Setari Cookie-uri

Ce lotiuni de corp ale caselor de parfum ati incercat?

Eu am incercat si am fost foooooarte incantata de lotiunile de corp Kenzo, se simte foarte puternic parfumul lor, parfumeaza si hainele si cearceaful, toata camera, sunt de vis!.......dar am fost foarte dezamagita de crema de corp Laura de la Laura Biagiotti, mirosea groaznic (altfel decat parfumul original), am luat teapa, m-am bagat imediat inapoi la dus cand m-am dat

Voi stiti alte lotiuni sau creme de corp misto sau cam de ce ar trebui sa ne ferim? Sunt pasionata de creme parfumate si vreau sa aud si descoperirile voastre! Va pup!

Postat pe 31 August 2008 21:47
Deci nimeni nu floseste asa ceva...

Postat pe 5 Septembrie 2008 08:06
uite.. eu am folosit o perioada astfel de lotiuni.. dar din pacate singurul efect a fost aroma placuta.. deoarece pt piele nu fac absolut nimic. Sunt niste creme parfumate si atat.. Deci am renuntat la ele, evident..
Totusi, mai am un flacon Armani(emporio).. dar folosesc crema pe brate si decolteu inainte de a-mi pune parfum, pt a persista mai mult timp mirosul.

Postat pe 6 Septembrie 2008 02:22
Eu sunt mai snoaba de felul meu..dar am inceput sa ma tratez usor usor..Mult timp foloseam orice era pe piata dar sa fie " CAT MAI SCUMP "
E o prostie...Toate sunt la fel de chimice...
Stiati ce piele fina lasa Dove ? Exact cum lasa si Armani...exista ce`i drept o diferenta ! PRetul .. Cremele nu sunt o investitie buna..ca nu au cum sa persiste una mai mult ca alta..doar sa miroasa altfel. In schimb un parfum original merita toti banii !
Persista o zi intreaga ( eu spal hainele si uneori se mai simte mirosul) si tin si foarte mult timp...nu trebuie sa te dai ca gheorghe` sa consumi jumatate de flacon la o iesire in oras.. !
Sabrina_Nede
Postat pe 6 Septembrie 2008 02:29
mie Dove (am cumparat-o si pe asta de curand) mi se pare o lotiune lipiciosa si naclaioasa in comparatie cu Kenzo ....n-as mai incerca alte ieftinataturi....zic ca 1 milion si ceva pe luna merita pt o lotiune ca lumea!

Postat pe 17 Septembrie 2008 10:06
eu folosesc lotiunile de corp de la Body Shop.. si sunt super incantata. Insa specific, lotiunile ( nu boddy butter, care sunt mai grele). Ti le recomand si tie, dulcevenin.. sunt o multime de arome, pt toate gusturile si mirosul e pur si simplu extraordinar! Plus ca lasa pielea foarte catifelata..

Postat pe 17 Septembrie 2008 20:43
cele mai bune lotiuni pentru corp sint cele neparfumate si ca sa obtineti mirosul dorit puteti picura in tub citeva picaturi din parfumul preferat(nu apa de toaleta).efectul este garantat deoarece pielea va avea un miros suav toata ziua!

Postat pe 17 Septembrie 2008 21:00
Iti dau si eu un sfat.Incearca lotiunea de corp j'adore de la Christian Diore si ai sa vezi ca ai sa te indragostesti de ea.Eu foloses de multi ani de zile aceasta lotiune de corp si-ti spun din proprie experienta ca este minunata.Si daca ti-o poti procura si din alta parte, nu din tara noastra ,pentru ca stii ca preturiile la noi sunt destul de piperate ai face cea mai buna afacere.Succes.
otylya27
Postat pe 25 Octombrie 2008 23:17
HEllo...postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....take a look...hainte funny si ieftine.have fun
_madalina_alexandra_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:54
scrie-mi pe dana.corina@yahoo.com si-ti trimit o lista cu creme de corp si parf super bune si ieftine ...
liszt
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:55
CU toate ca mie nu imi place chanel ca parfum crema este deosebita,am mai folosit de la givenchy-organza,d&g,angel,cacharel-noa,
nor_pufos
Postat pe 16 Decembrie 2008 01:29
Pai...depinde de ce parfumuri iti plac. Ultima mea achizitie e Envy Me- Gucci.
ysza_00
Postat pe 23 Decembrie 2008 17:35
wwwwwww, ba da se folosesc, dar de ce intrebi?
In principiu, folosesc exact aceeasi crema de corp ca si parfumul... Singura exceptie a fost Burberry London al carei crema de corp miroase de rupe, in timp ce parfumul e prea tare... Il tin in masina si mai pulverizez din cand in cand, pentru ca nu am airfreshner...
Oricum, cremele de corp au un miros mai subtil si mai fin decat parfumurile cu acelasi nume ale acelorasi case... Sunt momente cand le folosesc fara parfum.
Dor_a
Postat pe 23 Decembrie 2008 18:40
In general cand imi cumpar un parfum, imi iau automat si crema de corp. Una care m-a fascinat si am "mancat-o pe paine" a fost si mai este ARMANI CODE! Iubitul meu doarme lipit de mine cand o folosesc. Ar mai fi una: D&G THE ONE...super!
mrskattousa
Postat pe 23 Decembrie 2008 18:44
incearca crema de corp de la Ange ou Demon...e super! sau ce imi mai place la nebunie e crema de corp de la Kylie Minogue-Showtime
roxarox
Postat pe 2 Ianuarie 2009 13:48
parfumul meu preferat este burberry brit red si vreau sa va spun ca si lotiunea este superrrrrrrrrr!!!!!!!atat de fina si un miros asa de eleganttttt!!!!!!!incercati gama...chiar se merita!!!!!mai e una de la dior pe care u o folosesc insa e hidratanta,adica desi miroase excelent nu persista prea mult mirosul.cea care chiar isi merita banii este lotiunea de la cartier...nush daca ati folosit-o ,pt mine e cireasa de pe tort .o aroma super eleganta si va garantez ca persista pana la 2 zile!!!!!!!!!.....e excelenta dar se explica si datorita consistentei,eu nu am vazut lotiune asa ...zici ca este o pasta....are aspectul si parfumul a ceea ce tb sa fie cu adevarat o lotiune de corp pt o femeie eleganta.intr-adevar e cam piperata si are doar 50ml,cel putin eu pe-asta o am insa pana si designul te fascineaza...e super simplu dar stilat in acelasi timp.nu cred ca e la indemana oricui dar cine poate sa si-o ia macar o data!!!!!!!denumirea exacta e ,,delices de cartier,,
daca nu asta......va recomand din inima cea de la burberry
vanda23
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:42
De la: wwwwwwwwwww, la data 2008-08-31 21:47:06Eu am incercat si am fost foooooarte incantata de lotiunile de corp Kenzo, se simte foarte puternic parfumul lor, parfumeaza si hainele si cearceaful, toata camera, sunt de vis!.......dar am fost foarte dezamagita de crema de corp Laura de la Laura Biagiotti, mirosea groaznic (altfel decat parfumul original), am luat teapa, m-am bagat imediat inapoi la dus cand m-am dat

Voi stiti alte lotiuni sau creme de corp misto sau cam de ce ar trebui sa ne ferim? Sunt pasionata de creme parfumate si vreau sa aud si descoperirile voastre! Va pup!

si mie imi place kenzo, mult de tot.e super.
mkdisk
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:46
mie imi place j`adore de la christian diore ... e cea mai adevarata si persista mult timp ... sunt fana a parfumului si a cremei... de fapt cele mai multe produse le am de la diore... mai scumpe dar intradevar de calitate

_dulcik_
Postat pe 12 Februarie 2009 12:52
buna dimineata
Cassey
Postat pe 18 Mai 2009 09:16
kenzo miroase frumos intr-adevar, incearca lotiune de corp, tresor de la lancome este super, sau cea de la versage noir
claudyya
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:12
eu am incercat mai multe....dar cele care miros super pe corp,la fel ca parfumurile,sunt cele de la dior,am incercat j'adore,hipnotik poisson,dar si cele din gama omnia bvlgari miros bn....la,,the body shop,, e o crema super de trandafirii..iti vine s-o mananci,si crema vanderbilt pt toate buzunarele este de asemenea super...have fun!!
annylizi
Postat pe 15 Ianuarie 2010 17:23
Eu foloseam parfumul channel sensual iar cand am descoperit crema de corp m-ammmmmmmmmmm indragostit de ea nu mai este nevoie de parfum, toata lumea ma intreba ce parfum folosesc si nu ma dadeam decat cu crema , e extraordinar un parfum puternic elegant :X
kudika370543
Postat pe 22 Februarie 2011 22:51
kudika226898
Postat pe 23 Februarie 2011 10:01
buna as dori o lotiune de corp cu un parfum puternic care imi spune care ar fi buna???si de unde sa comand....
kudika_963354
Postat pe 30 Aprilie 2014 22:50
De la: kudika_963354, la data 2014-04-30 22:50:00buna as dori o lotiune de corp cu un parfum puternic care imi spune care ar fi buna???si de unde sa comand....


De pe www.parfumas.ro...e un site de parfumuri arabesti...o sa mirosi o saptamana, atat de tari sunt...
kudika226898
Postat pe 1 Mai 2014 16:15
Mersiii:-*
kudika_963354
Postat pe 3 Mai 2014 14:23
De la: kudika_963354, la data 2014-05-03 14:23:33Mersiii:-*


Cu placere. Sper sa iti placa. Eu n-am luat de la ei decat esente, care-s f. faine si ma gândesc ca nici lotiunile nu sunt mai prejos.
kudika226898
Postat pe 3 Mai 2014 21:46
Nu sunt sigure si confera viata pielii.
kudika_976041
Postat pe 6 Noiembrie 2014 23:29
De la: kudika_976041, la data 2014-11-06 23:29:56Nu sunt sigure si confera viata pielii.



Tradu-ne te rog.
Rotty_
Postat pe 7 Noiembrie 2014 05:55
De la: Rotty_, la data 2014-11-07 05:55:02
De la: kudika_976041, la data 2014-11-06 23:29:56Nu sunt sigure si confera viata pielii.



Tradu-ne te rog.


Cea mai buna traducere ar fi...


kudika226898
Postat pe 8 Noiembrie 2014 08:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATENTIE!!!premiile de pe kudika nu se dau! 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:50
Parfumuri originale sigilate 4 De la: kiara11 11 Ianuarie 2010 18:50
Vand parfumuri originale 2 De la: kudika003643 27 Ianuarie 2010 17:45
ATENTIE!!!premiile de pe kudika nu se dau! 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:50
ATENTIE!!!premiile de pe kudika nu se dau! 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:50