Setari Cookie-uri

Ma cauta si ma vrea numai cand e beat

Stiu...dupa titlu va ganditi e clar...n'are omu' nicio treaba. El are o rel stabila, isi insala prietena de cate ori are ocazia, dar zice ca o iubeste de moare. Eu nu cred ca o iubeste, dar el nu admite in ruptul capului sa spuna cineva ca el n-o iubeste pe fata lui. Ne intalnim de vreo 6 luni...am si facut-o de cateva ori, a fost minunat, dar in mare parte de fiecare data cand am facut-o era beat. Cand e beat ma umple de complimente si imi spune cat sunt de speciala. Ma suna in toiul noptii sau ma cauta pe net. Dar aproape de fiecare data cand ma cauta e beat. Eu m-am indragostit de el, nu il caut NICIODATA, il las in pace. Sigur ca vine la mine si cand e treaz si dicutam despre orice inclusiv despre unele probl din relatzia lui. Gatim impreuna, mai doarme la mine, etc. Iesim in oras... Insa e extrem de ciudat cand e beat... Nu stiu ce sa cred ca e in sufletul lui...
Deci ma suna deseori, dar e mult mai delicat si dulce cu mine cand e beat. Am observat k atunci cand e treaz e mai tacut si mai rezervat. Treaz fiind le-a spus unor amici ca eu sunt fiintza cu care poate discuta orice, ca ii sunt f draga... insa el se culca cu o gramada de fete. El nu admite ideea de a avea o amanta...insa eu am cam fost, dat fiind ca nu s-a intamplat doar odata sa se culce cu mine. Ce sa cred eu despre asta? Despre el? Ce parte se manifesta dintr-un om atunci cand e beat?

Postat pe 7 Septembrie 2008 05:52
eu cred ca ai sa te plictisesti de el intr-un final....asta nu cred ca e dragoste!....dragoste ar fi, in opinia mea, daca ai gasi ceva demn de admirat in personalitatea lui...hmmmm, dar oare ce se poate gasi de admirat la un tip beat?!....ai sa te plictiseti tu singura de el, ai putintica rabdare!...poti continua o vreme dar nu la nesfarsit

Postat pe 7 Septembrie 2008 13:07
ufff...nu l-am vazut toata vara...(3 luni)...dacat un pic la mare...dar am fost ca doi straini...dar ma gandesc cu disperare la el....il visez....numai pe el il am in cap. as'noapte m-a cautat pe mess....pt prima oara in aceste 3 luni(cat sunt acasa) k eu sunt studenta in orasul in care el locuieste. Si aseara knd m-a abordat pe mess am inceput sa tremur din toate incheieturile abia mai respiram de emotzie... si nu ca sunt o pushtoaica emotiva. slava domnului am 20 de ani si am trecut prin doua relatii de lunga durata, ultima chiar de 3 ani... Nu m-a sunat ce-i drept toata vara pt k si-a pierdut telefonull si nu mai are nr meu. dar in ciuda acestei ruperi a legaturii dintre noi...eu nu mi-l pot scoate din cap...

Postat pe 7 Septembrie 2008 15:22
Eu zic sa-ti mai citesti inca o data prima postare si incearca sa-ti imaginezi ca e scrisa de altcineva!
Tu ce sfat i-ai da?

Eu am unul singur pentru tine:RESPECTA-TE!
laleika
Postat pe 7 Septembrie 2008 17:08
Mai , daca il vrei tot timpul pt tn ar fi cazul sa ii dai sa bea non-top (glumesc) Fugi mancand pamantul...are din start 2 vicii...femeile si alcoolul!
Kittynelle
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:45
eu zic ca renunti la el...e cel mai bine
andy23
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:48
rock in love, imbatate si tu intro seara si cauta-l!!

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:50
UFFF... da mai...dar nush...ce inseamna knd un om e beat? Adik stii...se zice k la betzie oamenii fac ce simt...nici nu stiu....eu dat un Tarot de vreo zece ani...si aseara pt prima oara mi-a picat k o sa ma caute iar si k ma va vrea alaturi...pana acum nu a picat asa... il iubesc de mor, fetelor...am iubit de 3 ori in viata mea. Prima oara pe la 16 ani, prima iubire am fost indragostita 3 ani de omul ala si am avut si in ultimele 6 luni am avut o relatie superba. Dupa aia 3 ani am fost cu un baiat deosebit la care am tinut f mult. Si acum asta...:(( mi s-a pus pata!!!

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:50


vaaaiiii... geo geo

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:50
Pai ne imbatam impreuna deseori, ca altfel nici nu il las sa puna mana pe mine... :)) sau sub scuza alcoolului ma port si eu mai afectuos...si macar nu joc teatru permanent k Nu as fi indragostita ci numai knd sunt treaza. Ma manifest si eu cum simt makr la betzie... si el da vina pe beutura app de tandretzea mea...

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:52
atunci io zic sa nu te mai plangi , daca este nevoie de o cisterna de bere sa va apropiati sufleteste unul de celalat!!

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:55
DeeaCatalina
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:57
pai da...dar eu nu mai consum alcool incepand cu vara asta. :D deci ce ma fac? :)) sau macar...nush cum sa uit de el...dati-mi o idee...sex cu un om pe care nu-l iubesc nu pot sa fac... knd vad un baiat fain mereu il compar cu betzivanu meu(d.p.d.v. fizic si al simpatiei) si pica din start... nu mi-l pot scoate din cap, cu toate ca eu nu-l caut NICIODATA!

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:58
Si stitzi ce e culmea culmillor? Nu l-am vazut toata vara...am avut o perioada in care am uitat de el pana sa incep sa il visez non-stop in fiecare noapte. eram terorizata de vise

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:59
in timp ai sa uiti!
doar daca nu apare bere cu fata lui pe eticheta. dupa aia sigur te apuci de baut iara!!

Postat pe 8 Septembrie 2008 19:12
=)))))) pfuai...pastrez si sticlele...=))

Postat pe 8 Septembrie 2008 20:39
Un barbat beat beat = un mare fustangiu , nimic mai mult...scapa de el...nu te merita...
lionsgate
Postat pe 9 Septembrie 2008 19:31
De la: lionsgate, la data 2008-09-09 19:31:36Un barbat beat beat = un mare fustangiu , nimic mai mult...scapa de el...nu te merita...

nu,nu. Un barbat beat = un mare betivan. Ceea ce din punctul meu de vedere e mai rau decat un mare fustangiu.
Un barbat beat va avea intotdeauna drept pretext pt actiunile lui faptul ca a fost beat si nu era constient de faptele sale. Prin comparatie un fustangiu cu mintea treaza va sti intotdeauna ce a facut si din care motiv.
Un betivan cu timpul se ramoleste, se urateste si se prosteste pt ca bautura distruge. Iar tu te distrugi alaturi de el din cauza prea multor griji pe care le porti singura pt amandoi (ori pt 3-4 daca mai aveti si copii). Un fustangiu se va pastra in forma, singurul risc e sa culeaga uneori vreo boala. Trebuie sa mai spun ca pe langa el si tu vei incerca sa "tii pasul" pt ca el, idiferent pe unde va "zbura", sa se intoarca la tine mereu.
Ar mai fi de spus, dar m-am plictisit.
amme22
Postat pe 9 Septembrie 2008 19:42
oricum am formula noi...barbatii sunt niste copii mari uneori...cam asta e adevarul...e greu sa pui suflet in ceva dar e practic imposibil sa uiti ca l-ai pus...un barbat nu poate intelege o femeie care il iubeste cu adevarat cand el vrea doar sex , logic , nu? pe de alta parte o femeie nu o sa inteleaga niciodata un barbat care o iubeste cu adevarat cand ea nu da doi bani , logic si asta , nu?...iubirea neconditionata de ambele parti intr-un cuplu denota cuplul perfect...call me old fashioned , but good things come to those who wait...
lionsgate
Postat pe 10 Septembrie 2008 10:30
De la: amme22, la data 2008-09-09 19:42:39
De la: lionsgate, la data 2008-09-09 19:31:36Un barbat beat beat = un mare fustangiu , nimic mai mult...scapa de el...nu te merita...

nu,nu. Un barbat beat = un mare betivan. Ceea ce din punctul meu de vedere e mai rau decat un mare fustangiu.
Un barbat beat va avea intotdeauna drept pretext pt actiunile lui faptul ca a fost beat si nu era constient de faptele sale. Prin comparatie un fustangiu cu mintea treaza va sti intotdeauna ce a facut si din care motiv.
Un betivan cu timpul se ramoleste, se urateste si se prosteste pt ca bautura distruge. Iar tu te distrugi alaturi de el din cauza prea multor griji pe care le porti singura pt amandoi (ori pt 3-4 daca mai aveti si copii). Un fustangiu se va pastra in forma, singurul risc e sa culeaga uneori vreo boala. Trebuie sa mai spun ca pe langa el si tu vei incerca sa "tii pasul" pt ca el, idiferent pe unde va "zbura", sa se intoarca la tine mereu.
Ar mai fi de spus, dar m-am plictisit.
......super teorie! felicitari!...subscriu!

Postat pe 11 Septembrie 2008 10:56
ok. m-am indragostit. ce fac? nu l-am vazut toata vara si il visez noaptea pur si simplu, numai la el mi-e gandul Knd refuz sa ma gandesc la el, il visez.... Nu am vazut atata perfectiune la un loc din punct de vedere fizic si al comportamentului cu amicii...ce frumos vorbeste si povesteste...offf...e fascinant... are 2 patimi asa e...bautura si femeile...o femeie am fost eu si a fost divin cu mine...iar cu bautura, atunci e si mai simpatic...sunt indragostita... si e prima oara cand o spun cu lacrimi in ochi...

Postat pe 12 Septembrie 2008 01:17
OK. sa prespunem ca voi 2 aveti o relatie. stabila, serioasa, etc. Cum spuneai tu ca el deja are. Cata incredere poti avea intr-un om ca nu te va insela, stiind ca, chiar tu ai fost la un moment dat amanata lui? Ai suporta asa ceva? E greu si dureros, pentru ca-ti vei da seama de niste lucruri ingrozitoare, dar incearca sa gandesti totul, macar pentru o clipa, la rece. Priveste totul din afara sa vezi cum se vede tot. Chiar merita??

Si...legat de sigurului lui 'avantaj', daca il pot numi asa- esti indragostita de el- presupunem ca nu ai stiut exact ce fel de om este si ca inimii nu i se poate dicta...insa totul trece. Lasa-l, sterge-i id din lista, nu ii mai raspune, ignora-l total. Probail te va cauta si mai mult cand se va vedea ignorat, insa ignora-l si atunci. Nu vad alta metoda de a scapa de el.

Si pana la urma de ce sa cauti sa scapi de el? E doar barbatul de care esti indragostita. Poate la asta te gandesti. Ei bine, eu cred ca langa o asemenea persoana, continuand astfel, nu faci decat sa te imbolanesti, fizic si psihic.
ralukiss
Postat pe 12 Septembrie 2008 08:21
Poate am fost cam rautacioasa cu post-ul anterior, insa am motive.

Sunt (si eu ) indragostita de un asemenea tip.

Insa eu am o scuza ( da, sigur). Cand l-am cunoscut si a inceput sa-mi placa de el, nu stiam ce fel de om e. De fapt, am fost avertizata...cam de toti din jurul meu sa nu intru in asa ceva, ca nu merita. Insa am fost fff curioasa, sa vad eu cum este el, ca si om, ca si amic, ca si iubit.

Si a fost super! Nu, nu era beat cand ne intalneam si se purta nemaipomenit cu mine. Insa, el nu a reununtat niciodata la viciul lui, cel legat de alcool...cu femeile nu stiu exact, pentru ca nu prea m-a interesat niciodata, atata timp cat se ducea la alta pentru ceva ce nu ii ofeream (si nu i-am oferit si nici nu-i voi oferi vreodata), e problema lui, asta spune muulte despre el, dar in mare e problema lui.

Ei bine...si tipul asta, "my prince charming" a dat bir cu fugitii din viata mea. Dupa o relatie de 4 luni. Eu, ca un copil, mic, prost si pe deasupra si indragostit, am suferit restul vacantei (era vara). In fine (trecem peste detalii). Ideea e ca si acum, vara asta (totul a inceput acum mai bine de 2 ani si jumatate) ne-am intalnit de cateva ori, ne-am sarutat si gata. Dupa am mai vorbit ceva la telefon, pana mi-am dat seama ca aia fusese toata "relatia" noastra. Amuzant, nu?

Anyway, am incetat sa-l caut, insa, dupa o perioada ma cauta el. ffffffooarte indragostit, dragastos, incearca de fiecare data sa ma convinga ca locul meu e langa el, ca el se poate schimba numai pentru mine, etc. Si stie ca ma si convinge, pe moment. (Insa, de fiecare data sunt atat de nervoasa pe acea schimbare, pe acel "discurs", incat nu reactionez,sunt pasiva si ii spun ca trebuie sa ma mai gandesc, si dupa iar dispare). Parca e un joc. Unul de care m-am cam plictisit, ce-i drept, nu e mare lucru de el. Un joc din care am avut multe de pierdut...si n-am castigat decat amaraciune si un roman de "asa NU se face intr-o posibila relatie".

A...si intre rock_to_love si mine sunt cateva diferente- betivanul meu (daca pot sa-l numesc asa-desi suna inspaimantator) nu avea pe nimeni, cand ma cauta, cat am fost impreuna (eu chiar tind sa cred ca nu a mai avut nicio relatie serioasa de cand m-a cunoscut). Apoi, nu ma cauta (doar) cand e beat, si nu s-a pus problema (din partea mea) de relatii sexuale. Daca era dupa el, cu siguranta acum am fi fost un cuplu stabil, bazat pe sex.


Asta-i tot.
ralukiss
Postat pe 12 Septembrie 2008 08:44
Nici eu nu am pus problema de sex...el a pus-o...eu la o relatie cu el nu visez pt k mi-e mila sa fiu il locul acelei fete...cumplit sa fii iubita lui...eu l-am ignorat o vreme...mai sa stii k ai dreptate...ar trebui sa il ignor totall....dar ce ne facem k localul meu de suflet, fara de care nu pot trai e si localul in care vine el...eh...cand vine el plec eu...e o idee....merci de sfat. M-ai dat doua palme bune, si bine ai facut!

Postat pe 12 Septembrie 2008 13:37
azi am o zi trista...:( si gandurile-mi sunt ocupate doar de el... cateodata regret k oamenii mai pot si iubi... mi-am zis si eu ofu'

Postat pe 14 Septembrie 2008 20:45
deci..tu in ce relatie esti cu el ?? tipa cu care face sex din cand in cand..?? de cele mai multe ori cand e beat?

dar in acelasi timp el are o relatie stabila?

n-am inteles chiar tot...deaia intreb.


nu spun ca eu nu as accepta asa ceva ca probabil as fi reactionat la fel..
nici sa-l trimiti la...n-as putea sa spun ca nu vei putea atat de usor.
nu e rau ca te-ai indragostit,e rau ca te-ai indragostit de el.

ce relatie ai avea cu el tinand cont de ceea ce esti tu pentru el acum?

ai sta linistita ca e in oras poate se imbata si nu cauta pe alta? ai fi fericita cand ti-ar spune "te iubesc","ma bucur ca esti tu..."etc. doar cand este beat ? cum iti vei aminte peste 3-4 ani de modul in care ati ajuns impreuna?

te intreb,nu vreau sa te supar ...
fluturas_
Postat pe 15 Septembrie 2008 19:16
De la: butterfly_k22, la data 2008-09-15 19:16:05deci..tu in ce relatie esti cu el ?? tipa cu care face sex din cand in cand..?? de cele mai multe ori cand e beat?

dar in acelasi timp el are o relatie stabila?

n-am inteles chiar tot...deaia intreb.


nu spun ca eu nu as accepta asa ceva ca probabil as fi reactionat la fel..
nici sa-l trimiti la...n-as putea sa spun ca nu vei putea atat de usor.
nu e rau ca te-ai indragostit,e rau ca te-ai indragostit de el.

ce relatie ai avea cu el tinand cont de ceea ce esti tu pentru el acum?

ai sta linistita ca e in oras poate se imbata si nu cauta pe alta? ai fi fericita cand ti-ar spune "te iubesc","ma bucur ca esti tu..."etc. doar cand este beat ? cum iti vei aminte peste 3-4 ani de modul in care ati ajuns impreuna?

te intreb,nu vreau sa te supar ...


Tu intrebi, eu raspund. De ce sa ma supar? Cer si eu opinii...


Pai...acum am rupt orice legatura k el si-a pierdut telefonul, m-a anuntat ca si-a recuperat numarul ,dar eu nu i-am mai dat numarul meu, l-am trecut la invizibili pe mess...el e la Bucuresti, eu acum sunt acasa... Ne-am cunoscut ca voiam sa ma apuc de chitara...m-a invatat, s-a dat la mine, m-a cucerit...I-am cedat ca il doream de muream, intotdeauna ma cauta pe mine cand se imbata, nu stau cu nicio teama, nu vreau o relatie cu el, nu vreau sa ma iubeasca, nu as vrea sa fiu in locul iubitei lui...mi-e tare mila de ea. El zice: "mami, merg cu baietii, nu stiu cand vin...poate maine..."si ea zice "bine mami"

el declara ca o iubeste de nu mai poate, eu cred k pt el e o relatie foarte comoda, si face ce vrea...pe mine ma intriga faptul ca atunci cand e beat, fata de MINE IN mod deosebit se poarta total distinct si primul om la care se gandeste sunt eu. Relatia noastra teoretic e una de amici care merg la baute si la cantari...iar cand mai vine pe la mine, e posibil sa se intample si altceva...daca eu nu sunt puternica si nu rezist...k ma simt asa bine cu el...

Postat pe 15 Septembrie 2008 23:18
Nu sunt sg femeie cu care s-ar putea culca, are un succes shokant la femei...adik...in viata mea n-am vazut un barbat in jurul caruia sa roiasca femeile in asemenea hal...

Postat pe 15 Septembrie 2008 23:19
am vrut sa spun de prima data ca..
dupa mine...de placut de place.nu stiu in ce fel..nu stiu ce ii faci in pat,nu stiu ce ii spui cand esti cu el,nu stiu unde il atingi,nu stiu cum ii zambesti.etc.dar cred ca te place si nu cred ca doar pt sex altfel sex gasea la oricine..

*eu aveam o relatie de 2 ani jumate ,el de 4 ani ..

eram mai pustoaica si il placeam,el evident fiind cu tipa nu ma baga in seama..pana intr-o noapte cand m-a tinut o ora in ploaie afara in fata casei mele (am dat pe retea unul de celalat,eu i-am spus ca il cunosc ,el m-a placut.stia cine sunt dar niciodata nu mi-a dat importanta).
am continuat sa vb pe retea seara de seara,ne intalneam in cartier in locuri mai ascunse..ne ascundeam de neamuri ,iubite,frati..etc. :)
cred ca am pentrecut cele mai frumoase clipe cu tipul asta.ma intelegeam perfect cu el.iar fizic...arata superb
am continuat asta cam 2 ani,sapt de sapt..pana cand s-a mutat iar eu mi-am schimbat nr de tel
intre timp(dupa 2 ani cam asa) mi-a lasat un mesaj pe mess(el nu intra pe mess..rar,f rar.) si m-a sunat acum 3 sapt ca se inasoara cu tipa cu care acum are 8 ani :)

trebuia sa ne vedem la o cafea si..ce urma nu stiu.
stiu ca mie dor de el dar nu cred ca as mai face cu el ce faceam odata.

..nu esti singura care se indragosteste de tipul gresit
fluturas_
Postat pe 15 Septembrie 2008 23:40
Wai multumesc mult. Esti o dulce... Si....pana la urma e bine ca avem un suflet care poate iubi!


vreau sa iti spun ca in pat sunt varza...lipsita de experienta...sunt doar timida si tandra... Insa imi vine sa fug de el...ma crezi ca am inceput sa simt o durere acuta in piept cand vad orice legat de el? Dupa o vara in care nu l-am vazut...pana si poze daca vad...ma doare sufletul...aproape ca imi dau lacrimile...

Postat pe 15 Septembrie 2008 23:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casatorit doresc relatie d-na 22 De la: pasional1972 11 August 2015 21:33
Motiv de despartire! 38 De la: myRakoL 11 Iunie 2012 16:21
Am o problema!!! 3 De la: geo_revitalizat 22 Februarie 2012 20:47
Vreau sa o impresionez 59 De la: daniella_s 25 Septembrie 2009 13:13
cum pot slabi? 30 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:10