sau cum se desfac sa-mi spuna si mie va rog


Eu desfac farmece.
Kathara
Postat pe 26 Aprilie 2009 22:00
De la: elenacarjan, la data 2009-03-20 09:50:15Buna sunt elena si sunt obsedata de gandul ca mise fac farmece, daca stie cineva vreo vrajitoare sau cum se desfac sa-mi spuna si mie va rog


strologia e o stiinta nu are de-a face cu vrajitoria.Eu cred ca iti merge rau pt ca e autosugestie
Amora
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:11
Cred ca este o combinatie de milioane. Eu sunt tauroaica, si iubitul meu peste.. Chiar daca a mai spus o fata pe aici, cateodata sunt impulsivi si lasi.. dar daca stii cum sa il faci sa te iubeasca si cum sa il pastrezi langa tine, va fi al tau mereu. Pot sa zic ca avem o relatie nemaipomenita, ne iubim pe zi ce trece mai mult Si din fericire este si foarte pasional si salbatic(in intimitate )
Eu spun ca este foarte ok , din moment ce avem o relatie de un an si 4 luni
alinabulina4
Postat pe 22 Iunie 2009 16:28
Buna. Exact asa este cum spui tu. Eu sunt din Pesti sotia e din Taur. Femeia taur atrage cu o putere irezistibila barbatul peste care gaseste in ea tot ce cauta la o femeie: caldura sufleteasca, mister, stabilitate, harnicie si mult apetit sexual.
kudika_7972
Postat pe 20 Mai 2012 18:17
Am avut o relatie cu un barbat pesti , dar nu a durat . Fiecare aveam principi si idei diferite. El era mult prea gelos si incerca mereu sa preia controlul in relatia noastra , doar ca nu i-a mers.Sunt speciali in felul lor , pentru ca sunt romantici si te fac sa se simti iubita , dar sunt mult prea posesivi. Sunt sensibili si emotivi ( poate prea mult) , iar noi femeile taur avem nevoie de un barbat puternic si cu, caracter nu de o " mâþã blândã" !
kudika_29699
Postat pe 17 Februarie 2013 01:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 42 De la: iulia_78 8 Aprilie 2011 10:07
EA SCORPION EL VARSATOR :(( 24 De la: kudika349012 6 Ianuarie 2011 00:33
Vot plz 1 De la: kidpink12 28 Noiembrie 2010 14:08
femeia rac/barbatul berbec??? 4 De la: tany_l 30 Octombrie 2014 11:34
relatie 4 De la: mitura 18 Septembrie 2009 23:09