Setari Cookie-uri

of, ce sa fac? sa mai ies si cu alti baieti chiar daca nu am chef?

nu pot renunta la un baiat care mi-a spus ca nu-mi poate oferi o relatie.....in timpul saptamanii, cand eu sunt ocupata si obosita, nu ma lasa in pace si ma pune sa ma trezesc dimineata ca vrea neaparat sa ma vada inainte de a pleca la munca, seara iar eu sunt obosita moarta si el vrea sa vina la mine!.....daca il refuz cade in disperarea ca nu am chef de el, ti se face mila aproape ....iar in weekenduri cand am si eu timp dispare!......l-am sunat azi (e sambata) si cik e la munca....maine sigur iar gaseste motiv sa nu ne vedem.....si saptamana care urmeaza iar o sa ma scoale la 5.....M-a cautat un alt baiat joi si un altul azi dimineata dar nu am chef sa ies cu ei, eu il vreau doar pe asta care dispare in weekend si nici macar nu e pregatit de o relatie .........Ma simt prea obosita sa mai vad cum sunt si ceilati doi, cred ca si aia or sa zica ca ma plac dar nu sunt pregatiti de o relatie....Ce se intampla cu baietii din ziua de azi?....De ce cu mine nu vrea nimeni o relatie serioasa?....Sunt ca si un OBIECT, as putea sa stau si in vitrina, nu deranjez, nu fac scandal (nu as putea, doar baiatul mi-a zis ce-mi poate oferi si am acceptat)nu am pretentii, satisfac orice dorinta......nu am nici o solutie, singura nu pot sa stau! .....uneori imi mai vine sa ma arunc pe geam dar zic ca e pacat - sunt totusi o fata frumoasa...ma mai gandesc la sinucidere dar e ceva greu asta!

Postat pe 6 Septembrie 2008 21:52
sinucidere? Numai pt atata lucru vrei tu sa fugi din viata? Uite cum sta treaba: pe lumea asta poti face orice iti trece tie prin cap, indiferent daca e bine sau rau; insa un singur lucru nu ai voie: sa-ti pui palma stii tu unde si sa pleci de aici inainte de vreme.
Mergi inainte, singuratatea nu e atat de rea cum pare; ba chiar e de preferat atunci cand nu gasesti oameni potriviti pt tine.
amme22
Postat pe 6 Septembrie 2008 22:11
aseara l-am sunat si i-am zis ca m-au cautata aia 2 (cu care nu are rost sa ies caci sunt sigura ca nu vor nici aia ceva serios sau de fapt nici nu ma mai obosesc sa aflu ce dracu vor - oricum nimic bun!).....a vrut sa vina la mine in clipa aia, la ora 2 noaptea....i-am zis ca nu se poate, maine dimineata mai bine....si a venit azi dim....pt ca l-am vazut azi nu mai am deloc ganduri negre, sunt mai optimista pt catva timp.....cred ca inebunesc ca si eu sunt om si m-am saturat sa stau numai in casa (el nu ma scoate nicaieri ca a zis ca noi nu avem relatie)...in asa fel mi s-au potrivit lucrurile in viata de parca mi s-a scris ca eu sa fiu singura-singura toata viata.....ca am niste "prietene" si de cate ori le propun sa iesim pe undeva nu vor nici alea....asa ca toata ziua singura, de aia imi vin uneori si ganduri negre.......dar nu e bine, stiu, oricum sunt doar simple ganduri nimic realizabil.......si pe exterior par asa senina si vesela, toti imi zic ca sunt vesela si optimista, culmea!

Postat pe 7 Septembrie 2008 17:43
draga mea, daca acest baiat tine la tine si vrea o relatie, isi va face timp. Daca nu poate, nu aveti o relatie si cu asta basta. incearca sa le dai o sansa si altor baieti care poate merita. Nu zice nimeni sa sari de gatul lor dar poate incercand sa-i cunosti, descoperi macar unul care sa-ti acorde timp si in functie de programul tau, nu numai al lui. Si nu te mai gandi la prostii! iesi la plimbare singura daca prietenele nu pot cand ai tu chef, mergi la cumparaturi sau cascat gura prin magazine, citeste, fa sport, apuca-te de gatit ( glumesc...desi la mine e ok) ORICE iti place. Picteaza cai verzi, chiar daca nu ai talent, scrie poezii, insira margele, danseaza singura in camera ta....nu te mai gandi la faptul ca esti singura si ca ai o pasa proasta...poate e de la vreme...uffff... si daca te doare sufletul, nu mai incerca sa pari vesela, nimeni nu te poate ajuta dintre ai tai daca nu stiu ce simti tu cu adevarat. te pupa fata, fruntea sus!
bestiutza_a
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:00
De la: bestiutza_a, la data 2008-09-17 16:00:48draga mea, daca acest baiat tine la tine si vrea o relatie, isi va face timp. Daca nu poate, nu aveti o relatie si cu asta basta. incearca sa le dai o sansa si altor baieti care poate merita. Nu zice nimeni sa sari de gatul lor dar poate incercand sa-i cunosti, descoperi macar unul care sa-ti acorde timp si in functie de programul tau, nu numai al lui. Si nu te mai gandi la prostii! iesi la plimbare singura daca prietenele nu pot cand ai tu chef, mergi la cumparaturi sau cascat gura prin magazine, citeste, fa sport, apuca-te de gatit ( glumesc...desi la mine e ok) ORICE iti place. Picteaza cai verzi, chiar daca nu ai talent, scrie poezii, insira margele, danseaza singura in camera ta....nu te mai gandi la faptul ca esti singura si ca ai o pasa proasta...poate e de la vreme...uffff... si daca te doare sufletul, nu mai incerca sa pari vesela, nimeni nu te poate ajuta dintre ai tai daca nu stiu ce simti tu cu adevarat. te pupa fata, fruntea sus!


Hmm usor de zis insa in practica e mult mai greu. Eu cand am pase proaste nu am chef nici de shopping nici de nimic. Trec si eu printr-o situatie similara celei care a initiat topicul si o inteleg f bine (doar ca al meu ma mai scoate in oras si vrea o relatie...cred) dar in rest identic...tre sa imi fac prg dupa al lui ca sa ne putem vedea (adik mai mult noaptea), dispare in weekenduri (desi imi spune unde, dar m-am saturat sa stau singura cand am si eu ceva timp liber..). Deci la mine nu functioneaza dansatul in camera ca abia ma ridic din pat sa merg la baie, dar ma ajuta f mult sa citesc. Am descoperit-o recent pe Paige Parker care a scris Dating Without Drama, care imi trimite mereu mailuri misto, cu exceptia faptului ca te bate mereu la cap sa-i cumperi cartea. Da sfaturi k lumea si te ajuta sa intelegi barbatii, cum comunica ei, ce sa faci si ce nu, samd. Nu vr sa-i fac reclama dar am zis poate ajuta si pe altele...
kitty26
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:29
A, si legat de sinucidere...poate nu's cea mai in masura sa dau sfaturi, dar...fii serioasa, fa tot posibilul sa te iubesti mai mult, sa te apreciezi si sa nu lasi pe nimeni sa te doboare emotional. Eu ma complac in situatia mea din motive legate de timp..si altele, dar am un auto-control destul de puternic sa nu stau prea mult intr-o pasa proasta. Eventual ma plang la un prieten pana-mi trece, dupa care caut ceva funny, diverse clipuri pe net...ce crezi tu ca in mod normal te inveseleste...Hai, astept sa-mi spui ce solutie ai gasit. :)
kitty26
Postat pe 18 Septembrie 2008 17:00
Cred ca trebuie sa-mi dau o palma sa-mi revin.....sunt plina de viata de obicei....m-a facut si asta sa cad in melancolie.....Doamne, proasta mai sunt!...Decat sa ma omor mai bine ma fac mai a dracului ...ca tot in Iad ajung ....gata, gata, sa nu se mai sperie nimeni ca nu ma mai sinucid! ....poate cine stie ce pierd, poate apare un print sau poate se transforma asta de-l iubesc in print...daca nu, altu la rand!....Va multumesc mult pt sfaturi si incurajari!

Postat pe 18 Septembrie 2008 22:56
daca nu reusesti sa-ti dai palma aia , te pot ajuta io!

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:08
las-o ca e aceeasi care se lauda pe alt topic intr-o zi ca are cea mai activa viata sexuala, astea-s texte, sau prea multa vodca. pastreaza-ti palmele pentru merituosi :D
googoodoll
Postat pe 18 Septembrie 2008 23:18
auzi gogodoll, ma simt urmarit. stii ceva de chestia asta!!?

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:20
Ce????...eu intr-o zi cea mai activa viata sexuala??? ....doamne, mare ti-e gradina! auzi? Eu acum aflu....dar despre ce era vorba?...ai grija ca ma confunzi!

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:22
de mine?????????
sorry, dar n-am veleitati de stalker, s-a nimerit sa postez 'dupe" :D
si initial n-aveam intentia sa poposesc p-aici, dar m-a atacat pe alt topic, si nu-i bine sa ramai dator
googoodoll
Postat pe 18 Septembrie 2008 23:24
da-ti o palma si dupa aia vezi cum faci sa gasesti o cladire cat mai inalta de pe care sa te arunci

Cum pana mea nu vrea relatie cu tine dar va vedeti in fiecare dimineata ?
cand va vedeti ce se intampla ? te pupa pe frunte si pleaca ?

iris_4_ever
Postat pe 18 Septembrie 2008 23:26
dar macar am aflat ca le am cu vodca!

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:26
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-18 23:26:13da-ti o palma si dupa aia vezi cum faci sa gasesti o cladire cat mai inalta de pe care sa te arunci

Cum pana mea nu vrea relatie cu tine dar va vedeti in fiecare dimineata ?
cand va vedeti ce se intampla ? te pupa pe frunte si pleaca ?

vrea sa fie cu mine dar daca se poate sa se implice cat mai putin in viata mea, familia lui nu mi-a prezentat-o, nu prea iesim nicaieri si zice ca din cauza ca nu are timp (exclus sotie sau iubita, e divortat dar e adevarat ca nu are timp, are o functie cu responsabilitate)...zice ca nu ma inseala .....as fi vrut sa se ocupe mai mult de mine, sa-mi acorde mai multa atentie, si nu doar cand e in preajma mea...

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:05
De la: dulcevenin, la data 2008-09-19 00:05:11
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-18 23:26:13da-ti o palma si dupa aia vezi cum faci sa gasesti o cladire cat mai inalta de pe care sa te arunci

Cum pana mea nu vrea relatie cu tine dar va vedeti in fiecare dimineata ?
cand va vedeti ce se intampla ? te pupa pe frunte si pleaca ?

vrea sa fie cu mine dar daca se poate sa se implice cat mai putin in viata mea, familia lui nu mi-a prezentat-o, nu prea iesim nicaieri si zice ca din cauza ca nu are timp (exclus sotie sau iubita, e divortat dar e adevarat ca nu are timp, are o functie cu responsabilitate)...zice ca nu ma inseala .....as fi vrut sa se ocupe mai mult de mine, sa-mi acorde mai multa atentie, si nu doar cand e in preajma mea...

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:30
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-18 23:26:13da-ti o palma si dupa aia vezi cum faci sa gasesti o cladire cat mai inalta de pe care sa te arunci

Cum pana mea nu vrea relatie cu tine dar va vedeti in fiecare dimineata ?
cand va vedeti ce se intampla ? te pupa pe frunte si pleaca ?



da de ce atata risipa?


bunaciune de fata stalcita pe trotuar sau poate mai farama si masina cuiva

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:33
POATE CHIAR MASINA TA

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:40
HAI CA SE ANUNTA CEVA NASPA......VOI O SA FACETI BASCALIE....NU AVETI DECAT!.....ASTA-I RISCUL SITE-LUI KUDIKA.....PANA LA URMA TOATE SUBIECTELE DEVIAZA....

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:43
De la: dulcevenin, la data 2008-09-19 00:40:22POATE CHIAR MASINA TA


nu ca a mea e in service la reanimare si tunat.

io nu am vrut sa fiu rau cu tine. am facut decat haz de necaz sa te fac sa te razgandesti

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:43
NU STIU CE AI VRUT DAR O SA INCEAPA TOTI ACUM.....OF!...EU SUNT SUPARATA (SAU MAI DEGRABA AM FOST) SI VOI?

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:46
De la: dulcevenin, la data 2008-09-19 00:43:28HAI CA SE ANUNTA CEVA NASPA......VOI O SA FACETI BASCALIE....NU AVETI DECAT!.....ASTA-I RISCUL SITE-LUI KUDIKA.....PANA LA URMA TOATE SUBIECTELE DEVIAZA....


nu se merita pe lumea asta pentru asemenea penibil ,nici macar sa te gandesti la asa ceva.

si nu se merita nici sa pierzi timpul dupa ceva ce nu te multumeste.

altu in loc ca un boboc .

viata oricum e scurta, cauta sa te bucuri de ea la maxim . nu o risipi distrugand masinile oamenilor

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:46
....merci de incurajare!

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:48
De la: dulcevenin, la data 2008-09-06 21:52:27nu pot renunta la un baiat care mi-a spus ca nu-mi poate oferi o relatie.....in timpul saptamanii, cand eu sunt ocupata si obosita, nu ma lasa in pace si ma pune sa ma trezesc dimineata ca vrea neaparat sa ma vada inainte de a pleca la munca, seara iar eu sunt obosita moarta si el vrea sa vina la mine!.....daca il refuz cade in disperarea ca nu am chef de el, ti se face mila aproape ....iar in weekenduri cand am si eu timp dispare!......l-am sunat azi (e sambata) si cik e la munca....maine sigur iar gaseste motiv sa nu ne vedem.....si saptamana care urmeaza iar o sa ma scoale la 5.....M-a cautat un alt baiat joi si un altul azi dimineata dar nu am chef sa ies cu ei, eu il vreau doar pe asta care dispare in weekend si nici macar nu e pregatit de o relatie .........Ma simt prea obosita sa mai vad cum sunt si ceilati doi, cred ca si aia or sa zica ca ma plac dar nu sunt pregatiti de o relatie....Ce se intampla cu baietii din ziua de azi?....De ce cu mine nu vrea nimeni o relatie serioasa?....Sunt ca si un OBIECT, as putea sa stau si in vitrina, nu deranjez, nu fac scandal (nu as putea, doar baiatul mi-a zis ce-mi poate oferi si am acceptat)nu am pretentii, satisfac orice dorinta......nu am nici o solutie, singura nu pot sa stau! .....uneori imi mai vine sa ma arunc pe geam dar zic ca e pacat - sunt totusi o fata frumoasa...ma mai gandesc la sinucidere dar e ceva greu asta!


asta nu,aia doi nu. take a break.

mie mi se pare ciudat cum te cauta el dar nu vrea relatie.o fi mai libertin ..
fluturas_
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:49
De la: dulcevenin, la data 2008-09-19 00:48:03 ....merci de incurajare!


a fost o placere si sper ca modalitatea mea sa nu te fi suparat.

caut sa nu dramatizez prea tare in asemenea momente,totul in viata se reduce la energia pozitiva
sa nu te mai aud cu asemenea prostioare,ca nu mai vezi de la mine.

ce ai facut cu vecinii cu hota?

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:51
Pai si tu deaia nu te arungi pe geam?Pt ca esti o fata frumoasa ? Gaseste alt motiv..

Eu nu va inteleg.. Cat de disperate puteti fi dupa "acestia" de acceptati tot felul de compromisuri?
Daca nu-ti place asa,lasa-l.Daca te multumeste si asa,nu te mai plange.


Ce vrei sa auzi de la noi? Arunca-te pe geam? Bun. "Arunca-te pe geam". O spun,dar doar in gluma,stim ca nu asta e solutia.

Vrei sa auzi de la noi pareri sincere si nu glume ? Pai iti spun eu sincer.
Cautati pe altul care va vrea cu tine exact ce vrei si tu cu el.

Ok,ti-am spus.Ma asculti tu pe mine si faci asa ?
fluturas_
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:54
P.S. - Nu fac misto de tine.
fluturas_
Postat pe 19 Septembrie 2008 01:04
vreu si io sa stiu de hotaaaaaaaaa

nu mai gasesc topicul

Postat pe 19 Septembrie 2008 01:04
Eu ti-am spus sa te arunci de pe o cladire la modul serios

Eu nu inteleg genul asta de dragoste deloc , adica eu il iubesc atat de mult incat accept sa faca ce vrea cu mine , daca eu ii cer un pahar de lapte el imi aduce apa ....eu nu vreau apa dar o accept pentru ca oricum mi-a spus ca nu are de gand sa-mi aduca lapte niciodata pentru ca nu-i pregatit sa se mulga ( era o gluma.. ) plus de asta imi aduce nenorocita aia de apa in fiecare zi a saptamanii mai putin in weekend cand chiar mi se face sete .

Ok, ai doua solutii : ii dai un ultimatum sau treci mai departe .

Tu de ce ai ales solutia de mijloc sa suferi in tacere ? lasa apa ca rugineste , treci pe wiskey+red bull
iris_4_ever
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:07
De la: butterfly_k22, la data 2008-09-19 00:54:37Pai si tu deaia nu te arungi pe geam?Pt ca esti o fata frumoasa ? Gaseste alt motiv..

Eu nu va inteleg.. Cat de disperate puteti fi dupa "acestia" de acceptati tot felul de compromisuri?
Daca nu-ti place asa,lasa-l.Daca te multumeste si asa,nu te mai plange.


Ce vrei sa auzi de la noi? Arunca-te pe geam? Bun. "Arunca-te pe geam". O spun,dar doar in gluma,stim ca nu asta e solutia.

Vrei sa auzi de la noi pareri sincere si nu glume ? Pai iti spun eu sincer.
Cautati pe altul care va vrea cu tine exact ce vrei si tu cu el.

Ok,ti-am spus.Ma asculti tu pe mine si faci asa ?
....
Asi vrea sa nu renunt la el dar nici sa mai mai plang......Usor-usor incep sa mai obtin cate ceva.....la el nu renunt nu ca il iubesc neaparat dar este o raritate de barbat dtpdv, ne intelegem fantastic in pat.....nu exclud ca s-ar putea sa ma reorientez vreodata in viata, dar deocamdata numai la el imi este gandul si astept sa vad daca o sa mearga pana la urma....am spus, deja sunt mici progrese, totusi se pare ca tine mai mult decat credeam la mine!....Multumesc mult pt. sfaturi....Promit sa nu mai ajung la astfel de crize....nici mie nu-mi plac la radul meu femeile care-si plang de mila sau sunt depresive...


Postat pe 19 Septembrie 2008 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat 11 De la: dyanna19890 16 Aprilie 2010 21:42
SUNT CU UN BAIAT E 11 LUNI SI DECAND SUNTEM IMPREUNA NU MI-A CERUT NICIODATA SA FACEM DRAGOSTE MA INTREB E OARE NORMAL AVEM 24 DE ANI AMANDOI ????? HELP :) 16 De la: EKaterina 3 Martie 2010 14:53
CE CREDETI DESPRE.....????!!!!! 87 De la: thadoog 12 Februarie 2010 19:25
pauzele intr'o relatie 6 De la: Felixuc 9 Aprilie 2010 23:12
baiatul berbec.. fata gemeni 30 De la: kudika074819 14 Octombrie 2009 22:45