Setari Cookie-uri

Ajutati-ma cu un sfat!Va rog!

Buna!
Am avut un prieten pe care l-am iubit din tot sufletul,inca il mai iubesc.Sa va spun povestea mea:
Eram intr-o zi la servici pierdusem telefonul si am vorbi cu sora mea sa sune pe orice numar pe care nu-l cunoaste.Am intrebat un prieten daca poate sa imi dea telefonul lui si mi l-a dat , dar nu mai avea credit , atunci a trecut "el" pe acolo si colegul celalalt i-a cerut telefonul sa mi-l dea putin cand a ridicat privirea catre mine am simtit ca am intalnit adevarata dragoste.Mi-a dat telefonul apoi a plecat eu asteptam sa ma sune sora mea,am vorbit cu ea si i-am spus sa salveze numarul ca m-am indragostit.Cand a venit sa i-a telefonul SURPRIZA:ma rugat sa ma duca acasa eu i-am spus ca nu merg acasa ca merg la facultate,a zis ca atunci ma duce la facultate,m-a dus cand am ajuns m-a intrebat la cat trebuie sa incep cursurile.Mai erau vreo 40 de minute asa ca ne-am dus sa ne plimbam prin parc,desigur ca nu am mai ajuns la faculate.M-a dus seara acasa dupa vreo 4 ore de stat prin parc,si am mai stat in fata blocului vreo 3 .Nu mai vroiam sa se termine era prea frumos,asa bine si frumos vreo 2 saptamani statea mai tot timpul impreuna.Era baiatul pe care l-am visat.Si cum o minune nu dureaza decat 2 saptamani s-a terminat si a noastra.M-a trebuie sa plece in Italia la munca.Am hotarat sa ne despartim,era prea greu sa mai continuam asa.O luna nu l-am mai vazut.Am crezut ca a plecat.Intr-o zi cand mancam la servici s-a asezat langa mine la masa.Nu stiu daca eram bucuroasa sau trista , dar nu am mai putut manca,desigur ca nu am ridicat privirea inspre el.Cand am plecat de la masa m-a strigat si l-am privit direct in ochii.L-am intrebat ce e , dar nu mi-a spus ca era prea multa lume acolo.Apoi cand a coborat l-am intrebat ce a vrut sa imi zica si mi-a raspuns ca dorea sa vada daca mai pot sa il privesc in ochi.M-a dus acasa , eu eram destul de rece cu el.Si mi-a spus ca nu mai pleaca.Mu pot descrie in cuvinte ce am simtit in acel moment.Toate bune si frumoase mult timp,dar s-a indragostit de o preoteasa cu care are si un copil.Acum vrea sa ne impacam.Nu stiu ce sa mai fac.Va rog vreau nu sfat.
_amy_
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:02
OMG! si yo care credeam ca telenovelele sunt doar la tv..
poi scumpa mea,inteleg ca tu inca il mai iubesti...dar acum vine intrebarea...el in care timp s-a indragostit de o preoteasa si a mai facut si un copil? ca eu nu mai inteleg nimic,adica intr-o luna cat nu l-ai mai vazut si se presupune ca erati despartiti, cu asta s-a "ocupat"?
In fine,trebuie sa vorbesti cu el sa-ti clarifice ce simte pentru respectiva preoteasa...daca inca a indragostit de ea nu are rost.
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:29
zic sa nu te agiti prea tare!
pe alt topic are alta...poveste

Postat pe 4 Septembrie 2008 23:35
frumoasa poveste mai putin ultimele doua randuri
iris_4_ever
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:39
De la: geo32, la data 2008-09-04 23:35:59zic sa nu te agiti prea tare!
pe alt topic are alta...poveste


i-auzi,poi cate telenovele traieste fata asta?
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:45
Dar cand a facut mama si copilul ?? A fost cu preoteasa inainte si a facut un copil cu ea si s-au despartit si s`a cuplat cu tine dupa care a plecat si sa reindragostit de preoteasa dupa care sa "dezandragostit" de preoteasa si sa indragostit de tine ??
Scoate`ma din ceatza...k nu pricep nimic :|
Sabrina_Nede
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:45
Nu stricati si subiectul asta ca incep sa iau taxa
iris_4_ever
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:48
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-04 23:45:54Dar cand a facut mama si copilul ?? A fost cu preoteasa inainte si a facut un copil cu ea si s-au despartit si s`a cuplat cu tine dupa care a plecat si sa reindragostit de preoteasa dupa care sa "dezandragostit" de preoteasa si sa indragostit de tine ??
Scoate`ma din ceatza...k nu pricep nimic :|


din cate am inteles eu ,de preoteasa s-a indragostit dupa ce s-au desparitt ca s spus"intre timp"...in fine care timp nush nici yo si nush cand a aparut si copilul,dar a zis geo ceva care m-a pus pe ganduri...asa ca trebuie sa fac cercetari
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:50
nu stricam subiectul hooo:))))))
Dar pe ce topic are alta poveste ???
Sabrina_Nede
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:55
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-04 23:55:06nu stricam subiectul hooo:))))))
Dar pe ce topic are alta poveste ???


Tu stai cuminte ca ai pierdut rangul de pestisor clar ?

eu am incredere in geo ca de ...doar e geo !
iris_4_ever
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:56
Ma abtzin din rasputeri sa nu mai zic nimic, dak continuam mai intindem cateva pagini..:P Dar hai sa ajutam fata, poate chiar are nevoie ...
Sabrina_Nede
Postat pe 5 Septembrie 2008 00:06
Okay , ajutam fata !

Fataaaa...lasa baiatul cu preoteasa si copilul in pace si treci la altul dar daca tot te ajutam zi-le si la astia mai prosti ca noi asa ....daca femeia aia e preoteasa unde e preotul ?

Ca de , daca ziceai directoare nu puneam intrebari de astea ciudate dar ca sa ajungi preoteasa tre sa mariti cu un preot sau s-au schimbat legile mai nou ?

Parca vad ca dam peste o preoteasa adultera acum
iris_4_ever
Postat pe 5 Septembrie 2008 00:10
poate era marea preoteasa intrun trib de amazoane!

Postat pe 5 Septembrie 2008 00:11
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 23:48:57Nu stricati si subiectul asta ca incep sa iau taxa

da' ce esti de la kudika?

Postat pe 5 Septembrie 2008 00:14
De la: inocica, la data 2008-09-05 00:14:25
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 23:48:57Nu stricati si subiectul asta ca incep sa iau taxa

da' ce esti de la kudika?


Nu dar le-ai dat o idee buna celor de la kudika !

iris_4_ever
Postat pe 5 Septembrie 2008 00:16
ma gandeam eu... poate pe bani vor administra mai bine...

Postat pe 5 Septembrie 2008 00:18
Mai...am cunoscut si eu genul asta de oameni foarte teatrali...care impresioneaza 2 sapt dupa care dispar...insa pt ca nu pot sa plece pre departe vi se reintalnesc drumurile...Iar povestea cu preoteasa e asa de trasa de coada...Dupa ce ai spus tu "vroiam sa vad daca ma privesti in ochi" baiatul nu ca are "scoala" cu "facultate" la vrajeli,doar ca se incurca in minciuni complicate si impresionabile.Vezi sa nu ii cazi in plasa.Oricum probabil te-a mintit cu mult mai multe,doar ca nu ai vrut sa vezi realitatea la momentul respectiv.Fugi cat de repede poti de el si gandeste-te ca a fost frumos cat a fost ca nu are rost sa te intorci la el ca te va minti mereu,asa ca mai bine sa il percepi ca fiind in Italia.Vei gasi altul care te va face fericita fiind sincer cu tine!
sweetpink
Postat pe 5 Septembrie 2008 00:53
Ea este casatorita cu un popa.
Copilul l-a facut cat timp noi eram impreuna.
Nu a cunoscut-o inainte ca noi sa fim impreuna.
Era sefa mea si a lui.
Il iubesc din tot sufletul.
Va rog da-ti-mi un sfat si nu va mai certati.
Voi nu ati fost niciodata in situatia mea?
El a plecat de la servici ca sa nu se mai intalneasca cu ea.
_amy_
Postat pe 6 Septembrie 2008 00:52
Relatia lor a durat cam doua saptamani.
El a aflat de la mine ca este tatic.
Atunci terminase relatia cu ea,dar ea il suna in continuu si in o seara cand era la mine l-a sunat ea,dar el nu a vrut sa ii raspunda,atunci eu i-am zis ca poate vrea sa ii zica ceva in legatura cu copilul,el desigur ca a ramas "afis".Atunci s-a apucat de baut si de fumat.Am stat toata noaptea de vorba.Noi nu mai eram impreuna.
Noi inca suntem foarte buni prieteni,apelam unul la celalalt de cate ori avem nevoie de un sfat sau de un ajutor de orice fel.
_amy_
Postat pe 6 Septembrie 2008 01:02
Nu ma ajuta nimeni?
_amy_
Postat pe 6 Septembrie 2008 23:13
draga mea eu cred ca nu trebuie sa te ajute nimeni ci tu esti cea care trebuie sa vada ca nu e un barbat serios! nu stiu ce vrei tu de la tine dar iubirea cu forta nu se face iar cel putin dc e vb de un copil nici nu trebuie sati treaca prin cap sa il accepti pe tatal copilului nu e pt tine tu inti poti reface viata dar el trebuie sa isi asume responsabilitatea si sa aibe grija de copilul lui! dupa mine nici macar nu mas uita la un asemenea barbat sa ii fie rusine!oricum stiu ca asta o sati dea de gandit dar nu vei face lucrul asta ca cica il iubesit dar vei regreta ca iti pierzi timpul cu un barbat care nu merita si vei descoperi mai tarziu ca exita barbati care chiar merita! fi tare si lasa-l nu merita
yo_anca
Postat pe 6 Septembrie 2008 23:27
si inca ceva mai lasa detaliile astea multe gen: s-a uitat la mine ....nu a vrut sai raspunda! ai orgoliu si terminate ca nu e singurul barbat gandestete ce vrei tu de la tine(sper ca nu am parut dura)
yo_anca
Postat pe 6 Septembrie 2008 23:32
Mai Amy, observ ca ai vrea sa ' digeri ' mai mult decat este cazul ,de ce vrei sa te complici cu cineva care deja si-a complicat viata, nu e mai bine sa rami amica cu persoana repectiva si atat?. Iti vezi frumos de viata ta, o pui in ordine asa cum trebuie si cum crezi tu de cuviinta, parerea mea este sa renunti la gandul de a fi cu el ,si sa ' cauti' in alta parte iubirea.Profita de aceasta vrme frumoasa ,iesi in parc, mergi la un film bun, iesi cu prietenii si nu in ultimul rand zambeste mult. Decizia iti apartine, nu iti doresc decat tot binele din lume. Cu drag Bogdan!
G_Bogdan
Postat pe 7 Septembrie 2008 11:52
Multumesc pentru sfaturi.
Cred ca m-am hotarat.
_amy_
Postat pe 7 Septembrie 2008 16:23
Fatoooo...revino-ti.....suferi de nebagare in seama..si de lipsa de ocupatie...si pe deasupra nici nu sti sa iti spui povestea in asa fel incat sa inteleaga omu...

Postat pe 15 Octombrie 2008 17:35
draga mea sfatul meu este ca tu sa-l ignori total din viata ta si sa incerci din rasputeri sa-ti lompezesti mintile , nu este usor pt tine dar incearca , o sa-ti fie mai bine , ai un viitor in fata ta .oricum DACA asa a facut o data , o va mai face in viitor , doar nu-i da sansa sa fac ceea ce vrea cu tine .Profita de faptul ca tu-l iubesti si-ti va face mult mai mult rau decat -ti imaginezi. Nu cred ca ai s ma asculti pt ca noi oamenii invatam din experientele noastre proprii si nu din ale celorlalti.........BATA
PANTERRY
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:20
parerea mea este sa renunti! nu te mai impaca cu el . nu merita:(
alinavalentina1985
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:52
Io-s curioasa ce-or facut pana la urma
art77
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:47
De la: _amy_, la data 2008-09-04 23:02:50Buna!
Am avut un prieten pe care l-am iubit din tot sufletul,inca il mai iubesc.Sa va spun povestea mea:
Eram intr-o zi la servici pierdusem telefonul si am vorbi cu sora mea sa sune pe orice numar pe care nu-l cunoaste.Am intrebat un prieten daca poate sa imi dea telefonul lui si mi l-a dat , dar nu mai avea credit , atunci a trecut "el" pe acolo si colegul celalalt i-a cerut telefonul sa mi-l dea putin cand a ridicat privirea catre mine am simtit ca am intalnit adevarata dragoste.Mi-a dat telefonul apoi a plecat eu asteptam sa ma sune sora mea,am vorbit cu ea si i-am spus sa salveze numarul ca m-am indragostit.Cand a venit sa i-a telefonul SURPRIZA:ma rugat sa ma duca acasa eu i-am spus ca nu merg acasa ca merg la facultate,a zis ca atunci ma duce la facultate,m-a dus cand am ajuns m-a intrebat la cat trebuie sa incep cursurile.Mai erau vreo 40 de minute asa ca ne-am dus sa ne plimbam prin parc,desigur ca nu am mai ajuns la faculate.M-a dus seara acasa dupa vreo 4 ore de stat prin parc,si am mai stat in fata blocului vreo 3 .Nu mai vroiam sa se termine era prea frumos,asa bine si frumos vreo 2 saptamani statea mai tot timpul impreuna.Era baiatul pe care l-am visat.Si cum o minune nu dureaza decat 2 saptamani s-a terminat si a noastra.M-a trebuie sa plece in Italia la munca.Am hotarat sa ne despartim,era prea greu sa mai continuam asa.O luna nu l-am mai vazut.Am crezut ca a plecat.Intr-o zi cand mancam la servici s-a asezat langa mine la masa.Nu stiu daca eram bucuroasa sau trista , dar nu am mai putut manca,desigur ca nu am ridicat privirea inspre el.Cand am plecat de la masa m-a strigat si l-am privit direct in ochii.L-am intrebat ce e , dar nu mi-a spus ca era prea multa lume acolo.Apoi cand a coborat l-am intrebat ce a vrut sa imi zica si mi-a raspuns ca dorea sa vada daca mai pot sa il privesc in ochi.M-a dus acasa , eu eram destul de rece cu el.Si mi-a spus ca nu mai pleaca.Mu pot descrie in cuvinte ce am simtit in acel moment.Toate bune si frumoase mult timp,dar s-a indragostit de o preoteasa cu care are si un copil.Acum vrea sa ne impacam.Nu stiu ce sa mai fac.Va rog vreau nu sfat.
jur!!!n-am INTELES NIMIC!!!!

Postat pe 16 Decembrie 2008 12:14
Nici io! Nici io!
Da nu-i bai, ca s-a 'otarat fata intre timp.
Totul e bine cand se termina cu bine
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu sau el? 11 De la: kudika_1008046 7 Septembrie 2016 19:35
Curiozitate... 10 De la: valy90 17 Octombrie 2010 14:18
Aproape de 100 % natural ? 9 De la: rashela 9 Aprilie 2011 20:34
???? 11 De la: adina_black 20 Octombrie 2009 18:49
Cum reusiti sa va reinventati relatia? 16 De la: simonycik 28 Septembrie 2009 12:17