Setari Cookie-uri

Voi cum v-ati cunoscut partenerul de viata?

In ultima vreme, relatiile , cel putin din punctul meu de vedere, merg din ce in ce greu. Adica, nu prea mai dureaza, sunt tot mai multe dezamagiri, greu mai ai incredere in cineva. Voi, cele cu relatii de 1, 2, 3 , 4 ,5 ani, cum v-ati cunoscut partenerii? Si cum ati reusit sa mentineti relatii? E depins mai mult de voi sau de parteneri?

Postat pe 4 Septembrie 2008 19:06
Pacat ca intrebarea se adreseaza doar celor cu relatii de 12345ani,dar tot indraznesc sa postez am un citat preferat: "Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv." Adica, atunci cand totul vine de la sine,se ajunge la ceva minunat,atunci cand amandoi pot fi ei insisi cand sunt impreuna,fara secrete,minciuni.Cand se pleaca cu o minciuna doua..e din start gresit si relatia chiar daca s-ar lega,nu va fi una sanatoasa.Baza,adica inceputurile, sunt cele mai importante.
DeeaCatalina
Postat pe 4 Septembrie 2008 21:57
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-04 19:06:14In ultima vreme, relatiile , cel putin din punctul meu de vedere, merg din ce in ce greu. Adica, nu prea mai dureaza, sunt tot mai multe dezamagiri, greu mai ai incredere in cineva. Voi, cele cu relatii de 1, 2, 3 , 4 ,5 ani, cum v-ati cunoscut partenerii? Si cum ati reusit sa mentineti relatii? E depins mai mult de voi sau de parteneri?



Ne-am cunoscut la facultate, am fost colegi de facultate. Suntem impreuna de 3 ani jumate. Cum am mentinut relatia: fiind eu, comportandu-ma exact asa cum mi-a venit sa ma comport. Si asta fac si in continuare. Nu are rost sa ii prezinti o persoana falsa de la inceput pentru ca dupa aceea adevarul iese la iveala si doare.
Cateva lucruri importante : trebuie sa iti respecti partenerul daca te astepti la respect de la el. Si fara respect o relatie nu are cum sa supravietuiasca.
In rest e iubirea care este liantul: fara ea nu mai e relatie chiar daca exista respect.
onlyme27
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:00
De la: DeeaCatalina, la data 2008-09-04 21:57:30Pacat ca intrebarea se adreseaza doar celor cu relatii de 12345ani,dar tot indraznesc sa postez am un citat preferat: "Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv." Adica, atunci cand totul vine de la sine,se ajunge la ceva minunat,atunci cand amandoi pot fi ei insisi cand sunt impreuna,fara secrete,minciuni.Cand se pleaca cu o minciuna doua..e din start gresit si relatia chiar daca s-ar lega,nu va fi una sanatoasa.Baza,adica inceputurile, sunt cele mai importante.


Imi pare rau, nu am vrut sa fie un topic discriminant
Sunt de acord cu tine cu ceea ce ai spus, insa, eram curioasa sa stiu cam care mai este reteta relatiilor din ziua de azi, cand mai la tot pasul auzi "mai bine singuratate in 2 decat sa fii singur"

Postat pe 4 Septembrie 2008 23:48
io am avut noroc. era noapte!

Postat pe 4 Septembrie 2008 23:59
si cand s-a facut dimineata?
DeeaCatalina
Postat pe 5 Septembrie 2008 00:01
eram deja casatoriti!

Postat pe 5 Septembrie 2008 00:05
De la: geo32, la data 2008-09-05 00:05:51eram deja casatoriti!


Norocosule
onlyme27
Postat pe 5 Septembrie 2008 00:07
prin niste prieteni comuni.un am am fost doar f buni amiciti, dupa aceea am plecat la un festival unde ne-am cuplat si cand am venit acasa ne-am si mutat impreuna. au trecut 4 ani de atunci si ne intelegem f bine.
witcher
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:46
un an si amici , scuze da ma grabeam
witcher
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:53
Cauta : L-AM CUNOSCUT PE NET...

eu asa l-am cunoscut!

post pe blogul lui sincera
ERAM DEZAMAGITA DE TOTI SI TOATE...STATEAM CU O BATRANA BOLNAVA DE ALZAIMER...ERAM LIBERA DOAR SAMBATA DUPA MASA SI DUMINICA...INCEPUSEM SA MA PLICTISESC DE ACEASTA "MESERIE"...IMI ERA TOT MAI GREU SA STAU MAI MEREU INCHISA IN CASA CU EA,DAR NU AVEAM INCOTRO.ERAM CLANDESTINA SI IMI ERA FRICA CA VOI RAMANE ,DE PLEC, FARA LUCRU...

INTR-O SAMBATA ABATUTA AM PLECAT IN ORAS SA MAI IES...M-AM HOTARAT SA INTRU INTR-UN NET CAFFE SI SA SCHIMB O VORBA CU ORICINE M-AR FI BAGAT IN SEAMA.
M-AM ASEZAT LA UN PC SI AM INTRAT PE MIRC...ERAU MII SI MII DAR TOTUSI NU AVEAM CHEF SA INTRU CU NIMENI IN VORBA CI SA ASTEPT...A INTRAT UNUL DIN SICILIA SI APOI UNUL DIN ROMA...AM CHAT-AT VREO DOUA ORE CU EI FARA SA MAI BAG PE NIMENI IN SEAMA...LA URMA AM DAT NUMARUL DE TELEFON LA AMBII...DAR NU SPERAM SA MA SUNE NIMENI...
AM AJUNS ACASA SI MAI ABATUTA SI M-AM ARUNCAT IN PAT ... MA GANDEAM CA AM DOAR 19 ANI SI TOTUSI AM TRECUT PRIN MULTE...MA GANDEAM CUM SA ALUNG ACEA DEPRESIE CARE SE CUIBAREA USOR IN LAUNTRU MEU...MA SIMTEAM SINGURA...SI ERAM SINGURA...INTR-O CASA STRAINA ... AM DESCHIS TELEVIZORUL...
SUNA TELEFONUL...MA INTREBAM CINE OARE MA SUNA,PRIVIND CEASUL...ERA SICILIANUL...UITASEM SI CE VORBISEM IN CHAT...CONVORBIREA A DURAT CATEVA MINUTE IN CARE I-AM SPUS CLAR CA NU VREAU O AVENTURA , CI CA MI-AR PLACE SA IMI GASESC UN "EL" CARE SA MA SI IUBEASCA...A INCEPUT SA RADA SI A INCHIS...PFFF!
MAI DESCURAJATA DECAT ERAM PANA ATUNCI , AM CONTINUAT SA PRIVESC LA TELEVIZOR...SUNA IARASI TELEFONUL...OH NU! NU AS VREA SA FIE TOT ALA , MI-AM SPUS ...AM RASPUNS...
O VOCE CALDA SI CU UN TON BLAND MI-A RASPUNS DE LA CELALALT CAPAT...AM VORBIT PUTIN DAR AVEAM IMPRESIA CA IL CUNOSC DE ANI ... VORBEA TOTUSI ITALIANA SI ASTA M-A DESCURAJAT PUTIN...DUPA MI-A TRIMIS CATEVA MESAJE IN CARE IMI SCRISESE CA SI EL E SATUL DE AVENTURI SI CA ISI DORESTE CEVA SERIOS...
AM ADORMIT GANDINDU-MA LA EL...LA VOCEA LUI CALDA...
A URMAT O SAPTAMANA FOARTE AGITATA...ABIA ASTEPTAM UN MESAJ DE LA EL ... IN FIECARE DIMINEATA MA INTREBA CUM AM DORMIT...MA SIMTEAM ASA DE BINE...PENTRU PRIMA DATA SIMTEAM CA UNEI PERSOANE II PASA DE MINE...
ERA SAMBATA SI AM HOTARAT SA MERGEM IARASI SA CHAT-AM .AM VORBIT LUCRURI MAI PERSONALE ...IMI PLACEA FELUL LUI DE A DESCHIDE UN SUBIECT SI CA GANDEAM IN ACELASI FEL...IMI PLACEA CARACTERUL LUI...ATAT CAT INTELEGEAM DIN CE IMI SCRIA...SEARA ERA MIEZUL NOPTII CAND PRIMESC UN MESAJ IN ROMANESTE DE PE NUMARUL LUI DE TELEFON...ISI CEREA MII DE SCUZE DAR CICA NU PUTEA SA SE MAI ASCUNDA...ERA ROMAN...SI IMI DADEA LIBERTATEA DE A ALEGE DACA VREAU SAU NU SA MAI CONTINUAM AMICITIA NOASTRA...M-AM SIMTIT ORIBIL ...MINTITA...DAR I-AM RASPUNS TOTUSI LA APELUL LUI...L-AM INTREBAT DE CE NU MI-A SPUS CA SI EL ESTE ROMAN...RASPUNSUL LUI M-A FACUT SA BUFNESC IN RAS:"DAR TU NU M-AI INTREBAT NICIODATA!"...AM HOTARAT SA CONTINUAM ...
VORBEAM DE APROAPE O LUNA CAND AM INTELES CA INTRE NOI POATE FI MAI MULT DECAT O SIMPLA PRIETENIE...AM HOTARAT SA NE TRIMITEM FOTOGRAFII PRIN POSTA ...EU AM FOST PRIMA CARE LE-AM TRIMIS...ASTEPTAM CU INIMA STRASA SA AUD CE PARERE ARE DESPRE PARTEA MEA ESTETICA...(HIHI)DUPA DOUA ZILE IMI SPUNE CA II PLACE MULT SI CUM ARAT FIZIC, DAR II ESTE TEAMA CA NU IMI VA PLACE MIE DE EL...IMI SPUNE CA SUNT PREA PREA PENTRU EL...IMI TRIMTE SI EL DOUA FOTOGRAFII...CAUT NERABDATOARE IN POSTA A DOUA ZI , A TREIA ZI ....NIMIC! ABIA A PATRA ZI GASESC UN PLIC...SUNT EMOTIONATA ...MI-L INCHIPUISEM IN FEL SI CHIP...DESCHID PLICUL SI RAMAN SURPRINSA ...ESTE EXACT ASA CUM MI-AS FI DORIT SA FIE...BA MAI MULT...PRIVESC SI REPRIVESC FOTOGRAFIILE...SIMT CA SE PRODUCE UN LUCRUL INCREDIBIL PENTRU MINE...SIMT CA MA INDRAGOSTESC DE EL FARA SA IL FI VAZUT VREODATA FATA IN FATA...ACELASI LUCRU IL SIMTE SI EL...

ASTFEL INCEPEM SA NE GANDIM CUM SA FACEM SA NE VEDEM MAI REPEDE ...EL STATEA LA ROMA EU LA TORINO...PANA LA URMA PROPUN SA MERG EU LA ROMA SA SI VIZITEZ ROMA ... MA INVOIESC SAMBATA DIMINEATA SI PLEC SPRE ROMA...DRUMUL MI SE PARE NESPUS DE LUNG...NU MAI AM RABDARE SI INIMA IMI BATE CU PUTERE...SUNT EMOTIONATA ,SI IMI ESTE IN ACELASI TIMP TEAMA CA LUI NU II VA PLACE DE MINE...DAR ,VORBISEM SA FIM SINCERI SI SA NE SPUNEM UNUI ALTUIA CE GANDIM CAND NE VOM VEDEA, SA FIM DESCHISI ASA CUM AM FOST SI PANA ATUNCI...COBOR DIN TREN SI PRIVESC PE PERON ...NU IL ZARESC DIN PRIMA CLIPA CUM MI-AS FI DORIT ...MERG SPRE GARA PRIVIND IN JUR...OARE NE VOM RECUNOASTE...LANGA UN STALP MAI LA DEPARTARE STA UN TANAR SPRIJINIT...IL RECUNOSC ...MA INDREPT SPRE EL...DESCHIDE LARG BRATELE-I PUTERNICE SI MA STRANGE LA PIEPT ...AM O SENZATIE CIUDATA ...SUNT SI FERICITA SI AM IMPRESIA CA IL CUNOSC DE CAND SUNT...IL IMBRATISEZ SI EU ,IAR DIN GRESEALA DIN NIMEREALA ...BUZELE NOASTRE SE INTALNESC CATEVA SECUNDE...MA TINE TOT LA PIEPT SI MA PRIVESTE CU O PRIVIRE BLANDA IN OCHI...CIAO,IUBIRE! SI MA SARUTA...DIN INSTINC INCERC SA MA OPUN PUTIN...DAR APOI MA LAS SARUTATA...OH ! SARUTA MINUNAT IMI SPUN! VAD CA SE APLEACA ...SCAPASE TRANDAFIRUL ROSU CE IL TINUSE IN MANA ...IL RIDICA IL SCUTURA ROSIND USOR SI MI-L INTINDE...OH! ZAMBESC SI IL PRIVESC...E TOT CE MI-AM DORIT...MAI MULT DECAT MI-AS FI DORIT...MERGEM IN SI NE PLIMBAM TINANDU-NE DE MANA SI PRIVINDU-NE IN OCHI...SINCER NICI NU IMI MAI AMINTESC CE AM VIZITAT...STIU DOAR CA INTR-UN TARZIU AM AJUNS ACASA LA EL...MI-A ARATAT MICA LUI GARZONIERA IN CARE DOMNEA O ORDINE EXEMPLARA...HM...CE M-A SURPRINS A FOST DULAPUL LUI...TOATE HAINELE ERAU ARANJATE PARCA LA MILIMETRU...TOTUL INTR-O ORDINE CE M-A UIMIT...AM CINAT ...IMI CUMPARASE EXACT CE EU MAI DE MULT II SPUSESEM CA IMI PLACE...NICI NU MA ASTEPTAM...
A URMAT CEA MAI PASIONALA SI ROMANTICA NOAPTE DIN VIATA MEA...DESI NU M-AM LASAT DUSA DE VAL NICIODATA PANA ATUNCI ...IN NOAPTEA ACEEA A FOST CU TOTUL ALTCEVA...
AZI DUPA CINCI ANI SI CEVA DE ATUNCI IMI ADUC AMINTE CU DRAG DE CLIPELE ACELEA...AM UN SOT MINUNAT ...SI UN COPIL LA FEL DE SCUMP CA SI EL...SUNTEM O FAMILIE DE INVIDIAT!
sincera
Postat pe 19 Septembrie 2008 18:27
ne-am cunoscut pe strada... da, ai inteles bine.s-a legat de mine, intrebandu-ma unde ma duc.....l-am injurat de masa, dupa care am trecut mai departe. a venit dupa mine dupa care am mers impreuna la o cafea..asa a fost destinul. aveam impresia ca il cunosc pe acset om de o viata. am stat ore in sir de vorba dupa care au urmat alte si alte intalniri.acum suntem impreuna de 7 ani, suntem casatoriti de 2 ani si suntem extrem de fericiti. poate la acel colt de strada Dumnezeu mi l-a scos in cale. era destinul meu, era omul pentru care traiesc si cu care vreau sa fiu pana la adnci batraneti
oana1801
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:08
eu l-am cunoscut la serv unde lucram pe atunci, a venit sa schimmbe niste bani si a uitat restul, vreo 150euro.i am fugit dupa el s aii dau, si atunci ne-am''curentat''.A doua zi a venit sa ma astepte la iesirea din tura si i-a zis colegei mele daca este de acord sa ma ia de nevasta glumind, bineinteles.Atunci si am iesit la o cafea imppreuna cu matusa lui care iesea si ea atunci din tura.si biata lui matusa incerca sa ne faca sa intelegem ca intre noi nu putea fi vorba de nimik pt ca fiecare dintre noi era cu cineva.Dar...dupa mai putin de un an ne-am casatorit la Venetia si sunt fericita
cristal253
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:36
Pai m-a agatzat intamplator in autobuz si i-am dat nr de telefon. Dupa vreo doua zile m-a sunat, ne-am inatlnit si eu am mai ajuns acasa abia a doua zi dimineata! Au trecut opt ani de atunci si relatia continua fara probleme.
darksukkubus69
Postat pe 30 Septembrie 2008 22:07
dupa cum ai inceput sa inteleg ca ai dejao deceptie
de cele mai multe ori nu conteaza in ce imprejurari iti cunosti partenerul, ptr ca ti se poate intampla oricand ceva atunci cand crezi ca totul este perfect
jioana7
Postat pe 30 Septembrie 2008 22:14
Pai stai asa, tocmai asta era ideea: ca nu este fost o deceptie, ci dimpotriva, este asa cum trebuie sa fie!
darksukkubus69
Postat pe 1 Octombrie 2008 18:30
si la mn a fost de vis... pe hi5 apoi pe mess am vorbit vreo 3 zile..despre tot.si intr o seara m am trezit cu el in statia de autobuz.veneam de la facultate...era frig, ploua..parca 13 noiembrie.ma astepta acolo de 2 ore..plus ca puteam veni de la facultate pe alta ruta, puteam lua alt autobuz cu statia in alta parte...but there he was.si tin minte ca l am recunoscut de cum a intrat autobuzul in statie...chiar ma gandeam la el si abia asteptam sa ajung acasa sa vorbim.primul lucru pe care i l am spus a fost ceva de genu "ce cauti afara in hanorac??"..era f frig..si din seara aia am fost de nedespartit.n am mai scapat de el nici acum ca sta si se holbeaza la ce va scriu..si eu care nu credeam in relatiile pe net
lil_mariuk
Postat pe 1 Octombrie 2008 21:13
aaaa....si pe 15 noiembrie facem 2 ani
lil_mariuk
Postat pe 1 Octombrie 2008 21:14
multi inainte, destinul a vrut sa ne intalnim partenerii pe care i-am asteptat ca eu cunosc destule fete care au 40 anii si nu au avut norocul nostru, sunt singure si tanjesc dupa familie, copii, cred ca e greu pt ele.....adica au avut relatii dar nu asa ca noi...
cristal253
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:36
Avea bunicul meu o vorba: nu este cui se potriveste, ci cui se nimereste.
Nu e vorba ca am avut o deceptie, ci eram curioasa asa, despre subiectul asta. Sunt persoane care pur si simplu nu pot sa mentina o relatie, in cazul meu nu e vorba despre asta. Ci pur si simplu pt n reusesc sa cunosc oameni. Imi este greu sa cunosc pe cineva.

Postat pe 2 Octombrie 2008 22:00
da cum sa iti fie greu sa cunosti oameni?dc zici asta?
cristal253
Postat pe 2 Octombrie 2008 23:17
eu sunt convinsa ca e mai bine singura decat singuratea in doi
e groaznic sa vorbesti si sa nu fii auzit, sa iubesti si sa nu fii iubit,sa dai si sa nu primesti,ca asta e singuratatea in doi.eu una nu as putea sa aleg tipul asta de viata.PREFER SINGURATATEA.
cristal253
Postat pe 2 Octombrie 2008 23:21
Da, de acord cu tine cristial, sa mai bine singur decat singuratate in 2.
Legat de faptul ca am spus ca mi-e greu sa cunosc pe cineva ma refer la faptul ca nu am o viata sociala atat de bogata pe cat as vrea. Si nu am posibilitatea de a cunoaste lume noua. Si de obicei cei interesati de mine, nu-mi plac mie si invers....in fine, ar fi multe de spus...adica nu vreau sa fiu inteleasa gresit, asta nuinseamna ca nu am prieteni, ca nu ies... dar asta se intampla ceva mai rar. Nu in fiecare saptamana de exemplu...

Postat pe 3 Octombrie 2008 18:25
eu cred ca fiecare dintre noi are o jumatate pe undeva...restul e destin..adica..daca ti e scris sa ti gasesti alesul/aleasa ai sa l gasesti.daca nu...poti sa l cauti tu de capul tau..sau sa te multumesti cu c ai deja...nu?
lil_mariuk
Postat pe 4 Octombrie 2008 12:11
reteta mea, draga Raluka, de a mentine in viata o relatie este sa aduc in camin, mereu lucruri noi si sa fac surprize persoanei iubite.Asa am avut o casnicie 9 ani si acum am o alta de 3 ani si de asta nu m-am plictisit inca ca suntem la inceput
In timpul primei casnicii am avut o viata sociala bogata, ieseam in fiecar eweekend cu amicii si aveam fff multi.
ca un paradox, acum, din cauza imprejurarilor, de 3ani nu mai am nici o viata sociala, de nici un fel.Ies f rar, si am f putini prieteni, ptca odata cu divortul s-au cam racit relatiile vechi.Asa e in viata... castigi pe o parte si pierzi pe alta.Nu le poti avea pe toate...
cristal253
Postat pe 4 Octombrie 2008 20:51
De la: cristal253, la data 2008-10-04 20:51:53reteta mea, draga Raluka, de a mentine in viata o relatie este sa aduc in camin, mereu lucruri noi si sa fac surprize persoanei iubite.Asa am avut o casnicie 9 ani si acum am o alta de 3 ani si de asta nu m-am plictisit inca ca suntem la inceput
In timpul primei casnicii am avut o viata sociala bogata, ieseam in fiecar eweekend cu amicii si aveam fff multi.
ca un paradox, acum, din cauza imprejurarilor, de 3ani nu mai am nici o viata sociala, de nici un fel.Ies f rar, si am f putini prieteni, ptca odata cu divortul s-au cam racit relatiile vechi.Asa e in viata... castigi pe o parte si pierzi pe alta.Nu le poti avea pe toate...


Sunt perfect de acord cu tine. Viata sociala cat mai diversificata este solutia atat atunci cand esti singur cat si atunci cand esti cuplat.
Cand esti singur avand o viata sociala cat mai diversificata iti ofera posibilitatea de a cunoaste lume noua, de a-ti face noi relatii iar atunci cand esti cuplat, de asemnea viata sociala face bine pt ca impiedica aparitia monotonieisi totul este mult mai fun
De fapt, cam toate lucrurile se intampla atunci cand e sa se intample si nu le putem controla noi.

Postat pe 5 Octombrie 2008 21:24
buna ziua. eu il cumosc de 8 luni si suntem impreuna de de 2 luni. ne-am cunoscut pe mess dupa ce el a "furat" id-ul meu de la o prietena comuna. . Am vorbit vre-o 6 luni pana sa ma decid sa ne vedem.... nici acum nu stiu daca am facut bine, cu toate ca sora mea zice ca e cel mai potrivit pentru mine. retinerea mea vine din faptul ca eu am 27 de ani si el 24 de ani. dar pana acum trebuie sa recunosc ca e exact cum imi place mine sa fie barbatul de langa mine. sper din inima sa fie bine si pe viitor....
betterrr
Postat pe 22 Octombrie 2008 10:43
eu sunt de 6 ani cu prietenul neu, ne-am mutat impreuna de vreo 6 luni si nu cred ca exista o reteta pentru a mentine o relatie. consider ca fiecare relatie e unica in felul ei si fiecare persoana e unica, deci nu ar trebui sa existe retete, dar parerea mea este ca o relatie se mentine cu multa iubire, respect reciproc si mult calm... poate si unele compromisuri de ambele parti, sa nu-i dai motive de gelozie, sa nu fi posesiv(a) si mai ales sa nu incerci sa-l schimbi sau sa nu te schimbi pentru el (adica: ar trebui sa te iubesca asa cum esti, nu cum ar vrea sa fi).
rbalerina
Postat pe 22 Octombrie 2008 10:49
o reteta nu exista, poate mai multe, si cred ca ar trebui intrebati cei ale caror relatie a durat cca 50 ani,ei cred ca stiu.
intradevar fiecare relatie e unica in felul ei, pot spune din experienta si mai pot spune ca nu are importanta varsta dintre parteneri, primul meu sot era cu 5 ani mai mare si al doilea e cu 3 ani mai mic, si totul ok cu amandoi inalte si joase ca in toate relatiile.mult noroc la toate fetele de pe forum sa fiti iubite
cristal253
Postat pe 22 Octombrie 2008 17:53
eu te inteleg perfect, pentru ca prin aceleasi lucruri trec si eu!si eu am prieteni, dar... si pana acum tot ce mi-a placut mie nu am avut sau daca am avut, am avut f putin, dupa care au plecat :(( ma interb oare unde gresesc si ce sa fac?:*
flo80
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fac ???? 13 De la: Narcisa_Ana 23 Octombrie 2009 17:31
Sa ne-amintim de vremurile cu pionieri... 29 De la: alina02 23 Mai 2009 10:39
ANTICONCEPTIONALE ??? 17 De la: bebe_Cristina 9 Martie 2010 16:16
kirie 14 De la: deep_silence 16 August 2009 23:41
Cum sa imi revin dupa divort? 11 De la: geo_xx 26 Decembrie 2009 22:25